Radiojrafisch Weerbericht. Stadsnieuws Binnenland BERGLN. Blijkens het veioag qer commissie tot We- rmg van Schoolvcrzuim in deze gemeente over 1928 kwam in het afgeloopen jaar in de samenstelling der Commissie geen wijzi- ging. De commissie bestond uit de heeren: \j. J. Smit, voorzitter, C. de Wit, Secretaris, W. Rampen, J. Smit en H. Kin/?, leden. De Ccmmissie hield 16 zittingen. Haar werkkring etrekte zich uit over de openbare lagere school, de bijzondere neutrale school voor gewoon lager onder.vijs dec Berger Schooivereeniging, de bijzondere R.K. School voor gewoon lager ondc wijs „St Ursula" en de bijzondere Christe. ijke School. Vo-Istrekt leer/erzuin had niet piaats. Onderzocht werden 22 gevallen van be- trekkelijk schoolvcrzuim, waarvan 3 na on- derzoek aan den Inspecteur van het lager on- derwijs als versclioonbaar zonden worden gcadviseerd en 19 ongeoopoofd mcesten wor den aangemerkt hen enke e niaai kwam het voor dat een zelfde verzorger voor de tweede maal moest verschijnen. Voor zoover kon worden nagegaan werd in een geval een ge- rechtelijke vervolging ingesteld, welke echter tot vrijspraak leidde. Van de 22 leerlingen, v car van de verzui- men werden onderzocht behoo.den 3 tot de school der Berger Schooivereeniging en de overigen tot de St. Ursuiaschooi. Door het Bestuur van d'e Ver. van Polders en Oningepolderde landen onder Bergen is het aanbod gedaan aan de ge meente, om den Oosterweg, Kogendijk, Turf- weg en Heerenweg in onderhoud over te ne men, waarvoor het Polderbestuur jaarlijks zal vergoeden 1000 en met vervallenverk a- ring van de gemeente lijke bijdrage ad 250 per jaar voor het onderhoud van wegen van den polder. B. en W. hebben den Raad voor- gesteld in principe het voorstel te aanvaar- den. Door het bestuur der begrafenisver. „Bergen" is aan den Raad verzocht om aan- schaffing van gemeentewege van een auto- matisch begraaftoestel. B. en W. hebben hierop gunstig geadviseerd. Door den heer J. Vrasdonk is aan den Raad verzocht cm verhooging van loon voor !het innen der kwitanties van het Gem. Electr. Bedrijf. De meerderheid van B. en W. stelt voor het loon van 1 Jan. 1.1. af te brengen van 4 op 5 cent per kwitantie voor Bergen- Binnen en voor de buitenwijken de vergoeding van 6 cent per kwitantie te handhaven. De Commissie voor het Gem. Electr. Bedrijf heeft den Raad voorgesteld onder be- paal-de voorwaardcn te tesluiten tot aanslui- ting van het perceel van den heer D. Bruin aan de SchapeMaan. De gemeentebegrooting De raad zal morgen, drie maanden later dan de gemeenlewet voorschrijft, de begroo- ting voor 1929 behandelen De schuld van deze steeds terugkeerende te late behandeling ligt niet alleen bij B. en W Dok de raad heeft in 'n oneindig aantal zittin gen de begrootingen behandeld en morgen staan wij dan ook alleen voor een vormelijke openbare behandeling. Wie de memorie van toelichting, het rap port der commissie, beziet, in to'aal een 100 getypte foliovellen, die geheel ter gemeente- secretarie in veelvouden ten behoeve van de raadsleden werden vervaardigd, komt wel tot de conclusie, dat de klachten over te veel personeel ter secretarie, ongegrond zijn. Een secretarie die zelfstandig ook dit werk moet uitvoeren, moet noodzakelijk over meer personeel kunnen beschikken, dan anders noodig zou zijn. De begrooting wijst in ontvangst en uit- gaaf een bedrag aan van 304078,9214 met een post van 6434,2314 voor onvoor zien. De kapitaaldienst wijst in ontvangst en uit' gaaf een bedrag aan van 251398.3014. De halve centen zijn in Bergen, zooals men ziet dus nog wel gangtare Nederlandsche munten. Het voorstel van B en W. om alleen voor Bergen een abattoir te stichten