HEDENAVOMD OPENING KAPSALON VOOR DANIES Tijdschriften Sport Ingezonden stu&ken AdveHtenfien Ofiroepsrsg. Dr. H.N ANN IN G'S HAEMOFERR1N Bloedvonmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.'/i flesch, /1.60 p Vz flesch Ter- kust I)i: HMUDE. BERIChTEN UIT MET LAND. Wandeling met droevig gevolg. Te V-enhuizen is Vrijdagmorgen een 18- jarige jongeman van Leeuwarden aangeko- men. Hij was komen wandelen op gym- schoenen. Met bevroren voeten, handen en ooren is hij in het ziekenhuis te Enkhuizen opgenomen. Beide beenen zullen geamputeerd moeten worden. De schipbrug te Deventer weder gelegd. Vrijdagmorgen is de schipbrug te Deventer weder gelegd. Het was niet mogelijk de brug vast te maken. Fabriek stopgezet. Wegens moeilijkheden in het bedrijf werd de strookartonfabriek Hoites en Beukema te Hoogezand stopgezet. Door de koude bevangen Tusschen Lommel (Belgie) en Budel (N. Br.) zijn twee meisjes van 17 en 19 jaar op haar rijwielen door de koude bevangen en neergevallen. Beiden zijn doodgevroren. De K-L.M. als redder in den ijsnood Op Maandag 11 Febr. verleende de K L. 'M. voor het eerst hulp bij het overbrengen van post en passagiers naar en van de ge- dsoleerde eilanden. Tot en met Zaterdag wer- den 15 extra-vluchten uitgevoerd naar en van VTieland, Terschelling, Ameland, Schiermon- nikoog en Goeree^Overflakkee. Op deze toch- ten werden vervoerd ruim 40 passagirs, 8000 ,K G. post en 1200 K G. vrachtgoederen. Bo vendien werd op 21 Febr. een speciale vlucht naar Brussel en terug ondernomen, terwijl 2 vliegtuigen naar Kopenhagen vertrokken om hulp te bieden bij het tot stand brengen van verbindingen met de door het ijs afgesloten o-ebieden. Ondanks dit alles konden de ge- wone internationale lijndiensten regelmatig functioneeren. Terschelling—St. Anna Parcchie v.v. over het ijs. Zaterdagmiddag om half vier zijn twee leerlingen van de Zeevaartschool van schelling over het ijs naar de Friesche gefietst. Op Terschelling verkeerde men gister in groote ongerustheid over, de twee leerlingen De burgemeester had reeds een reddingsbri- gade uitgestuurd en ook had men zich in ver- binding gesteld met Schiphol om vandaar een vliegtuig ter redding uit te zenden. Gelukkig kwam te halfeen bericht, dat de jongelui Za- terdagavond halfnegen aan de Friesche kust zijn gearriveerd. Zondagmorgen 11 uur zijn ze weer ver trokken en om 1 uur behouden op Terschel ling aangekomen. Van Enkhuizen naar Hindeloopen te voet. Zaterdagmorgen om 7 uur zijn G. Wijn- gaarden en C. van Meekeren te voet van Enk huizen vertrokken en hebben via Stavoren om 2 uur de haven van Hindeloopen bereikt. Vliegtuigverbinding met Goeree en Overjlakkee. Tn verband met de ongeregelde dienst der Rotterdamsche Tramwegmaatschappij is Za terdagmorgen 9 uur een vliegtuig der K.L.M met post voor geheel Goeree en Overflakkee komende van Waalhaven te Dirksland ge- daald. In een wak verdronken De 23-iarige C. Bruinstroop uit Krimpen aan den IJsel is Zaterdagmiddag op de Lek bij Krimpen in een wak gereden en verdron ken. De moeilijkheden bij de spoorwegen In de afgeloopen dagen hebben de Neder- landsche Spoorwegen voor schier onoverko- melijke moeilijkheden gestaan. Iedereen heeft b'egrepen, dat het geregelde vervoer bij de abrormaal lage temperaturen in het gedrang moest komen. Wissels bevroren, trekdraden