Rechtszaken Gebrek aan eetlust men niet tegen elkander kon rijden en zou overleg met het gemeentebestuur wenschen. Na behandeling van eenige huishoudelijke zaken, volgde sluiting. Op initiatief van pastoor van Meeuwen was Donderdagavond eeh vergadering belegd in het Brunogebouw, om afscheid te nemen van kapelaan van Buuren. Vele vereenigin- gen waren ventegenwoordigd, die alien op ongedwongen wijze getuigd hebben hoe het hun speet dat de ijvervolle, eenvoudige en beminnelijke priester deze parochie ging ver- laten. KOEDIJK. Raadsvergadering. De Raad vergaderde Vrijdagmiddag om half drie voltallig. Devoorzitter sprak een woord in verband met den buitengewoon strengen winter en wilde een woord van deernis uit- spreken met de talloos velen in den lande, die itengevolge daarvan in droeve kommervolle omstandigheden hebben verkeerd. Met ge noegen kon spr. meedeelen, dat gebleken is, dat in Koedijk van de zijde van het B. A. en de diaconie zooveel mogelijk is gedaan om het leed in de gezinnen te verzachten en dat ook van de zijde van particulieren in dat opzicht veel is gedaan. Daarom oordeelde spr. namens het ge meentebestuur een woord van dank op zijn plaats aan al degenen, die voor dit doel heb ben medegewerkt. Ingekomen stukken. Een schrijven van den heer J. v. Duin hou- dende benefit van aanneming zijner benoe- ming tot lid van de schoolcommissie. Van „Goed wonen" de balans en winst- en verliesrekening in een kort verslag over 1928. Proces-verbaal van de op 20 Febr. gehou den kasopname van den administrateur van het electriciteitsbedrijf. Overeenkomstig de boeken was in kas f 10505.65. Een dito van de 12 Maart gehouden kasop name bij den gemeente-ontvanger. In kas was 3820.81 en dit ook overeenkomstig de boeken. Een verslag van het hoofd van de cursus voor het vervolgonderwijs. Een dito van de commissie van toezicht op het correspondentschap voor de arbeidsbe middeling. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten was de mededeeling ingekomen van de wijzigingen, die de minister van finan- cien in zijn wetsvoorstel tot regeling van de financieele verhouding tusschen Rijk en ge meenten naar aanleiding van de door de ver eeniging kenbaar gemaakte wenschen had gebracht. De voorzitter oordeelde het van .veel be- lang, dat de minister gehoor had gegeven aan de bezwaren door de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten geuit. Dit stuk werd voor kennisgeving aangeno men. De voorzitter stelde hierop aan de or- de het verzoek van mej. T. M. Visser om eer vol ontslag als onderwijzeres. Dit ontslag werd onder dankbetuiging voor de aan de ge- meente bewezen diensten eervol verleend. Besloten werd aan den Prov. Bond van Dil lettanten-Tooneelvereenigingen in N.H. een bijdrage van 5 te verleenen. Het voorstel van B. en W. om in verband met het verslag van den secretaris van den particulieren ophaaldienst geen subsidie meer aan dien dienst te verleenen, werd, nadat de heer Hart nog te kennen had gegeven, de opheffing voor velen als een strop te beschou- wen, z.h.s. aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd besloten zich terzake bestekbepalingen bij aanbestedin- gen te vereeniging met het door de regee- ring ingenomen standpunt. De jaarverslagen van de comnr'ssie tot wering van schoolverzuim, en de Vereeniging voor Gezinsverpleging in de elassis Aikmaar werden voor kennisge ving aangenomen, evenals het adres van den wethouder der gemeente Emmen, waarin verzocht werd adhaesie te betui- gen met een voorstel aan de regeering inzake het treffen van een noodregeling. