Ona® 8Colonsen« Binwenland M 11# ATandpasta 1^ V iWk 25 75 c.p.iu be Itflai*ktberichten het welslagen hadden medegewerkt, inzen- ders zoowel als schenkers van cadeaux voo: de verloting, ook dc jry-leden en zijn mede- bestuurders betuigde spr. zijn dank voor het vele werk, dat aah een dergelijke tentoonstel- ling is verbonden. De heer Kruithof, die geheel belangloos de lichtinstallatie verzorgd had, kreeg voor zijn bemoeii'ngen een kistje sigaren. Spr. stond nog even stil bij het feit, dat de inzendingen van jongens en heeren zoo waren teruggeloopenhij hoopte niet, dat dit zoo zou doorgaan, anders zou het in overweging genomen worden, om het om de twee jaar te doen. Een 15-tal jonge dames, lotenverkoopsters, hadden voor hun werk een cadeautje tot be- looning in ontvangst te nemen. Voor uitwisseling trad dezen avond de declamator, Loevens uit Alkmaar op, die er uitstekend in geslaagd is, met ernst en luim het publiek aangenaam bezig te houden Dan volgde de verloting (de 2de helft) en prijs- uitreiking. De voorzitter feliciteerde de prijswinners en hoopte niet, dat het de niet-prijswinners zou ontmoedigen. Het is wel leuk, als men een priis wint, maar het moet niet het doel zijn, het idee moet zijn te laten zien, wat men presteert, waartoe men in staat is. Vermelden we nog, dat beide dagen een gezellig strijkje aanwezig was, bestaande uit jonge dames, die ijverig hun best deden, het publiek te verpoozen. Nadat de voorziter om half elk het officieele gedeelte sloot met woorden van dank en een tot weerziens aan het adres van den heer B.C. Loevens, bleef men in een prettige stem ming nog langen tijd bijeen Het eerste lustrum, dit was de vijfde ten- toonstelling, is uitstekend geslaagd. SCHAGEN. De heer J. Willemse, S. D. A. P., te Scha- gen, heeft als lid van den Raad bedankt Zijn opvolger, de heer J. C. Mulder, wenscht met in aanmerking te komen, de volgende op de lijst Mw. J. C. KramerKeijzer is van de- zelfde meening. No. 6 van de lijst wenscht beraad, mocht ook deze geen lust hebben dan zijn er jiog 4 beschikbaar. Bij een beetje te- genspoed kan de S. D. A. P. partii, wel eens te kort candidaten hebben. GEDENKSTEEN ONTHULD. Zaterdagmiddag had op de begraafplaats fe Edam een bijzondere plechtigheid plaats. Na een inleidend woord van den heer Zuiker- berg werd namens de Nederlandsche Ver. van Kermisvabgenooten ,.Ons Belang" door haar voorzitter, den heer Goossen, uit Rotter dam, een gedenksteen onthuld en overgedra- gen aan de familie op het'graf van den heer Louis Vallentroed, secretaris-penningmeester dier vereeniging. Spr. stelde in treffende be- woordingen diens vele verdiensten in het licht. De heer Jb. Hartog aanvaardde na mens de familie den gedenksteen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een militaire vrachtauto, militairen en levensmiddelen vervoerende voor militairen die op manoeuvre waren, is nabij Tjikembar (afd. Soekaboemi) op de helling van Pang- leseran, doordat de remmen plotseling wei- gerden, tweemaal over den kop gestagen. De chauffeur, Europeesche fuseliers, een militair en een huishoudster werden ernstige gewond, en een koelie kreeg een hersenschudding. Zij werden naar het hospitaal vervoerd. Een nader bericht van Palembang meldt, dat de Europeaan en de drie inlanders, die bij den brand in het pompstation te Lembak van de Bataafsche Petroleum Maatschappij zwaar werden gewond, overleden zijn. EEN VERVALSCHT TELEGRAM. Hoe een gevangene vrij kwam. Zooals men weet, wist eenigen tijd geleden een gevangene, die gedetineerd was in de strafgevangenis te Malang, zich in vrijheid te doen stellen, door middel van een vervalscht officieel telegram. Later kwam de verval- sc'iing aan het licht, doch intusschen was de vc el gevlogen. De man, een zekere Goesti Soltiman bin Pangeran Mohamad Sleman