Iliiariilc tiimt. Be Plaatsvervanger KKlll.l.KTON. No. 67 1929 Hindird een en dertigste Jaargang. Woensda$ SO Jlaaii. Radio-hoekje Donderdag 21 Maart. Hilversum, 1071 M. 10.—10.15 Morgen- wijding. 12.152.Concert door het A. V. R O.-Trio. 2.2.30 Gas in de huishouding. Praatje van P. Hijdelaar. 2.303.Gra mofoonmuziek. 3.4.Kniples. 4.-5. Kniples. 4.5.Ziekenuurtje onder leading van Ant. van Dijk. 5.5.30 Sportpraatje. 6.—7.15 Concert door het Omroep-orkest. 7.15—7.45 Engelsche les.8.15 Aansl. van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concert- gebouw-orkest onder leiding van Dr. W. Mengel'berg. Daarna persberichten. Vervol- gens dansmuziek tot 11.30. Hui-zen, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 11—11.30 Korte Ziekendienst ondei leiding van Ds. P. Boen- dermaker. 12.30—1.45 Solistenconcert. 2.— 2.30 Schooluitzending. C. D. Julius: Red- dingswezen aan onze kust. 6.7.Orgel- concert. 7.30 Stedenavond Katwijk aan Zee. Koor- en Harmonieconcert, met medewerking van solisten. Sprs.: Mr Dr. J. Schokking, iburgemeester van Katwijk. C. de Best .Visscherij en vreemdelingenverkeer. W. v. d Akker: Het kerkelijk en Godsdienstig leven in Katwijk aan Zee. Ds. W. M. A. Kalkman Daarna persberichten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Con cert, sopraan, piano, cello. 1.20 Gramofoon muziek. 2.50 Spraakles, voor de scholen. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing: British Columbia. 4.20 Concert, viool, piano, sopraan en bariton 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Vasten-meditatie '6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Voor de boeren 6 55 Muziek. 7.05 Liederen van Brahms bariton. 7.20 Novellenbespreking. 7.35 Mu ziek. 7.45 Lezing: Aeroplane. 8.05 Halle- Orkestconcert onder leiding van Sir. Hamil ton Harty. A. Barker, viool. 8.55 Uitz. uit de studio. 10.05 Nieuwsberichten. 10.25 Lezing: The way of the world. 10.4012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1740 M. 12.20 Protest, morgenwijding. 12.502.10 Orkest concert. 4.055.05 Gramofoonmuziek. 7.05 —7.50 Gramofoonmuziek. 8.5011.10 Con cert. M. P. Lucas, piano. M. G. Petit, zan- ger. Langenberg, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramo foonmuziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.05 —5.50 Orkestconcert. 7.20 Hoffmann's ver tellingen. Een avond met Hoffmann en Offenbach. Werag Trio en vocale solisten Daarna dansmuziek tot 11.20. Zeesen, 1649 M. 11.203.50 Lezingen. 3.50—4.50 Orkestconcert. 4.50—7.05 Lezin gen. 7.20 Tag des Buches. Daarna: Concert, bariton en piano, persberichten en tot 11.50* Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 10.2011.20 Gramo- foonplaten 5.20 Orkestconcert. 7.30 Koor- concert met medewerking van solisten. 10.20 Orkestconcert. Brussel, 511.9 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 7.20 Gramofoonplaten. 8.Or- kest-concert. met medewerking van solisten. Frovificiaai nieuws FEDERATIE HOLLANDS NOORDEN BOND VOOR STAATS- PENSIONNEERING. Bovengenoemde federatie vergaderde Zon- dag bij den heer Peetoom te Schagen Er wa- ren talrijke afgevaardigden opgekomen. Het bestuur was voltallig aanwezig, terwijl 11 afdeelingen vertegenwoordigd waren, te we- ten: Oudesluis, Heer-Hugowaard, Schagen, Winkel, Kolhorn, Barsingerhorn, Wieringer- waard, Veenhuizen, Harenkarspel, Anna Paulona en St. Maarten. Bij zijn openings- woord uitte de voorzitter, de heer de Vries, zijne tevredenheid over de goede opkomst Was hier dus belangstelling