tltHlIStll Utlli. De naatsvervanger IIEPERLflHD-ZWITSERLAIID 3-2. Maandag' ftBaart. FWlllM.KTON. Provincial nic&swws warn No. 65 1929 Hinderd een en derti?s!e laargang. Radio-hnekje Dinsdag 19 Maart. HUversum, 1071 M. 10.—10.15 Morgen- tvijding. 12.152.Concert door het A. V. R. O.-Trio. 2.2.45 Kookpraatje. 2.45—3. Gramofoonmuziek. 34.Kniples. 4.-5. Microfoondebutanten. B. Tjomsma, piano. H. Coelman, declamatie. H. van Breemen, zangeres. 5.307.15 Concert door het Om- roep-orkest. (6.15—6.45 Pianoconcert door D. Italie). 7.15—7.45 Engelsche les. 8.— 8.30 Boekbespreking. 8.309.20 Vioo'con- cert door S. Swaap en A. Poth. J. R. Grave- lotte aan den vleugel. 9.2011.Vroolijk programa. 11.—11.30 Dansmuziek. Huizen, 336.3 M. (Na 6 uur 1S52 M.) (Uitaluitend K. R. O.) 11.30—12.— Gods- dienstig halfuurtje. Gewijde muziek. 12.15 I.15 Concert door het K. R. O.-Trio. 1.15— 3.Gramofoonmuziek. 5.306.30 Gramo foonmuziek. 6.307.Duitsche les. 7. 7.25 en 7.35—8.— Cursus kerklatijn. 8.—- 9.30 Lijdensoverweging. Gewijde muziek. Meditatie door kapelaan J. Hooyman. Koor- zang. 9.30 Concert. Orkest met medtew van solisten. 9.30 Nieuwsberichten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Opening van het Paviljon Bournemouth. Toespraken. 12.40 Concert Blackwell Trio. I.20 Orkesiconcert. 2-50 Voor de scholen. Muziekles. 3.50 Muziek. 3.55 Fransohe les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Voor de scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichten van Sackville West. 6.35 Nieuwsb. 6.50 Muziek. 7.05 Liederen van Brahms. 7.20 Lezing: Women voters. 7.35 Muziek. 7 45: Delphi. 8.06 Concert. Milifaire kapel. G Knight, sopraan. S. Saul, bariton. 8.20 8 50 Lezing. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Mu ziekles. 9.55 Nieuwsberichten. 10.— Populair concert. J. Szigcti, viool B. Golschmann, piano. 11.12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1740 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestcon- cerdt. 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.50— II.10 „Le Pre aux Clercs", operette van Herold. Langenberg, 462 M. 9.35 en 11.30 Gra mofoonmuziek- 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Gramofoonmuziek. 7.20 „Rigo- letto", opera van Verdi. Koor, orkest, solis ten. Zeesen, 1649 M. 11.20—3.50 Lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.50—7.05 Lezin gen. 7.208.20 Gustav Mahler-avond. 8.20 Dialoge der Weltliteratuur. Persberichten en tot 10.35 Beelduitzending. Hamburg, 395 M. 10.20—11.20 Gramo- foonplaten. 5.35 Dansmuziek. 6.45 Operette- uitzending. 9.50 Her-uitzending van buitenl. stations. Brussel, 511.9 M. 5.20 Orlcest-concert. 6.50 Kamermuziek. 8.35 Feest-eoncert. Een aardige wedstrijd. ZwifserSand weet ©en 3-0 achtenstand in te loopen tot 3-2. Van onzen sped ale n redacleur). Het is met dezen Holland—Zwitserland- wedstrijd gegaan, zooals de meeste insiders gedacht hadden: niet onaardig, maar toch niet van dien aard, dat we er bijster enthou- siast over kunnen zijn. Twee ploegen, die af en toe behoorlijk voetbal speelden, vaak er na- genoeg niets van terechtbrachten en slechts een enkele maaJ tot bijzondere verrichtingen in staat bleken, dat stelt meestal de verwach- tingen nogal teleur. Internationaal gesproken tenminste. Het was een vriendelijke en genoeglijke wedstrijd, die alleen tegen het eind een do- sisje spanning kreeg, een wedstrijd die op de zen heerlijken zomerschen dag tot mildheid stemde en ons tenslotte niet deed betreuren, dat