had zoo goed als geen spoor nagelaten en het ws voor de Malangsche politie haast een wanhooige taak hem te vinden. De door een list in vrijheid gestelde gevan gene was intusschen gearresteerd in Stagen. Het werd toen ietwat gemakkelijker de zaak te onderzoeken en weldra kwam de geraffi- neerde wijze aan het licht, waarop men is te werk gegaan bij de vervalsching van het tele gram. In tegenstelling met eerder in de pers ver- spreide berichten, als zou het telegram inder- daad aan een telegraafkantoor zijn aange- beden en naar Malang overgeseind, blijkt nu dat daarvan geen sprake is Men is heel wat listiger en met minder kans op ontdekking te werk gegaan, zoo meldt thans het Soer. Hbl. De gevangene Goesti Soleiman bin Pan geran Mohamad Sleman was in de gevange- nis te Malang werkzaam bij de administrate en kon daardoor toegang hebben tot de ver- schillendl bescheiden die daar worden be- waard. Zoo kon hij zich op de hoogte stellen van den inhoud van divesre dienstttelegram- men; onder deze telegrammen bevonden zich uiteraard ook telegrammen wellce betrekking hadden op telegrafische lastgevingen tot in- vrijheidstelling van gevangenen. Het was dus voor Goesti Soleiman heel nemakkelijk een af- schrift te maken van een dergelijk draadbe- richt, en dit heeft hij met de nocdige accura- tesse gedaan. Hij nam vervolgens een mandoer van de gevangenis, alsmede den ge- vangenbpostlooper in het geheim en verkreeg hun medewerking Op welke wijze hij invloed heeft kunnen uitoefenen moet nog worden na- geplozen, doch het is niet onmogelijk dat 's mans hooge afkomst of beweerde hooge af- komst gewicht in de s.chaal heeft gelegd. Deze twee inlandsche gevangenisbeambten hebben toen hulp gezccht buiten de gevange nis. Zij vroegen medewerking. van den In- landschen besteller van het post- en telegraaf kantoor te Malang, wien zij verzochten om eenige blanco-telegramformulieren, welk ver* zoek gereedelijk v/erd ingewilligd. Deze man kon uit hooide van zijn functie daar gemak- kelijk aan komen en zoo werden deze formu- lierep vefvolgerrs den gevangeire Soleiman in hand en gespeeld. Het beschrhvep van dit formulier was slechts een kwestie van tijd en geduld. Het materiaal had hij voorhanden, het voorbeeld voor de opstelling van den tekst eveneens, en toen het fraaie geheel geache- veerd was, kon de poging worden gewaagd zich zelf daazmede in vrijheid te stellen. Het vervalschte telegram werd natuurlijk een repu opgemaakt ter afteekening. De gevangenis- postlooper deed het daarna voorkomen alsof door den telegraafdienst het telegram aan de gevangenis werd aangeboden en begaf zich ermede naar den cipier, die zonder argwaan te koesteren het regu afteekende. Vervolgens bracht de postlooper, zooals hij immer met poststukken deed, het telegram bij den direc- teur der gevangenis. Deze nam kennis van den inhoud en handelde daarnaar, eveneens in de waan verkeerend, met een officieele op dracht van zijn superieuren te doen te heb ben, en gaf last tot in-vrijheidstelling van den sluwen Goesti Soleiman. De gevolgde methode is dus wel heel han- dig en zeker op verbijsterend sluwe wijze toe- gepast. Hier zij nog opgemerkt dat de meening van de inspectie van den postdienst is, dat het telegram met groote deskundigheid werd op- gesteld, zoodat ontdekking a prima vista niet wel mogelijk was. Het is dus wel begrijpelijk dat men er zoo inliep. De gevangene Goesti Soleiman heeft inder- tijd een zware gevangenisstraf gekregen wegens de een of andere ingewikkelde ver- duistering. MAATSCHAPPIT TOT EXPIVAN BIERBROUWERIJEN IN NED. INDle. Uit Brussel wordt aan de A. F.. F. ge meld, dat onder den naam van Cobra een Nederlandsche maatschappij zou worden op gericht voor de exploitatie van brouwerijen in Ned. Indie, met 'n kapitaal van 2.000.000 gulden. Tot de promotors behooren de Banaue des Colonies, de groep Michael en het Credit General du Congo. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Uit Semarang wordt gemeld: Op de hel ling van den Gombel is een auto tegen een boom gebotst, tengevolge waarvan de inzit- tenden er uit werden geslingerd. De achttien jarige W. Jager uit Diiocja kreeg een slag- aderbreuk en overleed. De heer Penning- nieuwland kreeg een hoofdwond en een sche- delfractuur. De andere inzittenden, twee broers Jager en de heer Steller, werden niet ernstig gewor.;!. liftiid- en TiiinhftEW. DUBBELWANDIGE GLAZEN POOTAARDAPPELBEWAAR- PLAATSEN. Na afloop van de periode van strenge vorst is gebleken, dat op verschillende plaatsen de pootaardappelen geleden hebben. Eenerzijds zijn zij bij verschillende verbouwers bevroren en daardoor waardeloos geworden, ander- zijds blijkt uit vragen om inlichtingen en uit inzendingen bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen ingekomen, dat op meerdere plaatsen het spruiten der poot- aardaopelen niet normaal verloopen is, veelal doordat de temperatuur te hoog opgevoerd is uit vrees voor bevriezen. De mogelijkheid is dan ook niet uitgesloten, dat de opkomst en verdere groei in vele gevallen te wenschen zullen overlaten. In verband hiermede vestigt de Planten- ziektenkundige Dienst de aandacht op de waarde van dubbelwandige glazen poot- aardappelbewaarplaatsen, die zooals ons ge bleken is, dit jaar uitstekend hebben voldaan Een beschrijving van deze bewaarplaatsen is opgenomen in de tweede herziene druk van Mededeeling No. 32 van den Plantenziekten kundigen Dienst „Het vroeg rooien van aardappelen van pootgoed en de bewaring in moderne pootaardappelenbewaarplaatsen" (verkrijgbaar a 15 cts), terwijl teekeningen van bewaarplaatsen op aanvraag verschaft worden door het Instituut voor landbouw- werktuigen en gebouwen te Wageningen. Op verschillende plaatsen zijn dergelijke pootaardappelbewaarplaatsen reeds eenige jaren aanwezig en in verband met de opge- dane ervaringen is de inrichting ervan ver- beterd. Een dezer verbeteringen, die dit jaar zeer goed voldaan heeft, bestaa't in het toevoeren van verschen lucht, ook bij zeer hevige koude, door middel van luchttoevoerbuizen van groote lengte (15 a 20 M.), die op een diepte van 1 M. onder de grond oppervlakte zijn ge legd. Dit systeem, dat het eerst op de proef- boerderij te Borger Compagnie in toepassing is gebracht, heeft aldaar goed voldaan. De temneratuur van de door deze buizen stroomende lucht wordt zoo verhoogd, dat deze bii het binnenkomen in de be-waarplaats ook bij hevige koude buiten, 2 a 3 gr. C. boven nul is. Deze verbetering zal bij de bestaande be waarplaatsen veelal gemakkelijk kunnen wor den aangebracht, terwijl bij nieuwbouw er rekening mede gehouden kan worden. Daar do aardapoelbewaarplaatsen in alio opzichten goed voldaan hebben, kan de bouw ervan sterk worden aanbevolen. Men neme thans zijn maatregelen, om voor het najaar srereed te zijn. DE VERBINDING MET ENKHUIZENSTAVOREN. Gisteren en Zondag zijn er geregeld mo tor-, zeil- en stoomscheper. van Enkhuizen naar Stavoren gevaren en omgekeerd. Gister- middag om 4 uur kwam te Stavoren een zeil- schip uit Enkhuizen binnen. De schipper ver- klaarde geen ijs meer op zee te hebben ont- moet. OPLICHTER GEARRESTEERD. Door de gemeentepolitie te Gorinchem is zekere W. J. L. T. H. aangehouden als ver- dacht van diefstal van een rijwiel, hetwelk hij te de Beldt had ontvreemd. Tevens bleek, dat bedoelde persoon zich te Rotterdam had schuldig gemaakt aan verduistering van obli- gaties van de Unie-loterij tot een bedrag van f 500, terwijl door den commissaris van poli tie te Breda zijn opsporing werd verzocht als verdacht van diefstal en oplichting, waarbij hij zich als onderladingmeester der Ned. Spoorwegen