Onze KColonien. Bisggezonden stufcken L&ichiwaai*i Bineieniancl Bioscopea ICiansf Stadsnieisws Laatste fess'Iehiew. MET SJS li« OE RUMBEREN. Bij Lobith 10 M. verschoven Het ijs in den Rijn bij Lobith is gistermid- Hag ora 1 uur 10 Meter verschoven. Waar- achijniijk heeft zich bij Spijk een ijsdam ge net De pont te Arnhem. De brugschepm van de schipbrug, die tot nog toe voor het overzetten gebezigd wer den zijn in verband met den te verwachten ijsgang in de haven gebracht. Het pontveer, bestaande uit twee brugschepen, biijft nog in functie en vaart nu van wal tot wal. De toestand van het ijs boven en beneden de schipbrug was glister nog onveranderd. De Maas ijsvrij. Ofschoon de Maas geheel ijsvrij is, en geer schots te zien, liggen in de haven van Venio nog een tiental grootere en kleine schepen, alsmede de veerpont van Velden, zwaar in- gevroren, en wordt door de jeugd nog druk glijbaantjc gespeeld rondom die bcoten. De ponten van Arcem, Lom en Steyl zijn nog buiten werking, liggen ;astgevroren, op het land geworpen door den was der Maas. Al- leen te Kessel wordt overgezet. De Noord open. Het voornemen gisteren de Noord tot Dordrecht open te breken is ten uitvoer ge bracht De „Van Hogendorp" en de „ljs- breker I" hebben reeds vroeg in den namid- dag Dordt bereikt. Op de Schelde. De diensten op alle lijnen van de Prov. Stoombootdiensten op de Westerschelde kun- nen thans weer normaal worden uitgevoerd, behalve dat wellicht de laatste reis Vlissin- genBres^ens nog zal moeten vervallen, om- dat er zeer veel ijs in de haven van Breskens ligt. De oienst op de Oosterschelde (Zierikszee- Wolphaartdijksche-Veer) biijft nog gestremd tjocht de veerdiensten Veere-Katnperland en cortgene-Wolphaartsdijk zijn weer normaal. DE EILANDEIII. Terschelling per boot bereikt. Uit Terschelling meldt men aan het Hbld., klat daar de sleepbooten „Volhar ing" en „Bornaif" Zondag terugkeerden aid enkele passagiers en veel stukgoederen. Gisteren zijn zij weer van het eiland vertrokken met de aldaar gestrande Friezen, die naar Har- lingen gebracht werden. Naar nader gemeld wordt is de stoomboot- dienst Terschelling—Harlingen hervat. VUegtochten. Het vliegtuig van de K.L.M. heeft gisteren de post op het eiland gebracht. Hedenochtend zou een vliegtuig van de K. L M. de post van Amsterdam naar Urk bren- gen. De telefonische verbinding met Schiermonnikoog verbroken geweest. De telefonische gemeenschap met Schier monnikoog was Zondagnamiddag verbroken De verschiliende pogingen, die van Oostma- horn werden aangewend om verbinding met het eiland te vcrkrijgen hadden ook gister- ochtend geen succes, zoodat aaugenomen moet worden, dat deze kabel is gebroken. Op sommige plaatsen tusschen Oostmahorn en Schiermonnikoog o.a op Brakzand, ligt de ze kabel aan de oppeA-lakte van uen tijdens eb droog vallenden bodem. Het is ze^r waar- schijnlijk, dat de kabel aldaar in het ijs was vastgevroren en bij de verplaatsing van net ijs daardoor is gebroken. Het technische personeel van den telefoon- dienst te Groningen is het gisteravond nio- ren gelukken de telefonische verbinding met khiermonnikoog te herstcllen. Op 7 exel krijgt men gebrek aan meerdere artikelen. Hoewel we hier in vergelijking met de an- fere wadden-eilanden zeer bevoorrecht zijn, doordat via't Horntje iederen dag nog een bootverbinding met Den Helder tot stand kooit, toch beginnen we hier aan verschilien de artikelen wel eenigszins beboefte te krij- gen. Levensmiddelen kunnen wel geregeld aangevoerd worden en oolc andere goederen neemt „de Marsdiep" nog wel mee, doch door de hooge vrachten stijgen de prijzen aanmer- kelijk, zoodat minder kostbare zaken, zoo wei- nig mogelijk aangevoerd worden. Doordat er behoefte aan steenko'.en ont stond, hebben eenige handelaars in dit artikel hun waren via't Horntje l.