a cm; ran A* Radiografisch Weerbericht. een half ons J.G." Pmimtabak of een half ons Friesche Baaitabak AA, J. CUOMO, Groningen. GRATIS Maandag 25 Februari. 7.15 uur, Cinema Americain, De ijzeren divisie. 7.15 uur, A. B. T., De gevaarlijke Bruid, hoofdrol Priscilla Dean. Toegang boven 18 •jaar. 7.15 uur, Victoria Theater. De Magier. 8 uur, Gulden Vlies, Chr. Muz. Ver. Soli Deo Gloria. 8 uur, Dancing Harmonie, Vondelherden- xing vanwege de Openb. Leeszaal en Boeke- rij. Volksuniversiteit, lezing van den heer M J ten Raa over Alcohol en geestesziekten" Dinsdag 26 Februari. 8 uur, Harmonie, uitvoering Bilderdijk, „De rechte lijn". 7.15 uur, Cinema Americain, De ijzeren divisie. 7.15 uur, A. B. T., De gevaarlijke Bruid. 7.15 uur, Victoria Theater, De Magier. S uur, Oranjehotel Bergen, verg. Witte Kruis. 8 uur, Ka-pelkerk, uitvoering Chr. Zang- ver. Immanuel en haar kinderkoor. Woensdag 27 Februari. 7.15 uur, Cinema Americain, De ijzeren divisie. 7.15 uur, A. B. T., De gevaarlijke Bruid 7.15 uur, Victoria Theater, De Magier. Half 8, rem. kerlc, Fnidsen, tentoonstelling Bijbelsch museum. Donderdag 28 Februari. 7.15 uur, Cinema Americain, De ijzeren divisie. 7.15 uur, A. B. T., De gevaarlijke Bruid. 7.15 uur, Victoria Theater, De Magier. Rem. kerk, Fnidsen, tentoonstelling Bij belsch museum. Vrijdag 1 Maart. Rem. kerk, tentoonstelling Bijbelsch mu seum. Zaterdag 2 Maart. Rem. kerk Fnidsen, tentoonstelling Bij belsch museum. 8 uur, Bovenzaal van Gijzen, D. M. K. Zang en Vriendschap. motie echter niet in stemming brengen. Daar op werd met slechts acht stemmen tegen, dc volgende motie aangenomen. „De vergade- ring van leden der Ver. voor Chr. Volks onderwijs betreurt de benoeming van mej. en verzoekt het bestuur genoemde met deze uitspraak in kennis te stellen". BROEDERMOORD TE OUDE-PEKELA. Dader onderhield het geheele gezin. Over dezen broedermoord vertelt ae Tel. nog het volgende: Reeds seaert iangen tijd bestond er een gespannen verhouding tusschen den 24-jari- gen Hendrik Klaas lvootstra en den 20-jari- gen Doeke Hielke Kootstra. Eerstgenoemde is niet heelemaal wel b.j het hoofd en wilde niet werken. Daar de beide ouders reeds te gen de zeventig loopen en de vader bov.n- dien ziekelijk is, moest de jonge Doeke dus den kost voor het geziri verdienen. De oud- ste, Hendrik Klaas, trachtte echter zoo'n beetje den baas in huis te spelen. De beide ouders koncien niet tegen hem op, doch Doeke verzette zich tegen Kiaas, omdat hi] ten slot- te de kosiwinner was. Zoo was langzamer- hand de gespannen verhouding tusschen de beide broers .ontstaan en herhaaldelijk gat dit aanleiding tot conflicten en ruzies. Vrijdagmiddag nu had men een flesch wijn thuis gekregen voor den ziekelijken vader. Op de flesch stond de naam Nieboer en de oude moeder, die dat las, cnaakte de opmer- king, dat de wijn wel van den heer J. Nie- bcer, uit Nieuwe Pekela afkomstig kon zijn. Deze heer Nieboer doet veel aan meteoroio- gie en weervoorspellingen en geniet deswege eenige bekendheid in Pekela. De beide broers begonnen dadelijk over de mogelijkheid of de de flesch al of niet van Nieboer afkomstig was, te redetwisten. De een meende -an niet de ander van wel. Het eene woord haalde t andere uit en ten slotte kregen de broers he- vige ruzie. De jongste geraakte daarbij in zulk een drift, dat hij naar de schuur vloog en de bijl greep, naar de kamer terugkeerde en den oudste van achter twee slagen boven het hoofd toebracht. Hij sloeg met -on scher- pen kant van het wapen, zoodat het slachtof- fer met verbrijzelden schedel ter aarde stort- te. De dader gaf zich even later zelf bij den