Sjihvsal^ SlINi Provinciaal nieuws muni wszssaam*. Voor eugros bijj. P. v. LIPSHOUT eu G. KUIJPER, Alkmaar. schrijven enz., en heel vaak kunnen de leer- lingen na beeindigde studie als volwaardige arbeidskrachten de wereld ingaan. Natuurlijk zijn er vaak ingewikkelde en kunstige hulp- .middelen noodig om het gemis van bruikbare fledematen zoo weinig mogelijk te doen ge- voelen. i Aan wat men zou kunnen noemen de ge- j-wone armenzorg werd natuurlijk ook een groot deel van den avond gewijd en ook hier fbleek duidelijk, dat op dit terrain evenzeer Jiefde en toewijding noodig is en een wil om i'het leed van de armen te leeren begrijpen. [Die liefde heeft er toe geleid, dat beseft werd [hoe hard het moet zijn als twee menschen na een leven vol zorg en strijd gescheiden ,van elkaar hun laatste dagen moeten door- jbrengen. De nieuwere tehuizen voor hen, iwaarin het oude echtpaar gezamenlijk een eigen woning heeft, bewijzen dat gegaan wordt in de richting van verlichting ook van dat feed, dat ons voorgeslacht nog niet be- greep, toen het zijn toevluchten voor de ouden (van dagen oprichtte. Verschillende van die oude Iiefdadige in- stellingen (b.v. het St. Catherijnegasthuis en Insula Dei te Arnhem) werden getoond en mij alle plaatjes werden tal van bijzonderhe- den gegeven. Zoo ook bij die van weeshuizen (het Bur- .gerweeshuis te Amsterdam, het weeshuis te 'Buren, gesticht door een dochter van Willem 'den Zwijger, enz.) Hierbij merkte spr. op, dat, dank zij meerdere hygiene en betere le- vensvoorwaarden, de sterfte van menschen op een leeftijd, dat zij nog kleme kinderen heb ben, sterk is afgenomen, zoodat het aantal weezen gelukkig zeer is verminderd. Gevallen 'hebben izch voorgedaan, dat groote weeshui zen zoo goed als ongebruikt stonden, totdat de vereeniging van weesvaders den weg wees om die gebouwen ook dienstbaar te maken aan de verzorging van andere kinderen. In het verband van de Armenzorg werd voorts nog gesproken over het werk van Pro Senectute, over de door de voormalige gil- den en in sommige gevallen ook wel door particulieren geshchte „hofjes", waarna het grootsche werk van wijlen ds. Heldring de revue passeerde. Allereerst de Hoenderloo- sche heide met hare armelijke hutjes en dan het zich geleidelijk uitbreiaende gezegende werk van ds. Heldring, dat er op gericht is verwaarloosde jongens tot goede en nuttige leden der maatschappij te maken en dat te- vens in de streek de welvaart ten goede komt. Terloops werden hierbij aangeroerd de Hel- dring-gestichten te Zetten (v. meisjes), de r.k. stichting Valkenheide en werd opgemerkt, dat er in ons land in deze en andere dergelijke gestichten (samen een 400-tal) pl.m. 15000 kinderen worden verpleegd, voor een zeer groot deel afkomstig uit kringen, waar zij zonder tusschenkomst stellig zouden onder- gaan. Grooten eerbied moet men hebben voor het werk, in die inrichtingen gedaan om de kinderen weer geschikt te maken om zich zelf 'te beveiligen voor de gevaren, die het stads- leven met zich meebrengt voor zwakke ka- rakters. Want het is wel merkwaardig, dat de meesten van die verpleegden uit de steden afkomstig zijn niet alleen, maar daar later Het spreekt wel van zelf, dat hij alie ge-1 beurtenissen nog eens in gedachte de revue liet passeercn. Met groote daukbaurheid werd gewaagd aan de offervaardigheid der schen- kers van de verschillende artikelen, zoowel van in als van buiten de gemeente; eveneens aan vereenigingen en personen die