Wakelijkscb Overzicht af Binnenfiansf 5 1 Bioscopen van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsea, verstrekt door Noordhollandsch Laadboawcrediet. ieo; so; 1 4f i i i H III die dit gewoonlijk doen, een hartelijk woord van waardeering te spreken over den goeden toon en den prettigen geest die hier op dezc vergadering weer hebben geheerscht. Ingrij- pende financieele voorstellen worden, in te genstelling met vroeger, thans gereede gc nomen. Spr. bracht hulde aan dezen kloeken ondernemingsgeest, ook in verband met nieu- we cultures. Overal wordt met het veiling- systeem voortgewerkt, hetgeen een bewijs is, dat het voldoet. Spr. wilde deze gelegenheid benutten om eenige mededeelingen te doen omtrent het bloemkoolzaad in Italie. Tot zijn spijt is de toestand daar niet gunstig, wat de oorzaak is van een slechten stand van he* gewas, waarvan een geringe zaadopbrengs: het noodwendig gevolg zal zijn. Van een Proefveld Lecerf b.v. staan nog slechts 7 planten. Ook late bloemkool is zeer teleurstellend. Toch houden wij vol met ons streven om van daar ons geselecteerd zaad te kunnen afleveren. t Het was spr. opgevallen welk een hechten band er onder de tuinders leefde ter bevorde- ring van de. cultures en van den afzet. Spr. hoopte in het volgend seizoen op de zelfde wijze weer te mogen vergaderen onder dezelfde omstandigheden. De heer P. Gootjes Sr.: Het is thans vooi de laatste maal, dat ik hier aan de bestuurs tafel heb vertoefd. De redenen, die mij tot heengaan nopen, zijn u alien genoegzaam bekend. Met genoegen heb ik al die jaren voor onze belangen medegewerkt en het is met leedwezen dat ik thans heenga. Daarom stel ik de woorden van uwen voorzitter, waar uit mij uwe waardeering op ondubbelzinnige wijze blijkt, op hoogen prijs en betuig u voor dit alles mijn hartelijken dank. Met een kort woord van dank aan afgev., bestuur, de gasten en de pers, sloot de voor zitter de vergadering. Cinema Americain. Een Fox-journaal, twee vermakelijke twee-acters (Een kwajongen en Gevaarlijk spel) en last, but not least. De Piraten van den Hudson. het hoofdnummer, dat alles vormt het pro- gramma van dc C. A. Laten we er dadelijk maar bijvoegen, dat het zoo rijk voorziene programma het kij- ken alleszins waard is. Immers, men kan eerst eenige oogenblikken hartelijk lachen om de dolle avondturen, die zich in de bei de twee-acters afspelen, terwijl men daar na met gespannen aandacht het hoofdnum mer volgt. Spannend is deze film in alle opzichten. Maar ze is meer ze geeft een brok men schenleven weer, ze laat ons het nachtelijke leven van de Amerikaansche piraten zien in al zijn slechtheid, in al zijn bekoring De inhoud van den 7-acter? Aan de Hudson spelen zich dikwijls won derlijke gebeurtenissen af. Een vreemde komt er niet gemakkelijk ,,ln", want alle bewoners zijn voorzien van een groot por tie wantrouwen. Iemand, die daar geen vrienden of beschermers heeft, kan dus beter weg blijven. Dat ondervindt ook een zekere Sandy, een jongeman van nog geen twintig jaar Hij wordt hoewel hij geheel in zijn recht is betrokken in een gevecht, waarbij ten slotte de politie tusschenbeide komt. Het gevolg is, dat Sandy veroordeeld wordt tot tuchthuisstraf Op de tuchtschool komt hij in aanraking met een echten piraat, met stuurman Frink, die den laatsten tijd van zijn strafperiode op deze inrichting doorbren^l, om den jeugdige misdadigers „touwknoopen" te leeren. Sandy en Frink worden vrienden, on- danks hun zeer uiteen loopend verleden, en als Frink vrij komt, belooft hij Sandy te helpen in zijn vlucht. Frink is geen woordbreker; hij helpt in derdaad en Sandy ontsnapt. Maar dan leert hij het leven van de pira ten