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten ten "inzien van het voorstel van de heeren Hart en Mulder om den inspecteur der directe belastin- gen te verzoeken Koedijk voor de Per- soneele Belasting in de 6e klasse te plaatsen, de beslissing der Staten-Gene- raal af te wachten over het wetsontwerp tot regeling van de financieele verhou ding tusschen het Rijk en de Gemeenten, nadat de voorzitter had betoogd, dat vol- gens dit ontwerp de gemeenten vrijheid krijgen zelf te bepalen in welke klasse zij geplaatst moeten worden, in het licht had gesteld dat plaatsing in een lagere klasse niet door den inspecteur doch door de wet geregeld wordt en toegezegd had met den inspecteur te bespreken wat eerder nog voor verlichting van den belastingdruk gedaan kon worden. Het schrijven van Ged. St., waarin be- richt werd, dat de nieuwe regeling in zake de salarissen van burgemeesters, secretarissen en ontvangers verschoven werd, werd voor kennisgeving aangeno men. Tot lid van de commissie van toezicht op het L. O. werd de heer K. J. de Geus gekozen. Met algemeene stemmen werd Mej. E. de Vries uit Aikmaar na een korte co- mite-vergadering tot onderwijzeres be- noemd. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten om met ingang van 9 April a s. een tijdelijke onderwijzer te benoemen in afwachting van de beslissing vap den minj.si.er van onderwiis, oygr h-fit al ot niet benoemen van^een wachtgelder. De verhuring van de woning voor- heen bewoond door den heer T. Visser, aan J. Blauw voor 2.50 per week, werd goedgekeurd. De burgemeester werd gemachtigd de gemeente in de polclervergaderingen te vertegenwoordigen. Overeenkomstig het voorstel van B. en VV. werden de noodige administratieve wijzigingen in de gemeentebegrootingen voor 1928 en 1929 aangebracht. De voorgestelde wijziging in de be- grooting van het G. E. B. voor 1928 werd goedgekeurd. Besloten werd de winst in het ondergronds maken voor het noor- door met 2000.wordt vermeerderd en op 12000.werd gebracht. Aan B. en YV. werd opgedragen te be- grooten de kosten van het maken van een ondergrondsch net en de kosten van het ondergrondsch maken van het noor- delijk deel van de gemeente. In hun prae-advies op de door de hee ren Hart en Mulder in de vorige verga dering gestelde vragen betreffende de afwezigheid van den ambtenaar der bur- gerlijken stand, op uren, dat dit bureau geopend moest zijn, antwoordden B. en W., dat in het betreffende geval de 2e ambtenaar met verlof was en dat de le ambtenaar wegens ambtsbezigheden af- wezig was. In het betreffende geval was evenwel volkomen aan de verordening voldaan, aangezien de akte door een aanwezig ambtenaar was opgemaakt. Het komt B. en W. dan ook voor, dat de ambtenaar ten aanzien van de wette- lijke voorschriften vrij uit gaat. Tenslotte werd de opmerking gemaakt, dat de houding van den klager, die zelf eerder werd geholpen toen de secretarie formeel ge- sloten was, allermeest van waardeering en wellevendheid getuigde. De heer Hart was het nfet de laatste clausule heelemaal niet eens. Door de humaniteit van den ambtenaar werd de man in kwestie geholpen op een uur, dat de secretarie gesloten was. Hij dacht dat ze open was en werd er opmerkzaam opge maakt, dat de burgerlijke stand alleen in de morgenuren open is. Toen hij kort daarop weer voor de aangif- te van den burgerlijken stand op de secreta rie moest zijn, bleek het zaakje gesloten. De voorzitter: Neen, neen. De heer H a r t: Hij heeft tegen mij ver- teld, dat de secretarie was gesloten. Als de deur los was en er was geen volk, dan vind ik het nog erger. Hij kon niet geholpen wor den. Er was niets, geen veldwachter, geen volontair, geen burgemeester of secretaris. Hij sprak er in het openbaar zijn veront- waardiging over uit en zeide: „Toen ik er 's middags kwam had ik niet mogen korgen en nu ik's morgens kwam, was er niemaftd Vertel mij eens, wanneer ik wel moet ko men?" Spr. oordeelde dat als de burgerlijke stand voor het publiek geopend is er ook iemand moet zijn. Wij zijn voor goede salarissen, aldus spr., dat is wel uitgekomen in de laatste vergade- ling, maar ik wil hebben, dat men ten piatte- lande niet kan