wij naar Amsterdam getogen waren. Het zou onjuist zijn om te beweren, dat de wedstrijd niet interessant was. Er waren oogenblikken, die werkelijk de moeite waard waren en het heeft niet aan geestdrift ontbro- ken. Tenminste wanneer geestdrift is een af- wezigheid van luiheid en lusteloosheid. Maar een echte, hevig-emotionneerende, af en toe nerveusmakende interlandwedstrijd, neen, dat was het niet. Dat kwam wel in de eerste plaats, omdat het Zwitsersche elftal voor rust betrekkelijk weinig in de melk te brokken had. De naza- ten van Willem Tell beschikten wel over den goeden wil om zich vrij te maken van het juk der overheerschers, maar ze misten er de be- kwaamheden toe enze konden lang niet zoo goed schieten als de Zwitsersche vo'ks- held, die er zoo'n origineele manier op na hield om een appel te deelen in twee stukken In de tweede plaats versiapte de animo aan de Hollandsche zijde merkbaar toen het een- maal 20 stond en het was hee'emaal afge- loopen, toen ei nog een derde doelpunt ge- iboren werd. Indien de Zwitsers niet zoo moe- dig volgehouden hadden en hun pogen be- loond hadden gezien met twee goals, zou het na de rust vast en zeker een vervelende ver- tooning geworden zijn. Dat werd het nu niet, omdat er eenige spanning kwam en om dat de witgekruiste jongelingen zoo zichtbaar hun best deden. Het pleit intusschen niet voor hun kracht, dat zij van dit Nederlandsch elftal niet kon den winnen :n wanneer men bedenkt, da* Duitschland eenige weken geleden van een sterker nationaal team der Zwitsers met 7—1 won, dan spreekt daar wel uit, dat Holland op deze overwinning heusch niet trotsch be- hoeft te zijn. Gnze ploeg speelde aardig, ze ker. Maar tegen een zwakken tegenstander (en dat was Zwitserland toch meestentijds) ilijkt het direct zcoveel beter dan het in wer- kelijkheid is. Verschiliei.de oranjedragers hebiben zeer veruienstelijk gevoetbald, enkelen mogen zelfs uitstekend geroemd worden, maar een „puik" elftal was het onze niet. Wij herhalen echter: het is moeilijk om een zuiver oordeel te vellen, wanneer men de baas is en als we nog eens denken aan de tweede periode van de tweede helft, toen de Zwitsers de score van 30 op 32 brachten, toen dus de partijen gelijker opgingen, welnu, dan moeten we constateeren, dat in die periode onze ploeg heel weinig bijzondere dingen heeft gedaan. Dat al spoedig na het begin Van Nellen Door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W. 21 „Alweder begrijp ik niet hoe dat mogelijk is „Er bestaat stellig en zeker maar een David Hallam, Engelsch predikant te Mes sina. Mag ik juffrouw Hallam even spre- ken?" „Waarom?" De dame scheen verbaasd te zijn, dat hij niet dadelijk haar verzoek inwilligde. „A1 is juffrouw Hallam niet meer dan een verre bloedverwant van den heer David Hal lam, toch zal het haar zeker genoegen doen mij te ontvangen Mijnheer Hallam is een oude vriend van mij." „Ik weet zeker, dat juffrouw Hallam liever geen bezoek ohtvangt." - ffet was duklelijk, dat deze woorden met het veld moest ruimen met een ernstige been- blessure en dat dientengevolge de voorhoede geheel gewijzigd moest worden, was geen factor van beteekenis. Want met Tap op de linksbuitenplaats en Smeets als rechtsbinnen was het Nederlandsch elftal zeker niet zwak- ker dan met Van Nellen op den wing en Tap rechtsbinnen. Het was overigens wel jammer, dat Van Nellen van het tconeel moest ver- dwijnen door het onbesuisde spel van den Zwitserschen back Widmer, die even