voor de zaak, met genoegen kon hij constateeren, dat het idee-staatspensioen thans ook bij het groote publiek de belangstel'ing had, het werd we! van vefschillende kanten bekeken, maar de belangstelling was er en dat was al veel ge- wonnen. In 't bijzonder heette de voorzitter den oud-voorzitter, den heer C. van Twuiver, die tevens de pers vertegenwoordigde, van harte we'kom. Naar aanleiding van de lezing van het keurige jaarverslag van den heer Limpers merkte de afgevaardigde van Veenhuizen op, dat er z. i. veel te veel gewichf aan de a.s. ver- kiezingen gehecht word! Wanneer wij in de harten en hoofden van vele christelijke men- schen konden lezen, zegt spreker, zouden wij verb! (id zijn, hoeveel sympathie wij daar soms voor premievrij staatspensioen zouden vinden. Daarom moeten wij rustig boven de politieke partijen uit, krachtig doorgaan met onze propaganda. Wij zu'len dan bereiken, dat, wanneer een regeering (en die zal ko men) uit een samenvoeging van linksche en daartoe in aanmerking komende rechtsche partijen, 't idee staatspensioen zoo bij vele rechtschen is doorgedrongen, dat de eisch, in- voering premievrij staatspensioen, door hen geaccepteerd wordt. De voorzitter kon geheel met spreker mede- gaan. Thans was aan de orde benoeming afge vaardigde naar de algemeene boudsvergade- ring te Den Haag. De voorzitter drukte de afgevaardigden van de verschillende afdeelingen op het hart, vooral het nationaa' congres, dat na afloop der vergadering gehouden wordt en waar verschi'lilende sprekers zullen optreden, te be- zoeken. Na verschillende stemmingen en herstem- ming verkregen de heeren Limpers en de Vries elk 5 stemmen als afgevaardigde, zoo dat de heer Limpers als oudste in jaren ge- kozen verklaard werd. Als plaatsvervanger werd de heer P. Appel aangewezen. Nu volgde de behandeling der agenda voor de Bondsvergadering. A'gemeen werd goed- gevonden, de candidatuur van een candidaat uit Zeeland te steunen, daar ook iemand uit Zeeland aftreedt. Bij't voorstel Leeuwarden, het laten maker, van propagandafilms, be- val de voorzitter ernstig aan, dit voorstel te steunen, vanwege de kracht, die van films uit gaat. Wieringerwaard, Veenhuizen en Schagen bestreden dit voorstel, omdat de exp'oitatiekosten in kleine gemeenten te kost- baar zijn, terwijil ze in groote steden geen pu bliek trekken, daar men daar te veel andere vermaken heeft. Voorts zijn de kosten 4000) te duur. Met groote meerderheid werd besloten, het voorstel niet te steunen. Bij de verdere voorstellen kan men zich over't algemeen met het prae-advies van het hoofdhestuur vereenigen. 't Voorstel Alkmaar (het vragen aan poli tieke tegenstanders, waarom zij tegen staats pensioen zijn en het co'poreeren op vergade- ringen van tegenstanders wordt als gevaar- lijk en onuitvoerbaar niet gesteund). De voorzitter deelde mede, dat het aan het federatiebestuur is gelukt te Wieringen we- der een afdeeling op te richten. (Llypolitus- hoef) met aanvankelijk 13 leden. (Applaus). Binnenkort zal er een propaganda-avond ge houden worden met den heer Dorhout als spreker en de welwillende medewerking der mandolineclub, met het doel, het ledental uit te breiden. De afdeeling Julianadorp schijnt weer te zijn ontbonden. Nu vo'gden zeer geanimeerde besprekingen over de te houden ringlanddagen. Ze zullen op 5 plaatsen gehouden worden, n.l. Kol horn, 2 Juni; Heerhugowaard, 9 Juni; St Maarten, 26 Mei; Wieringen, 23 Juni en Oudesluis, 12 Mei. De Secretaris merkte op, dat het wel eeni ge