blijven srnalen op de ambtena- ren, doch dat wij'kunnen zeggen „het zijn mannetjesputters op hun plaats". Het moeten mannen zijn, die gezien kun nen worden. De voorzitter: De ambtenaar was tijdelijk afwezig, de 2e was met verlof en tus- schentijds is de akte opgemaakt door den vo lontair, die aanwezig was. Na het opmaken is de akte geteekend door den ambtenaar. Er is niet gebleken, dat het bureau gesloten is geweest. De zaak is volkomen in orde. Boven dien was het een exceptionneel geval. Mi] zijn geen meerdere gevallen bekend. De heer Hart: Mij wel. D Voorzitter: Mij niet en als dit wel het geval is, dan kan het misschien zijn, dat de secretaris voor 5 minuten naar de post was voor bezigheden, die door niemand an- ders gedaan kunnen worden. Vroeger is het meermalen gebeurd, dat het bureau vrijwel den geheelen morgen gesloten was, althans, dat de ambtenaar buiten de ge meente was. Op groote secretarien gebeurd het meerma len, dat akten worden ingeschreven door het personeel van bijstand, terwijl de ambte naar zich in een nevenvertrek bevindt. Spr. oordeelde, dat van een onbeduidende zaak veel ophef is gemaakt. De heer Hart had het er niet over hoe 't vroeger was. Met alles van vroeger was hij het lang niet eens. Spr. had het over het oogenblik en hij weet, dat er een hetze te- genover de ambtenaarswereld is, zoodat men dit niet onder stoelen of banken behoeft te steken. Ik zou meer kunnen vertellen, doch zal dit op het oogenblik niet doen, omdat dit de persoon te veel aantast, doch wil er in comite wel eens over praten. Laten wij zor- gen, dat over het gemeentebestuur zoo weinig mogelijk gezegd kan worden. De voorzitter: Ik wensch te consta- teeren, dat na onderzoek is gebleken, dat de persoon tijdig geholpen is. Meermalen heb ik bovendien geconsta teerd, dat de secretaris, ter secretarie aanwe zig was, op uren dat hij er niet behoefde te zijn. In dat opzicht krijgt de gemeente wel de voile maat. Wethouder W. Vi s s e r: Het is mij niet recht duidelijk. De secretaris las voor, dat de volontair aanwezig was, maar de heer Hart zegt: „Er was heelemaal niemand". Als dit juist is, dan moet dit toch niet gebeuren. De heer Hart: Daar kom ik ook juist op neer, en daar gaat het dan ook om. Devoorzitter: Dat zullen wij nader onderzoeken. Op voorstel van den heer Mulder werd nog met algemeene stemmen besloten, om aan den Volkenbond te Geneve een request te zenden waarin verzocht wordt de noodige stappen te doen om in het vervolg den oorlog onmogelijk te maken. Hiema ging de raad in comite. Donderdagavond werd door de afdeeling Koedijk der S. D. A. P. een openbare ver gadering gehouden in het lokaal van den heer Jb Groot. De heer P. Hart opende de bijeenkomst met zijn genoegen uit te spreken over de be- langrijke opkoinst Hij noernde dezen avond df inzet voor de a s. verkiezing en wees hier- bij op de 38000 menschen, die nog geen staatspensioen hebben. Voorts bespralc hij de mededeeling, door het Utrechtsch Dag- blad gedaan en rneende dat het noodig it deze onder de aandacht te brengen. Daarna gaf hij het woord aan den be- kenden Willem van Cappellen, die voordroef een gedetiie van „Schakels" van Heijermans Na eerst een uiteenzetting gegeven te heb ben van de strekking van het stuk, gaf hij de samenspraak tusschen den zeeman en den smid, als broeders uit een gezin. De humor en de ernst werden met ademlooze stilte ge- volgd. Hierna was het woord aan den heer W. van der Vail, die in de plaats trad van den heer Westerhof, die wegens ongesteld- heid niet kon komen. Spr. gaf een overzicht van het opkomen van de S. D. A. P. en het werken van Troel- stra, Van Kol en Schaper, besprak de toe- standen van den winter van 18901891 en wees op de ondersteuning van dien tijd bij hetgeen er nu gebeurt. Hij zeide, dat er ook in deze verbetering is, doch men heeft nog lang niet het ideaal. Mede werden besproken