?IZE^ ERRES RADIO om een hoofd te hebben van 1. o. u. 1. o., spr. kon die niet deelen. In de stedeu heeft men tocli ook voor beide takken van onder wijs afzonderlijke hoofden. Spr. bad grool vertrouwen in de toekomst van het U. L. O en geloofde dat binnen enkele jaren een der- de leerkracht moet worden aangesteld en diens klasse zou dan kunnen worden inge- richt in de bovenwoning van het huis, dat spr. verbouv/d wenschle te zien. Ten aanzien van de verwarming der scho- len in de afgeloopen koudeperiode was spr. nog niet geheel gerustgesteld. Is de man, die de slechte kolen leverde, geschorst? Spr. keurde het aanbestedingssysteem in deze sterk af, want dan gaat de levering meermalen te- gen prijzen, die, om eenige winst te laten, tot knoeien noodzaken. De heer O p dam merkte op, dat het plan van B. en W. ruimte laat voor lateren uit- bouw. Spr. had van den heer Van de Vail verwacht, dat hij met uitgewerkte plannen zou zijn gekomen. Het plan van B. en W. voorziet in de eerste jaren nog wel in ruimte- gebrek. Spr. noemde den heer Van de Vail een gids die den weg niet weet. De heer Van de Vail achtte het niet parlementair (een woord dat de heer O. vol- gens spr. nogal eens bezigt), dat een wet- houder standjes gaat uitdeelen aan een lid, dat in tweede instantie het woord heeft ge- voerd. Voorts merkte spr. op, dat het nog nooit gewoonte is geweest dat een raadslid met uitgewerkte plannen komt. Spr. diende een motie in, waarin B. en W. worden uitgenoodigd een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van verbouw van het huis van den heer Heijt; de W. C.'s te veranderen en centrale verwarming in de openbare school aan te leggen; de school, die eventueel te vestigen is in genoemde woning, aan te sluiten op de aan te leggen centrale verwarming. De heer Vahl zag in de plannen van B. en W. prutswerk. Hij had liever gezien, dat zij direct met plannen waren gekomen om het lokaal, dat in de toekomst kan moeten worden bijgebouwd, nu reeds te bouwen. Den verbouw van het huis van het schoolhoofd juichte spr. niet toe, hij vreesde dat er te veel aan zou moeten gebeuren. De voorzitter antwoordde, dat op het oogenblik ruimte moet worden gezocht voor 10 leerlingen en daarvoor moesten wij dan een nieuw lokaal bijbouwen? De heer Vah 1 merkte op, dat het leerlin- gental zich toch geregeld uitbreidt. De v o o r z i 11 e r wees er op, dat een bij- bouw, als door den heer Vahl bedoeld, stel- lig stagnatie zal veroorzaken in het onder- wijs, wat niet het geval zal zijn met het plan van B. en W. Spr. kon toegeven, dat Heiloo snel voor- uitgaat en het onderwijs zeer bloeit. Het kan best zijn, dat we over een paar iaar de school weer in den oorspronkelijken toestand moe ten brengen of dat we een geheel nieuw gebouw moeten stichten, maar zelfs dan is het plan van B en W. nog niet duurder dan het idee-Van de Vail, dat een paar honderd gulden rente per jaar meer zou vragen dan dat van het college. De heer Van de Vail merkte op, dat B. en W. nu heel anders redeneeren dan toen het de r.-k. scholen betrof. De heer Vahl: Toen hebben wij toege- staan een lokaal te bouwen, waarvoor nog geen enkele leerling was, terwijl u nu be- zwaar maakt een lokaal te bouwen voor 10 leerlingen. De voorzitter nam het tweede deel van het voorstel-Van de Vail over. De heer Sengers meende, dat het plan van B. en W. duidelijk genoeg is, geen stag natie in het onderwijs geeft en in de toekomst bijbouw van een lokaal mogelijk maakt, zoo- dat spr. bezwaar had tegen de motie-Van de .Vail. De motie-Van de Vail (d. w. z. het eerste en het laatste gedeelte ervan) werd verwor- pen met 9 tegen een stem. Vo6r alleen de heer Van de Vail. De heer V r ij b u r g drong, alvorens ge- stemd zou worden over het voorstel van B. en W., er op aan om eerst