later ook Tap op ruwe wijze over den grond liep. Het zij echter vermeld, dat deze Helveet zich later heel anders gedroeg en geen reden tot fluitconcerten meer gaf. Een goed deel van de aandacht heeft zich geconcentreerd op den Nederlandschen mid- voor Bakhuijs, die nog niet eerder een thuis- wedstrijd van ons elftal meespeelde. Dat kwam wel voornamelijk, omdat deze Zwolle- naar in de eerste helft af en toe op opmerke- lijk goede wijze het spel verdeelde. Een speler in den trant van Buitenweg, veel forscher van gestalte en misschien iets te veel geneigd om zijn heil op den grond te zoeken, maar overigens een intelligent voorspeler, die met prachtige lange trappen keer op keer het spel naar de vleugels opengooide. Voeg daarbij, dat Bakhuijs een hoofdrol speelde bij het fabriceeren van het eerste doelpunt, drie mi- nuten voor rust, en dat hij twee minuten later op zeer fraaie wijze een voorzet zonder aar- zelen keihard inschoot, dan kan men begrij- pen, dat deze speler in korten tijd enfant cheri bij het publiek was en dat speciale aandacht aan hem besteed werd. Voordien was Holland bijna steeds sterker geweest en de sporadische aanvallen der Zwitsers brachten weinig gevaar, hoewel zij enkele malen opgelegde kansen op onver- klaarbare wijze misten. Twee nul was het dus met rust en kort daarna kende de Deensche arbiter Remke zeer terecht een strafschop toe, toen Widmer een voorzet van Gerritsen uit het doel sloeg. Van Kol, de penalty-koning van Ajax, kogelde natuurlijk nummer drie achter den Zwitserschen keeper Sechehaye en toen was het feitelijk gedaan. Want bij het Neder'andsch elftal ging men zich allerlei fraaiheden permitteeren, die niet noodig en zeker niet nuttig waren en het besef: „We hebben het in onzen zak" maakte, dat er een, I overigens verklaarbare en reeds meermalen gesignaleerde, reactie volgde. De Zwitsertjes ze waren nogal klein van stuk profiteerden toen van twee zorge- loosheden in onze achterhoede en het werd zoo waar 3—2. Twee mooie maar onnoodige doelpunten. Want zij ontstonden door non chalance van de achterhoede en de halflinie Hetgeen niet wegneemt, dat voora! het tweede uit een oogpunt van voefbaltechniek een lceurig op den wreef opgevangen voorzet, vol beleid naast Van der Meulen geplaatst buitengewoon mooi was. Toen voelden de onzen, dat er nog wel eens een derde Zwitsersch doelpuntje zou kunnen komen. Zij pakten de zaken weer wat krachti- ger aan en de strijd eindigde met een kwar- tiervan Hollandsch overwicht. Had' de Zwit sersche doelman in deze periode niet zoo prachtig gewerkt, de uits'ag zou zeker 52 of iets dergelijks geweest zijn Laat ons con stateeren, dat Sechehaye, de Helvetische por- den smaak vielen van de dame. Zij richtte zich een weinig meer op en keerde zich om, hetgeen duidelijk eenige minachting moest be- duiden." „Ik zal een van de kellners belet laten vra gen bij juffrouw Hallam." „Neen mij niet kwalijk, dat zal u niet ba- ten." Nu zag zij hem aan met een blik, die hem fiog duidelijker de gelijkenis deed opmerken met die andere. Zij nam hem zijn gedrag zeer kwalijk; zij wilde hem dat toonen. „En toch, met of zonder uw permissie, zal ik mij zelf het genoegen verschaffen belet te laten vragen bij juffrouw Hallam." De man, dien zij tegenover zich had, was niet zoo gemakkelijk af te schepen; hij bleef op zijn stuk staan. De uitdrukking in haar oogen was er niet vriendelijker on geworden, doch ontlokte hem slechts een glimlachje. „Mag ik u vragen wat u van