e&jLfwie&a stoxvis mBMimm I R. S. STOKVIS ZONEN J Ziekenfonds opgericht werd, er slechts 3 spe- cialisten waren. Dit aantal is thans veel grooter geworden. Voor hetzelfde geld heb- ben de verzekerden dus veel uitgebreider be handeling gekregen. Om nu het tekort op te heffen zijn er twee mogelijkheden: n.l. le contributieverhooging, 2e inkrimping van de behandeling. De heer Greeuw deelde mede, dat in de vcorvergadering besloten was, geen defi- nitieve maatregelen te nemen. Toch zou vol- gens hem meer aandacht aan de zaak moe- ten worden geschonken, cm de steeds stij- gende tekorten tegen te gaan. De voorzitter merkte op, dat er geen enkel ziekenfonds in Nederland is, dat zoo- veel voor zijn verzekerden geeft als het Alk- maarsche. En toch is de contributie hier niet de hoogste. De heer J o n\g meende, dat als er gevaar zou dreigen, hij dezelfde contributie een min der uitgcbreide behandeling te krijgen, men niet moest aarzelen, om tot verhooging over te gaan. Nadat nog enkele opmerkingen gemaakt waren, meende de voorzitter, dat de zaak thans genoeg belicht was. Dr. B 1 o k diende daarna een voorstel in, om de contributie met 1 cent te verhoogen. Van deze verhooging zou, indien mogelijk, een fonds gevormd kunnen worden, misschi'en zelfs een reserve. Het voorstel Blok werd verworpen met 4 tegen 13 stemmen. Het bestuursvoorstel (geen verhooging) werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Benoeming accountant. Met algemeene stemmen werd dezelfde ac countant weer voor een jaar benoemd. Dekking tekort 1928. Het bestuur stelde voor, dit tekort te doen betalen door het onderdeel Alkmaar. Aldus besloten. jaarlijksche bijdrage tot bestrijding der tuberculose. Het bestuur stelde voor, de bijdrage 100) dit jaar niet te geven, gezien de toestand der kas. Aldus besloten. T andheelkundige hulp in de toekomst. De voorzitter deelde mede, dat de begroo- tmg voor deze hulp met pirn. 3000 over- schreden was. Met de tandartsen zal ge- tracht worden, een nieuwe overeenkomst aan te gaan. Voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer B o u m a n merkte op, dat hij bij het nazien van de kas, gezien had, dat meer- dere doktoren nagelaten hadden, hun beta- lingen te doen. De voorzitter antwoordde, dat alle betalingen geschied zijn. In het nieuwe regie- ment zullen strafbepalingen opgenomen wor den, om evntueele nalatigheden te voorko- men. Nadat nog enkele heeren aan het woord geweest waren, sprak de voorzitter enkele woorden over de nieuwe ziektewet. Naar aan leiding daarvan vroeg hij, of de vergadering het goed vond, dat het bestuur die maatre gelen nam, die volgens de nieuwe wet noodig mochten blijken. Hiertegen had niemand bezwaar. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de aanwezigen voor de prettige behandeling der agenda. Provanciaal nieuws heilooT In het Brunogebouw werd Zondagmiddag 3 uur een vergadering gehouden van de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" onder presidium van den heer J. Opdam, waarin opt e K. als spreekster optrad mej/ Annie Meijer, lid van de Tweede Kamer met het onderwerp „De plicht der R. K. vrouw". De voorzitter opende met den christelijken groet en zeide dat het geen gewoonte is om op Zondag te vergaderen. Doch deze keer was een uitzondering gemaakt omdat de spreekster alleen den Zondag vrij had. Hij wijdde nog uit over de beteekenis van de ver- kiezing voor de Kamer en gaf het woord aan de spreekster. Deze wees er op dat het den wensch was en is van de regeerende pausen dat men katholiek georganiseerd is. Zij memoreerde hoe van het program van de R. K. Staats- partij Dr. Schaepman de grondlegger was In 1883 ,vas reeds een poging gedaan tot het samenstHlen van een program, doch dit stuitte op verzet bij de kiezers en kamerleden, omdat men meende dat hunne rechten beknot