punt 7 te be- handelen, opdat zekerheid bestaat omtrent het verkrijgen van een gymnastieklokaal. De voorzitter zag de noodzakelijkheid van wijziging der agenda niet in en was het met den heer Van de Vail eens, die interrum- peerde, dat de heer Vrijburg nog altijd een voorstel kon doen tot het bouwen van een gymnastieklokaal. Het voorstel van B. en W. werd hierop met algemeene stemmen aangenomen. Het gebouw voor kunst en sport komt er. Als punt 7 der agenda kwam aan de orde een verzoek van de vereeniging „Heiloo Vooruit" inzake stichting van een gebouw voor kunst en sport. De voorzitter las het prae-advies van B. en W. voor, waarin de gang van zaken in verband met dit gebouw werd nagegaan. B en W. meenden, dat de gemeente niet als sluitpost in het exploitatieplan mag worden opgenomen en dat de gemeente hoogstens 250 huur zal mogen geven, waarvoor zij minstens 8 uur per week recht van gebruik van het gebouw zal moeten hebben. Voor de stichting van het gebouw zal de gemeente aan „Heiloo Vooruit" afstaan een stuk grond, groct 288 M2. voor 500, te betalen al naar gelang de kas het toelaat. Rente zal niet verschuldigd zijn. Als „Heiloo Vooruit" op- houdt het gebouw te exploiteeren, zal het be drag invorderbaar zijn. De heer Koomen vond den prijs wel wat laag, eigenlijk mocht worden gesproken van een cadeau. De heer Van 't Veer: Wie waarborgt ons of het gebouw er komt en wie zorgt dan voor den inventaris? Als wij een gymnastiek lokaal willen hel ben, doen we beter het zelf te bouwen, dan zijn we baas in eigen huis. De heer V r ij b u r g was voor het voor stel van B. en W., dat een gymnastieklokaal geeft voor weinig geld. De heer Vahl kon er zich ook uitsfekend mee vereenigen. De heer Koomen vroeg of bij eventueel opvorderen van de koopsom van 500 ook rente berekend wordt. Den heer Van de Vail deed het ge- noegen, dat B en W. met hun prae-advies kwamen, waarmee een eind zal komen aan het drama, dat zich in Heiloo met de verloting heeft afgespeeld. Spr. stelde vast, dat de gemeente bij het aaunemen van het voorstel van B, en \V. wel baas blijft-in eigen huis. Het dod der verloting was de gemeen- schap aan een gebouw voor kunst en sport te helpen.en nu had zich de moeilijke vraag voorgedaan op welke wijze dit het best kon geschieden. B. en W. wilden niet dat de ge meente de exploitatie op zich zou nemen en spr. was het er mee eens dat dit ook beter door particulieren kan geschieden. Door de bemerkingen van den inspecteur van het onderwijs zal het gebouw duurder worden dan waarop de exploitatie-berekening aanvankelijk was opgezet, n.l. zonder inven taris 8000. Spr. had voldoende vertrouwen in de vereenigingen alhier en de gemeente- naren om te verwachten, dat zij te zamen den inventaris zullen bekostigen. Het ligt in de bedoeling het gebouw zoo- danig in te richten, dat het in alle opzichten een voldoende oefenlokaal wordt voor de ver eenigingen op het gebied van kunst en sport en dat een of meer organisaties er een vast zittinglokaal zullen bouden (zooals b.v. „Heiloo Vooruit".) Voorts zal er gelegenheid zijn voor ver- gaderingen van die vereenigingen, die niet in een cafe kunnen bijeenkomen. Wat betreft de vraag hoe het moet met de aflossing van de f 500, wanneer te eeniger tijd „Heiloo Vooruit" ophoudt het gebouw te exploiteeren, meende spr., dat dan zeer zeker een oplossing zal worden gevonden voor kleine moeilijkheidjes, die zich kunnen voordoen. Spr. hoopte, dat binnen enkele weken met den bouw van het gebouw zal kunnen worden begonnen. De heer Van't Veer hoorde tot zijn ver- bazing, dat er ook nog wat anders dan gymnastiek zal worden gegeven in het ge bouw. De heer Van de Vail meende, dat het toch zeer ilogisch is, dat het gebouw in de uren, waarop de gemeente het niet noodig heeft, door andere