Attentie. H.H.Willers YsrilroiteflonHI? Pairoclie Brieves*. Burgerljjken Stand. I Graslinnen Liens Graslinnen likens Graslinnen lakens Graslinnen Sloopen Graslinnen Sloopen Graslinnen Lakens SLOOPEN Geborduurde Lakens Geborduurde Sloopen achtcr de Visciimarkt. satijn tocli een behoorlijk toiletje te dra- gen. Naast deze eenvoudige japonnetjes werden oo.v duurdere creaties getoond en er was een groote keus te doen uit japonnen en man- te.s in prijzen van f 100 tot f 125. In een geestig speechje vestigde de heer Wiener, voor de show aanving, er de aan- dacht op, dat de firma van de duurdere rno- destukken slechts een stuk in voorraad heeft. het blijft haar principe het mooiste in de beste kwaliteit, naar het laatste model, voor billiiken prijs beschikbaar te stellen en door grooten omzet en buitenlandsche relaties is de firma daartoe steeds in staat. De heer Wiener vestigde er tevens de aan- dacht op, dat alles wat dezen middag ge toond werd, niet alleen door de slanke man nequins maar ook door corpulente dames ge- dragen kan wojden, wat door de tnanne- •quins gedemonstreerd werd. Wat ops vooral opviel was de rok met klokmodel. De aantuchting van een japonlijf en rok heeft steeds hooger plaats en waar ze door de taille van het lichaam lager is, wordt het natuurlijke middel door een ceintuurtje getnaskeerd. Bijzonder gewild voor dit setzoen blijken de sjaalkragen. In nog meerdere mate dan de middagtoi- letten vertoonen de avondtoiletten de neiging aan de achterzijde langer te zijn dan aan de .voorzijde De rokken zijn minder omvangrijk waardoor de avondjapon niet meer zoo n groot contrast vormt met de gemakkelijk zit- tende japonnen die overdag worden geJra- Een bruidtoilet vormde ook nu weer net slot van deze interessante show. Een lief bruidje, gevolgd door een paar schattige bruidsmeisjes schreed op de bekende tonen van Mendelsohn's Hochzeitsmarsch door de zaal en enenig jong meisje zal zich in den- zelfden tooi maar dan in de kerlt in haar plaats gewenscht hehben Een langdurig applaus beloonde dit waar- dige slot van deze alleszins belangwekkende expositie. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 6.27 uur licht OP; Af en toe een schandaaltje dat mag Parijs wel, dat heb je noodig, „om je te voe- ,len leven", zeggen de Parijzenaars Maar wat hun de laatste maanden slag op slag overkomt neen, dat is meer, dan ze normaal noodig hebben, dit is meer dan hun lief isHet is een ware catastrophe, die honderden families geruineerd heeft, ver- scheidene slachtoffers tot zeifmoord hCvft gevoerd, menschen in discrediet heeft ge- bracht, die tot daartoe de hoogste achting genoten, en zeifs regeeringspersonen niet on- aangetast heeft gelaten. „La mere Hanau" zooals ze hier vaait spottend aangeduid wordt heeft de se- rte geopend. Dat vroeger winkeljuffie uit de „Layette a 8.45" (De luiermand van 8 fr. 45) een magazijn van de Avenue Clichy een volksme,sje zonder eenige ontwikkeling of beschaving, dat enkel maar over een mon sterachtige brutaliteit beschikte, is er in ge- slaagd orn in enkele jaren honderden millioe nen in beweging te brengen, ten macht te worden, waarmee zelfs ministers rekening hidden om op een goeden dag met heel haar iinancieel bouwwerk in elkaar te stor- ten met zoo'n lawaai, dat ze daardoor bijna een historische persoonlijkheid