daadwer- kelijke medewerking verleenden. Na deze uit- voerige mededeelingen zeide de voorzitter: het zijn voor ons corps onvergetelijke dagen. Leden en burgers van Zuid-Scharwoude, onzen liartelijken dank. (Daverend applaus). De voorzitter deelde hierna mede, dat in de laatstgehouden ledenvergadering van het corps de burgemeester, jhr. van Spenzler, is benoemd tot eere-voorzitter, en dat de heer C. Kostelijk, die 34 jaar lid van het corps geweest is, is benoemd tot eere-lid. Deze mededeelingen werden onderstreept met een luid en lang applaus. Een poos na deze bekendmaking las de voorzitter een inmiddels ingekomen schrij ven van den burgemeester voor, waarin deze mededeelde, niet aanwezig te kunnen zijn, doch er prijs op stelde te verklaren, dat Z. E. A. het eere-voorzitterschap gaarne, zeer gaarne aanneemt. Dit wil niet zeggen. zeide de voorzitter, dat dit iets af of aan doet aan het „kunnen" van het corps, dat weten wij wel, maar voor- taan zal op de feestgidsen van concoursen, waaraan wij deelnemen, prijken de naam van onzen burgemeester, van onzen eere-voorzit ter. Jhr. van Spengter, de burgerij en ons corps zijn een. (Daverend applaus). Nu las de secretaris, de heer P. de Geus, het verslag voor van de gehouden bazar. Hierin werd de reden ontwikkeld, waarom het noodig was een bazar te houden. Ons corps heeft jaarlijks een uitgaven van pl.m. f 1200 a 1300. Het afgeloopen boekjaar gaf de volgende eindcijfers: Ontvangsten f 1321, uitgaven 1356.93, wat een nadeelig saldo aangeeft van 29.93. De reserve der bazar bedroeg f 3249.91, waaronder be- grepen is een bedrag van 449.80 aan di verse giften. De uitgaven bedroegen 1255. Enkele rekeningen moeten nog inkomen. Er kan gerekend worden, dat de bazar het mode saldo van pl.m. f 2000 zal zijn. Er waren ruim 500 inzendingen, de daarvoor 24 M2. groote tafel bleek nog te klein. Het personeel dat aan de bazar mede- werkte, bestond uit 40 leden van het corps, 94 dames en 39 heeren. 21 vergaderingen werden door het bestuur gehouden. Na het uitbrengen van dit verslag, waaruit wij o.a. het voornaamste hebben vermeld, werd overgegaan tot het kunstzinnige en lui- mige gedeelte van het programma, met als inzet een strijkje door 5 jonge dames met pianobegeleiding. Verder was er zang, voor- dracht en declamatie. Het leeuwenaandeel in de bazar, was toevertrouwd aan den heer P. Kist, een jongeling van 18 jaar, die een aangeboren aard bezit om als voordrager, zanger, declamator en Clown dienst te doen. Onnoodig te zeggen, dat hij steeds een dave rend applaus verwierf. Nadat het programma nog riet geheel was afgewerkt, werd het officieele gedeelte door den voorzitter te pl.m. middernacht met een hartelijke dank aan de medewerkers gesloten. Het was een mooie en dankbare avond, waaraan het slot een gezellig bal was. met het groote tekort Aan het nationaal concours dat dezen zomer te IJmuiden wordt gehouden, zal Kunst na Arbeid, in de hoogste afdeeling deelnemen. ook weer heen trekken. Over al deze ondeTdeelen van het maat- schappelijk hulpbetoon en veel wat daarmee nog in zijdelingsch verband staat werden door den spreker allerlei interessante bijzon derheden verteld bij de inderdaad groote collectie lantaamplaatjes. En heerlijk en vol schoone beloften voor de toekomst was het, daarbij te hooren, dat er een groeiende sa men werking bestaat tusschen de verschillen de organisaties op het gebied van armen zorg. De maatschappelijke werkers zoeken et kaar met als