met eigen personeel, wijst er overigens niet op, dat in Bergen met de kleinijes rekening wordt ge houden. Wij krljgen zoo den indruk, dat B en W. voor alles een eigen dienst willen en zien daarin een zucht naar ongewenschtc grootdoenerij. De tegenwoordige dienst functionneert goec en levert de gemeente jaarlijks nog een 900 winst. Wij voor ons zijn voorstanders van sa menwerking met andere gemeenten, waar dif ook'voordeel voor de gemeente oplevert. Ondanks een belangriike verhooging van de slachtgelden en het offer van de tot nog toe gemaakte winst komen B en W. met een begrooting, die het duidelijke beeld draagi, dat ze gewrongen sluitend is gemaakt. Voor een directeur, keuringsveearts, die n b. geen particuliere praktiik mag ui'.oeienen stellen B. en W. een sa'aris van 2800 Wie dit salaris vergelijkt met dat voor an dere funtionnarissen in gemeentedienst kriigt wel den indruk, dat B. en W aan de men schen, wier studie offers van jaren vorderde, liefst het minst willen betalen. Een eigen abattoir achten wij voor een piaats als Bergen niet rendabel en voor zoo ver ons bekend, is dit zelfs in een p1aats als 'Baarn een onderneming gebleken die veei ge'd vordert uit de gemeentekas. B. en W. willen dan ook blijkbaar voor alle mogelijkheden gedekt zijn. Ondanks het feit, dat er door de hertaxatie voor de personeele belasting in Bergen dui zenden meer betaald worden en ook B. en W den minister verzochten Bergen, om een hoogere aftrek te bereiken, in een lagere klas- se te plaatsen, wenschen B en W. toch de opcenten op 60 te handhaven, waardoor praktisch wordt medegewerkt om de voor Bergen veel te hooge personeele belasting op de bevolking te laten drukken. Wij achfen het overbodig nog nader aan te geven hoeveel zwaardsr de hooge perso neele belasting op de bevolking drukt. Bijna, leder Bergenaar heeft dit aan den lijve on dervonden. Wat de fiscus te pakken heeft, ook a! wordt hem dit onberekend in den schoot ge- worpen, laat hij echter niet gaarne meer los en blijkbaar ge'dt dit ook voor B. en W Wij hopen dan ook ten zeerste, dat de raadsleden alsnog blijk zullen geven, dat zij ook in doze 4e belangen van de burgerij zullen weten te be hartigen en constateeren met voldoening in het rapport van de commissie, dat er althans eenige raadsleden zijn die op de bres staan en niet dat vertrouwen in het ingediende wetsontwerp van de regeering tot wijziging van de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten hebben, om met de mo- gelijkheid op de aanneming daarvan de zaaK maar onveranderd te laten. Ook dit jaar hopen B. en W. dat het uit breidingsplan den raad zal kunnen worden aangeboden. Dit liedje wordt al eenige jaren gezongen en wij helpen het B. en W wenschen, dat het er dit jaar nu werkelijk eens van komt. Het voorstel van B. en W. om het rijwiel- pad langs de Eeuwigelaan grondig te ver- nieuwen mag sympathiek geooraeeld wor den. Het wordt meer dan tijd. dat dit rijwiei- pad in een behoorlijken staat wordt gebracht. Met voldoening zagen wi), dat er *hans veel kans bestaat, dat de gemeente voor _de overname van den Oosterweg, den Kogen dijk, den Turfweg en den Heerenweg van nen Transchman tot Egmond, met den polder tot een overeenstemming komt Te lang is het een doorn in net oog van v ile inwoneis ge- weest, dat de Kogendijk, een van de belang- rijkste foegangswegen, voora! als transpor*- weg naar de gemeente, niet bij de gemeente in onderhoud »vas Een belangrijke beslissing zal de raatj ook hebben te nemen inzake het ver/otk van het Witte Kruis" om ten behoeve van de t.b.c.- bestri]ding en enquetrice-schoolverpleegster aan te stellen en daarvoor steun te verleenen. Het voorc cl van B. en W. om, waar door Bergen voor't uitzenden van t.' b. c.