Sproeten komen vroeg het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. siukken De vlugfic&ende Schofsche havermoul EEN GEZELLIG AVONDJE. Vier gewonden als gevolg. 1 In een perceel aan de Scheldestraat te Den Haag is Zaterdag een „gezellig avondje" ge- Jiouden, waar, toen het al laat was, ruzie ont- stond. Twee gebroeders gingen elkaar met jnessen te lijf en liepen verschillende verwon- dingen op. De dames begonnen te gillen en iriepen de hulp in van een juist passeerenden ,,snorder", die, toen hij binnenkwam, ontvan- gen werd met een messteek, waardoor hij vrij ernstig in het gelaat werd gewond. De politie maakte een eind aan de vechtpartij. De snor- der moest in het ziekenhuis opgenomen wor- den, evenals een der gebroeders. Zondag- ochtend werd hij echter ontslagen, maar met- een door de politie ingerekend als verdacht van ernstige mishandeling. Ook de andere broeder en een juffrouw moesten aan den Centralen post verbonden worden. DRIE AUTODIEVEN GEKNIPT TE ROTTERDAM. De gestolen wagen ernstig beschadigd. Zondagavond kwam de heer G. B. van den Binnenweg bij de politie van het bureau Witte de Withstraat aangifte do-en, dat zijn auto, die voor den Groote Schouwburg had gestaan, spoorloos verdwenen was. Het sig nalement van het gestolen voertuig werd door den dienstdoenden inspecteur opgemaakt en zoo spoedig mogelijk naar alle deelen der stad verspreid. 's Nachts om kwart voor twee kon een surveilleerend agent van politie den gestolen auto aanhouden. De drie inzittenden, de chauffeur G. M. de O., de kantoorbediende A. H. B en de 26-ja- rige kellner M. v. H. werden gearresteerd en overgebracht naar het genoemde bureau van politie. Bij het verhoor bleek, dat zij den auto van den heer B. des avonds tegen negen uur bij den schouwburg hadden gestolen. Zij be- gaven zich er mede naar Katendrecht en van- daar naar Den Haag. Weer in Rotterdam te- ruggekomen, vielen zij in handeii van de po- Jitie. De auto had aanmerlcelijke schade ge- kregen. De voorruit was gebroken, het num- merbord was vernield en de motor ernstig be schadigd. De drie auto-dieven zijn, naar de Tel. meldt, in arrest gesteld. WERKVERSCHAFFINGEN IN FR1ESLAND. De slappe dooi. De grond blijkt nog zoo weinig ingedooid te zijn, dat hed-en heropening van de werk- verschaffin-gen in Friesland onmogelijk bleek Begint het niet harder te dooien, dan zal het de vraag zijn, of Maandag a.s. zal kunnen worden aangc van-gen. ONVOORZICHTIG SLOOPEN. I! Indertijd sprak de Bossche rechtbank den aannemer C van T. te Zeeland wegens ge- sbrek aan bewijs vrij van het hem ten laste ge legde, nl. dat door zijn roekeloosheid en on- vcorzichtigheid bij het sloopen van het oude raadhuis te Zeeland de arbeider M. van Lies- hout bij het omrukken van een muur zou zijn gedood, omdat verd. zich niet overtuigd had of er arbeiders aan het werk waren of die arbeiders niet tevoren had gewaarschuwd. Gisteren eischte de adv.