DE GROOTE MODESHOW mi BON s t VR00M DREESMANN Parflzer Mannequins Radiogfafiscis Weerbericht. A e E N I» A. Sfssdsnieuws A 4 lot 9 Maart a.s. K A A HechtszaksBi Maandag 4 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain, De moderne tieu geboden. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Het jacht der zeven zonden. Hoofdrol Brigitta Helm. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, De prins-stu dent van Heidelberg. 8 uur, Bioscoopzaal Handelsschool, lezing met lichibeelden over „Op excursie door lief dadig Nederland". 8 uur, cafe Kerssens, Nieuwesloot, biljart- seance prof. Solien—C. Hoed. Dinsdag 5 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain, De moderne tien geboden. 7.30 uur, A. B. T., Het jacht der zeven zonden. 7.30 uur, Victoria Theater, De prins-stu dent van Heidelberg. Woensdag 6 Maart. T30 uur, Cinema Americain, De moderne tlen geboden. 7.30 uur, A. B. T., Het jacht der zeven zonden. 7.30 uur, Victoria Theater, De prins-stu dent van Heidelberg. Donderdag 7 Maart. 10.30 uur, St. Pancras, lokaal van den hr. Gerritsen, Alg. verg. L G. C. 7.30 uur, Cinema Americain, De moderne tien geboden. 7.30 uur, A. B. T., Het jacht der zeven zonden. 7.30 uur, Victoria Theater, De prins stu dent van Heidelberg. I Zaterdag 9 Maart. I 2 uur, Landbouwhuis, alg. verg. N. V ^Alkm. Exportveiling. 6chen de volken moeten word en opgelost uit- sluitend langs den weg van bemiddeling of echeidsrechterlijk uitspraak, gelijk die is uit- fewezen in de Locarno-verdragen en in het tatuut van den Volkenbond en de daarbij aansluitende ontwerpen. In het bijzonder wat de venhouding tus schen Nedrland en Belgie betreft verklaart die vergadering dat alle misverstanden, die tusschen de twee Tan-den mochten rijzen, moe ten worden opgeklaard, gevoerd in den geest yan vriendschap en vertrouwen. Zij veroordeeld als m-isdadig als madhina- ties op welke wijze ook op touw gezet, die de goede verstandhoi'ding tusschen de twee vol ken kunnen verstoren. Zij spreekt haar volledig vertrouwen uit In <te vredespolitick der Belgische arbeiders- beweging. Zij ve:M:.-.art met haar eendrach- tig den strijd te zullen voeren voor den vrede en de ontwapening en in het bijzonder den vrede tusschen Nederland en Belgie te zullen foeschermen tegen alle aanslagen, die daar- tegen mochten worden beraamd of worden ondernomen. Met a'gemeene stemmen en onder applaus wordt deze resolutie aangcnomen De vergadering ging daarna rustig uiteen Klein is de mug, maar groot het leed, Veroorzaakt door een muggebeet. Scheie hoofdpijn Foster's Maagpillen EEN SCHADEPOST. Gistermorgen kwam de heer Wolzak, kweeker, wonende aan de Oudegracht, toen hij op zijn kweekerij aan de Zandersloot kwam, tot de teleurstellende ontdekking, dat in den nacht een schuur, dienende tot ber- ging van gereedschappen en materiaal was afgebrand. De schuur, die een oppervlakte van pl.m Id M2. besloeg, was niet verzekerd. De poli tic stelt een onderzoek in naar de oorzaak van den brand. Brandweer noch politie is bij den brand aanwezig geweest. HET ALKMAARSCH TOONEEL Een reprise en eensurprise. Gisteravond gaf het Alkmaarsch Tooneel een herhaling van het bekende spel De Tante uit Indie van Henri v. Wermeskerke. Dat het goed gezien was van het bestuur, om dit stuk nog eens weer voor het voet- licht te brengen, bleek wel uit de opkomst van het publiek: de groote zaal van de Har monic was zeer goed bezet. Laten we er dadelijk bijvoegen, dat alien zeker ten hoogste voldaan huiswaarts keer- den. De rolbezetting Was dezelfde als eenige maanden geleden. zoodat we kort kunnen zijn over spel en spelers. Namen noemen zou dan ook geheel overbodig zijn, ware het niet, dat een drietal spelers deze attentie ver- dient. Het waren mej G. Hout, die op een vlotte, pakkende wijze de zware rol van me- vrouw Dribbel vertolkte. verder