Sport VOOR WIE 'T NOG N5ET WETEN OF ONTHiELDEN HET INDANTHStEM-HUIS; S.; M. en R. Van mevr. V. werd f 3 ontvan gen, alles bestemd voor paardenvoer ten be- ihoeve der op het woonwagenpark gestalde paarden. Hedenmorgen is de inspecteur geroepen bij een hond, een gele herder, die uit de Oudegracht gehaald is. Het dier is door de welwillendheicl van den directeur der Brood- fabriek op de Baangracht in die fabriek on- dergebracht. De inspecteur verzoekt den eigenaar zich bekend te maken te zijnen huize, Baanstraat, hoek Oudegracht. LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6.36 uur licht op- DE PIUS-STICHTING. Men schrijft ons: De Pius-stchting aan het Nassauplein werd op Woensdag, Zaterdag n.m. en Zon- dag v.m. en n.m. door ongeveer 2000 men- schen bezichtigd. Zaterdag n.m. waren er 220 bezoekers, Zondag n.m. 1550. Dank zij de inrichting van het Huis en goede „verkeersmaatregelen" konden tus- schen 2 en 5 uur de 1500 bezoekers in goede orde alles bezien en waardeeren. PROPAGANDA-FEESTAVOND HERMES. De afdeeling Alkmaar en Omstreken van de Ned. Vereeniging van vertegenwoordigers van handelaren en industrieelen „Hermes" hield Zaterdag een propaganda-feestavond in het Gulden Vlies. De zaal was uitstekend bezet met vele opgewekte leden en genoodig- den. De avond werd geopend door den afdee- lingsvoorzitter, den heer H. v. d Bofaerde, die alien een hartelijk welkom toeriep in 't bijzonder den heer Lotgering uit Amsterdam. Meende men eerst, dat de omstandigheden voor een feestje niet gunstig zouden zijn, al spoedig bleek, dat een ijverige feestcommissie heel wat kan doen. En de voorzitter bracht hulde aan die commissie. Spr. eindigde met een woord van opwekking tot alle handels reizigers, die nog niet waren aangesloten. Het woord was daarna aan den heer Kroou als voorzitter der leestcommissie. Hij was den voorzitter dankbaar voor diens woorden van lof maar hij bracht gaane hulde aan den secretaris-penningmeester, den heer Hoogcarspel, die zeer veel werk voor dezen avond had verricht. Aan alle verdere dames en heeren, die steun hadden verleend bracht hij dank, terwijl hij daarna gaarne de firma's memoreerde, die prijzen voor de verloting ten bate van het vrijwillige ondersteuningsfonds hadden beschikbaar gesteld. Een bijzonder woord van dank volgde nog voor den heer Mooij, die zijn zaal gratis tev beschikking had gesteld. Uit voile borst zon gen daarna de aanwezigen het Hermeslied Voor het vroolijke gedeelte van den avond had men den heer Leo Peelen uit Beverwijk uitgenoodigd. Deze humorist heeft telken maal bij zijn optreden de aanwezigen ten zeerste geamuseerd, zoowel in zijn liedjes als in zijn voordrachten. Dat Hij verschillende Hollandsche humo risten als Kees Pruis en Harry Woodward meermalen met aandacht had bestudeerd bleek duidelijk. In zijn typeeringen ook utter- lijk was hij heel aardig. De heer Lotgering uit Amsterdam hield daarna een korte propagandarede, waarin hij voornameliik naar aanleiding van het oude versje „Van Schiedam n. Delftshaven en van Delftshaven naar Schiedam" duidelijk uiteenzette hoe groot reeds het verschil was tusschen de toestanden van vroeger en van thans. Maar hij wees daarbij op het vele dat voor de handelsreizigers nog verbetering behoefde. Daarvoor moest als een man ge sfreden worden en de neutrale vereeniging Hermes was volgens spr. dan ook "het lichaam, dat in deze moest kunnen werken voor alle handelsreizigers. Niemand, die