Dr. H.MANNING'S SUPPQSITORIA (Zetpillen tegen aambeien.) dat beheer heeft gehad weet hij maar al te gaed wat het in heeft, daarom richt hij tot hem in het bijzonder een waardeerend woord. De commissarissen, die steeds een nauw- keurige controle ate de bescheiden der pen- ningmeester uitoefenen, vermochten eveneens een dankbaar woord. Als bestuursleden werden herkozen de hee- ren C. Kramer en J. Bruin. De heer Bouman meende als tolk der ver- gadering te fungeeren als hij den voorzitter hartelijk dank zegt voor de heraanneming van het voorzitterschap. In den loop der jaren heeft hij bewezen de rechte man op de rechte plaats te zijn. (Applaus). De voorzitter betoonde zich hiervoor erken- telijk. De contributie en uitkeering bleven gelijk aan het overige jaar, n.l. 20 cent contributie en 10.50 uitkeering. Bij de rondvraag klaagde de commissaris J. Bruin, over de nalatigheid van leden, die na hun ziekte geen bericht aan den commis saris zenden over hun herstel, hij hoopt dat hierin verandering komt. Dit wordt aan de hand van het reglement door den voorzitter onderstreept. De heer Jb. Kramer bracht als bestuurslid nog eens dank aan den voorzitter, die zijne herbenoeming zich liet welgevallen, en ook aan den commissaris Bruin, die eveneens her kozen is. De vergadering zeide hij verder dank voor het vertrouwen in het bestuur ge- steld. Hierna sloot de voorzitter deze zeer geani- meerde vergadering en hij hoopte op een f unstig jaar voor de vereeniging, dat betee- ent, weinig ziektegevallen. DE STREEK. In bewaarkool is thans een zeer levendigs tiandel ontstaan. De prijzen zijn sterk oploo- pend en bedragen in vele gevallen het dub Dele van de noteeringen op einde Januari Ongeveer zijn hier nog een 100 wagonladin- gen voorradig. B3VENKARSPEL. Ondanks de uiterst felle koude der laatste weken zijn de tulpentrekkers over hun gewas coed tevreden. De prijzen loopen voor de on- derscheidene soorten nogal sterk uiteen. DIRESHORN. De minister van Onderwijs heeft aan de ge meente Harenkarspel vrijstelling verleend van de verplichting, om ter vervulling eener onderwijzersvacature aan de school alhie: een wachtgelder te benoemen. SCHAGEN. Bij de verkiezing van 2 hoofdingelanden Van den polder Waard en Groet werden de aftredende leden, de heeren P. Trapman te Schagen en M. D. Wi ken te Winkel met 76 en 75 stem-men herkozen. De heer R. Kuiper te Alkmaar, Heem- raad van den polder Waard en Groet, die dit jaar aan de beurt van aftreden is, heeft te kennen gegeven, dat hij bij de verkiezing in Maart niet weder in aanmerking wenscht te komen. LANGENDIJK. Langendijker Groenterb-Centrale (Vervolg.) Toch is het iets minder dan in 1926; in dat jaar hadden wij een zachte winter en al wa- ren de prijzen niet hoog, toch is het groots kwantum geplaatst. Wij willen hopen dat het weer ons dit jaar gunstig is, zoodat wij goede prijzen mogen ontvangen. Deensohe witte koo! zijn er dit jaar minder nog dan in 1927, doch als bijzonderheid kun- nen wij vermelden, dat voor de telling voor 15 December aan de Broekerveiling reeds 250 wagons Deensche witte waren geveild. De reuze bloemkool was dezen herfst goed in prijs en de kwaliteit was over het algemeen ook goed. Vooral van het eigen geteelde zaad was de kwaliteit heel goed, doch het was wel opmerkelijk dat van het zaad uit den handel, de kwaliteit tot op zekere hoogte ook goed was, althans heel wat beter dan het vorige jaar. Wat de sorteering aangaat, daar blijft nog wel iets van te wenschen over; over het alge meen wordt de 