kennen, het leven, dat hem tegen de borst stuit. Toch helpt hij zijn vriend, om- dat deze hem geholpen heeft. Dit gaat goed totdat Totdat de gevreesde detective tusschen beide komt. Deze loert op de piraten, op Frink, op diens vriend, Maar onze detec tive heeft een allerbekoorlijkste dochter, die verliefd is op den jongen piraat. En aangezien ook deze niet ongevoelig is voor haar, leert zij hem het verkeerde van zijn daden inzien. Hij zal dan ook niet meer mee doen en een nieuw, een beter leven be- ginnen. Frink zal een slag slaan. Hij gaat, zonder Sandy. Echter, Frink is verraden en Sandy ontdekt dat. Hij wil het koste wat het wil zijn vriend redden, of in elk ge- val waarschuwen. IJlings snelt hij naar het pakhuis, waar hij weet Frink aan te zullen treffen. Hij komt, treedt binnen en staat tegenover den detective, die het spel weer gewonnen heeft. De detective wil beiden gevangen nemen, maar zijn hart wordt vermurwd door Frink en de jonge piraat krijgt nog een laat sten kans. Frink wordt meegenomen en veroordeeld. En dan komt de ontknooping, de clow. Sandy heeft zich hersteld, is een goede burger in de maatschappij geworden. En op den dag van zijn verloving met de doch ter van den detective, komt Frink terug, Jenezen van zijn slechte daden. Een nieuwe toekomst lacht hen alien tegen Dat is in grove trekken de inhoud van de film. Zooals gezegd, de spanning zit er van 't begin tot het einde in. Vele gevoeli- ge trekjes, maar daarnaast ook vroolijke momenten. ,,Een lach en een traan" dus! En hei spel, dat de artisten geven, is wer- kelijk subliem. Het is dan ook een film, die een bezoek waard is. Het strijkje doet zijn best, om de film te illustreeren, en slaagt daar volkomen in. ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER hen en wil de trouwelooze vrouw neerschieten, maar op dat moment gebeurt er een spoor- wegongeluk. De beide broeders zijn gered; de vrouw is dood. De beide broeders, die sa- men een sensatienummer in de manege uit- voeren, blijven bij elkaar, maar zijn sedert de treinscene doodsvijanden. Weer zijn zij ge- engageerd als hoofdattractie voor een groot circus. Daar geeft een jong meisje, Eve, een levensgevaarlijk nummer, waardoor zij lang- zaam ten gronde moet gaan, maar zij wordt door haar vader, een aan lager wal geraakt artist, gedwongen, door te gaan, elken avond weer. Ralph bemerkt het gevaar, waarin Eve verkeert het eerst en betoont zich vriendelijk tegen haar, waarop Eve op hem verliefd wordt. Maar Eve's vader lceft van zijn doch ter. Zij moet werken en Ralph, die overtuigd is, dat haar dit eenmaal het leven moet kos- ten, staat machteloos. Hij tracht de politie te bewerken, het nummer te verbieden; hij zet de andere artisten tot staking aan, tevergeefs. Gaston, zijn broeder, die zich al jaren schuldbewust gevoelt, grijpt in en zoekt een gelegenheid om goed te maken, wat hij zijn broeder misdeed. Gaston verbiedt Eve's vader zijn dochter langer te laten optreden. Eeri verschrikkelijke scene ontstaat tusschen beide mannen. Gaston slaat Eve's vader neer, ter wijl de broeders in den uitverkochten circus hun nummer maken in den nok van't gebouw, komt tusschen hen verzoening tot stand. Gas ton meldt zich bij de politie. Eve's vader si- muleerde bezwijmd te zijn, om van Gaston be- vrijd te worden en Eve weder te kunnen dwingen. Eve's moeder schoot in een oogen- blik van vertwijfeling haar man dood. Eve is gered. Aan de zij de van Ralph gaat Eve een ge lukkiger toekomst tegemoet. Eve's moeder wordt vrijgesproken. De akelige stelling waaraan Eve had gewerkt, werd op de bruf loft verbrand. May Johnson heeft met haar spel als Eve een groot succes behaald, daarin bijgestaan