DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hit het Pa Hem e n 1 Binnenfiand a No. 62 Dif nnmmer besfaaf ait 2 bladen. Honderd een en dertigste Jaargang 192; Aftanncmeiitsprijs bij vooruittoetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsmlmffl. Brieyen franco Jf.V. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, TeL Admintstr. No. 3. Redactie No. 33. DOlDERDAd Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Postgiro 37060 f DEN HA AG, 13 Maart 1029.' Tengevolge van het overlijden van zijn va- ider was Prof. Van Embden verhinderd de yyergadering der Eerste Kamer op heden bij te wonen. Zijn motie om na de algemeene be- Bchouwingen over de Staatsbegrooting on- iniddellijk de begrooting van Buitenlandsche Zaken in behandeling te nemen, waarbij hij iwaarschijnlijk dan onze verhouding tot Belgie en wat daarmee samenhangt had ter sprake gebracht, trok hij dus als niet meer noodig schriftelijk in. In den aanvang van de vergadering heeft minister De Geer de verse hi'lende sprekers beantwoord en aan zijne mededeelingen ont- ieenen wij de volgende bijzonderheden: bin- henkort is de memorie van antwoord inzake de rechtspositie der ambtenaren bij de Twee- de Kamer te wachten. Zij kan dan nog voor het reces worden afgedaan. De zaak der on- derhandelingstarieven, waarop de voorstan- ders van actieve handelspolitiek steeds aan- dringen, wil deze regeering liever overlaten aan haar opvolgster. De Burgerwachten en Buitengewoon Vrijwillige Landstorm zijn be- hoorlijk wettelijk geregelde lichamen en als jde sociaal-democraten werkelijk niets kwaads Jin den zin hebben, dan begrijpt de minister jiun verstoordheid over den steun aan die hel pers in buitengewone omstandigheden niet. ©e Minister waarschuwde tegen een te radi- cale wijziging in onze huwelijkswetgeving. Over het vrije huwelijk was hij lang zoo best niet te spreken als de sociaal-democraten en hij dacht er dan ook niet aan het onder wet- telijke regelen te brengen. i Tot de daarop volgende sprekers behoorde de leider der Antirevolutionnaire partij, de jheer Colijn, die de gelegenheid gunstig vond jom uiteen te zetten, dat zijn partij geen be- rzwaar wil koesteren tegen hernieuwing van "de rechtsche coa'itie, maar hij stelde eischen bp wetgevend gebied. Daartoe behoort handhaving van de mari- tale macht in het huwelijk, en van de gaaf- heid van het huwelijk, zoodat echtscheiding niet mag vergemakkelijkt worden. Verder moet opgetreden worden tegen de wuftheid [van zeden, zich uitend in tooneel en dans. Op sociaal gebied dient niet opgetreden te wor sen met uitbreiding van het staatsgezag, doch moet de staat als regelaar optreden van wat er uit het volk zelf opkomt. Op finaneieel gebied moet groote omzichtigheid worden be- tracht, daar groote uitgaven zijn te wachten, die, vooral wanneer de verlaging van den drankaccijns verlies blijkt op te leveren, wel- licht niet uit de normale stiiging der inkom- sten zullen zijn te betalen. Van bezuiniging op administratief gebied verwachtte de spre- iker niet veel. Onze kolonia'e politiek bewege zich in de richting van verdere emancipatie van Indie. Onze buitenlandsche politiek blijve afwijzend tegenover mogelijke alliantie met andere naties. Met Belgie mogen wij komen tot een verdrag, waarbij wij onze waardig- heid niet te grabbel moeten gooien en niet igaan marchandeeren. Wat onze defensie be- treft wake men voor afbraak van het leger, al staan we ook sympathiek tegenover inter national pogingen tot inkrimping van bewa- pening. Met de rechtsche partij, die met dit programma instemt, wil de antir.