juffrouw Hal lam verlangt?" ,.Ik weet niet met welk reeht u dat vraagt; toch wil ik het u wel zeggen. Ik ben niet van plan haar te kWetseft of onaangetlaam te Wo- zen. Ik bflb eco vrieodin, waar ik heel veel tier, kan terugzien op een uitmuntenden wed strijd. Hij heeft er verscheidene ballen su- bliem uitgehouden en deed zeker al was zijn stijl primitiever niet voor Van der Meulen, die het niet erg druk had, onder. Hij was de beste man van zijn ploeg en heeft zijn land voor een grootere nederlaag behoed. Overigens viel er bij de Zwitsers weinig te beleven. De linkshalf, Fasso, deed vaak keu- rig werk, de anderen ontliepen elkaar slechts weinig en opmerkelijke spelers waren er niet bij. Goede eerste klas-spelers, beschikkende over een flink uiihoudingsvermogen, elkaar meestal goed begrijpend, maar technisch zichtbaar minder dan de onzen. Het aller- zwakste punt was de Zwitsersche voorhoede, die soms zoo ontzettend rammelde, dat die van ons subliem leek. En dat was zij toch niet. Want al waren Tap en Bakhuijs bevredigend, van Baren- drecht en Gerritse kan dat niet gezegd wor den. De Feijenoorder is een speler zooals we er dozijnen hebben en de Gooi-man, die enkele malen in het begin niet onverdienstelijk werkte, bleek op den duur toch geen kracht van beteekenis en zeker niet beter dan een We ber, Elfring of een Van Gelder. Eigenlijk was de half linie wel het deel van ons elftal, dat het meeste bevrediging sell on k. O, het was geen ideale linie, ver er van, maar voor het oog wel de bekoorlijkste. In de eerste plaats mogen wij Van Heel wel noemen, die een der besten van het veld was en ook van Dolder's spel kon ons ditmaal veel meer beko- ren dan anders a! is zijn afgeven van den bal vaak slordig en al begaat dit jongmensch veel te veel de fout van het virtuoosje te wil- len uithangen, iets, wat een Van Heel kan doen, maar een Van Dolder niet. Deze laatste eigenschap had hij trouwens gemeen met den spil Halle. Lang geen slechte speler. deze Deventenaar. En een harde werker. Maar geen prominente figuur, geen allesbeheer- schende spil. Zijn spel deed vaak peuterig aan, hoewel dadelijk erkend moet worden, dat hij wel zijn hoofd gebruikt. Overigens valt van zoo'n debuut in een dergelijke ontmoeting nop- niet vee1 te zeggen. Dat we in de verdediging Denis misten spreekt vanzelf. Van Zwieteren kan niet in zijn schaduw staan, al heeft hij dan een ste- vige partij gebackt. De Spartaan maakte ge- lukkig veel minder gebruik van zijn lichaams- kracht dan in de competitie en zonder nu te willen zeggen, dat hij een zwakke plek was, wij zien Van der Zaim of Warnsteker liever Ja, wat blijft er nu nog over? Het was tan- gen tijd een strijdpunt op de perstribune: wie maakte het eerste doelpunt? Was het Bak huijs of deed Ramseyer het zelf? Menschen van veel gewicht be weer den, dat de Zwitser sche back in het nauw gedreven door Bak huijs te hard terugspeelde, anderen, van niet minder gewichf hadden zuiver gezien, dat de Zwollenaar den bal trapte. Er werden zelfs afgezanten gestuurd naar de kleedkamer om Bakhuijs te interpelleeren en deze bescheiden jongeman zei, dat het heusch zijn schuld niet was. Hoe het zij, de bal „zat". En gezien in het licht der eeuwigheid doet het er weinig toe of de punt van de schoen van Bakhuijs het bruine monster beroerde of de wreef van den voet van Ramseyer. Men doet beter dergelijke dingen niet zoo emstig te nemen. Laat ons maar zeggen, dat Bakhriis het deed. Als hij het niet gedaan heeft, nu