werden. Eerst 13 jaar later werd het werke- lijkneid. De spreekster zou eenige punten van het program bespreken waarbij de vrouw het meeste belang had. Zij stipte aan de hu- welijkswetgeving, zorg voor het groote ge- zin en den strijd tegen de onzedelijkheid. Spr. constateerde dat we in ons land vrijheid van godsdienst hebben. Dat moet zoo blijven en we hebben de meeste waarborg als we een blijven. In dit verband wees spr. naar Frank- rijk en Rusland, waar het katholieke leven ondermijnd is. Een punt van ons program is de missie-ac- tie. Spr. zeide dat we aan Indie wel eenige verplichting hebben en als de actie van vrij heid in Insulinde nog niet dat resultaat heeft opgeleverd, dat wij zouden wenschen, dan ligt dit niet aan ons, doch aan de omstandig- heden.Wij wiilen deze kwestie niet op den spits drijven, wij laten dit liever aan de R K. Volkspartij en Puis Arts-over. Bij de huwelijkswetgeving zijn wij vrou- wen het meest betrokken. Wordt de echtschei- ding in d< hand gewerkt, de ontwrichting van het huwelijksleven bevorderd, dan pluk- ken wij \rouwen daarvan de wrange vruch- ten. Er zijn zeer veel echtscheidingen in ons land en zij zijn de laatste 10 jaar met 45 pCt. vermeerderd. Het is zoo erg, dat de burge- meester van Den Haag, een liberaal, er voor waarschuwde. Zorg voor het gezin en moederschapszorg. w?j wiilen niet zoo ver gaan als de S. D. A. P. Wij wiilen niet de gehuwde en ongehuwde rnoeder op een lijn stellen, doch wij wiilen wel voor de laatste zorgen. De zorg voor het kinderrijk gezin heeft onze groote belangstel- hng. De regeering moet zich hiervoor offers getroosten. Die zorg kan zich uiten en heeft zich geuit in verlaging van belasting, verlichting voor kinderrijke gezinnen en vooral de huisves- ting- Tegenwoordig deed in spr, woonplaats Ouderwetschc degelijkheid Moderne constructie Lage prijzen de kleine woning met 2 of 3 slaapplaatsen opgeld. Spr. veroordeelde dit stelsel omdat het de kinderbeperking in de hand werkt. Zij toonde met cijfers aan wat minister Aalberse voor het woningvraagstuk had gedaan. Een be- drag van 700 millioen was voor woning- bouw etc. gevoteerd. Thans doet men zoo goed als niets. Spr. wees er op, dat de vrouw haar kennis moet vermeerderen en interesse moet hebben voor lectuur en de dagbladen en zich voor- nemen moet propagandiste te zijn. Na de pauze behandelde zij de komende verkiezingen en de taak die de vrouw dan heeft. Wij moeten niet alleen stemmen, doch ook de lauwe kiezers warmen maken voor onze zaak. Spreekster meende, dat de vrouw nog te weinig haar Dak begreep. Zij wees op Haarlem, waar het raadslid Overstegen aan B. en W. had gevraagd of er in Haarlem 4588 meer vrouwelijke dan mannelijke kiezers wa- ren en zoo ja, hoe of B. en W. aan dat euvel paal en perk wilden stellen. (Gelach.) Het gaat niet om personen of partijen. Hei is nog altijd rood of zwart, tegen of voor Christus. Laten we bedenken, wat mgr. Ariens zeide Wij zijn de eerewacht van Christus. Laten we ons op dien eerenaam voorstaan en onze rechten laten gelden, maar dan ook alle lauw- heid en onverschilligheid afleggen. We moe ten tot de laatste vrouw (man) opkomen voor ons beginsel en strijden, opdat Christus heersche niet alleen in het huisgezin, doch ook in de maatschappij. Met een opwekking om te werken, opdat de roomsche Kamer fractie onverzwakt, zoo mogelijk versterkt, terug komt, besloot spreekster haar rede. HEEMSKERK. Gister heeft onze oudste inwoner, de heer A. Schipper, zijn 93sten geboortedag her- dacht. Wij hebben daar den jubilaris opgezocht en hem onze gelukwenschen aangeboden. Wij vonden hem daar temidden van bloemen heel knusjes zijn sigaartje rooken. In Zweden heeft men in Ianuovi in een proeftuin btoembollen geplant in den vollen grond door middel van electrische grondver- warming in bloei getrokken, waarvan