is geworden En stel u den gemoedstoestand van den gemiddelden Parijzenaar voor, wanneer die, nog maar nauwelijks wat bijgekomen van zijn verbazing en verbittering over de oni- zaglijke oplichterijen van Hanau en Cie, eerst door een beetje vage, aarzelende, maar weldra door vrijuitsprekende krantenberich- ten verneemt, dat een senator, een oud-mi- nister van financien, 'n ministerie wiens pre sident bijna eenstemmig vereerd wordt door heel het land, beschuldigd is van opiichterij in het groot, uitgave van cheques zonder provisie en valschh.id in geschrifte Niets minder dan dat! Wat! roept verontwaardigd de volks-Pa- rijzenaar uit, dat gemeene individu, die aarts- boemelaar, die onverbeterlijke gokker die is onze minister van financien geweestGeen wonder dan, dat onze franc maar meer 4 stuiver waard is op de Internationale geld- tnarkt, en dat wij alle levensbehoeften hoe langer'hoe duurder moeten betalen- In de cafe's en restaurants, in de trams en de metro's geven de verontwaardigingen zich lucht in opgewonden gesprekken en na- tuurlijk probeeren daarvan profijt te trekken de meest tegenstrijdige en dikwijls de meest omwentelings-gezinde politieke partijen. Maar reeds barst een nieuw schanaaal uit Een bankier met adellijken titel steekt zoo iets van 80 millioen in zijn zak geld van clienten, die hem in het volste vertrouwen lut beheer hunner financien hadden opge- dragen en daarmee vlucht hij regelrecht naar Zwitserland toe, dat zijn tweede of eer- ste vaderland is, en waarvan hij redenen heeft om te gelooven, dat het hem wel niet aan de Fransche autoriteiten zal uitleveren Op dien baron volgt een professor in de rechten, die het voordeeliger achtte zijn slecht-betaald professors-baantje te verwis- selen tegen dat van financier, dat meer geld in het laadje brengt, vooral dat van oplich- Er-financier, en die onmiddellijk at zijn juri- dische kennis en wetenschap in het werk steldte om den Franschen Staat en dat is alweer: de belasting-betaler op t lichten voor een respectabel aantal milliocner in 'n V* rschrikkelijk ingewikkelde suiker-affaire Maar dan is het nog niet gedaan met den schandalen-stroom. Een nieuwe serie wordt geopend, hoewel dat er een is van veel min der wijde vlucht. Na de serie-oplichter-financiers verschijnt de serie oplichter-dokters en degenen die zich ter wille van de „goede" zaak (of beter gezegd: ter wille van hec goede zaakje) zich voor doktoren uitgeven. Ditmaal is het de commanditair van de neger-danseres Josephine B;,k;r, die de serie opent. Om te kunnen voorzien in zii:, behoef- ten van met geld rond zich heen sr.iijtend boemelaar heeft die dokter zich een trouw personeel weten te vp schaffen van sHurk- achtige zieken-verplegers en ziekenjagers, met wie samen hij een zaakje van gesimileer- de wei'Kongevaden op touw heett gezet, gezet, waaivan ae door de verze..eiingmaar- scnappijen uttgexeerae premies voor net grouse deel in zijn eigen zak wrawenen natuurnjk. ueze serie is nog lang met aan haar ein- de geKomen. Nog maar een paar oagen gk.