goed, dan niet. In ieder gevalde Zwitsers werden geklopt Met cijfers, die misschien een tikje geflat- teerd zijn voor de bergbeklimmers, maar ze hadden toch wel een tegenpuntje verdiend. Misschien zouder. wij, als er minder zonne- stralen en meer regendroppels gev/eest waren, gesproken van een matige tot saaie vertoo- ning. Doch onder deze weersomstandigheden is men meer geneigd tot optimisme. En der- halve zullen we dan maar zeggen, dat het wel een aardige middag was, zonder groote mee- of tegenvallers, aangenaam, vriendelijk en een niet onprettige afwisseling van de nog lange competitie. De wedstrijd Na deze eenigszins breedvoerige beschou- wing, waaruit men wel zoowat zal kunnen opmaken, hoe het geweest is, zijn wij nog een klein wedstrijdverloop schuldig. Onder bet spelen van de voiksliederen, van welke taak het Amsterdamsch Politie- muziekcorps zich weer zeer verdiensteliik kweet, komen om 5 minuten voor half drie de beide volgende elftallen in het veld: Holland: van der Meulen van Zwieteren van Kol, aanv. van Do'der Halle van Heel, Gerritse W. Tap Bakhuijs Barendrecht van Nellen scheidsr. Otto Remke O Denemarken. Grimm Afcegglen Barriere Weiler Fassler Fasson Heinrich Gesaer Ramseyer, aanv. Widmer Sechehaye Zwitserland. De in roodshirt gekleede Zwitsers winnen den toss en gaan eerst het „stadsdoel" ver- dedigen, spelen dus met het windje in den rug. Het eerste initiatief is voor de bergbewo- ners, van Kol wordt al dadelijk op de proef gesteld, welke hij glansrijk doorstaat. Spoe dig blijkt dat Denis zeer gemist wordt, van Zwieteren staat raar te schutteren en onze van houd en die tijdelijk bij mijnheer Hallam in huis is geweest. Indien de juffrouw Hal lam, die u kent, in hetzelfde huis heeft ge- woond, dan is zij misschien in staat mij in- lichting omtrent haar te geven en daar heb ik zeer veel voor over, mijnheer, zelfs wil ik er mij uw ontevredenheid voor op den hals ha- len." Nu was haar blik bepaald kwaadaardig ge worden. „Hoe heet die vriendin van u?" „Den naam kan ik u niet zeggen. Daar heb ik een goede reden voor." „M:sschien zou ik u de inlichtingen kunnen geven die u verlangt." „Logeerde u in het pension Bianchi?" „Ik weet wel iets van den pensionnaires „0 ja? Dan Zij zweeg en scheen vat? plan te veranderen. „Mag ik uw naam weten, mijnheer?" „Ik heet Talbot, Percival Talbot." Geen van beiden had een man opgemerkt met een zwarten knevel, die in de nieuwsbla- den zat te kpken, welke op een tafeltje lagen Bij het hooren van dien naam toonde dezen heer plotseling een lerendigp bclangstelling Hit draaide zich om en keek den spreker met aanvoerder verkeert dan ook in het lastige parket het „alleen te moeten doen". Van der Meulen doet ook erg zijn best en is weer de betrouwbare doelman van altijd. Hij redt eenige malen schitterend. Aan den anderen kant worden eenige mooie kansen gemist, ook al door het zeer onbesuis de spel van den Zwitserschen rechts-back Widmer, die a! vlug Tap en Bakhuijs vrijwel lens trapt en dan onzen Benjamin van Nellen te pakken neemt, zoodanig dat hij door Van der Zalm naar de kleedkamer moet worden gedragen en Smeets in het veld verschijnt Hij gaat rechts-binnen spelen, en Tap links buiten. En werkelijk, in deze combinatie vlot het heel aardig, in tegenstelling met de Zwit sersche voorhoede, die absoluut zoek is en weinig presteert. Holland is uitgesproken sterker, maar door veel buitenspel staan van Tap kcmt het nog niet tot doelpunten. Ook al door het schitterend1 