Denk Aspirin- »i i Tabletten! aan Binnenland Weiger namaak en let er op dot op elke tablet het woord „BAYER"staat. Prijs 75 cts. BELASTINGONTDUIKING. Door ruzie tusschcn erfgenamen aan het licht gekomen. Boeten bij duizenden guldens. Twee boeren uit Rockanje, die bij hun ge- trcuwde nicht inwoonden, hadden van hun belangrijk effectenbezit nirnmer belasting be- taald en toen dit na hun dood respectieve- lijk in 1924 en in 1926 moest worden ver- deeld onder niet minder dan 13 neven en nichten, wilden deze erfgenamen met de geerfde gelden dezelfde tactiek volgen als wij!en hun ooms. Een van de erfgenamen meende niet genoeg te hebben ontvangen en daarom ging hij zich bij den Officier van Justitie beklagen. Uit het voorloopig ingestel- de onderzoek bleck toen inderdaad dat er ge- knoeid was en het vermoeden rees dat de nicht zich de effecten zou moeten hebben toe- geeigend. Het onderzoek leidde er toe dat huiszoeking moest worden gedaan op de Nationale Bankvereeniging te Brielle (welke bank volkomen correct heeft gehandeld in de ze), en toen Meek dat een der erfgenamen, sen arts, tezamen en in vereeniging met zijn zuster, de reeds genoemde nicht, zich moest hebben misdragen ten aanzien van de erfenis. Beiden ontkenden evenwel. Na een lang voor- onderzoek bekende de arts den rechtercom- missaris dat hij van zijn zuster eerst 9000 en later 21.00,; ten geschenke had gekregen in bedriegelijke korting van de rechten van de erfgenamen. De zuster bekende ook: zij zou van de beide ooms respectrvelijk 30.000 en 40.000 hebben ontvreemd. De rechtbank te Rotterdam heeft de zaak tegen den broer en de zuster behandeld. De verdediger van den arts die thans in een psychiatrische inrichting wordt verpleegd vroeg zitting met gesloten deuren. Hoewel de officier zich tegen dit verzoek niet verzette, weigerde de president behandeling van de zaak met ges'oten deuren. De beide verdachten bekenden volmondig Na het hooren van den adjunct-accountant, den heer W. Westra en den psychiater, dr. E. Hoele, nam de vertegenwoordiger van het O. M. requisitoir. Tegen den arts requireerde spr. op grond van heling tweemaal gepleegd een geldboete van 10.000 en tegen diens zuster, op grond van verduistering twee maal gepleed. een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. Onmiddellijk uitspraak doende veroordeel- de de rechtbank de vrouw tot 13.300 boete, subs, zes maanden hechtenis. "ervo'gens behandelde de rechtbank de be- lastingontduiking. De arts moest terecht- staan voor het feit dat hij als zijn effectenbe zit 20.000, als zijn zuiver vermogen f 25.000 en als totaal inkomen 4300 had opgegeven, terwijl hij in werkelijkheid meer dan 90.000 aan effecten bezat, zijn zuiver inkomen meer dan 5000 bedroeg en zijn totaal inkomen meer dan 7850. Na getuigenverhoor reouireerde de verte genwoordiger van het O. M. een geldboete van 10.000 boete, subs, zes maanden hech tenis. Onmiddellijk uitspraak doende veroordeel- de de rechtbank den arts tot f 7000 boete, subs, vier maanden hechtenis. Voorts stond de echtgenoot van de zuster van den arts terecht. Deze verdachte had op gegeven, dat hij aan effecten 5000 bezat, aan bezittingen 11.000 en als zuiver inko men 3381, terwijl hij in werkelijkheid aan effecten bezat f 150.000, aan bezittingen 516.000 en als zuiver inkomen 10.350. Tegen dezen verdachte, die de feiten toe- gaf, werd een geldboete van 10.000 ge- eischt. Vervolgens