door de gebroeders Gaston en Ralph. Kurt Johnson mag genoemd worden als een ver dienstelijk vertolker van den rol van Bela Garay, den hardvochtigen stiefvader. De muziek was goed verzorgd en illustreer- de de vertooning op uitstekende wijze. Het circusdrama, dat voorafgegaan werd door Een reisje door het Harzgebergte, mag als een de beste circusfilms worden geprezem De 2 acter Grootmoeders kindje, voor de hoofdnummers gegeven, is grappig in elkaar gezet, vol lachwekkende scenes. Victoria Theater. Het Nachtteven van New York. Wanneer Lon Chaney in de film kan op treden als hoofd van een misdadigersben- de, kan men vast een scherp getypeerde creatie verwachten. In het Nachtleven van New-York ziet men hoe een geroutineerde bende, op slimme wijze door een andere orga -.isatie bedrogen wordt en dit doet de strijd ontbranden tusschen Crush Collins en Watson. Het optreden der ^emaskerde dansers in de eerste acte is spannend en verrassend. Watson verliest het spel, maar zint op wraak. Collins (Lon Chaney) waant zich volkomen veilig. Naast zijn cabaret exploiteert hij nog een eenvoudig zaakje, waarin zijn handlangster met een bril op voor een heel degelijke winkeljuffrouw doorgaat. In de affaires, die het daglicht niet mo gen zien, zijn altijd vrouwelijke elementen betrokken en dat maakt de zaak zoo heel gevaarlijk. Want al spoedig komt er reden tot jaloesie en dan is het met de goede ver standhoudingen mis en zinnen de terzijde gestelde vrouwen op wraak. Zoo ook hier. De onschuldige Zonnestraaltje, die men in geheel niet tusschen zoo n gezelschap zou verwacht hebben, weet zelfs Collins tot betere gedachten te brengen, maar toch vergist hij zich in hare gevoelens. Want zij IF -t 1. i 11 rijke bron van studie-materiaal vormt. I bewoners nog beneden bij de kachel zaten Alsvoorbeeld noemen wij de oude typisch Tegen half elf naar bed gaande, werden op gevoelt zich meer aangetrokken tot Curley. Crush is echter vlug over de teleurstelling been, want de verstooten Helena komt be- rouwvol terug i er kunnen twee huwelij- ken gesioten worden. Lon Chaney was weer in zijn kracht als Collins. Zijn sterk spel boeit altijd. Betty Compson toonde zich een bijzcnder gerou tineerde filmactrice als Helena, de juffrouw metAn6 James Murray uit Rose Mary en Alledagsmenschen was juist het type v°or Curley en Marceline Day was de on schuldige bloem, die zoo aardig speelde n Z1' 7 wilde bekoren. De verschiilende typen die verder in de turn optraden waren zeer juist gekozen. Het voorprogramma bracht een journaal en twee komische tweeacters. In de eerste trad Max Davidson op met 'rf aardige doch ter, die reeds aan haar achttiende jongen bezig was. Maar nu kwam de zaak in orde In de tweede Vanille-IJs getiteld gaf een aaneenschakeling van dwaze, zotte tafree- len veel reden tot vroolijkheid. De muzikale begeleiding was heel goed. Nederlandsche wapenfiguur, de leeuw, die bebalve in het rijkswapen en de meeste on- zer provinciewapens, ook in een zeer groot aantal stedewapens voorkomt. „Het was de leeuw uit Juda's stam", „Die in den Briel zijn intrek nam". Aldus het tweeregelig versje, doelend op de inname van den Briel door de Watergeu- zen en op den Statenleeuw, die zij o.m. op hun vlaggen vperden. Daar het gebrek aan kennis van en belang- stelling voor de heraldiek bij het Nederland sche volk v.n. hun oorzaak vinden in het ge- mis aan goede, populaire werken op dit ge- bied, besloot de Koffie Hag Maatschappij te Amsterdam de bestaande gegevens op dit gebied te verzamelen en door middel van haar productendistributie binnen het bereik van het publiek te brengen. Aldus ontstond het verzamelwerk „De Nederlandsche Ge- meentewapens". Samengesteld