had uitgegeven. Verder werd zijn opsporing nog verozcht door enkele com- missarfssen van politie eft burgemeesters als yerdacht .van oplichting. Dr. H. MANNING'S reinigt mond en tanden. HET DRAMA TE GROOTEGAST. Naar wij vernemen zal Vrijdag 29 Maarf de plechtige onthulling plaate hebben van den gedenksteen, welke in het raadhuis te Grootegast is aangebracht ter nagedachtenis aan de 4 gevallen veldwachters. DOOR DE TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. De 51-jarige gehuwde fabrieksarbeider G. v. d. Ven te St. Oedenrode is gisteravond toen hij uit een tram was gesprongen, overreden en gedood. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft aan het person-eel een dienstorder uit- gereikt, waarin zij het volgende zegt: „De achter ons liggende weken hebben door de feile vorst, de vele zieken en het drukke goederenvervoer van een groot deel van het personeel, zoowel hoog als laag ge- plaatsten, extra inspanning en meer werk ge- vorderd. Met heeft zich die over het alge- meen niet slechts getroost, doch met ijver en toewijding zijn zwaardere taak verricht en daahaan danken wij het, dat de dienst nog uitgevoerd is kunnen worden op de wijze, waarop dit geschied is. Wij stelen er prijs op, daarvoor onze waardeering uit te spre- ken". De directie deelt in dezen dienstorder te vens mede, dat aan het daarvoor in aanmer king komende personeel, dat in het tijdvak van 11 Februari tot en met 10 Maart onder het verband van het reglement dienstvoor- waarden heeft gediend, een gratificatie zal worden verleend van een, twee, drie of vier dagen loon, al naar gelang de grootere dienstverrichting, welke in die drukke dagen van den betrokkene is gevorderd. PROTESTMEETING DER AMSTERDAMSCHE ARBEIDERS. Tegen behandeling der Ziektewet. De besturen van de Fed-eratie Amsterdam der S. D. A. P. en van den Amsterdamschen Bestuurdersbond hadden Zaterdag in het ge- bouw Carre een protestmeeting belegd naar aanleiding van de in de Tweede Kamer in eerste lezing behandelde Ziektewet. Het ge- gebouw was tot aan den nok toe gevuld. Het woord werd gevoerd door het lid der Tweede Kamer, mevrouw Suze Groeneweg, die in het bijzonder sprak over het belang, dat de vrouwen bij de Ziektewet hebben. Uitvoerig ging zij in op de verschillende onderdeelen van de wet en zij liet woorden van fel protest hooren ten opzichte van de aanneming van het amendement-Aalberse, waardoor de ongehuwde moeder buiten de ziekteverzekering gesloten wordt. De behan deling dezer wet zeide zij tenslotte is een trieste vertooning geweest, omdat onze politieke groepeering berust op den valschen grondslag van den godsdienst. Hierna sprak de voorzitter van het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen, de heer E Kupers. Een belangrijke fout in de huidige wet achtte hij, dat de geneeskundige behandeling is losgemaakt van de geldelijke uitkeering. Over het verloop der jongste Kamerzittingen sprekende, betoogde de heer Kupers dat be- loften, indertijd aan de arbeidersklasse ge- geven, geschonden zijn. Vooral de arbeiders der zwakke ondernemingen zullen de dupe worden van de ni-euwe regeling. Met hetgeen thans bereikt is, zal een unifi- catie van de sociale verzekeringen niet moge lijk zijn. Aan het eind der vergadering werd een motie aangenomen, welke gezonden zal worden naar de voorbereidende ontwape- ningscommissie van den Volkenbond te Geneve. ERNSTIGE AANRIJDING. Zaterdagavond had op de Dreef te Haar lem een aanrijding plaats, waarbij een vrouw, weduwe Jacobs, een ernstige beenbreuk op- liep. Zij werd in deerniswekkenden toestand naar het Diaconessehuis overgebracht. Men vermoedt, dat zij in Rotterdam woonachtig is. De chauffeur G. uit Amsterdam werd ge arresteerd. Hij werd echter weer op vrije voeten gesteld daar hem vermoedelijk geen schuld treft. HET