de arbeiderstoestanden op het platteland en den toestand van den kleinen pachter, doch de toestanden zijn alle verschillend. Hij besprak in verband hrermede het pachtcontract Ook 't staatspensioen en het werken van den heer Sannes in de Tw-eede Kamer werden belicht. Het droogmaken der Zuiderzee en de be- stemming van den grond werden behandeld. waarbij het noodig werd geacht, dien grond aan de gemeenschap te houden, en onder een goede pachtwet te verhuren. In /erband met de onthullingen van het Utrechtsch Dag- blad, wees spr. er op, hoe weinig er noo dig is om de menschen tegen elkaar op te zet- ten, maar de handdruk, door De Miranda aan Huysmans te Amsterdam gedaan, was 'n daad voor den vrede, die gesteund diende te worden. Spr. eindigde met een pleidooi voor de S. D. A. P. Een luid applaus volgde op deze met warmte uitgesproken rede. Er volgde geen debat. Nu kwam Van Cappellen met ,,Het lied van den machinist" en tot slot de Sint Nicolaasavond ten huize van Van Galen, die beide een luid applaus verwier- ven. Om het laatste is hartelijk gelachen. Op voorstel van de afdeeling werd met algemeene stemmen besloten aan den Volken bond te Geneve, een adres te richten om te werken voor den vrede. Met dank aan den spreker en voordrager en een opwekking meer kennis te maken met het werken der S. D. A. P. door aansluiting bij de afdeeling, sloot de voorzitter de ver gadering. OUDKARSPEL. Donderdagavond te half acht hield de Cobperatieve Boerenleenbank alhier haar jaarvergadering, ten huize van den heer Vis 48 leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer G. Hart, opende de vergadering met een woord van welkom, na mens het bestuur en den Raad van toezicht, met groote vreugde omdat hij tot aller genoe gen kon mededeelen, dat de bank in bloei is toege; omen. Mocht hij voor enkele jaren de ontvangsten bepalen op bijna 1 millioen, thans bedragen deze bijna 2 millioen. Het deed spreker genoegen, dat van de bank een groot gebruik wordt gemaakt, waar- uit hij mag afleiden, dat het een instelling is, die aan een gevoelde behoefte voorziet. Hij bracht een woord van dank aan den kassier voor de vele werkzaamheden, welke bij in het afgeloopen jaar wederom heeft verricht. Hierna werden de notulen van de vorige jaarvergadering voorgelezen en onder dank aan den samensteller goedgekeurd. De heer Timmerman bracht hierna het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 1927 211. Op heden 214, dus toegenomen met 3. het aantal spaarders is met 27 toegenomen en is thans 318, het spaargeld is met 25000 gestegen. Werden in 1927 112 voorschotten vertrekt. in 1928 109, niettemin is het bedrag 21000 hooger, hetgeen zijn oorzaak vindt in het verstrekken van gelden aan polder, bewaarplaats e.d. Het aantal re- keningcouranthouders is met 2 vermeerderd en bedraagt thans 87. Het vorige jaar werd aan rente van de centrale bank ontvangen 325, terwijl dit jaar 2624. De winst is over 1928 200 minder dan over 1927 en be draagt thans 1538.74. Indien de vergade ring besluit dit bedrag te voegen bij de reserve, zal deze stijgen tot 12116.77. Dit jaar werden geboekt 1850 posten met een ontvangst van 1035973, tegen 1494 posten met een ontvangst van 743554 in 1927. Voorts werd een beroep gedaan op de leden, dat ieder met nieuwjaar toch vooral zijn boekje op tijd inlevert, wat noodig is voor de controle. Met den wensch, dat dit seizoen voor alle leden gunstig moge zijn, sloot de heer Tim- merman zijn er erzicht. De voorzitter dankte den heer Timmerman voor zijn jaarverslag en legde nogmaals den nadruk op het tijdig inleveren der boekjes. Namens de commissie, de heeren Deutekom en Stenneberg, bracht eerstgenoemde het ver slag uit over het nazien der rekening. Alles was in goede orde bevonden. De voorzitter bracht de commissie een woord van dank voor het uitvoerige werk om deze rekening na te zien. Voorgesteld