Wekelijkscb Overzioht gtechtszaken tM yuap dfuugfc: heemskerk. Vriidagavond had de Coop. Boerenleen bank aangesloten bij de Centr. Raiffeisen bank te Utrecht hare jaarvergadering. De presentielijst werd door 64 leden geteekend. Te ongeveer S uur opende de voorzitter, de heer 1. Docter Hz., de bijeenkomst met een kort woord van welkom, waarna de pun'ten van de agenda achtereenvolgens aan de orde werden gesteld. - Uit het verslag van den kassicr bleek dat onze Bank zich nog steeds in eene gestadigen vooruitgang mag verheugen. Het aantai le den steeg van 69 tot 80. Het aantai spaar- ders bearoeg per 31 Dec. 1.1. 91 met een to taal aan spaargelden van rmm J 68.000 Uitgeleend was aan 41 leden cijna .t 52.UUU Aan de fcalans ontleenen wij de volgende ci] fers: Bezittingen: kas f 1344.73 Uitstaande voorschotten 10.965. Aan rekeninghouders 40,654.20. Aandeelen Centr. bank j 80 Te goed bij deze bank 15,867.53. Meubi- lair f 370. Schulden aan Spaarbank 68,312,40. Aan rekeninghouders f 359,42, reservefonds f 780.65. Saido winst 428.99 Totaal 69.281.46. De rekening sloot met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van 150,631,48. Als een gevolg van den vooruitgang der Bank moesien enkele bepalingen in het huis houdelijk reglement worden gewijzigd. Voortaan zal de kassier elken Vrijdag avond zitting houden en zal een grooter be drag aan spaargelden mogen worden opge- nomen dan tot nog toe het geva! was. Na het verslag werd voorlezing gedaan van eene circulaire die in Juni 1.1. aan niet- leden was verzonden, behelzende eene uiteen- zetting van het doel en de werking van de Coop. Boerenleenbank en werden de leden opgewekt meerderen aan te sporen om lid ol spaarder onzer bank te worden. Bij de daarna gehouden stemming tenge- voige der periodieke aftreding van een be- stuurslid en een lid van den raad van toe- zicht werden'als zoodanig herkozen de heer N. de Vries als bestuurslid en de heer P. de Vries Thz. als lid van den raad van toe- zicht. Ook de heeren I. Rol en H. Tijms zagen hun mandaat hernieuwd. De vergadering had een zeer aangenaam verloop en na de sluiting gingen alien zeker zeer voldaan over de gunstige resultaten die de bank in het vorig jaar had opgeleverd, huiswaarts. SCHOORL. Naar de heer Van Steyn, houtvester in de ioutvesterij „Haarlem" ons mededeelt, is hei ontslag van de losse arbeiders bij het Staats boschbeheer te Schoorl geenszins het gevolg geweest van het feit, dat de geldmiddelen zouden zijn overschreden, doch uitsluitenci van de onmogelijkheid om verdere werkzaam heden te verrichten. In de afgeloopen maand is reeds met groo- te moeite en financieele offers getracht de ar beiders aan het werk te houden, doch tenslot- te was elk grondwerk door de strenge vorst onmogelijk geworden en het dunningswerk in de bosschen afgeloopen. Aan de arbeiders is toen volgens de bepalingen van het arbei- dersreglement gedurende een week drie kwart van het dagloon uitbetaald. De minister heeft nader bepaald, dat ook na dien tijd aan de volwassen losse arbeiders 70 van hun loon zal worden uitbetaa.d, zoolang zij door de vorst niet kunnen wer- ken. laste, dat hij op 12 Jan. te Gameren ter uitvoering van zijn voornemen om den daar surveilleerenden gemeenteveld- wachter J. van Eck opzettelijk te doo- den, althans zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, dezen Van Eck met de kolf van een jachtgeweer, opzettelijk tegen het hoofd ongeveer ter zijde van het rechteroog heeft geslagen, nadat hij Van Eck had toegevoegd woorden als: „Ga terug, ik