- leaen is er weer een groepje van vter aoxio- ren en Helpers gevangen genomen op aan- ktacnc van een verzeiterings-tnaatscucipptj. uat baantie van opncnier-dokter scmjnt wetiveiijK ook lmgalten vooraeetig baanqe te znn te ooraeeien naar de oekenienissat van een Buigaarscn prudent in de m.dt- ciinen", een man van 4o jaren, een van de ncuerigste personages uit ae sene, aie oe gat m betreskelijk zeer korten tijd io.UUO Hancs verdtend te hebben. iwee maanueu iang nu al hooit men van alle kanten maar steeds over banktoeten, opiichterijen, ciiantages, valschhetd in g samite, cheques zonder piovisic. mLsbi u.., van vertrouwencnnlioenen, milhotn Men Kan zich gemakkelijk voorstelien, hoe zwaar ae Parijscne atmcsieer nu is, ltoe ge- drukt de harten der Parijzenaars Om nog niet eens te spreken van zekere politieke om- stanaisneden en Kamer-debatten. En toch - blijft Parijs Parijs. En naast al die scitandalen, kractts en debattcn blijit het zijn eigen leven leven op het zuiv.rste gc- bied van kunst en letteren. Daar is bijvoorbeeld op het oogenbltk die werkelijk buitengewone tentoonstelling die de Bibliotheque Nationale binnen haar aeuien grorganiseerd heefteen tentoonstelling van ooekomderskunst vanaf de 9de eeuw tot het begin van de 19de. Wat zijn we hier in die groote zaal met zijn talrijke vitrines, waann geexposeerd worden ware wonderen van kunst en van smaak, zorgvuldig al die eeuvv.n door be- waard wat zijn we hier ver van ae vul- gaire dingen en gebeurtenissen van het le ven daarbuiten. Blijf eens even stilstaan voor dat tvange- lie van duizend jaar oud, waarin vol rriig1" euze aandacht handen van koningen gebla- derd hebben. Geciseleerde metalen, edel- st.enen, basreliefs in ivoor, bewonderens- waardig om ae fijnheid der uitvoenng en ae dicpe vroomlieid van den maker, die uit het werk spreekt. Iedere eeuw, evenals ieder land (de vreem- de landen zijn weinig vertegenwoordigd) openbaart zich in zijn boekbanden. Zie daar die banden met metalen versier- selen, borduurwerk en kant uit de 15de eeuw. En daar de veel bescheidener banden maar met wat een prachtige diepe kleu- ren! van de 16e eeuw. Daar trieste, som- bere, men zou zeggen, inquisitoriale banden, Spaansch-Moorsche, uit denzelfden tijd. En daar de banden uit de 18e eeuw, licht gra- cieus en teer. Uit dien tijd zijn er zelfs, die bedekt zijn met porselein! Zie daar een exemplaar van het burger- lijk wetboek, dat aan keizer Napoleon I toc- behoorde. Al is de kleur van den band zelf ook zwart wat in overeenstemming is met de strengheid van den tekst die band is versierd met een zilveren borduurwerk van zeldzame vroolijkheid. lichtheid, charme Wanneer men deze tentoonstelling bezocht heeft, en heeft opgemerkt met welk een liei- de al die banden zijn gemaakt, zooals alle kunstwerken, die ons overgebleven zijn uit oude tijd en, en men gaat daarna uit nieuws- gierigheid, of uit beroepsplicht een kijkje ne- men in den Salon der Onafhankelijken dan voelt men daar tusschen al die kilo meters tentoongestelde schilderijen een wer- kelijke walging over zich komen. De alge- rneene indruk is die van een soort verschrik- king tegenover die lawine van voorstellingen, de eene al vulgairder, onechter, ignobeler dan de andere, en waar de enkele schilde rijen met eenige persoonlijke beteekenis ver- drinken in de enorme massa producten der oplichter-schilders, voor wie de schoonheid der levensdingen niet meer waarde heeft dan voor madame Hanau de gedurende heel een leven moeizaam bijeengegaarde spaarduitjes van een harer klanten. M. DE ROVANNO. de Lek te laten varen. De waterstand is