in Hermes thuishoorde, mocht er in ontbreken en een krachtige opwekking tot aansluiting bleef natuurlijk niet achterwege. De heer Kroon dankte spr. voor zijn reda en de aanwezigen stemden door hun applaus daarmee in. Het verdere gedeelte van het programma werd daarna gevuid door den. heer Peelen, door muziek en door een vroolijke revueschets van 'n aantal leden, onder den titel De geeu- wende schelvisch, het nieuwe vischcoilege. De moeite der leden aan deze voordracht be- steed werd door de toejuichingen ruimschoots beloond. De heer V. Keijsper trad nog ter afwisse- ling met veel succes op als conferencier en rekenkunstenaar. Aan mevr. Kroon werd voor hare hulp en medewerking bij de voorbereiding van het feest een bloemenhulde aangeboden. De ver loting had daarna een vlot verloop. En het aantal prijzen was niet gering. De feestelijke stemming kwam er meer en meer in bij de Hermesleden. Het bal bracht tal van verrassingen en de aanwezigen amu seerden zich op bijzondere wijze. De heer Peelen had de leiding. De vereeniging Hermes mag over het suc ces van haar feestavond meer dan tevreden zijn. Zij heeft ongetwijfeld door haar propa ganda veel bereikt. „DE STEM DES VOLKS". Ter gelegenheid van het 16-jarig bestaan gaf de gemengde zangvereenigir.g „De Sem des Volks" gister ir de groote zaal van de Harmonie een soiree. Voor dezen avond was, door de welwillende medewerking van het Alkmaarsch Strijk-orkest „Trinitas" een afwisselend programma in elkaar gezet, wat besloten werd met de cpvoering van een blijspel in 1 bedrijf. Een vrij groot aantal belangstellenden vulde de tooneelzaal en zoowel den zang, als de strijkmuziek vonden blijkens het herhaald applaus groote waar- deering. Een kort openingswoord werd gesproken door den voorzitter, den heer G. Veen, die de aanwezigen welkom heette en in herin- nering bracht, dat van de uitvoering van een gr ot koorwerk moest worden afgezien. Voor den a.s. zomer heeft de vereenigir echter groote plannen en om deze met succes te kunnen verwezenlijken, wekte spr. de aanwe zigen op lid te worden van „De Stem des Volks". Onder leiding van den directeur, den heer P. A. Blaauw, zong de vereeniging aller- eerst het eenvoudige zomeravondlied van C. Lanner, gevolgd door het teerdere Salve Re- gina van H. Oberhoffer. Vooral het laatste werd zuiver ten gehoore gebracht en hoe- wel het koor niet groot is, bleek het over goede krachten te beschikken. Trinitas speelde hierna eerst een marsch Athalia, va.i Mendelsohn en vervolgens de Barbier von Seville van Rosini. Door de jeugdige musici, onder leiding van den diri- gent den heer Van Engelen, werden deze nucnmers tot groote voldoening van de toe- hoorders uitgevoerd. „De Stem des Volks" gaf daarna Jan Wil- iems' Vrijage van P. M. Zijderlaan en besloot haar optreden met „Eens" van O. W. de No bel. Een hartelijk applaus beloonde de veree niging en haar directeur voor de uitvoering van deze beide nummers. Het strijkorkest gaf als laatste nummer voor de pauze „Eine kleine Nachtmusik" van Mozart, waarvan de vertolking dermate op prijs werd gesteld, dat Trinitas er niet zon- der toegift afkwam en de eerste marsch nog eenmaal herhaalde. In de pauze vond de trekking plaats van een verloting met mooie prijz-n, waarna het programma werd beeindigd met de opvoe- ring van „Taalfouten", een vroolijke een- acter. Het was een opgewek. besluit van een uitstekend geslaagd programma. Een geanimeerd bal