raakten vast om na ontdooiing onmiddellijk weer te bevriezen. Van de locomotieven bevro ren de leidingen naar de injectors en naar de andere onderdeelen. Het-waterinnemen ging bczwaarlijk en werd op enkele plaatsen zelfs onmogelijk. De olie verdikte, zoodat de loco motieven de zware treinen niet konden trek- ken. Bovendien nam het goederenvervoer, als gevolg van het gesloten water, belangrijk toe, waardoor buitengewoon hooge eischen aan het personeel en aan het locomotief- en wagenpark gesteld worden. Ondanks de in- snanninof en toewijding van het personeel kon bij de abnormale lage temperatuur minder work verzet worden dan in gewone omstan- digheden. A1 deze factoren maakten, dat de treinenloop groote stoornissen ondervond en de omlooptijd van het materiaal ongunstig bei'nvloed werd. Wie nu mocht meenen, dat door verbetering in de weersgesteldheid alle moeilijkheden op eens opgelost zijn, vergist zich Terwijl nog een achterstand ingehaald moet worden, hebben de buitenlandsche spoorwegen hun hier te lande loopend mate riaal met spoed terug verzocht, zoodat het wagengebrelc zal stijgen. Bovendien zien de spoorwegen zich in ernstige mate door ziekte van het personeel gehandicapt. Het groote aantal zieken werkt zeer ongunstig op de dienstuitoefening. Hoewel er op vertrouwd mag worden, dat iedereen bij de spoorwegen van hoog tot laag zijn uiterste best zal doen om den dienst zoo goed moorelijk te doen loopen, zal het spoor- wegbedrijf dus voorloopig nog niet in zijn normale doen teruggekeerd zijn. MAATREGELEN. Van den Minister: Minister v. d. Vegte heeft op Vrijdag ge stelde vragen van het kemrlid Bulten om geantwoord. Zoolang de strenge vorstperiode duurt, heeft het losmaken van het ijs nog geen zin, omdat het dan's nachts weer vast vriezen kan. Daarom zal daarmede met den aanvang van het dooiweer een begin worden gemaakt, waar beneden-waarts nog open water is. Er is doorlocpend contact tusschen het Departement van Defensie en dat van Water - staat. De torpedisten staan ter beschikking van den Rijkswaterstaat. De piaatsen, waar dringend hulp noodig zal zijn, kunnen niet te voren worden vastgesteld. Maatregelen ter besoherming van de kunstwerken op de rivie- ren tegen het ijs en den ijsgang zijn geno- men. Zoodra de dooi invalt, zal de buitenge- wone riviercorrespondentie worden ingesteld, waardoor alle dijken en kunstwerken dag en nacht aan bijzonder toezicht zullen zijn on derworpen. Met de kringen van de scheep- vaart wordt eveneens overleg gepleegd. Het opruimingswerk zal beginnen op de nieuwe Merwede en worden voortgezet op den Noort, de Dortsche Kil, de Oude Maas en de Beneden Merwede. Daarna zal het ijs van beneden naar boven verder gebroken worden. Geen reden tot ongerustheid. Minister v. d. Vegte maakte van de ge- legenheid gebruik om te verzekeren, dat de maatregelen, welke hij heeft uiteengezet, in het belang van de dijken, handel en In dustrie met kracht zullen moeten worden uit gevoerd, zoodra de dooi invalt, maar dat de toestand in het algemeen toch niet van dien aard is, dat reden voor ongerustheid zou be- hoeven te bestaan. Onder het ijs is een lage waterstand geconstateerd, welke gunstig is, wanneer de dooi komt. Het openbreken Nieuwe Maas en Noord Vanwege den Rijkwaterstaat zou heden- morgen 5 uur met behulp van ijsbrekers