vol- doende zoodra echter het ijs in de Waal in beweging raakt zal het water van de Lek sterk dalen. Enkele goederenbooten, die van ,,boven" kwamen hebben gauw van de ge- legenheid gebruik gemaakt om langs de Lek naar Rotterdam te glippen, maar voor boo- ten die eerst over eenigen dagen kunnen arri- veeren durft men deze route tooh niet aan. De Ned. Stoombootreederij blijft echter bij haar voornemen om morgen van Rotterdam een raderboct langs de Lek naar „boven" te laten varen. Op de rivier voor Rotterdam en hooger op heeft men gister den heelen dag zwaar ijs gehouden. Stoombooten konden er echter wel door komen. De Waal bij Nijmegen ijsvrij. Gistermiddag is de Waal voor Nijmegen ijsvrij geworden. Nog slechts over een zesde van de breedte der rivier bevindt zich ijs. De stoomponten zijn reeds in dienst gesteld en heden werd de oeververbinding weer officieel hervat. In Friesland. De ,,Franeker 3" die de K. v. K. voor Fries- land heeft gecharterd om het ijs in de voor- naamste kanalen en vaarten in die provincie te breken, heeft dit werk verricht in de vaart LeeuwardenHarlingen. Thans is de route LeeuwardenWartenaSneek aan de beurt en daarna de Ee van Leeuwarden naar Dok- kum. De Dicze. Men meldt ons uit 's-Hertogenbosch, dat het ijs op de Dieze gebrolcen is. De vaart is hier hersteld. De Zuidwillensvaart echter is nog niet be- vaarbaar; voor een gedeelte is het ijs in het kanaal in Den Bosch zelve gebroken. Bruggen weer gelegcl. De schipbrug bij Doesbufg is gisteren ge- legd. Alle verkeer is weer normaal. De IJsel. De IJsel is te Deventer gisteravond geheel ijsvrij geworden. Desondanks durft men de Schipbrug nog niet te leggen, met het oog op nog te verwachten ijs van boven af. Beneden- strocms moet het ijs hier en daar nog vast zitten. Geen gevaar meer voor hoog water op den Midden-Riin? Op den Rijn maakt het smelten van het ijs goede vorderingen. Op den Neckar is het ijs over een lengte van 12 K.M. losgeraakt en meegevoerd; het heeft om 7 uur den mond be- reikt. Op den Main is het ijs onder Hanau gaan vast zitten. Het is brokkelig. De Lahn is onder Limburg ijsvrij. Daarboven is het ijs zacht geworden. Volgens een mededeeling van het meteorologisch instituut te Aken zal het weer droog blijven. Vanaf heden is de scheepvaart vanaf Bingen vrij. De hoogwa- terwaakdienst wordt vandaag stopgezet Hiermede kan men rustig het gevaar voor hoog water als voorbij beschouwen. De Waal bij Druten kruit. De waol is bij Druten opnieuw gaan kruien. Langens den veerdam stapelt het ijs zich hoog op. Overigens heeft alles een vlot verloop SCHIERMONN1KOOG WEER GEiSOLEERD. Het ijs kruit huizenhoog. Het ijs in het Friesche zeegat, dat ruim vier weken heeft vastgezeten, is in beweging gekomen en kruit op sommige plaatsen hui zenhoog opeen. De telefonische verbinding OostmahornSchiermonnikoog is hierdoor wederofii verbroken. Het techuisch personeel uit Groningen, dat de vorige week deze ver binding heeft kunnen berstellen, is thans minder gelukkig. Gisteren den geheelen dag heeft men geprobeerd verbinding te krijgen, maar alles tevergeefs. Als vaststaande kan worden aangenomen, dat thans deze kabel ge broken is. Oe foesfasid era onze waterwegen, De Rijnvaart wacht op de Waal. Het ijs, dat in de laatste dagen de Lek, die thans geheel ijsvrij is, is afgekomen, had zich Zondag