-partij gaar- ne samenwerken. Lukt het niet de coalitie te doen herleven, dan zal er weer een zaken- kabinet moeten optreden, dat zich dan niet binnen de neutrale zone zal kunnen houden. Nadat er uitvoerig was gerepliceerd, waar bij vooral van sociaal-democratische zijde er op werd getamboereerd, dat men een goed katholiek kan zijn en toch de sociaal-demo cratische politiek kan aanhangen, zijn de al- gemeene beraadslagingen gesloten. Morgen komt nu de Begrooting van Financien aan de orde. De Tweede Kamer is heden begonnen met de behandeling van de artikelen van de Ziektewet. Daar een mensch nu eenmaal niet op twee plaatsen tegelijk kan zijn, hebben we heden moeten volstaan met maar een paar rcaal een kijkje te nemen ir de vergaderzaal der Tweede Kamer, wijl wij het in de Eerste Kamer belangrijker vonden. We hebben daar- door de vurige redevoeringen van den heer Duys ter verdediging van zijn amendemen- ten moeten missen, doch moeten volstaan met de mededeeling, dat hij de overwinning niet 'heeft mogen behalen. In de eerste plaats werd verworpen het amendement om den kring der verzekerden uit te breiden totarbeiders niet in dienst van een onderneming. Het verkreeg 26 stemmen om die grens van 3000 op 5000 56 tegen 21 stemmen werd afgewezen een amendement van denzelfden om elke loon- grens te doen vervallen en met 48 tegen 29 stemmen om diegr ens van 3000 op 5000 te brengen. Laten de lezers voor heden hier- mee genoegen nemen. Het was in dien tijd, dat de Raad van State benoemd werd. Dit lichaam, dat slechts tijdelijk zou be- sta.m, moest de plaats van den koning inne- men en o.m. de staatsstukken teekenen. Deze Raad moest men als een zeer buiten gewoon lichaam beschouwen; immers het onderteekenen van de stukken geschiedde door menschen, die zelf de wetten of beslui- ten gemaakt hadden. Er zaten, of liever ge- zegd, er zitten n.l. naast de koningin en den prins van Wales, twee ministers in den Raad Is dus de Raad van State zuiver beschouwd niet een wettig lichaam, men zette die kwes- tE voorloopig op zij, omdat men hoopte dat hij van zeer tijaelijken aard zou zijn. Liever wilde men in Engeland zich eenigen tijd „be- hilpen" dan overgaan tot een zeer ver strek- kenden maatregel, n.l. het instellen van een re^entschap. Dit is tot nog toe ook niet noo dig gebleken en vooral nu de koning weer aan de beterende hand is, en zelf weer de stukken onderteekent, zou men kunnen meenen, dat er van een regentschap geen sprake zou zijn. Dit is echter niet geheel juist. Immers, de koning zet wel re.ds weer zijn handteekening maar verder bemoeit hij zich nog niet met de re£eeringszaken. Het zal zelfs nog wel eeni- ge maanden duren, voordat hij weer geheel de oude is. De kwestie is nu, dat de algemeene verkie- zingen naderen. En nu is de vraag, hoe die verkiezingen zullen verloopen. De Koning zal in staat zijn, de besluiten tot ontbinding van het parlement en het uit- schrijven van de algemeene verkiezing te on derteekenen en loopt het de regeering mee, zcodat zij aan meent te kunnen blijven, dan zal de Koning ook niet voor de noodzakelijk- he'l van het nemen van gewichtige b.slis- singen geplaatst worden. Ontstaat echter ten gevolge van de verkiezing een politieke stagnatie die het kabinet bewegen zou haar mandaat neer te leggen, dan is de Raad van State duidelijk onbevoegd om een beslissing aangaande het verleenen van een opdracht tot vorming van een'nieuwe regeering te ne men. Met het oog op die mogelijkheden be- spreekt men thans de regentschapskwestie. Een eventueele regenschapswet moet nog voor .dc ontbinding van het parlement inge- diend worden. Het is nu de vraag, hoe of de geneesheeren denken over 'skonings toestand. Kunnen die de verzekering g;even, dat de koning over en- kele maanden zijn werkzaamheden zal kun nen hervatten, dan gaat alles zijn gewonen gang. Twijfelen ze echter, dan zal binnen af- zienbaren tijd een wetsontwerp in het parle ment ingediend worden. Intusschen werpt deze kwestie een eigen- aardig licht or de vele bulletins. Daaruit zou men indertijd slechts hebben kunnen opmaken, dat de ziekte van minder beteekenis was, en dat de koning alleen licfiamelijk sterk verzwakt was. Dat men nu nog niet voor vast durft aan- nemen, dat de koning over eenige maanden geheel weer de oude zal ziin, pleit niet voor de voile waarheid der bulletins. DageBijksch overzichf. DE ZIEKTE VAN