keepen van Sechehaye, die goed voor zijn taak berekend is en enkele schoten van Bakhuijs, Tap en Van Heel zeer oordeelkundig fcehandelt. Ook Halle laat zich niet onbetuigd, hij voedt de voorhoede heel aardig en probeert het ook eens met goe de schoten. De Hollandsche verdediging, die door de Zwitsers nogal tarn wordt behan- deld, rammelt nogal, van Zwieteren en van Dolder zijn niet te vinden Om 16 minuten over drie komt het eerste Hollandsche doelpunt, Bakhuijs schiet, de Zwitsersche back raalct den bal nog even en de uitloopende keeper heeft geen schijn 10. Drie minuten later zet Bakhuijs een pass van Smeets ineens prachtig in. (20). Onder da- verend enthousiasme zetten onze jongens door en een heel ander elftal belegert tot aan de rust het doel der Jodelers. Na de hervatting blijkt dat Van Dolder zich aardig hersteld heeft, hij is nu zijn plaats waard en maakt het zijn tegenstan- ders erg lastig. Een kwartiertje is Holland vol elan in den aanval, dan verslapt het spel, en spoedig nemen de Zwitsers het heft in handen om even later weer op eigen terrein te worden teruggedrongen waar een paar zeer gevaar! ijke scrimmages voor doel ont- staan, welke met veel moeite opgeiost worden. Om 3.45 uur weer een dcelworsteling, een schril gefluitpenalty. De Zwitsersche back heeft hands gemaakt den ba! doodkalm over het doel gestompt. Van Kol, de penalty- getter, zet met een prachtig genomen schot het derde Hol'andsche doelpunt (30). Dan is het uit met de Hollanders Ze voe- len zich met zoo'n voorsprong safe, en dat wordt hun noodlottig. Holland wordt inge- sloten, en om 3.53, dus drie en twintig minu ten na rust komt Abegstlen alleen voor Gejus te staan, die uitloopt. Met een zacht rolletje redt de Zwitser de eer vocr zijn team 31. Zeven minuten later wordt het mooiste doel punt van den wedstrijd gescoord door Grimm, die een voorzet van den rechtsbuiten ineens schitterend tusschen de touwen van Hollands' heiligdom doet verdwijnen. (32) De Oranjemannen die gaan beseffen dat ze het „nog niet in den zak" hebben, en gaan weer vol geestdrift verder, maar ook de Zwit sers zetten er alles op, zoodat het laatste kwartier veel moois van weerskanten te zien gaf. Beurtelings zijn beide doe'en in ge vaar, maar de heeren portiers geven niet thuis en geven elkaar niets toe. Sechehaye stopt op zeer fraaie wijze een hard schot van Tap, en van der Meulen doet heel goede dingen. Met een goed genomen corner op de nationale veste, die netjes weggewerkt wordt, kondigt Otto Remke, die de zaak goed in handen hield, maar van buitenspel weinig kaas had gegeten, het einde van dezen prettig ge- speelden wedstrijd aan. v HEILOO. In het cafe van den heer Admiraal werd Vrijdagavond de jaarvergadering gehouden van de Coop. Veilingsver. ,.St. Willebrodus". De vergadering was druk bezocht, daar ook de iribrengers waren uitgenoodigd en aan de bespreking konden deelnemen. De voorzitter, de heer J. Admiraal Nz., opende de eerste vergadering in 1929 met een inleiding, waarbij hij o.a. mededeelde, dat de aardbeien uitverkocht waren (bedoeld was de aardbeien-pulp), zoodat er gegronde verwachting is op goede prijzen. Spr. hooote op goede resultaten van de cultures in het ko- mende seizoen en op de zelfde medewerking van de inbrengers als tot dusver. Hij sprak voorts den wensch uit, dat er samenwerking kome met „De Vooruitgang", om den bloei van het veilingwezen hooger op te voeren. Het jaarverslag van den secretaris was in opgewekte toon