naar authentieke gegevens en beschreven door den heer S. H. van der Laars, bevat dit verzamelwerk thans totaal 1026 wapens der Nederlandsche provincies en gemeenten en die van onze Overzeesche gewesten. Door zoo mogelijke vermelding van geschiedkundige bijzonderheden betreffende de oorsprong dier wapens, de artistieke uit- voering en heraldisch juiste weergave vol doet deze verzameling aan het beoogde doel. Elk pakje koffie Hag bevat een bijlage ter waarde van 3 wapenzegels en de inhoud der Hagpakjes is dus niet alleen van hygienisch voordee! voor oud en jong, maar verschaft ledereen een prettige en nuttige ontspanning door de herinnering aan de rijke Nederland sche geschiedenis op te wekken. Uitvoerige mededeelingen omtrent het rui- len van dubbele wapenzegels en de levering van wapenalbums worden bekend gemaakt in een speciaal prospectus, hetgeen in elk pakje koffie Hag te vinden is. EEN STUDIEREIS. Dr. W. G. N. van der Sleen, bekend o.a. door zijn reis naar de Himalaja (ook in ons blad hebben wij verslagen opgenomen van die reis), zal een lange studiereis door den Indischen Archipel ondernemen, waarbij o a. Lombok, Ambon en Nieuw-Guinea zullen worden bezocht. De heer C. A. Wenniger Muller uit Heemstede gaat mee, meer speciaal voor het botanisch gedeelte van het onder- zoek. den overloop de ringen gevonden, terwijl het horloge buiten op de plaats lag. EEN EIGENAARDIGE OPVATTING VAN HAAR TAAK. Een raadscommissie brengt een rapport uit, maar had het van te voren nimmer besproken. Onlangs werd te Apeldoorn een raads commissie ingesteld om een onderzoek in (e stellen naar de werkwijze van den Vuilnis- verwijderingsdienst. De commissie maakte gebruik van haar machtiging, door twee des- kundige adviseurs aan te stellen. Donderdag legde de commissie haar rap port en conclusies aan den raad over, en onder groote hilariteit deelde een lid der commissie, de heer B. van Nierssen, mede, dat de commissie het rapport nooit heeft ge- zien en dat het nimmer in een commissiever- gadering is behandeld. Deze verklaring was voor den raad aanleiding om scherpe critiek uit te oefenen op de houding der commissie. Wethouder K. van Trigt kwalificeerde de commissieleden als leugenaars, daar er in het rapport te lezen staat: „Teneinde uwen raad niet te vermoeien met een zoo volledig mogelijk overzicht van de besprekingen, sfelt de commissie er prijs op, slechts de hoofd- zaken daaruit, alsmede de conclusies, w&artce ze kwam, onder uw aandacht te brengen" De raad besloot de behandeling van het rapport aan te houden tot de volgende ver gadering kort zoover gevorderd, dat gedacht kon worden aan produc.tie in het groot. Zijn systeem had de medewerking weten te ver- werven van onze regeering en wordt be- schouwd als een belangrijke schrede naar de oplossing van het verkeersprobleem ALETTA H. JACOBS V1JF1IG JAREN DOCTOR. Het was gister een halve eeuw geleden, dat dr. Aletta Jacobs, de ;erste vrouwelijke arts in Nederland, te Groningen promoveer- de tot doctor in de medicijnen. De jubilaresse die, behalve arts, vele tientallen van jaren een strijdende figuur in de vrouwenbeweging was, mocht reeds vroeg in den ochtend vele gelukwenschen ontvangen van oud-patienten en anderen. Gistermiddag is er receptie gehouden in de Van Dijk-zaal, Hooge Nieuwstraat te 's-Gravenhage. de het GEVOLGEN VAN DEN LANGEN KOUDEN WINTER. Men deelt aan het Hbld. mede: In de bouwnijverheid hebben door vorstperiode van ruim dertien weken in oosten des lands de kleine aannemers vooral enorme schade geleden, die niet zal zijn in te halen. Erger nog, zoo deelt men ons mede is het in de bloemisterij en de groote tuinbouw- ondernemingen in