een aanvang worden gemaakt met het openbreken van de rivier de Nieuwe Maas vanaf het Kra- linsche veer langs Bolnes en Slikkerveer en vervolgens van de rivier de Noord. Opruimen van het ijs op den Rijn Naar de Crt. verneemt, zullen heden de be- sprekingen die tusschen Nederlandsche en Duitsche deskundigen over de ijsopruiming op den Rijn worden gehouden, te Nijmegen plaats hebben. Van Nederlandsche zijde zal aan deze conferentie deelnemen hoofdinge- nieur J. F. Schonfeld te Rotterdam en wel- licht ook ir. dr. C. W. Lely te Nijmegen. De scheepvaart. In een Vrijdagmiddag te Den Haag gehou den vergadering van vertegenwoordigers van de Vereen. Stoomvaartbelangen, den Bond van Nederl. beurtvaartvereenigingen, de Nederl. Binnenbeurtvaartvereen., de Amster- damsche beurtvaartvereen., de Binnenland- sche Beurtvaartvereen. Rotterdam, de Ver- eeniging tot Behartiging van de belangen der binnenlandsche beurtvaart Stoom en Zeil te Rotterdam, is een telegram verzonden aan den minister van Waterstaat in verband met het ijsvrij maken der waterwegen. Gewezen wordt daarjn op de geslaagde pogingen van den ijsbreker „Sibrie" op de Nieuwe Maas Adr. verzoeken, o.a. onverwijld maatregelen te nemen, dat groote rivieren, speciaal Nieu- Maas, Noord, Kil, Merwede, Waal, Lek,, we ten spoedigste ijsvrij worden met het oog op de belangen van den handel en de scheep vaart in het algemeen. Ook de Ver. van belanghebbenden bij de Rijnvaart en de Alg. Ned. Rijnschippersbond hebben zich bij de beweging aangesloten. Vragen aan Gedeputeerde Staten. Het Statenlid de heer D. Wijnkoop heeft tot het college van Ged. Staten van Noord- Holland o.m. de volgende schriftelijke vragen gesteld: Kunnen Ged. Staten mededeelen wat zij naar aanleiding van de sinds 10 Febr. op zoo buifengvwcne wijze ingetreden koude hebben gedaan en wat zij alsnog denken te doen, om wat hun betrekt zooveel mogelijk er voor te zorgen, dat dc arbeidms eri armen, werkend of Werkloos, in de gemeenten van Noord-Hoi- land worden geholpen: la aan den zoo noo digen directen onderstand in geld; 2e. aan de noodige voeding, kleeding, bedekking en crandstof. Het R.K. Werkliedenverbond. Vrijdagmorgen vergaderde het dag. be- stuur van het R.K. Werkliedenverbond. Er werd besproken de noodzakelijkheid van verlenging der buitengewone uitkeering, thans op 12 dagen bepaald, voorloopig weer met 12 dagen Verder werd besproken de noodzakelijkhei om voor de kassen, die met den bovenbedoel- den buitengewone maatregel niet gebaat zijn eveneens speciale maatregelen te nemen, in dezen zin. dat onder de buitengewone werk- loosheid de reserve niet lijdt. Besproken werd ook de positie van de vier jaren ach*ereen uitgetrokken werkloozen. Eerste in het totaal klassement werd de 18-jarige W. Keetman uit Winkel. Een uit- stekende prestatie van dezen jeugdigen hard- rijder, die dit jaar voor het eerst op wed- strijden en op Noren uitkomt De resultaten waren als volgt: 500 Meter: 1. H. B Jongbloed Jr., (Rotter dam), 53 2/5 sec.; 2. W. Keetman, (Winkel) 53 3/5 sec.; 3'. K. Schenk, (Wieringerwaard) 54 2/5 see 1000 Meter: 1. W. Keetman, 1.52 2/5 min.; 2. H. B. Jongbloed Jr1.52 4/5 min.; 3. K. Schenk, 1 53 min. 3000 Meter: 1. W Keetman 5.58 3/5 min 2. H. B Jongbloed 6.8 4/5 min.; 3 K. Schenk 6.20 1/10 min. Totaal-klassement: 1. W. Keetman; H