de kos- ten slechts 1 pCt. der handelswaarde van die btoembollen bedroegen. Men heeft daar tal van electro-tuinbouwbedrijven. STOMPETOREN. Zondagavond gaf Aurora in de kolfbaan van den heer Kamsteeg alhier eene openbare uitvoering, opgevoerd werd „Zijn Zoon", blijspel in drie bedrijven naar het Duitsch van G. von Moser. Het stuk beviel de aan wezigen best; er werd door alle spelers uit- stekend spel gegeven. VEENHUIZEN. Daartoe in staat gesteld door een subsidie van het hoofdbestuur heeft de afdeeling Veenhuizen van den Bond voor Staatspensi- onneering besloten dit jaar een afgevaardig- de naar de algemeene vergadering te Den Haag te zenden. De heer P. Bontes alhier zal de afdeeling dan vertegenwoordigen. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Doekes werd 22 dezer de Algemeene Vergadering van de Cooperatieve Boerenleenbank alhier gehou den, ten huize van den heer D. Swager. De voorzitter opende de vergadering met een korte rede, welke met't oog op den goe- den financieelen toestand in den tuinbouw tegenwoordig, in opgewekten toon is gesteld. De pessimistische leden van de bank, die voor enkele jaren uittraden, bevreesd als zij waren voor de welvaart der instelling, zijn door de feiten in het ongelijk gesteld. De kassier las nu de ledenlijst af, waaruit bleek, dat 89 leden aanwezig zijn. Verschil- lende leden hebben bericht van verhindering gezonden. Daarna las de heer J. Groot de notulen van de vorige algemeene vergadering, Welke onder dankzegging worden goedgekeurd. Aan de orde worden thans gesteld rekening en jaarverslag van den kassier, den heer A. Kistemaker. waaruit we een en ander vermel- den. Geboekt werden 1637 posten, tot een ge- zamenlijk bedrag van 953151.05. Het saldo der spaargelden met bijgeschreven rente be- droeg 418026,09. Terugbetaald werd 160323,07, dus was het saldo tegoed der inleggers op't einde van't jaar 257703,02 In loopende rekening werd uitgegeven 630918,99 en terug ontvangen 500614,83 alzoo nog loopende 130304,16. Het bedrag der verleende voorschotten was 156482.—, waarvan voor 31 December terug kwam 36881,—. Er werd een winst gemaakt van 552,37. waardoor de reserve is gestegen tot 99(52,47. Wijziging in het bestuur had dit jaar niet plaats, terwijl de vergaderingen geregeld werden bezocht. Geregeld had ook de controle plaats, zoo- wel van den Raad van toezicht als van wege de Centrale, en steeds werd alles in de beste orde bevonden. De renteberekening voor voorschotten blijft weer 4 3/4 Rentevergoeding voor spaar gelden aan leden 3 3/4 voor een jaar vast 4 aan niet-leden 3 3/4 Het ledental bedraagt 144. De voorzitter dankte den kassier voor het verslag. Volgde verkiezing. Met bijna algemeene stemmen werden herkozen de heeren L. Doekes en C. Francis,'respectievelijk tot lid van het bestuur en van den Raad van toezicht. Beiden namen onder applaus der aanwezigen hun be noeming weder aan. Bij acclamatie werden tot plaatsvervangen- de bestuursleden herkozen de heeren D. Swart en M. de Pee. Hierna deed de voorzitter nog enkele mede- deelingen over den rentevoet, waarbij de heer C. de Vries met genoegen constateerde, dat met de verlaagde rente voor voorschotten de bank toch behoorlijkt werkt. De voorzitter antwoordde hierop: „Ja, dat is wel zoo, maar de winst is zeer klein, zoo- dat slechts een gering bedrag aan de reserve kan worden toegevoegd. Of zulks op den duur gezond zal blijken?" Daarna sluiting. SINT PANCRAS. Vrijdagmiddag half vier vergaderde de raad der gemeente onder voorzitterschap van den heer Kroonenburg, burgemeester, tevens secrtaris. Ingekomen waren: Dankbetuiging van H.M. de Koningin- Moeder op het telegram van gelukwensch bij haar jubileum. Van Ge. Staten een schrijven, waaruit bleek, dat de provincie thans bereid is, to: aansluiting van den Achterweg aan de water leiding, zoodra 