gevolg spiecialiseering van den arbeid, die daardoor steeds beter en doeltref- fender wordt. Het was een welbestede avond voor alien, die belang stellen in hetgeen verricht wordt in ons land ter leniging van maatschappelij ke ellende. Het applaus, dat den spreker ten deel viel, bewees dit. De heer Wendelaar bracht den spre ker een hartelijk woord van dank voor zijn rede. Zij gaf geen onverdeeld genoegen, want er werd veel ellende te zien gegeven, dat men helaas maar al te dikwijls geneigd is te vergeten. Daarom was het goed, dat het nu eens weer naar voren was gebracht. Met den heer van Roekel was spr. het eens, dat met verstand en geld veel te doen is tot ver lichting van het leed, maar dat het voor naamste toch nog blijft het meegevoelen met de lijdenden. En in dit opzicht staat Neder- land in de voorste rii, en Alkmaar neemt daar een waardige plaats in. Steeds staat men daar klaar voor het verleenen van hulp. (Applaus). ZUIDS CHAR WOUDE. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" heeft ter stijcing van zijn kas in Febr. 1.1. een bazar gehouden, welke in alle opzichten een schit- terend succes geweest is, vooral het finan- cieel resultaat was buiten verwachting On- derscheidene ingezetenen, waaronder een groot aantal jonge dames, hebben op ver schillende wijze hunne medewerking gedu- rende de bazar verleend. Het bestuur heeft gemeend aan deze employe's, het corps en ook aan de pers een gezellige avond uit ap- preciat;e te verleenen. Natuurlijk namen ook wij de uitnoodiging aan en zijn daar gaarne erkentelijk voor. Toen wij Zaterdagavond dan in de kolfbaan van den heer P. Kramer aankwamen, was de zaal met feestvierenden geheel gevuU. De heer C. Oudendijk staat als voorz'tter goed aangeschreven, en als leider van eer. gezellig samenzijn heeft hij Mijk gegeven, ook als zoodanig te kunnen fiif»ge*ren. In zeer eenvoudige bewoordingen cn in dankbare stemming liet hij het ,.wel- kom alien hier", ho'/reu. HEILOO. Het Fanfarecorps ,,Eensgezindheid", direc- teur de heer A. Mijns, gaf Zaterdagavond een uitvoering in „De Rustende Jager". Voot deze uitvoering was medewerking verkregen van het dames zangclubje „Het Klaverblad van Vier" uit Wormerveer, een medewerking die op hoogen prijs is gesteld. Alvorens „Eensgezindheid" zich liet hoo ren, opende de voorzitter, de heer K. Veld- kamp, de bijeenkomst en bracht een hartelijk en welverdiend dankwoord aan den afgetre- den directeur, den heer D. Harder Jr. Dat dankwoord vond weerklank omdat de sympa- thieke oud-directeur jaren lang en zeer zeker onder moeilijke omstandigheden, zijn beste krachten aan het corps had gegeven, wat de voorzitter uiteenzette. Een woord van welkom aan den nieuwen directeur vond eveneens weerklank en de reden waarom dit eerst nu plaats vond1 werd gememoreerd. Daarna werd door het corps „Le Chef Du Corps" ten gehoore gebracht en al dadelijk constateerden we dat de leden hun beste been- tje voor zetten. „Fantasie Pastorale" van S. Vlessing ging boven de krachten van het corps, 't is ook een moeilijk nummer, en ge- zien den korten tijd van studie, maakte het een goed figuur. No. 5, „Aux Bords de l'Escaut" van T. B. Minne is een oud num mer, dat reeds 30 jaar geleden op de pro- granima's voorkwam, doch nog niets van zijn bekoring verloren heeft. 