burgemeester van Oude-Pekela aan. Het hoofd der gemeente begaf zich onmiddellijk met twee veldwachters naar het huis van de Kootstra's. Zij vonden daar den verslage- ne in cen bloedplas liggen. De levensgeesten waren reeds geweken. Het parket te Winschoten werd daarop ge- waarschuwdhet arriveerde spoedig per auto. De dader is door drie veldwachters met de tram van 8.54 uur gisteravond naar het Huis' van Bewaring alhier overgebracht. Nader verneemt het blad nog o.m.De drift van den dader werd opgewekt toen Hendrik Klaas bij het spreken over den naam Nieboer op zijn oude moeder begon te scheiden. De woede van den jongste was zoo groot, dat hij niet cneer wist, wat hij deed en zoo kwam hij tot den doodslag. Hij bracht de slagen toe met beide handen om de bijl geklemd, zoo dat het slachtoffer door den harden slag on middellijk dood geweest moet zijn. De beide ouders wisten eerst niet eens wat er gebeur- de. De oude vader zat bij de kachel te dom- melen en had van het heele geval niet be- merkt. Eerst toen zij Hendrik Klaas achter- over zagen vallen en het bloed zag stroo- men, drong de beteekenis van het drama tot hen door. De moeder knielde bij den ver- slagene neer, doch zag direct, dat het met haar oudsten zoon afgeloopen was. De da der had nog even verwezen naar het rlacht- offer gestaard en gemompeld: zoo heb ik het niet gemeend. Daarop is hij naar de schuur gerend en heeft daar de bijl neergegooid en is per fiets onmiddellijk naar den burgemees ter gegaan. Hij was voor het hoofd der ge meente, erg zenuwachtig en barstte telkens in tranen uit. Later voor het parket, dat hem in het gemeentehuis ondervroeg, bleek hij wat kalmer. De beide ouders vluchtten kort na het drama naar de buren. E)e dader staat in Pekela gunstig bekend en is n>.g nooit met de politie in aanraking plan m ontslag uit den militairen dienst te geweest. Sfadsnieuw's NOODLOTTICr MJTG-OIUGELUK. Onze correspondent te Castricum seint ons: Gisteravond pl.m. half 6 is een auto op den Rijksstraatweg door het springen van 'n band tegen een boom gereden aan den ande- ren kant van den weg. De wagen, die dus dwars over den weg was geloopen, werd totaal vernield. De inzittenden, de heer en mevr. S. Krom uit Alkmaar en hun zoon werden ernstig gewond. Het echtpaar werd per ziekenauto naar het ziekenhuis te Alk maar vervoerd; de toestand van mevr. K. is ernstig. Later werd ook de zoon nog in het ziekenhuis opgenomen. De geheel vernielde auto is met een kraan- wagen weggehaald. De oorzaak van het ongeluk moet behalve in het springen van den band gezocht wor- den in het rijden met te groote snelheid. Waar de bestuurder slechts over een arm beschikt, wordt onderzocht of hij in het be- zit was van een geldig rijbewijs. Wij vernemen over dit ongeluk nader, dat de heer Krom zelf chauffeerde toen hij met groote vaart naar Alkmaar reed, en de voor- band sprong. De auto, die totaal vernield is kwam tegen een dikk.n boom, die door de botsing half doorgescheurd is. Men vindt't nog onbegrijpelijk, dat de in zittenden er niet alleen het leven afgebracht hebben, maar althans vader en zoon er nog betrekkelijk goed afgekomen zijn. De slachtoffers werden per ziekenauto naar het Sint Elisabeth Ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Naar wij vernemen is van den heer Kroin een oor gescheurd en heeft hij zijn handen gekneusd, terwijl de zoon een diepe snede boven het hoofd heeft waardoor een wenk- brauw werd doorgesneden. Mevrouw K. is er het ergste aan toe en heeft misschien inwendige kneuzingen ge kregen, waarover nog geen zekerheid schijnt te bestaan. Zij bekwam een lichte hersen- schudding