ENGELANDS KONING. De Raad van State en zijn macht; de kwestie van een regentschap; de naderende verkiezingen; de be- trouwbaarheid van de bulletins. Koning George van Engeland is nu al sinds eenige maanden aan het ziekbed ge- kluisterd en heeft, vooral in de maar.d Ja- nuari, meer dan eens zeer ernstige oogen- blikken moeten doorstaan, zoodat men toen zeJis voor zijn leven vreesde. CHINA. EEN SCHIPBREUK. Op de rotsen in tweeen gebroken. Het vrachtschip „Giesen", van den Nord deutschen Lloyd, dat op weg. was naar Sjanghai, is Dinsdagavond op de rotsen na- bij de Saddle-eilanden gestrand en gistermor- gen in tweeen gebroken. Het stoomschip „Kiva", van de Pando Scheepvaart Mij., dat op weg was naar Hongkong, verleende hulp, redde drie passagiers en het grootste deel der bemanning. De overige opvarenden brachten zich op de rots in veilio-heid. Volgens de laat- ste berichten is de „Giesen" totaal verloren DUTTSCHTAND. NIJPEND WATERGEBREK Te Chemnitz. Chemnitz, dat zijn drinkwater uit het Erts- gebergte betrekt, sukkelt den geheelen winter al met de voorziening, omdat de vorst maar aanhoudt en er geen smeltwater van de ber- gen komt. De gemeenteraad heeft nu tot na- der order het baden verboden en de huiseige- naren opgedragen de sooelinrichtingen van de closets af te sluiteii. De.burgerij mag maar eenmaal per maand de wasch doen en alleen met gebruikt water schrokken en schuren. Overtredingen van deze voorschriften zullen met 150 mark boete worden gestraft. BEROOVINGEN. Volgens de Neue Berliner Zeitung is Dins dagavond om half twaalf een berooving in de Kant-bioscoop te Charlottenburg gepleegd De directeur van de bioscoop was met 3 zijner bedienden bezig om de ontvangsten van den dag op te tellen, toen twee mannen van de hooger gelegen verdiepingen komend, hem overvielen en hem dwon.gen de kas af te geven. De directeur werd daarbij met revol vers' bedreigd. De roovers noopten den directeur hun zijn portefeuille te overhandingen, waaruit zij het geld namen. Een poging om de politie op te bellen mis- lukte, daar de roovers onm:ddellijk hun pisto- len on de borst van den directeur zetten. Verwonderlijk is het, dat geen van de men schen, die in het kantoor aanwezig waren een juiste beschriivipg van de roovers kan geven. Volgens een der getuigen hadden ze een mas ker voor, terwijl een ander beweert, dat ze de kraag van hun jas hoog tot den mond hadden opgetrokken en een autobril voor hadden Voor de bioscoop stond een luxe auto, waar- mede de dieven met hun buit, ruim 400 mark, wegreden. Te GelsenkirchenBuer is een verkoopster door een man aangevallen en van haar acte tasch met 700 mark beroofd. De dader wist te ontkomen. KINDERARBEID. Het gemeentebestuur van Berlijn heeft op de lagere scholen een onderzoek laten instel len naar den omvang van ongeoorloofden kinder arbeid. Daarbij is gebleken, dat niet minder dan 7895 schoolkinderen, onder ont- duiking van de bepalingen der kinderwet, werk verrichten. In 638 gevallen werken kin- deren meer dan vier uur per dag, in 119 ge vallen zelfs meer dan 6 uur en in 1753 geval len verrichten zij arbeid op Zondag. De schoolartsen hebben bij 1347 kinderen schadelijke gevolgen geconstateerd en daar om heeft het gemeentebestuur besloten met dc uiterste strengheid op de handhaving van het verbod van klnderarbeid toe te zien, HET FAILLISSEM ENT VAN MEVROUW ZOEBKOF. De aanvraag tot faillietverklaring van me- vrouw Zoebkof, de zuster van den ex-keizer heeft te Dusseldorp in ingewijde kringen geen verwondering gewekt. Ofschoon Zoebkof er- gens in Luxemburg verblijf houdt heeft zijn vrouw steeds nog voor hem gezorgd, maar de regeering van Schaumburg, die haar tot voor kort een maandgeld van 5000 mark deed toekomen, heeft dit bedrag, den laatsten tijd zeer ingekort. Tot bestrijding van haar, reeds voor het huwelijk met Zoebkof, zeer kostbaar huishouden had de voormalige prin- ses het grootste deel harer juweelen reeds verkocht en financieele steun uit Doom of van andere