moeite zal kosten voldoende sprekers voor die landdagen te krijgen, hij had (seer. Vtijz dem. partij) Boon (seer. Vrijheidsbond) en prof. Heeres (Democr partij) geschreven doch tot heden van geen der heeren eenig antwoord ontvangen. Met den heer Duijs had voorzitter monde linge besprekingen gehouden. Op aandrang van enkele afdeelingen zal ook Ds. Baar als spreker uitgenoodigd worden Bij iederen landdag zal een optocht gehouden worden, welke echter volgens den voorz. van de fede- ratiekas niet te zware offers mag vergen Voor de 5 landdagen was door 't hoofdbe- stuur een maximum toelage van 200 toege staan, de entree zal niet hooger dan 25 "ct. mogen bedragen. De voorzitter drukte alien op 't hart, dat het ieders plicht is, de toe te zenden circulai- res huis aan huis te verzenden en krachtig tot het slagen der meetings mede te werken. Verder wordt iedere afdeeling aangeraden de mooie propagandaplafen vooral te bestel len en te laten aanplakken. Bij de rondvraag vroeg Kolhorn of de fe deratie niet mede kan werken aan het ont- wapeningspetitionnement. De voorzitter zeide, dat de oproep gericht is aan de moderne arbeidersorganisaties, dat de Bond voor Staatspensionneering dit niet is en wij terwille van de neutraliteit er ons dus buiten moeten houden. Heerhugowaard vroeg, of, waar vele afdee lingen een bijdrage in het verkiezinsfonds storien, de federatie moet achterblijven. Al gemeen is men er voor, iets te storten. Op voorstel van Heerhugowaard wordt besloten 10 te geven. Een voorstel van den heer Lim pers om 5 te geven, vond geen meerder heid. De heer C. van Twuiver vroeg, hoe het staat met de vereeniging van gecombineerde federaties in Noord-Holland, waarvoor Lim pers en hij afgevaardigden waren. Bestaat ze nog? En doet ze nog wat? De heer Lim pers antwoordde, dat ze nog leeft, maar he den nog haar winterslaap houdt, en dus niets uitvoert. Dit verwonderde spreker, omdat juist deze combinatie gesticht is, om krach tiger en beter propaganda te voeren en eens meer fut in de beweging te brengen. Uit de vergadering gingen stemmen op, om maar als lid der nietsdoende combina tie te bedanken, doch doordat de secretaris, de heer Limpers, het nuttig vindt, er lid van te blijven, wordt verder niet op bedanken aan- gedrongen. Daar de heer C. van Twuiver geen be- stuurslid meer is, en dus automatisch als af gevaardigde naar die vergaderingen aftreedt, werd de neer de Vries als mede-afgevaardig- de met den heer Limpers aangewezen. Bij de sluiting dankte de heer de Vries voor den prettigen toon, waarop de discussies gevoerd zijn en vooral ook voor de groote belangstel ling, welke de afdeeling Dirksborn bij haar 25-jarig jubileum mocht ontvangen, een be langstelling, die verre de verwachting had overtroffen. Hij hoopte, dat nu iedere afge vaardigde flink aan den arbeid zou gaan, om de landdagen te doen slagen. BROEK OP LANGENDIJK. De veiling. Belangrijke hoeveelheden stapelgroenten zijn in de afgeloopen week weer aan de vei ling der Langendijker Groenten Centrale verhandeld. En gezien de groote voorraad, die er nog op 15 Februari was, bovendien in aanmerking genomen, de groote stagnatie in het vervoer gedurende de daarop volgende weken, zal het ook in het vervolg nog wel zeer druk zijn met den aanvoer. We verna- men althans, dat er op het oogenblik nog 900 spoorwagens winterproductie bij de L. G. C. aanwezig moeten zijn,( men heeft dit berekend uit den voorraad op 15 Febru ari 1.1. in verband met wat er na dien datum aan de veiling