sla je de hersens in". De veldwachter vertelde nog, dat de slag van verdachte hem bewusteloos had gemaakt, al was de kracht ervan vermoedelijk door zijn dikken jekker gebroken. Toen de politieman zijn ke" wustzijh herkregen had, merkte hij dat verdachte boven op hem zat. Hij heeft dezen afgeworpen en daarna uit zelfver- dediging beklaagde eenige slagen toege- bracht. Het verhaal van verdachte luidde ge- heel anders, dan dat der dagvaarding. De veldwachter was achter hem aange- komen, had hem van achteren aange- vallen en hevig mishandeld. Hij beken- de wel e engeweer bij zich gehad te hebben, maar niet te hebben geslagen. De president mr. A. G. A. ridder van Rappard herinnerde verdachte er aan, dat hij reeds negen maal veroordeeld is. De officier van Justitie mr. Van Ever- dlngen eischte een jaar en zes maanden gevangenisstraf. GASCORRUPTIE. Te Nijkerk Het Arn'nemsche Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaken tegen de gewezen directeuren van de gasfabrie- ken te Nijkerk en te Hardervijk, die wegens het aannemen van steekpennin- gen door de rechtbank te Zwolle werden veroordeeld resp. tot een maand gevan genisstraf en tot f 200 boete ,subs. 30 d_gen hechtenis. Het Hof heeft beide vonnissen bevestigd. D1EFSTAL VAN GAS. De Vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van een inwoner uit Blaricum, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens zaakbe- schadiging en wegens diefstal van gas. Verd. had op het erf van zijn woning in de gasbuis een gaatje geliakt en vanoaar een zijleiding aangelegd naar het gasfornuis in zijn keuken. Deze constructie stelde hem in staat gas te verbruiken zonder dat de meter dit verbruik aanwees. De rechtbank sprak verd. van de vernieling vrij, doch veroordeelde hem wegens diefstal van gas tot tien dagen gevangenisstraf. Het O.M. had beide feiten bewezen geacht en vijftig'gulden boete subs, twintig dagen hechtenis geeischt. Uen_ lijke lading wanneer het ijs zou loskomen. In verband hiermee heeft men aan boord een cm derzoek ingesteld en daaruit is gebleken, dat het schio dusdanig door, het ijs bekneld is ge weest dat het lek is geraakt. Men heeft een gat in het ijs gehakt en teen bleek dat onder het ijs, op het water een dikke laag benzol lag. Men heeft onmiddellijk order gegeven de schepen in de omgeving te doen ontruimen. DE DUUR VAN OCTROOIEN. Het Tweede-Kamerlid de heer Bijleveld heeft den minister van Arbeid, H. en N. de volgende vragen gesteld Acht de minister het niet gewenscht den duur van voor of in oorlogstijd verleende oc trooien met zekeren tijd te doen verlengen, gelijk in de meeste buitenlandsche octrooiwet- ten met het oog op de onmogelijkheid van exploitatie gedurende dien tijd is geschied Zoo ja, acht de minister de bevordering dier verlenging niet urgent, gezien o.a. het feit, dat de eerste in ons land verleende oc- trocien van einde 1913 dagteekenen. en hun verval dus reeds plaats had of dreigt? HET VERGAAN VAN DE AMPLITUDO De Raad voor de scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake het met man en muis vergaan van't stoomvisschersvaartuig „Am- plitudo" IJM. 58. Aangenomen moet worden, dat de „Ampli- tudo" met alle opvarenden is vergaan, ver moedelijk in den nacht van 23 op 24 Nov. 1928. Met zekerheid kan de oorzaak met wor den aangegeven, maar de raad acht het me. onwaarschijnlijk, dat de ramp verband houdt met den hevigen storm uit het Westen, welke in dien nacht heeft gewoed, temeer, omdat ter plaatse, waar de Amplitudo" zich bevond, bij storm uit het Westen een