deze streken gesteld. De bloemisten hebben enorme bedragen uitge- geven om hun kassen tijdens de strenge koude voldoende warm te stoken. Door den ongunstigen economischen toestand in het publiek niet in staat van de bloemisterij de producten te betrekken tegen den kostprijs. lets anders doet zich voor in de groenten- kweekerij. De producten uit de kassen zijn nog niet gereed ter aflevering, terwijl zij in deze maand kunnen worden achterhaald door producten van den kouden grond, zoodat de vrij kostbare kasartikelen niet voldoende zullen kunnen opbrengen. Bij de schipperij is in en om Deventer een toestand ontstaan als in geen jaren het geva was. Vooral de kleine schippers lijden veel gebrek. EEN DEMONSTRATE VAN HET WERKLOOZEN AGLi ATIE-COMITe. De afd, Amsterdam van het Landelijk Verbond van Werkloozen Agitatie Comite's had gistermiddag in Bellevue aldaar een vergadering belegd, welke door ongeveer 400 hoofdstedelijke werkloozen werd bijge- woond. Het woord werd gevoerd door het Communistische lid der Provinciale Staten van Noord-Holland, den heer van der Glas, die dc factoren besprak, waardoor z. i. voor het werkloozenprobleem geen oplossing kan worden gevor.den. Spr. deed een be- roep op de vergadering om mede te werken tot den strijd der revolutionnairen voor de inwiliging hunner eischen. Steun der vak- organisaties is daarbij gewenscht en als het niet anders kan, mag niet voor geweld wor den teruggeweken. Nadat een der leden van het comite eenige bijzonderheden had medegedeeld over het verloop van de bespreking der werkloozen-deputatie met wethouder Rut gers, waarbij deze het standpunt bleek te zijn toegedaan, dat hij het W. A. C. niet kon e-kennen voor de Koninklijke Bewilli- ging was verleend, een mededeeling welke hevige protesten uit de vergadering veroor- zaakte, formeerden de aanwezigen zich bui ten het gebouw tot een stoet. De demon strate werd door een groot aantal agenten en eenige politieruiters begeleid. Borden, die in den stoet werden meegedragen meldden de eischen der werkloozen. ver- STEUN VOOR DEN „VERLOREN ZOON" In „De School m. d. Bijbel vertelt' A. K onder het opschrift „De geest des tijds" -- er had ook kunnen staan"zooals de ouden zongen het volgende: De onderwijzeres vertelde aan de kleintjes de gelijkenis van den Verloren Zoon. Boeiend verhaalde ze van het gebrek aan geld, van zijn vergeefsche pogingen om werk te krij- gen, van den honger. Plotseling klonk toen een stem uit de achterste bank: „Maar, juf frouw, waarom ging die toch niet naar .,de steun?!" 30 APRIL. Verjaardag van pririses Juliana weer een nitzending van de S. D. A. P.? Met Verbond van Nationalisten heeft den minister van Waterstaat verzocht, mede om incidenten als in 1928 zijn gebeurd ditmaal te voorkomen, niet toe te laten. dat op den geboortedag van Priuses Juliana andermaal een revolutionnair program door de S. D P. zal ten gehoore worden gebracht. Het verbond acht een dergelijke uitzending een slag in het aangezicht van alle oprechte vaderlanders. DE VRIJHEIDSBOND EN HET KAPITAAL Een Kamerlid bedankt als lid. Het Kamerlid de heer Albr. Staalman heeft aan het bestuur van de Liberale Staatspar- tij „De Vrijheidsbond" medegedeeld, dat hij voor het lidmaatschap van de partij bedankt. In het desbetreffend schrijven deelt hij a;s zijn opinie mede, dat de Vrijheidsbond niet meer de belangen van alle groepen der be- volking naar behooren behartigt. „De zeer belangrijke financieele steun", luidt verder dit schrijven, „dien de partij van een kleine groep kapitaalkrachtige personen ontvangt, heeft te grooten invloed op den gang van zaken gekregen. Daarvan is ook het gevolg, ofschoon men verklaarde, dat men