is aangevoerd) zoodat er el- ken dag nog een verbazende hoeveelheid kool moet worden omgezet, wil men er op tijd af zijn. Half April toch willen de meesten hun kool van de hand hebben gedaan, omdat dan doorgaans de vraag ernaar niet groot meer is, vooral niet, als we mooi voorjaarsweer hebben. Ook zonder dien factor zijn de meeste tuinbouwers huiverig dan nog kool te bewa- ren, omdat de vraag naar versche groenten die van de bewaarkool overtreft en de prijzen daar als vanzelf onder te lijden hebben Bij dit alles komt nog de omstandigheid, dat bij een zachtere temperatuur de kool moeilijk gaaf te bewaren is, ze vaak barst en door- schiet, zoodat het nog langer bewaren der verschillende koolsoorten een speculatief karakter aanneemt. Nu is verreweg het groot- ste percentage onzer tuinders niet speculatief aangelegd, het zou hun trouwens ook weinig passen, daar over te weinig kapitaal wordt be- sohikt, om dit te doen. Zoodat, resumeerende, men er op moet rekenen, dat met half April de meeste kool moet zijn opgeruimd. Elken dag moeten dus een 30 tot 40 spoorwagens worden verzonden; nu zijn er bij de tuinbou wers, aangesloten bij den Noordermarktbond, nog grootere voorraden dan bij die der L. G C., weshalve wel voorspeld mag worden, dat, wil de prijs van onze stapelgroenten op peil blijven, de vraag niet zol mogen verslappen. De laatste week gaf wel goede prijzen, doch ze waren lager dan die der vorige. Dit wijst dus al op een minder gunstige verhou- ding tusschen vraag en aanbod dan de vori ge weken het geval was. De vraag uit het bui- tenland schijnt eenigszins afnemende te zijn, wat zijn ongunstigen invloed heeft doen gel- den. De roode kool vertoonde in het begin der week reeds een geringe neiging tot dalen. Was de maximum-prijs de gepasseerde week steeds boven 20 geweest, Maandag werd niet meer dan 19.80 besteed voor het mooie kleingoed van 2 Vz tot 3 pond, Volgend dagen kon de hoogste prijs weer tot boven de 20 stijgen, doch de grootere kool ging toen wee in prijs achteruit. Dinsdag was de laagste noteering 7.40, Woensdag 8, d. i. dus voor groote kool. De laatste dagen der week liep ook de kleine roode kool achteruit. Vrij dag kon nietm eer dan 18.90 en Zaterdag zelfs ten hoogste 18 worden gemaakt Tweede soort gold Donderdag 10.80 tot 18, Zaterdag 8.40 tot 14.80. Bij de roode kool komen vaak zoogenaamde bokken voor. Ze zijn dan van binnen rottig, wat ont- staan is, doordien de kool bevroren is ge weest. Van buiten is van dit verschijnsel niets op te merken, doch kenners weten het euvel desondanks wel te constateeren. De laatste week zijn dan ook heel wat partijen roode kool afgekeurd, wat voor de betrokken tuinders een schadepost was. De meeste van deze afge- keurde kool is afkomstig van buiten Langen- dijk, waar het bewaren niet zoo doelmatig geschiedt als hier. De aanvoer bedroeg rond 45 spoorwagens. Hadden de bewaarders van gele kool ge- daoht, dat er wel eens een tijd zou komen, waarop de gele kool een prijs zou bedingen in evenredigheid met de andere koolsoorten, deze hoop is nog steeds ijdel gebleken. Hier blrikt weer, hoe vreemd het in den tuinbouw lobpen kan. Nog zeer weinig jaren geleden was de gele kool favoriet, terwijl de Deen- sche witte op verre na den prijs niet kon ma ken van dien der gele. Nu blijven de prijzen der laatste verre bij dien der eerste ten ach- ter. Ons werd meegedeeld, dat er indertijd J De rekeningcomniissid, Kfetaande uit de Dcensche witte werden verzonden, die voor heeren Sti'kkel, Kruk