Botersprits. Gebr. Roecoert, Zie de kwaliteit Groote Afslag. Bernard Koomen, I BERNARD SWARTE1 J. OtJWEHAND Onze Aardappelen EICHHOLTZ tf&gziFsss-* Wi; hebben wedet vaouadig KALFSVLEESCH PER POND, HAT 142. TELEFOON 1109. SveGi&al aires voor iankefbakkerij Mlent 4. Tel. 514. Giervafen en 6. C. EATER. TOKO a k 10 I &-S g $gi VOOR EEN MONSTER Rechtszaken ICerSc en seiioel BEsitesiiaufi m HEEREN MODEMAGAZUN MIENT 18 - ALKMAAR Wlj ontvingen zoo juist een pracht collectie Luster Zijden Zelfbinders w.o. velein de modekleuren „blue" en „cherry blossom" ZIE. ETALAOE. v.h. Vreiigdenhil, prima zware naadlooze Levering op proeL Achterdam C 11, Alkmaar, en lage prijzen van de Paarden- vleeschhouwerij, Koningsweg 44 ALKMAAR. PRIJSNOTEERING. Bieistuk (Haas) 60 ct. (70 ct.) Roasttbeaf 50 ct. p. p. Baklappen 45 ct. p. p. Rollade 45 ct. p. p. Riblappen 35 ct. p. p. Lappen en gehakt 30 ct. p. p. Blanke Reuzel 25 ct. p. p. Prima Metworst 40 ct. p. p. Holl. gerookt vleesch 15 ct. p. ons Aanbevelend, van 8 cent per kilo, 2.70 per zak, zijn buitengewoon best en geheel vorstvrij. Wie meer betaalt, geeft onnut geld uit. SC HIPPER, OUDE£RACHT 12. TEL. 339. Spercic- en Snijboontjes uit de bus, 2 ponds, 0.55 en 1 pd. 0.35. Zt rkooi 0.08, enz. enz. 4)17,1] KKdiAllIk- liEKItfc.^Solieres' van f.5.50 ruunten uit door prima kwal. en gemakkelij'ken pasvorm. J, CHATILLOif, Langestraat 99, b.d. Groote Kerk. Telefoon 106. Poulet en Gehakt 35 Lappen 40 Fricandeau 50 Kallskrabbetjes 10 Kalfskarbonade 25 Kluiven met dik vieesch 25 3 pond Gehakt LOO Kalfs- en Vet Varkensgeh, 40 ALKMAAR. LANGESTRAAT 57 TELEFOON 85. ORANGE MARMELADE Crosse Blackwell p. pot f 0.55. PLAT DU JOUR 90 cents per blik BL1KGROENTEN bij afname van 12/1 blikken 10 0 0 korting. BAKHUIS' ROOKWORST 11.10 ONTB1JT MATZKS per doos f 0.56. ibgL'C "'.-'I -"x: .5 1 S'S tx c r* t o v 5 o a) i J p S 9 «-°I2 v, a S - «E a 0 2 J ci Mijne Heeren, Gaarne zou ik een proef met Koffie Hag willen nemen> om mjj te overtuigen, dat deze koffie inderdaad een. befangrijke vooruitgang op hygienisch gebied beteekent, daarenboven een bijzonder heerlijk aroma bezit en uitmunt door een fijnen pittigen smaak. Koffie Hag, bij fijnproevers bekend als een zeer fijne melange van de beste koffiesoorten, die Java en Arabie, Zuid.en Centraal Amerika voortbrengen, interesseert mij en wanneer door het gebruik daarvan een gunstige uitwerking op het hart, de zenuwen en de spijs, vertering wordt bereikt, dan zal ik niet verzuimen, van dezen voor* a. U. -2 u. co i ft' uitgang te profiteeren en bij mijn winkelier Koffie Hag te bestellen. Levert U mij dus tegen de hierbij gevoegde 0.40 postzegels franco een proefpakje Hag. Alkm. CHt. No. I N A AM-- ADRES: -- Besloten werd een reserve te vormen en de afdeeling in het handelsregister te laten in- sohrijven. Bepaald werd, dat aan den heer Groen te Egmond aan Zee prijsopgave wordt ge- vraagd voor de levering van grit. De embelage, die bij den heer Oudhof is aangekocht, is voor de leden en niet-leden be- schikbaar, volgens tarief. De voorzitter raadde alle leden aan de eieren naar de veiling te sturen. Van de be- stelling van turfstrooisel zal alsnog prijs worden opgevraagd, o.a. bij den heer S Ak- kerman alhier. Tot afgevaardigde naar de jaarvergade- ring N. V. Eeierveiling werd benoemd de heer Hopman. Bestuursverkiezing, aftredend de heeren Hopman, Dumans en Franken, de laatste niet herkiesbaar. De heeren Hopman en Dumans werden herkozen, gekozen de heer Jac. Jan- sen. De heer Hopman werd herkozen als voorzitter. Op vocrstel van