behandelde de rechtbank nog eenige zaken betreffencfe het niet beta'en van belasting en bij de behande'ing van deze za ken vond het O. M. gelegenheid op te merken, dat op het eiland Voome op een schrikbaren- cle manier de belasting wordt ontdoken. Er zijn in deze zaken eveneens hooge geld- boeten geeischt. De uitspraken werden op 12 Maart bepaald. INBRAKEN. Hij ging logeeren in een onbe- woond hues. Voor de rechtbank te Arnhem heeft terecht gestaan de 50-jarige koopman M., wonende te Amsterdam, thans geaetineerd. Aan hem waren ten laste gelegd vier in het laatst van het vorige jaar te Arnhem en omstreken ge- pleegde inbraken, n.l. bij mevr. V. aan den Jansbuitensingel, in de Poetsdoekenfabriek aan den Amsterdamschen weg, bij de B. te Arnhem en in een woning te Renkum. Ver- schillende andere inbraken, waarvan hij ver- dacht werd, waren hem niet ten laste gelegd In de woning van mevr. V. aan den Jans buitensingel, welke woning geruimen tijd on- bewoond was, had verdachte een aantal da- gen verblijf gehouden. Verdachte ontkende alle hem ten laste ge- legde feiten. De subst. officier van justitie, mr. Lason- der, achtte ondanks verdachte's ontkentenis de ten laste gelegde feiten bewezen en eischte tegen verdachte, die reeds een groot aantal veroordeelingen achter den rug heeft, een ge vangenisstraf van 4 jaar. Uitspraak 5 Maart HET TREINONGEVAL BIJ DE VINK. Gisteren heeft de Arrondissementsrechi- bank te Utrecht vonnis gewezen in de proce dure welke tegen de Nederlandsche Spoor- rvrgen aanhangig is gemaakt door de nabe- staanden van het echtpaar Lobo, naar aan- leiding van het spoorwegongeval bij de Vink. De rechtbank begroot de aan Benjamin Ri chard Lobo toekomende vergoeding op een jaarlijkschen termijn van f 1500 en op zes jaarlijksche termijnen van f 1900 met dien verstande dat deze terenijnen jaarlijks bij vooruitbetaling, telkens op 10 September, moeten worden voldaan. De rechtbank wees af het van weersziiden meer of anders ge- vorderde en verooraeelde gedaagde in de ge- dingkcsten, met dien verstande dat de tot de ze uitspraak gevallen kosten, eischer zal dra- gen zijn eigen kosten en driekwart der kos ten van gedaagde, welke laatstbedoelde kos ten tot deze uitspraak worden begroot in het geheel op f 338.85, zijnde driekwart van het bedrag mitsdien f 254.13. Frowincsaai nieuws SINT PANCRAS. Maandagavond vergaderde de afdeeling Sint Pancras van de N.-H. vereeniging „Het Witte Kruis" in de zaal van den heer Gerrit- sen. Aanwezig waren 31 leden. Naar aanleiding der notulen inforuneerde de hr. Schuur, waarom aan de gehouden ba- kercursus niet meer algemeen bekend was gemaakt, aangezien zich dan zeer zeker meer deelneemsters hadden aangemeld. Meegedeeld werd dat deze cursus niet offi- cieel uitging van de vereeniging, doch parti- culier door dr. Destree aan huis werd gege- ven en daaraan niet meer dan 8 cursisten konden deelnemen. Intusschen werd het geven van dezen cursus door onzen dokte e door het bestuur zeer gewaardeerd. Ingekomen was een dankbetuiging van D. Stammes. Inzake aanvrage Emma-bloempjes werd meegedeeld, dat 200 exemplaren waren be- steld voor 15 Febr., waardoor de geheele op- brengst ten goede komt aan de vereeniging Een verslag der alg. verg. werd voor de leden ter lezing beschikbaar gesteld. Voor een abonnement op ,,Ons Witte Kruis" gaven zich enkele leden bij den secre- taris op. Meegedeeld werd, dat de cursus