90 procent der perceelen de gemeente zijn aangesloten. De voorzitter deelde mede, dat dit thans zeer spoedig het geval zal zijn; daar na de vorst-periode nog weer verschillende huizen zijn en worden aangesloten. De circulaire heeft dus wel resultaat gehad. Het ligt in de bedoeling nu de nalatige eigenaren nog eens aan te schrijven. Bij weigering zal tot proces- verbaal overgegaan. Er moet toch ook eens een eind aan komen. Ged. Staten deelden mede, dat de instructie voor den secrtaris door hen voor kennisgeving is aangenomen. Een brief van Ged. Staten betreffende de bekende jaarwedde-regeling. Van de Directie der Spoorwegen de reke ning '28 betreffende de spoorlijn Alkmaar- Broek op Langendijk, sluitende met een saldo van f 16052.16. De gemeenschappelijke ga- rantie, bedragende 12000, is voor 1929 reeds vermnderd tot 6400. Van den Inspectie der Directe belastingen een raming van de opbrengst der opcenten grondbelasting tot een bedrag van 1200 voor het dienstjaar 1929. Van de Directie der Lichtbedriiven te N Scharwoude een verbruiks-overzicht van gas en electriciteit over 1928. Voor gas bedroeg het aantal aansluitin op 31 Dec. '28 2447, tegen 2410 aansluil gen op 31 Dec. '27. Alzoo een vermeerdering van 37. De vermeerdering van het gasge- brui'k bedroeg 8.2 procent totaal. Het aantal electriciteits-aansluitlngen be droeg op 31 Dec. '28 1940, tegen 1880 op 31 Dec. '27. Het totaalgebruik ging vooruit met 10.6 procent. Van het Prov. Waterl. Bedr. de voorwaar- den van waterlevering. Van de politie-radio-commissie een verslag over 1928. Van de Thermo-chemische fabrieken te Am sterdam eveneens een verslag over haar werk- zaamheden betreffende de vernletiging van afgekeurd vee en vleesch. Verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar. Van de Directie van Landbouw mededeelin- gen over 1928. De voorzitter deelde mede, dat in den afge- loopen winter aan verschillende werkeloozen werk is verschaft, o.a opruimingen van boo- men enz., waarvoor aan loon was uitgekeerc een bedrag van 798.75. De aarigebouwde schoollokalen zijn zoo goed als klaar, die van de openbare school zijn reeds in gebruik genomen, teneinde in de iokalen de plafonds te kunnen aanbrengen Een verzoek van A. Smit om een boom, staande in zijn pad te mogen verwijderen, werd, na toelichting door den voorzitter, toe gestaan Op voorstel van B. en W. werd besloten in de cpenbare school een doorgang te maken naar de voormalige kolenbergplaats der secretarie en het schuurtje beschikbaar te stel len voor het hoofd der school als fietsen- en gereedschappenbergplaats. Een aanvulling in de verordening op de keuring van waren, waardoor o.a. ook melk- veehouders onder de bepalingen vallen, werd overeenkomstig een voorstel1 van B. en W aangenomen. Het kohier hondenbelasting 1929 werd vastgesteld tot een bedrag van 108. In dit verband merkte de voorzitter op, dat door de Tiurbouwvereeniging indertijd is verzocht om toezicht te houden op losloopende honden. Doch meermale'n is gebleken, dat in de meeste gevallen iuist leden van de „Tuinbouw" zich niet aan deze verordening hielden. Hij wilde gaarne van deze plaats aller medewerking inroepen om de verordening te handhaven. Bij overtreding volgt onherroepe- lijk proces-verbaal. Een verzoek van P. Kloosterboer tot het koopen van een stuk bouwterrein bij den gashouder, werd niet ingewilligd. Wethouder v. Kampen stemde voor. De Twuijverweg. Medegedeeld werd, dat het bestek aan Ged. Staten moest worden toegezonden. Deze deel den thans mede, dat aan Alkmaar toestem- ming is verleend de werken uit te voeren en tot aanbesteding over te gaan. De desbetref- fende gemeenschappeliike regeling werd met a!g. stemmen aanvaard. De voorzitter verklaarde, dat de aanbeste- dinp thans iederen dag kon worden toegemoet gezien. De begrooting '28 werd in verband