den penningmeester werd besloten de contributie te laten innen tegen tegen 5 cent per kwitantie. Na vaststellig tarieven voor embellage en rondvraag, volgde sluiting. De afdeeling Heiloo van den R. K. Volks- bond hield Dinsdagavond een openbare ver- gadering. De voorzitter, de heer H. J. M. Rietmeijer, heette alien welkom, inzonderheid den heer A. van Dieten uit Den Haag. Door de spreker werd een overzicht ge- geven van de beteekenis van de Vak- en Standorganisaties en hunne instellingen, waarbij hij meer uitvoerig stilstond bij de „Eigen Huisverzekering Concordia" en een uiteenzetting gaf van de solide belegging van spaargelden om tot het doel, een eigen huis te komen. Na een breedvoerig betoog vroeg spreker tot de oprichting van een cor- respondentschap te komen. In de vacature Gielis werd tot correspon dent van de Spaarbank benoemd de heer H Dekker Mz. In de brandstoffen-commissie, vacature Gielis en Lief ting- werden gekozen de heeren M. Klaver en A. Schouten. Vervolgens werden 18 nieuwe leden :nge schreven. Door de heeren F. van Elst en H. Kops werd wenschelijkheid besproken o'm stappen te doen bii de gemeenieraad om de aftrek voor levensonderhoud te verhoogen. Voorgesteld werd om een request tot den gemeenteraad it* sturen. De heer van Elst e. a. vroeger of hier geen ondersteuningsfonds bij ziekte kan worden opo-ericht. Door de heer A. Buis werd voorgesteld een tooneelclub in het leven te roepen. De uitvoering van verschiilende voorstel len werd aan het bestuur opgedragen. Na een drukke rondvraag volgde sluiting. De omzetcijfers zijn: zwarte bessen 3080.83, aardbeien 305608.89, groenten 242757.03, totaal 541446.75. De exploitatie-rekening, afschrijving en balans werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren S. Akkerman, Heiloo; E. Wwierstra, Wijk aan Duin en 1J. Veenis, Assendelft, werden her kozen. Als commissaris werd herkozen de heer A. Priester te Beverwijk. Hierna kwam in bespreking een bijdrage van 112'0 der omzet te reserveeren voor het reclamefonds. Na eenige bespreking werd hiertoe besloten, om dat men alien van het nut van reclame overtuigd is. Bij de rondvraag kwam ter sprake het serie veilen. Nu de vooruitzichten gunstig zijn en men niet meer afhangt van elken aanvoerder zou men wel een stapje verder willen aaan, men heeft hier te veel de „geit en de kool" ge- spaard. In dit verband werd de wenschelijk heid besproken, dat het bestuur baas in huis is en niet te veel afhangt van de aanvoerders; laten desnoeds de onwilligen wegblijven. De heer W. Balk, secretaris der Prov. comm. van de Veilingen. sprak nog een on- wekkend woord. Noodia is, dat de leden ach- ter het bestuur staan en ook noodig is goede sorteering en reclame. Op de hem eigene wij- ze heeft de oude veteraan de leden opgewekt omh un beste krachten aan de veiling hun veiling te geven. In het algemeen werd nog betoogd, dat het gewicht en sorteering zoo moet zijn, dat ons product in binnen- en buitenland hun goede naam behoud. Samen- werking met de handel is ook noodig, dat alles komt ten goed aan de Nederlandsche tuinbouw in het algemeen, doch die van Be verwijk in het bijzonder. Na de sluiting werd de traditioneele ver- loting van tuinbouwgereedschappen gehou- den. schraper werd gewonnen door den heer D. D'oets. Bij de rondvraag werd door den heer W. Jonker naar voren gebracht om een tweede handkar aan te koopen. Dit is in handen gesteld van het bestuur om prae-advies. De secretaris dante vervolgens den heer P. Muntjewerff voor het vele dat ijh in het be- lang van den tuinbouw