-gen. bij het gerechts- j hof te's Hertogenbosch tegen hem 2 maan- den gevangenisstraf wegens dood door schuld. De verdediger vroeg vrijspraak. ih KORTE BERICHTEN. De rij-ksmiddelen hebben in Febr. j.l. on- geveer hetzelfde opgebracht als in Febr. 1928; over de eerste twee maanden is dit jaar ruim 2.3 millioen meer ontvangen dan in 1928. Te Velsen hebben inbrekers een bezoek gebracht aan de villa van dr W. N die nog slechts een paar dagen in de gemeente de praktijk uitoefent. Daar werd 150 francs mee- genomen. Den volgenden nacht werd inge- broken in de villa van den Ned. h-erv predi- kant. Daar is f 150 aan geld en voor onge- v-eer f 100 aan tafelzilver gestolen. Zondag is te Uden de 6-jarige Rutten door een auto overreden en gedood. Gisternacht is te Roosendaal ingebro- ken in de Kaveeweekiosk op het Stations- plein. Er is voor een waarde van 300 gesto len aan geld, sigaren en sigaretten. Door de groote droogte der laatste maanden komt op het platte land van Wal- cheren gebrek aan drinkwater. Te Oost- en ,West-Souburg wordt van gemeentewege wa ter verkocht tegen 1 cent per emmer. Gisteravond is een 13-jarig meisje te Rotterdam door gas bedwelmd geraakt, toen zij bij een kapper was, die haar onduleerde Naar de N. R. Crt. verneemt, heeft de raad van bestuur der Nationale Un-ie aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal een nadere nota aangeboden in betrekking tot een voor- stei der Nederlandsche regeering vermeld in het memorandum van den Belgischen senator Segers. Te Waddinxveen is een vierjarig jon- getje in een bijt achter de ouderlijke woning geraakt en verdronken. In de Waal is Zondag verdronken de 63-jarige heer Schouten uit Nijmegen Te Haarlem blijven de inbraken voort- duren. Thans is ingebroken in een graan- malerij aan de Hooimarkt, doch er werd niets ontvreemd. Uit de Hertenkamp in den Haar- lemmerhout werden twee kalkoenen gestolen. doch de daders hiervan konden opgespoord worden. Zaterdagmiddag heeft bij een famiiie in de Barndesteeg te Amsterdam een twist ge- woed, die zoo hevig werd, dat een man zijn .vrouw en zijn schoonmoeder zoozeer mis- handelde, dat zij naar het ziekenhuis moes ten worden vervoerd. De man is in arrest gesteld. De minister van binnenl. zaken en land- bouw heeft een kapverbod gelegd op de boomen aan den Stationsweg en aan den weg OkieboornAkkrum in het dorp Akkrum HUISVESTING VAN WERKLOOZEN. Minister Kan heeft gisteren de huisves- tingsgelegenheden, welke voor de werkloozen uit de groote steden nabij Staphorst en Giet- hoorn en in het gebied van de Oude Vaart in gereedheid zijn gebracht, bezichtigd. De commissarissen der Koningin in Drenfe en Overijsel hebben den minister vergezeld. NIEUW MALTHUSIAANSCHE BOND. Op het Zondag te Gouda gehouden con- gres van den Nieuw Malthusiaanschen Bond werden de aftredende bestuursleden de hee- ren G. J. Selier en H. de Wolf herkozen. In het jaarverslag was o.m. melding gemaakt van de weigering om het bonds-orgaan te doen verzenden, door den directeur van het postkantoor te Dordrecht. Door bemiddeling van mr. Mobach werd de tusschenkomst in- geroepen van de post-autoriteiten, en het ge volg was, dat de betrokken stukken na eeni- gen tijd werden vrijgegeven. Een soortgelijk geval deed zich eenigen tijd later voor te Am sterdam, waar geweigerd werd om propagan da-lectuur te verzenden. Deze kwestie is nog niet beslist. Het aantal afdeelingen bedraagt thans 32. Aangenomen werd het voorstel van de af deeling Amsterdam, om aan alle medici en aan de overige intellectueelen in Nederland te vragen om zich uit te spreken over het nieuw malthusianisme. EEN BLOK OP HET HOOFD. Een 63-jarige vrouw kreeg, terwijl zij door de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam liep, een blok eikenhout