B Jongbloed Jr.; 3. K. Schenk. Schoonrijden voor dames en paren op de Amst. IJsclub. Om half elk Zaterdagmorgen zijn ondanks de plotseling heftig ingevallen dooi, de wed- strijden, georganiseerd door de Amster- damscbe IJsclub aangevangen. Het was een zomersche temperatuur en het is zeer zeker een bijzonderheid, dat zelfs met zooveel dooi nog een wedstrijd kon worden gehouden. De ijzers drongen in de gelei- achtige massa en menige elegante zwaai nam een ontijdig einde. Toch was de deelneming zeer groot. Een en dertig dames hadden ingeschreven en niet minder dan negen en twintig paren. De w-edstrijden waren eerst heel laat ge- eindigd. De uitslagen luiden: Schoonrijden dames: 1 mevr. De Boer Blauwboer; 2. mevr. Kraak—Kroon; 3 mevr. DuysbergCrooswijck4. mej. J. J van Wijngaarden; 5. mevr. SchoorlKeetman Schoonrijden paren: 1. heer en mevr De Boer; 2. mevr. Schoorl en de heer Timmer- mans; 3. mevr. Van Zalinge en de heer Ver-. bree; 4. mej. Roodenbiirg en de heer Meeu- wig; 5 mej. Koster en de heer Amoureus. NOORWEGEN SLAAT FINLAND. In een landen-wedstrijd op de schaats. De te Helsingfors gehouden ontmoeting op de schaats tusschen Noorwegen en Finland iad plaats bij twaalf graden vorsf en sterken wind. Hoewel, naar de Crt. meldt, de Noren zonder Ballangrud en Evensen waren uitge- komen, konden zij toch de overwinning op hun naam brengen met 12114 tegen 9834 punt. De uitslagen luiden: 500 M.: 1. Pedersen (Noorwegen), 45.3 sec.; 2. Thunberg (Finland), 45,5 sec.; 3. Staksrud (Noorwegen) 46,4 sec.; 4. Backman 46,5 sec 1500 M.: 1. Thunberg, 2 min. 25 sec.; 2 Blomquist (Finland), 2 min. 30,2 sec.; 3 Staksrud, 2 min. 31,2 sec.; 4. Larsen (Noor wegen), 2 min. 23.5 sec, 5000 M.: 1. Blomquist. 8 min. 54,7 sec.; 2. Stenberk (Noorwegen), 8 min. 56,6 sec.; 3 Staksrud. 9 min. 3 sec.; 4. Larsen. 9 min. 8,6 sec.; 5. Andersen (Noorwegen) 9 min 10,3 sec.; 6. Thunberg, 9 mip, 16,3 sec. 10.000 M.: 1. Blomquist, 18 min 50,4 sec.; 2 Stenberk, 18 min. 56,8 sec.; 3 Lar sen, 19 min. 13,2 sec.; 4. Andersen, 19 min 27,3 sec. ook op den weg ligt van belanghebbenden, om dit in eigen boezem te regelen, zonder rijks- inmenging, ligt het ook op den weg van de groote organisaties op landbouwgebied, welke toch die belangen behartigen en voorstaan, om dit zoo krachtig mogelijk in goede banen te lijden, en gebeurt dit niet en ondergeteeken- de merkt daar niet veel van, dan gelooft hij toch, dat het van groot belang is voor de ge- heele bestrijdingszaak; dat hier van regee- ringswege, daar waar het particulier iniatief te kort schiet, een lijn aan gegeven wordt van ieder geval, met of zonder vergoeding, in merken en wel met een soort merk. Daar geheele provincie's zooals Friesland welke allang met t. b. c.-bestrijding bezig is) en Utrecht welke onlangs een Prov. com- missie rijk is geworden, welke het systeem toe- passen van niet merken, kan dit moeilijk an- der dan wantrouwen verwekken onder de boe- ren in N.