-ten komen, 't ge- volg is, dat de prijzen 35 cent per H.L zijn gestegen. De prijs van petroleum is eveneens verhoogd, spiritus is, zoo goed als niet meer verkrijgbaar, en zoo gaat't met vele andere zaken. Bovendien geeft't veel onaangenaam- heid, dat slechts eens per dag de post ver trekt, temeer daar dit, zoo-vcel mogelijk 's morgens geschiedt (deze week reeds om 7 a 8 uur), Niet ieder is met de vertrekuren steeds op de hoogte, en vele brieven blijven dus een dag op't Postkantoor liggen, voor dat ze verzonden worden. 't Bestellen van de post, gaat hier, vooral op't platte land, niet altijd even vlug. Komt de post wat laat in den midda-g hier aan, dan biijft de postbestel- ling voor't platte land dikwijls nog tot den volgenden dag liggen. 't Kan daarom voor komen, dat de post, die hier Zaterdagsmid- dags wat laat aankomt, eerst Maandagmor- gen besteld wordt. 't Is te begrijpen dat wij eilandbewoners vooral met spanning turen naar den windwij zer op hoop, dat deze zich zal wenden, en de wind uit een anderen hoek gaat waaien waardoor we hier van't ijs bevrijd zullei jvorden. DE KRAKATAU. De Krakatau is thans weer kalm, er waren geen erupties meer te zien en bevingen wer den niet meer geregistreerd. De topograaf van den vulcanologischen dienst, de heer Petrolschevsky, keert vanavond van het nieuw gevormde eiland terug. KOSTEN VAN HET GEVANGENIS- WEZEN. De uitgaven van het gevangeniswezen voor 1929 worden berekend op 11 millioen, de in- komsten op 6 millioen. Hieronder is 114 mil lioen gulden voor het afstaan van gestraften aan andere gouvernementsdiensten, 285.000 als opbrengst van het caoutchouc- bedrijf, 700.000 als opbrengst van de kleermakerijen190000 van de vlechterijen, 638000 voor de houtbewerking, 900.000 voor de weverij, 120000 voor de smederijen en 140.000 voor de ververij enz. Na aftrek van alle inlcomsten kost de gevangene gemid- de'd 30 cent per dag (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- da die. De opname in deze rubriek, bewiist geenszins dat de redactie ermede instemt). tal van bladen blijkt wel, dat de Berger Kunstkring voor Woensdag met dit stuk een gelukkige keuze heeft gedaan. De medespelenden zijn Louis v. Gasteren, Jacques Reule, Louis Gimberg, Alex Faassen Jz., Hermann Schwab, Pierre Bailedux, Enny HeymansSnijder, Wilh. Schwab Welman, Fie Carelsen, Carlo de Roet en Dolly Bouwmeester. Na afloop der voorstelling vertrekken nog extra autobussen naar Alkmaar. Alkmaar, 4 Maart 1929. Geachte Redactie! Naar aanleiding van den Prop.-avond van N. B. A. S. (Nederlandsche Bond van Ab stinent Studeerenden) op Zaterdag 2 Maart, zou ik graag dit willen opmerken: Wat een belangstelling van de zijde onzer ouvoeders Op dien avond was 1 (zegge 1) leeraar aanwezig, terwijl pl.m. 75 leeraren een uit- noodiging ontvangen hadden. Staat de jeugdbeweging dan niet in de be- ansfstelling van die leeraien? Daar zoovelen een oordeel vellen over N. B A. S. was dit, mijns inziens, de aangewe- zen weg, om er eens nader mee kennis te ma- ten, vooral omdat er hier ter stede geen en kele vereeniging van scholieren is, welke een zoo cultureel doel nastreeft als onze Bond. Dankend voor de plaatsruimte. EEN NBAS-ER. Burgemeester en Wethouders van ALK MAAR roepen op sollicitanten naar de be- trekking van ONDERWIJZER aan de Gemeenteschool nr. 8 (hoofd de heer J. G. van Burken). De school telt zes leerjaren en is in het bij zonder bestemd voor opleiding van de leerlin- gen voor gymnasiaal-, middelbaar-, handels- en uitgebreid lager