vormde het slot van deze soiree. Provmciaal nieuivs DE VRIJWILLIGE VERKEERSPOLITIE. Uit het jaarverslag over 1928. Het secretariaat te Alkmaar schrijft: De Vrijwillige Verkeerspolitie in Noord- holland is evenals de in nog acht andere provincies bestaande Vrijwillige Verkeersin- spectien geheel een vrijwillige instelling en is het middel voor de Rijkspolitie om op de bui- tenwegen der verschillende gemeenten het ge- heele jaar door controle uit te oefenen, ten opzichte der naleving van de regels voor den weg en betreffende verdere verkeersvoor- schriften. Ook in het jaar 1928 is weder gebleken dat onze vereeniging de sympathie der over- heid en de voortdurende belangstelling der H. H. Automobielbezitters heeft. Ons werken en streven wordt van deze zij- den steeds krachtig gesteund. Gingen in 1928 enkele leden voor de ver eeniging Verloren, niet minder dan 31 wer- kende- en 4 belangstellende leden traden tot de vereeniging toe, zoodat 1 Januari 1929 de vereeniging een ledental telde van 223, te verdeelen in 158 werkende- en 65 belangstel lende leden. Het geheele jaar door werden controle- ritten gehouden, doch'dit gescniedde in de maanden November tot en met Februari in geringere mate. In totaal bedroeg het aantal controle-rit ten in 1928: 305, zijnde 31 ritten meer dan in 1927. Tijdens die ritten werden 514 overtredin- gen geconstateerd, waarvan proces-verbaal werd opgemaakt, terwijl in 225 gevallen van niet-ernstigen aard, met het geven van een waarschuwing werd volstaan Door de wer kende leden, die de bevoegdheid hebben rap porten in te dienen, betreffende overtredin gen, die middels getuigen-verhoor tot klaar heid worden gebracht, werden betrekkelijk deze gevallen 17 rapporten ingezonden. De ze zaken, onderzocht door de Rijkspolitie, gaven aanleiding tot het opmaken van 8 pro cessen-verbaal en het geven van 9 waar- schuwingen. Over het algemeen krijgt men den indruk dat in het naleven van "de regels voor den weg wel eenige verbetering te bespeuren is Wat betreft de vele overtredingen, die tij dens vorenbedoelde controle-ritten werden ge constateerd, dient bijzonder te worden ver- meld, dat niet minder dan 352 rijwielbe- stuurders werden geverbaliseerd en 137 dito's gewaarschuwd. Voorts zijn de getallen van gegeven waar schuwingen en opgemaakte processen-verbaal in 1928, respectievelijk voor: Motorrijders (twee- en driewielers) 14 10 Bestuurders van hand- of honden- karren 9 7 Bestuurders van paard en wagens 16 38 Bestuurders van vrachtauto's 14 40 Bestuurders van autobussen 2 11 Bestuurders van luxe auto's 20 49 Voetgangers en geleiders van vee 9 7 Waarschuwingen en processen-ver- baal terzake ingedienae rapporten 8 9 zoodat in het geheel werden geconstateerd 152 overtredingen, betreffende ae verkeers- voorschriften, waartegen de politic is opge- treden, ter leering der overtreders en ten voorbeeld van anderen. Gebleken is dus dat er nog heel wat werk door de V. V. P. verricht wordt en te verrich- ten overblijft. Op 30 Juni j.l. werd te Alkmaar een goed bezochte jaarvergadering gehouden en bleek dat de vereeniging steeds groeiende is. Op die vergadering werd tentoongesteld een groot reclamebiljet zijnde een „Proclamatie aan de burgerij". Hiervan werden gratis een 500-ta] door de geheele provincie verspreid met verzoek aan de autoriteiten deze biljet- ten te doen aanbrengen aan openbare gebou- wen, als: scholen, poiitiebureaux, enz. en voorts op de