E.H.B.O. onder leiding van dr. Destree was geeindigd en dat diploma's waren behaald door "de dames Miessen, G en T. Kloosterboer en Gez. Bakker en de heeren J. Bosnamp, Jac. de Vries, S. Zeegers en P. Bus. De voorzitter arhtte het nuttig deze adres- sen algemeen kenbaar te maken, opdatm en bij eventueele ongevallen onmiddellijk weet, waar men zich om hulp kan begeven. Besloten werd hiervoor borajes te laten maken, welke aan huis kunnen worden be- vestigd, zoodat dit voor 't publiek goed zichtbaar is. Door den heer Sinjewel werd een uitvoerig jaarverslag uitgebracht, waaruit o.a. bleek, dat een druk gebruik der materialen was ge maakt. De afd. telde op 1 Jan. '29 452 leden. De rekening '28 sloot met een eindbedrag van 1192.08 en een nadeelig saldo van 50.30. De heer J. Roos rapporteerde, dat alles >n volmaakte orde was bevonden. Op een vraag van den heer Kroonenburg verklaarde de voorzitter, dat op de vorige ver- gadering was verzuimd een commissie uit de leden te benoemen. Overigens was het geen gewoonte, dat het bestuur de rekening contro- leerde. In antwoord aan de heer v. Kampen deel- de de secretaris mede, dat het thans vast staat, dat voor den magazijnmeester rente- zegels geplakt moeten worden ook door de af deeling. De voorzitter dankte den secr.-penning- meester voor zijn accurate verslagen en be- heer. Hierna deed de heer v. Kampen op de hem eigen duidelijke wijze verslag van de bevin- dingen der afgevaardigden ter alg. verg waaruit o.a. bleek, dat St. Pancras t. o. v. de salarissen der hoofdbestuursleden geen suc- ces had gehad. Overigens verwees hij naar het officieel verslag en ontving den dank der vergadering voor de gedane moeite. Alvorens de begrooting vast te stellen, werd op voorstel van den heer Kroonenburg eerst in behandeling genomen punt 7 der agenda: Salaris-verhooging van den maga- zijn-meester. De voorzitter deelde mee, dat dit punt op de agenda was geplaatst in verband met het voorstel van den heer Kroonenburg in de vorige vergadering. Het bestuur echter, ge- zien het nadeelig saldo en de toestand der kas, welke contributie-verhooging in '29 noo- dig zal maken, gezien de moeilijkheden welke thans reeds bij de contributie-inning worden ondervonden, stelt voor nog niet tot salaris- verhooging over te gaan. De heer Lek: Is dit de meening van't ge- hede bestuur? De heer K. Madderom: „Nee, ik was er niet bij". Spr acht de belooning te laag. De heer Schuur vroeg cijfers, waarmee het bestuur zijn houding kon motiveeren. Het jaarverslag spreekt van veel en van zeer veel werkzaamheden, doch cijfers zijn niet ge- noemd. De heer P. Madderom oordeelde, dat de contributie hier buiten stond. De vraag is: verdient hij genoeg, zoo niet, dan moet er meer gegeven worden. De heer Kroonenburg had het vorige jaar eens een kijkie genomen in het magazijn. He* had hem getroffen, dat alles zoo uitstekend in orde was en er zoo net uitzag. Van meer- dere leden had hij vernomen, dat't werk v. d. magazijnmeester geschiedt tot voile tevreden- heid, zoowel de behandeling der goederen, als de welwiilendheid waarmee de heer Aukes altijd voor de leden klaar staat. De werkzaamheden zijn zeer toegenomen In '28 zijn 810 maal goederen afgegeven en teruggebracht. In verband met de vele werkzaamheden, welke met ijver en correctheid worden uitge- voerd, acht hij 150 te kort. Laten wij den eenigen ambtenaar, die wij hebben, goed sala- rieeren, en