zeer gevaarlijke zee kan staan. Het is niet gebleken, dat aan de inrichting of uitrusting van de „Amplitu- do", die tot een der beste soheoen van de vis- schersvloot werd gerekend, iets haperde. gedeeltelijk ongeschonden zou gebleven zijn, keek geheel verkoold te zijn. Gelijk voorspeld werd, maakt de dooi den toestand ter plaatse gevaarlijker dan ooit. Eenige dwarsmuren staan op omvallen, ter wijl een dezer muren in verband met de vei- ligheid afgebrok-en moest worden. De histori- sche voorgevel is geheel geschoord, zoodat gehoopt wordt dezen te kunnen behouden in den toestand waarin hij zich thans bevindt. Het volgende zeer eigenaardige voorva'l moet zich tijdens den stadhuis-brand hebben afgespeeld. De heer A. Tieleman, fabrikant te Leiden, had den brand ten huize van prof. Kan gadegeslagen en werd uitgeleide gedaan door den tuin aan den achierkam van de wo ning van prof. Kan. Een half verbrand stuk papier dwarre'de toen juist in den tuin neer en nieuwsgierig wat voor een stu.< het zou zijn, raapte prof. Kan het document op Het wasde geboorteacie van den grootvader van den heer A- Tieleman. Staat alles U tegen? Gebrek aan eetlust Verstopping Slechte spijsverterlng en alle voedingsstoornissen moeten spoedtg zwichten voor. Foster's Maagpll- len. die uw gebeele ot- ganisme verkwikken. Poster's Maagplllen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. EEN ONEERLIJKE BIETENWEGER. Voor de arrondissementsrechtbank te Breda stond Donderdag t'erecht een bie- tenweger van de Centrale Suikermaat- schappij, belast. met de wegingen voor de suikerfabriek Zevenbergen aan de fairbank te Standdaardbuiten, die in overleg met drie landbouwers uit Oucl- Gastel ten bate van die bietenleveran- ciers veel hoogere aantallen kilograrru men bieten in het fairbankboek schreef, dan in werkelijkheid geleverd werden A'an twee dier landbouwers ontving hij daarvoor de helft van hetgeen voor de te veel genoteerde bieten werd uitbe taald, van den derde de opbrengst van het totaal der bieten dat op naam van de vrouw van den leverancier werd ge- noteerd. Welk een omvang deze knoeie- rijen hadden aangenomen blijkt hieruit, dat hoewel een accountantsonderzoek de juistheid der bedragen nog moet uii- wijzen, globaal berekend een totaal van ruim 260 000 K.G. bieten te veel was opgeschreven en aan de knoeiers uitbe taald. Deze bedragen moesten in de fair- baikboeken op anderen v. orden ver- haald, teneinde het bedrag te markee- ren, waartoe van den voorraad der fa- briek werd afgeschreven en ten name van een aantai niet-knoeiende land bouwers minder werd geboekt dan zij ir 1 Men. De bietenweger zoowel als de fraudee- rende leveranciers bekenden bet hun ten laste gelegde. Het O. M. e'. chte -1 li'^'mwe- gcr wegens voortgezet misdrijf van op- lichting een voorwaardelijke gevange nisstraf van negen maanden met een proeftijd van tien jaar en voor zooveel mogelijk sch*devergoed' t aan de bena- deelden. Tegen een landbouwer uit Oud-Gaste! wegens uitlokking van misdrijf een ge va genisstraf van zes aaanden, tegen de beide andere landbouwers uit Oui- Gastel geldboeten resp. van 3500 en van 2500. De rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. POGING TOT DOODSLAG. Voor de rechtbank te Tiel heeft Don- d .i dagmorgen terecht gestaan een 56- jarige inwoner van Gameren, thans ge- detineerd. De dasrvaardine les:t hem ten DE BEWUSTELOOZE VLIEGER. Dezer dagen is de s.rgeant John William Pearce van de koninkiijKe luchtoiacht bij Lagham Manor met zijn vliegtuig te pletter gevallen en gisteren