mij gaarne als Kam.rlid wenschte ie behouden, dat ik voor een nieuweling in de politiek moet wijken. Daar nu door dezen in vloed de belangen van andere bevolkmgs- groepen te zeer in het gedrang komen, acht ik mij niet langer verantwoord lid van den Vrijheidsbond te blijven uitmaken." Manege. Deze Defu-film der Ufa Film M. (Regie Reichmann) is rijk aan spannende tooneelen in een circus. Per expresa-trein vlucht Gaston Flamingo met een vrouw, die zijn jongeren broeder Ralph toebehoort. Deze achterhaalt HET VERZAMELWERK „DE NEDER LANDSCHE GEMEENTEWAPENS" Wie belang stelt in de geschiedenis van ons land en deze geschiedenis, sen ham- tijd- perken of feiten bestudeert, vindt in de heral diek een schat van emblemen, waarin de historic als het ware is vastgelegd en die een LION GERZON OVERLEDEN. Gisternacht is te Amsterdam overleden. een-en-zestig jaar oud, de heer Lion Gerzon, lid van de directie der N.V. Gebroeders Gerzon's Modemagazijnen" aldaar. Met zijn ouderen broer, den heer Eduard Gerzon, richtte hij in 1880 deze zaak op, en zijn geheele verdere leven stelde hij in dienst van deze onderneming. Het gevolg hiervan was, dat hem betrekke- lijk weinig tijd restte om in het openbare leven op andere wijze, dan als een der lei- ders van „Gerzon", op den voorgrond ie treden. Hij was besfuurslid van „Beth-Schalom"; wie zich tot hem wendde om financieelen steun voor een goed doel, klopte meestentijds niet vergeefs aan; zoo interesseerde hij zich steeds voor het pensioenfonds van de Ned tooneelisten. Ook zijn geboorteplaats Nieuweschans bleef zijn belangstelling gehouden. De overledene werd in Augustus 1928 be- noemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. DE PRINSES BLIJFT NOG rZ LEIDEN. Naar het Hbld. verneemt, zijn de beide villa's van princes Juliana te Katwijk aan Zee opnieuw voor eenigen tijd ingehuurd in verband met het voornemen van de prin- ses, nog een gedeelte van den cursus 1929 tot 1930 aan de Leidsche universiteit te volgen. OPKOMST VAN DIENSTPLICHTIGEN. De dienstolichtigen van de landmacht, die Maart j.l. moesten opkomen ter inlijving of voor eerste oefening, doch wier opkomst in verband met de heerschende gevall.n van griep voorloopig veertien dagen werd uitgerteld, moeten Woen^dag 20 Maart a.s. worden ingelijfd of voor eerste oefening in werkelijken dienst komen. FORD TE ROTTERDAM. Naar gemeld wordt, wordt eerstdaa; opgericht de N. Nederlandsche For_ Automobiel-Fabriek, met e enkapitaal van 5 millioen. Naast drie Nederlandsche commissarissen, wier namen nog niet be kend zijn, zullen als commissarissen optre den twee Amerikanen, t.w. de heeren Ed- sel B. Ford, president van de Ford Motor Comp., en mr. C. E. Sorrensen, het hoofd van alle bedrijven in Amerika, en twee Engelschen, de heeren Hon. Roland D. Kit- son, lid van den raad van beheer van de Bank of England, en sir Perciva' Perry, pre sident van de Ford Comp. Ltd. te Londen en Manchester. De bedoeling is, op de terreinen te Rot terdam langzamerhand met de fabricage van Fordwagens te beginnen en die gelei- delijk uit te breiden, totdat hier in Neder land een behoorlijke Ford-automobiel-in- dustrie is gevestigd. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Assen heeft be» sloten de politieverordening zoodanig aan te vullen, dat het verboden zal zijn op Zon- en algemeen erkende feestdagen het luidkeels venten. In Assen zal het voortaan verboden zijn in elkanders gezelschap den openbaren weg per r.ijwiel te berijden met meer dan drie personen naast elkaar. 