op het hoofd, waar door ze een bloedende wond opliep. Het blok was door 'n bewoonster van een perceel in de straat gebruikt om een raam open te houden. Bij het sluiten van dat raam viel het blok naar buiten met het noodlottige gevolg. De getroffene is naar het Wilhelmina- Gasthuis gebracht. DE KAMERVERKIEZINGEN. Met de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer zal het Verbond van Nationalisten, bestaande uit mannen en vrouwen uit alle rangen en standen in Nederland, hieraan deelnemen met eigen candidates Rechtszaken DE ZAAK-VAN BliRINK. De Hooge Raad heft gisteren behandeld een cassatieberoep van den procureur-gene- raal bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage te gen een arrest van dat Gerechtshof, waarbij het Rotterdamsche gemeenteraadslid G. v. Burink van rechtsvervolging was ontslagen van de hem ten laste gelegde ordeverstoring in den Rotterdamschen gemeenteraad. De Rechtbank te Rotterdam had verdachte niet strafbaar geacht, aangezien de raad de bevoegdheid had gemist, de verordening, waarop het voorstel van den voorzitter om Van Burink het verblijf in de zaal te ontzeg- gen, gebaseerd was, vast te stellen. Het Hof te 's-Gravenhage heeft dit vonnis vernietigd, doch kwam ook tot de conclusie, dat verdachte niet strafbaar was, aangezien de strafwet en de Gemeentewet den gemeen teraad wel beschermen tegen ordeverstoring door derden, maar niet tegen verstoring der orde door de leden zelf. De procureur-generaal teekende van dit arrest cassatie aan bij den Hoogen Raad, welk beroep zou worden tegengesproken door mr. Fokma, uit Rotterdam, die van dit voornemen afzag, toen de procureur-gene raal bij den Hoogen Raad, mr. A. Tak, reeds bij voorbaat zeide, het met mr. Fokma eens te zijn. Mr. Tak wees op een arrest van den Hoo gen Raad van 4 Mei 1925, volgens hetwelk disciplinaire maatregelen tegen orde-ver- storende raadhleden mogelijk zijn o.a door in het reglement van orde te bepalen, dat het betreffende raadslid kan worden ver- wijderd, mits zij niet verder strekt dan de loopende bijeenkomst, opdat het recht van den verwijderde om deel te nemen aan de vergaderingen niet illusoir wordt. In Rotter dam heeft de Raad echter overdreven en geldt een eventueel besluit voor den dag, waarop dit genomen is, onverschillig of wellicht op dien dag een nieuwe bijeenkomst wordt ge houden. Naar de meening van den Hoogen Raad mag dit niet, omdat geen rekening wordt gehouden met waarschijnlijk terugge- keerde bezadigdheid en evenwichtigheid. Op dit punt aanvaardde mr. Tak 's Hofs arrest niet, al kwam hij tot eenzelfde uitkomst, om dat in het stelsel van den Hoogen Raad de burgemeester onbevoegd was, daar zijn be vel steunde op een niet rechtsgeldig voor- schrift. Mr. Tak concludeerde tot niet-ontvankelijk- verklaring, subs, tot verwerping van het be roep. De Hooge Raad zal 15 April arrest wijzen OVERWEG NIET OP TIJD GESLOTEN. Voor de rechtbank te Maastricht heeft te- recht gestaan J L. E., spoorwegarbeider te Meerssen, 34 jaar, ter zake van overtreding van art. 165 W, v. Str Verdachte had den overweg niet op tijd gesloten, gelukkig zon- der ongelukken te veroorzaken. Uit het ver hoor bleek, dat verdachte, op het oogenblik dat de trein, die reeds over tijd was, kon ko- men, door den chef met een particuliere boodschap was weggezonden. Verdachte verkeerde