't Werd zeer ver- dienstelijk uitgevoerd. Ook was een mooi num mer Astrid, ouverture v. J. E. Strouwen, wat uitmuntend werd vertolkt en waarmede het corps in den wedstrijd te Amsterdam denkt uit te komen. Ook de overige nummers werden goed uitgevoerd. Een aangename afwisseling was de zang van het damesclubje uit Wormerveer. We we ten niet wat de meeste indruk maakte, doch ■van bescheiden optreden der zangeressen, hun eenvoud en duidelijke, goed verstaanbare uitspraak, ging groote bekoring uit. Voor de pauze werden een 3-tal liederen gezongen in Duitschen tekst en na de pauze in Hollandschen tekst, doch alle liederen wer den voortreffelijk uitgevoerd en de stilte aan- dacht en't daverend applaus waren wel't be- wijs hoe hun zang gewaardeerd werd. Ook de pianiste, die als plaatsverganster dienst deed, kan een deel van het succes voor hare rekening nemen. Aan het einde der uitvoering verklapte de voorzitter dat de pianiste als invader dienst deed, doc'h niemand zal het bemerkt hebben, dat bleek wel toen haar bloemen werden aan- geboden aan de spontane uiting van instem- ming. Aan ons fanfarecorps een woord van dank en aan de dames van Wormerveer een tot weerziens. W/JRMENHUI2EM. Veiling-overzlcht. Bij het neersehrijven van mijn vorig week- overzicht koesterde ik de stille hoop, dat de j.rainp'', welke dign tijd bestond rn verbami aan spoorwagons, in cle loop van de volgende week zou worden hersteld. De verwachtingen zijn ten uitvoer gebracht, hoewel zulks tot op 'c iaatst van deze week werd uitgesteld. Het typeerende van deze week was, dat zoodra hier de be- richten kwamen, dat het te kort aan wagons met meer zoo groot zou zijn als voorheen, het aantal verkochte kilo's sterk toenam. Ve- len waren van meening, dat de prijzen, wel ke den laatsten tijd voor die groenten uit- gelegd werden eenigszins geforceerd waren. Doch wanneer men weet, dat de Duitsche re- geering besloten heeft zoolang het noodig blijkt, twee maal per dag een goederentreiu van 40 a 50 wagons naar Holland te zenden, teneinde alzoo de afzet van stapelgroeten te bevorderen, zal men hun meening niet dee- len. Genoemd besluit kenmerkt zeer duidelijk, dat in Duitschland een groot gebrek heerscht aan groenten. Vooraanstaande personen in de groentenwereld zijn van meening, dat het gebrek aan groenten in verschillende deelen van het buitenland niet onbelangrijk is. Men gelooft stellig, dat, wanneer de teekenen des tijds ons niet bedriegen, in de eerstvolgende weken voor een groot kapitaal aan groenten oyer deze veiling zal worden verhandeld. Ons alter wensch is, dat de groote achterstand van spoorwagons spoedig zal zijn ingehaald De kooplieden hebben van hun kant niet na- gelaten om zooveel mogelijk wagons te ver- krijgen. Van heinde en ver kwamen bestelde wagons opdagen. Zelfs werden op verschil lende stations in deze omtrek wagons met groenten geladen. De eerste dag Maandag betreft het verkochte roode kool alleen de middelsoort. Deze brachten op van f9.80—fl6 60. De handel in gele kool was Maandag 25 Febru- ari j.l. normaal. De hoogste prijs van f 10.60 werd besteed voor gele kool van 90 stuks in de 100 K.G. Koude uien werd verkocht voor slechts f 8 per 100 K.G. Grove uien voor f 7.60. De dag van Dinsdag kenmerkt zich doordat er toen veel verkocht werd. De prij- zenn waren echter niet zoo hoog, zooals men de laatste dagen gewoon was. De grootste roode brachten op van f8.20— i 10.40. Voor roode van 60 stuks in de 100 K.G. gaf men ongeveer f 16.90 De kleinere gele werd niet veel verkocht. Daarentegen Deensche witfe kool, groote soort, veel. Beste Deensche witte kool van 6 pond wer den verkocht voor