vereenigingen wordt ge- bruikt. De heer Van ''t V e e r Ligt het in de be doeling ook tooneeluitvoeringen te geven met bal na? De heer VandeVall: Neen, ook geen bal-mascjue, maar wel zal er een kop thee ge- bruikt kunnen worden. Het voorstel van B. en W. werd hierop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verbreeding Heerenweg. Aan de orde kwam vervolgens het punt: Aankoop van gedeelten grond ter verbree- ding van den Heerenweg. De voorzitter deelde mede, dat er 48 percee'en zijn, waarvan de eigenaars werden verzocht den voor de verbreeding noodigen grond' tegen 2 per M2. af te staan. Veertig hunner hebben al dra medegedeeld accoord te gaan met de gestelde condfties. Spr. deed mededeeling van een brief van de commissie van bijstand voor de wegen, d.d. 6 dezer, waarin betreurd werd dat een vierde deel der bewoners zich afkeerig had getoond van de voorstellen van cfe gemeente en zei dat sinds dien nog vier personen zich hadden aangemeld, zoodat er nu nog acht onwilligen zijn. Spr. hoopte dat ook zij nog zullen toe geven. De heer van d e V a 11 vroeg of de ver breeding spoedig zal beginnen, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. Dezelfde spreker gaf B. en W. in overwe- ging niet toe te geven aan. de eischen der on willigen, maar den weg bij die perceelen dan maar niet te verbreeden. De heer Vahl was ook voor een spoedig begin, vooral nu verschil'ende bewoners daar voor reeds boomen hebben gerooid, hekken hebben verzet, enz. Devoorzitter was niet van plan meer te geven dan is aangeboden. Willen de men- schen niet toegeven, dan moeten ze maar zien hoe het wordt. De gemeente heeft reeds een keer leergeld betaald en we doen het nu niet nog eens. De heer Sengers was het met den heer Vahl eens. De menschen zijn nu al beu van het wachten. Spr. hoopte dat alles tegen het begin van het veilingseizoen in orde zal kun nen zijn. De heer Koomen onderstreepte dit laat ste verzoek. Het voorstel werd hierop zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Vragen van de heer Van de Vail. Gelijk wij Maandag mededeelden, had de heer van de Vail de volgende vragen tot B. en .W. gericht: „Wi!len B. en W. mededeelen welke maat- regeler. het Burgerlijk Armbestuur gptroffen heeft, teneinde de verschillende personen en gezinnen te helpen, welke door de ongewone felheid en duur van dezen winter in tijdelijke moeilijkheden zijn geraakt? Zijn B. en W. van oordeel, dat de huidige organisatievorm van het Burgerlijk Armbe stuur nog steeds voldoende is, ook in crisistij- den als we er thans een hopelijk achter den rug hebben?" De voorzitter zeide, dat de vragen in de jongste vergadering van B. en W. zijn be- sproken. Het geven van een volledig ant- woord is moeilijk, omdat het Burgerlijk Arm bestuur daarover gehoord moet worden. De vragen dienen dus aan dat college ter hand gesteld te worden. Spr. was ongesteld geweest tijdens de fel- ste koude, maar had toch wel vernomen, dat de commissie voor de werkverruiming had gevraagd wat zij zou kunnen doen om de werkloozen te behoeden voor het ergste ge- brek. De commissie wilde zooveel mogelijk voorkomen, dat de werkloozen naar het B. A. zouden moeten en B. en W waren het daar- mee eens geweest en hadden geadvheerd royaler te zijn in de uitkeeringch dan ge- woonlijk. Spr. stelde voorop, dat het E. A. pas op- treedt als de kerken in gebreke blijven en dat het zeer moeilijk is de armen te vinden, omdat velen hun armoede niet willen erkennen. Wat er is gedaan om die te lenigen, wist spr. niet, maar zeer zeker is er wat gedaan. Tegen de volgende vergadering hoopte spr. nadere me- dedeelingen van het B. A te hebben. De heer van d e Vail meende, dat een deel van de burgerij aanneemt, dat bet B. A.. in de koude dagen niet heeft gedaan wat mo gelijk was om