is te Kenley zijn lijk be- schouwd. Een kameraad van hem, sergeant Fell, ver- klaarde dat hij zelf met zijtv toestel om het vliegveld cirkelde, toen hij het vliegtuig van Pearce uit de richting van Redhill zag aan- komen. „Daar hij," vervolgde hij, „in mijn rich- richting vloog, besloot ik hem te praaien (to formate is hi.rvoor het nieuwe Engelsche werkwoord in de vliegerstaal). Toen ik on geveer vijftig meter van hem af waa, wuifde ik, maar hij maakte geen enkel gebaar terug en keek alleen even over zijn schouder." Segeant Fell antwoordde op een vraag dienaangaande, dat Pearce zoo lang zij dicht bij elkaar waren, volkomen normaal vloog, maar dat zijn houding volkomen abnormaal leek. Fell had dikwijls vliegers in de lucht ge- praaid en zij hadden dan altijd vroolijk te ruggewuifd. Maar Pearce leek wel dood, be- halve dan dat hij over zijn schouder heen keek. Verder had hij niet de minste beweging gemaC,;. Nooit had Fell een vlieger in zulk een houding gezien. Een ander zei van meening te zijn, dat Pearce zich in het toestel vreemd was gaari voelen en nog een ander verklaarde, dat Pearce in een soort van trace moest verkeerd hebben. Toen hij alle besef verloor dat hij 't stuur moest vasthouden, moet hij neerge- stort zijn. Het toestel is op het oogenblik dat het den grond trof, in vlammen opgegaan. HET DRAMA TE GROOTEGAST. Het zal nog minstens een maand duren voor Y. Wijkstra terecht zal moeten staan voor de Groningsche rechtbank. De instruc- tie is nog niet gesloten, terwijl ook nog een beslissing zal moeten worden genomen of t verzoek van Wijkstra cm een psychiatrisch onderzoek al dan niet zal worden toegestaan Een comite uit de burgerij van de gemeen- te Grootegast h?eft, naar de „Leeuw. Crt." bericht, aan den gemeenteraad het verzoek gericht om in de vestibule van het gemeente- huis een gedenksteen te mogen plaatsen ter nagedachtenis van de vier vermoorde veld wachters. HET HEELE WESTLAND IN DONKER. Wegens storing in een hoogspanningsnet was Zaterdagavond van zeven uur tot onge- ;r kwart voor negen het geheele West land in duister gehuld. Als gevolg van deze storin- o-en was ook Delft ongeveer 10 minuten van electriseh licht verstoken. De storing is ont- staan door het springen van een waterreser- voir te Hoek van Holland, waardoor water in een hoogspanningsruimte is geloopen. VEERTIEN JUBILEA TEGELIJK. Bij de N.V. Scheepsbouw- en Reparatie werf .,De Hoop" v.h. Gebr. Boot te Leiden was in de laatste drie jaren geen enkel jubi- leum van het personeel gevierd, ten ?evol er van de min of mea- spannende verhouding tusschen directie en het personeel. Die ver houding is intusschen aanmerkelijk verbeterd, hetgeen voor de directie aanleiding is ge weest het jubileum van 14 werknemers, die in de laatste drie jaren 25 of 40 jaren aan de werf verbonden waren, tegelijk te vieren De moeilijkheden zijn nu ,„vergeven en vergeten' MISDADIGE BALDADIGHEID De directie van de Westlandsche Stoom- tram heeft ter kennis van de Haagsche poli tic gebracht, dat op haar tramlijn op den Loosduinschenweg Zaterdagmiddag half een crn wissel was vastgezet, doordat zich daar- in ten paar stukken hout bevonden, welke er WiiV^aar onzettelijk in waren gebracht De machinist had't euvel tijdig ontdekt en heeft daardoor wellicht een ontsporing voorkomen Gedacht wordt aan baldadigheid van straatjongens. E<E REPRO MOTIES. De uitreiking van de eere-diploma's aan den heer dr. ir. C. F. Stork en sir dr. H. W A. Deterding zal plaats hebben in een buiten- gewone senaatsvergadering van de