-patienten reeds 750 beschikbaar zal worden gesteld, hierover het verslag van den Inspecteur der Volksgezondhcid af te wachten, omdat ook nog niet vast staat, dat in dit opzicht niet meer nut van de wijkverpleegster getrokken kan worden, lijkt ons vooralsnog een voor stel waard om opgevolgd te worden. Wanneer een dergelijke functionnaresse in de gemeente noodig blijkt, dan vertrouwen wij er op. dat de raad er niet voor zal terug dein- zen, daarvoor de noodige offers te brengen. Voorts komen morgen. tal van uitgestelde verzoeken om lichtpunten- en wegenverbete- ring ;n behandeling. Uit de stukken blijkt, dat velen tevreden worden gesteld en dat in ieder geval de straat- verlichting straks weer uit een grooter aantal lantaarns zal bestaan. Met een lid zijn wij het eens, dat het be drag doqr B. en W. voorgesteld voor het onderhoud van de wegen, te laag gencemd moet worden en dit vooral, omdat het vorig jaar de wegen te zeer verwaarloosd zijn. Ten aanzien van de subsidien nemen de raad en B. en W. het standpun-t van het vorig jaar in Met voldoening llazen wij, dat meerdere leden thans van meening zijn, dat het adres van eenige ouders, wier kinderen de Handels- school te Alkmaar bezoeken, om geen verhaal van kosten meer toe te passen, dient te wor den ingewilligd. Meerdere' kleine gemeenten, als Oterleek, gaven in deze het goeae voorbeeld. Voor het Gymnasium en de R H. B. S is dit verhaal wettelijk zelfs niet mogelijk. Hoe- wel wettelijk dit voor het Handeisonderwijs nog niet geregeld is, meenen wij toch dat de redelijkheid vordert om ouders voor hun kin deren, die met het oog op hun toekomst de Handelsschool meenen te moeten bezoeken, niet zwaarder te belasten dan ouders wier kinderen het Gymnasium of de R. H B S bezoeken Wij hopen dan ook, dat de raad eindelijk zal bes'uiten, het onrecht tegenover de be- treffenae ouders niet voort te zetten. De oegrootingsvergadering is morgen in vele opzichten belangrijker dan die van vo- rige jaren en in dit opzicht vale het te betreu- ren. dai voor een belangrijk voorstel als het stichten van een eigen abattoir met een ge- meenWijken Keuringsdienst, geen aparte ver- gaderir.g is uitgeschreven. Dat de slagers hierbii met adressen hebben gewerkt, die zij alleen aan de raadsleden- voorstandefs verstrekfen, en de raadsieden- tegenstanders niet deden toekomen. komt ons zoo onbehoorlrk voor, dat o i. de waardig- heid van den Raad vordert, om bij de dis- cussien die adressen buiten beschouwing te laten. zomer zal de poging langs een route van het noordelijk halfrond in elk geval gedaan wor den, en men rekent er 120 a 130 uur voor noodig te hebben. VERKEERSZONDAAR. Door verkeerd uitwijken reed gicteravond tusschen de Wester- en Oosterburgerstraat zekere L. tegen een anderen fietscr, wiens voertuig daardoor vrij ernstig beschadigd werd. CHR. GEM. ZANGVEREENIGING „IMMANUEL" Een vroolijk gezoem van kinderstem- men kwam ons tegemoet, toen wij gis- teravond de bijna geheel gevulde Kapel- kerk binnentraden waar de Chr. Gemeng- de Zangvereeniging „Immanuel" een uitvoering gaf. Daarvoor had men een programma tesamengesteld, dat num- mers voor gemengd- voor dames- voor mannen- en voor kindersteirmen be- vatte, benevens instrumentale solo's. He gemengde kocr is tamelijk talrijk, het kinderkoor groot. De dirigent, de heer W. Keizer van St. Pancras, is blijkbaar een ijverig leicler, want alien zongen zeer vast. De noten zaten er bij kleinen en grooten goed in. Dat is al veel be- reikt maar toch nog niet voldoende. Be- halve de noten is er ook nog een tekst die voorziening behoeft. en die werd hier en daar wel