maar was 'savonds weer bij ken nis Het hoofd heeft waarschijnlijk het ergst geleden, daar de haarhuid er afgescheurd is. Gelukkig schijnt de toestand niet levens- gevaarlijk te zijn. De Auto, een Paige, is door de firma Met opgehaald. Naar de politie ons mededeelde was de heer K., die reeds meerdere jaren autorijdt, in het bezit van een geldig rijbewijs. Naar wij hedenmiddag bij informatie aan het St. Elizabeth Ziekenhuis vernamen, is de toestand van de drie gewonden bevredigend. JAARLIJKSCHE SOIReE. Men schrijft ons: De bekende aantrekkelijke jaarlijksche Soiree van het Alkmaarsch Dubbel Mannen kwartet „Zang en Vriendschap", directeur de heer Corn. Jonker, die ver leden jaar door de gehouden Zangwedstrijden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het kwartet, niet kon plaats vinden, wordt op dringend verzoek weder gehouden en wel a.s Zaierdag in de bovenzalen van den heer Th van Gijzen. Het kwartet zingt liederen van diverse componisten o.a. ook twee walsen van Strauss met pianobegeleiding van den heer Corn Jonker. Voorts zullen de gebroeders A. en J. Haas- broek met hunne cabaretliedjes ook nu weer het programma belangloos aanvullen, terwijl waarschijnlijk tot besluit een een-actertje ge titeld „Tante's Lieveling" ten beste zal wor den gegeven. Zooals steeds zal de avond nu ook weer besloten worden met het gebruikelijke bal met verrassingen waarbij het aan gepaste vroo- lijkheid ook ditmaal zeker wel niet zal ont- breken. Een beperkt aantal introducties zijn bij de leden verkrijgbaar. DIENSTPLICHT. Aan de dienstplichtigen D. van der Meer, uit Alkmaar, J. Brons, uit Bergen, K. Snee- kes, uit Heer-Hugowaard en C. J. H. van den Berg, uit Anna Paulowna, is door den minister van defensie vergund reeds thans de eerste-oefeniugen aan te vangen. HET CON FLIC BIJ DE FIRMA VROOM EN DREESMaNN. Men schrijft c .s van werknemerszijde Begin September 1928 heeft er reeds een conference piaats gehad met de firma Vroom en Dreesmann en de voorzitter van den Ne- derl. R.K. Naaisters- en K leermakersb. De verhouding inzake de loonen en toepassing van sociale maatxegelen was bij de firma van dien aard, dai het perooneel zich tot den bond had gewend. De eerste conferences met de firma hadden een goed verloop, althans een bespreking net de hoofddirectie te Am sterdam hao tot gevolg, dat de oociale bepa- lingen zooals vacanCe, ziekte-uitkeering enz. beter werden geregeld. Met het: loonvraag- stuk ging het echter moeiliiker. Wij zullen in eerste instantie geen gemiddelde loonen noe- men, welke de firma aan haar volslagen naai sters op eenige uitzondering na uitbe- taalt, wij hopen dat haar houding ons daar- toe niet zal noodzaken. In het kort zij gemeld dat onze eisch om loonsverhooging gemotiveerd omschreven reeds begin October j.l. is ingediend. De fir ma meldde ons d.d. 19 Oct. j.l. dat zij ons verzoek aan een grondig enderzoek zou on- derwerpen. Op 15 November d.o.v. herinner- den wij de firma aan haa<- beloften, waarop op 16 November antwoord volgde, dat de conferentie in verband met de St. Nicolaas- drukte ongeveer half December kon p'aats vinden. Wederom liet de firma niets van zich hooren. Een hoofdbestuurder vervoegde zich 18 December 1928 wederom aan de zaalc en toen was de balans weer de oorzaak, dat er niet vender onderhandeld kon worden. In het laatste schrijven d.d. 14 Febr. j.l. waarin het conflict op 25 Febr. in uitzicht werd gesteld, werd nogmaals op een bespre king aangedrongen Dit schrijven werd door de firma zelfs niet beantwoord. Van de zijde der organisaties is zooveel mogelijk getracht een conflict te voorkomen, dodi de