de armoede te bestrijden en aan die gedachte heeft de burgemeester voed- sel gegeven door toestemming te verleenen tot het houden van een collect^ ten bfhoeve van hen, die tijdelijk buiten sfaat waren te werken. Spr. vond dat cie particuliere com missie heeft misgetast door te meenen dar die menschen geholpen zouden moeten worden met een uitdeeling van die zijde van levens- middelen. Men moet aan die manier van steun niet al te angstvallig vasthouden tut vi'ees van verkeerd gebruik van geld. De tijd dat een groot deel der arbeiders zich aan sterken drank te buiten ging, ligt gelukkig achter ons. Spr. geloofde, dat de samenstelling van het B. A. niet zoodanig is, dat het voldoende het hoofd kan bieden aan abnormale omstandig- heden, zooals zich in de extra koude dagen hebben voorgedaan. Gaame wilde spr. weten wat het B. A. heeft gedaan ten bate van de zoogenaamde „stille armen". Door vertrou- wensmannen had het B. A. zich moeten doen voorlichten waar behoefte dreigde en wat er noodig was en dan had de hulp geboden moe ten worden op een kiesche wijze en niet door b.v. een razende auto voor de deur te doen jStilhouden, waarbij ieder kon merken hoe en waar steun werd verleend. De heer D e J a g e r constateerde, dat het B. A. geen enkele aanvrage heeft afgewezen en met de wet in de hand genoeg heeft ge daan. De heer van d e V a 11 Met de wet in de hand? Moet de wet hier leiden? Of er genoeg gedaan is, zal nog moeten worden uitge- maakt. Spr. wist dat meerdere raadsleden verlangend zijn te hooren wat gedaan is. Spr. voor zich geloofde dat het B. A. niet genoeg heeft gedaan, hij hoopte intusschen dat hij ongelijk zal krijgen. De interpellate werd hierna gesloten, waarmee tevens de openbare vergadering was beeindigd. De raadsleden bleven nog in comite bijeen. Wat gezelllg wordt de huis- kamer wanneer een Erres K.L. zorgt voor een afwisselend programma van muziek en aardige voordrachten. Wat een sfeer, opeensl Erres K.L. is een gelijkstroom- toestel dat aan hooge eischen voldoets zeer selectief, gemak- kelijke bediening, prachtige geluidskwaliteit. Bovendien is 't een alleraardigst meubcltjc. Prijs, compleet met 4 Philips- lampen I 225. N. V. HMIIR. S. STOK VIS&ZONEN ROTTERDAM AMSTERDAM GRONINGBN WINKEL. Door Gedep t leerde Staten van Noord-Hol- land is de kermis te Lutjewinkel in verband met het concours van den West-Frieschen Bond van Harmonie en Fanfarecorpsen voor i929 bepaald op 5 en 6 Mei aanstaande. KENNEMERLAND. We mogen nu toch wel constateeren, dat de lange winter van ons gaat scheiden. Sinds 1891 kwam zoo'n strenge winter niet voor, die zulk een geweldige stagnatie aan onze veilingen bracnt en we gevoelen het nu nog meer dan in 1891, daar de intensieve cul- tuur heel andere eischen stelt dan toen het geval was. Waar we andere jaren al flinke aanvoeren van nieuwe groenten hebben, zijn we nu aangewezen op enkele artikelen waar van vele de sporen van de vorst dragen. De aanvoeren worden dan ook met den dag minder, doch het zal niet lang meer duren of de nieuwe groenten komen, daar de eerste spi- nazie Vrijdag j.l. is aangevoerd. Zooals gezegd, de aanvoer was beperkt, maar toch was er meer dan de laatste weken, omreden de grond meer vorstvrij wordt en men die enkele artikelen nu beter kan pluk- ken of rooien. ,-De" aanvoer van spruiten was iets grooter dan de vorige week, waaronder eenige mooiere partijtjes'dan weg evvoon zijn; de prijzen wa ren echter geenszins hoog, de noteering was 25 tot/40 per 100 Kg. Boerenkool werd in onbeduidende kwanfums aangevoerd en was allerminst mooi, de noteering 2 tot f 5 per 100 of 0.40 tot 0.80 per kist. Roode koo), een artikel van elders aangevoerd, was ge- wild en ook duur, de prijzen liepen zeer sterk uiteen, doch mooie kool was duur; de notee ring f 8 