DISCONTO VAN DE NEDERLANDSCHE BANK VERHOOGD. De directie van de Nederlandsche Bank heeft het wisseldisconto verhoogd tot 5% het promessendisconto tot 6 pCt., het rente- tarief voor beleening van effecten tot 6 pCt., voor beleening van goederen tot 6 pCt., en voor voorschotten in rekening courant tot 7 pCt DE SALARISSEN VAN BURGEMEESTERS ENZ. IN NOORD-HOLLAND. Op initiatief van den gemeenteraad van Harenkarspel werd. indertijd een door der- tig gemeenten bezochte protestvergadering gehouden tegen de verhoogde salarisrege- ling, door Ged. Staten voor de Noord- Hollandsche burgemeesters enz. voorgesteld. In bedoelde vergadering werd een commis- sie benoemd, die als eerste opdracht had het aanvragen van een audientie bij Ged. Staten om de bezwaren tegen de regeling mondeling toe te lichten. Ged. Staten hebben de com- missie echter doen weten, het beter te achten, dat zij zich buiten deze kwestie houdt. WEGWERKER OVERREDER Zondagavond is te Kerkrade de 25-jarige ongehuwde wegwerker Ronge, tiidelijic wo- nende te Heerlen, afkomstig uit Roermond, door een autobus overreden en onmiddellijk gedood. Ronge was, zegt de Tel., in liggende houding bezig herstellingswerkzaamheden te verrichten aan de trambaan der Limburgsche Tramweg Maatschappij, en kon daardoor niet tijdig genoeg voor de autobus uitwijken. EEN SCHEEPSLADING KANARIES. Met het dezer dagen van Hamburg naar New York vertrokken s.s. „Duitschland" der Hamburg--—Amerika-lijn werden niet minder dan 28000 kanaries tegelijk yerscheept. De vogeltjes zijn in voor dit transport bijzonder ingerichte ruimen ondergebracht en worden tijdens de zeereis door een 14-tal personen verzorgd. ONDERSCHEIDINGEN VANWEGE HET WETENSCHAPPELIJK RADIOFONDS. Het bestuur der stichting „Wetenschappe- lijk Radiofonds-V. E. D. E. R." heeft beslo- ten, O'ver 1928 prijzen uit te reiken aan ir. N. Koomans, ir. H. O. Roosenstein, ir. J. C. Verton en W. A. Revallier, terzake van hun belangrijke werkzaamheden in verband met de telefonische verbinding tusschen Neder- land en Ned.-Indie, en aan de heeren ir. J. J. Numans, en dr. B. van de Pol ter zake van hun belangrijke werkzaamheden ten opzichte van den telefoniezehder te Eindhoven. ZEDENMISDR1JF. Gisteren is te Barendrecht gearresteerd het hoofd der Ned. Hervormde school aan den Barendrechtschen weg, verdacht van h-ei ple- gen van onzedelijke handelingen met aan zijn zorg toevertrouwde kinderen. Hij heeft be- kend. OVERREDEN. Op de Weesperzijde te Amsterdam kwam gistermiddag een jongetje, dat de straat over- stak, achter een tram om, plotseling voor een rijdende auto te staan. De chauffeur van deze auto trachtte een aanrijding te voorko men door geheel naar rechts uit te wijken, doch tevergeefs. Het jongetje werd aangere- den en zwaar verwondhij brak een been en bekw^m verder nog verschillende verwon- dingen en kneuzingen. In bedenkelijken toe- stand is hij naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd. De auto was bij de poging tot ontwijk-en tegen een stilstaande auto aangereden Beide auto's werden daardoor zwaar beschadigd. (Reeds in een deel der vorige oplaag op genomen). J. H. DEIBEL. f Te Middelburg is overleden, 56 jaren oud, de heer J. H. Deibel, hoofdredacteur-directeur ■van de „Middelburgsche Courant". De over- ledene is zijn journalistieke loopbaan begon- nen aan de .,Arnhemsche Courant", ging daarna over naar de „Zwolsche Crt.". Na een verblijf in Transvaal, werkte de heer Deibel sedert 1 Augustus 1901 aan de „Middel- burgsche Courant", van welk blad hij op 1 Januari 1912 de hoofd'redactie op zich nam. Zijn werk als schrijver, ook in tijdschriften, o.a. over de Schelde-kwestie getuigde van groote kennis. JEUGDIGE DOBBELAARS. De politie in het Oosten van Rotterdam heeft den laatsten tijd te kampen tegen jon gens van veertien tot achttien jaar, die op de hofjes in dat gedeelte van de 8tad zich te bui ten gaan aan dobbelen. Gisteravond heeft zij onder deze jeugdige spelers een razzia ge houden. In totaal is tegen zeven van hen proces-verbaal opgemaakt. DE M.ALVERSATIES TE BAREN DRECHT. De kantoorhouder van den P. T. en T.