houding der firma noodzaakte daar- toe. Met uitzondering van enkele is het perso- neel hedenmorgen niet aan het werk gegaan. Melding moet er nog van gemaakt worden dat na de vorige week Donderdag toen een schitterend geslaagde vergadering met het personeel was gehouden, de firma er toe overging enkele loonsverhooging en toe te ken- nen, welke echter tegelijk weer voor een ge- deelte ongedaan gemaakt werden, door het aftrekken van 10 pCt., welke vroeger op de loonen werden gegeven. Onnoodig hieraan tenslotte nog toe te voegen dat de hoofdbe- sturen elk oogenblik bereid zijn, aan een re- delijke oplossing van het conflict mede te werken. Van werkgeverszijde bericht men ons, dat de aan het slot van het bovenstaande opge- geven Nonkwestie niet juist is. De firma stelt er geen prijs op zich verder over de kwestie uit te later;. GRUNO. Op verzoek vestigen wij er de aanciacht op dat in dit nummcr een bon voorkomt van de bekende tabaksfabriek „Gruno" te Gronin- gen. DE VONDELHERDENKING DER OPENBARE LEESZAAL. Wij herinneren er aan, dat de Vondelher- denking precies 8 uur zal aanvangen. In ver band daarmede wordt de uitleening heden- avond gesloten. TE ZWAAR VOOR DE VLOTBRUG. De vrachtauto van den heer N. S. uit Hip- polythushoef bleek Zaterdagmiddag bij het overriden van de Vlotbrug te zwaar be- vracht, zoodat de wagen gedeeltelijk afgela- den moest worden. Hierdoor ondervond het verkeer eenige stremming. GAS. Eenige dagen geleden bemerkte de heer Hartland, in de Hoogstraat, een sterke gas- lucht in zijn woning. Hij waarschuwde on middellijk de gasfabriek, wanwaar men spoedig ter plaatse was. Bij onderzoek bleek dat het lek zich niet in de woning bevond, doch dat het gas, dat ergens uit een lek in de Hoogstraat moest voortkomen, onder de wo ning van den heer Hartland een uitweg zociit. Zaterdag werd de toestand van dien aard, dat zoowel op order van de gasfabriek als van den directeur van Bouw- en Woningtoe- zicht de vertrekken niet langer mochten wor den bewoond, hoewel de winkel open blijft. Inmiddels heeft het personeel der gasfa briek een voorloopige uitlaat in de Hoog straat gemonteerd en het zal zoo spoedig mogelijk trachten het lek op te sporen. DE ACTIE VAN HET WELDADIG- HEIDSCOMITe. Naar het bekende weldadigheidscomite ons mededeelt is het aantal voor Dinsdag a.s. en de geheele week te verstrekken porties warm eten gestegen tot 1000 en dus bestemd voor pl.m. 250 huisgezinnen. Dinsdag wordt erwtensoep gegeven, waar bij ook nog een extra brood verstrekt wordt EEN SCHADEPOSTJE. Zaterdag is op het land der firma Hoed aan het Kanaal een drachtig schaap in een bunsingklem geraakt. Het dier is daardoor gedood. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 5.57 uur licht op. TOQNEELUITVOERING VAN FALKLAND. ,,'Het Pantser", anti-militairistiscli tooneelspel in drie bedrijven van Herm. Heijermans. Gisteravond gaf de arbeiderstooneelver- eeniging Falkland uit Heiloo in de goed ge- vulde zaal van de Harmonie bovengenoemd tooneelspel. „Het pantser" is het militairisme in zijn geheel, dat als een zware last op het volk drukt en waartegen een jonge tweede-luite- nant, wiens oogen voor het onnutte en afkeu- renswaardige van het militairsme zijn open- gegaan na een gesprek met zijn vriend, een militairen apotheker, strijdt met alle kracht die in hem is. Hij vindt den moed dienst te weigeren, als hem door zijn aanstaanden schoonvader kapitein Hoek gelast wordt een fabriek te beschermen, waar staking is uitge- broken, een arbeidsconflict dat door den lui- tenant als rechtvaardig door de arbeiders aangebonden wordt beschouwd. Hij weigert beslist op