werd de winst op de reserve te plaatsen, waartoe werd besloten. Met groote meerderheid van stemmen werd het aftredende bestuurslid, de heer J. Visser, herkozen. Hierna volgde de verkiezing van een lid van den raad van toezicht, wegens periodicVe aftreding van den heer P. Kroon, die met al gemeene stemmen werd herkozen. De vergadering keurde onder applaus goed zoovelen geholpen zijn. Voorts merkte de voorzitter op, dat het doe1 van de bank is, de geldinbrengers zoo hoog mogelijke rente te geven en van de voorschot- nemers zoo weinig mogelijk rente te vragen £oodra de reserve voldoende is, zal de rente voor voorschotten op 4 hi worden gesteld en voor gestorte gelden op 4 Spreker wenschte hulde te brengen aan het bestuur van de tuinbouwvereeniging „De gendracht", waarvan hier een groot aantal leden aanwezig zijn, voor het iniatief voor den bouw van een poterbewaarplaats. Voor de uitvoering waren natuurlijk gelden noodig en daarvoor is aangeklopt bij de boerenleen bank. De bewaarplaats is tot stand gekomen en zal dezen winter wel veel pootaardappelen bewaard hebben voor de vorst. Hieruit bleek dus ook al weer, dat men door samenwerking veel kan bereiken. Nu de bank een groote vlucht neemt, stel de het bestuur voor, de gelden aan personen en instellingen te mogen verdubbelen, mits solide borgen aanwezig zijn. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. De heer Stenneberg stelde ook namens zijn medecommissielid, den heer Deutekom voor, de reserve en een gedeelte der ingebrachte gelden te beleggen in papieren, waardoor een meerdere rente verkregen wordt, daar dit thans tegenover de omzet van 2 millioen niet noemenswaard is De heer Kaan achtte dit zeer gevaarlijk en ried aan voorzichtigheid te betrachten. De bij- zonder gunstige omstandigheden van thans kunnen het volgende jaar wel eens anders zijn en kan het gebeuren, dat de papieren verzilverd moeten worden, wat dan niet mo gelijk zou zijn. Bovendien moet men dan let- ten op het mogelijke koersverschil. De heer Stenneberg zeide, dat hiervoor geen zorg behoeft te bestaan, daar op solide papieren altijd 80 der waarde wordt ge geven. De voorzitter merkte op, dat de centrale bank papieren uitgeeft tegen 4 en 4 V? a pari, dus zijn ze niet onderhevig aan schom- melingen. De heer Timmerman zeide, dat eventueele stukken bij de centrale bank gekociit kunnen worden, daar de Boerenleenbank de beschik- kink blijft houden over het crediet van 100.000. De voorzitter zegde nader onderzoek toe Tot leden van de commissie tot het nazien der volgende rekening werden benoemd de heeren J. v. Hout en G. Zeeman. Na een korte bespreking werd besloten de abonnementen op de „Raffeissenbode", welke door clubjes van 3 leden gelezen worden, voor dit jaar te bestendingen. De leden werden aangespoord om te zorgen, dat het orgaan circuleert. Indien iemand geen belang in het blad mocht stellen, gelieve hij zich bij den heer Timmerman op te geven. Rondvraag De heer F. Moeijes vroeg of de vereeniging „Het Witte Kruis" ook lid van de boeren leenbank kan worden. De voorzitter zegde toe, dit te zullen onder zoeken. De heer Zaagman drong op het verstrekken van de balans van de centrale bank aan de leden aan. De voorzitter zegde toe, in de volgende ver gadering het jaarverslag te zullen medebren- gen. doch de meeste leden zullen bij het eerste blad er wel genoeg van hebben, daar aan de lange lijsten van cijfers bijna geen einde komt De heer Stenneberg bepleitte aansluiting bij den postcheque en girodienst ter verge makkelijking voor de leden en kassier, daar de leden dan op Vrijdagavond geen geld meer behoeven te halen, doch eenvoudig aan de leveranciers een cheque kunnen afgeven De heer M. Borst Kz. meende, dat het bestuur dan voor niets op de zitdagen aan wezig is. De heer Stenneberg wenschte een norm te stellen van minstens 25. D voorzitter zegde toe, de