en Groot, bracht verslag gele doorgingen cn dat die „gele" toen zoo goed bij de consumenten zijn bevallen, dat de vraag naar de Denen nu veel opgewekter is dan naar de werkelijke gele. Wat er ook van zij, de bewaarders van gele kool zien langzamerhand hun hoop vervlogen, omdat de prijzen maar op hetzelfde niveau blijven neen, nog achteruit loopen. Zoo besteedde men Maandag der vorige week 6.50 tot 11.40, Maandag van deze week 5.50 tot 9.50, welke prijzen zelfs in den loop der week nog daalden, in het bijzonder voor d groote soorten: Zaterdagb.v. werd 4.40 be steed, Donderdag 4.70. Voor tweede soort werd, wat het kleingoed betreft, 0.30 tot minder betaald dan voor eerste soort en voor groote 1 tot 3. De aapvoer bedroeg niet minder dan 91 spoorwagens, zoodat het over- dadige aanbod mede wel schuld zal hebben gehad aan de minder gunstige prijzen. Ook de Deensche witte kool kon de prijzen der vorige week niet handhaven. De hoogste prijs, vorige week gemaakt, was 19.30, die echter elken dag daalde tot 16.90. Deze week was de hoogste prijs, voor ongeveer 3 ponds kool, de meest gezochte dus, 17.80 Deze werd slechts bij hooge uitzondering ge maakt. De volgende dag was het reeds een gulden minder en Zaterdag werd voor die- zelfde soort kool slechts 13.60 betaald, zoo dat de prijs ongeveer 40 vergeleken bij vroeger bestede, achteruit was geloopen. Voor groote Deensche witte was de achteruitgang niet zoo sterk. Zij zefte in met 10.50, Vrij- dag was dit 9.70, Zaterdag 8.30. Deze dag was dus wel een ongunstige. De aanvoer beliep ongeveer 46 spoorwagens. Uien waren duur. De laagste prijs, welke besteed werd, was 22, de hoogste 30.30 Voor grove uien werd van 21.10 tot 23.90 besteed. Drielingen brachten van f 17 30 tot 17.90 op. Ook voor peen werden beste prijzen ge maakt. Voor groote n.l. van 8.80 tot f 10.40; kleine golden van 4.70 tot 7. De voorraden peen en uien raken uitgeput Over het geheel genomen is het voor de tuin ders tot nu toe goed gegaan. 't Is te hopen, dat de laatste vocrrraden ook voor goede prij zen kunnen worden verkocht Door RICHARD MARSH. Vrij naar bet Engelsch door C. M. G de W. 23 „Zij is het kan mij niet schelen wie of vat zij is op dit oogenblik; wij hebben later log tijd genoeg om elkaar wat te vertellen. Maar op het oogenblik moeten wij zorgen den trein niet te missen. Ach, doe mij als't u belieft een genoegen - ik heb recht u dat te vragen. Zet alle bezwaren van u af totdat onze reis, die nog zoo kort geleden begonnen is, achter den rug is." Hij stak haar de handen toe en onwillekeu- rig nam zij ze in de hare. Toen zij aldus tegenover elkaar stonden, klonk een stem, die uitriep: „Betty!" De dame, die zooeven met zeer weinig plichtolegingen de vestibule van het hotel was uitgegaan, scheen van plan veranderd te wezen en keerde terug. Zonder zich te laten aanmelden kwam zij de kamer binnen, zij stond Wj de open deur het tooneel gade te slaap, <fet da®- afspaside «j ACfcteo laar te verbazen en te mishagen. Het jonge meisje keerde zich om toen zij die stem hoor- de. „Helena!" riep zij uit. Zij trachtte haar hand terug te trekken uit die van mijnheer Talbot, maar hij liet haar niet los. Hij drukte haar vingers juist iets stijver, zoodat zij niet los kon komen De dame kwam de kamer in en deed de deur dicht; zij zag het jonge meisje aan met oogen vol toorn en verachting tevens. „Is het mogeliik Betty, dat je niet krank- zinnig bent? Je hebt je al meer gedragen als een idioot. Ik heb je heel Europa nagereisd