onderwijs. Bezit van bevoegdheid voor het vak „licha- melijke oefening" volgens de L. O -wet 1920 strekt tot aanbeveling. Salaris volgens Rijksregeling (le klasse) Geen bezoek dan na oproeping. Sollicitatie-stukken (adres op zegeH in te zenden aan het Gemeentebestuur voor 20 MAART a.s. Overlegging van getuigschrift(en) van ze delijk gedrag kan voorshands achterwege blijven. Alkmaar, 5 Maart 1929. Burgemeejter en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. NOODLANDING. Zaterdagmiddag om half twee is te Tien Gemtten een particulier vliegtuig gedaald wegens motorstoring. De landing geschied- de op een weiland. Er hadden geen ongeval- len plaats. Binnen een uur had een vliegtuig der K.L.M. uit Rotterdam de storing verhol pen, en is men gezamenlijk vertrokken. BURGERLIJKE STAND. •OVERLEDEN: Herke Winder 78 jaar Johannes van Sante 78 jaar. Johannes Franciscus Aben 46 jaar GEBOREN: Gerardus Jacobus z.v. Jacobus Lut en Helena Madiol. Gerardus Jozef Maria z.v. Simon Blankendaal en Tecla Albers. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Het Jacht der Zeven Zonden Dit is wederom een spannende avonturen- fiim van de U.F.A. Een zekere Roberts, die het met de maat- schappelijke plichten niet zoo nauw neemt, houdt er een schitterend ingericht schip op na, dat een echt luxe-leventje biedt. Om de personen, die hij wil, op dit vaartuig te krij- gen is geen middel hem te erg. Zijn impres- sario, die hem bij zijn duister werk helpt, schiet er het leven bij in en natuurlijk wordt een onschuldige van den moord verdacht. De jaloezie speelt ook verder in deze film een groote rot Maar ook de gertchtigheid waakt en het geheimzinnige waas, dat ver schiliende personen omringt, wordt pas in de laatste acten verbroken En dan krijgen de schuldigen hun verdiende straf. Meer van den inhoud vertellen zou veel van de spanning wegnemen voor hen die de film nog gaan zien. Brigitte Helm vervult in deze film een der hoofdrollen. Zij is een bijzondere verschij- ning en speelt thans een genre dat wij nog niet van haar zagen, op uitstekende wijze. Joh Stuart en Ria Marsa zijn het gedupeer- de paar en Kurt Gerron geeft een scherp-ge- typeerde jacht-eigenaar. De opnamen zijn zeer goed verzorgd. Een journaal, een natuuropname en een komische twee-acter voltooien het als geheel boeiende programma. IJIiPMRT. Te Akersloot. Zondag werd op de ijsbaan op het Alk- maardermeer een wedstrijd gchouden in het hardrijden voor inw oners der gerneente Akersloot, Uitgeest en Limmen. De prijzen waren f 25, 15 en f 10. Aantal deelnem-ers 21. Baanlengte 400 M. Voor 't eerst was door de IJsclu'o Akersloot bepaald, dat op tijden gereden werd. De le prijs viel ten deel aan den heer J. Cramer te Uitgeest, in 1 17 7./10 sec.; 2e prijs P. Blokker Jz., Akersloot. in 1 17 9/10 en 3e prijs C. Sint, Limmen. in 1 22 1/10 ledere deelnemer reed 2 keer, waarna de tijd berekend werd. Voor een goeden wedstrijd om de kortsf .rr geiijken tijd te maken, was het ijs dien n^aaag te zacnt. MENSCH EN OPPERMENSCH" VAN BERNARD SHAW WOENSDAG IN BERGEN. Van de opvoering in de Kon. Schouwburg te 's-Giavenhage, van „Mensch en Opper- mensch" van Bern. Shaw, doo: het Rotter- damsch Hofstad-Tooneel, dir. Cor. v. d. Lugt Melsert, welk blijspel Woensdag te Bergen in de Rustende Jager voor den Berger Kunstkring gegeven wordt, schreef de Nieuwe Rotterdammer Courant: ,Bij het publiek gingen de boutades en paradoxen er opperbest in; de gesmade zwakke(?) sekse amuseerde zich niet minder dan de Kunne. waartoe het slachtoffer Fansie behoorde. Aan het slot daverde het applaus al door de zaal voordat Met gordijn toe was; de aan- sporing van Gunberg tot den chauffeur