toen in de meening, dat de chef voor de bediening van den overweg zou zor- gen. Het O. M. eischte tegen verdachte 2 maan den. gevangenisstraf. EEN FAMILIEVEETE. De rechtbank te Maastricht heeft yeroor- deeld J. G. S., uit Sittard, ter zake van mis handeling zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende, van A. J. Mols, diens moeder en zuster, tengevolge van een reeds 30 jaar be staande familieveete, tot 3 maanden en 13 da gen gevangenisstraf, den tijd dien verdachte in voorarrest heeft doorgebracht. De eisch luidde 1 jaar gevangenisstraf. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 15 Maart 1929. K. K. te Winkel, overtreding wet van open- bare middelen van vervoer, 10 boete of 10 dagen hechtenis. P. D. te IJmuiden, overtredihg spoorweg- wet, 2 boete of 2 dagea»hechtenis. I. G. Lz. te Fgmond aan Zee. overtreding jachtwet, 20 boete of 20 dagen hechtenis. K. K. te Egmond-Binnen, straatschenderij, 4 boete of 4 dagen hechtenis. F. S. A. v. d. W. te Breda, overtreding vei- ligheidswet, 20 boete of 20 dagen hechtenis. J. J. de G., E. V. te Schermerhorn, over treding bevolkingsregister, de le. 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. Z. Ez., A. Z. te Egmond aan Zee, M. T. te Egmond-Binnen, loopen over verboden grond, de le 2 X. 6 boete of 2 X 6 dagen hechtenis, de 2e 6 boete of 6 dagen hechte nis, de 3e 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. N. v. d. S. te Limmen, P. P. te Graft, overtreding trekhondenwet, de le 2 X 3 boeten of 2 X 3 dagen hechtenis, de 2e 2 en 4 boeten of 2 en 4 dagen hechtenis. N. B. te Bergen, W. B. te Oost Graftdijk, J. v. F. te Grootschermer, C. v. P. te Graft, N. S. te de Rijp, overtreding arbeidswet, de le 2 X 3 dagen hechtenis, de 2e, 3e en 5e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e 3 X 4 boete of 3 X 4 dagen hechtenis. H. J. D. te Utrecht, C. H. te Rotterdam, dronkenschap, de le 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 2e 2 boete of 1 dag hechtenis. R. M. te Bergen, H. W., A. de J., A. B. te Alkmaar, C. v. O. te Amsterdam, J. D. te Heer-Hugowaard, J. v. D. te Zuidscharwou- de, J. F. te Den Haag, J. dte H. te Rotterdam, overtreding politieverordening, de le, 2e en 5e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 4e, 6e en 7e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 8ste 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 9e 2 boete of 2 dagen hechtenis. N. J. S., A. L. B., J. J. v. S. te Heiloo, A. V., J. H. te Alkmaar, J. v. Z. te Den Helder, D. J. D., J. B. D. te Zuid- en Noord-Scher- mer, H. A. B. te Beemster, F. W. K. te Krom- menie, W. de J., C. L. te Noord- Scharwoude, overtreding motor- en rijwiel- wet, de le, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8ste, 9e, lOe, l ie en 12e, ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, de 2e f 5 boete of 5 dagen hechtenis. in ning het bewuste straatgedeelte bestemd is voor voetgangers. De voetpaden zijn te onderkennen aan de duidelijke afscheiding van den rijweg en de bestrating met kleine steentjes. Red. Alkm. Crt.) Provinciaal nieuws DE PROVINCIE EN WORMERVEER. De waterleiding kwestie Over de bekende kwestie tusschen de ge meente Wormerveer en het provinciaal be stuur, betreffende de drinkwater-voorzieniug, deelden Ged. Staten in de Memorie van Ant- woord op het afdeelingsverslag