tot 25 per 100 stuks. Gele gold heel wat minder en toch vonden we de lagere prijzen niet gemotiveerd, want de kwaliteit was vrij goed, de noteering was 8 tot f 15 per 100 stuks. De schaarschte aan groeten (en de daar- mede gepaard gaande verhooging van bus- groente) is oorzaak, dat er veel vraag is naar uien en wortelen, echter is het moeilijk om te zeggen of de genoemde artikelen duur zijn, want er wordt in allerhande kwaliteit aange voerd; we noteerden voor uien 8 tot 9 en voor wortelen 6 tot 8.50 per 100 K G. Prei was een gewild artikel en't is jammer, dat dit gewilde product zoo de sporen van de vorst draagt, doch er was ook mooiere kwali teit, de prijzen waren lager dan we gewoon zijn, de noteering 15 tot 35 per 100 bos De aanvoer van aardappelen was grooter, de prijzen waren vrijwel onveranderd, de no teering was voor klei-aardappelen 2.50 tot 4 en zandaardappelen 5 tot 6, alles per 70 kilogram. De geringe aanvoer van selderie ging vlug van de hand, hetzelfde gold voor rabarbar We noteerden voor selderie 0.10 tot 0 25 per bos en voor rabarbar 0.10 tot 0 30 per bos. De overige artikelen v/erden in zulke kleine partijtjes aangevoerd, dat we ons van mede deeling ontslagen achten. Ook willen we nog opmerken, dat er groen te voor hooger prijzen is verkocht, doch we meenen de prijzen der op de veiling aange- voerde artikelen en die der grossiers geschei- den te moeten houden. TEXEL. 't Motorschip ,,Mon Reve", dat geladcn was met 1800 H L. aardappelen en geduren- de de vorstperiode in de haven te Oudeschild was ingevroren, heeft Dinsdagmiddag de ha ven verlaten, en is waarschijnlijk tengevolge van den mist bij den Zuidwal van Texel te gen den grond geloopen. Een sleepboot ver- toefde eenigen tijd in de nabijheid van het schip, maar vermoedeliik heeft de schipper assistentie geweigerd en wil hij trachten met eigen kracht weer los te komen. Hoewel de zomerdienst van de stoom- boot „Marsdiep" met 1 Marat zou worden ingevoerd, heeft de boot eerst tbans den laat- sten dienst Helder-Texel voor de eerste keer volbracht. Morgen zullen alle diensten voor 't eerst uitgevoerd worden. DIRKSHQRN. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare school alhier, hebben zich 12 sollicitanten aangemeld. WARMENHUIZEN. Hedenavond had een bijeenkomst plaats van de Ontwikkelingsclub ..Utile Dulci" on- der voorzitterschap van den heer W. Koos. In het openingswoord van den voorzitter heette hij alien hartelijk welkom, speciaal den inlei- der van dezen avond burgemeester H. Nolet De voorzitter memoreerde, dat wij thans onzen burgemeester hier voor de eerste maal in ons midden mochten zien en sprak daarb'j den wensch uit, dat deze eerste maal niet de laatste maal mocht zijn. De gebruikelijke geestelijke lezing volgde hierna. Den inleider van dezen avond werd ver volgens het woord gegeven. Als onderwerp had hij gekozen „De landarbeiderswet" Van het bestaan dezer wet wist bijna niemand on- zer af, zoodat met aandacht naar deze lezing werd geluisterd. Spreker adhtte de wet voor deze bevolking van groote waarde. Deze wet in werking getreden op 20 April 1918 is een sociale wet bij' uitntmendheid; ten dod de economische toestanden van den landarbeider te verbeteren. De wet is in^ediend door minis ter Talma en wel in 1917. Volgens spreker bedroeg het aantal landarbeiders in ons land in dien tijd ruim 40.000. Thans zal het wel aanmerkeiijk meer zijn. Op zeer duidelijke wijze bracht de geachte spreker naar voren hoe die wet tot stand is gekomen, hoe zij ten uitvoer wordt gebracht, en welke formalitei- ten te vervullen zijn teneinde van deze wet te kunnen profiteeren. Ook het financieele ge deelte van de landarbeiderswet werd door den inleider uitvoerig toegelieht. Burgemeester Nolet kon nog niet beoor- deelen of de