voortreffelijk vertolkt door Pierre Baliedux) om te vluchten „naar 't Mohammedaansche land, waar de mannen beschermd worden tegen de vrouv/en' sloeg gewt-ldig in. iit de zeer waardeerend-e verslae en van EEN MIJN SLOOPEN. De N. V. Frank Rijsdijk's Industrieele On- dernemingen te Hendrik-Ido-Ambacht en de N. V. Simons Metaalhandel te Rotterdam hebben in combinatie voor sloop aangekocht de beide mijnen „Johann Deimelsberg" en „Zentrum IV—VI" te Steele (Duitschland) Het sloopwerk zal de complete bovengrond sche inrichtingen als sorteer- en waschma- chines, brikettenfabrieken enz. omvaten. Voor den sloop van dit omvangrijke werk is een termijn van twee jaar toegestaan. BOSCH- EN HEIDEBRAND. Zondag is tusschen den Tafelberg en den Sijsjesberg op Huizer grondgebied een op- pervlak van ongeveer tien H. A. heide en eikenhakhout afgebrand. De vlammen joegen soms metershoog op vooral in de oude brem- bosschen. Toeschouwers en politie hebben het vuur gebluscht. EEN TAKEL VERLOREN. En toen maar een andere meege- nomen. Op de Staatsmijn Maurits heeft zich een merkwaardig geval van diefstal voorgedaan. Ettelijke maanden geleden werd op een der werken een takel met een gewicht van 15000 Kg. ontvreemd. Thans is aan het licht ge komen, dat het toestel zich bij een firma in Groningen bevond, die korten tijd geleden op de mijn werkzaamheden verricht had. Het Week, dat de monteur zich de takel van de mijn toegeeigend had, daar hij die van zijn firma vermiste. Omdat hij de verantwoorde lijkheid hiervan op zich droeg, meende hij niet beter te kunnen doen, dan het toestel van de Staatsmijn maar mee te nemen. BRANDEN. In de rijksklinieken te Utrecht. Gistermorgen omstreeks twaalf uur is brand uitgebroken in de linnenkamer der Rijksklinieken te Urecht. De droogkamer, die vlak bij het linnenvertrek is gelegen, brand- de totaal uit, waardoor de zich daarin be- vindende wasch een prooi der vlammen werd. Ook een mangel en andere machinerieen werden door het vuur vernield. De droogka mer was gevestigd in het z.g. economie-ge- bouw, staande aan de Hartingstraat, waar zich ook de slaapkamers der zusters bevin- den. Het spreekt vanzelf, dat de consternatie bij het ontdekken van den brand algemeen was, daar verschiliende verpleegsters, die nachtdienst hadden gedaan, te sfapen lagen en heel onaangenaam werden opgeschrikt. De brandweer bestreed de vlammen van twee zijden en omstreeks twee uur kon reeds wor den ingerukt. Te Hoogezand is het perceel, bewoond door L. Thoma, afgebrand. De oorzaak Is onbekend. Te Sittard is het wink el perceel van Hen drix-Engels grootendeels door brand ver nield. De inventaris en de belendende percee len leden veel waterschade. De oorzaak is onbekend. Zaterdagavond zijn te Haarsteeg de woon- huizen van A. v. d. Wensch, G. van Gestei, A. v. Loon en een schuur van de wed. van Bokhoven afgebrand Ook_ de inboedels gin ger. verloren. Zondag is te Maarheeze de hooi- en stroo perserij van J. Lammers afgebrand. Meer dan 100.000 k.g. hooi en stroo zijn verloren ge- gaan. DE LOODSDIENST TE* IJMUIDEN. Thans is bepaald, dat de binnenloodsen de schepen, welke zij van Amsterdam of Zaandam naar IJmuiden brengen, ook van daar naar zee zullen loodsen. Tot voor 1 Maart geschiedde het uitbrengen der schepen door de zeeloodsen van de voorgaats van IJmuiden gestationneerde stoomloodsboot. de een moeder, die haar baby van ruim een jaar in een kinderwagen voortduwde. Bij een bakkerswinkel gekomen werd halt gehouden, en mama verdween in het inwendige van den winkel, terwijl zij den wagen buiten liet staan. Plots reed een auto voor, een heer stapte uit, nam de baby uit den wagen, om daarna full speed weer te