der Staten over de bedrijfsbegrooting voor 1929 mede, dat zij zich, als uitvloeisel van het door de Staten op 20 Juli 1927 genomen besluit, waarbij de adressen van den Raad van Wor merveer en een minderheid uit dien Raad ter afdoening in handen werden gesteld van Ged. Staten, nogmaals bereid hebben vev klaard om die gemeente het bekende bedrag van 16.904,11 uit te keeren. Op 2 Dec. 1927 heeft de Raad van Wormerveer evenwel be- sloten genoemd bedrag op de daaraan ver bonden voorwaarden niet te aanvaarden Se- dert dien is in den stand van het geschii geen verandering gekomen. Thans vernam het Hbld dat woningbouw- vereenigingen te Wormerveer een nieuw adres aan de Prov. Staten voorbereiden waarin wordt verzocht Wormerveer in deze „recht te doen". In de a.s. Staten-vergadering zal deze zaak dus zeer waarschijnlijk opnieuw aan de orde komen. Luchtvaart VLIEGONGELUK. Een van de vier Britsche militaire vliegtui- gen, die naar Kairo zouden terugkeeren na de vlucht over 7000 mijlen naar Kaapstad, is gistermorgen na het verlaten van Gwelo (Rhodesia) neergestort. Een inzittende werd gedood, een andere zwaar gewond. Deze is aan zijn wonden overleden. EEN GEDEELTE VAN EEN VLIEG- TUIG AANGESPOELD. In de haven van Terschelling is komen aandrijven een gedeelte van een vlieguig, na- melijk de rechterhelft van het horizontale re.-. Het is gemerkt met een grijs zeskantig vlak omlijst door drie gekleurde banden in groen, bruin, groen. AANVAL OP HET AFSTANDSRECORD. Van Engeland naar Australia. .- - a Luitenant vliegenier Moir en de vliegenier- officier Owen, twee Australische aviateurs, die een poging gaan doen van Engeland naar Australie te vliegen in een geheel metalen Vic':ers Armstrong Siddeley tweedekker zijn van het vliegveld Lympne vertrokken, gis termorgen. Hun groote vliegtuig is speciaal gebouwd voor lange nonstop-vluchten. De af te leggen afstand bedraagt 13.000 mijl, teiwijl nonstop-vluchten van 2000 mijl met deze machine kunnen werden* gemaakt. Zij hoopten nog gister Rome te bereiken en in 12 dagen in Australie te kunnen aankomen,' waarmede dan het record van 15y2 dag van Hinkler zou zijn gebroken. VOORJAARSVEEMARKTEN. De groote voorjaarskoemarkten worden dit jaar te Alkmaar gehouden op Maandag 15 April, te Hoorn op Maandag 29 April, te Purmerend op Maandag 6 Mei en te Scha- genelken Donderdag van 4 April tot 16 Mei. SPANBROEK. Uit Hoorn wordt aan de Tel. gemeld: In het naburige dorp Spanbroek heeft zich bij den alleenwonenden landbouwer P. een ernstig geval van dierenverwaarloozing voor- gedaan. Deze man die in den loop der jaren aan la ger wal is geraakt, staat in zijn omgeving be- kend als een zonderling en verwaarlodst niet alleen in hooge mate de verzorging van eigen lichaam, maar ook die van zijn „veestapel", tot voor kort bestaande uit een paar koeien en een vijftal honden. De voedering dezer die- ren geschiedde zeer onregelmatig, zoo zelfs, dat vorige week een der koeien van honger stierf. De man heeft nu een koe over: niet veel meer dan een wrak. Dat ook de honden vrijwel zijn uitgehongerd, behoeft natuurlijk geen bctoog. Momenteel heeft de politie deze zaak in handen. Er zal met medewerking van een veearts als deskundige, proces-verbaal wor den opgemaakt. De man is door den burgemeester nog voor de keuze gesteld, in een tehuis voor ouden van dagen of in de