verzameld tusschen Kralingsche Veer en Rotterdam en heeft zich daar tijdelijk vastgezet. Het heeft de scheepvaart een tijd- lang verhinderd. Eenige schepen werden zelfs ingesloten. Ook gistermorgen was er nog veel ijs, maar langzamerhand mindert de hoeveel- heid toch. Lek en Noort voerden geen iis meer aan, zoodat weldra op de rivier voor Rotter dam het leed geleden zal zijn, tenzij Rotter dam van het ijs van den Eoven-Rijn en van de, Waal via Lek en Noort straks nog zijn deel krijgt. De Rotterdamsche haven aan de Zuidzijde van de rivier zit nog steeds vol met ijs en de havendienst heeft nog steeds de handen vol om het verkeer daar gaande te houden. Naar het Hbld. meldt, ziet de Rijnvaart riikhalzend uit naar het oogenblik, waarop de vaart naar de Ruhr en verder den Rijn op hervat kan worden. Het wachten was op het loskomen van het iis in de Waal en daarna op het passeeren van het drijfiis van den Boven- Rijn. De iisbrekers op de Waal hebben verster- king gelcregen. Van de sleenbooten van den sleepdienst „De Roode Ster", die de vorige week de Lek hebben opengebroken beneden het punt, waar de „Siberie" en de andere boo- ten bezig waren met het breken van het ijs, heeft het losgeraakte iis zich opnieuw vastge zet. De „Van Hoogendorp" en de ,.IJsbreker 1" zijn nu gistermorgen begonnen dit ijs op nieuw los te werken. De ijsbrekers hebben zich in twee ploegen verdeeld. Vier booten zijn bij Opijnen bezig met het maken van een geul, een werk dat maar lang- zaam vordert. Vier andere bevinden zich nog bij Zalt- Bommel, verder benedenwaarts derhalve en vernielen daar het ijs dat aan weerskanten langs de oevers is blijven vast zitten. De mo gelijkheid om met varende en niet te zwaar geladen vaartuigen zoo lang de Waal geslo- ten blijft, langs de Lek te laten varen wordt door belannhebbenden zeer verschillend be- oordeeld. Het is mogeliik goederenbooten over cobus Johannes z.v. Pieter van Langen en Geertruida Schaap Gertrduis Johanna d. Pieter Hes en Trijntje Appelman Klaas z.v. Dirk Wagenaar en Sijtje Hoogland :rtus Adrianus z.v. Pe 3etrus Groot en Albertus Leentje van der Meij. Overleden Pieterdina Broekema, oud 6 mnch, d.v. Eildert Broekema en Anje Ude- ma. WINKEL. Geboren: Margaretha Jacoba, d. van B. van Duin en van J. Groen. Piet Jan, z. van J. Vlam en van M. Nobel. Maria Margaretha, d. van P. J. Mink en van G. Voorthuijsen. r- Anna Hillegonda, d. van S. Zoon en van W. de Lange. Elisabeth, d. van A. van Loenen en van G. Zoon. Gerrit Nicolaas Jan, z. van G. N. Sevenhuij- sen en van E.-C. Schermerhorn. Getrouwd Gerrit Willem de Wit en Maria Elisabeth Anna Catharina de Moel. Overleden: Klaas Ligthart, 78 j., echt- genoot van Petronella Dekker. Margaretha Maria Stephan, 51 j., echtgenoote van Dirk Blokk-er. ALKMAAR. OVERLEDEN: Geertje Stierman wed. Gerrit Ooijkaas 79 jaar. Maria Oudi gehuwd met Cornelis van 't Hoff 66 jaar. Pieter Johannes Hoffstaet- ter 1 jaar. Trijntje Kaan wed. Willem Kaan 54 jaar. GEBOREN: Hermanus Petrus z. v. Petrus Bakkutn en Elisabeth Keijsper. OUDE NIEDORP. Geboren: Anna Catharina d. v. Pieter Wit en Maria Cecilia Hoedjes. Adrianus Jo hannes z. v. Nicolaas Johannes Ligthart en Maria Portegijs. Agatha Anna Theresia d. v. Cornelis Buren en Maria Leek. Overleden: Trijntje Kiezeling, echt genoote van Hendrik Moras, oud 62 jaren