voor deze vereeni- ging had gedaan en voor de prettige sarnen- werking gedurende zijn veeljarig tijdperk als bestuurslid, waarna de vergadering werd ge- slcten. leedigende uitdrukkingen ten opzichte mr. Nothorn heeft gepermitteerd. van Gister was 't vijf en twintig jaar geleden, dat prof. dr. H. Brugmans het ambt van hoogleeraar in de Algenieene G-schiedenis aan de universiteit van Amsterdam aan- vaardde. NOORD-SGHARWOUDE. De verzending der stapeiproducten. Aan de veiling is het nu drukker dan ooit te voren. Door het beschikbaar stellen van spoorwagons uit Duitschland is de export f cfer stapeiproducten groot. De prijzen zijn iioog. oor roode kool is zelfs al f 20 geno- tgerd, zoodat't niet anders kan of er heerscht een opgewekte stemming. Tot lieden geschiedt alle aanvoer nog per wagen of vrachiuuto. Dit op zichzelf brengt ook een buitengewone drukte met zich me- de. Zoo de dooi sterk aanhoudt zal het we- der mogelijk zijn om per vaartuig aan te voeren. BEVERWIJK. De Coop. Veilinsrsvereenicing „Vrije Groenten- en Fruitveiling" hield Woensdag avond een druk bezochte ledenvergadering in „De Groentenbeurs" aan de Veerstraat. De voorzitter, de heer D. Kruithof, opende de veremdering, beetle alien welkom, inzon derheid de heer \V. Balk, secrtaris van de Prov. comm. v. d. Veilingen in Noord-Hol- land. Spr. hield de embruikelijke inleidin waarbij de belansrrijke gebeurtenissen de revue passeerden. De omzet van het afsreloo- pen jaar stemt tot tevredenheid, evenals de omzet van de bloembodenveiling. Snr eindig- de met de beste wenschen voor 1929 en hoop- te op den zelfden steun en medewerking. De exploitatie-rekenina ever 1928 sloot met een overschot van 12.88.06, waarbij werd voorgesteld af te schrijven on debiteuren 2000 weemtoestellen 200 en embellage 10.689.1)5^2. Aan loonen is uitgekeerd 13.632 50, de totale lasten waren f 35712.84. onder aftrek overschot. Ontvanwen is: provisle groenten 14215 01. aan aardbeien f 9168.28, aan zwarte bessen f 92.43. huur embaPage 1960, winst aan- deel bollenveiling 8000. reserve exp'oitatie- rekening 1581.12, in totaal 35712.84 De balans op 31 December 1928 gaf aan in bezittingen: emballage f 8664.46. sloffen en weegtoestellen 1644.79, debiteuren 4976 98, producten "254.18, gebouwen en terrein f 35000, bloembol'e^veilin^ Pe- verwfik 12113.12, in totaal 65141.29. De schuld is: Boerenleenbank f 36257 67 en hypotheeken f_ 25000, in totaal Ji 65141.29,. SCHERMERHORN. Dinsdag 5 Maart vergaderde ce Tuin- bouwvereeniging „Schennerhorn en Omstr." onder voorzitterschap van den heer W. Le Mair. Medegedeeld werd dat de omzet over 1928 van deze vereeniging is geweest aan de vei ling te Broek op Langendijk f 2.276.82 en te Purmerend f 45.686.14. Ingekomen was een schrijven van het co- r. ite tot oprichting van een gedenkteeken •voor Dr. J. Ritzema Bos om een bijdrage. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten hiervoor f 2.50 te verleenen. Van den direaeur van den Plantenziekten- kundigen Dienst eene brochure over Draai- hartigheid in de kool, welke verkrijgbaar worden gesteld voor 20 cent. Besloten werd eenige daarvan aan te schaffen. Uit het jaarversiag stippen wij aan, dat de tuinbouw in deze gemeente ook door oprich ting van ten warenhuis vooruit gaat. De rekening van den Penningmeester gaf aan in ontvangsten f 1758.45; uiig. f 1591.90, aizoo een batig saldo van f 166.55. De rekening met bescheiden was nagezien door de heeren H. Jonker en J. Leegwater. De heer J. Leegwater verklaarde, dat de commissie de rekening accoord heeft