gevangenis te worden on- dergebracht, doch hij schijnt het laatste te prefereeren. noemd de heer Th. B. Brand. Ook werd be- paald dat beide vereenigingen contact zul- len houden. Aanvrageu om steun aan het Departe- ment van Oorlog en Hjofdbestuur. De secretaris wilde even vastellen dat de aideeling hier buiten staat. Spr. oordeel- de het noodig om het vast te stellen en in de notulen vast te leggen, daar men steeds meent dat de afdeeling het doet. lets an- ders is of spr. niet als secretaris zijn be middeling mag verleenen en deze zienswijze deeide de vergadering. De voorzitter alviseerde, nu een com- missie van onderzoek was benoemd (inge- steld na de actie van het kamerlid van der Laan te Zaandam) om opnieuw de aanvra- gen in te dienen, de Bond te Drachten doet hetzelfde. Evenwel raadde hij aan om geen gelijkluidende massaie aanvrager. te ricnten aan de Kamer en het secretar at te Drach- tent, doch persoonlijk. Spr. citeerde wat iiet ergaan van den bond schreef. Men moot den minister de wind uit de zeilen n .nen, want de minister zegt in het orgaan „Houdt Moed" dat er van de oud-geinobiliseerden geen kkchten komen doch dat de bond te Drachten de actie steunt. En r, moge men den minister van ruplick hebben gediend, doch aan zijn woord wordt groote waarde gehecht. De secretaris deelde deze zienswijze, doch men moet aanvragen als er gegronde reden is, anders niet. .Na een breedvoerige discussie werd be- sloten om op het voorstel van het bestuur in te gaan. Ouder gewoonte verleent de secretaris gaarne zijn bemiddeling. Na de rondvraag volgde sluiting. Door de onduidelijke toelichting is in het verslag van de Coop. Veilingsvereeni- ging „St. Willebrordus' een fout geslopen. De omzet der veiling is in 1927 geweest 183.265.77 en in 1928 212.63o.38g Zeeiij(iiiii§@ii Kerk en school ONDERWIJSKOSTEN. In een pas verschenen officieel rapport van het Amerikaansche onderwijsministerie, (Bul letin 1928, no 13) vinden wij de volgende ge- gevens betreffende het percentage van het totale staatsbudget, dat besteed wordt voor ondeiwijs over 1926. Nederland 22, Denemarken 20.5, Zweden 19.8, Noorwegen 17, Fran-krijk 4.8, Spanje 5.8, Italie 6.7, Hongarije 19.7, Roemenie 11.1. Bulgarije 10, Sowjet-Rusland 6.2. LEERSTOEL VOOR MUSICOLOGIE TE UTRECHT. De „Staatscourant" deelde mede, dat prof. dr. G. Becking is benoemd tot hoogleeraar voor den leerstoel, geves- tigd vanwege de Maatschappij tot Be- vordering der Toonkunst aan de Rijks- universiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de theorie en geschiedenis der muziek. Prof. Becking, Nederlander van ge- boorte, studeerde muziekwetenschap aan de hoogeschool te Leipzig. Sedert drie jaar was hij hoogleeraar in de mu- sicologie aan de universiteit te Erlan- gen. (Bauen veraniwao: dHijkhent van de Re- dactu. De opname in deze rubriek bewijsi erenszins dat ae edaciie er nude instemt.) Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een klein plaatsje in uw veel- gelezen blad, voor de r.avolgende vraag, waarop ik gaarne van bevoegde zijde eenig antwoord zou willen ontvangen. Is het klinkerpad aan de rechterzijde van den rijweg vanaf den hoek Landbouwhuis— Groote Kerk tot aan't perceel van den heer Klein, Zevenhuizen, rijwielpad of pad voor voetgangers? Mijn vraag is gevestigd op het pad loopende van rijweg tot akn de open goot Mij werd dit pad betwist door een fietsrij- der en heusch Is achterlijk voetganger zou ik niet gaarne de alles overheerschende wielrijders in den weg loopen waar voor mij geen rechten ir.eer zijn. Met dank voor de verleende piaatsfuimte, Uw d'W. dnr. W. VAN DER SNEL. (Bij informatie werd ^.ns van politiezijde medegedeel-d, dat vol-eens de politie-verorde- HEILOO. In het cafe van den heer Admiraal werd Maandagavond een buitengewone algemee ne vergadering gehouden van de afd. Heiloo van den Nationalen Bond „Het Mobilisa- tiekruis", De voorzitter, de heer Th. B. Brand, opende de vrij.goed bezcchte vergadering, heette alien welkom en zeide dat deze ver gadering belegd was om de leden kennis te geven van de missive's van hoofdbestuur en van de Gewestelijke afdeeling Noord-Hol- land. De heer Smits zeide dat we moesten aan- sluiten aan den kring Alkmaar. We zijn nog niet aangesloten schrijft het hoofdbe stuur op 21 Januari 1929, althans bij Mr, Judell te Bergen was daar niets van be- kend, Ook schreef het hoofdbestuur op ge zag van Mr. Jude1' dat er van onze organi satie niets bekend was. Spr. gaf toe dat men er om moest lachen en toonde aan dat we de oudste afdeeling in Noord-Hplland zijn. Ook is het nonsens dat het hoofdbestuur niets weet, want spr. las een schrijven van het hoofdbestuur voor, gedateerd 28 Jan. 1928, waarin de secretaris van het hoofdbe stuur zijn cevredenheid getuigde over de werkwijze van de afdeeling en meldde dat het jaarverslag enz. in het bezit was van het hoofdbestuur en daarvan was kennis gege- ven aan Mr. Judell. Spr. Iiet de stukken rondgaan om de onhoudbaarheid van de stelling aan te toonen. Na een uitvoerige gedachtenwisseling sfelde het bestuur voor om officieel aan het Gew. bestuur kennis te geven dat de af deeling Heiloo aansluit bij den kring Alk maar. De secretaris behield zich het recht voor om zijn bemiddeiin te verleenen voor cor respondence of bezoek aan het Departe- med van Oorlog of he4 hoofdbestuur. Hij kon\ niet inzien waarom zulks den leden niet vrij staat. Aldus besloten, Vertooning film. De voorzitter stelde voor, om, nu we een ,,erkende' afdeeling zullen worden, aan het hoofdbestuur een verzoek te doen om in den herfst hier een film te laten draaien en een spreker uit te noodigen. In dit verband werd besloten om alle oud-gemobiliseerden te bezoeken en hen op te wekken lid van den bond te worden, Aldus besloten. Uit de vergadering werd gevraagd wat 4e bond beocgt, waarop de voorzitter ant- woordde dat de bond het gevoel van een- heid en ^aamhoori heid bevordert en steun verleent aan de leden, steun in den meest uitgebreiden zin. Oprichtir-g bond van Mobilisatie-Invali- den. Secretariaat Drachten. De voorzitter z, ide dat een voorloopige commissie was gevormd, doch bij nader in zien was het beter om een correspondent- schap te stichten, daar deze vereenigir.g alleen de belangen behartigt van invaliden (afgekeurden). De secretaris o -. de heer Zonneveld kon den het nut van een dergelijke Vereeniging niet iizien, daar onze bond hetzelfde doel nastreeft. Na ec uitvoerige toelichting van den voorzitter werd/een correspondent* schap opgericht en als correspondent be- STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Jahon de Witt, thuisr., 17 Maart v. Algiers Madeoera 17 Maart v. Batavia te Amst. Simaloer, uitr., 17 Maart