maar dit overtreft alles. Het idee, dat ik je hier moest vinden onder een aangenomen naam, alleen. met dien man van alle man- nen op de wereld de Jij, jij, die jezelf op zulk een hoog standpunt plaatste en je zelf nu te veroorloven om te gaan met den heer Percival Talbot!" Zij had dien naam niet met meer verachting kunnen uitspreken, al had zij er de ergste dingen bijgevo-egd. De bezitter van dien naam, zoo smadelijk uitgesproken, wendde zich glimlacbend tot haar. Hij iiet nog steeds de hand van het jonge meisje niet los. „Mijn naam schijnt een bijzondere facto ring voor u te hebben. Zoo ver ik weet is u sag fctfasi onbekgnd «q feagrga wm* om die naam u zoo boeit. Zou u zoo goed willen wezen mij dat te verklaren Wat is er toch zoo bijzonders in dien naam van Per cival Talbot?" De vreemde dame verwaardigde zich niet op die vraag te antwoorden; zij had hem met geen grooter verachting kunnen behan- delen, al was hij de groctste schavuit ge weest. „Tot u spreek ik niet. Betty, ik begrijp niet, hoe je't kunt veroorloven door dien man te worden aangeraakt Je hebt gelukkig je hoed op; wees zoo goed dadelijk met mij mee t-e gaan". Zij scheen er niet aan te twijfelen of haar beveien zouden onmiddellijk worden ten uit- voer gebracht er. wendde zich reeds tot de deur. Het jonge meisje maakte haar hand los. „Laat mij liever los", zeide ze. Hij liet haar los. Zij ging een paar stappen van hem van- daan, echter niet in de richting van de deur maar verder de kamer in. En tot de vreemde dame sprekend-e, zei ze: „Neen, Helena, ik kan niet meegaan". Zij sprak zacht maar duidelijk. Men be- greep, dat zij meende wat ze zei, al scheen ze te aarzclen. En de toon van de andere dame was zeker bedoeld vwp!ett«r«id te Wfwa to® m sittrtvoorddei HENSBROEK. De derde en laatste abonnementsavond. ge- organiseerd door den cafe-houder, den heer L. Mantel, alhier, en gehouden op Zaterdag avond, kunnen we tot een van de best ge- slaagde avonden van het seizoen, rekenen Ruim 200 bezoekers wachtten te onge veer 8 uur het optreden van den heer Daan Pool met spanning af. Al geruimen tijd te voren werd er hier over niets anders dan over dien avond gesproken. en reeds waren wij bevreesd, dat een te hoog gespannen verwachting wel eens op teleur- stelling uit kon loopen. Maar niets bleek minder waar. In alle op- zicht-en is het meegevallen Reeds direct, bij het eerste nummertje, „De verkeers-agent" of eigenlijk reeds eerder, zoodra het scherm dpging, en men het, door het ophangen van verschillende doek-en en sarongs zoo gezellig geworden tooneel aanschouwde, was de stemming er. En die is er gebleven tot aan het einde. Maar wanneer men ook het bijzonder goed verzorgde programma beschouwt de vele liedjes (een 15-tal) met een zeer uiteenloopen- de strekking nog eens in gedachten de revue laat passeeren, dan komt men tot de over- tuiging, dat zulk een repertoire voor ieder publiek geschikt is. Van de meer serieuse liedjes noeinen we alleen maar „Moederweelde", „Zeven heen en weer" en „Verhoogd". Zij vielen zeer in den smaak, ook het meer sarcastische nummertje „Ministerieel bezoek" Maar niet minder, vooral bij de ouderen, die liedjes, welke meer plattelands-moraal naar voren brachten, evenals ..Holland— Belgie" en het laatste nummer „Kees bij de Jubileum-feesten'die doorspekt waren met echt West-Friesche gezegden en uitdrukkin- gen. Daar hebben de ouderen van zitten geni-eten. Meer uit kunstzinnig oogpunt blonken uit ..Achter de wolken" en „Carnaval", alsmede de