bloedverwanten is ten eenenmale uitgebleven. DE RIJKSDAG. Na een rust van 10 dagen komt de Rijks- dag hedenmiddag weer in plenaire zitting bijeen. Op de agenda staat de behandeling van de suppletoire begrooting van 1928. Het is waarschijnlijk dat dit punt tot de volgen de week wordt uitgesteld en thans de begroo ting vor 1929 behandeld zal worden. Op on- derhandelingen betreffende de vorming" van een andere coalitie wordt voor Paschen niet meer gerekend. De noodzakelijkheid daartoe zal zich frouwens ook niet eerder voordoen dan bij de groote begrootings-debatten. FRANKRIJK. FOCHS TOESTAND MINDER GUNSTIG. Volgens het .Journal" laat de gezond- heidstoestand van maarschalk Foch wederom te wenschen over. DE EPIDEMIE BIJ HET LEGER. Troepen uit het Zuiden in het koude Noorden. Een bijzondere mede\yerker van het .Jour nal des Debats", die naar Trier is gegaan om zich op de hoogte te stellen van den alarmee- renden toestand, waarin het Fransche bezet- tingsleger aan den Rijn gedurende de koude- periode verkeerde, vertelt dat men in medisch opzicht tegenover een ziekte staat, welke een zeer speciaal karakter toont. Het proces is van zeer langen duur, en tal van slachtoffers zijn meer dan drie weken ziek geweest al- vorens het noodlottig einde kwam. De Duit- schers spreken het gruwelijke woord „longen- pest" uit, doch dit is een veronderstelling, welke men maar niet zoo direct wil aanvaar- den. In verband met de komende interpellaties in de Kamer is het van beteekenis te vermel- den, dat vrijwel alle bladen eensgezind zijn in hun oordeel, dat het den soldaten in het Rijnland tijdens de zware koude aan voldoen- de verzorging ontbroken heeft. Het blijkt zelfs dat men troepen uit de Midi naar het Rijnland heeft gezonden, die tegen de weers- gesteldheid daar niet bestand waren. Inder- daad zijn de „meridionaux" het zwaarst ge- teisterd. Ook is gebleken, dat onder de bereden troe pen de meeste slachtoffers zijn gevallen. Het roskammen der paarden geschiedde in den regel buiten de stallen, zoodat de mannen ce- ruimen tijd aan de felle koude waren blootge- steld. Later werd vergunning gegeven het binnenshuis te doen. Bovendien is de dienst bij de bereden troepen zwaarder, dus hebben de mannen minder weerstandsvermogen. Intusehen verklaart de ..Action Fran- gaise" dat men waarlijk niet zoo ver behoeft te zoeken om een onvoldoende verzorging der soldaten te kunnen constateeren. In de Krijgschool te Saint-Cyr hebben de jongens bittere koude geleden. De slaapzalen waren niet verwarmd, alles was bevroren, doch om dat er gelukkigerwijs geen epidemie heeft ge- heerschte, heeft niemand aandacht aan de wantoestanden gewijd. EEN GEHEIMZINNIGE MOORD. Toen Dinsdagavond om half acht de Pa- rijsche sneltrein te Epernay aankwam, vond men in den bagagewagen het lijk van den conducteur Perrin, die door vier revolverscho- ten gedood was. Daar de conducteur om kwart over zes nog aan zijn dagrapport heeft gewerkt, neemt men aan, dat hoi tusschen de stations Bondy en Epernay is vermoord. Uit den bagagewagen was niets vermist; in den wagen vond men 5 patronen. De trein stopt van Parijs af voor het eerst te Epernay uit- sluitend voor reizigers eerste en tweede klas- se. Men zoekt thans 4 reizigers derde klas- se, die te Epernay zijn uitgestapt en aan het loket bijbetaald hebben om uit te mogen stappen. 'n Nader bericht meldt, dat men te Epernay een jongmensch van 21 jaar heeft aangehou- den, dat met den bewusten trein meegeko- men was en geen opheldering van het doel van zijn reis kon geven. Hij zou te Paup leer- ling van een ambachtschool zijn. 3ELGI8. GEHEIME DOCUMENTEN IN BESLAG GENOMEN. Aan het V.D.