de arbeiders zoo noodig te doen schieten en wordt voorloopig daarvoor ge- straft met kamerarrest. In dien tijd rijpt zijn plan om ontslag uit den militairen dienst te nemen, waaraan hij dan gevolg geeft zonder zijn familie te raadplegen, omdat hij vreest dat men zal pogen hem te weerhouden. Hij krijgt oneervol ontslag en wordt dan door zijn vader, een streng oud-kapitein, de deur uitgestuurd, zonder eenige betrekking of wat ook in het vooruitzicht. De rol van Mari, den luitenant, werd goed vervuld door den regisseur der vereeniging. den heer Rossenbacker, die echter o.i. wel eens wat veel zijn temperament liet gaan en ons ook iets oud scheen voor een pas van de academie gekomen luitenantje. De heer A. de Gier speelde uitstekend den oud-kapitein. Enkele zonden tegen de uit spraak vergeven we hem gaarne voor zijn goede spel. Mej. G. Stok, optredend als de moeder van Mari, was te jong voor die rol. Overigens speelde zij heel goed de aan den man onder- danige vrouw. Een dankbare rol had mej. Keesman Quack als Alfonse, het militairistisch aange legde zoontje van kapitein Hoek. Zij speelde den kwajongen zeer natuurlijk. De heeren J. Wittenberns en J. IJfs waren goede hoofdofficieren, in hart en ziel mili tairen. Als verloofde van Mari gaf mej. N. Schuit naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Februari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, de Bildt. Hoogste barometerstand 776.6 te Stensele. Laagste barometerstand 751.1 te Brest. Verwachting: Matige oostelijke wind, be- trokken tot zwaar bewolkt, weinig neerslag, matige tot lichte vorst in het oosten, in het zuiden om het vriespunt. meermalen uitstekend spel te zien. Haar te- leurstelling over de ontslagname was zeer natuurlijk. De heer W. Kaagman gaf mooi den be- zadigden militairen apotheker weer, voorai toen hij zonder eenigen ophef sprak van de experimenten op zichzelf toegepast, die hem onherroepelijk ten grave zouden sleepen. Een goeden oppasser zagen wij in den heer F. Greve. De onziehtbare schoenmaker, die zoo lang moet werken om aan den kost te komen en wiens zoon bij de relletjes aan de fabriek doodelijk wordt gewond, werd goed gespeeld door den heer F. H. Koch Jr. Alles te zamen een uitvoering, die we met genoegen hebben bijgewoond. M Een geheimzinnige avond in't Gul den Vlies. Het lijkt misschien wel wat vreemd, dat we als „kop" boven dit verslagje eenige vraagteekens zetten. En toch is dat juist, want wat we gisteravond in't Gulden Vlies aanschouwd hebben, was raadselachtig. De heer Winando, telepaath, fascinateur, fakir of hoe men hem noenien wil, gaf n.l. een seance van allerlei geheimzinmgheden. Deze geheimzinnigheid begon reeds met hem- zelf! Dank zij zijn zware grimeering, zijn sterk donker-bijgewerkte oogen en wenx- brauwen zag hij er zoo. vreemd uit, dat men wel vreemde dingen van hem moest verwach- ten. De avond begon met de telepathie. De fas cinateur kreeg een tweetal weliswaar niet moeilijke opdrachtcn te vervullen, waar in hij uitmunLnd en snel slaagde. Daarna volgde een moeilijker nurtimer, n.l. „the new crystal gazing act", een geheel nieuwe ontdekking van Winando, zoo vermeldde het programma. In een soort droomtoestand ver- keerende zag hij versehillende gebeurtenissen en personen, die betrekking hadden op aan- wezigen in de zaal. De heer Winando noem- de dat „zijn tweede gezicht". Maar het groote nummer voor de pauze was we zullen het maar lettrlijk overne- tnen uit het programma„de verdamping van het groote Parijsche medium Karma, welke zich langzaam oploste in een Ooster- sche koffer". Het medium, een aardig Fran?aise, werd daartoe