met wij ziging van enkele posten, o.a. door aankoop van land enz., gewijzigd tot een eindbedrag van 18905.92 Voorstel tot a-mleg van een rijwielpad St Pancras— Koedijk. De voorzitter deed aiededeeli'ag van de ver schillende voorbereidende besprekingen welke met het dagelijksch bestuur van de gemeente Koedijk waren gehouden, zoodat tenslotte vol- ledige overeenstemming is bereikt. De raming bedraagt 17000. Door de L. G. C. is een bijdrage toegezegd van ten hoogste 4000 De overige 13000 zullen door de beide ge- meenien worden gedragen in verhouding tot het zielenaantal. Het aandeel van onze ge meente zou dan bedragen rond 6000. Intus- schen is door „De Tuinbouw" een bijdrage fevoteerd van 750, terwijl door de Banne t. Pancras is toegezegd een bijdrage tot een maximum van 1500. Bovendien zal door het bestuur van de Boerenleenbank alhier aan de algemeene vergadering worden voorge- steld, eveneens 750 bij te dragen in het aandeel der gemeente, dat hierdoor dus dan zal worden verminderd tot een bedrag van 3000. Waar hierdoor ondubbelzinnige blijken worden gegeven, dat het plan in de gemeente algemeen werd toegejuicht, stelden B. en W. voor het plan door te zetten en het gevraagde bedrag beschikbaar te stellen. Op een vraag van den heer Slijker, deelde de voorzitter mede, dat de begrooting nauw- keurig is opgemaakt, ook de bruggen zullen worden vernieuwd en verbreed, terwijl het pad, van betontegels, ter breedte van 2 M nagenoeg recht zal worden. De heer Lek sprak zijn voldoening uit over den gang van zaken, evenals de heer Snel, die echter voor de toekomst liever een rijweg had Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter feliciteerde den raad met dit besluit en sprak den wensch uit, dat het resultaat inderdaad mocht blijken te zijn in het algemeen belang en in het bijzonder voor de betrokken gemeenten. Tenslotte bracht de voorzitter in bespre- king een adres van de ingezetenen, woonach- tig aan den Twuijverweg tot demping van de wegsloot en het beplanten van de rooilijn met een liguster-heg. De voorzitter releveerde de gehouden be sprekingen, waarbij de aanwonenden niet ge- negen waren de kosten komende op 4.60 per M., te dragen. Thans komen zij met dit ver zoek, waarbij zij verklaren, de halve kosten. dus 2.60 per M., te wiilen bijdragen. De kosten bedragen 1100. Van de Banne is bericht ingekomen, da een bijdrage wordt verleend van een derde van het gemeentelijk aandeel, zoodat dit zal bedragen voor de gemeente 370. De heer Snel sprak er zijn verwondering over uit, dat de voorzitter spreekt van een verzoek van de bewoners was uitgegaan, die er toch niet zoo veel belang bij hebben, verder genbouw tot uitvoering te brengen. 4e. Bij het rijk en de provincie aan te drin- gen, op een zoo spoedig mogelijken aanleg van het kanaal Medemblik-Hoorn, daarbij zorgdragende, dat dit kanaal verbinding krijgt met de Hoornsche haven. Na verschillende besprekingen vereenigde zich de Kamer met algemeene stemmen met het overgelegde ontwerp-antwoord. Het bureau heeft een ontwerp-adres aan de Tweede Kamer, inzake de fmancieele betrek- king tusschen Rijk en gemeente, ter vaststel- ling aan de Kamer voorgelegd. In het uitvoerig geraotiveerd adi'es wordt verzocht: le. de in het ontwerp van wet opgenomen vrijstellingen van de verteringsbelasting naar den eersten en tweeden grondslag (huur- waarde en meubilair) uit te breiden tot alle bedrijfslokaliteiten, waaronder te rangschik- ken zijn winkels, hotels, koffiehuizen, kanto- ren, enz.; 2e. te bepalen, dat naar den grondslag motorrijtuigen belasting wordt geheven, we- gens het houden van motorrijtuigen, welke niet uitsluitend, of bijna uitsluitend, voor het beroep of bedrijf worden gebezigd; 3e. uit de gemeentewet te doen vervallen de mogelijkheid, een zakelijke belasting op het bedrijf te heffen; 