-bureau werd gisteravond uit BTussel meegedeeld, dat de Belgische politie bij de secretaresse van Ward Hermans een huiszoeking heeft gedaan, waarbij zij gehei- me documenten inzake d emobilisatie van het Belgische leger in beslag nam. Volgens nadere berichten van gemeld bu reau deelt de politie mede, dat deze gehei- me stukken, uit het Ministerie van Oorlog afkomstig, door diefstal in het bezit van Ward Hermans zijn gekomen. De mogelijkheid bestaat, dat deze docu menten dezelfde zijn als die het „Utrechtsch Dagblad" destijds publiceerde. GRIEKENLAND. EEN HEEL KLOOSTER GEARRESTEERD. De politie te Athene heeft den prior en alle tnonniken van het klooster Aghia Lavra bij Kalavryta, gearresteerd, die ervan verdacht worden den kloosterschat, ter waarde van verscheidene millioen drachmen, gestolen te hebben. RUSLAND. RUSLAND EN LETLAND. Het botert den laatsten tijd niet erg tus schen Rusland en Letland. Eerst is er de huiszoeking geweest in de Sowjethandelsge- bouwen te Reval, toen beklaagde de Sowjet- regeering zich over een attache van het Let- landsch gezantschap te Moskou, die de hand had in valuta-speculaties; wel legde de Let- landsche minister van buitenlandsche zaken in het parlement een sussende verklaring af, maar spoedig daarop wisten de Russische kranten te inelden, dat te Reval een nieuwe „brief van Zinowjef", een valsch document dus, aat het afbreken van de betrekkingen tusschen de beide landen tengevolge zou heb ben, in den maak was. Thans weer houdt de LUlandsche pers zich bezig met een nieuw Letsch-Russisch incident. De bagage van de echtgenoote van den Letschen gezant in Mos kou, Osol, is door de Russische douane vast- gehouden, hoewel mevrouw Osol met een di- plomatieken pas reisde. De autoriteiten heb ben reeds de noodige stappen gedaan om op- he'dering te Icrijgen in deze met het volken- rechtelijk gebruik strijdende handelwijze. ITALIe. NOBILE. Ontslagen als generaal. Volgens een bericht uit Rome heeft gene raal Nobile, op grond van de conclusie waar- toe de commissie van onderzoek inzake de racnp van de Italia is gekomen, zijn ontslag aangevraagd en zijn militairen rang afge- legd. Het departement van oorlog heeft de ontslagaanvrage van Nobile onmiddellijk in- gewilligd. Een Belga-telegram uit Rome d d. 13 Mrt. luidt hieromtrent: Let officieele blad van het ministerie van de luchtvaart publiceert een besluit van 7 Maart j.l. waarbij, op verzoek, ontslag wordt verleend aan den generaal der genie Umber- to Nobile. Nobile voelt zich beleedigd. In een interview met den vertegenwoordi- ger van de ..Associated Press", wees gene raal Nobile er o.a. op, dat hem geen gelegen- hc-d g- even was om gehoord te worden door de officieele commissie van onderzoek, ten einde de beschuldigingen wegens gebrekkig manoeuvreeren van de „Italia" of de ver keerde samenstelling van de bemanning te weerleggen. Wanneer de commissie hem gehoord had over deze kwesties, dan zou hij de verwijten hebben kunnen reeht zetten. D? aangelegen- heid is nog niet beeindigd. In het boek, waar- aan hii werkte. zou hij ..de geheele waarheid over de expeditie" verhalen. Hij heeft vele redenen om te twijfe1en aan de onpartijdig- heid der leden van de commissie van onder- zcek. EGYPTE. TOCHT VAN DEN „GRAF ZEPPELIN" De Engelsche regeering heeft geen medezeggenschap. Aan de „Lokal Anzeiger" wordt uit Kai'ro gemeld, dat de Egyptische minister van bui tenlandsche zaken in antwoord op scherpe aanvallen in de Egyptische pers naar aanlei- ding van de eventueele weigering om het luchtschip „Graf Zeppelin" boven Egypte toe te laten, de volgende verklaring heeft afge- legd: Het recht om vergunning te verleenen voor den toegang tot Egypte aan civiele vlieg- tuigen en daarmee overeenkomende lucht- schepen, berust uitsluitend bij de Egyptische regeering. Het is dan den Egyptischen mi nister van buitenlandsche zaken niet bekend, dat er eenigerlei overeenkomst of regeling be staat welke de Enaelsche regeering het^jedlt 14 MA ART van medezeggenschap in deze kwestie geeft. Deze verklaring houdt verband met het feit, dat de Britsche onder-staatssecretaris voor buitenlandsche zaken n La uis aanspraak op bedoeld recht had gemaakt. Volkenrechtelijk had Egypte alleen op een verzoek van toegang te beslissen en zou dit ook in gunstigen zin doen, wanneer Duitsch' land