de heeren H. Koot als Jacob Kortehaan en L. Pauls als jhr. Sloet van Overvoorde. De laatste was vooral in zijn stil spel uitstekend, terwij] hij over t algemeen de goede toon ook te pak- ken had. De regie was, evenals de grime, uitstekend verzorgd, terwijl de tooneelaankleeding van het 2e en 3e bedrijf, afkomstig van de fa Breed alhier en door haar belangeloos afge- staan, zeer te roemen viel. Mej. G Hout kreeg een welverdiende bloemenhulde. AUTOI ESMEN. De Alkmaarsche Gycnnasiastenvereeni- ging „Auti Esmen" organiseerde Zaterdag in de Harmonie een feestavond, die in alle opzichten uitstekend geslaagd is. De praeses opende de avond met een woord van welkom aan den burgem.ester en zijn vrouw, het curatorium, de leeraren en leeraressen en besturen van zustervereenigin- gen. Spr. haalde enkele feiten aan uit het ver- Hierna vverd het officieele gedeelte van de avond gesloten door den praeses, die aan ver- schillende p rsonen die hun medewerking verleend hadden, dank bracht. Aan een van de medespelenden in de band werd een kaas aangeboden, als dank voor zijn bewezen diensten. Hierop ging men tot het bal over, dat tot 2 uur duurde en heel gezellig verliep. Antoi Esmen kan op een goedgeslaagden avond terugzien. MUTATIES. De kapitein C. Hoogers, van het 21 e regi ment inianterie, wordt op 1 October a.s. ontheven van zijn detacheering bij het land- stormverband „Alkmaar". SOIREE ZANG EN VRIENDSCHAP. Dat het Alkmaarsch Dubbel Mannenkwar- tet Zang en Vrierdschap vele vrienden telt in onze stad blijkt elk jaar, niet alleen op de uitvoenngen maar ook op de traditioneele soiree. Deze nu werd Zaterdagavond gege- ven op de bovenzaal van den heer van Gijzen en had een zeer geanLieerd verloop. Door aller medewerking slaagden de verschillende nummers uitstekend. De heer A. T. v. d. Goes npende den avond met een hartelijk welkomstwoord en memo- reerde nog even het succesvolle concours van verieden jaar. Hij bracht dank aan de firma Zwaan voor de gratis pogiamina's en aan de schenkers van de diverse cadeaux voor de ver- loting. Woorden van huldc richte hij tot den vongen directeur, den heer Corn. Jonker en tot den heer j. Haasbroek voor zijn welwil- lende medewerking op de soiree's. Onder leiding van den directeur werden door het dubbelkwartet gezongen An der schonen b.auen Do-nau, Le Rossignal, Avondzang -van v. d. Roovaart, Meiliedfe en de Gravers van Olman en als laatste nummer Wiener Blut van Joh. Strauss. Dit werd voor het eerst uitgevoerd en behaalde even als de andere Iiederen een zeer groot succes De verschillende cabaretliedjes die de heer A. Haasbroek voordroeg, begeleid door zijn broeder, droegen weer veel tot de prettige stemming bij. Mevr. A. Boll—Blijenberg gaf een heel aardige voordracht op leuke wijze: Na het eerste bal. Tot slot kwatti een een-acter welwillend af- gestaan door den heer Loevens, n.l. „Tantes Lieveling" Mevr. A. HaasbroekGerding en de hee- len A. en P. Haastiroek vertolkten de ro' len in dit stukje uitstekend en liefen het publiek een half uurtje recht hartelijk lachen. Een uiterst gezellig b? met verrassingen hield de aanwezigen nog langen tijd gezellig bij el- Kaar. naar waarnemingen, verricht in den morgen 4 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.2 te Storno- way. Laagste barometerstand 749.1 te Vardb. Verwachting: Zwakke tot matige Noorde lijke tot Noordoostelijken wind; licht tot zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst des nachts; overdag matige dooi. Vacantie. Per jaar wordt 6 dagen vacantie gegeven met behoud van loon. Ziekte-regeling. Per jaar wordt bij ziekte gedurende 13 wa ken 70 pCt. van het loon uitbetaald. Door geen der partijen zullen rancune maatregelen worden genomen. De staking wordt opgeheven. TENEINDEONZEKWALITEITEN A MEEK BEKEND TE IMAKEN. 