in een verzegelden zak gebonden en in 'n kiot gelegd, welke met 'n groot aantal degens, messen en stalen platen doorboorn werd. Een gewoon mensch zou zoo'n kleine honderd steken in zijn lichaam gekregen hebben en ge-zestien-deeld zijn geworden. Winando verdampte eerst het medium en kon toen natuurlijk zonder gevaar die gevaarlijke spullen in de kist steken, hetg.en we natuur lijk allemaal griezelig vonden. Na de messen c.s. er weer uitgehaald te hebben, tooverde de geheimzinnige heer den damp weer om in een vaste massa en kon het medium ongedeerd de kist verlaten! Het was een succesvol nummer. De clou van den avond was misschien wel „het mirakel". Het Fransche medium werd n.l. op een drietal Turksche zwaarden gelegd waarbij tenslotte het lichaam bleef zweeven in horizontalen stand, slechts in den nek ge- steund door de punt van een zwaard. Ook bij dit nummer werd het medium, evenals bij de „verdamping" in een slaaptoestand ge- bracht. De rest van den avond werd gevuld door een serie goocheltoeren, waarmee de goochelaar natuurlijk succes had. Zoodat het publiek dankbaar de zaal ver- liet, zelf misschien in een soort van geheim- zinnigheden verkeerende N.V. HOORNSCHE CREDIET- EN EFFECTENBANK. In de Zaterdag gehouden Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders werden de Balans en Winst- en Verliesrekening per 31 December 1928 goedgekeurd, en het dividend over 1928 vastgesteld op 7 De aan de beurt van aftreding zijnde Com- missaris, de heer J. Ellerman, werd herko zen, terwijl in de vacaturs in den Raad van Commissarissen, ontstaan door het overlij den van den heer K. O. Uhlenbeck, werd voorzien door de benoeming van den heer Mr. A. M. Ledeboer, Rechter in de Arron- dissemants-Rechtbank te Alkmaar. BURGERLIJKE STAND! GEBOREN: Gerardus Wilhelmus z.v. Wilhelmus Schou- ten en Johanna de Boer. Jacoba Johanna Wilhelmina d.v. Volkert Pranger en Jacoba Engel. Gesina Wilhelmina d.v. Nicolaas Lijnbach en Maria Schreuders. Anna Maria d.v. Elbertus Bakker en Cecilia Bakker. So phia Christina d.v. Wilhelmus Duncker en Wijnanda Snelleman. OVERLEDEN: Jacob Katstra 84 jaar. Robertus van Leer- sum 66 jaar. Sngezonden stukken (Buiten verantw'oordelijkheid van de Re- da die. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redadie ermede instemt). Mijnheer de Redacteur! Mag ik nog een klein stukje van uw ge- acht blad in beslag nemen om den heer Van Drunen uit den droom te helpen? Bij voor- baat mijn dank. S. zit in geen enkel comite of iets derge- van Drunen denkt. Er zijn meer hondjes die Fikkie heeten! S. zit in geen enkele comit of iets derge- lijks, heeft absoluut niets met een der heeren daar van uit te staan; doch nam enkel de vrij- heid, als geheel onpartijdige even te later, uit komen, dat het toch niet opgaat, waar zoovelen hun tijd en geld geven voor dat Om onze kwalilei.en a!?m bekend te maken, kunt U in de week van 25 Februari 1929 tot 2 ftfiaart 1929 tegen inlevering van dezen bij Uwen winkelier bekomen: N.V. TABAKSFABIEK goede doel, er aanmerking op te maken dat een paar werkloozen ook wat van hun tijd gegeven hebben en het ten zeerste afkeurt dat iemand als v. Dr. (die m i. bovenaan op de lijst van dat comite had moeten staan) er over valt dat die menschen daar niet voor betaald werden. Werkloos of niet; die in zoo'n geval kan, die moet helpen, dat is mooi en edel en beter dan „roet in't eten" te gooien! S. Alkmaar, 25 Febr 1929. Mijnheer de Redacteur! In antwoord op het stuk van den heer Van Drunen vraag ik U nog eenige plaatsruimte in Uw blad Bij voorbaat mijn dank Dat ik het ingezonden stuk van den heer Van Drunen niet goed