bevon- den, waarna deze met algemeene stemmen werd vastgesteld. Tot leden van het bestuur werden herko zen, bij acclamatie de heer W. Le Mair, en in plaats van den heer P. Muntjewtrff, die voor eene eventueele herbenoeming had be- dankt, de heer W. de Boorder. Hierna werden aangewezen de afgevaar- digden naar de vergadering van de L. G. C. op 7 Maart te St. Pancras. De beschrijvings- brief leverde geen stof voor verdere bespre- kingen. De benoodigdt tnandefi voor onderlinge a?n'-oop werden aan den secretaris besteld. Een onder de aanwezige leden verloote VERDUISTER1NG. Voor de rechtbank te Breda stond gister te- recht een kantoorbediende uit Princenhage, verdacht van verduistering ten nadeele van de Assurantie-Mij. „De Nederlanden van 1845", bijkantoor Breda, tot een bedrag van 8936. Verdachte bekende. De Officier van Justi- tie vroeg 1 Vi jaar gevangenisstraf. De verdeciiger vroeg voorwaardelijk ver- oordeeling. DE CULEMBORGSCHE MEINEED- ZAKEN. Voor het Arnhemsche gerechtshof werden behandeld de meineedzaken, welke verband houden met de bekende Culemborgsche moordzaak. Men herinnert zich, dat de beklaagden Sweeris en Vroege werden vrijgesproken, maar een schriftonderzoek werd ingesteld in verband met door getuigen geschreven brie- ven. De vier voornaamste getuigen in de moord zaak hadden zich wegens meineed op 8 No vember voor de Tielsche rechtbank te verant woorden, n.l. mej. Haveman thans te Assen. Metis de Smale te Veenhuizen, J. A. Colle ie Culemborg en A. Colle Jr. De Tielsche rechtbank veroord :elde de bei- de Colle's ieder tot vijf maanden gevangenis straf; Melis de Smale tot twee jaar en zes maanden. Mej. Haveman werd ontslagen van rechtsvervolging. Allereerst werd behandeld de zaak tegen J Colle, tegen wien verstek werd verleend Mr I H. Roobol verklaarde, dat verdachte als ge- tuige ontkend heeft anonieme brieven te heb ben geschreven. De procureur-generaal mr. Cnopius bepaalde zich in deze zaak tot het vragen van bevestiging van het vonnis der Tielsche rechtbank. Daarna stond terecht Arnoldus Colle. Ook hierin werd mr. Roobol als getuige gehoord Hij legde dezelfde verklaring als in de vorige zaak af. Verdachte is later door een opmer- king van zijn zuster op de gedachte gekomen, dat hij de brieven geschreven heeft op een feestavond, die plaats had bij gelegenheid van verdeeling van een smokkelwinst. Ge tuige Colle Sr., vader van den verdachte, en de zuster van den verdachte Marie bevestig- den die verklaring. De zuster deelde nog mede, dat haar beide broers dronken waren gevoerd. De procureur-generaal mr. Cnopius achtte het bewijs van den meineed geleverd, zoodat hij bevestiging van het vonnis der rechtbank vroeg. Daarna werd behandeld de zaak tegen Melis de Smale. Verdachte bleef bij zijn af- gelegde verklaring omtrent de valschheid van beschuldiging van de verdachten in de moord zaak. Er werden geen getuigen gehoord. De eisch luidde: bevestiging van het vonnis der Tielsche rechtbank met last tot gevangen- neming. Vervolgens werd behandeld de zaak tegen Jantine Smidt, weduwe Haveman. Tegen haar werd geeischt 6 maanden voor- waardeliike gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaren. f BEKLAAGD VAN MEINEED Naar ihet Hbl. verneemt, heeft de heer R Velsink. wethouder van_ Doetinchem, zich tot den Officier van Justitie te Zutfen gewend met het verzoek om tot vervolging over te gaan van de raadsleden Cohen, Muller en v. d. Linde wegens meineed, indien het waar is, dat deze heeren, als getuigen gehoord in de beleedigingsprocedure Velsink contra