'K KIT NT U IN DE WEEK VAN jfr 3 TEGENINLEVERINGVANDEZEN K A T I S een hali ons „J. G." pruimtabak een half ons „A. A Friesche -iaaifabak N. V. Tabaksfabriek J. GRUNO, Groningen. De 6000ste spaarder bij de Nuts- spaarbank. Het laat zich aanzien, dat binnenkort het aanta! spaarders bij de Nutsspaarbank het gefal 6000 zal overschrijden. Bedroeg het aanta] in Februari 1927 4000, in luii 1928 5000, op 28/11 klom het tot 5900. Hei Spaarbankbestuur, dat zich uiteraard in ^eze2nyce' ^en zeerste verheugd, besloot aan c*e.n cuOOsten spaarder een verrassing te be- DER FIRMA CORRESPONDENTIE. J. Z. te Noord-Scharwoude. Wendt U om inlichtingen tot den heer Tim-merman, explod- tant van het Muziekpark. Wellicht is deze van eenig plan dienaangaan-de op de hoogte BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Antje Maria d.v. Jan van Baaren en Ma ria van den Berg. Rudolf Berend z.v. Peter Brommer en Elsa Koning Cornells z.v. Jan Lijnsvelt en Alberta Visser. Pieter Johannes 'Josef z.v. Adrianus Pannekeet en Eva Baars. OVERLEDEN: Anna Maria Lijnbach gehuwd met Theu- nis Hendrik de Visser 71 jaar. Wilhelmus Antonius de Vreede 7 jaar. Albertus Kuiper 5 jaar. Geertruida Rasch gehuwd met Jan Deugd 55 jaar. SPOORWEGEN VEROORDEELD TOT VERGOEDING. De tweede kamer der rechtbank te Amster dam heeft uitspraak gedaan in een civiel ge- ding, verband houdende met het ernstige spoorwegongeluk, de in September 1927 bij „De Vink" heeft plaats gehad. Een der slachtoffers van deze ramp, de hr. A. de Vries te Amsterdam, werd aan beide beenen gewond en moest geruimen tijd in een ziekenhuis worden verpleegd. De heer De Vries, die de Hollandsche I Jzeren Spoorweg Maatschappij aansprake- lijk stplde voor dit ongeval, had deze maat schappij voor de Arrondissementsrechtbank in de hoofdstad doen dagvaarden om ver- goeding van de door hem geleden en nog te lijden schade. Voor hem was opgetreden mr. J. de Vrie- ze te Amsterdam, die geplei't had voor toe- wijzing van een bepaald bedrag, terwijl hij subsidiair, voor het geval dat het bedrag der uitkeering nog niet in eens kon worden be paald, veroordeeling van gedaagde had ge- vraagd tot het betalen van een vergoeding, op te maken bij staat en te vereffenen volgens de wet. Bij haar uitspraak heeft de rechtbank de eerste vordering afgewezen. De subsidiairc vordering wees zij echter toe. Waar met het oog op eischers invaliditeit de grootte van de vergoed'ng nog niet kon worden bepaald, zal deze door een nieuw proces moeten worden uitgemaakt. Voor de FI. I J. S. M. was opgetreden mr. J- H. Worst te Amsterdam. ALKMAAR wordt gehouden in de MODERNE LUNCHROOM op Maan dag 11 en Dinsdag 12 Maart, des middags 2.30 uur, waar U de LAATSTE NOUVEAUTE'S voor het a.s. Seizoen zullen toonen. Toegangsfcaarten zijn tot Zaterdag 9 Maart verkrijgbaar aan onze Cassa le Etage (Afd. Confectie) tegen betaling van f 1.50, waarvoor U tijdens de Show een The Complet wordt aangeboden. EEN VLINDER. Maart is lentemaand en in de lente fladde- ren de bonte vlinders levensblij van bloem :ot bloem en laten hun trillende vl-eugels in het gouden zonlicht schitt-eren. Een voorbarig vlin-dertje dacht hedenmor- gen. dat't zijn tijd was Het verhief zich in voile pracht van haar bonte vl-eugels en zocht naar groen-e blaad- jes en jonge bloemknopj-es, maai het vond niets dan sn-eeuw en ijs en hard bevroren tak- jes. Toen vloog het verschrikt h-et openstaande raam van een huis binnen waar een klein meisje het vlindertje opving en in een doosje stopte. Het meisje heeft het vlindertje eens beke- ken, nagedacht over de mogelukheid h-et op de beste wijze te expioiteeren en is er mee naar de courant gestapt. Zij heeft er een kwartje voor gekregen en het groote avontuur van het kleine vlindertje wordt h-edenavond in deze rubriek verm-eld. Er zijn heel wat minder beroemde vlin ders, die leven er. sterven zonder dat de cou- ranten