wat stiefmoederlijk be- deeld, vooral wanneer het liederen gold van eenige coupleten met dezelfde mu- zikale behandeling. Bij zulke nummers is de inhoud van elk couplet niet altijd dezelfde, en dient de zangvoordracht dit te laten uitkomen. Als men een uit- drukkingsvoller voordracht weet te ver krijgen zal dat een volgende uitvoering ten goede komen. In dit opzicht beviel mij het mannenkoor het best. In de voordracht van Sneeuwklokjes van He- leenders zat iets meer kleur dan in de wijze waarop het gemengd koor en de kinderen zongen. Dat mannenkoor viel mee, omdat het in den gemengden zang nogal zwak klonk. Mej. Nelly Visser gaf vioolspel. Ook zij gaf de noten maar ook haar voordracht is nog te vlak. Zij moet zich meer geven, 'k zou zeggen: meer durven. Was zij misschien wat onder den invloed van in het publiek optre- clen? De organist, de heer Pieket-Weeze rik, was de geroutineerdste. Zeer goed speelde hij het eerste deel van een con cert van Hande', en „Priere Berceuse" van Guilmant. (Misschien had dit num- mer wat meer variatie in de registree- ring kunnen verdragen). Z'n begeleiden van de vioolsoliste was zeer bescheiden, dus goed. De eere-voorzitter der vereeniging, Ds. Verwaal, was door ongesteldheid afwe- zig. Zijn piaats werd nu ingenomen door den voorzitter van „Immanuel", den heer Stuart, die de aanwezigen verzocht van psalm 146 het eerste vers te zingen, vervolgens een gebed uitsprak en een korte inleiding gaf. A. K. drag door den raad van ministers van Let- land beschikbaar is gesteld voor de nagela- ten betrekkingen der bemanning van de Ne derlandsche reddingsboot Prins der Neder- landen, welke omgekomen is bij haar held- haftige pogingen tot redding van de schip- breukelingen van het bij den Hoek van Hol land gestrande Letlandsche stoomschip Val- ka. BIJ HET SCHAATSENRIJDEN VERDRONKEN. naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Februari. Medegedeeld door het Kon Ned. Met. Inst, de Bildt. Hoogste barometerstand 771.6 te Kinn. Laagste barometerstand 752 4 te Rennea, Verwachting, krachtige tot matige oostelij- ke en noordoostelijken wind, licht tot half be- wolkt, weinig sneeuw,. strenge tot matige Gistermorgen is onder de Vischbrug ovei J den Nieuwen Rijn te Leiden net lijk opge- vors^ In noorden, in het zuiden matige PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouaers van Alkmaar brengen ter algemeene kenn.s, dat in het Ge- raeentebiad van Alkmaar zijn opgenomen de besiuiten van den Raad d.er gemeente d.d. 6 Dec.mber j 1. waarbij zijn vas'.gesleld 1. eene verordening tot wiiziging der ver- ordening v^or de Handeisscbool te Alkmaar (Gemeenteblad nr. 1125); 2. eenc verordening tot wijziging der ver ordening voor de Handelsavondschool voor handels- en kantoorbed'enden te Alkmaar (Gemeenteblad nr. 1126). Deze verordeningen zijn heden afgekon- digd en gedurende arie maanden ter gemeen- te-secretarie ter lezing nedergelegd en aldaar tegen betaling, der kosten in afdruk vcrkrijg- baar. Alkmaar 27 Februari 1929. Burgemeester en W'ethouders voornoem.l, WENDELAAR, Burgemeester A. KOEnMA, Secretaris. P a a r de n. DE COURSES TE ALKMAAR. In den loop van het aanstaand seizoen zullen de coursen te Alkmaar worden gehou- den op 20 Mef (Pinkster-Maandag), 21 Juii, 1 Sent, en 27 Oct. OM BE WERELD ZONDER TUSSCHEN- LANDING. Na het succes yan de Question Mark met het bijvullen van "benzine in de lucht is in de Ver. Staten en Engeland het vraagstuk van een rondvlucht om de wereld zonder tus- schenlanding onmiddellijk ter sprake geko- i men, en een Amerikaansch millionair heeft een prijs van 50.000 dollar voor de eerste ge- s'aagde vlucht uitgeloofd. In Engeland ge- looft