6h het losma.' cn /an 'cenkolen voor de P. N. E. M. geraakte gistermorgen te Geei*truidenberg een arbeider onder de steenkolen bedolven. Hij heeft daar drie uur onder gelegen. Ten slotte gelukle het hem it zijn benarde positie te ve.'osscn en naar het ziekenhuis over te brengen. De koningin-moeder is gisterochlend omstreeks half tien in goeden welstand i.e- ruggekeerd van haar bezoen aan de Neder landsche kunsttentoonstelling te Londen. Gisieravond is de slager A. B., van de Nieuwe Mare te Leiden, toen hij in zijn winkel onverwacht achteruitliep, in een groot mes, dat zijn knecht in dc hand had, terechtgekomen. Het vlijmscherpe mes drong B. diep in den rug. Zijn toestand is ernstig, doch niet hopeloos. Gisternacht is ingebroken in de zaak van da Gruyter, in de Stationstraat te Maastricht. De hrandkast is geforceerd. Een kindje van de familie P., Drebbel- straat te Eindhoven, dat de vorige week door het omvallen van een ketel kokend water brandwonden kreeg, is aan de ge- volgen overleden. Vrijdag geveild Huis mel DE UITVINDER VAN DEN RAILI.OOZEN 1 REIN OVERLEDEN. Tc Hilversum is, 53 jaar oud, plotseling overleden de heer C. Verhoop, de uit- vinder van den z.g. railloczen trein. De heer Verhoop heeft jarenlang gewerkt aan de vervolmuking zijner vinding en was sedert AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Ten overstaan van nota^|^ Donker werd met tuin, groot 'A H.A., eigenaresse mevr. de Wed. IJ. Bergsma en gelegen aan de Wijk en Kuikensweg te Heemskerk. Kooper voor 5500 de heer E. van Amers- foort te Wijk aan Zee. Drie woonhuizen aan den Grooten Hout- weg gelegen 66, 68 en 70 te Wijk aan Duin, behoorenae aan de erven H. Doll. Kooper in massa dezelfde voor 4976. Ten slotte woonhuis met garage no 51 aar den Groenenweg eigenaar H. van Ossen- bruggen. Kooper voor 6300 de heer D. Teer. FONDSEN. 2 Maart 4 Maart 5 Maart j 6 Maart 7 Maart 8 Maart 6 5 l'A 4 4 K 6 6 EEN BRUTALE INBRAAK. Donderdagavond is ingebroken in de wo ning van den heer P. Schuts. Sloterbeekstraat to Vonlo. Do inbroker hooft alios deoraocht en van een bovenkamer eenige gouden rln. gen, een horloge en ruim 1100 meege nomen. Een en ander oeschiedde terwiil de obi. N.W.S. 1000 1922 idem 1000 idem 1000 '17 idem 1000 '16 O.-lnd. f 10CG *26 idem 1000 zZ idem 100 '23 5A idem 1000 '21 D idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Med. Handel Maatij. Holl. KuDstzijde s Jurgens gew. aand. Maekubee Ned. Kunstzijde Philips Gloeilamp Philips Nieuwe Anaconda Beth. Steel C. v. A Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew Koninklijke f 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab., Deli Maatij. Oostkust Senembah 5 obi. Holl. Spoor '15/'25 5 obi. Staatsspoor 15/'25 Soath. Paoifie Union Pacific Prolongate Exdividend. 1041/ju 1043/16 104 100 J 1 0 1 O IOO1/4 96-; 90Vis 98i3/]6 93'Vic 98; 985/3 987s J033/i6 103; 10% 10% 1041/j 1025/S 10211/i6 101 Vic 101 100; 24S3/4 24SJ 169; 2d3 251 250 256 1/0 170; 170; 169% 1864 186; 186; 184; 1847c 174 174 176 174 174 148 1514 153; i5i; 146 148; 3/9 385" 384| 379 375 379; 861 879 881 880-; 8644 S59 869 302 299 303 3L9/16 313; 315% 105 Vic 1041/16 102Vi6 100% 99-; 99% 923/s 91| 90; 8--; 87; 887, I8e; 194i 190; 189; 186; 185; 421 420 421 412 15f| 158| 160 160; 160; 659 658 674 6664 668; 676 393 393; 401| 395; 399 401; 3894 384 398* 402-i 399; 395; 394 394; 434; 4364 i 435 2/7* 290; 2884 285; 281 282; 24S 250; 2544 •250 245 243; 80 82J 83 82; 82; 154; 157; 157Vi6 156 155; 154; 233' 227 228 227 223; 227; 217; 215" 218; 215; 212 215 547; 54?; 538; 524 524-; 525 451 446 450 446 450 449; 219 2224 220 218 222; 221; 524; 524; 519; 520.; 528 530 1011; lOO'/is lOO; 1003/u IOC; 1007,, 101; lOO'Vlc 1009/,« 1009/13 1C0; 136 136% 135; 132; 132;; 2297s 230 328* 225 225 44 J 5 i 5 5 Mi

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10