- dienst te Barendrecht deelt mede, dat de mal- versaties niet zijn gepleegd door den kan toorhouder, doch door den stationshouder, te vens besteller in Smidshoek gem. Barendrecht De bedragen welke deze ambtenaar onder zijn berusting had, moeten niet aan het hoofdkantoor te Rotterdam, doch aan den kantoorhouder te Barendrecht afgedragen worden. STAKING. Daar de directie der Kabelfabriek Ka retnja, fabriek voor homogene kabels, te Delft, niet bereid was tot onderhandelen om- trent een loonkwestie en het verleenen van een vacantiebijslag heeft het personeel beslo- ten tegen 2 April het werk te staken. MINISTER KAN IN BRABANT. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw, mr. J. B. Kan, heeft gisterochtend met de heeren van Dissel en Tutein Nothe nius, resp. directeur en houtvester bij het Staatsboschbeheer, een tocht gemaakt over de Strijbeeksche heide, nabij de Belgische grens ten Zuiden van Ginneken. Het ligt in de bedoeling, dit gebied krach- tens de ruilverkavelingswet te verdeelen Met behulp van den staat, die eigenaar is van een belangrijk aantal perceelen, zal een groot terrein met vennen als natuurmonu- ment in tact worden gelaten. In den namiddag is de minister met den heer Meyer de Vries, rijksinspecteur voor de werkverschaffing in a 1 gem een en dienst, naar de Hoevensche Beemden gegaan. Deze beem- den, ter grootte van ruim TOO H.A., hebben door onvoldoende ontwatering voor de cul- tuur weinig waarde. Door bijdragen van rijk, provincie en gemeenten, is het waterschap nu in staat gesteld, de ontwatering krachtig ter hand te nemen. Met het werk, dat tevens dienstbaar wordt gemaakt aan de bestrijding van de werkloos- heid in het westelijk deel der provincie, zijn gisteren veertig werkloozen uit de gemeenten Hoeven en Rucphen begonnen. SLACHTOFFER VAN HET IJS OPGEHAALD. Gistermorgen heeft te Terschelling de bla zer TS. 37 aangebracht de op 3 Maart bij de Friesche kust door het ijs gezakte auto. Het lijk van den heer Bakker bevond zich nog in de auto. NED. JOU R N AL IS TE NK RIN G. De jaarvergadering. Oe Ned. Journalistenkring heeft Zondag te Rotterdam zijn jaarlijksche algemeene leden- vergadering gehouden, die druk bezocht was. De voorzitter, de heer D. Hans, sprak in zijn openingsrede woorden van eerbiedige waardeering jegens de nagedachtenis van het lid den heer J. L. Nova, onlangs te Amster dam overleden. Daarna heette hij ia het bij zonder den heer J. E. Stokvis weikom, die, uit Indie teruggekeerd, wederom de vergade ring bijwoonde. Spr. herinnerde voorts aan eenige belangrijke gebeurtenissen uit het af- geloopen jaar. Allereerst werden behandeld de jaarversla- gen van den penningmeester, den heer Henri Dekking. De rekening over 1928 sluit in ont vangst en uitgaaf met een bedrag van 8324. Er is een batig saldo van 2348. De weer- standskas toont een bezit van 32.265. Aan pensioens-premies werd bij de Nationale te Rotterdam gestort 45.623. Besloten werd over 1929 in de weerstands- kas 15 pCt. der inkomsten te storten (vorig jaar 10 pCt.). Ook de begrooting voor 1929 werd, met een geraamd eindcijfer van 9108 goedgekeurd. Ten slotte werd ook goedgekeurd het jaar- verslag van den seeretaris, den heer W. N. van der Hout. De Kring telde op het eind van het vorig jaar 524 gewone en 108 w"jteur gewone leden. KORTE BERICHTEN. In den nacht van Zaterdag op Zonda? is ingebroken in de goederenloods van dfc Nederl. Spoorwegen te Tilburg. Er zijn schoenen en confectiegoederen gestolen. Twee zendin?en zijn