er notitie van nemen. eenigingsleven, dat niet steeds even kalm is geweest, want op een oogenblik had men 3 voorzitters in een week gehad. Voorts be- groette hij met vreugde de wederoprichters van de jazz-band onder den naam van „The Alcmanan Cheese-sticks." Hierna kwamen de stokoefeningen, door 'n achttal meisjes, onder leiding van m.vr. Van Sluis ingestudeerd, die keurig uitgevoerd en stormachtig toegejuicht werden. Daarop gaf Evert Kuipers twee kleine pia- no-sdo's, die een geweldig succes oogstten, zoodat hij nog een toegiftje moest spelen. Vooral dit laatste werd in een snel tempo gespeeld en toch goed verzorgd, dank zij de geweldige vingertechniek van Evert Kuipers. Het volgend nucnmer van het programma was een declamatie van drie gedichten. 't Was jammer dat de deciamatoren niet iets duidelijker spraken,, want achteraan was er niet veel van te verstaan. De zang door vier meisjes was een aardig nummer dat terecht veel succes bij de aan wezigen had. Ook de pianobegeleiding was mooi. Hierop volgde een dans van „The Willy Sisters" die goed uitgevoerd werd. Na de pauze kwamen de .Fourth Form Players" met het Engelsche stukje „The Swi neherd", ten sprookje van Hans Andersen. Daar dit geheel in 't Engelsch gespeeld yverd, gaf de heer van Amerongen een korte inhoud van het stukje voor degenen die geen Engelsch verstonden. We gelooven dat ook zij die't niet verstaan hebben, wel met pleizier naar't aardige sprookje gekeken hebben; alle medespelenden gaven goed spel en er werd flink duidelijk gesproken, zoodat ieder die Engelsch kende, 't goed kon verstaan. Ook dit stukje werd geweldig toegejuicht. Het laatste nummer was een tooneelstukje voor twee personen: „Geknipt". Er is hierbij heel wat gelachen om 't geestige spel van de jongeman en het meisje, en de manier waar- op't engagement weer ..aan" raakte. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 6.12 uur licht op. BEEINDIGING CONFLICT VROOM DREESMANN. Vrijdagmiddag had een bespreking plaats tusschen de firma en de betrokken hoofdbe- sturen. Het resultaat daarvan was, dat van de zij- de der firma, ten opzichte van de loonen, waarover voornamelijk het geschil liep toe- zeggingen werden gedaan welke van dien aard waren, dat de hoofdbesturen zich be- reid verklaarden, deze aan het personeel voor te leggen met een advies hunnerzijds hieroo in te gaan. Daar voor werd Zaterdagtniddag met het personeel vergaderd, waarin met algemeene stemmen besloten werd op de voorstellen in te gaan en a.s. Maandag den arbeid te her- vatten. Wij laten hier de overeenkomst volgen, die door beide partijen geteekend is. Overeenkomst tusschen de firma Vroom Dreesmann, Alkmaar, enerzijds, en de Sa- menwerkende Bonden in de Kleedingindus- trie, anderzijds; Loonen De 10 procent toeslag welke tot 23 Febru ari 1929 op de loonen werd betaald, wordt in vast loon omgezet. Daarnaast zullen de loonen worden herzien, in dien zin dat deze: le. dat dit een algemeene loonsverhooging tengevolge zal hebben; 2e. dat -een betere verhouding tusschen de in stukloon te verdienen weekloonen daar van het gevolg zal zijn. De verhoogde loonen zullen gelden vanaf 1 Februari 1929. Uitbetaling Christelpe feestdagen De algemeen erkend Christelijke feestda gen, voor zoover niet vallend op Zondag, «ullen worden doorbetaald. ALKMAARSCHE FRoBELSCHOOL. Op 27 Februari is onder voorzitterschap van den h-eer Mr. C H Bcsman opgericht d-e Vereeniging Alkmaarsche Frobelschool (school voor algemeen voorbereidend lager onderwijs), die aan het Gemeentebestuur he-eft verzocht een gebouw en subsidie be- schikbaar te stellen voor de door haar op te richt-en school. De oprichters hebben de be- doeling zoo mogelijk te trachten het neutrale voorbereidend onderwijs in stand te houden Nu de tegenwoordige vereeniging de ex- ploitatie met ingang van 1 Aprifa.s zal