Hongaarsche dans „Czardas", waarin kleeding en belichting schitterend waren. Eerst om half 12 was het rijk gevulde pro gramma afgewerkt. Deze avond kunnen wij als een waardig slot der abonnements avonden beschouwen. HEILOO. In het cafe van den heer Helder werd Maan- dagavond de jaarvergadering gehouden van de Tuinbouwver. „De Vooruitgang" De voorzitter, de heer F. N Helder, open- de de vergadering, waarna de secretaris het jaarverslag uitbiacht. De omzet is geweest aan groenten f 18871.43 en aan aardbeien f 16684 53. totaal f 35.555 96 De omzet was 9290.04 grooter dan in 1927. De balans en winst- en verliesrekening sloten met en bedrag van resp. f 3209 03 en 4197.39 „Kan je niet? Of wil je niet? Bedoel je mis- schien Betty, dat je niet vrij bent om te doen of te laten wat je wilt? Werkelijk, Betty, dat overtreft alles. Maar ach, je bent zulk een klein kind niet als je doet voorkomen! Je bent op een leeftijd waarop je volkomen verant- woordelijk bent voor je daden". „Als je dat meende zou je mij nooit zoo behandeld hebben". Die woorden schenen haar te moeten kwet- sen en ze vermeerderden slechts haar haat. „Ik ben niet van plan hierover met ie te gaan twisten, vooral niet op deze plaats; dat kan je zelf niet wenschen. Weet je wel wie deze man is?" Zij wees naar Talbot. De jonge man glim- lachte, alsof de vraag en ook het gebaar hem amuseerden. „Dat is juist iets, dat ik mijzelf ook begin af te vragen. Ik ben zulk een noodlottig we zen, schijnt het, tenminste in uw oogen, dat ik mijzelf waarlijk in gemoede afvraag of ik mijn eigen persoon wel door en door ken". De vreemde dame nam niet de minste noti- tie van deze interruptie, maar sprak nog iets luider toen zij het meisje toevoegde: „Deze man is Percival Talbot van „Mon- nJksland". Dat heeft hij ml)' zelf een paar mi- nuten te voren vcrdald. Ik herhaal het je nu hftt wilte WE te eig® geyoel vip uit. Alles in orde bevonden waarna de ad- ministrateur, de heer S. Akkerman, een woord van dank ontving. De bestelling van sloffen had tot resultaat, dat bij de „Vrije Veiling" te Beverwijk een 12250 worden besteld a 8.50 per 100 stuks. Een voorstel tot het heffen van boete voor hen, die niet de vergaderingen bezoeken, vond voor en tegenstanders, daar echter al leen de leden stemrecht hebben, werd het voorstel met 5 stemmen voor, 8 tegen en 1 bianco, verworpen. Mededeeling. Het verslag van „De Vrije Veiling" welke een zuiver beeld geeft van den vooruitgang dier veiling moet voor de tuinders een aansporing zijn om lid te wor den. Er zijn nog altijd te veel tuinders, die alleen aanvoerders zijn. Ingevolge een op de vorige vergadering ge nomen besluit werd de wenschelijkheid geuit dat het bestuur op de vergadering der ..Proeftuin Kennemerland" zal verschijnen. Hiervoor werden gekozen de heeren F. N, Helder, plaatsvervanger de heer S. Akker man. De vergoeding werd op f 2.50 bepaald. Koolplanten zullen worden besteld bij de „Proeftuin Kennemerland" te Alkmaar Kool kragen bij „De Vrije Veiling". Na gehouden rondvraag en kleine verlo- ting, volgde sluiting. OIRKSHORN. Maandagnamiddag sloeg een paard, ge spannen voor een driewielige kar in de losse strengen, bij het afrijden van de brug alhier op hoi. De bestuurder, de heer P. H trachtte met kalmg beradenheid het anders makke dier weer in bedwang te krijgen, doch 't mocht hern niet gelukken, daar het paard telkens schrok, als de spoorstok zijn hakken raakte Dr. Groenhart. die juist zijn poort uitreed. voorkwam slechts met moeite een