2de soort er niet goed genoeg uit gedaan en daarom brengt ons z.g.n. 2e soort zoo weinig geld op. Een deputatie van drie leden heeft dit jaar een onderzoek ingesteld te Bovenkarspel, waarvan een uitgebreid rapport is ingekomen waarin ten eerste werd vcrmeld dat de bloemkool daar van zeer goede kwaliteit was, doch dat de prijs van het lste soort dien dag niet verschilde met den prijs van hier, doch van het 2de en 3de soort was het prijs verschil groot, daar bracht het 2de soort 9 tot 12 op en hier 2 tot 3; het 3e soort bracht daar op 3 tot 4 en hier f I Over het algemeen was de bloemkool zwaarder en de bloem vooral van het 2de en 3de soort veel grooter. Als wenken werden in dat rapport gegeven* Reuzen te velde ruimer zetten; zorgen voor best vruchtbaar land en de bloem vooral van het 2de en 3de soort grooter laten worden en een zouterij als concurrent. Deze wenken kunnen wij ter harte nemen. maar dat maakt de sorteering nog niet beter Wij willen hopen dat wij geregeld goed zaad kunnen kriigen, zoodat wij goede bloemkool telen, dat dan ook dp sorteering beter wordt, hetgeen voor ons beslist meer geld befeekent Bij onzen Bond zijn aangesloten 14 ver- eenigingen met te zamen 1403 leden. Uw bestuur vergaderde 8 keer en het dag bestuur 12 keer, terwijl er een algemeene ver gadering gehouden werd. Op het gebied van vernieuwing of aanleg gen van wegen, zijn wij niet gelukkig. Het vorige jaar hebben wij pogingen aangewend om den Twuijverweg verbeterd te krijgen, wat ons niet is gelukt en in het afgeloopen jaar hoooten wij dat door onze rneckwerking een goed loop- en fiestpad tot stand zou komen tusschen St. Pancras en Koedijk, doch oo': dit is tot heden nog niet geluk.t Met deze zaken is het weer zoo duidelijk naar voren gekomen dat zonder goede samen- werking men niet spoedig iets tot stand brengt. Met de waterwegen is het tot heden al even- zoo; het kanaal Huigendijk—Omval dat op de algemeene vergadering breedvoerig is be sproken en dat voor onzen streek van Veel be- lang is, daarvoor is een bezoek gebracht aan den hr. Rijgensma, Hoofd-ingenieur van den Waterstaat te Haarlem, met wien de zaak zeer ernstig is besproken en die het groote nut van die doorvaart ook wel inzag en die het zeer waaraeerde dat de L. G. C. daarvoor een geldelijk offer toezegde, maar toch geen toezegging kon doen, omdat hij van meening was dat. het groote plan wel tot uitvoering zou komen. Hier was het dus zoo dat het beste het tot stand komen van het goede in den weg zat. Al een naar keer zijn er klachten gekomen van de „Koophandel" dat er soms zulke wil- lekeurige getallen op de veilingbordjes ver- meld worden en wij hoopten bij mededeeling en waarschuwing, dat het wel verbeteren zou, maar nog steeds komt het voor, zoodat als het zoo doorgaat, er zeker een strafbepaling voor gemaakt moet worden. In het algemeen wil ik hier opmerken, dat het noodig is dat men niet alleen weet het juiste gewicht van het geheel, maar dat men ook weet hoeveel kool er in een krat gaan en hoeveel stuks men in het vaartuig heeft; wan- neer daar ieder op let, zullen de klachten achterwege blijven. In een bestuursvergadering werd de mede- deling gedaan dat er nog al heel wat produc- ten verkocht werden buiten veiling en betaal- kantoor om. Dit betrof dan in hoofdzaak aardappelen. Dat bestuurslid die het mededeelde meen de, dat dat toch niet opging en dat is ook zeker waar. Het is niet alleen dat het niet op- gaat, maar het is van den betrokken tuirder ook zeer onvoorzichtig, want hij kan er door in aroote moeilijkheden komen. Wij als leden van de L. G. C. 