-Holland. Nu is men niet zeker, dat als men met een gemerkte koe naar de markt gaat, (waar al- licht minder voor terecht komtl men met een nieuw gekocht beest. maar zonder gaatje in't oor, naar huis keert, welke minstens even slecht is. Hoeveel boeren zullen op die manier al de t. b. c. in stal gehaald hebben, al jaren terug, omdat Friesland jaarlijks booten vol met koei- en naar Holland stuurde, welke wellicht voor 't grootste gedeelte reactie-dieren waren, dus besmet. Jawel, hdor ik al zeggen. maar dan eische men een certificaat van t. b. c. vrij Dien kant moet het wel uit, dit ben ik volko- men eens. Maar dit is niet direct klaar. Een koopman geeft zou gauw geen koe mee zonder geld om de volgende week te betalen en't risico te staan, dat de koe afgekeurd wordt en hij het beest teruggestuurd kriigt Die richting zal het even goed wel uit moe ten. wil in 't algemeen de t. b. c.-bestriiding eenige kans van slagen hebben. En daarom, mijnheer de redacteur, is het niet' rnijn -bedoeling om op critiek over deze ingezonden regels, in te gaan. Ondergetee- kende stelt zich niet voor, dat iedereen het met bovenstaande eens is, integendeel, er zal zelis Veel op- of aan te merken zijn. Wel is het de bedoeling van onderoreteekende om een balletje op te werpen. omdat, en dit is mis- schien ook al Weer niet goed gezien, de offi- cieele lich'anien die voor dit doel (de t. b. c.-be strijding onder het vee) kunnen en behooren op te komeri. waaronder, om er een paar te noemen. de Holl. Maatsch. v. Landbouw, de R. K. Boerenbond, enz. zoogenaamd niets van zich laten hooren, tenminste niet in de open- bare nieuwsbladen. Gaarne zag ondergeteekende, dat uwe ge- achte redactie, met medewerking van een ter- zake bevoegde op dit gebied, een artikel in uw veel gelezen blad, over deze voor onze natie zoo nuttige zaak, zou willen wijden, om mee te helpen bewerken, dat er in veehouclerskrin- gen meer vertrouwen komt, omtrent het idee t. b. c.-bestrijding en mede te helpen bevor- deren, dat niet alle schade cn risico op de schouders der veehoudprs komen te drukken Hiermedc Geac'nte Redacteur bij voorbaat mijn dank, D. DUIN Wz. Schoorl, 14 Febr. 1929. Panorama geeft een fraaie afbeelding van het verbrande Lei-dsche stadhuis, terwijl ook het verbrande Flora natuurlijk niet is verge- ten. Aan allerlei interessante ijskieken is een plaatsje ingeruimd en bijzondere foto's too- nen de opening van den radio-telefoondienst met Indie, het jubileum van het derde half- regiment huzaren en vele aardige tafreeltjes uit op den voorgrond tredende tooneelstuk- ken. W. van den Donck schrijft over onze let- terteekens, J. de Meester geeft weer indruk- ken en herinneringen, Irwin Edman vertelt veel wetenswaardigs over eten in Engeland, Jack London geeft een aardige novelle „Een neus van den Koning" en er is o.a. een inte- ressant verha-al van Th. M. Schintz getiteld „Timber". IJWSPOKT. WEDS! RIJDEN IN HARD- EN SCHOONRIJDEN. Niettegenstaande den ingevallen dooi, die inmiddels al weer in voist is overgegaan, zijn nog verschillende wedstrijden op de schaats doorgegaan. Hier in de naaste omgeving echter -is dit niet het geval geweest. De wedstrijden in het schoonrijden te Heiloo waren Zaterdag reeds afgelast en ook de hardrijderijen op het Alk maardermeer konden met gehouden worden Wedstrijden te Zutjen. Pronk eerste. Kaan tweede. De gister vastgesteld-e nationale lange- baanwedstrijden te Zutfen konden, dank zij de goede zorgen van de ijsvereeniging, door- gang vinden Er werden twee afstanden ver- r-eden, n.l. over 1500 en 5000 M Hoewel het ijs niet van dien aard was, dat goede tijden gemaakt konden worden, vonden er verschillende spannende ritten plaats. De