4e. aan artikel 240 der gemeentewet een zoodanige aanvulling te geven, dat het mo gelijk wordt, aan houaers van vliegende win kels een zware belasting op te leggen. De Kamer vereenigde zich met den inhoud van dit adres. meende hij, dat bij de Heg-afscheiding ook een prikkeldaard-afscheiding was begrepen. Hij achtte een heg alleen niet afdoende en sprak zijn teleurstelling hierover uit. De voorzitter verklaarde, dat dit adres was ingekomen naar aanleiding van het bespro kene in de laatste bijeenkomst en vertrouwde, dat de afseheiding door gemeentewerken van Alkmaar flink in orde gemaakt zou worden Wethouder Duilf wilde een uitzondering maken voor de sloot bij de pastorie en bij Snel, aangezien stilstaand water schadelijk kon worden voor de gezondheid. De heer Snel merkte op, dat de sloot bij de pastorie al jaren lang verontreinigd was ge weest. Hij was er voor, daar ter plaatse den toestand eens flink onder de oogen te zien. Naar aanleiding hiervan ontstond een nog al uitgebreide discussie. Tenslotte werd het verzoek nadat de heer Lek nog verklaard had, dat hij de ge- meentelijke bijdrage eigenlijk niet zoo noo< zakelijk achtte, met algemeene stemmen in: igewilligd Hierna si sluiting. BEVERWIJK. De heer A. A. de Winter heeft tegen April ontslag genomen als boekhouder-kas- sier van de N.V. Bloembollenveiling ,,'t Cen trum". In zijne plaats is benoemd de heer Kohier. Tevens is nog als lid der Directie van genoemde veiling opgenomen de heer B G. Hilbers. HOORN. Zaterdag heeft de Kamer van Koophande; en Fabrieken voor West-Friesland in het Stadhuis te Hoorn vergaderd onder leiding van haar voorzitter, den heer M. A. Emmer- ting. De voorzitter herdacht het over leden lid J. van der Deure. Bij het secretariaat van de kamer waren uit de gemeenten Purmerend, Edam en Hoorn verzoeken ontvangen, om financieelen steun voor het doen openbreken van verschil lende vaarten en van de zee. Deze verzoeken zijn aan het bureau voorgelegd. Dit meende te moeten besluiten, ze niet in te willigen. De voorzitter kwam er tegen op, dat de schijn zou kunnen worden gewekt, alsof de kamer, of het bureau niet evengoed zou op komen voor de belangen der ingeschrevenen in het district. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat een grondige verbetering van den weg van Edam naar Oosthuizen inderdaad niet in het onderhoudsbestek over 1929 is opgeno men. Indien te zijnertijd tot algeheele verbete ring van bedoelden weg mocht worden over gegaan, zullen de in den weg nog aanwezige bruggen door bruggen van gewapend beton moeten worden vervangen. B. en W. van Hoorn hebben aan de kamer gevraagd, of het indertijd door haar ingeno- men standpunt, ten opzichte van het trac6 van het kanaal bij Hoorn, in verband met den bouw van het Missiehuis alsmede in ver band met de vervroegde uitvoering der Zui- derzeewerken, wijziging heeft ondergaan. De kamer heeft de hierop betrekking heb- :ende stukken in handen eener commissie ge steld, die opdracht kreeg, de kamer van ad- vies te dienen. Deze commissie adviseerde: le. De vraag, of het kanaal ten Noorden, of het Zuiden der gemeente moet worden aan- gelegd, op het oogenblik niet aan orde te stel len, doch de beantwoording van die vraag op te schorten, totdat besloten wordt tot den aanleg van het kanaal Alkmaar—Hoorn. 2e. Bij het opmaken van het uitbreidings- plan der gemeente Hoorn en bij de uitgifte van gronden rekening te houden met dc mo gelijkheid, dat later voor het kanaal Alkmaar —Hoorn het trace ten Noorden der stad wordt gekozen. 