desnoods de contributie verhoogen of anders in ieder geval entree heffen van nieuwe leden. In ieder geval mag men den mln gunstigen toestand der kas niet verhalen op een ambtnaar. De belooning dient even- redig te zijn aan het werk. Spr. stelde voor een verhooging van IOC met ingang van 1 Jan '29. De voorzitter verklaarde, in antwoord on verschillende sprekers, dat het bestuur uit- sluitend den blcei der vereeniging wenschte voor te staan, welke z. i. niet werd bevorderd door gedurige contributie-verhoogingen. In derdaad valt het werk van den magazijn meester zeer te prijzen, doch spr. zou niet weten waar het geld vandaan moest komen. De heer v. Kampen achtte het mooi, dat verschillende leden zoo democratisch dachten Ook hij wilde wel gaarae verhoogen, doch dan op goede gronden. Hij wenschte een gedocumenteerd voorstel. Z. i. was de huurwaarde van de woning van den magazijnmeester niet 150, doch min stens 200. De heer Lek: Dat is veel te duur! De heer v. Kampen: „U verhuurt ook niet minder". Spr. wil niet tegen verhooging ageeren mits het goed gemotiveerd wordt Laat Aukes zelf een verzoek indienen bij het bestuur. De heer A. Hoogland achtte verhooging niet gemotiveerd. Ieder ambtenaar moet zijn plicht doen, liierin steekt niets buitengewoons Als Aukes verhooging wenscht, moet hij niet rond gaan bij de leden en deze er voor span- nen. Het bestuur is gaarne bereid recht- streeksche en gemotiveerde verzoeken in ern- stige overweging te nemen. De heer v. d. Wal oordeelde, dat de vereeni ging niet mocht teeren op den arbeid van 'n ambtenaar tegen een onvoldoend salaris. Spr. had verwonclerd gestaan over de goede in richtiug en netheid in het magazijn in verge- lijking met andere gemeenten. Mede op grond van verschillende inlichtin- gen welke hij van den magazijnmeester ont- S ving, pleitte hij voor verhooging. Verschillende sprekers repliceerden nog zeer uitvoerig. Hier bij werd in verschillende bijzonderheden getreden, welke echter het be stuur niet van zienswijze konden doen ver- anderen. Tenslotte stelde het bestuur voor, dit punt aan te houden tot de herfstvergadering teneinde verschillende gegevens nader te on- derzoeken. De heer v. Kampen stelde voor een com missie te benoemen teneinde deze zaak te on- derzotken, hetgeen echter niet werd gesteund De heer Kroonenburg handhaafde zijn voorstel, hetwelk werd gesteund en in stem ming gebracht tegenover het bestuursvoor- stel, en verworpen met 12 tegen 19 voor het voorstel van het bestuur. Nadat nog een verhooging der brandver- zekering van gebouw en materiaal was aan- geuomen, werd de begrooting vastgesteld op een eindbedrag van 710.80. Hieronder oa 606.80 aan contributie en 50 voor onvoor- ziene uitgaven. Bij rondvraag werden nog enkele zaken j van huish. aard besprdken. Hierna sluiting. KENNEMERLAND. N ig steeds is het winter en zijn de nijvere tuindcrs tot werkeloosheid geaoemd. Het wordt vervelend en met dit al wordt de be- hoefte aan groenten ook grooter. Had men de laatste weken nog groente van eigen bodem, ook dit raakt op en we zien spoedig den tijd komen, dat er weinig meer zal zijn. Voorheen was er ook nog kool welke was cpgeslagen, doch de voorraad raakt uitgeput en wat van elders wordt aangevoerd mag be- ter zijn, doch is duurder. Gedurende de laatste dagen der vorige week hebben velen de gelegenheid benut om huri ingekuilde producten eens te zien, doch voor zoover we gehoord en