'hebben de verplichting op ons genomen om al onze pro- ducten te veilen en dat is zeker ten eerste in het belang van ons zelf, zoodat ik het mijn plicht acht ieder emstig aan te raden: „houdt U met Uw producten aan de veiling." De bepaling bestond dat de scbuit van de beurtbevrachting uiterlijk 's middags twee uur bij de veiling in lading moest zijn, daar anders overleggeld verschuldigd was. Op verzoek van de „Koophandel" is dit in den loop van den zomer gebracht op drie uur, zoodat thans de bepaling luidt: „Wanneer de schuit niet te drie uur's mid dags aan de veiling in lading is. is er onher roepelijk 5 overleggeld verschuldigd; het staat den aanvoerder vrij te blijven om zijn producten te lossen, doch hij kan ook naar huis gaan. Daar er nog al eens een gewicht zoek raalc- te, heeft het bestuur besloten speciaal iemand aan te stellen die toezicht houdt op het weeg- materiaal van de L.G.C., tevens is voor het opbergen daarvan een schuurtje gebouwd bij het station, zoodat thans het materiaal daar- in opgeborgen wordt. Voor het maken van reclame is ook dit jaar weer 1/10 van den omzet afgestaan. D w.z. 1/50 voor de algemeene reclame en de rest vcor de speciaal Noord-Hollandsche reclame. Dan zijn nog aangekocht twee stukies ak ker voor een doorvaart achter de Dubbele buurt om en het huis en erf van wijlen den heer D. Wagenaar, hetgeen direct grenst aan de veiling. Het bestuur acht deze zaken zeer in het be lang van de veiling, doch de aankoop is van dien aard, dat het de goedkeuring van de al gemeene vergadering moet hebben, zoodat dit punten van bespreking zullen uitmaken op de algemeene vergadering. Als bijzonderheid kan in dit jaarverslag vermeld worden dat er twee excursies gehou den zijn door enkele bestuursleden naar het buitenland. In de laatstgehouden bestuursvergadering werd ter sprake gebracht het oorichten van een bloembollenveiling door de L. G. C. Als toelichting werd gezegd dat de teelt van bloembollen zich in deze streek al meer en meer uitbreidt en men achfte het wel ge wenscht dat de kweekers op eigen veiling kon- den veilen. De vergadering voelde veel voor dit idee en het dag. bestuur werd dan ook opgedragen een onderzoek in te stellen en zoonoodig voorbereidingen te maken. Voor de uit de hand verkoop zijn in Novem ber afgegeven 250 bonnen van 100 K.G. en in dezelfde maand van het vorige jaar be droeg het aantal bonnen 82; in December van dit jaar afgegeven 491 bonnen en het vo rige jaar 735. De aanvoer bedroeg van 1 Januari tot 31 December: 1927 1928 16.286.487 Kg. 12.466 784 Kg Roode kool Gele kool 14.004.294 11.065.320 D. w. kool) 11.963.727 11.099.400 Vr. w. kool3.060.300 Aardappelen 11.479.260 14.705.576 Uien 3.180.276 3.739.246 Wortelen (losse) 833.937 567.535 Wortelen (bos) 371.719 bos 400,977 bos Slaboonen 77.724 Kg. 72.011 Kg Rabarfcer 96.580 57.300 Ramenas 23.503 21.000 Bieten- 624.630 607.230 Rapen 21.000 12.000 Andijvie 67.410 krop 307.717 krop Schorseneeren 10.350 Kg Sla 6.600 Kg. Tomaten 42.648 148.184 Bloemkool 1.640 607 2.200.238 In de ongaaf van 1928 zijn de vroege witte kool en Deensche witte kool apart opgegeven wat zeker een beter^beeld geeft. Het kwantum tomaten is in het jaar 1928 toegenomen met meer dan 300 van het kwantum van 1927 en te verwachten is dat het kwantum in 1929 weer enprm zal stijgen De totaal omzet der veiling bedroeg van 1 lanuari tot 31 December van de iaren: 1926. 