uitvoering van deze wet hier ter plaatse wel wensohelijk zou zijn. Het doel van deze wet apprecieerde hij ten zeerste. Het applaus der aanwezigen bewees duidelijk, dat men zeer ingenomen was met deze lezing Bij monde van den voorzitter werd den spreker hartelijk dank gezegd voor hetgeen hii ten gehoore heeft gebracht. Het ontbrak ook dezen avond niet aan diverse vragen, welke den inleider gesteld werden. Allen werden fevreden gesteld door eene duidelijke beantwoording. Op de gewone wijze werd deze bijeenkomst gesfbten. NOORD-SCHARWOUDE. Langedijker Winkeliersvereeni ging, Nering- en Vakvereeniging. Dinsdagavond vergaderde deze vereeni ging in gebouw „Concordia" alhier. Aanwe zig waren met het bestuur 12 leden. De voor zitter, de heer S. Timmerman opende met een kort woord van welkom. Spr betreurde de ge ringe opkomst. In tegenstelling met de ver- gaderingen van de tuinbomwereeniging komt dit thans zeer tot uiting. Op verzoek van de M iddenstandsvereen; ging is adhaesie betuigd tegen de z. g. Verte- ringsbelasting. Medegedeeld werd dat de advertentieprijs op de voorpagina van „Ons Weekblad" voor leden 10 cent per regel meer is dan de ge wone tarieven. Voor niet-leden dubbel tarief. De rekening van „Ons Weekblad" luidde als volgt: ontvangsten 1928 3665,78, uitgaven 3684,55, alzoo een nadeelig saldo van 18.77. De totaal bezittingen bedragen 1563.69. Aan den heer Smit werd dank betuigd voor zijn accuraat beheer. Uit ae incassorekening bleek, dat aan ach terstallige posten 224,73 is ontvangen. Nog te vorderen is: van OudkarspH '147,19, van Noordscharwoude 97,46, Van Zuid-Scharwoude 443,26, van Broek op Langendijk 372,03. Het saldo in kae be droeg f 37.06. Aan de heeren Piersma en Tuin werd dank betuigd voor hun werk in dezen. Als nieuwe leden werden aangenomea de heeren J. Koopman te Noord-Scharwoude en K. de Hart te Oudkarspel. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Schoen- maker of er geen bestuursvacature was, daar spr. gelezen heeft dat de heer Olthoff voor alle bestuursfuncties bedanlct had. De heer Olthoff antwoordde dat dit be- bricht voorbarig geplaatst is door den ver- slagger van de Schager Courant te Zuid- Scharwoude. De heer Zeeman protesteerde hier tegen en zei dat hier niets van waar is, spr. had dit reeds eerder in de Alkmaarsche Courant gelezen. Na eenige besprekingen volgde sluiting. AANLEG WEG HEMBRUG-LIMMf*. Verschenen is het voorloopig vers'ag over het wetsontwerp tot verklaring van net al- gemeen nut der onteigening van percHen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rech- ten, noodig voor den aanleg van een weg HembrugZaandamKoog aan de Zaan— ZaandijkWormeiveerAssendelft—Uit- geestL :j nirer De aandacht werd gevesligd op het be zwaar van ten aan'al gemeenten tegen het punt waar den ontworpen weg aan den Rijks- weg aans'uit. De gemeente Castricum heeft zich alleen daarcm niet bereid ver. klaard de kosten d^r vv breeding en verbete- ring van den Brakersweg, waartegenover het gewenschte punt van aansluiting is, omdat zij daartoe niet in staat is. Zij is echter be reid 60 pCt. der kosten voor haar rekening te nemen. Met klem drongen de leden er op aan, dat de regeering nog eens zal overwegen of er voor haar geen reden bestaat te bevor- deren, dat de provincie Noord-Holland als- nog het in dezen door haar ingenomen stand- punt wijzige. Zij verk'aarden daarbij aanvan kelijk neiging te gevoelen om, indien een zoo- danige wijziging niet plaats vindt, hun steni aan dit wetsontwerp te onthouden. Springcnde Handen Ruive Mind LANGENDIJK. Wederom. de T wuijverweg. De T wuijverweg staat wederom in het mid- delpunt van alle besprekingen. Immers, men schen die daar dagelijks langs komen en van den weg gebruik maken, vertellen ons wel in we.'ken toestand de weg verkeert. We