verdijnen. Toen de ontstelde moeder, die met haar kind van haar man was weggeloopen, weer naar buiten kwam, vond zij in plaats van haar jongen, slecht een brief in den wagen, waarin de motiveeping van de daad werd meegedeeld. WIJZIGING DER ZIEKTEWET. In het wetsontwerp tot wijziging der Ziek- tewet stelt de regeering nader voor, in art. 43 der Ziektewet te bepalen dat den verzekerde- geen ziekengeld toekomt indien de ziekte is veroorzaakt door zijn opzet alsmede over den tijd gedurende welke hij is opgenomn in een gevangenis, rijkswerkinrichting, tuchthuis- school of rijksopvoedingsgestich c of is toever- trouwd aan een vereeniging, stichting, of in- stelling van "weldadigheid. De heer Duys heeft alsnog een nieuwe reeks amendemenhn ingediend. EEN BRANDSTICHTER. Gedurende de laatste dagen schijnt iemand te Rotterdam er zijn werk van te maken, om in verschiliende gebouwen brand te stichten Gisteren zag een bewoner van den Open Rijstuin, hoe een man een ruit van een pak- huis van de firma Van Deventer kapot sloeg en er een brandende krant door naar binnen wierp. De man werd acjiternagezet, maar men heeft hem niet te palcken kunnen krijgen Politie is daarna van het geval in kennis ge- steld, en men heeft een volledig signalement van den dader opgegeven. GRIEP. Politiepost gesloten Wegens ziekte van het politiepersoneel wordt de politiepost aan de Nassaulaan te Schiedam tot nader bericht gesloten. Scholen gesloten. Wegens de vele griepgevallen is de open- bare school te Zijldijk gesloten. De christelijke school te Bovensmilde is wegens de vele griepgevallen gesloten. <oersverschil en Extra-Reserve. EEN JUBILEUM. De heer P. Blank hoopt den Sen Maart den dag te herdenken waarop hij 40 jaar werkzaam is geweest aan de zoutkeet van den heer C. Bosman. BENOEMD. De heer C. \7. Seigers, onderwijzer aan de 8e Gemeenteschool alhier, is met ingang van Mei a.s. benoemd tot hoofd van een open- bare opleidingsschool te Zaandam. De heer Seigers heeft deze benoeming aangenomen. GOED AFGELOOPEN. Een der loopjongens van het Alkm. Waren- tiuis, een zekere W., is vanmorgen aan een ernstig ongeval ontsnapt. Hij kwam in de Tikelenbergstraat in botsing met een vracht- auto. met het gevolg, dat de jongen met fiets en al over den weg terecht kwam. Wonder joven wonder bleek de fietser behoudens enkele schaafwonden ongedeerd Zijn rij- wiel kon echter naar het fietsenkerkhof ge bracht worden, aangezien dat geheel ver nield werd. DE ZELFMOORDENAAR, DIE SPIJT KREEG. De N.R.Ct. vertelt: Als men gebukt gaat onder den last van zijn 21 jaren, als men zorgen heeft, omdat het liefste meisje van de wereld een ander de voorkeur blijkt te geven, als men dan des avonds laat, als een miezerige regen daalt uit een troosteloos donkere lucht, dwaalt over een naargeestige brug en de groote hoe- veeiheid genuttigde spiritualien niet dien troost heeft vermogen te geven, welken men ervan had verwacht, dan kan er een oogen- Llik komen, waarop men denkt, dat het nu maar uit moet zijn en dat men er genoeg van heeft. De naargeestige brug, de sombere sfeer de nevelachtige stemming, zij alle schijnen aan te sporen tot de daad, welke verlossing moet brengen uit zooveel narigheid. Twee stappen, een sprong en men ligt op het ijs Dit is een 21-jarigen kellner vannacht bij de Raambrug alhier overkomen. Later ver- telde hij, dat hij op het moment, waarop hij de stevige leuning onder zijn voeten moed- willig had verwisseld voor het ledige niet, er al „reuze-spijt" van had, maar toen kon hi. niet meer terug. De voorzienigheid is met hem geweest en heeft gezorgd, dat het ijs. ondanks den regen, nog stevig genoeg was om den vallenden kellner te