ook gezien heb ben hebben de aardappelen veel geleden en kunnen we de onheilspe'lende berichten gelooven dan zijn 50 pCt. der opgekuilde aardappelen bevroren. Hoe't ook zij, doch't is een feit dat de prijzen omhoog gingen, ook durende de afgeloopen weken, doch we had den die niet noemenswaardige verhooging geboekt op een tijdelijk gebrek, doch ver moeden nu dat de lage prijzen der aardappe len uit zijn. Zooals gezegd, de aanvoer was niet groot en de prijzen waren hoog. De aanvoer van spruiten was al heel beperkt en de matig ge- sorteerde spruiten brachten 4565 per 100 K G. op. Boerekool was allerminst mooi, maar niettemin bleef de handel vlug en de prijzen hoog; de noteering f 6.5010 per 100 stuks. Savoye en roode kool was van bijzonder goede kwaliteit. om dat ze van elders was aangevoerd. We noteerden voor savoye kool f 15f 22 en voor roode kool 22f 32 per 100 stuks. Ook de bloemkool, die niet eens mooi was, bracht 'n hoogen prijs op, n.l. f 4550 per 100 stuks. Uien en peen waren ook gewild en als ge- volg van den geringen aanvoer gingen de prij zen opwaarts: we noteerden voor uien 15- f 17.50 en vo r peen (wortelen) f 46.50, alles per 100 K.G. Prei was al bijzonder ge wild, maar toch was de prijs niet hooger en het vermoeden dat men de vorige week op de veilingen uitte als zou de prei 1 per bos worden, is niet uitgekomen, want de prijs was eer lager dan hooger en was f 4580 voor le soort en f 20—/ 30 voor 2e soort, alles per 100 bos. De kleine partijtjes witlof werden vlug ge- ruimd en tegen geen abnormaa1 hooge prij zen. De noteering was f 30- f 36 per 100 Kg. Knolselderie werd in onbeduidende kwan- tums aangevoerd en ze waren ver van mooi. de noteering was f 4f 5.50 per 100 stuks Appelen en peren waren schaarsch en duur en bestonden in hoofdzaak uit buitenland- sche vnichten. de noteering voor appelen was 2535 en peren f 25f 45 per 100 K.G. Aardappelen werden in kleine kwan- tums aangeboden, we noteerden voor klei- aardappelen 4—/ 5 en voor zandaardappe- len f 5—/ 6.50 per hectoliter (70 K G Rabarber werd in kleine kwantums aange voerd en van 2e kwaliteit, de prijzen waren laag, n.l. f 10—f 17 per 100 bos. Rapen en bieten werden vlug verhandeld en ook was de prijs lets hooger. De noteering was voor rapen f 1.501.75 per hectoliter en voor bieten 1.50—/ 2.25 per 100 stuks neergelegd en daartegen kunnen bezwaren worden ingebracht. Voor de losse werklieden werkzaam bij de werkverruiming op het provincial land goed onder deze gemeente, een 40-tal waar van 13 uit deze gemeente, is door Ged. Sta- ten bepaald dat aan hen gedurende twee we ken een bedrag van 12 per week kan wor den uitgekeerd, wat inmiddels is geschied Thans zijn deze werklieden op de steunrege- lingen der diverse gemeenten aangewezen. Door den Raad dezer gemeente is in zijn spoedeischende vergadering van 22 dezer een dusdanige regeling vastgesteld, terwijl ook op andere wijze in nijpende behoeften wordt voorzien. Bij het gemeentebestuur is bericht^inge- komen dat bij kon. besluit van 29 Jdtiuari 1929 No. 12 is goedgekeurd de besluiten van den raad dezer gemeente vastgesteld in de begrootingsvergadering van den raad op 13 December j.l., waarbij de opcenten van eerst genoemde belasting is gebracht van 100 op 50 en van de tweede belasting van 70 op 50. Hierdoor zijn deze belastingen wederom te ruggebracht op het niveau waarop zij voor eenige jaren waren gebracht. Vooral