aanplakborden. Op deze biljetten, zeer opvallend van groot- te en kleur waren vermeld „De regels van den weg", ten dienste der verschillende weg- gebruikers, als: voetgangers, wielrijders, be stuurders van auto's en motor rijwielen, be stuurders van andere voertuigen, ouders en opvoeders. Deze biljetten hebben zeer zeker op goede wijze bijgedragen tot een betere toepassing van de verkeersvoorschriften en zijn overal met instemming ontvangen. In het Bestuur werden de H. H. G. A Conijn, Voorzitter te Alkmaar en J. A. van Hasselt te Hilversum eh J. Lucassen te Haarlem, leden, als zoodanig herkozen en bleven voor het Bestuur behouden. De heer E. Dozy, Districts-Commandant der Rijksveldwacht te Amsterdam bleef zijn diensten als adviseur, in het belang van het werk der vereeniging en het algemen gaarne verleenen. Het vereenigingsorgaan „Het Verkeer" het bekende en zeer verdienstelijke maand blad, een biad van uitnemende voorlichting op verkeersgebied, bleef op dezelfde verzorg- de wijze verschijnen en werd den leden gere- geld toegezonden. Door de Gedeputeerde Staten van Noord Holland werd aan de vereeniging voor de jaren 1928 en 1929 weder een subsidie toege- kend van 400, zoodat de financien der ver eeniging behoorlijk geregeld konden worden. Den 13den Maart 1924 werd de vereeni ging te Alkmaar opgericht, zulks in navol- ging van een dergelijke vereeniging in Fries- land en kunnen leden en Bestuur met groote voldoening terugzien op den uitnemenden en voor het algemeen belag zoo belangrijken arbeid in de afgeloopen vijf jaren verricht. Zij hebben zich in dat tijdperk dan ook steeds mogen verheugen, in den grooten steun, ontvangen van alle autoriteiten die maar eenigszins tot het verkeer in betrekking staan. De vereeniging stelt zich dan ook voor haren arbeid op de zelfde wijze voort te zet- ten, ter bevordering van een veilig verkeer en tot heil van alle weggebruikers. V o e t b a 1. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Was het vroeger algemeen de gewoonte, dat tijdens een internationalen wedstrijd het competitierad zoo goed als stil stond, nu de winter ons een paar maanden tot rust dwong is de competitie zoover achteropgeraakt, dat de N. V. B. alle Zondagen wil benutten. En zoo zijn dan ook ondanks de Nederland Zwitserland-match in het geheele land de wedstrijden door gegaan. In het Westen zijn eenige zeer belangrijke ontmoetingen ge- weest, belangrijk voor de bezetting van de laatste plaats. In afdeeling I heeft U. V. V. thans de twijfelachtige eer, die plaats in te nemen. Zij toch verloor den strijd tegen R. C. H., terwijl Stormvogels tegen H. D. V. S. gelijk speelde. De stand der drie candidaten voor de laat ste plaats is nu gesp. gew. gel. verl. doelp. pt. Ajax 13 3 2 8 26—33 8 Stormv. 14 3 2 9 21—30 8 U. V. V. 13 2 2 9 29—47 6 Het zou ons niet verwonderen, als deze volgorde zoo bleef, zoodat U. V. V. straks den strijd om 't eerste-klassenschap wellicht moet aanbinden. In de andere afdeeling van het Westen leed Blauw-Wit een zwar-e nederlaag tegen... nummer laatst (Excelsior) en gaf daardoor het kampioenschap zoo goed als cadeau aan Feijenoord. Voor Excelsior een mooi resultaat, dat echter teniet gedaan werd door de overwin- ning van H V. V. op E. D. O. Tenslotte won D. F. C. heel regelmatig van Z. F. C. met 30. In afdeeling 111 blijft de spanning bestaan. A. G. O. V V. be- hield haar kansje op het kampioenschap, door de Ensch Boys te slaan. Kluin