het verzoek doet. AMERIEA. EEN RAPHAEL VOOR 120.C90 POND STERLING NAAR AMERIKA VERKOCHT. De correspondent van de „Daily Tele graph" te New-York verneemt, dat Raphael's beroemde schilderij „Giuliano de Medici" door Sir Joseph Duveen voor rekening van den New Yorkschen bankier 3ache voor 120.000 dollar is aangekocht. Het dock is het eenige mannenportret van Raphael, dat zich in particulier bezit bevindt en is een groote aanwinst voor de verzameling van den heer Bache, welke als een der beste tei wereld bekend staat. DE STRIJD IN MEXICO. Uit Mexico-City wordt gemeld, dat bij een gevecht tusschen de voorhoede van het le ger van Calles en een afdeeling opstandelin- gen tusschen Canritas en Durango ongeveec 60 rebellen gedood of gewond werden. De omsingeling van Torreon door de fede-- rale troepen wordt voltooid. De Amerikaansche gezant te Mexico-City heeft de regeering te Washington medege- deeld, dat de Mexicaansche regeering er op- rekent, dat de opstandige beweging binnen korten tijd geheel tot het verleden zal behoo- ren. Volgens mededeelingen der opstandelingen hebben deze te Torreon versterking gekregen uit de staat Sonora. Te Torreon zouden 22.000 man troepen der opstandelingen zijn samengebracht. De Mexicaansche regeering echter schat hun aantal lager. 4000 opstandelingen gevangen genomen. Uit Mexico-City wordt gemeld, dat de fe>- derale troepen bij het innemen van de stad Santillo 4000 opstandelingen hebben gevan gen genomen. OVERSTKOOMINGEN. Uit Galona in Illinois en andere stedea worden reeds overstroomingen ten gevolge van de groote hoeveelheden smeltwater ge-i meld. Men vreest ook overstroomingen in'df staten Illinois, Wiscontin en Indiana. EEN TORNADO. lt., Reeds 8 dooden. Uit Greenville (Zuid Carolina) wordt ge meld, dat deze stad en hare omgeving door een tornado zijn geteisterd. Er is groote scha- de aangerichc. Naar tot nu toe bekend i& zijn er 8 dooden en vele gewonden. NEKKRAMP AAN BOORD VAN EEN', SCHIP. Aan boord van het stoomschip President Madison, is, naar de New York Herald uit Seattle gemeld wordt, een nekkramp-epide-i mie uitgebroken. Het schip, dat in totaal 33<? menschen aan boord heeft, moest bij het bin-J nenloopen te Diamond Head in quarantaine gaan, daar tijdens de reis twee Philippino's' onder verdachte omstandigheden gestorven- waren. Eigenaardig is, dat twee weken gele den dezelfde ziekte ook is uitgebroken aau boord van het stoomschip President Lincoln, dat zich in dezelfde wateren bevond. Aan boord van dat schip zijn 13 menschen gestor* ven. EEN DREIGENDE OVERSTROOMINGS- RAMP IN HET MISSISSIPPIGEBIED. In het Mississippigebied dreigt een nieuwe overstroomingsramp. Aan den bovenloopvan de rivier staan reeds vele dorpen onder wa ter. De zijrivieren voeren geweldige hoeveel- he 'en water aan, en zijn al zelfs voor een deel buiten de oevers getreden. DE OVERVAL MET ROOF TE J OOSTZAAN. De beide Zaandammers, Th. K. en Jb. M., tegen wien ernstig vermoeden bestaat, dat zij de daders zijn van den overval ten huize van het bejaarde echtpaar Taams aan het Noordeinde te Oostzaan, zijn Maandag ter beschikl'ing van den officier van justitie ge- steld. Gistermiddag heeft het parket uit Haarlem een onderzoek ter plaatse ingesteld en de bei-: de oudjes omtrent de toedracht van den over-i val gehoord. Bij deze gelegenheid zijn de beide verdachten nogmaals met het echtpaar Taams geconfronteerd. Het feit, dat Taams in den verdachte 10$ met stelligheid een van de indringers her-* kent, wordt hierdoor verklaard, dat een hunner met een brandend lampje, waarachtep een reflector zat, voor de bedstede van' Taams heeft gestaan, waardoor hij, zondep dat de indringer zulks vermoedde, in staat was dezen nauwkeurig op te nemen. Bij zijn aanhouding is op K. een van f 42.50 gevonden. KORTE BERICHTEN. Verschenen is het voorloopig vu inzake de begrooting van liet Wegeaf voor het dienstjaar 1929. -erslag, afonds; ALKMAA1SGHE COUHANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1