voor de personeele belasting zal dat een aanmerkelijke verlaging van lasten van alle ingezetenen beteekenen. Reeds eenige weken bevinden zich op de z.g.n. veelading van het station alhier een aantal werktuigen benoodigd voor de na deze vorstperiode aan te leggen asphaltbestrating van den rijksweg over een afstand van 1200 M. in de z.g.n. bosschen onder deze gemeen te. Dit is niets bijzonders, maar wel dat men voornemens schijnt deze werktuigen in wer king te stellen op het stalionemplacement en de ingredienten welke voor den aanslag van bedoeld wegvak noodig zijn, zooals het stoken van teer en wat dies meer, zijn op he' station, dus midden in de kom der gemeente te doen geschieden. Wij meenen dat dit zeer nadeelig zal werken voor het vreemdelingenverkeer maar bovendien veel ongenoegen enz. zal bezor gen aan de omwonenden. Het lijkt ons mis gezien indieu men toe- staat dat dit zal kunnen plaats hebben. Zijn we goed ingelicht dan is in eerste in stance het verzoek, van den aannemer van het maken van deze vaste wegbedekking, door de spoorweginstantie te Alkmaar gewei gerd, en moet het verzoek thans gedaan zijn aan de directie te Utrecht. CASTRICUM. Op de door B. en W. op 22 dezer vastge- stelde kiezerlijst komen voor het jaar 1929/ 1930 voor 2058 kiezers. De kiezerslijst is voor het publiek ten raadhuize ter lezing TEXEL (Qosterend). Er mag zeker hulde gebracht worden aan het Bestuur van de IJsclub, dat ,,voor elk wat wils" geeft. Na al de wedstrijden, die hier op „De Putten" reeds gehouden zijn, werd gisteren weer een nieuwe kamp aange- kondigd en wel voor jongens in twee groe- pen, van 10 tot 12 en van 8 tot 10 jaar (hardschaatsen met een sinaasappel op een houten lepel). Voor den strijd tusschen de oudere jongens meldden zich 19. voor dien van de jongeren 18 deelnemers aan. Er waren ook weer veel kijkers aanwezig, die met belangstelling den strijd volgden en zich er over verbaasden, dat deze jeugdige luitjes in zoo'n kort tijdstestek de baan kon den af leggen. Toch duurde't 'n langen tijd. eer de prijzen konden worden uitgereikt. Voor de oudste groep werden beschikbaar gesteld een Meccanoaoos, een Dam- en Schaakbord en een Zaklantaarn, die gewon nen werden door Wim Boon (Waal), Jan van Sambeek (Hertenkamp) en Jacob Plaaisman (Oosterend). Voor de tweede groep waren de prijzen een leesboek, een mondharmonica en een porte- monnaie. De winners waren Cor Steigstra. Simon Dogger Pz. (beiden te Oost) en Jan Bremer Wz. (Oosterend). Met een aardige, kinderlijke toespraak wer den de prijzen uitgereikt door den heer H Steigstra. Lof komt het Bestuur toe voor de ro.vale opvatting bij de verschillende wedstrijden, door de deelneming zoo ruim mogelijk te stel len en juist niet alleen het oog op de naaste omgeving te houden Mede werd uitstekend voor de baan en de goede orde gezorgd, zoo dat met genoegen teruggezien mag worden op alles, wat het Bestuur dezen winter heeft gepresteerd. Moge het Bestuur paraat blijven! BEVERWIJK. De dirctie der bolbloemenveiling ,,'t Cen trum" alhier, heeft in gevolge een verzoek van bloemenexoorteurs aan de inbrengers verzocht, partiien van minstens 600 stuks in bossen van 12 stuks aan te voeren en niet meer zooals tot. heden geschiedde met 20 st. Ook zullen dan in afwiikin? van zooals tot nu toe gebruikelijk was die bloemen niet meer per stuivers en per bos maar per 10c en met dubbeltjes worden afgeslagen. dezelfde