samengesteld. Bij de banken was afgelost 5500, de omzet der veiling was 183265.77 tegen 112636.38 in 1927 Het nadeeling saldo is slecht 2390.36 of 34 per lid. Aan aardbeien is geveild voor f 140.000 met een doorsneeprijs van 46 19 per 10 K.G. Dank werd gebracht aan be- stuur, personeel, leden en inbrengers, doch groote oogen aan, alsof hij aan zijn oogen en ooren beide scheen te twijfelen. Indien de twee menschen aan de over zijde van de vesti bule niet zoo met elkander vervuld waren ge weest, dan hadden zij zeker opgemerkt hoe zonderling de man zich gedroeg. Hij staarde den heer Talbot aan en nam hem van het hoofd tot de voeten op, alsof hij een vreemd dier was, dat hij niet terecht kon brengen, hoezeer hij er zijn best toe deed. Mijnheer Talbot, de scherpe opmerker, die soms wel oogen op zijn rug scheen te hebben. zou zeker gevraagd hebben hem daar reken- schap van te geven, indien hij op dat oogen- blik niet al zijn aandacht bepaald had bij het nog zonderlinger gedrag van de dame tegen over hem. Toen hij zijn naam noemde was het of Hij haar een slag in het gezicht had gege- evn; zij deinsde achteruit van schrik, haar af- grijzen kon niet duidelijker getoond worden. Zij was plotseling een andere vrouw gewor den. Al de stijfheid, de minachting, de kwaad- willigheid scheneri verdwenen te zijn. 2ij sperde de oogen wijd open, haar gezicht be- trok, Zijn scheen door schrik en door ontstel- tefiie bevangen. Mijnheer Talbot had er be- bovenal aan het omvermoeide werken van den administrateur en den keurineester-veiling- lider (de heeren Schuijt en Admiraal). De balans werd vastgesteld op een bedrag van 13631. 49, de winst- en verliesrekening op een bedrag van 11816.16. De voorzitter deelde mede, dat de expor- teurs gaarne nieuwe machiniale sloffen heb ben. Er waren diverse aanbiedingcn ingeko- men, doch de vergadering besloot nieuwe slof fen a 9 per 100, franco Heiloo, aan te schaffen. Op voorstel van het bestuur zullen de wit- lofveilingen voorloopig op Vrijdag plaats hebben en bij grootcn aanvoer in overleg met de koopers. Dezelfde regeling wordt getrof- fen met de asperge-veiling. De heer G. Sehouten vroeg.of het niet mo gelijk was een vroege aardbieien-veiling te houden, de glascultuur wordt hier van be teekenis. Na'eenige bespreking werd de rege ling aan het bestuur overgelaten. Zeer waar- schijnlijk zullen de veilingen van aardbeien en asperges worden gecombineertl. Van het Centraal Bureau van de Veilingen in Noordholland was een schrijven ingeko- men over de bijdrage in het reclamefonds Een bijdrage van 1/50 bleek niet voldoen- de, reden waarom men gaarne tot 1/20 zou gaan. E>e vergadering voelde aanvankelijk niet veel voor verhooging. Men bracht ter berde, dat de fabriek van de fa. van Hoogenstraaten alle producten onder het merk „Kennemer- land" in den handel brengt en dit achtte men niet goed. De voorzitter meende, dat we ons met de zaken van de fabrikanten niet kunnen in laten, doch bovendien kunnen we geen Jn- vloed uitoefenen op een fabrieksmerk. Spr was voorstander van de verhoogde bijdrage voor het reclamefonds. Als we mee betalen, hebben we meer recht van vragen. De ver hoogde aanvrage werd z.h.st. vastgesteld. De heer M. Wessel bracht rapport uit na- mens de financieele commissie. Dit rapport was gunstig. De schuld is slechts 12700, terwijl ruim is afgeschreven. De aftredende bestuursleden, de heeren Jb. Sengers en Jac. Adrichem, werden her- kozen. Het volgende punt was een voorstel bestuur in