technisch. hoogeschool op Woensdag 13 Maart a.s. te half drie namiddag in den Stadsdoelen te Delft. aan het Eerste Kamerlid van Landschot, is tot den grond toe afgebrand. Het vee en de paarden konden gercd worden. Een groote hoeveelheid gedorscht tarwe en haver, bene- vens veel hooi en landbouwwerktuigen zijn verbrand Het vo nhuC bleef gespaard. De naastbij gelegen woning van den arbeider van Bodegom is met den inboedel totaal uit- brand. De oorzaak is vermoedelijk kort- sluiting. SLAPTE IN HET BEDRIJF. in verband met moeilijkheden in het bedrijl is Zaterdag aan 't volledige personeel (150 man) der stroocartonfabriek Hooites en Beu- kema te Hoogezand ontslag aangezegd met ingang van dien dag. DE ONTVANGER VAN IJSELMONDE Naar aanleiding van de kwestie betreffen- de den gemeente-ontvanger van IJselmonde vernam het Hbl., dat de ontvanger op me- disch advies in een zenuwinrichting te Rotter dam is opgenomen. Het accountantsonderzoek naar aanleiding van het vermoeden, dat er malversaties zou den zijn gepleegd, heeft tot nu toe uitgewezen dat deze administratie gedurende de laatste drie maanden slordig is gevoerd. Naar wordt medegedeeld. is nog niets gebleken van frau- de of valschheid in geschrifte. BivisieniBasicI DE BERGOVING TE DEVENTER. Een gefingeerde misdaad. Zooals men weet beweerde onlangs de kan toorbedlende Stoelenga in dienst van de firma Stegeman te Diepenveen, dat hij te Deventer op straat was beroofd van een bedrag van f 15.000. die hij van de Nederlandsche Bank moest halen.Hij was aan een boom vastge- bonden in een plantsoen. Stoelenga moet thans, volgens het Hbl., te Zutfen aan den rechtercommissaris hebben bekend dat de be- rooving is gefingeerd. De commissaris van politic te Deventer heeft in verband met deze zaak Zaterdagmid dag gearresteerd H. Stoelenga, den broer van den zongenaamd beroofde. benevens twee oude bekenden der politie, H. F. van Straaten en j. Denekamp. Op last van de commissaris ziin huiszoekingen verricht op verschillende plaatsen. De Stoelenga's zijn ongehuwd, de beide an deren hoofden van gezinnen. EEN NIEUWE GRAFISCHE SCHOOL. De algemeene vergadering van de Amster- damsche Grafische School heeft de plannen goedgekeurd van het dagelijksch bestuur voor den bouw van een nieuwe school ter vervanging van de thans bestaande aan de Weteringschans. Het nieuwe gebouw zal in de rivierenbuurt worden gebouwd door de architecten Heineken en Kuipers. Het Rijk zal een bouwvoorschot van circa f 300.000 verstrekken. EEN SCHIP Mft OEVAARLIJKE LADING. In den mond van de haven van Gorinchem Mgt sedert eenigen th'd een tanksehip dat met benzol is geladen Men was in Gorinchem reeds bezorizd voor dit schio met ziin gevaar LEGATEN. Wijlen de heer H. Dijkers te Katwijk aan Zee heeft o.m. gelegateerd: 500 aan de Geref. Kerk aldaar 500 aan de Diaconie dier kerk, 1000 aan de Vrije Universiteit, 500 aan de Theol. School te Kampen, 500 aan de Geuzenstichtingen te Brielle en te Utrecht en 500 aan het Studiefonds der Theol. School. Het Wilhelmina-ziekenhuis te Nijmegen ontving een legaat van 4000 uit de nalaten- schap van den heer J. Mars. GASVERGIFTIGINO. Door het springen van c:n gasleiding in de 2e Hoogstraat te Vlaardingen zijn twee ge zinnen bewusteloos geraakt. Het eene gezin van Van Ende bestond uit man, vrouw en 4 kinderen, het tweede gezin van Stuifzand bestond uit vrouw en zeven kinderen (de man was reeds naar zijn werk)). Onmiddel lijk is geneeskundige hulp ingeroepen De heer van Ende, zijn vrouw en een kind wer den naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl dc overige patienten ter plaatse bijgebracht kon den worden. De toestand van Van E. en zijn vrouw is zeer ernstig. Het kind is reeds bijgekomen. In de Eendrachtstraat te Woerden zijn erschillende bewoners onwel geworden door gasbedwelming. Een agent van politie, die een ontboden geneesheer assisteerde, werd eveneens bewusteloos, vermoedelijk door rioolgas. De riolen zijn reeds eenigen tijd be- vroren, zoodat het gas njet kon ontsnappen. en vermoedelijk in de woningen is binnenge- drongen. Enkele huizen zijn op last van den geneeskundigen dienst ontruimd. DE GR1EP. In verband met het feit, dat te Arnhem vooral onder de kinderen de griep nog onver- minderd voortduurt, hebben B. en W. de va- cantie nog met een week verlengd, zoodat ook deze week alle openbare scholen gesloten zul- len zijn. In het garnizoen te Assen komen vele gevallen van griep voor. Op het ziekenrap- port van 20 Febr. kwamen zestig manschap- pen voor, die zich ziek hadden gemeld. Het is bij de meesten een lichte aanval van griep. Van de ongeveer 3000 werk'ieden der Domaniale Mijn te Kerkrade zijn er ongeveer 400 lijdende aan de griep. NA DEN BRAND VAN HET STADHUIS TE LEIDEN. Men is thans begonnen met't opruimings- werk aan de Vischmarktzijde van het afge- brande stadhuis. De hoop, dat een gedeelte van de registers en bescheiden van den bur- gerlijken stand ongeschonden van onder de puinhoopen te voorschijn zou komen, is niet verwezenlijkt. Alles wat zich onder het ijs be vindt is voor het grootste gedeelte verkoold. Sporadisch worden er geheel of gedee1 telijk leesbare etukken gevonden, maar van eenig belang is dit niet. Zelfs de inhoud van geslo ten lessenaars, waarvan gehoopt werd, dat deze onder de gevallen steen- en houtmassa's BRANDEN. Te Rijssen ontstond brand in de sigarenfa- briek der firma Oldekamp en Zn. De fabriek brandde uit. Door gebrek aan water kon de brandweer weinig teginnen. De fabriek be vindt zich op een bovenverdieping. De twee bene d en won i ng en bleven behouden. Te Hasselt is gisteren afgebrand een der opslagplaatsen en werkplaatsen van de firma J. Prins van Wijngaard, aanneemster van baggerwerken. Te Weerdinge (Dr.) is het cafe van mej C. Akker met inboedel en inventaris totaal af gebrand. Verzekering dekt de schade. Te Noordwolde (Fr.) is door onbekende oorzaak de woning met rieten-meubelen-fa- briekje van D. Eckhard afgebrand. Te FinsterwoMe (Gr.) is een bijschuur behoorende aan den landbouwer Muntinga, geheel afgebrand. Ongeveer 135.000 k.g. stroo en wagens gingen verloren. Door onbekende orzaak is brand uit- gebroken in de montage-afdeeling van de Ve- lo-waschmachinefabriek te Barendrecht. Om dat men voor uitbreiding vreesde de mon- tage-werkplaats grenst direct aan het over- volle magazijn en aan den anderen kant be- vinden zich op ongeveer 20 M. af stand groote loodsen, waarin hout is opgeslagen werd de assistentie van de Rotterdamsche brandweer ingeroepen. Een paar uren nam een Rotterdamsche motorspuit aan het blus- schingswerk deel. De montage-werkplaats is geheel en al uitgebrand, zoodat nog slechts de mureii van het gebouw staan. Een boerderij in den Houtrakpolder, te Haarlemmermeer, in -eigendom toebehoorende NA DE RAMP TE HOEK VAN HOLLAND. Het hoofdbestuur van het Nederl. Roods Kruis heeft aan de Zuid-Hollandsche Mij tot redding van schipbreukelingen 3016 94 doen overmaken voor het „Helden der zee- fonds Prins der Nederlanden", hetgeen met de vorige zendingen 'n bedrag uitmaakt f 121.016.94. KORTE BERICHTEN. De