voorwaarden voor een derde periode van zes dagen kan gelden, indien de kasbestu- ren dit wenschen. HEEMSKEBK. De 4e en laatste waterwindmolen in de Uitgeester en Heemskerkerbroek staande aan den weg Uitgeest—Krom- meniedijk zal 1 April publiek verkocht worden. Tot heemraad in de Uitgeester- en Heemskerkerbroek is herkozen de heer W. Welboren Gz. alhier. TWEE BEKENDE MOTORRENNERS GEWOND. Te Amersfoort is de motorrenner N. Bouve bij het trainen op Birkhoven met zijn motor- fiets gevallen. Hij werd ernstig aan het ge- laat gewond en naar het ziekenhuis overge- bracht. Gistermiddag reed de garagehouder Ha- mersveld te Bussum, per motor over den Amersfoortschen weg te Naarden. Voor hem uit reed een boerenwagen, waarom hij vol gas gaf om deze te kunnen passeeren. Door- dat hij met het voorwiel op de naast den weg gelegen trambaarr slipte, sloeg de motor over den kop en kwam H. te vallen. Met 'n ernstige schedelbreuk is hij naar de Majella- stichting te Bussum overgebracht. Zijn toe stand is zeer ernstig. VOOR DE UITGETROKKENEN De minister van Arbeid, H. en N. heeft bepaald, dat de regeling inzake de uitgetrok- kenen van een aantal werkloozwnkassen, die voor twee period-en van zes dagen gol4 op DE KATWIJKSCHE ZEELIEDEN- STAKING GEelNDIGD. Door bemiddeling van den Christelijken Zeeliedenbond is het loongeschil tusschen de Katwijksche zeevisschers en de reeders der treilloggers opgelost, zoodat gistermorgen de staking wederom is opgeheven. De opvaren- den van de aan de treilvisscherij deelnemen-de loggers zullen nu 3 pCt. voor de motor- en 4H pCt. voor de zeilschepen krijgen van de bruto besomming, welke in den afslag ge maakt wordt. De schippers dezer vaartuigen zouden het dubbele van deze procenten ont vangen. De onkosten waarvan tot heden de opva- renden een deel meebetaa'den, zijn voortaan voor rekening der reederiien. BEVEIL1GING VAN HET BEVOLKINGSREGISTER. Circulaire van den minister. De Minister van Binnenlan-asche Zaken en Landbouw heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezonden, waarin hij hunne medewerking verzoekt bij de volksteMing die te Leiden moet worden gehouden, door gege vens te verstrekken omtrent schippers en woonwagenbewoners. D minister grijpt deze gelegenheid aan om den gemeentebesturen te verzoeken: le. Een orgarisatie te treffen, waardoor in geval van brand in "net perceel, waarin zich. het bevol kings register bevindt, zoo spoe dig mogelijk daarvan kennis wordt gegeven aan den chef en de overige amttenaren van het bevolkingsregister, opdat deze ambtena- ren in de eerste plaats voor het redden van de registers kunnen zorgdragen; 2e. Te wil len voorschriiven, dat de dupli- caat registers var, den burgerlijken stand over het loopende jaar, dageliiks na afloop der werkzaamheden naar een ander gebouw of lokaliteit bijv. gemec te-a.rchief of ge- meentehuis, worden overgebracht. VALSCH BANKB1LJET. Gisteravond om zes uur gaf een onbekeudi in het cafe van de wed. Boef te Schoonhoven „'n biljet van f 100 ter inwisseling. Het geld werd hem verstrekt, doch toen de weduwe't biljet inzag bleek het een waardeloos Rus- sisch biljet van 100 roebels te zijn. De man haastte zich naar zijn fiets en verdween, ter wijl de eigenaresse van het cafe nep: Houdt den dief! Dit had evenwel g en resultaat. On middellijk volgde aangifte bij de poiitie, die na korten tijd den daoer aantiield. Het bleek te zijn C. v. V., 35 jaar