noodlotti- ge botsing, maar ten koste van een bescha- digd spatbord van zijn auto. Al slingerende holde het gespan verder. totdat een lantaarnpaal de kar aanhield. De strengen knapten af en het paard rende ver der alieen huis toe. De lantaarnpaal is door den schok geheel ontzet. Persoonlijke onge- lukken kwamen gelukkig niet voor. Bij de Maandag gehouden verpachting was de opbrengst van het grasgewas der wegen in de banne Harenkarspel f 338,25 vorig jaar 445,70, De opbrengst van den Woudmeersweg bedroeg f 63, vorig jaar f 50. 1 WIERINGEA. Maandag zijn bij den sluisbouw weer een kleine 100 arbeiders aangenccnen. De maat- schappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken hervat het werk echter niet meer voor Pa- schen. DIRKSHORN. Door stemgerechtigde ingelanden van def polder Woudmeer is met algemeene stem- men besloten. behoudens goedkeuring van Ged. Staten, den watermolen voor afbraak te verkoopen. VEENHUIZEN. Hier schijnt de griep eerst te komen, nu de barre koude dagen voorbij zijn In de dne 'agere klassen zijn nu tenminste ruim de helft der leerlingen afwezig. NOORDSCHARWOUDE. Societeit „Vriendenkring" Deze vereeniging kwam in feestelijke bij- eenkomst bijeen, de z.g. „vrouwenavond". Deze avond is goed geslaagd De speiers van de Langedijker Societeit match waren mede uitgenoodigd. Het programma wed gevuld door eigen krachten. Di-nsdagmiddag werd met toestemming van Burgemeester en Wethouders dezer ge- meente achter de Openbare Lagere school een brandbluschdemonstratie gegeven door de Nederlandsche fabriek van brandblusch- apparaten Excelsior" gevestigd te Amster dam. Aanwezig waren een dertigtal personen, w.o. wethouder Barten, de gem.-opzichter, de directeur van de gasfabriek, de pastoor en vele anderen. Een zeil werd neergelegd en dit met teer en benzine ingesmeerd en toen in brand ge- stoken. Een aantal kratten met wat houtwol ondergi-ngen hetzelfde lot. Beiden waren in een oogenblik met het brandbluschapparaat gedoofd. In het kort kan niet anders gezegd worden. dan dat deze demonstratie uitstekend ge slaagd is CASTRICUM. - Door den Commissaris der Koningin in dh gewest zijn van de dienstplichtigen dezer gemeente der lichting 1930 voorgoed vrijge- steld wegens broederdienst: P. Beentjes, P. C. Borst, J. Bos, C. Braken- betameiijkheid, i-ngeval het tot nog toe niet tot je is doorgedrongen." Het jonge meisje gaf geen antwoord; zij scheen met stomheid geslagen te zijn. Hij antwoordde in haar piaats, beleefd ironisch. „Mij dunkt wij moesten deze dame mede- deelen, dat haar inlichtingen niet noodig zijn". Flij richtte het woord tot het jonge meisje. „Ik heb mij reeds aan u bekend gemaakt of gepresenteerd." Zij zag hem doodsangstig aan. „Ja, dat heeft u gedaan; ik heb van het begin af aan geweten wie u is." En weder viel de vreemde dame zoo scherp mogelijk uit: „Indien dat het geval is, Betty, dan gaat je schaamteloosheid alle begrip te boven! Welk ongelukkig toeval je met dezen man in aan- raking gebracht heeft, weet ik niet; het is je eigen schuld als je misschien moeilijk van hem af kon. Maar dit is nu voorbij. Indien dit jouw kamer is, zend hem dan weg; is het de zijne, ga dan dadelijk met mij mee. Is het zijn kamer?" „Ja" „Ga dan mee". De jonge vrouw sprak op een toon van ge zag. Zij trad eenige schreden vooruit alsof zij haar tot gehoorzaamheid wou dwingen Maar naarmate zij naderde. ging de ander achter- •tit, alsof zij hear sehuwde. (Wordt yeryolgdL

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5