1927 en 1928: f 3.090.832.44, 3.253.375.76 en 4.298 861.77 Over de totale oobrenrrst van 1928 kunnen wij zeker zeer tevreden zijn, het is ruim 1 rnil- licen meer dan 1927, wij willen hopen dat de opbrengst van 1929 ook zoo hoog mag zijn, zoodat wij weer kunnen zeggen dat onze tuin bouw loonend is geweest Op 19 November 1928 lcwam tot ons het droevig bericht van het overlijden van den heer Rens Slot. Dit was voor den tuinbouw een waar verlies daar de heer Rens Slot veel heeft bijgedra- gen tot de bloei en de welvaart van deze streek. Z'n du'-f en energie hebben gemaakt dat er steeds afzetgebied was voor onze producten Vroeger d.w.z. 25 jaar terug werd er door onze tuinders niet gevraagd of onze produc ten geplaatst konden worden, wij deden maar net of dat iets vanzelfs was en dachten er niet aan, waar ons product naar toe ging. Als jong koopman ging er al spoedig een groote kracht van hem uit en hij maakte dat een groot gedeelte van Europa als afzetge bied voor ons product veroverd werd. Zijn handelsgeest en kocpmanschap maak- ten hem tenslotte tot een der eersten in den lande. Bij zijn 25-jarig Koopmanschap werd hij door den Bond van Tuinbouwvereenigingen „De Langendijker Groenten-Centrale" ver- eerd met de Gouden medaille van verdienste. Uw bestuur heeft hem naar zijn laatste rustplaats begeleid en daar zijn door uwen secretaris enkele hartelijke woorden van deel- neming, waardeering en dankbaarheid ge- sproken. Wij willen hopen, dat de fa. Slot^n Bonnet voor den Tuinbouw mag zijn, wat hij in zijn leven geweest is. SCHERMERHORN. Raadsvergadering. Maandag 25 dezer vergaderde de Raad dezer gemeente; afwezig de heer Broersen. Mededeeling werd gedaan van de navol- gende stukken. Verzoek eervol ontslag onderwij- zeres A. van Nienes. en W. stelden voor aan de onderwijze- res, mejuffrouw A. van Nienes, op haar ver zoek, met ingang van 1 Mei a.s eervol ont slag te verleenen. De heer de Groot zou gaarne dit ontslag willen verleenen op de meest eervolle wijze, onder dankzegging voor de wijze, waarop zij haar taak heeft vervuld. Algemeen goed gevonden. Vocrstel wijziging gemeenscha/i- pelijke regeling keuringsdienst van vee en vleesch. Op verzoek van dezen keuringsdienst wordt door B. en W. voorgesteld de gemeenschap pelijke regeling aan te gaan voor den duur van een jaar. Wanneer geen opzegging heef* plaats gehad wordt de overeenkomst telkens een jaar verlengd. Algemeen goedgevon- Voorstel aankoop steltbeen voo> zoontje van P. Modder. Van den heer P. Modder was ingekomen het verzoek om van de gemeente te verkrijgen een nieuw steltbeen voor zijn zoon, daar he* vorige hetwelk hij 6 jaar heeft gebruikt, voor hem te klein is ge^orden. Dit verzoek ging vergezeld van een schrijven van dr. Heringa, die op medische gronden deze aanschaffing noodig oordeelde. B. en W. stelden voor het verzoek in te willigen. De heer Groenwoudt vroeg of de toe- stand van het gezin zoodanig is dat dezen aankoop betaald moet worden door de ge meenschap. Na eenige bespreking werd algemeen goedgevonden het verzoek in te willigen. Voorstel wijziging gemeente-be- grooting 1928 en 1929. Van Ged. Staten was terug ontvangen de gemeente-begrooting 1929 met de bemer king dat een bedrag van 1200 als ontvang sten van het wegen fonds, daarop geplaatst, dit daarvan dient te worden afgevoerd. B. en W. stelden derhalve voor't bedrag kwade posten te verminderen met 200 en bedrag Hoofd. Omslag- te verhoogen met 1000 Werd algemeen goedgevonden. De begrooting 1928 werd door af- en overschrijvingen op voorstel van B. en W. gewijzigd. Voorstel