oud, arbeider le Groot-Ammers, die zeide, uit armoede tot de ze daad te zijn gekcdien. Het geld was nog in zijn bezit. De man is in arrest gesteld. EEN GEVECHT. Tusschen woonwagenbewoners Dinsdagavond ontstond er in de voorstad St. Jacob te Roermond een hevige twist tus schen de bewoners van het woonwagen- karnp eenerzijds en de fam.lie Selder ander- zijds, wegens een oude veete. Op een gegeven oogenblik begonnen de woonwagenbewoners een waar bombardement van stukken hout en steenen op de woning van den heer Selder waardoor aile ruiten werden vernield en ook in huis de iampen van het plafond wer den stuk gesmeten Op het laatst werden er zelfs enkele schoten gelost, doch gelukkig werd niemand verwond. De poiitie maakte 'n einde aan deze ruzie. PRINS HENDRlk TE LONDEN. Prins Hendrik is te Londen aangekomett voor een particulier bezoek. Hij zal ook een bezoek brengen aan de tentoonstelling van Nederlandscne kunst en 2 Maart weer ver- trekken. De prins werd aan het station door den Ned. gezant ontvangen en namens den ko- ning door graaf Airlie verwelkomd. HET BEVRIEZINGSGEVAAR VOOR BLOEMBOLLEN. De toekomst niet al te donker, snellt dooi het groote gevaar. Menigeen, die in het voorjaar een bezoek pleegt te brengen aan ce bioeiende bollen- velden, zal zich op 't oogenblik afvragen, hoe de bloembollen het maken in de hevige koude. Wij lezen in het „Weekblad voor Bloemboilencultuur" een stukje van Practi- cus, waarin deze allereerst ervaringen op- haalt uit de jaren 1891, 1895 en 1917, waar- na hij tot de volgende conclusie komt: Als wij het dus zoo eens nagaan, dan ko men wij tot de conclusie, dat onze bollen over het algemeen genomen niet bevriezen, maar feitelijk door te snelle en te vochtige dooi ten gronde gaan. Gewenscht is dus, om bij dooi scherp op te letten, hoe het met den waterafvoer gesteld is en bij veel regenwater onm'ddellijk extra maafregelen te nemen om het overtollige water zoo snel mogelijk af te laten loopen. Het opnieuw overdekken van reeds iosgemaakte hyacinthen, wat door velen is gedaan, zal ze.r zeker een gunstigen invloed uitoefenen, daar in het droge riet een groot percentage water zal trekken. Bo vendien is er weinig sneeuw gevallen en de grond is buitengewoon droog, zoodat, gezien de betrekkelijk geringe schade in 1891, onze meening is, dat de toekomst niet al te duister behoeft te wc en ingezien. DE ARBEIDL..S EN DE ARMENWET. Het RK. Werkliedenverbond in Nedsrlant heeft in een met redenen omkleed adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal ver zocht, om, nu bij Koninklijke Boodschap van 29 Januari j.l. een wetsontwerp tot wijziging der Armenwet aanhangig is gemaakt, deze gelegenheid te baat te nemen om de moge- lijkheid te openen, dat arbeiders, die, door zichzelf te verzekiren tegen de gevolgen van werkloosheid, getoond hebben het hunne te willen doen om te voorkomen, dat ze arm- lastig zouden worden, anders kunnen be handeld worden dan armen in den zin der wet en hun dus te besparen de verschillende pijnlijke maateregelen, die de armenzorg he- laas met zich brengt. Dit schijnt adressant mogelijk door in ar- tikel 29 eene bepaling op te nemen, volgens welke wordt toegestaan, dat van de bepalin- gen in dit artikel kan worden afgeweken ten aanzien van valide arbeiders, die tegen de geldelijke gevolgen van onvrijwiilige werk-/ loosheid verzekerd ziin.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6