zaak verder te zullen onderzoeken. De heer Swager vond aansluiting feitelijk overbodig, daar we een kassier hebben, die de menschen ook helpt al is het geen zitdag. Hij is de menschen zeer ter wille. De voorzitter onderstreepte dit gezegde ten voile. De heer Stenneberg moest dit ook beamen doch hoopte niet, dat zijn verzoek daardoor van de baan is geschoven. Hierna sloot de voorzitter, daar niemand het woord meer verlangde, onder een woord van dank voor de aangename besprekingen, de vergadering. LIMMEN. Hier heerscht de griep in verontrustende mate. De toestand is van dien aard dat de scholen voorloopig 10 dagen zijn gesloten. BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdag 12 Maart kwam de A. R. Kies- vereeniging in jaarvergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter, de heer H. Schelhaas. Uit het jaaverslag van den secre taris bleek dat het afgeloopen jaar gunstig was geweest. De penningmeester bracht ver slag uit, waaruit bleek, dat er een flink saldo in kas was. In behandeling kwam de be- schrijvingsbrief voor de Deputatenvergade- ring welke gehouden zal worden op 2 en 3 April. Als afgevaardigden naar deze verga dering werden benoemd de heeren H. Schel haas, J. C. Koolaard en Jn. Bakker. In de plaats van den heer Jb. Ven (verplicht aftr.) werd tot bestuurslid gekozen de heer A Hoogland. Hierna refereerde de heer K. yis- ser over het onderwerp Koloniale Politiek Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd door een 6-tal leden gebruik ge maakt. Medegedeeld werd nog dat de heer Slingerberg, van Koog-Zaandijk, in de laat- de houding van het bestuur ten opzidhte van J ste helft van April voor de kiesvereeniging den crisisnood, waarvoor 100 beschikbaar werd gesteld. De heer Zaagman kon zich zeer goed voorstellen, dat het bestuur eenigszins twij- felachtig stond tegenover deze uitgave, daar deze in strijd is met de reglementen en statu- ten, echter het gevoel heeft sterker gesproken dan het verstand. Spreker bracht hulde aan het bestuur, dat op zulk een voortreffelijke wijze het parool van dr. Raffeissen „Helpt elkander" in toepassing bracht en ingegrepen heeft voor de in nood, koude en armoede lijdenden. (Applaus) De voorzitter dankte voor deze woorden en huldigde dr. Raffeisen, door vraagt sr<5>peperrnunt de origineele. Voor engros bijEa. J. P. v. LIESHOUl en Fa. G. KUIJPER, Aikmaar. keld, 't meerendeel wordt opgekocht voor Zuid-Frankrijk. De Zuid-Fransche bloemen zijn alien zoc goed als bevroren waarom daar de veiilngeo gesloten zijn. Begrijpelijkerwijs is hier voor den straat- handel zeer weinig te verdienen. Coop. Tuinbouw Vrije Groente en Fruit- veiling. Sluitkool 820 ct., Selderieknoller 10 ct. per stuk. Rabarber 1138 ct., Prei 5— 10 ct. per bos. Boerekool 80 ct. per kist, Spruitkool 26—27 ct. Witlof 30—52 ct. Wor- telen 8 ct. per Kg. HOORN. De beer W. F. de Boer heeft zijn 25-jarig jubileum als arbeider aan de gasfabriek herdacht. 's Middags werd hij gecomplimen- teerd door den wethouder en directeur del Technische bedrijven, waarbij hem het ge bruikelijke geschenk werd overhanaigd. 's Avonds bracht „Kunst na Arbeid" den ju- bilaris een serenade BLOKKER. De heer Kuiper, Leeraar aan de R. T. \V. school te Hoorn heeft voor de leden der v^r- eeniging „Floralia" een voordracht gehouden over het „trekken van tulpen". DE WEERE. Bij den landbouwer G Snoek Jr. ziet men een moederschaap met vier lammeren; onge- twijfeld een niet alledaags verschijnsel. B3VENKARSPEL. De bloembollenveilmgsvereeniging „West Friesland" heeft een veiling van plantgoed gehouden, waarvoor fcijzondei veel belang- stelling bestond. De prijzen waren hooger dan bij de vorige veiling. Er zullen nog een tweetal veilingen worden gehouden, waarvan de laatste op 27 Maart a.s. WTERINGEA. Vrijdag is door het Gemeentebestuur aan« besteed het herstellen van het schoolgebouw te