verband met het uittreden der leden en het royement (een en ander naar aanleiding van een vraag van den heer Korthouwer). De voorzitter zeide, dat het vorg jaar was besloten om die leden, die uittreden of die ge- royeerd moeten worden, hun aandeel in de schuld te laten betalen en bovendien f 75 Nu het aandeel in het verlies slechts 34 was, was spreker voor verhooging. Spr. zelf voelde er veel voor het bedrag op 1.50 te bepalen, maar z.i. moest de vergadering hier- in beslissen. De heer Koomen was een tegenstander, daar op deze wijze de leden aan handen en voeten zijn gebonden. Een drukke discussie volgde, waarna de voorzitter vaststelde, dat hij op het oog had die leden die weigeren aan te voeren en dan geroyeerd moeten worden. Tegenover welwil- lende leden staan we welwillend. De heer Klaasse wilde een voorbeeld stel- len en de in gebreke zijnde aanvoerders royeeren en onverminderd het boete stelsel handhaven. Het voorstel van den voorzitter en het voorstel Wessel kwamen in stemming. Het eerste werd met 13 tegen 11 aangenomen (inbrengers steinden niet). Bij de rondvraag vroeg de heer Korthou wer waarom de leden niet gekend waren bij de aaniesteding van eenheidsfust. Dezelfde spreker vroeg of er van de aanvrage van glas, waarvoor de veiling zich garant stelde, noer gebruik was gemaakt. De voorzitter antwoordde op de eerste vraag, dat de besteding was gedaan om de veiling te bevoordeelen, daar de vaklieden geen werk hadden. De andere vraag werd ontkennend beant- woord; slechts een aanvrager was geholpen. De heer G. Sehouten vroeg of men niet doosjes bestelde bij de Philips Fabrieken te Eindhoven. De doosjes, voor verzending van zacht fruit voor vervoer per vliegtuig, wa ren doelmatig en goedkoop. De voorzitter zou een proeforder laten komen. Op een vraag of men van St. Pancras en Schoorl toezegging had voor den asperges- aanvoer, werd niet rechstreeks geantwoord, men zou zich met de vereenigingen verstaan. Een drukke discussie w:erd gevoerd over het verplichte veilen.Na de toezegging van het bestuur, dat men terzake van groenten die hier nog niet worden aangevoerd .(bijv. toma- ten) met de leden zou meewerken, werd vast gesteld, dat niet de leden, doch het bestuur beslist, wat hier geveild moet worden. De heer J. Sengers zeide, dat men in den raad heeftb esloten om den weg te verbree- den. Spr. vroeg medewerking om stagnatie te voorkomen. De voorzitter zou het op prijs stellen als paald medelijden mee. De oorzaak van die verandering was hem zoo onverklaarbaar, dat hij zichzelf afvroeg of hij zich onbewust aan iets verkeerds had schuldig gemaakt. „Pardon mevrouw, ik hoop dat ik toch niet iets gezegd of gedaan heb dat u heeft kunnen bele«3igen of onaangenaam aandoen. Ik heb er niet het minste plan op gehad." Het scheen haar moeite te kosten antwoord te geven. „Heeft u niet gezegd, dat uw naam was Talbot Percival Talbot?" „Ja zeker, dat is mijn naam." „Toch niet van „Monniksland?" „Het spijt mij wel als het u verdriet doet maar ik ben Pervical Talbot van „Monniks- land"." De indruk die deze woorden op de dame hadden, was even verwonderlijk als tevoren. Zij nam een nog stijvere houding aan, nog verachtelijker dan zooeven. Haar blik was venijnig geworden een blik vol haat. „Als ik het flauwste vermoeden gehad had, dat u dat individu was, zou ik u zeker nie* hebben lastig gevallen." (Wordt vervolgd). 50 ct. per doos Bij alle Apothekers en Drogisten. mm

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5