men, dat het voor de inmiddels afge- laste vlucht naar Kaapstad gebouwde vlieg- tuig, de vlucht zou kunnen onderne'men en slechts driemaal orderweg bijgevukl zou be- hoeyen te woxden. Iji den loop yan LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 6.03 uur licht op- haald van den 12-jarigen A. C. D., uit de Burghsteeg aldaar, die sedert gisteren werd vermist. Hij is bij het schaatsenrijden dooi het ijs gezakt en verdronken. DE GRIEP. Onder de mijnwerkers. Op de mijn Willem Sophie zijn van de on- geveer 1800 werklieden 290 lijdende aan griep. Op Staatsmijn Wilhelmina zijn een kleine 600 zieken. Te Deventer. Maatidag heeft de controleerend genees- her der zickenfondsen te Deventer dr Krui- zinga zeventig nieuwe griepgevallen gecon- stateerd Alleen de ziekenhuisapotheek be- reidde eergisteren in verband met de griep meer dan duizend recepten. Te Amsterdam. De heer L. Heyermans, directeur van den Geneeskundigen en Gezondheidsdienst, deel- de aan het Hbl. aangaande den stand van de influenza het volgende mede: De epidemie is, na een neiging tot dalen te hebben vertoond, weer toenemende Het aantal ziektegevallen is in het geheele land veel grooter dan in 1927 en de epidemie is zeker niet minder dan in dat jaar. Zij ver- loopt bovendien langz'mer; net aantal com- plicaties beweegt zich in stijgende lijn In de week geeindigd 16 Februari was in Amster dam het aantal sterfgevallen aan influenza 44, aan pneumonia en bronchitis 39, aan i andere ziekten der ademhalingsorganen 44 Deze ciifers zijn zeer hoog In hoofdzaak tast de ziekte nog bejaarde personen aan, maar ook jongeren loopen niet vrij In Amerika is de epidemie nog altijd stij gende. In Engeland heerscht de griep zeer sterk (in Birminpham b.v. is het sterftecijfer bijna verdubbeld). Ons land is omgeven door een ring van in- fluenza-epidemieen en lijdt daar zelf ook on der. Toch is de toestana lang en 'ang niet zoo erg als in den zomer van 1917. De ziekenhuizen en de gemeentedknsten en bedriiven hebben allemaal nog veel ziek per soneel. Opkomst zeemilitiens. De dezer dagen getroffen maatregel tot uitstel van opkomst in verband met het heer- schen van griep, geldt niet voor de zee- miliciens. Zoowel voor de zeemiliciens. wier opkomst bepaald was op 1 Maart. als voor hen, die op 26 of 27 Febr. of op eenigen anderen datum moesten opkomen, blijft de opkomst op den eenmaal bepaalden datum, vastgesteld. Scholen gesloten. De christelijke school te Ter Apel (Gron.) is wegens het heerschen van de griep gesio- ten. Te Bargeroosterve'd (gem. Emmen) en Urquest (Gron). zijn de scholen wegens griep gesloten. tot lichte vorst. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bildt hedenmorgen 7.50 uur aan de posten van IJmuiden tot Nieuwe- sluis: „Weest op uw hoede". tusschen de stoomtram van Winschoten en 'n luxe-auto van de R.V.S. uit Groningen, waar- in twee heeren zaten, "De auto werd tegen 'r telefoonpaal geslingerd en geheel vernield Beide inzittenden bleven ongedeerd. De loco' motief van de tram werd uit de rails gewor- pen en kwam in de sloot terecht. Door tijdig van de machine te springen wist de machi nist zich te redden. DE STAKING BIJ DE MACHINEFABRIEK „DE BIESBOSCH". De staking bij de machinelabriek „De Biesbosch" te Dordrecht is opgehtven, nadat de directie had toegezegd, ind'en eenigszins mogelijk, den arbeidstijd van 35 uur de vol gende week te verlengen. BRAND. Te Esscharen is het woonhuis van den landbouwer-winkelier H. van Boxtel geheel afgebrand. De iubocdel ging verloren, en van het vee kon slechts e£n koe worden gered. Een buurman. die bij de blusschitig hielp, liep ern."hge brandwonden op. Alles was verzekerd. Te Hardeparijp (Fr.) zijn de bakkerij en het woonhuis van den heer H. Zwaal afge brand. MOORDAANSLAG. De politie te Cukmborg heeft in arrest ge steld een man uit Leerdam, die Maandag tweema'en peschoton had on een Culembor- ger. De schuber had verkeering gehad met een meis'e uit Culemborp. maat toen hij de hons had pekregen. we°t hif dit aan een broe- der van zijn ex-verlookle. Hnm in de stad ont- moetend. schoot hii tweemaal met een revol ver op hem. waardoor de aangevallene aan den pols gewond werd. MISDRIJF? Te Hoogland, nabij Amersfoort, is op last van den officier van justitie te Am sterdam opgegraven het lijk van de 24- jarige ongehuwde juffrouw H. E., die op 5 Februari overleder is tengevolge van een misdrijf, geplecgd door iemand uit Amsterdam. Ook iemand uit Amers foort, schijnt er bij betrokken te zijn ge- weest. DE DIEFSTAL VAN EEN RING VAN 12.500. Naar aanleiding van de arrestatie van den vermoedelijken dief van den juweelen ring ter waarde van 12.500 ten nadeele van een juwelier in de Kal- verstraat te Amsterdam verneemt de Telegr. nog het volgende: De Nederlandsche centrale in zake fai- sificatien en internationale misdadigers heeft in haar archief het portret gevon- den van een persoon, die soortgelijke diefstallen, als op Dinsdag 19 Februari in de Kalverstraat werd gepleegd, in het buiten land he^ft begaan. Dit portret was zeer orrduidelijk doch niettemin meende de juwelier eenige gelijkenis met zijn klant te bespeuren. Het signalement, dat de bediende ter- stond aan de politie had opgegeven en dat oogenblikkelijk naar de grenssta- tions werd geseind. is in die plaatsen aangekomen en bekend geworden, voor de eerste trein uit Amsterdam daar aan kwam. Daaruit mag de gevolgtrekking gemaakt worden, dat de clader die te Brussel werd aangchouden niet met den trein is gepasseerd. Niet onmoge- lijk is, dat de man een auto tot zijn be- schikking heeft gehad, waarmee hij zich door een grensplaats, waar het signale- mentstelegram en het verzoek tot aan- houding nog niet bekend waren naar Belgie heeft doen rijden. De man, wiens portret in het archief der politie gevonden is, heeft zich aan juweelendiefstal schuldig gemaakt te Berlijn, Geneve en in Frankrijk. Te Am sterdam heeft de dader in het Victoria- hotel gelogeerd. Daar is een door hem geteekend briefje reeds in heslag geno- men en door de politie gefotografeerd. Wat de arrestatie te Brussel betreft, deze vond piaats bij een door de Brus- selsche politie ingesteld onderzoek in de hotels. Er zijn juweelen op den verdachte aangetroffen, doch men betwijfelt, of de kostbare ring hierbij is. DE BEROOVING te DEVENTER. Gistermorgen zijn onder groote belsngstel- ling van het straatpubliek te Deventer drie der verdachten in de geruchtmakende beroo- vingszaak naar het Huis van Bewaring te Zutphen overgebracht. Het is nog niet ge- lukt twee der verdachten, de hoofdschuldi- gen, tot bekentenis te brengen. De vermisle f 15.000 zijn nog niet gevonden. Wel weet men, dat de hoofdschuldigen dit bedrag ten deele hebben verstopt. UITBREIDING VAN DE VLOOT DER KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. De Kon. Paketvaari-Mh zal hare vloot uit- br.iden met den bouw van twee vrachtstoom- schep.n met een laadvermogen van ca 4250 ton elk. Deze schepen zullen in Rotterdam worden gebouwd. Zij zullen worden bestemd voor her kolenvervoer in den Ned. Ind. Ar- chipel en resp. in tien en in twaalf maanden moeten worden opgeleverd. OPT IOHTING, VERntllSTFRTNG EN OOK NOG BRAND5TICHTING? De eieenaor van den in dpn nacht van 7» terda? op Zondao- j.l. in de 2de Jan Steen- straat te Amsterdam uitgebranden winkel in motor- en automateriaal. is Maanda^mid- dag