Westerland. Ingekomen waren 3 biljetten. Het werk is gegund aan den laagsten in- schrijver J. D. Kooij Mz. te Westerland voor 1360. WINKEL. Tot leden van het bestuur van de begrafe nisvereeniging te Winkel zijn benoemd de heeren W. Keetman en A. de Ridder. Het aantal deelnemende leden bedraagt thans 334. In 1928 werd in 15 gevallen gebruik gemaakt van de vereeniging. De rekening werd goedgekeurd. vangsten zijn 1385,67 H, de 1311,73, het saldo is 73.9414. De ont- uitgaven een politieke rede zal houden. Op de gebrui- kelijke wijze werd deze aangename en leerza me vergadering gesloten. BEVERWIJK. Bloembollenveiling. De prijzen der bloembollen zijn in stijgen- de lijn, zoozeer dat enkele soorten met grof geld betaald worden. Hoe duurder bloemen hoe meer koopers, de tribune die plaats biedt voor een 200-tal kooplieden is thans te klein, vele bebelpen zich maar met een staanplaata. ATs een gevolg van de hooge prijzen Is de wiens stpeven Engelsche qxpo-rj zoo goed als uitgescha VOOR DEN KANTONRECHTER. Zittirg van 15 Maart. TOCH VEROORDEELD. Vorige week verscheen voor den kanton- rechter een notabel van het platteland met name M. T. uit Egmond-Binnen, die zich zou hebben schuldig gemaak* aan het loopen over verboden grond, 'n overtreding, waaraan men zich in de Duinstraat al hee! gauw kan bezondigen. De verdachte beweerde echter, heelemaal niet in overtreding te zijn geweest Hii wilde land huren en moest dit toch eerst eens be- kijken. opdat hij geen kat in den zak zou koopen. De kantonrechter aanvaardde dit verweer niet zonder bedenkingen en requireerde heden den buitengewonen veld wachter R Stet, die proccs-verbaal had ge maakt, zulks met gevolg. dat er van des heeren T.'s verdediging niets terecht kwam. Niet hij, doch wel zijn broeder was gerech- tigd over bedoelden grond te wandelen en R. T. kreeg heden dan ook een boete van f 2 of 2 dagen hochtenis. om hem duidelijk te maken, dat hij. wanneer hij iets beweert, zulks ook moet kunnen bewijzen AUTOBUS EN SLAGERSKAR Op 11 Januari j.l. verscheen als verdachte de 22-jarige autobus-chauffeur W. B. te Helder die terecht stond wegens een door hem gepleegde aanrijding op den Helder- schen weg met en slagerskar die uit ret slachthuis te Aikmaar kwam en voortgeduwd werd door een slagersjongen De kar tuimel- de onderstboven en het opgeladen vleesch nam een modderbad De zaak werd destijds aangehouden, teneinde nog eenige oogge- tuigen te liooren, daar de chauffeur alle schuld ontkende en deze geheel toeschreef aan den slagei. Thans werd de zaak verder behandeld met het hooren van nog een drietal getuigen, waarvan de aannemer V die als passagier in de bus zat, beweerde, dat de chauffeur geen schuld had en d dagersjongen tegen de bus aanreed De ambtenaar merkte op, dat verdachte toch wel even had kunnen wachten maar deze repliceerde dat hij verplicht is op tijd te rijden. De kantonrechter zal over 14 dagen uitspraak doen DE WETTELIJKE VERPLICHTINGEN VAN DEN BOER De heer J. J. de G„ een 44-iarig veehoude: te Schermerhorn was in gebreke gebieven een verhuisbiljet aan te vragen voor een in- wonenden knecht en werd tot zijn niet ge- rin-g-e verbazing vereerd met een oproepvrtg in naam van de Koningin om voor dec kan tonrechter te verschijnen De goede man was nu van meening, dat hij daar toch niet aan- sprakelijk voor was. doch de kantonrechter bleek van een auder oordeel te zijn en -eg'K ons boertje 2 boete of 2 dagen hechten-is op. DE KWAAL NEEMT BEDENKEUJK TOE. De beroemde Bergenschc beschuitbakket N. B. komt herhaalcie malen nn son-- slechte spijsvertertng. schelc hoofdpjjn, prikkelbaarheid, ver- A. stopping, maagpijn tn hartwater, genezen spoedig na gebruik van Foster's Maag- pillen. het tonische laxeermiddel. Maagpillen verkrijgbaar a f 0.65 per flacon 1 4 A A 4 1*11 - 1 r. A1_ M d MAI U Al, /-] A

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6