f 10.20—f 10.90. Onbe- vroren uien werd genoteerd voor f 15.90— f 16.20. Het leek Woensdag wel alsof de dag van gisteren n.l. 26 Februari te veel verkocht was De vraag naar roode en gele kool was zeer gering. Vooral was dit het geval met de groote en kleinere soort roode kool. In tegensiellin? met het laatste was de vraag naar Deensche witte kool zeer groot. De noteering van f 10.10 heeft betrekking op de grootste soort Deensche- Witte. Dit soort is inderdaad zeer duur De prijs van f 18 werd tot heden voor Deensche witte kool van 90 stuks iit de 100 sluks nog niet besteed. Men begrijpt dat hierover zeer druk ge sproken werd, uien is niet verkocht. De goede soori hiervan is bijna niet te krijgen. Don- derdag bleven de roode kool ook niet ten achter. Het kleinste soort roode kon de hoog ste prijs van de Deensche witte kool, welke Woensdag daarvoor werd besteed niet ha- Ien. Zij bleven staan tot f 17.80. De gele kool trok geen bijzondere aandacht. Vrijdag was geen prijsstijging van de kleinste roode waar te nemen. Zij konden nauwelijks de hoogste prijs van Donderdag handhaven. Het middelsoort was echter duur. Roode van 70 stuks in de 100 K.G. brachten op f 17 dus aanmerkelijk duurder dan voorheen. De 4 ponders roode ondergingen een prijsstij ging van fO.75. Roode van 5 pond brachten f 0.50 meer op, die van 60 in de 100 K.G f 1.50 meer. Het aantal verkochte kilo's hier van was dientengevolge aanmerkelijk. Eind goed al goed, zegt het spreekwoord. Zoo was het ook een Zaterdag. Niet alleen het kwantum was zeer groot, doch ook de prijzen van alle soorten waren zeer hoog. Roode van 60 stuks in de 100 K.G. werd ge noteerd voor f 17 a f 17.20. 32 in de 100 K.G. f 8.60; 48 in de 100 K.G. f 13.70 De hoogste prijs van roode bedroeg f 20.10 dus f2.30 meer dan de vorige dagen. De Deensche wit te gingen nog verder en wel tot f 20.50 per 100 K.G. De prijzen van de gele kool deden ook mee in de wedstrijd doch moesten het natuurlijk wederom verliezen. Zij konden niet verder komen dan tot f 11. Het is te hopen dat het zoo in de loop van deze week mag voortgaan. De aanvoer bedroeg van 25 Febr.—2 Mrt 1929: roode kool 722.825 K.G gele kool 240.575 K.G.; Deensche witte kool 420.375 K.G.; uien 4450 K.G. j ging goedgekeurd. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd het Bestuur in zijn geheel herkozen. Roiidvraag. Na eenige bespreking werd nog besloten, dit jaar weder adspirant-wedstrijden te hou den en tijdens de kermis volksspelen te orga- niseeren. Daar het volgende jaar U. d. 1/25 jaar zal hebben bestaan, zullen er stappen worden gedaan dat feit feestelijk te herken- ken. Hierna sluiting. TEXEL. De heer J. S. Dijt, Dijkgraaf van het waterschap „de Dertig Gemeenschappelijke Polders" op Texel, herdenkt dezer dagen't feit, dat hij 25 jaar geleden tot dijkgraaf van bovengenoemd waterschap is benoemd. Den heer Dijt, die op 16 Maart 1904, de eed als zoodanig heeft afgelegd, heeft zeer veel bijge- dragen tot verbetering van de dijken op ons eiland. Onder zijn leiorng is verder zeer veel gedaan voor de afwatering van Texel. Op zijn aandringen is de groote Walenburger sluis vernieuwd, en een betonrand gelegd, fceneden de kruin van den Zuiderdijk, boven- dien zijn bijna alle wegen in 't waterschap, onder zijn leiding behard en verbetercf. De pluimveeteelt neemt in onze gemeen te steeds grootere afmetingen aan, 't aantal eieren dat aan de veiling wordt aangevoerd, stijgt voortdurend. Het vorige jaar werden