3e. Aan den rijks- en provindalen water- staat vrijheid te ge\eo, hun plannen tot we-. OTERLEEK. Zaterdag 23 en Zondag 24 Maart hield de Huisvlijtvereeniging haar jaarlijksche ten- toonstelling in 't cafe van den heer O. de Vries. Zaterdagavond waren we in de gelegen- heid het ingebrachte te bezichtigen. Onze inaruk was, dat door dames en meis- jes de huisvlijt terdege was beoefend, wat we echter niet konden zeggen van de heeren en jongens. De inzendingen van laatst genoemden wa ren dan ook niet zoo talrijk als we gewoon zijn. De uitslag van het onderzoek door de jury, welke bestond uit de dames mevr. M. Huyser van Reenen, mevr. C.. Mulder Blom en mej. N. Kok, en de neeren E. Harder en R. Rauwerda, luidt als volgt: Afdeeling Kleuters: lste pr. Jan Heinis; 2« pr. Coba v. d. Neer; 3e pr. Willy Blom; 4e pr. Jaap Boeder; 5e pr. Jeltje Witteveen Afd. schooljongens: Groep 1: le pr. Adri- aan Schuurman; 2e pr. Albert v. d. Neer; 3e pr. Eibert v. d. Streek; 4e pr. Leendert Kruit- hof. Eervolle vermelding: Hendrik Heinis. Groep 2: le pr. Jan Mammen; 2e pr. Si mon Schram; 3e pr. Aart Kruithof; 4e pr. Jan Kuilboer. Groep 3: le pr Jaap Timmer; 2e pr Dirk Kruithof; 3e pr. Piet rranzen; 4e pr Piet Kuilboer. Een vermelding: Jan Veldboer en Jaap Rawinkel. Groep 4: le pr. Frans Heinis; 2e pr IJs- brand Hay. Eervolle vermelding: Dirk Imming en Leendert Slot. Groep 5: le pr. Dirk Zijp; 2e pr. Herman Imming Groep 6: le pr. Klaas Govers; 2e pr. Aris Wagenaar. Eervolle vermelding: Jaap Dekker. Groep jongeheeren: le pr. Laurens v. Bodegraven. Eervolle vermelding Jacob Schuurman Afdeeling heeren: Kunstwerk: le pr. de heer J. de Wit; 2e pr. de heer A. Deun; 3e pr de heer G. Moeijes. Bekroningen voor dames en meisjes: Groep 1: le pr. Corrie Klinkhamer; 2e pr. Geesje Kolk. Eervolle vermelding: Jenny Dekker. Groep 2: le pr. Ma Blom. 2e pr.; Klaaske Witteveen; 3e pr. Gonda Blom. Groep 3: le pr. Catrien Akkerman; 2e pr. Gre v. d Gracht; 3e pr. Nelly v. Bodegraven, Groep 4: le pr. Aiie Beeker; 2e pr. Ma Ooms; 3e pr Trijntje Dekker Groep 5: le pr. Maartje Kruithof; 2e pr. Alie Witteveen; 3e pr. Aafje Slooten. Groep 6: le pr. Aafje Klinkhamer; 2e pr.. Aafje Akkerman; 3e pr. Nelly Groot. Afdeeling jongedames: Nuttige handwer- ken: le pr. Rien Deun; 2e pr. Trien Govers Eervolle vermelding Baafje Kooij Fraaie hand werken: le pr. Marie Reuze- naar; 2e pr Rien Deun. Eervolle vermelding Marie Dekker. Afdeeling dames tot 40 jaarNuttige hand- werken: le pr. mej Korver; 2e pr. Rika Veldboer; 3e pr. Bertha Zijp. Eerv. verm. mej. Schram en mej. Klink hamer. Dezelfde: Fraaie handwerken: le pr. Grietje Kay; 2e pr. mej. Klinkhamer; 3e pr, mej. Hemke. Eervolle vermelding mej. v Bodegraven. Afdeeling dames boven 40 jaar: Nuttige landwerken: le pr. mej Deun; 2e pr, mej. Volkers; 3e pr. mej. Timmer. Eerv. vermelding: mej. Wittebol. Dezelfde voor fraaie handwerken: le pr- mevr. de Wit; 2e pr. mevr Dekker. Eerv. vermelding: Mej. Deun Het bezoek viel ons de eerste avond niet mede, wat tot gevolg had, dat ook de ver schillende attracties het niet bijster drul ladden. j We misten dit keer de grabbelmand, waar voor in de plaats was het rad van avontuur, waar menigeen een kansfe aan waagden. Het slot van de eerste avond was de tradi- tioneele verloting waar altijd veel belang- stelling voor is. De tweede dag werd ingezet met een kin- derfeestje, zooals altijd de gewoonte is We meqnen opgemerkt te hebben, uit ai- cele kindermonden, dat zij wel eens meer heb- aen genoten dan nu het geval geweest is, wij gelooven dan ook, dat een kind meer gevoeld voor een greep in de grabbelmand of een zet op het draaibord dan het krijgen van een plak chocolade. Het bezoek was den tweeden dag zeei groot, ook van buiten door het bij uitstek mooie lenteweer. Te 814 uur werd de tentoonstelling geslo- ten en was het woord aan den voorzitter deft leer J. de Wit. die het in grooten getale aaa- werige publiek het welkom toeriep. Spr. be- tuigde ziin oprechten dank aan alien, die tot .~rir,a AMSTERDAM ROTTERDAM GRONINGEN V «vs a l, j a! 1_j it r f. J

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6