mr Nbthorn onder cede voor de Zutfensche recht bank hebben verklaard. dat de heer Velsink zich herhaaldelijk in den gemeenteraad be- DE OPVOLGER VAN PROF. EYKMAN. Zooals wij reeds gister in een deel van onze oplaag meldden, is door curatoren der rijksuniversiteit te Utrecht alsnog een nieu we voordracht aan den Minister van Onder- wijs gezoriden, voor den leerstoel Eykman (hygiene en basteriologie) en daarop boven- aan geplaatst dr. L. K. Wolff, oogarts-bacte- rioloog te Amsterdam (oud-assistent van prof. Saltet). PREDIKBEURTEN. Zondag 10 Maart. Or cote Kerk, vm. 10 uur, Ds. Verwaal, bev. v. nieuwe lidmaten. Kapel, vm. half elf, Ds. Baar. Avond 6 tu Ds. Hak. Woensdagavond 7 uur, Ds. Hak (Voorber. H. Avondmaal). Evangelisch-Luthersche Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, geen dienst. R?monslrantsck-Gereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. Houtgast. Gereformrerde Kerk, vm. 10 uur, Ds Meijer. H. Avondmaal. Avond 5 uur, Ds. Meijer. H. Avondmaal en Nabetrachting. Collecte algem. doeieinden. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. UIT DE OMGEVING. Herv. Gem. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. „Looft den Heer", vereeniging tot verbrei- ding der waarheid, Bergen, Kerkelaan 17., voorm. 10 uur, de heer J. J. Ruijs. 12.15 uur Zondagsschool. Rechtz Herv. Ei V. „Maranatha"10.15 u Ds. P. W. Foeken, van Haarlem. 2 uur Zon dagsschool. Gereformeerde Kerk, voorm 10 uur, Lees- dienst. Nam. 5 uur, de heer R. Bronkema, Dccterandus i. d. Theologie. Donderdag 14 Maart, 's avonds 7 uur, Biduur voor't gewas, Ds. P. Bos, van Stads- kanaal BROEK OP LANGENDIJK, Hervormde Kerk, 9.30 uur, Leesdienst. Hervormde Kerk, 2.30 uur, Ds. van Baalen. Geref. Kerk, 9.30 uur, Ds. Donner. 2.30 uur, dezelfde. Chr. Geref. Kerk, 9.30 uur, Ds. Drenth 3.00 uur, dezelfde. Doopsgezinde Kerk, 9.45, Ds. de long. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, Ds. Spelberg. GROET, zie Schoorl. HEILOO, geen dienst. Evangelisatielokaal, v.m. 10 uur, Ds. C A. ter Linde, van Amsterdam. KOEDIJK, geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, Hervormde Kerk, 9.30 uur, Ds. Staal. OUDKARSPEL, 7 uur, Ds. Boeke. OBDAM. 10 uur, Ds. Kruizinga. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OTERLEEK, avond 7 uur, Ds. Rooker. PETTEN, „Looft den Heer". 7 uur, av., de heer J. J. Ruijs. SCHOORL, 10 u., Ds. Boeke. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. Ned. Herv. Kerk, 7 uur, Ds. A. van Baalen, van Broek op Langendijk. ZUIDSCHARWOUDE, Hervormde Kerk, 9.30 uur, Ds. Schermerhorn. leider van den opstand, generaal Manso, met zijn troepen langs de Oost-kust zou opmar- cheeren. Uit New-York daarentegen worden succes- sen der regeeringstroepen gemeld. Het klaar- blijkelijke doel der regeering is om eerst Vera Cruz te heroveren om daar een groot fou- rage- en munitie-centrum in te trekken en dan pas den opmarsch naar het Noorden te be- ginnen. Het bericht, dat te Vera Cruz een deel der opstandelingen tegen hun leiders in verzet is gekomen, schijnt juist te zijn. Van de 7000 man sterke bezetting van de stad zouden 3000 man gemuit hebben. De Mexi- caansche regeering deelt verder officieel mede, dat regeeringstroepen Cordoba weer bezet hebben, dat ook Crizaba zich weer defi- nitief in handen van de regeering bevindt. Het Mexicaansche gezantschap te Londen publiceert een telegram van de Mexicaansche regeering, volgens hetwelk deze van alle troe pen betuigingen van trouw heeft ontvangen. Allerlei militaire en civiele organisaties ver- oordeelen