wijziging G. E. B., be grooting 1928. Ook dit voorstel, hetwelk eene administra tieve wijziging betrof in overschrijvingen, be treffende den kapitaaldienst werd aangeno men. De voorzitter deelde mede, dat is ingeko men van den administrateur van het G. E. B het verslag over 1928, hetwelk bij de raads leden zal circuleeren. Hij zeide den admini strateur dank voor het keurige uitgebreide verslag. Rondvraag. De heer de Groot vroeg of voor de werk zaamheden, welke door de werkloozen wor den verricht nog eene vergoeding van het rijk kan worden tegemoet gezien. De voorzitter antwoordde, dat deze werk zaamheden hier niet voor in aanmerking ko men. De heer Los zou gaarne wenschen dat spoedig eene oproeping voor eene onderwijze- res werd gedaan. De voorzitter antwoordde, dat hij zich reeds tot het Dep. van Onderwijs had ge- wend met het verzoek eene oproeping te kun nen doen, buiten de wachtgelders, temeer daar het leerplan is gewijzigd en in de lste en 2de klas ook onderwijs kan worden gege ven in handenarbeid. Zoo spoedig als berich' van genoemd Dep. is ontvangen, zal eene oproeping worden gedaan. De heer Groot vroeg, wanneer het aantal kinderen van de Openb. School vermindert, of dit ook nadeelige financieele gevolgen voor de gemeente kan hebben. De voorzitter antwoordde, dat volgens de wet, een 3de leerkracht kan worden benoemd De heer Groenewoudt zeide in de nieuws bladen te hebben gelezen, dat bij een brand in de Purmer een brandweerman een ongeluk heeft gekregen en voor rekening van de ge meente in't Ziekenhuis wordt verpleegd. Hij vroeg, wanneer in deze gemeente een derge- lijk ongeval zich voordeed, of de gemeente dan zou opkomen voor de kosten. De voorzitter antwoordde, dat het Brandwe- zen valt order de Ongevallenwet. De heer Mantel zeide in eene volgende vergadering, wanneer door de leden kennis is genomen van het verslag van het G. E B. verslag te zullen uitbrengen van de verga dering van de lichtcommissse. Werd goedge vonden. Ook vroeg de heer Mantel hoeveel werk loozen in dienst der gemeente zijn, waarop de voorzitter antwoordde van in het begin 4 en thans 7. Moeielijk is het dikwijls voor deze menschen werk te zoeken. De voorzitter deelde alsnog mede, dat de heer Groot in de te Alkmaar gehouden actie vergadering tegen de jaarwedderegeling van Burgem., Secretarissen en Ontvangers op 14 Febr. 1.1. heeft gezegd, dat te dezer plaatse de begrooting eens 4 maal is teruggekomen en telkenmale weder ongewijzigd werd inge zonden, welke mededeeling een applaus dier vergadering verwierf, volgens het in de cou rant geplaatste verslag. De voorzitter stelde er prijs op te kunnen zeggen, dat gedurende de 8 jaai dat hij bur- gemeester is, de begrooting nooit meer dan tweemaal is teruggekomen en dan aan het verzoek van Ged. Staten werd voldaan. Ook is de heer Groot in zijn vergelijkingen sarcastisch opgetreden, daardoor blijk geven de eene persoonlijke antipathie te hebben te gen de hoofdambtenaren van de gemeente. De heer Groot is in die vergadering be noemd tot protesteerend commissielid. De heer Groot zeide dat het v°rslag niet al te juist is weergegeven. Hij h it gezegd, dat burgemeesters niet zijn gelijk te stellen met dokters, advocaten enz., daar in eene kleine gemeente de burgemeester eene minde re ontwikkeling kan hebben. Wat het terug- zenden van de begrooting betreft is door hem bedoeld de beginperiode en wel de kwesti" met den ambtenaar. De voorzitter zeide dat toen een raads commissie bij Ged. Staten is geweest, doch niet de begrooting werd teruggezonden, ten minste niet meer dan tweemaal. De heer Groot zeide dat het niet pertinen! 