scoorde 3 X en daar ook de anderen op schot waren werd het resultaat 7—3. Vitesse—Wagenin- gen eindigde in een gelijk spel (22), terwijl Enschede van Herac'es en Robur van Tu- bantia won. Wie zal hier degradeeren? Er zijn ei nog altijd een zestal, die daarvoor kans maken! In afdeeling IV gaat P S. V. met rassche schreden voor- waarts naar het kampioenschap. Nu weer was het Eindhoven, dat de meerderheid van haar plaatsgenooten moest erkennen. Er moeten al wonderen geb-euren, als de Philips- menschen het kampioenschap niet behalen, temeer, daar een van de concurrenten, N. A C., in Roermond verloor in een strijd, waarin Massy ais voorhoedespeler weer uitstekend werk verrichtte. De derde club, die nog een kansje heeft, nl. Willem II won van Longa Van de beide Bossche clubs won B. V. V. van M. V. V., maar WiHielmina verloor van Noad. Een kwade dag dus voor de laatste club. T enslotte afdeeling V Daar verloor Leeuwarden maar eventjes met 7—0 van Velocitas, die dus haar kans behoudt. Het kampioenschap zal dus wel in Groningen belanden, temeer daar Be Cuick met liefst 91 van G. V. V. won. Alcides en Veendam speelden gelijk, terwijl Friesland de laatste plaats verliet door haar 4—2-zege op W. V. v., nog wel op het terrein van laatst- genoemde. De uitslagen luiden als vol-gt: Afdeeling I. Schiedam: H.D.V.S.—Stormvogels 2—2 Utrecht: U.V.V.-R.C.H. 4—5 Afdeeling II. Dordrecht: D.F.C.Z.F.C. 3—0 Den Haag: H.V.V.—E.D.O. 2-1 Rotterdam: ExcelsiorBlauw Wit 31 Afdeeling III. Arnhem: VitesseWageningen 22 Apeldoom A.G.O.V.V.—Ensch. Boys 7—3 Enschede: EnschedeHeracles 32 Hengelo: TubantiaRob. et Vel. 24 A i d e e 1 i n g IV. Eindhoven: P.S.V.Eindhoven 31 Tilburg: N O.A.D.Wilhelmina 63 Roermond: RoermondN.A.C. 52 Tilburg: LongaWillem II 24 s Hertogenbosch: B.V.V.M.V.V. 42 Afdeeling V. Groningen: Be QuickG.V.V. 91 LeeuwardenLeeuwardenVelocitas 07 Meppel: AlcidesVeendam 33 Winsrhoten: W.V.V.Friesland 24 DE VOETBALWEDSTRIJD BELGIe—NEDERLAND GAAT NIET DOOR. Uit vrees voor politieke manifestaties. Het Persbureau Vaz Dias meldt: Het Bestuur van den Koninklijken Bel- gischen voetbalbond heeft in overweging ge- nomen de omstandigheden van politieken aard, waaronder de wedstrijd BelgieNeder land op 24 Maart te Antwerpen gespeeld zou worden Dit oestuur is tot het inzicht gekomen, dat deze wedstrijd aanleiding zou kunnen zijn tot manifestaties, onvereenigbaar met het uit- sluitend sportieve karakter, dat deze ont moetingen behooren te dragen. In deze omstandigheden heeft de Konirtk- lljke Belgische Voetbalbond in volledige overeenstemming met den Nederlandschen Voetbalbond het beter geacht dezen wed strijd evenals den wedstrijd Antwerpen Rotterdam uit te stellen. De toegangsbewijzen, welke op aanvraag zijn toegezonden, blijven geldig. Desge- wenscht kunnen zij aan het bureau van den N. V. B. worden teruggezoriden, waarna terugbetaling van het bedrag zal plaats heb ben. ONZE TWEEDE KLASSERS. Alcmaria wint van Zeeburgia. Alcmaria heeft haar aanhangers gisteren niet teleurgesteld Na een zwaren strijd wist ze Zeeburgia met 4—2 te verslaan. Het is nu zaak, vol te houden Elk verliespuntje be- teekent: groote vermindering van haar kans Bij normaal verloop zullen Alcmaria en Zee burgia gelijk eindigen, zoodat dan een be- slissingsw-edstrijd zal moeten worden ge speeld. A. F. C. deed beter dan de 'forige week. Nu wist ze een gelijk spel (11) te bevech- ten tegen H. R. C. Hollandia beet flink van zich