gearresteerd, verdacht van onlichting •n verd'iistering. De^e eiwenaar was uit- sted'g. toen d.e brand "itbrak, die ontdekt werd door de in de ach^amer kaartspelende fo"Te''°den. broprs van den eigenaar. Reeds voor dien werd een aanklschf inge- diend te^en dpn eigeuaar van de vrij hoog. verzekerde, thans vcrbranden winkelinven- taris. De centrale recherche, die de zaak aan het ouderzoeken was legde nu bii ziin terugkomst bier ter st°de de hand on hpm. Hen herinnert ziel vecr*s, dat een uur voor den brand om- strK-ks elf u«v Zaterda<zavond, n'ots het licht uiPdnor en d°arna om fwcaP uur nog eens. hetgeen tot de ooQeHcimf van ^en reeds fel om zich griinenden brand leidde D-ze m^dcdeeling heeft °c!:ter niet geleid tot het ontdekken van de vermoedelijke ®r>r- zaak Fieromtrent is noo- niets bekend, zon- dat een eventueel causaal verband to®schen de ingediende aanklacht en den brand, die intu'schen hoekpn en verdere bescheiden voorzoovpr in den winkel aanwezig, grondig moet hebben vernietigd, geenszins is aange- toond. DE RAMP MET DE FRINS DER NEDER- L.ANDEN. Letlandsche deelneming. De gezatit van Letland heeft aan de Ne derlandsche regeering cen cheque ten bedra- den i ge van 5000 Lat. doen toekomen, welk be- FINANCIEELE VERHOUDING RIJK EN GEMEENTE. Een protest van D'epenveen- B. en W. van Diepenveen hebben aan het bcc.iiur der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten een schrijven gericht inzake de 11- nancieele verhouding tusschen Rijk en ge meenten. Het gemeentebesiuur van Diepen veen kan zich volkcmen vereenigen met het geen in de jongste vergadenng van den ge- meenteraad van Diepenheim door den voor zitter ten aanzien van het betreftende w.ts- oniwerp is beioogd, n.l. dat de voorgestelde verhouding groot nadeel kan brengen voor de gemeenten. De Ver. van Ned. Gemeenten heeft op aanneming van het ontwerp aange- drongen en dcet het voorkomen, also! al haar leden net daarmede eens zijn. Hiertegen wil het gemeentebestuur van Diepenveen pro- iesteeren, cmdat er juist vele geme nten zijn, die de aanneming van het wetsontwerp zou- den betreuren. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TRAM. Gisterenmiddag had even voorbij 't tram- station Bellingwolde e:.i aanrijding plaais DE DE BORGTOrHTFNKWF8TTE IN AANNEMERSWERELD. In de zaak tusschen het gemeentebestuur van Deventer en den Nedprlandschen Aan- "emersbond, waarbij de aauenmers weigeren in te srhriiven on n-emeentelijke werken, wan neer dp gemeente Deventer gelegenheid geeft in te schrijven met borgstelling, is thans een vom'toouie'e oplossing gekomen. De aannemers h°bben aan de gemeente Deventpr verzocht het werk van de te bouwen gnee'school onnieuw aan te besteden Zij ziin h^^eid i" te schriiven op de voorwaarden, dpor B. en W. gesteld. B. en W zullen aan dit verzoek voldoen. De aanuemers hebben eve"wel ver70cht voor voloende gemeenteliike werkpn nader ovm de voorwaarden van in- schrijving te mogen confereeren. KORTE BERICHTEN De 52-iarige koperslagersknecht Jan Visser is bij het afbreken van de scheepstim- merwerf te Martens-hoek naar omlaag ge- stort. Hii heeft een schedelbreuk gekregen en is kort daarop overleden. De man was ge- huwd. Te Delft zijn wegens oplichting aange- houden de 26 jarige M. L P. en de 22-jarige J. P. Zij hadden met een valsche inteekenlijst gewerkt voor arme woonwagenbewoners en daarop 150 weten los te krijgen. De aan- houding van M. L. P. werd nog door den commissaris van politie te Leiden verzocht ter zake van diefstal. Man Cna de twist)«Je moet me niet ISeve On- .wcariicid spreken is seen zwak van me", - .Viouw - JJee. is M .^Pyw^rit

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7