4 maal door hem is bedoeld, maar dat het ook wel 3 maal kan zijn. Bij Ged. Staten waren toen afgevaardigd door den Raad de heeren Groot, de Groot en Oostwouder. Hierna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. De veiling De afgeloopen week is er een voor onze veiling geweest, zooals er ongetv, ijfeld nog zelden zijn voorgekomen. Door de strenge vorst toch was er, een stagnatie in het ver keer en daardoor in de verzending, zoodal de kooplui, hoe graag ook willende koopen, omdat de vraag zeer groot was, op verre na niet alles konden verzenden wat door hun afnemers was besteld. Immers was de ver zending alleen, voor wat de gewone vervoer- middelen aangaat, aangewezen op het spQor De booten voeren niet, zoodat de spoorver- zending op zware proef werd gesteld. De dienst voor den transport van goederen is ongetwijfeld bij onze spoorwegen uitstekend geoutilleerd, doch hij was niet berekend op een vefvoer,, dat nu van hem werd gevraagd Het aantal wagens, dat de Ned. Spoorwegen in voorraad hebben is als van zelfsprekend berekend op een normale behoefte, doch nu er langzamerhand in alle deelen van het land gebrek ontstond aan diverse - goederen en producten, is het zeer begrijpelijk, dat men vaak tevergeefs aanklopte om vervoerge legenheid. De Spoorwegen deden alles, wat ze konden; de veilingsvereenigingen hielden niet op, om wagons ter beschikking te krij gen, doch hier sprak de force majeure zoo sterk en duidelijk, dat men inzag, dat men zich bij den geschapen toestand moest neer- leggen. Door de groote vraag waren de prijzen best, zoodat de tuinbouwers zich haastten, om te verkoopen. Zoo kwam het meermalen voor, dat verkocht werd, doch dat de pro ducten nog niet konden worden verzonden Dat bracht risico voor den kooper mee, waar door dit als vanzelf in den prijs werd verdis- conteerd. Ware de vervOergelegenheid nor maal geweest, de prijzen waren hooger geno- teerd. De vooruitzichten voor de winterkoolprij- zen worden echter zeer gunstig geoordeeld. Men verwacht, dat de vraag uit verschiilen- de Europeesche landen, en ook wel uit Ame- rika, zoo levendig zal worden, dat de markt, wat den aanvoer befreft, een stootje zal kun nen velen. Toch bliift het te bejammeren, da? niet alles kan worden verzonden We verne men, dat Zaterdag slechts 9 spoorwagens voor Broek op Langendijk disponibel waren terwijl er voor 21 laadruimte moest zijn, al leen voor dien dag, ongerekend dus nog, wa' van vorige dagen nog op verzending wacht te. In Noord-Scharwoude moest de toestand nog ondragelijker zijn geweest, zoodat het voor de hand ligt, dat naar maatregelen wordt omgezien ten einde verdere ongezonde toestanden, die daaruit kunnen voortvloeien, te voorkomen. Men overweegt thans n.l. de mogelijkheid de veiling enkele dagen stop te zetten, opdat de gekochte en nog op verzen ding wachtende kool, kan worden vertrans- porteerd: De tijd gaat inmiddels z'n gang en iedere dag, dat het sei- zoen verder gaat, is er voor den Langendijk een. We schrijven spoedig Maar' en als we letten op de uitkomsten van de op 15 Februari 1.1. aanwezige koolvoorraden dan moet er elken dag alleen aan de veiling te Broek op Langendijk een 90 spoorwagens worden verkocht, wil alles op 1 Mei geruima zijn. De voorraden zijn veel grooter dan ver- leden jaar, zoodat het geen verwondering wekt, dat, ondanks de gunstige vooruitzich ten, men nu wil verkoopen. De prijzen toch waren de afgeloopen