dragen. Met 'n DE HAARLEMSCHE DIEVEN. De te Haarlem gearresteerde personen verdacht van het plegen van verschiliende diefstallen, blijken steeds meer op hun kerf- stok te hebben. Thans hebben zij ook bekenc ingebroken te hebben in de kathedrale kerk te Haarlem en in een koekfabriek te Leiden Een aantal voorwerpen door hen ontvreemd. is in beslag genomen. VAN KOU OMGEKOMEN. Een 81-jarige alleenwonende man is dood in zijn krotwohing onder Noordwijkerhout ge vonden, van kou en ellende omgekomen. EEN BRIEF IN DEN KINDERWAGEN Te Utrecht heeft zich een niet alledaagsch voorval afgespeeld. In de Burgemeester Reigerstraat wandel- bloedneus is hij, huis gegaan. geheel ontnuchterd, naar DE OVERVAL MET ROOF TE LIEROP In verband met den eenigen tijd gel len te Lierop plaats gehad hebbenden overval met roof op het echtpaar Weilaard wore t gemeld dat thans een der gearresteerden bekenc heeft, zich aan inbraak en poging tot moord te hebben schuldig gemaakt. Zaterdag heeft de marechaussee te Asten weer iemand, zeke- ren M. uit Helmond, in verband hierme aangehouden en naar Roermond overge- bracht. HANDELS-AVOND-ONDERWIJS IN HET GEDRANG? Zondag werd in hotel Central te 's-Herto genbosch een algemeene vergadering gehou den van de r.-k. Vereeniging van Leraren tot bevordering van het Handelsonderwijs. De inspecteur van het Middelbaar Onderwijs, dr. S Elzinga en het Tweede Kamerlid de heer G. Buiten woonden de vergadering bij. Het hoofddoel dezer bijeenkomst was de bespre- king van het onlangs bij de Tweede Kamer ingediende wetsontwerp op het aanvullend onderwijs. De voorzitter, de heer J. H. Schrij vers, ging de voorgeschiedenis van dit ont- werp na. Hierna stelde hij de volgende motie vocr: De algemeene vergadering der r.-k. Veree niging van Leeraren enz., kennis genomen hebbende van het ontwerp van wet tot rege- ling van het Aanvullend Onderwijs aan de niet meer leerplichtige jeugd, gehoord de be- sprekingen en de op het tntwerp geoefende critiek, gezien de verklaring van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, het handelsonderwijs te willen regelen als een geheel, protesteert "tegen de opneming van het handels-avondonderwijs in het wetsont werp op het aanvullend onderwijs; spreekt als haar overtuiging uit, dat regeling van alle aanvullend onderwijs in een wet alge- heele vernietiging van het handels-avond onderwijs zal beteekenen en draagt het hoofd- bestuur op, alle gepaste middelen aan te wenden, ten einde te bereiken, dat het han- dels-avondonderwiis niet in de regeling op he'' aanvullend onderwijs worde betrokken. Na een breedvoerige discussie werd tot zoo groot mogelijke publiciteit van deze motie besloten. van 35.000.aan de MODE-SHOW BIJ V. D. In de Moderne Lunchroom van V. D. or- ganiseert de firma Vroom Dreesmann 11 en 12 Maart een modeshow, waar Parijzer Mannequins del aatste nouveaute's voor hel a.s. seizoen zullen toonen. De vorigc shows waren zeker van dien aard, dat ook deze zich ongetwijfeld in de belangstelling van het publiek zal mogen verheugen. RECTIFICATIE. In ons bericht over de soiree van „Zang en Vriendschap" schreven wij: Woorden van hulde richtte hij tot den ijverigen directeur, den heer Corn. Jonker. Er stond in ons num- mer van gisteren abusievelijk: vorigen. Bij de Heilooer-wedstrijden was de derde prijs voor de dames ten tinnen kan. DE JAARLIJKSCHE LANDBOUW- fENTOONSTELLING. De gewone jaarlijksche tentoonstelling vanwege de afd. Alkmaar van de Holl Maat- schaopij van Landbouw zal dit jaar worden gehouden op Woensdag 25 September. BESTUUR POLDER DE SCHERMEER In de gister gehouden vergadering van den polder Schermeer zijn op de voordracht in de vacature vooi heemraad gesteld de hee- ren: 1 jn Blom, aftr.2. W. Groot Cz 3. Jn. Bruijn Kz. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 6.12 uur licht op. Pr'sswissciaai nio&iwfs HEILOO. Namens het Comite sciinjven oris mevr. Bammens en de heer j. L. Gioot: Rekening en verantwoorrting is gedaan na mens het comite, voor de extra uitdeelingen op Zaterdag 23 Febr. D-e Iste uitdeeling was als volgt: 500 pond meel, 130 pend haver- mcut, 222 pond spek, 200 brooden, 136 pond erwten, 225 pond rijst, 142 pond boter, 4 ka- zen, 25 pond gruttemeel, 1000 briketten, 65 pond koffie, 130 onzen thee, 130 pond suiker en diverse dekens en klet-ren. De 2de uitdeding op Zaterdag 2 Maart was als volgt: aan 116 gezinnen: 116 bonnen vet a f 1.20, 116 bonnen kruidenierswaren a 2.20 en 116 b^i.nen a 60 cts. brood. FRAUDE BIj PUBLIEKE WERKEN. AMSTERDAM, 5 Maart Van de afd. bestratingen van den dienst. der publieke werken zijn twee ambtenaren door de justitie in arrest gesteld, wegens het ver- mo-eden, dat zij fraude zouden hebben gepleegd. Zij zouden meer asfalt hebben opge geven dan was gelegd en daardoor finan- cieele voordeelen hebben getrokken. Naar aanleiding van die ontdekking is gistermorgen door de justitie een huiszoe- king gedaan bij de Neuchatch-Asphalt- Company, gevestigd op het Damrak. Deze huiszoeking heeft de justitie aan leiding gegeven den directeur en boek- houder in arrest te stelien. Wij vernemen, dat een vervolg is inge- steld op verzoek van het college var B. en W. N.V. HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND. N.V. ALGEMEENE WAARBORGMAATSCHAPPIJ TE AMSTERDAM. Naar wij vememen is in de 4 dezer gehou den vergadering van den Raad van Commis- sarissen besioten aan de vergadering van aandeelhouders voor te steHen, het dividend over 1928 te bepaien op 30 oCt., na toevoe- ging van 93.058.28 aan de Reserve voor HET MERWEDEKANAAL OPGEBROKEN. AMSTERDAM, 5 Maart. IJsbrekers hebben bet Merwedekanaal van Amster dam tot voorbij Utrecht opengebroken. Men bevindt zich reeds in d-e buurt van Vreeswijk, INTERPELLATIE INGETROKKEN. BRUSSEL, 5 Maart. Het lid der Belgi- sche Kamer Vos, afgevaardigde van de Vlaamsche Frontpartij, heeft zijn verzoek om een interpellatie betieffende de verval- sching der overeenkomsten tusschen de Fransche en Belgische generale staven inge- trokken. De Belgische regeering heeft heden geen enkele verklaring afgele'gd. HET DEBAT OVER DE MINDER- HEDEN-KWESTIE UITGESTELD. GENeVE, 5 Maart. Het secretariaat van den Volkenbond heeft hedenmiddag kort na 1 uur officieel medegedeeld, dat het groote op hedenmiddag bepaalde debat over de minderheden-kwestie worde uitge- steld, zonder opgaaf van reden wordt mee gedeeld, dat hedenmiddag geen zitting zal plaats vinden. Men kan echter aannemen, dat hier in- vloeden achter de coulisse aan het werk zijn. Waarschijnlijk acht men het noodza- kelijk dat de ministers van buitenlandsche voor den aanvang van het debat over de minderheden particulier met elkaar yan gedachte wisselefl. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Vrijdag had ten overstaan van notaris Ver- hoeff te Avenhorn en in t' cafe van den heer 0. de Vries de veiling plaats van een boeren- woning met schuur, erf en een stukje bouwter- rein, voor rnej. de wed. Joh. Beeker en kinde- ren. 1. Boerenwoning met schuur en erf groot 6.90 Aren, hoogste bieder de heer P,'Mos voor 2000, niet gemijnd. 2. Bouwterrein, daarnaast gelegen groot 2.05 Aren, hoogste bieder de heer Jb. Wagenaar voor 160. Beide perceelen gecombineerd gemijnd op 160 inslag door den heer P. Stekelbosch. Het perceel bracht dus op f 2330. $'i

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3