af door in Enkhuizen met 41 te win- nen. Tenslotte won Z. V. V. met 21 van W F. C. ALCMARIA VICTRIX—ZEEBURGIA 4-2 Een beteekemsvolle overwinning op een stralenden lentedag. Eindelijk is dan de spanning, die reeds de geheele week in het Alkmaarsche voetbal- kamp had geheerscht, gebroken Steeds had men zich afgevraagd of Alcmaria er in zou slagen de beide punten in onze stad te houden en daarmee metecn de kans op een kampioen schap, in een wedstrijd zoo vol spanning, als nog slechts zelden op het sportterrein is ge speeld. Aan spelers en bestuur der voetbaL club een gelukwensch, maar tevens een woord van hulde aan de verliezers, want Zeeburgia toonde zich beslist het beste elftal, dat wij tot op heden in de competitie bij Alkmaria op bezoek hebben gezien Onze stadgenooten waren in het eerste kwartier gevaarlijker en de nuttige en noodige 20 voorsprong, die zij in die periode wisten te behalen, heeft tenslotte den doorslag gegeven. De uitvallen van Alcmaria waren gevaar- lijker, doch het combineeren in de Amster- damsche ploeg was aantrekkelijker. In de Alcmaria achterhoede is met onverzwakte e- nergie gewerkt en dat was loodig, want er waren periodes, dat de Zeeburgia-aanval maar steeds terugkeerde. De afwerking liet echter wel iets te wenschen over. Het koppen der Amsterdammers met hun verschillende slanke lange spelers, was opvallend goed. Om twee uur nam de wedstrijd onder lei ding van scheidsrechter Westerbeek een aan- vang. Er was een bijzonder groot aantal toe- schouwers aanwezig. Niet alleen het belang van den wedstrijd, maar ook de prachtige zon- nige lentedag werkte tot die groote belang stelling mee. Het veld verkeerde in uitsteken- den staat, dank zij de goede zorgen van den concierge v. d. Kuijt. Alcmaria had Mulders als invaller voor Schuit, eerst als rechtsbinnen, na de rust als linksbinnen. De opstelling der elftallen was als volgt: Zeeburgia. Geelhuizen D. Bijlsma W. Hoogenstrijd Daelman ter Meulen Kruiselberg de Vries v. Wageningen v. I.eeuwen Bijlsma Bockhove O Bos Hamstra Homao Mulders Elfring Klinkhamer Lengers Rootring Ooms Kuiper v. d. Abeele Alcmaria. De Alcmarianen thans gek'eed in geel- zwart, begonnen al spoedig met een aardigen aanval, gevolgd door een vrijen schop, die door buitenspel niets opleverde. Toen er vier minuten gespeeld1 was zette Bos mooi links voor en na wegstompen van den keeper, schoot Mulders keihard naast. Na 6 min. kreeg Ho- man een schietkans, hij schoot, de keeper dook naar den bal, doch zag hem net over zijn arm in't doel gaan 10. Toen kwam een periode van Zeeburgia-aanvallen. De verdediging moest alle zeilen bijzetten en v. d. Abeele red1- dc eenige makn uitmuntend. Dat gaf vertrou wen. Zeeburgia sloot iets te veel in en een snelle uitval werd haar noodlottig. Elfring ging er vlug vandoor, zette voor doel heel mooi en Hamstra kopte neties in 20. Toen was het weer de beurt aan Zeeburgia en ver schillende malen moest de keeper van Alc maria schoten van Bockhove, v. Wageningen en de Vries redden. Doch toen er in de eerste helft nog 7 minuten was te spelen kreeg de snelle die Vries opnieuw een kans en hij'ver- kleinde den achterstand van zijn club tot 21. Onder enorme spanning en met Zee burgia in de meerderheid kwam de rust. He, he, dat gaf even verademing. Met nieuwen moed werd na een klein kwar tier weer begonnen. Al spoedig viel een schot van Mulders te noteeren en twee mooie kan- sen gingen nog verloren. Meer