gelezen of begrepen heb, had ik wel verwacht-. Dat er iets gegeven is, wat men beter niet had kunnen doen och mijnheer Van Drunen. ik denk. dat U nu spijkers zoekt op een plaats waar ze niet te vinden zijn maar ik denk dat U verkeerd is ingclicht door iemand, die heeft helpen pitten en die het eten niet nistte. (Die is het thuis zeker beter gewend Dan schreef de heer Van Drunen van het „tusschen de beenen loopen van med-e- arbeiders", maar U is zeker verg-eten. wie daar de oorzaak van was, niettegenstaande zij zich toch teruggetrokken hebben voor het lossen van die cement Ook schreef U, dat als ik van de week een hoogere uitkeering van het B A ontving. ik dit te danken had aan Uw partij, maar ik denk, dat als daar een andere arbeidersparB' gezeten had. zij het zelfde bereikt had. Met dank voor plaatsing. J. LINGEMAN Alkmaar, 25 Febr. 1929. Mijnheer de Redacteur! Aangaande het ingezonden stuk van den heer Van Drunen, vraag ik -eenige plaats ruimte in Uw blad. De heer Van Drunen schreef van „tusschen de beenen loopen" van arbeiders, maar ik denk, cat hij het wel wat verdraaid heeft, want de cement, die zij moesten iossen had den zij op contract aangenomen Dit contract hadden zij verbroken en toen is de baas bij ons gekomen of wij het lossen wilde.i Om nu de heer Lingeman uit te zoeken als mik- punt in het ingezonden stuk was niet noodig geweest. Daai komt nog bij, dat hij wegens ziekte niet eens werken mocht en als zoo- danig ook niet op het appel was U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, N BURGERING. (Aangezien de zaak thans o.i. voldc-ende belicht is, sluiten we de discussie. Red Alkm. Crt.) ALKMAAR, 25 Febr. 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij- zen als volgt: 51 vette koeien 220365; 1 Kalf (vet) 70125; Vette kalveren per ned. pond 1.401.60; 183 Nucht. kalv. (slacht) 6—/ 22; 931 vette Varkens per ned. pond 0.690.72; Zouters per ned. pond 0.660.70. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 25 Febr. 1929 Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Zeeuw-ch-e eigenheimers 3 50— 3.75; Flakkeesche Eigenheimers f 3.50 3.75; Po'-der bravo's 44.75. Geen aanvoer. BEVERWIJK, 22 Febr. 1929 Coop Tuin- bouwv. De vrije groenten en fruitv W. A. Spruiten f 0 40—/ 0.51; Worteltn f 0.06— 0 08; Witlof f 0.30—/ 0.40 p. K G Ra- barber 0.10 —f 0 18; Prei f 0 300.42 per bos; Boerekool 0 40f 0.75 per kist; Sluitkool 0.08f 0.17 per stuk. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 25 Febr. 1929. Op de he den gehouden vecmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 567 vette koeien, le kw. 1—/ 1.08; 2e kw. 0.80—/ 0.94; 3e kw. 0.600.76 per K G. slachtgev/icht; 110 melk- en kalf koeien 275375; 65 vette kalveren 2e kw. 0.901.05; 3e kw. 0.76—/ 0.88 per K G. levend gewicht; 150 Nuchtere kalveren 611; 78 Scha- pen 38—/ 46; 670 Varkens, Holl. le kw. vleeschvarkens 0 850.862e kw. 0 82 0.84; Overz. en Geldersche le kw. 0.85 0.86; Vette Varkens 0.82—/ 0.84 per K.G. slachtgewicht88 Paarden 125 240. WARMENHUIZEN, 23 Febr) 1929. Roode Kool le s. 9.10-/ 12.40; Roode Kool 2e s. f 7.3013.50; Roode Kool (uitschot) 4.70—/ 5.10; Gele Kool le s. 66.70; Gele Kool 2t s. 9 40; Witte Kool le s. 9.90—/ 10; Witte Kool 2t s. 9; Witte Kool (uitschot) 4; Uien f 16— 16.30; Grove Uien 14.10: Stek 6.90. Aanvoer: 8100 K.G. Roode Kool; 1800 K.G. Gele Kool; 2600 K.G. Witte Kool; 4875 K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 23 Febr. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roo de Kcol 7—/ 15 20; Witte Kool 12 50; Gele Kool 4—/ 10.80; Uien 6.35.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2