in Januari aar.gevoercT95.555 eieren, terwijl dit jaar 165773 eieren geveild werden. De totale opbrengst der eieren aan de veiling bedroeg in 1928 f 42575.26 meer dan in 1927. Gisteren herdacht de Coop. Boeren- leenbank den dag, waarop zij 25'jaren gele den alhier werd1 opgericht. Van de 7 leden, die de eerste maal't bestuur der bank uit- maakten, zijn slechts 2 personen meer in Seven. B-eiden zijn echter reeds eenige jaren geleden wegens hoogen leeftijd en vertrek uit 't bestuur getreden. Trekkingcn. en Spierkrampen in ledematen en ge- vvrichten zijn de voor- boden van rheumaliek. Niet zoolang talmen, tot het lijden sleepend is geworden. Hei beste is direct inwrijven met OUDKARSPEL. Dezer dagen constateerden wij metvreugde dat de verlichting van den Laanweg tot stand is gekomen. Voor de menschen, die aan dezen we,g wonen, niet alleen, maar ook voor de- genen die er dagelijks gebruik van moeten maken, is deze verlichting een groote uit- komst. Ongeval. Zondagmiddag had op het Waartje alhier een treurig ongeval plaats. Mcj. B. uit Scha- gen hegaf zich per schaais van Schagen naar een familielid te Broek op Langendijk. Op het Waartje gekomen, zag zij door het schitteren van het ijs het ijzerdraad niet, waarmede de ijsbanen zijn afgezet, met het gevolg, dat zij daar tegen aan reed en kwam te vallen Hierdoor verloor zij haar bewustzijn Zij werd naar het clubgebouw vervoerd. Door de epoedige geneeskundige hulp, welke dr. Voge- lenzang verleende, kwam zij weldra bij Later in den middag is zij per ziekenauto naar Schagen vervoerd. Het zoontje van den heer V., dat Woens dag zoo ernstig op het ijs kwam te valien, is aan de gevolgen overleden. tot dankbaarheid. Echter alle standen juichen dat dit for- tuintje voorbij is. Trouwens de laatste 14- dagen lagen de spiegeigladde ijsbangn ongebruikt. Hoeveel wedstrijden er niet gehouden zijn, valt moei lijk te zeggen. Ze waren om zoo te zeggen, bijna niet van de lucht. Maar nu we spraken Zaterdag nog een schaatslief- hebber die zijn ontboezeming over dezer. winter in de volgende woorden uitdrukte: „Ik haat langer het ijs". Men moet maar huisvader zijn van een talrijk gezin en weken lang tot werkloosheid gedoemd zijn TISEMSKERK. B e v a 11 e n H. J. H. Schoorieberg— Beentjes, d. G. L. FatelsPiijter, d. L. A. v. NoortPekel, z. Overleden: A Dam, 65 j. Oath. Duin, 10 m Jac. Koper. 12 j Cornelia H. v. d. Kolk, 21 j. T Zonneveld, 71 j. tMi cfiisp dnjufyC tMfa&n. in. doc/Mn.'*5Qr&5c'* SINT PANCRAS. Voor verbetering van het Koedijkerpad. Door de vereeniging „De Tuinbouw", al hier is in de algemeene vergadering van gis- ter besloten een bedrag van 750 beschik- baar te stellen voor de veibetering yan het Koedijkerpad. Het plan, dat de goedkeuring van de raden van Koedijk en St. Pancras er langt, omvat een rijwielpad van beton-tegels ter breedte van 2 M. en de kosten zijn ge- raamd op 16 a 17000. De Langendijker Groenten-Centrale heeft al een minimum be drag van 4000 toegezegd. De verbetering van dezen verbindingsweg v/ordt hier van groot algemeen belang ge- acht, zoodat van verschillende corporaties nog meerderen steun verwaoht kan worden. Het besluit van „De Tuinbouw" heeft de ver- werkelijking weer een groote schrede nader gebracht. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer A. Kant were! Zaterdag de jaarvergadering van de gym- nastiekvereeniging U. d. I. alhier gehouden ten huize van den heer D. Swager. Na opening las de secretaris het jaarver- slag, dat onder dankzegging wordt goedge keurd. Daarna deed de penningmeester rekening over't jaar 1928, waaruit we vermelden, dat de ontvangsten waren 686.50, terwijl de uitgaven bedroegen 622,07. Batig saldo aldus 64.43. Nadat de commissie voor het nazien der rekening bij monde van den heer J. v. d Sluis had verklaard, dat alles in de beste orde is iTcvouden, werd de rekening qnder dankzeg- BEVERWIJX. Ter navolging van de bloemenveilingen in Rijnsburg en Aalsmeer worden thans hier aan de markt ook de tulpenbloemen in bos- sen van 12 stuks aangevoerd. Tot dusverre geschiedde deze aanvoer in bossen van 20 en 25 stuks. Het gevolg van dezen nieuwen maatregel is dat aoor elkander gerekend de prijzen met 20 procent in waarde gestegen zijn. De omzet der tuindersveiling „De Fen- dracht" bedroeg over 1928 een bedrag, groot 455.731.05. In 1928 bedroeg het aantal verveilde K.G. aardbeien ruim 3.000.000, waarvan de R.K. Coop. Tuindersv. voor hare rekening had 1408060 K.G. met een doorsneeprijs van 47.03 ct. tegen 1641451 K.G. met een door sneeprijs van 32.36 ct. in 1927 Aan groente verveilde zij het vorig jaar voor f 535243.29 tegen 525446 32 in 1927 Er werden verleden jaar 132 groenten- 33 aardbeien en 4 zwartveilingen gehouden. KOEDIJK. Zondagmiddag werd door onze ijsclub een wedstrijd gehouden in het duo hardprikken voor heer en dame waaraan door 24 paren werd deelgenomen. Op de voorste slede nam de dame plaats daar achter op de tweede de heer. Den eer- sten prijs behaalden de heer P. de Vet en mej. M. de Vet, den 2dn prijs de heer P. Kos- sen en mej. M. de GrootKossen, den 3den prijs de heer K. Haringhuizen en mej. T. HaringhuizenKlingeler, den 4den prijs de heer N. Hartland en mej. T. Buisman, den 5den prijs de heer Jn. Lek en mej. M Kerk- meer, den 6den prijs de heer Gr Visser en mej. N. Mulder. De prijzen waren 6, 5, 4, 3, 2 en 1 De heer P. Zwetsman reikte de prijzen uit, dankte de deelnemers en hoopte dat het voor dezen winter de laatste keer is geweest. Zondagavond werd door de muziekver- eeniging „Aurora" een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot onder leiding van den heer H. A. Maas. Te ruim 8 uur werd het program ge- opend met een marsch van Nico Gerharz welke met opgewektheid naar voren werd ge bracht doch vooral streelend voor het gehoor was. Vooral no. 3 van het program, n.l. Con- stella tions een Concertwals van L. Reijnaud welke een luid applaus verwierf. Nadat een viertal nummerswaren gegeven volgde ter afwisseling een eenacter „Als het Circus komt" door Frits van Duinen, dien een luid applaus verwierf. Na een drietal nummers was ook deze avond goed1 geslaagd ten einde. Met een bal werd besloten. UITGEEST. Uitgeest heeft dezen winter een seizoen meegemaakt zooals dit in geen jaren het ge val is geweest. De neringdoanden hier nebben -redes en zjj soreken dtse DDfinlijk uit FETTEN. Openbare vergadering op Vrijdag 1 Maart 1929. Tegenwoordig alle leden De voorzitter opende de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken Een mededeeling van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten inzake borgsteliing en arbitrage in geschillen inzake aanbeste- dingen van openbare werken. Een exempiaar van het jaarverslag van de vrijwillige verkeerspolrtie in Noord-Hoiland. Een mededeeling van den Commissaris der Koningin. dat de heer H S. Eriks is herbe- noemd tot burgemeestex Een mededeeling van Ged Staten, dat de begTooting voor 3928 is goedgekeurd. Een