week uitstekend. De roode kool, welke de vorige week tot 14.30 had opgebracht, zette nu met den maximum-prijs van 17.10 in. De groote kool van deze soort bracht van 7 9.60 op. De mooie kleine golden de heele week door van de 16.50—/ 17.80. Ook tweede soort bracht beste prijzen op: Woens- dag b.v. van 6.70—/ 14 80 Zaterdag van 8.5016.40. Er werden nog ruim 37 spoorwagens geveild. Ook de gele kool was flink in prijs geste gen. Maandag werd al dadelijk 6.50 to? 10.90 betaald, de hoogste prijs steeg in den loop der week nog tot 11, terwijl voor de groote slechts in zeldzame gevallen min der dan 6 werd besteed. Ook hierbij bracht de tweede soort goede prijzen op. De gele- koolbouwers, die zoo lang op een bevredigen den prijs hebben gewacht, zullen dus nu ook nog een goed eindresultaat kunnen boeken, als geen onverwachte omstandigheden de marktpositie nadeelig bei'nvloeden. De aan voer van deze koolsoort was begrijpelijk groot n.l. 78 spoorwagens, waarvan er nog heel wat moeten worden '''erzonden. Met de Deensche witte g ng het nog steeds crescendo. Begonnen met een prijs van /8.20 14.80, werd Vrijdag 9.60—/ 17.60 besteed. Dat wil dus zeggen, dat voor groote Denen bij de 10 cent per Kg. werd betaald en voor de kleinere ruim 17 cent Het hooge soortelijk gewicht in aanmerking genomen, kan men nagaan, dat deze kool zeer duur door de consumenten moet worden betaald. De aanvoer beliep rond 62 wagens. De uien zijn steeds duur geweest, het heele jaar door, en deze week liep de prijs nog op. Voor de mooiste werd aanvankelijk tot 13.20 betaald, welke hoogste prijs Zaterdag tot 15.90 opliep. De laatste dagen werd er van afwijkende kwaliteit aangevoerd, die on geveer 8 opbracht, een enkele keer zelfs 6.30. Grove uien golden 1 tot 2 min der. Voor drielingen werd 12.50—/ 14.70 betaald. De zuurkoolfabrieken aan den Langendijk werden met orders overstelpt. Nu de gewo ne bewaarkool niet in voldoende hoeveelheid kon worden verzonden, trachtte men zuurkool in te slaan. We zagen auto's van uit Haarlem en Amsterdam, die de zuurkool van de fa» brieken kwamen afhalen. Niet slechts daar. door heerschte er aan den Langendijk een ongewone drukte, doch ook doordien aller-. lei vervoermiddelen in dienst van het trans port der bewaarkool werden gesteld. Niet alleen vervoermiddelen, door paarden ge- trokken, doch ook vrachtauto's van heinde en ver kwamen de stapelgroenten afhalen; we zagen zelfs autobussen, die dienst deden voor het vervoer van kool Het was wel een bijzondere week voor den Langendijk en eene, die goede financieele resultaten heeft opgeleverd. Dat het zoo blijve! W/JRMENHUIZEN. Veilingo verzicbU De prettige stemming welke aan de groentenveiling alhier op Zaterdag 16 Febr. j.l. heerschte, werd in het begin van de afge loopen week voortgezet. In het slot van het vorig overzicht werd geschreven over een ie- vendige markt, daarentegen zal in het slot van dit weekoverzicht ovei een stugge markt gesproken moeten worden. Het weer was voor de instandhouding van de prijzen niet zoo kwaad. Het gevo g van de kleine daling der prijzen var. alle producten werd veroor- zaakt door het algemeen groo. gebrek aan vervoermiddelen vanaf het spoorwegstation. Naar men ons mededeelt is op het einde van de laatste week een tekort aan wagons van 90 a 100 stuks. De eerste dagen van de week eindigende op 23 Febr. j.l. was het gebrek aan wagons niet zoo groet als op het einde dier week. De rijzing der prijzen werd Maan dag 18 Febr. j.l. voortgezet. De verhooging was echter gering