den opstand en hebben de regee ring vrijwillig hun steun aangeboden In poli- tieke kringen te Londen ontvangt men de be- richten inzake de successen der opstandelin gen met zeer veel voorbehoud. Een groote slag aan den gang. Volgens berichten uit Mexico is in het Noorden, in de nabijheid van Vuarez een groote slag tusschen opstandelingen en re geeringstroepen «an den gang. Amerikaansche vliegtuigen kruisen boven het grensgebied, om de Amerikaansche grens te bewaken. De Amerikaansch-militaire autoriteiten hebben zware artillerie en tanks aan de grens laten opstellen, teneinde te ver- hinderen, dat de strijd op Amerikaansch grondgebied zou overslaan. De sterkte van de regeeringstroepen is 4000 man. Uit Larido wordt gemeld, dat de leider der Mexicaansche opstandelingen, generaal Escobar, 3000 man regeeringstroepen in de nabijheid van Santillo gevangen zou hebben genomen. Volgens dit bericht zouden de gevangenen zich bij de opstandelingen hebben aangeslo- ten, zoodat deze weer zouden beschikken over ongeveer 10000 man, waarna hij naar Mexico City zou oprukken. Dit bericht wordt evenwel niet bevestigd. AMERIKA. DE OPSTAND IN MEXICO. Uit Elpaso in Texas wordt gemeld, dat 6000 Yaqui-Indianen zich bij de opstandelin gen zouden hebben aangesloten. Volgens deze berichten zouden de opstandelingen nog meer successen hebben behaald. In Noord- Mexico zouden de regeeringstroepen in de bergen zijn gevlucht en zouden de opstande- lingea Mazathlen, de voornaamste haven- plaats van den staat Sonora aan de kust ven den Stillen Oceaan hebben bezet, terwijl de BANDIETEN CONTRA BANDIETEN. Drie daders van den moord te Chi cago in handen van de justitie. Op 14 Februari wr.ren naar men zich herinneren zal te Chicago acht .nenschen in een garage vermoord. Zij hadden, naar later uitiekte, behoord tot een bandietenben- dg, de z.g. „Moran-gang", de bende van Mo- ran. De lieden waren in die garage tegen den muur gezet en kalmweg afgemaakt, waarbij zelfs een machinegeweer gebezigd werd. Ge- lukkig zal deze ongelooflijke misdaad niet de toch al te lange reeks onopgehelderde mis- laden vermeerderen. Ofschoon ae daders, zooals dat heet, „in een auto stapten en spoorloos verdwenen", zijn er menschen geweest, die de boeven heb- ben zien vertrekken, en die door het mede- deelen van signalementen de justitie op het goede spoor hielpen. De justitie heeft rechts- ingang verleend tegen drie mannen, die ook al gepakt zijn en die van medeplichtigheid aan den moord worden beschuldigd. De mannen heeten Joe Lolordo, Frederick R. Burke en James Ray. Volgens den hulp-officier van jus titie Stansbury zou elk dier drie 10.000 dol lar hebben ontvangen voor zijn medeplich tigheid. Twee andere boeven waren mee de garage .binnen gekomen en hadden er aan geholpen de acht tegenstanders tegen den muur te zetten, waarna dezen met machine- geweren en met jachtgeweren waarvan de loop was afgeviild, werden afgemaakt. Wie die twee msdeplichtigen waren is niet be kend geworden. Bij het plegen van deze misdaad waren Burke en Ray vermomd ge weest als inspecteurs van politie, hetgeen 't hun mogelijk maakte, de garage binnen te komen, zonder dat er verzet was. Die gara ge was het hoofdkwartier van de bende van Morandranksmokkelaars. Lo'ordo bediende een machinegeweer en was de hoofdmoordenaar. Hij werd tU zijn daad gedreven door wraakzucht. Op 1 Aug. was n.l. zijn broer Pasqualino Lolordo ver moord, naar alle waarschfjnlijk door de ben de van Moran. n »»nle® HAG t/i CL in C \J

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7