en meer kwam Zeeburgia opzetten en ieder oogenblik kon de gelijkmaker verwacht worden. Maar Ooms en Kuiper, Klinkhamer, Lengers en Rootring verdedigden met alle macht. Plotseling na twintig minuten weer zoo'n verraderlijke uit val van Alcmaria. Bos zette voor en Elfring was juist ter plaatse om den stand op 31: te brengen. Dit nu was een mooie voorsprong. Toen er een half uur was gespeeld draaide een laag schot van een der Zeeburgia spelers dat eerst leek uit te gaan, juist over de lija het doel in. (32). Doch nog geen minuut later miste de Zeeburgia-keeper een schot van Homan en was't weer 42. Onder gewel- dige spanning verstreek het laatste kwartier. Een scherp schot van Bos ging juist onder den keeper door, maar door buitenspel van Mulders werd dit punt geannuleerd. Op de zijlijnen werden eenige vrije schoppen gege ven wegens verkeerd ingooien. Tot groote op- luchting van alle Alcmaria-supporters, floot de leider om kwart voor vier emdigen en had Alcmaria met 42 gewonnen. Een luid gejuich brak los voor het elftal. 't Was een zwaar bevochten overwinning geweest op een sterken tegenstander. Scheidsrechter Westerbeek leidde uitstekend'. En thans Alcmaria de eindspurt ingezet, met dezelfde energie, hetzelfde enthousiasme, hetzelfde succes en denzelfden clubgeest. En verzuimt de training niet, Alcmarianen. In de overwinning op Zeeburgia heeft het geheele elftal een werkzaam aandeel gehad. V. d. Abeele heeft zijn doel best verdedigd, door backs en halflinie krachtig ter zijde ge- staan. Dat de middenlinie daardoor heel wat minder steun aan de voorhoede kon geven laat zich gemakkelijk begrijpen. In de voor hoede waren Bos, Homan en Elfring de ge- vaarlijksten en deden de binnenspelers veel werk. Bij Zeeburgia was de keeper niet zoo zeker als gewoonlijk. De halflinie was uitstekend, vooral de spil. De voorhoede bestaat uit vijf zeer goede vlotte voetballers. 't Schieten kon beter zijn. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl p. goals 1. Zeeburgia 15 11 1 3 23 37—19 2. Alcmaria 13 9 1 3 19 48—23 3. W.-Frisia 16 9 1 6 19 37—28 4. H. R. C. 13 8 2 3 18 38—24 5. W. F. C. 16 7 4 5 17 26—28 6. K. F. C. 15 8 0 7 16 45—38 7. Hollandia 15 4 2 9 10 34—43 8. A. F. C. 15 3 3 9 9 26—59 9. Z. V. V. 14 4 1 9 9 24—39 10. Helder 16 3 2 11 8 25—48 Alcmaria II won met 2—1 in Amsterdam van Ajax III. Alcmaria III verloor in Amsterdam met 3—2 van S. D. W. II. B. g. V.—HELDER III 4—2. Zondagmiddag speelde B. S. V. I t< Bergen op haar terrein aan den Kerke- dijk een voetbalwedstrijd tegen Helder III. Door een noodlottig toeval brak reeds in den aanvang van den wed' trijd een der spelers uit den Helder een been. Met een invaller voor deze werd doorge- speeld. B. S. V. wist te winnen met 42. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: Maartje Keetman wed. Aris Oudes 79 jaar. Gerrit Mensink 40 jaar. Petrus Joham nes Knoors 56 jaar. GEBOREN: Levenloos aangegeven kind van Arie En- gel en Jannetie Kaper. Joanna Theresia d. v. Hinderikus Kamer en Catharina Botman. Tieny Alida d. v. Cornelis Bosker en Maartje Koorn. stel- nebben lash 0762 208O8 20S41 be- SPAREN is Imdlcas'iS Siren 2s HET INDANTHREN-HUIS IS 'T EENIG SPECIAAL-HUIS IN NEDER- LANO DAT KAN ZEQGEN: 3s ONZE GARANTIES ZIJN: ALLE GOE- DEREN ZIJN BIJ AFLEVE- RING V ORZIEN VAN 'T GEPATENTEERD INDAN- THREN HANDELSMERK. SCHRIFTELIJKEGARANTIE RECHTOPVOI.LE VERGOE DING MITS BIJ 'T INDAN- TH REN-HUIS GEKOCHT. 