stop- zetten, zou het gevaar dreigen, dat dit on derwijs geheel zou verdwijnen. D-e oprichters der ni-euwe vereeniging meenen dat men dit zoo eenigszins mogelijk moet voorkomen. Naar men ons meldt, r-ekenen zij er op. dat tal van ouders hen zullen steunen en dat hun strev-en bij de bu-rg-erij insfemming zal vinden NUTSSPAARBANK ALKMAAR. Maandoverzicht Februari 1029 In den loop der maand Februari werd op de spaarbankboekjes ingelegd en terugbetaald derhalve meer ingelegd dan terugbetaald, In het tijdvak 1 Januari1 werd in het geheel ingelegd en terugbetaald 142.039,98 95714,01 46 325,97 Maart 1929 316 361,97 220.264,45 zoodat 1 Januari meer werd inge legd dan terugbetaald 9-6.097,52 Het aan de inleggers verschuldigde kapi- taal, bij den aanvang van dit jaar 2.061.413,06 klom dientengevolge tot 2.147.510,58. Het aantal in den loop van Februari nieuw uitgegeven boekies bedroeg 115. Ingetrokken werden 29 boekjes. Het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes vermeerderde dien tengevolge met 86. In het tijdvak 1 Januari—1 Maart werden in h-et geheel uitgereikt 333 nieuwe boekjes en ingetrokken 63, derhalve eene vermeerde- ring met 270 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van dit jaar 5632 klom dientengevolge tot 5902 Van dit aantal behooren 4825 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd. 814 aan personen elders woonachtig en 263 aan schoolj>aarders. Onder de in Februari uitgereikte 11-5 nieu we boekjes zijn begrepen 7 boekjes voor jong- geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eerste inleg van 1.—). De led'iging in den loop der maand Febru ari van 152 spaarbusjes leverde een bedrag van 2278,93 aan kleine besparingen op. In het tijdvak 1 Januari— 1 Maart werden 378 busjes ter lediging aangeboden, waarbij bleek, dat in totaal f 5782.51 was hesoaar<* N. B. A. S. Eropaganda-avond Zaterdag neeft N B. A. S zijn propaganda- avond gehouden. De groote zaal van 't Gul- den Viies was met heel veel jongeren en ook verschillende ouderen gevuld. De avond is geworden een blijde, een op- gewekte getuigeriis van een idealistische jeugd voor haar schoon-e beginseien van ont- houding en jeugdvorming. __N. B A S heeft hier iets gegeven van wat hij Wil en van wat de toekomst voor de jeugd moet brengen NBAS gaf een stuk van zijn stiijd vooi een zuivrder echter jeugd- leven, een stuk strijd, dat werd een krachtige propaganda voor de geheele beweging der jeugd en voor die van een ..blauwe" jeugd in t bijzonder. Het afwisselende programma bracht een spreirer, die vertelde over den groei der jeugd-herberg en -beweging in Duitschland, welKe tot een nieuw cultuurverschijnse] uit- groeit. over den uitstekenden invloed van h-et leven in de vrije natuur op de jongens en meisjes en tenslotte over dat deel der jeugd- beweging, dat meer speciaal het alcoholge- biuik bestrijdt, over den Ned. Bond van ab stinent studeerenden, die ..vraagt ook om jouw hand, jouw hart en jouw daad!" Een kranig trio, bracht 3 van de 5 deelen dgr serenade voor piano en 2 violen van Ch. Sinding. Naast het spel van de beide violisten dient geroemd dat van d-e pianiste. Verder kregen we natuurlijk de typische, onafscheid-elijl-; aan de jeugdbeweging ver- bonden volli^dansen, die, niettegenstaande de uitvo-ering in een zaal, heel aantr-ekkelijk waren, vooral de overbekende gezelligheid, die immers zoo groot is als vader en moeder naar d-e kermis zijn! De Oud-Hollandsche li-edjes waren doorde bijzondere illustratie eveneens heel aardig. Na de pauze kwam de opvoering van h-et ontroerend-schoone sprookje over de non Beatrijs in d-e sober-treffende toon-eelbewer- king van Felix Rutten Tot onzen spijt kon- den we, wegens het vergevorderd uur, slechts de vertooning der eerste akte bijwo- nen. Hierin wordt Beatrijs zich immers sterker bewust van de groote aantrekkingskracht, die het bruisend-e leven buiten de ki'lle kloos- termuren nog steeds op haar uitoefent hierin zegevi-ert na inrierlijken strijd. de iiefde voor haar ridder, en de Iiefde voor Christus en verbreekt tenslotte Beatrijs haar gelofte. Door het eenvoudige, zelf-vervaardigde decor was men er vrij goed in geslaagd een sfeer te scheppen van koud klare plechtig- heid, zooals we die oris in een convent voor stellen. Het bleek dat de N. B. A. S.