koningin-moeder heeft een belanfp Jjke som geschonken aan het comite tot op- rich tirg van een morvument voor Jan Toorop. De Nationale Unie zond aan de leden der Staten-Generaal een uitvoerig memoran dum over de onderhandelingen met Belgi6. Te Heithuijsen zijn twee knechts van den landbouwer v. H., die in hun s'aapkamer de kachel gestookt hadden, bewusteloos ten- gevolge van kolendamp gevonden. Beiden werden naar het Louisahuis te Roermond overgebracht, waai zij na eenigen tijd weer bijkwamen Een 18-jarige dienstbode wilde in de Korte Mamixstraat te Amsterdam op een in beweging zijnden motorwagen van Iijn 23 springen. Zij sprong echter mis ten gevolge waarvan zij met haar linkervoet onder den bijwagen geraakte waardoor dit lichaamsdee! werd verbrijze'd. Zaterdagmiddag is, waarschijnlijk tenge- volo-e van ijsgang het rivierschip Bouwe, lig- geride in de Maashaven te Rotterdam, meten- de 200 ton en geladen met grondnoten, ge- zonken De schipper wist zdeh nog bijtijds te redden. De centrale recherche te Amsterdam heeft twee mannen gearresteerd, die onder verdenking staan zich te hebben schuldig gemaakt aan abortus provocatus, eenige ma- len gepleegd. Een meisje lan 25 jaar mt at pro\incie is aan de bdiandeling overleden. EEN MOORD. De heer Groeneboom, employe bij de onder- neming Goenoeng Raoen, gelegen in de af- deeling Banjoewangi, residentie Besoeta, en behoorende aan de N. V. Banjoewangi Thee- en Rubber Cultuur Maatschappij te s-Gra- venhage, is door twee koelies wegens een ar- van ter Amsterflamsche Beurze genoteerde toodsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbonwcrediet. (l 1 i 995 995 104 4i I 19 Febr. 20 Febr. 21 Febr. 22 Febr. i 10ti| 1035 102f 101'A, 252 18 1 152-j 388 S74i 208J 9W3 88f 1/35 414 159f 6' t 392 358(- 3735 425 2375 243 825 152f 217 554| 4 6 222 515 1015 101 i aas H 104f J 10=5 178* I 171! 18/ J 185f Si m B——MiiiaMM FONUSEN. 6 obi. NWS. 1030 1922 5 idem 1000 If 4K idem 1000 '17 4 idem 1000 16 4H 0 -Ind f IOC 5 '26 6 idem 1000 z2 6 idem 100 '23 554 idem 1000 '21 D 5 idem f 1000 '17 Koloniale Bank Ned Ind Hand. Bank Ned Handel Maatij. Holl Kunstzijde Jurgens gew. aand. Maekubee Ned Kunstziide Philips Gloeilamp Philips Nieuwe Anaconda Beth Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult Dordtsche Petr gew. Koninkliike f 1000 Moeara Enim A dam Rubber Serbadjadi Holl Am. Lijn - Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv Unie Stoomvaart Mij Nederlar,d Deli Batavia Tab. Deli Maatij Oostkust Senembab 5 ob! Holl Spoor '15/'25 5 obi Staatsspoor 15/'25 South Pacific Union Pacific Prolongate Exdividend 10 Febr. 18 Febr. 99Vi6 10t% 102, liiii 101'/w .252i/3 2i2 1/ 5 1725 lei 5 1805 170 1 144! 151 37b|- 390 j 800 1 850 858 2025 2t05 8t| 8/13/16 88! 8-| 1725 169-1 4205 412! 1=9 159 1 0015 05/5 3-7 38o 36=5 3575 3/9 3/5| 426 4205 290f 28.-5 2454 242 82 152J 152 2185 216 205 559 5b5! 461 4565 227 2/15 516 513| 101 101 10! 101 1314 31S 1 5 104'/. 96f/]6 991/is 10-1 102is/i6 25U4 172 1355 1535 3805 874-2 2655 90Vw Sbi 173-5 4155 159 6OI5 390 304| 38 l-k 42o 233| 2 85- 815 151! 217 2045 5495- 4c'4f 21S 515 1015 220 4! 10411/,, 101 lOOf 96% 99% 1 99% 103% 1051/16 1 10^! 1J1 Vn 248 24 i, 1785 1785 153 1535 384 382 880 862! 882-i 8/0* 268| 2f 65 94''/i6 18213/u 90-! 91 17 /f 182! 4I8-! 4295 159 159 6615 656-5 389 385 3725 37/ 38b! 391 f 429 2450.. 28/-J 2 25 243 243 bl 81 151! 152 217-5 218* 207 207 544 552 448! 454 221 2245 5095 513 101! 1015 10li 10U| 130 130% 220! 20M

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7