4s DE COLLECTIE 1929 GORDIJN-, MEUBEL-, BE5PANNINS. STuFFEN, CRET-NNES, KLEEDlNGSTOFFEN, ENZ. ENZ. IS G E R E E D. STALEN FRANCO. - WACHT U VOOR ZOO- GENAAMDE ECHTHEIDS- MERKEN OF SCHIJNGA- RANTIES EN STELT DE ZEKERHEID DER NIET TE OVERTREFFEN INDANTHREN-KLEUREN boven vertrouwen IN SCH1JNBELOFTEN. een creep UIT ONZE VOORDEELICE COLLECTIE: CRETONNES 80 EN 130 CM. BREED 75, 85, 95 CT., ENZ. ZWARE GORDiJNSTOF- FEN 130 CM. BREED F. 1.45, F. 2.26, ENZ. ENZ. PRIJZEN PER METER. LEIDSCHESTRAAT 89-93 - A'DAIW (C.) (N iet-Officieel). A 450e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 18 Maart Is Klasse le Lljst. Hooge prijzen 7767 16357 1000— 15437 19060 400.— 3383 12360 15022 18393 19818 100— Prijzen van 20. 46 67 105 134 190 257 301 321 373 413 426 446 562 634 655 692 788 812 881 886 910 983 1035 1111 1207 1230 1242 1247 1274 1379 1586 1588 1615 1636 170Q 1704 1820 1829 1948 2019 2026 2061 2199 2225 2266 2320 2321 2348 2757 2796 2799 2931 2939 3010 3137 3140 3154 3187 3346 3437 3528 3530 3561 3670 3717 3782 4002 4004 4040 4087 4103 4170 4470 4542 4602 4610 4654 4681 4708 4745 4756 4801 4841 4855 4967 4996 5183 5185 5199 5203 5412 5420 5440 5448 5460 5461 5582 5684 5688 5701 5725 5749 5965 6003 6012 6024 6088 610S 6189 6210 6419 6422 6478 6524 6637 6673 6677 6683 6711 6715 6845 6852 6922 6946 6982 7052 7120 7129 7131 7140 7150 7398 7452 7463 7497 7590 7591 7645 7715 8046 8121 8157 8158 8173 8254 8277 8308 8380 8399 8427 8546 8560 8563 8607 8621 8772 8973 9111 9294 9396 9452 9510 9642 9643 9669 9702 9751 9754 1929. 9816 9818 9949 10024 10129 10200 10290 10371 10387 10398 10438 10610 10724 10887 10923 10943 10969 11007 11110 11241 11250 11291 11320 11365 11520 11546 11558 11564 11679 11694 11842 11876 11882 11886 11891 11990 12188 12216 12240 12257 12334 12432 12487 125S7 12629 12630 12719 12756 12839 12875 12878 12884 13030 13036 13238 13288 13318 13344 13361 13402 13649 13653 13664 13685 13718 13733 13833 13846 13865 13929 14011 14040 14075 14093 14099 14204 14287 14290 14431 14435 14477 14529 14570 14574 14794 14807 14829 14935 14942 14957 15027 15106 15155 15199 15293 15310 15473 15518 15522 15540 15640 15788 16044 16047 16054 16099 16112 16142 16161 16284 16339 16351 16434 16453 16732 16747 16811 16873 16998 17031 17191 17245 17254 17270 17279 17303 17483 17528 17532 17615 17621 17645 17709 17732 17751 17760 17769 17777 17980 17988 18059 180996 18099 18121 18205 18215 18226 18340 18344 18364 18400 18414 18416 18420 18431 18457 18665 18712 18728 18806 18843 18856 18893 18912 19043 19045 19066 19149 192'19312 19355 19373 19400 19431 iZij r;"3 19636 19809 19848 19931 dat u '0176 20182 20204 20205 U7 ,20423 20453 20471 275 482 838 1197 1461 1724 2144 2538 3044 3499 3858 4269 4694 4936 5287 5508 5913 6121 6542 6782 7067 7403 7650 8177 8440 8782 9584 9765 10215 10640 11034 11372 11767 12058 12443 12793 13198 13417 13743 14052 14386 14622 14981 15338 15827 16151 16606 17037 17317 17679 17932 18141 18370 18543 18860 19178 19473 19946 20231 20488 20877 27V 514 841' 12000 1524: 1764' 2193 2713' 3106 3523. 3879 4326, 4697. 4963: 5383] 6520' 5959] 6169 6607,] 6807; 7083j 7444; 7698 j 8181', 8495; 89661 9631. 9814' 10235: 10695' 110451 11410] 11809: 12146' 12485! 12832! 132161 13612 13802' 14060 14421 14721 15017 15429 15841 16155 16673 17067 17341 17686 17958 18191 18386! 186011 18885 19208 19475 19949 20270 20525 20934

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3