op Maandag. Het aantal verkochte kilo's bedroeg vcor Maandag aar- dig wat. De roode kool werd ingezet met 10.20 voor 4 ponders. De hoogste prijs n.l. 15 50 werd besteed voor roodt kool le kw. van ong. 1 KG. De vraag naar Deensche Witte en Gele Xooi stond Maandag gelijk met't aanbod. Verhooging had begrijpelijker wijze niet plaats. De uien werden genoteerd van 11.7011.80. Deze prijzen hebben betrekking op eenigszms tweede kw. Divsdag- morgen was het zcoals wij den laatsfen tijd gewoon zijn flink kot d. Hcnderden menschen trokken in de vroege ochtenduren naar het mooie vei'ingsgebouw alhier, met harten vol verwachting hoe het verloop dei prijzen van onze groenten zou zijn. D- eerste priizen der roode kool brachten er de prettige stemming al heel spoedig in. De roode kool le kw. trok ken zeer de aandacht door eene stijging van 1.70 sinds den vorigen dag. De laagste no- teering van 7 60 werd b-rteed voor roode kool van ruim 5 pond. De gele koo! liep in verbouding even vee1 omhoog als de roode kool. Voor" gele kcol van 90 stuks in de 100 K G. werd no" betaa'd 10 80 Groot Deen sche witte kool werd Dinsdag nogal in ta- melijk groot kwamtum gevraagd. Het aanbod van dit soort beliep ook een f ink aantal kilo's Groote kool van dit soort wbrd gemarkt van 8.4010.50 per 100 K G. Onbevroren uien gemiddeide grootte brachten op 14.80 15.50. Met de doorz. ging van de verloo- pen week, be goo de toesiand in verband met het groote tekort aan wagons zeer ernstig te worden. De stijging der prijzen die anders onvermiideliik zou plaats hebben, b'eef nu bima geheel uit. Hocwel de noteering toch eene kleine stijging aanwees, was de macht voor al'e soorten kool toch innerluk stug. De kleinste roode kool was dozen dag eenigszins in trek. Hiervoor werd betaald ongeveer 17 a 18 cent per stuk. De gele kool zagen wij geveild van 6.10—/ 11.10. De kleinste kool liep hoegenaamd niet. De gewildste soort Deensche Witte Too' werd Woensdag nog tamelijk gevraagd. Het aanbod was echter in verband met de omstandigheden gering, dien- tengevolge bleef eene stijging van 0 50 niet uit. Woensdagmorgen was het aantal ver kochte kilo's 'uLn (onbevroren) niet onbe- langrijk De vraag hiernaar was groot. De prijzen hiervan beliepen tusschen de 15 60 16.20 hetgee.. mooie prijzen genoemd mogen worden. Donderdafe werd een mooi kwantum kilo's verkocht, doch met zooals wij de laatste dagen gewoon \iaren De prijzen van de roode b'even stabiel. De gele kool was dezen dag zeer weinig in tel. Daling van de prijzen is bet gevolg hiervan. De prijzen van de Deensche Witte Kool onder- gingen geen verandering. Vrijdag was de stemming allertreurigst. Kleine roode kool is niet verkocht. Groote roode kool kon de prijs van 8 70 nauwNijks halen. Groote Deensche witte kool is eveneens bijna niet verkocht. De animo om te verkoopen was Zaterdag 23 Febr. j.l. zeer gering. Middelsoort roode kool is dien dag alleen verkocht. De notee ring hiervan was 9.1012.40 Doorschot roode kool, 2 pond, bracht slechts 13.50 op. De hoogste noteering der roode kool heeft betrekking oo goede kwaliteit van ong. 48 in de 100 K.G. De hoogste noteering Deensche Witte Kool van 10 werd besteed voor 5 ponders. Uien zijn er eveneens weinig verkocht. De noteering hiervan verschflf niet veel met die van de vorige dagen. De aanvoer bedroeg van 18 lot en met 23 Febr. j.l.: 425900 K G. Roode Kool: 181800 K.G. Gele Kool; 355450 KG Deensche Witte Kool; 21925 K.G Uieo; 1325 K.G. Peen, y

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6