Theodorus Bruin, echtgenoot van Margare tha Maria Vlugt, oud 23 jaren. OUDORP. Geboren Engelina Anna d.v. Cornelis Brammer en Petronella Koorn Geertruida Maria d.v. Johannes Kunst en Alida Verduin Annie Margaretha Cornelia d.v. Cornelis Nicolaas Tuijnman en Anna Baltus Jan z.v. Jacob Kat en Dieuwerina Anna Kramer. Margaretha Cornelia d. v. Ruurd Potma en Elisabeth van der Veer Margaretha d. v. Jan Bijl en Catharina Liefting. Overleden: Cornelia Groothuizen, oud 61 jaar gehuwd met Pieter Schuit. Leven- loos aangegeven kind (vrouwelijk geslaciit) van Ruurd Potma en Elisabeth van der Veer. SINT PANCRAS. Geboren Esther, d. van Pieter de Wit en Neeltje Keizer. Marie, d. van Abram Glas en Grietje Wever, Jan Hendrik, z. van Dirk Kloosterboer en Cornelia Anna Gerritsen. Pieter, z van Aldert de Wit en Aaltje Koedijk. Overleden: Hendrikus Johannes Brammer Gz., 3 j. HEERHUGOWAARD. G e b o r en: Gerardus z.v. Jacob van Langen en Maria Meereboer - Maria Geer truida d. v. Simon v. Langen en Cath. Jo hanna Maria Roozendaal Jacobus Theo dorus z.v. Aris van Schagen en Catharina Buter Willem Evert, z.v. Jochem Olden- broek en Jennigje Esselink Cornelis z.v. Willem Molenaar en Maartje de Jong Ja- SCHOORL. Geboren: Dirk, z. v. Dirk Duin en Trijntje Ridder. Neeltje, d. v. Bastiaan Leen en Neeltje van der Aarde. Jacob Nicolaas, z. van Martinus Praat en Aafje Kager. 0 n d e r t r. Adriaan Dirk Groen en Maartje Jongerling. Getrouwd: Adriaan Dirk Groen te Alkmaar en Maartje Jongerling. Overleden: Elisabeth Spruit, 75 j., weduwe van Willem Snip. (Februari). Geboren: Alida Geertruida d v. Theo dorus Zut e. v. Adrana Roozendaal. Willem Jan z. v. Willem Frederik Wognum e. v Martientje Damiaans. Mathilda Francisca d. v. Pieter Cornelis Meurs e. v. Antje de Graaf. Getrouwd: Willem Krebs en Maria Margaretha Veit. Cornelis van Die te Koedijk en Margaretha Wognum. Overleden: Pi ter Tamis 51 jaren echtgenoot van Mietje Catharina Janssen. Arien Dalenberg 82 jaren, weduwnaar van Trijntje Marees, eerder van Antje Duin. Ailvertentien, voor het nummet van denzelfden dag bestemd, wor den tot uiterlijk half el! uur 's morgens aangenomen, uitgezon- derd des Zaterdags. Wegens het vroegere verschijnen des Zaterdags is het wenschelijk dat de advertentien, voor dit num- mer bestemd, zoo mogelijk des Vrijdags, evenweiuiterlijk Zaterdags- morgens hall negen, in ons bezit zijn. fiWI b* k i Sti i* e c h i e 3? ALKMAARSCHE EXPOKTVEILING. ALKMAAR, 11 Maart 1929. Cp de heden gehouden veiling werd betaald voor: Gele Kool per 100 K.G. 3.509.80; Prei per 100 bos f 11.8012.20; Roode Kool per 100 K.G. 7.50--/ 20; Selderie per 100 bos 17.2019.80; Spinazie per bakje 2.49 2.59; Spruiten per 100 K G. 11 33.40; Uien per 100 K.G. 2.30—/ 14.10; Wortelen per 100 K.G. 5.10—/ 7 60; Witlof le s. per 100 K.G. 52—/ 62; Witlof 2e s. per 100 K.G. 46. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 12 Maart 1929. Op de heden gehouden aardappeknmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 610 H.L. PURMEREND, 12 Maart i92* Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 16 st. kl. Fabriekskaas m. rijks merk 48; 3 st. kl. Boerenkaas met rijks merk 50, in totaal 19 stapels wegende 19000 K.G. handel vlug; 1050 K.G. boter 1.80— 2.10 per K.G. Vee. 432 Runderen, w.o. 180 vette 0.8C 1.05, 240 melk- en geldekoeien 120 350, matig; 12 Stieren, 27 Paarden 100 250, matig; 9 Vette Kalveren 1.40— 1.60, matig; 1152 Nucht. kalv. v. d. slacht 7—/ 36, v. d. fok 12—/ 25, vlug; 560 Vette Varkens v. d. zout 0.720.75, v. d. slacht 0.76—/ 0.80, vlug; 48 Magere Varkens 2436, vlug; 194 Biggen 16 25 vlug; 631 Schapen, Vette 25—/ 40. Overhouders 2030, stug; 10 Bokken, Kippeneieren 7.258.25, Eendeieren 8 per 100 stuks, Piepkuikens 1.'50—2.50 Eierveiling. 