v. Antwerpen. Bali, uitr., 15 Maart te Penang. Koningin der Nederlanden 16 Maart van Amst. te Batavia. Mapia, thuisr., 16 Maart v. Batavia. Radja, uitr., 16 Maart te Sabang. Rondo, thuisr., 16 Maart v. Batavia. Salabangka, thuisr., 17 Maart v. Colombo Salawati, uitr., 18 Maart te Batavia. KON. NED. STOOMB. MIJ. Agamennon 18 Maart v. Amst. te Bremen Amsterdam, thuisr., 16 Maart v. Corral. Bennekom, thuisr., 16 Maart v. Guayaquil Boscoop, uitr., 15 Maart te Callao. Fauna 18 Maart v. Cavala te Salonica. Hermes 18 Maart v. Salonica te Smyrna. Pluto 17 Maart v. La Pallice n. Amst. Commewijne, thuisr., 18 Maart v. Plymoufi n. Havre. Nickerie 16 Maart Paramaribo te Barbados Orestes 18 Maart v Amst. te Hamburg. Stuyvesant, uitr., 16 Maart v. Dover. Adonis 17 Maart v. Vigo n. Lissabon. Ajax 16 Maart v. Algiers n. Palermo. Aurora 18 Maart Hamburg te Amst. Baarn 17 Maart v. Hamburg te Antwerpen. Berenice 16 Maart v. Genua n. Livorno. Cottica 16 Maart v. Dover n. Madeira. Deucalion 17 Maart te S. Juan de P. Rico (vertr. 20 Maart n. Humaco). Eos 16 Maart v. Bari n. Burriana. Euterpe 16 Maart v. Gothenb. n. Amst. Ganymedes 16 Maart v. Amst. te Rott. Hebe 17 Maart v. Algiers te Malta. Hercules 16 Maart v. P. Columbia te Lon Ilos 16 Maart v. Algiers n. Alicante. Juno 16 Maart v. Rott. n. Tanger. Luna 16 Maart v. New York n. Haiti Medea 16 Maart v. New York n. Venezuela. Merope 16 Maart v. Tarragona te Valencia Orpheus 16 Maart v. Bourgas te Constantin Proteus 17 Maart v. Amst. te Kopenhagen Saturnus 17 Maart v. Patras te Malta." Srabo 16 Maart v. Sanstander n. Musel. Venezuela 17 Maart v. Amst. te Hamburg Venus 17 Maart v. Malta n. Amst. Aurora 18 Maart v. Hambifrg te Amst. Baralt 14 Maart te Colon. Barneveld, thuirs., 13 Maart n. Valparaiso. Doros 16 Maart v. Rott. n. Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bandoeng, uitr., 18 Maar e Soerabaja. Marken, thuisr., 17 Maar v. Port Said. Meda'n 18 Maart v. Batavia l.v. Havre te Rotterdam. Djember 18 Maart v. Suez. Insulinde, uitr., 17 Maart v. Colombo. Kedoe, thuisr., 16 Maart te Londen. Kota Inten, thuisr., 7 Maart v. Djeddah. Kota Radia 17 Maart v. Hamburg te Rott. Madioen, huisr., 16 Maart v. Padang. Slamat, thuisr., 17 Maart Perim. Tombora. thuisr.. 18 Maart v. Sabang. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Heemskerk, thuisr., 16 Maart v. Algaobaai. Isleworth, thuisr., 18 Maart te Suez. Nieuwekrk, uitr., 18 Maart v. Algoabaai. Billiton, uitr., 16 Maart v. Mozamb. n. Dar es-Sal. Klipfontein, thuisr., 16 Maart te Antw 1 Meliskerk, 17 Maart v. Rott. te Hamburg. Nijkerk, uitr., 17 Maart v. Suez n. P. Soedan. Rietfontein, thuisr., 16 Maart te Delagoabaai Springfontein, uitr., 17 Maart v. E. Lond n. P. Natal. Waaldijk, 17 Maart v. Rotterdam te Amst. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Edam, Rott. n. New Orleans, 16 Maart van Havana. Glamorganshire, v. Vancouver n. Rott., 18 Maart v. Hamburg n. Bremerhaven. Lochkatrine 16 Maart v. Vancouver n. Rott. Maasdam, Rott. n. New-Orleans, 17 Maart van Boulogne. Nieuw-Amsterdam, v. New York n. Rott., 18 Maart 2 u. 30 n.m. v. Plymouth. Gaasterdijk 14 Maart v. Vancouver n. Rott. Vechtdijk 18 Maart v. Nov York te Rott. Veendam 16 Maart v. New York n. Rott Volendam 13 Maart v. Kingston n. Cristobal G A e> A

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10