belangstelling van de zijde van het publiek was buitengewoon groot, ook al door het meerijaen van v. d. Scheer. den kampioen van Ned-erland, die buiten mededinging aan de wedstrijden deelnam. Hij wist zoowel op de 1503 M. als 5000 M. beslag te leggen. N Pronk werd eerste in het algemeen klassement met Kaan als tweede. De officiee;e uitslagen zijn als volgt: 1500 Meter: 1. N Pronk (Warmenhuizen), 2 min. 50 5/10 sec.; 2. S. Westra (Warmen huizen) 3 min. 6/10 sec.3. K. Kaan (Bergen), 4. Mr. L. Wildervanck de Blecourt. 5000 Meter: 1. N. Pronk 1C min. 53 4/10 sec.; 2 K Kaan 10 min. 53 8/10 sec.; 3. A. Koops (Z.-Laren); 4. S. Westra. Totaal klassement: 1. N. Pronk; 2. K. Kaan en 3. S Westra. De 18-jarige Keetman w'nnaar te Zaandijk. Gister werden op de Zaan nationale lange- baanwedstrijden gehouden, over afstanden van 500. 1000 en 3000 M onder leiding van de ver. „Willem Barendsz"- (Buiten verantwuo! aeujkheid van dc Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de edactie er mede instemt.) T. B. C.-BESTRIIDING ONDER HET RUNDVEE. Beleefd vraagt ondergeteekende eenige plaatsruimte in uw blad voor onderstaand onderwerp. T. b. c.-bestrijding onder het rundvee. Overal in onze provincie worden vereeni- gingen gesticht, die als onder-afdeeling van de Prov. T. B. C.-bestrijding, plaatselijk op- treden en propaganda maken voor bovenge- noemd doel. Dit doel, wil ondergeteekende even naar voren brengen, is een streven zoo nuttig en goed, dat ieder; wel denkend mensch daar gaarne zijn steun aan zou willen geven, zou men denken. En toch is dit bij lange na nog niet het ge val. Want de menschen welke er hier in de 't meeste belang bij hebben, zoowel fipancieel als maferieel, en die het best en 't meest kunnen en moeten meewerken, dat zijn de veehouatrs. In de.eerste plaats is het par ticulier c belar.g van den'boer er mee gebaat, voor zich en zijn gczin, dat hij een gezonde stal met vee heeft tir houdt. Daarna is het al gemeen belang er mee gediend. dat de stallen der veeliouders zoovee- mogelijk van de zoo gevreesde t b c -besmetting gevrijwaard blij- ven. Waarom nu de terughouding van de vee- houders, om aan de t. b. c.-bestrijding met hart en ziel mede te doen? Ten le is dit, omdat het nog zoo „nieuw is. Ten 2e omdat het misschien toch nog op schade voor hun uitloopt, ondanks de provin cie 50 toeslag geeft op elk open t. b. c. rund. T-fn 3e omdat elk verdacht stuk vee, ge- merkt wordt met een gaatje in't oor. En dit is juist de hoofdzaak. Het gaatje in 't oor. Dit is juist hetgene wat de belangen van den boer het meest raakt. Omdat het merken geheel aan 't idee van elke vereeniging wordt overgelaten, gaat de eene tot merken over en de andere met. Of- schoon ondergeteekende in't minst een voor stander is van regeeringsmaatregelen en het Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig, smar- telijk lijden, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, GEERTJE SCIIAGKR, in den ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam, W. VERKROOST. Bergen (N.H.) 24 Febr. 1929. Breelaan 110. De begrafenis zal plaats hebben Donderdag 28 Febr., namiddag 2 uur vanaf het sterfhuis. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Tot onze diepe droefheid overleed heden, zeer onver- wacht, onze harteljjk ge liefde Echtgenoote en Moe der, Mevr. AALTJE BARENDRKGT VAN SLOOTEN, in den ouderdom van 36 jaar. Mede uit naam der Familie, A. J. BARENDREGT. ARIE BARENDREGT. Schermerhorn, 23 Febr. 1929. V o e t b a 1. NEDERLAND—ZW1TSERL ND. Het Ned. Eijiai samengesteld. Gisteren vergaderde te Breda de 1 echm- sche Commissie van den N.V.B. ter samen- stelling van het Nederlandsche elftal, voor den Interlandwedstrijd Ned.rlandZwitser- land op 17 Maart a.s. te Amsterdam. Dc sa- tuenstelling is als volgt: v. d. Meulen (H.F.C.) v. Zwieteren v. Kol (Sparta) (Ajax) v. Dolder Halle v. Heel ('t Gooi) (A.D.O.) (Feijenoord) W. Tap Bakhuis Barendrecht (A.D.O.) (Z.A.C.) (Feijenoord) Cerritse v. Nellen ('t Gooi) (D.E.C.) Reserves: L. Halle (Go Ahead); v. d. Zalm (V.U.C.), Kools (N.A.C.), Smeets (H.B.S.) B i 1 j a r t e n. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Moons weer titelhouder. Gisteren zijn de laatste partijen om het wereldkampioenschappen biljarten gespeeld en het resultaat was, dat Moons weer beslag op den titel legde. Onze langenoot Domine- ring neemt de zesde plaats in op het rang- Fjstje, dat er volgens de Crt. als volgt uit- ziet: gesp. gew. verl. pnt. brt. h.s 7 7 - 2800 170 135 Moons Van Belle Faroux Soussa Baltus Dotnmering Agassiz Davin 2677 2423 2466 2395 2083 1761 2067 131 143 148 205 158 163 211 172 155 174 104 169 63 127 gem 16.47 20.44 16.94 16.66 11.68 13.18 10.80 9.80 Heden overleed zacht en kalm, mijn Vader PIETER H0UTK00PER, Weduwnaar van JACOBA KUIPER, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Uit aller naam N. HOUTKOOPER. Bergen (N.-H.), 21 Febr. 1929. Einde Zuidlaan. Heden overleed te Alkmaar na een smarlelijk lijden onze lleve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MEINTJE ROUTER, Wed. van den Heer B. Bakker, in den ouderdom van 71 jaar en 7 maauden. 25 Februari 1929. B. BAKKER. M. BAKKER-VAN DE POLL en Kinderen. Assen, OosterhoiHStraat 50. i)e teraardebestelling zal l'.V. plaats hebben a.s. Don derdag, ii.ni. 2 uur, op de algemeene begraafplaats. Rouwbezoek kan niet wor den afgewacht. de Heere tot Schoon- Heden nam Zich onze zuster en Tante M BARKERROUTER. Alkmaar, 25 Februari 1929, F. VIE RK A NT. FEMMA VIERKANT. Dubbelebuurt 8. Heden overleed, na een korlstondig lijden, onze beste Tante en Bebuwd-Tante Mejuffrauw TRU^TJE ELLES, in den ouderdom van bijna 87 jaar. Uit aller naam: C. ELLES Jr. Alkmaar, 23 Februari 1929. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 26 Febr. des namiddags 2 uur. Hiermede betuigeu wij onzen hartelijken dank voor de over- groote deelneming, bewezen na het overlijden van onzen geliefden Mau en Vader WILLHJM DE LEEUW. In 't bijzonder aan Ds. BAAL en Ds. DEETMAN, voor de troost- volle woorden tot ons gesproken. Uit aller naam, Wed. DE LEEUW en kinderen. Alkmaar, Februari 1929. Allen die iets te vorderen heb« ben van- verschuldigd zijn aan- of borgtochten onder hunne berusting hebben, geteekeud door wylen den beer ALBERT WATER, laatst ge- gewoond hebbende te Egmond aan Zee en aldaar 18 Febr. 1929 over- leden, worden verzocht hiervan op- gave te doen ten kantore van notaris KRUIMEL te Stompetoren, voor, of op 10 Maart 1929. VAN PAIJN NAAR DE EISCHEN DES TIJDS INGERICHTE B. R. VAN BEEST, Dames- en Heerenkapper, Lindenlaan 98 geliefde BELEEFD AAISBEVELEKD

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3