-sers hun best deden zoo goed en zuiver mogelijk de teere vert-elling in de dramatiseering van Rutten weer te geven. Het zeggen, vooral van Beatrijs was goed Verder bleek hoe moeilijk het is, d-eze toorieelbewerking in al haar so- berheid en eenvoud vlot en zuiver te speien. Toch iriag NBAS een woord van lof voor c-ezen „tooneelavond" niet onthouden worden. Het was een mooie, prettige avond, die uit stekend geslaagd is en, waarvan naar we ho- pen, de Alkm afdeeling den abstinent studee renden de uitstekende propaganda w-eldra kan bemerken. Is vaak te wijten aan ulechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrij ven spoedig uw kwaal. werken uiterst zacht en verschaffen ueen gezonden eetlust, nieuwe energie en een opgeruimd humeur, Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. of BIJ IT WEN WiNKELIER BE- KOMEN. DE VOEDSELVERSTREKKING AAN BEHOEFTIGEN. Het comite tot voedselverstrekking verschaf te de vorige week aan 269 gezinnen 3816 por- ties voedsel, De commissie maakte Zaterdag de kas op en het bleek dat er reeds een groot tekort was. Met het oog op den nood die ten zeerste uit de ingevoerde controle op het verstrekken van het eten, blijkt, besloot de comtnfssie deson- danks met het uitgeven van eten nog 14 dagen door te gaan. Dat het noodig is, zal een ieder inzien, die weet dat het zeker nog dagen zal duren, alvorens de door de vorst stilgelegde werkzaamheden hervat kunnen worden. Ook nu de dooi -telukkig is ingetreden. Met klem dringen wij er dan ook bij de goedwillende stadgenooten op aan om aan deze sympathieke commissie de gelden te verstrekken, die het mogelijk maken het werk te blijven doen. Gelden kunnen worden afgedragen aan de commissieleden: W. Scholten, W, de Waal, G. de Wit, Nico Kerssens, P, Waaijboer, S. Kos- ter en R. Velthuis. Laat Alkmaar toonen dat het wil dat dit door het particulier initiatief ter hand genomen sympathieke werk zoolang kan worden voort- gezet als dit noodig is. VOORZIENINGEN MET BETREKKING TOT] HET ONDERWIJZEND PERSONEEL BIJ HET OPENBAAR U. L. O. In bijlage No. 25 schrijven B. en W,: Ter uitvoering van uw besluit, van 24 Janu- 'rai j.l. nr. lltot opheffing van de beide thans bestaande openbare U.L. scholen en oprichting van een nieuwe openbare U.L. school, aan welk besluit Gedeputeerde Staten den 27sten Febru ari j.l, goedkeuring hebben verleend, zullen o. m. eenige voorzieningen moeten worden ge- troffen met betrekking tot het onderwijzend personeel bij het openbaar uitgebreid lager on derwijs. Waar wij redelijlcerwijze mogen verwachten, dat het aantal leerlingen van die nieuwe school zich zal bewegen tusschen 71 en 99 en uit dien hoofde de wedden van vier leerkrachten voor Rijksrekening koment en een van de redenen. der reorganisatie van het Openbaai U. L. O.- is het verdwijnen van boventallige leerkrachten bij dat onderwijs, zal het aantal leerkrachten aan de nieuwe school 4 kunnen bedragen (be- houdens de beide vakleerkrachten in lichame- lijke oefening), zoodat voor 4 van de 8 leer krachten bij het openbaar U. L. 0. onderwijs van 1 Augustus a.s. af bij dat onderwijs geen plaats meer is. Wij zouden het onderwijzend personeel aan de nieuwe school als volgt willen zien samen- gesteld: Hoofd: de heer A.R. MULDER, thans hoofd der U.L. school voor jongens en meisjes; ^nderwiizend personeel van bijstand<

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2