vragen ons dan ook meer dan eens af „komt er nog iets van de verbetering" of is aile drukte van vergaderingen e. d. maar voor niets geweest? Eenige maanden geleden is door de betrokken gemeenteraden de kwestie van den Twuijver- weg uitvoerig besproken en zijn in de dagbla- den kolommen vol over deze puzzle versche nen. Tot tevredenheid van velen en zeker niet in het minst van hen, die dagelijks van de zen weg gebruik zouden kunnen maken, werd door de raden unaniem medewerking tot verbetering toegezegd. De gemeenteraad van Oudkarspel stelde, als wij ons goed herinne- ren, nog als voorwaarde," dat de weg heel spoedig in goeden staat zou worden gebracht, cfoch het begrip „heei spoedig" schijnt rek- baar te zijn. Hoe het precies komt, weten we niet, maar dat de afdoening van deze urgente zaak zoo lang op zich laat wachten, lijkt ons in lijnrechte tegenstelling met het dringend be- lang, wat er mede gemoeid is en met de spoe- d'ige Kiiandeling waarop bij den betrokken gemeenteraad indertijd werd aangedrongen. Wel weten we dat de schu'.d niet kan worden gesehoven op de schouders der gemeente St. Pancras en de Langedijker gemeenten. Jam mer is het, dat het zoo lang duurt voor de weg behoorlijk in orde wordt gebracht. Men zal zeggen „door de winterperiode kan er toch niets aan gedaan worden", maar dan moet men niet vergeten, dat de aanbesteding nog niet eens heeft plaats gehad en voordat de weg hersteld wordt, dient die toch eerst te worden gehouden. Tegenwoordig rijden alle auto's gewoon over den weg alsof de afs1 uiting is opgehe- ven. De borden zijn weggchaald en de weg verkeert in zulk een slechten toestand, als nog nimmer het geval is geweest. Als er een tijd is geweest, dat hij gevaar opleverde voor de gebruikers, dan is die er nu zeer zeker. Diepe kuilen en wagensporen treffen wij er aan. De dooi der wegen is daaraan natuurlijk niet vreemd, maar het is al eenige keeren voor ge komen dat een wagen midden in den weg b'eef steken en de autobus een heel eind ach- teruit moest rijden om daarna over Oudorp en de Middenweg de Langendijk te bereiken. Er is reeds heel veel over gesproken en me- nige pen is in beweging gebracht, doch het lijkt niet te willen vlotten. Hadden we voor eenige maanden nog een kleine verwachting dat ac weg voor den komenden zomer in orae zou zijn, onze hoop gaat nu zoo langzamer- hand vervliegen. Het spijt ons, dat we weder om eenige regels over deze nietige kwestie hebben moeten neerschrijvengaarne hadden we het bij onzen vroegeren wensch om hier- over niet meer te schrijven, gelaten, maar nu het zoo lang duurt. hebben we de pen maar weer opgenomen om onze teleurstelling ken- baar te maken. OUDKARSPEL. Dc Uchling van den Laanweg. In dezen tijd, ua we ondervinden hoe slecht de verschillende wegen soms kunnen zijn, be- seffen we te meer van welk een groot nut een goede straatverlichting toch is. Vooral als men veel gebruik moet maken van den Laan weg, komt men tot de overtuiging dat verlich- ting geen luxe is. Evenals vele andere wegen verkeert ook de Laanweg in slechten toestand en voor hen die er alle dagen langs komen is de verlichting een uitkomst. Jammer is het echter dat de lantaams reeds om half elf worden gedoofd, want juist dan komt de laat ste trein te Noordscharwoude aan en kunnen. zij, die met dien trein aankomen, van de ver lichting nifct meer profiteeren en moeten zij hun weg naar het dorp in het donker vinden. Wij zijn de betrokken gemeentebesturen zeer dankbaar voor de aangebrachte verlichting maar we zouden het op hoogen prijs stellen, indien de lantaarns iets later werden gedoofd. We weten wel, dat dit moeilijkheden met zich zal brengen, maar die kunnen misschien wel overwonflen worden. MOERKERK

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6