circulaire van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten inzake de voorge- stelde financieele regeling tusschen Rijk en Gemeente. Een circulaire van den wethouder van financien te Ennnen, hetzelfde onderwerp be- treft'ende. Een verslag van de plaatselijke tuberculcse- commissie der Witte Kruisafdeeling te Scha- gerbrug, _waa:bij de voorzitter mededeelt, dat de bijdrage in de kosten voor de ge meente Petten x cent per inwoner bedraagt. Al deze stukken werden op voorste) van B. en W. vocr kennisgeving aangenomen Door de Commissie van uitvoering van den keuringsdienst van vee en vleesch in den kring Barsingerhorri is verzocht goed te keuren de leening voor stichting van een ver- niefigingsinrichting en noodslachtplaats aan- vankelijk geraanrd op 104000. te brengen op 125000 Deze verhooging is noodig voor een koeiinrichting en eenige uitbrei- ding van het oorspronkelijk plan. B. en W stellen voor die goedkeuring te ver lee i ien. Aldus besloten. Voorts zal als gevolg der nieuwe verorde- ning een lid en een plaaisvervangend lid der commissie moeten worden gekozen. Als zoodanig worden benoemd, de voor zitter en de heer K. Nottehnan. Beiden verklaren die benoetning aan te nemen. Ingekomen is een circulaire van den minis ter van Arbeid, Handel en Niivcheid, hou- dende de mededeeling, dat de uitkeering aan georganiseerde arbeiders in verschillende bonden. mag worden verler.gd met 3X6 dagen wegens de aanhoudende vorst. Deze circulaire gaf de heer Biom aanlei- ding tot de vraag, of ei voor de enkele niet georganiseerde arbeiders. die al weken zon der werk zijn niets kan worden gedaan De heer Timmerman stelde de vraag of er van den minister niet iets te verwachten zou zijn, er wordt op meerdere plaatsen steun vers'rekt. De heer Van der Vlies verwachtte meer van steun bij wijze van werkverschafting. De voorzitter kende de gevallen meer van nabij en weet ook, dat de bedoelde personen nog niet zoo lang geheel zonder werk zijn Er is voorldurend aan de ijsbaan gewerkt en ook al eens wat aan de wegen en als de gele- genheid het toelaat zou daar nog wel iets te vinden zijn. De heer Nottelman zeide, dat bij hem helm gemaaid kan worden voor het gebruik voor de wegen. De voorzitter was met deze ioezegging zeer tevreden en zal het mogeliike doen. om die enkele werkloozen ook een weekloon te laten verdienen. Door Ged. Staten was de begrooting voor 1929 teruggezonden met enkele bemerkingen, Behalve enkele kleine bemerkingen, moet het geraarnde subsidie van Rijk en Provincie, met f 1000 v :'en verminderd en dit be drag uit ver lag. ng van andere posten wor den gevonden. De opcenten op de Rijksinkomstenbelas- ting zullen van 100 op 125 moeten worden gebracht. Tot dekking der leening oorspronkelijk 14000. zal aan subsidie van Rijk en Pro vincie 8000 moeten weden geraamd en de uitgaaf gebracht op f 10000, het restant dier leening Alle posten van uitgaaf voor onderhoud zijn tot op 1/3 te vermmderen met het oog op de vereenigingen en van de overblijvende 2/3 gedeelten een post van ,o,nvoorzien" te vormen waaruit zoo noodig gepui kan wor den. Aanvankelijk gingen er stemmen op, de be grooting ongewijzigd te laten. Ten slotte weid echter met het oog op het nog kortstondig bestaan als afzonderlijkc ge meente, besloten aan x-et veriangen der ge meente te voldoen. De rpndvraag levenfc niets op. Daarna sluiting. Bij apothcicers en drogisten verlmjgba&i«

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6