1425 Eendeieren a 8 20, 26652 Kippeneieren a 7 80—/ 8.69, 1200 Kippeneieren b 7.60—/ 7.80. Broedkippen eieren 8 909.40. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Maart 1929. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 9.10-/9.70; Kleine peen 3.75—/ 5; Roode Kool les. 7.40—20.70; Roode Kool 2e s. 7—/ 17; Gele Kool le s. 4.50 9.10; Gele Kool 2e s. 3.30—/ 5.40; Deensche Witte Kool 8.7017.80; Uien 22.90—/ 30.30; Grove 21.70—/ 23.80; Drielingen 16.10—/ 17.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 4000 K.G. Wortelen; 101000 K.G. Roode Kool; 135000 K G. Gele Kool; 72000 K.G. Deensche Witte Kool; 5300 K.G. Uien. Heden overleed te Deven ter zacht en kalm onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot- moeder, NEELTJE HOPMAN, Wed. van den Heer A. BORST Gzn., in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, G. BORST Azn. Bergon N.H., 10 Maart 1929. Ternardebestelling Woons- dag 13 Maart, 2 uur n.m., te Oudkarspel. 1.50 M. breed 2,25 M. lang br, zoom ajourrand gefestonneerd 225 245 1.60 M. breed 2.45 M. lang br, zoom ajourrand gefesfanneeru 290 ^95 345 extra fijne kwaliteit 1.50 M. breed 2.45 M. lang br. zoom ajourrand gefestonneerd 370 330 425 1.70 M. breed 2,45 M. lang br. zoom ajourrand gefestonneerd 395 405 455 br. zoom 49° S15 gefestonneerd effen ajourrand ?>5 I15 extra fijne eifen ajourrand 140 155 gefestonneerd 120 kwaliteit gefestonneerd 235 (Ooubleiwyn) Dit graslinnen is van een dubbelen draad geweven en daardoor dubbel zoo solide. 1.50 M. breed 2.45 M. lang effen ajourrand gefestonneerd 425 440 475 eflen ajourrand gefestonneerd I65 I90 250 265 280 290 350 l50 11° 125 140 190 ^50 gpn. PURMEREND, 11 Maart 1929. „Afslagver Beemster, Purmerend en Omstreken". Witlof 28—/ 53 per 100 K.G.; Roode Kool 21,60- 27.60 per 100; Witte Kool 15.20 per 100, Savoye Kool 6.7015.40 per 100; Spruitkool 0.60—/ 5.55 per 15 K.G.; Bieten 7—/ 16.50 per 100; Wortelen 0.90^—/ 1.80 per 25 K.G Prei 1434 per 100 bos. WARMENHUIZEN, 11 Maart 1929. Roode Kool le s. 7.6018.80; Roode Kool 2e s. 7.5015; Roode Kool (uitschot) 6.60 7.70; Gele Kool le s. f 5.70— f 8.30 f Gele ool (uitschot) 45.10; Witte Kool le s. 10.50—/ 18; Drielingen 24.90; Uien f 28.50 f 30; Grove Uien f 27.10—f 28.10; Peen 10. Aanvoer: 107900 K.G. Roode Kool; 13700 K.G. Gele Kool; 37900 K.G. Witte Kool; 11-0 K.G. Uien; 250 K.G. Peen; NOORDSCHARWOUDE, 11 Maart 1929. Glen 28.5029.50; Drielingen f 14.90; Grove ien f 28f 28.40; Peen (groote) 9.40 10.20; Peen (kleine) 45.40; Roode Kool 8.10—/ 19.60; Doorschot f 6.60— f 12.80; Ge le Kool f 5.5010.50; Doorschot f 56.50; Deensche Witte Kool 10.4010; Doorschot 10.20—/ 15.4 O.alles per 100 K.G. Aanvoer: 2300 K.G. Uien; 4200 K.G. Peen; 90400 K.G. Roode Kool; 62400 K.G. Gele Kool; 89600 K.G, Deensche Witte Kool, 2.00 M. breed 2.45 M. laug L60

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3