beschadigd. Minister Lambooy zal morgen een be- zoek brengen aan den loodsdienst te Vlissin- gen. UITSLAG VERKOOPINGEN. Van de openbare verkooping behoorende tot de nalatenschap van den heer Rens Slot door notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar op Vrijdag 22 Maart, des avonds 7 uur, in het cafe „De Moriaan", van den heer Slikker alhier, van een stuk bouwland ge- naamd „de Kres", groot 1.78.80 H.A., werd geveild in 4 perceelen. No. 1 13% snees voor 102 per snees, bieder C. Mink. No. 2 16 snees voor 103 per snees, bie der Joh. de Groot. No. 3 19% snees voor 105 per snees, bie der M. de Nijs. No. 4 26 snees voor 111 per snees, biedei W. Koorn. Daarna werd gecombineerd de perceelen no. 1 en 2 te samen in opbod op 3025. Bij afslag niet gemijnd. Vervolgens no. 1, 2 en 3 te samen in opbod op 5072.50. Bij afslag niet gemijnd. Daarna no. 3 en 4 te samen in opbod op 4933.50. Bij afslag niet gemijnd. Ten slotte no. 1, 2, 3 en 4 dus de geheele Kres te samen in opbod op 7958.50, werd door P. Ooijevaar Sr. op 200 in slag ge- mijnd. Totaal de 75 snees op f8158.50. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 25 Maart 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Gele Kool per 100 K.G. 2.90—/ 5.80; Prei per 100 bos 10.10—/ 12.70; Roode Kool per 100 K.G. 3.7016.90; Selderie per 100 bos 14.8015.60; Spinazie (per bakje) 1.08—/ 1.40; Spruiten per 100 K.G. /II 39.80; Uien per 100 K.G. 3.90- 12.80; Wortelij per 100 K.G. 3.10— 4.40; Witlof les. per 100 K.G. 46- 60; Witlof 2e s. per 100 K.G. 22—/ 36 AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 26 Maart 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 868 H.L. PURMEREND, 26 Maart 1929. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 18 st. kleine Fabriekskaas met rijks merk 45; 4 st. kleine Boerenkaas met rijks merk 45, in totaal 22 stapels, wegende 28000 K.G. Handel stug; 1300 K.G. boter 1.60-/ 1.90 per K.G. Vee. 527 Runderen, w.o. 200 vette 0.80— f 1.05, handel matig; 305 melk- en gelde- koeien f 125f 325, handel matig; 12 Stie- ren; 30 Paarden f 100—/ TOO, handel stug; 37 vette kalveren 1.40—/ 1.60, handel stug; 1150 Nucht. kalveren, voor de slacht 7 36; voor de fok f 12— f 25, handel matig; 556 vette Varkens, voor de zout 7680 cent; voor de slacht 74—80 cent, handel vlug; 148 Magere Varkens f 3044, handel stug; 133 Biggen f 16-—/ 30, handel stug; 413 vette Schapen 3045, handel matig; 17 "Bokken; Kippeneieren f 5.75— f 6.15; Eend- eieren 6; Piepkuikens 0.50f 2.50. Eierveiling. 11813 stuks Eendeieren a 6.40f 6.50; 34473 stuks Kippeneieren a 5.20—/ 6.50; broedkipeieren f 5.30— f 6.50. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Maart '29. Langedijker Groentenveiling. Roode Kool le s. f 5.4012.40; Roode Kool 2e s. f 4.40— 10.60; Gele Kool le s. f 2.90— f 5.90; Gele Kool 2e s. 2.60—/ 4.50; Deensche Witte Kool 6—/ 8.20; ^Uien f 13.60— f 13.90; Grove f 11—f 11.80; Bieten f 3.2C 3.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 68000 K.G. Roode Kool; 103000 K.G. Gele Kool; 20000 K.G. Deensche Witte Kool; 1500 K.G. Uien; 3800 K.G. Bieten. PURMEREND, 25 Maart 1929. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken". Witlof 10-/ 46 per 100 K.G.; Roo de Kool 2424.80 per 100; Savoye Kool 2.8010.60 per 100; Spruitkool 1.20— 5.55 per 15 K.G.; Spinazie 0.540.64 per mand (1 K.G.); Rapen 2.80 per 100; Bieten 10—/ 15 per 1000; Wortelen 0.60 11 per 100 bos; Uien 14—/ 14.40 per 25 K.G.Prei 1837 per 100 bos. WARMENHUIZEN, 25 Maart 1929. Roode Kool le s. 5.10—/ 16.50; Roode Kool 2e s. 4.909.10; Gele Kool le s. 3.60—/ 4.20; Witte Kool le s. 7.30- 7.90; Uien 14.10f 14.90; Grove Uien 10.30. Aanvoer: 47500 K.G. Roode Kool; 3500 K.G. Gele Kool; 5900 K.G. Witte Kool: 2175 K.G. Uien. NOGRDSCHARWOUDE, 25 Maart '29. Uien 13.8015.10; Drielingen 10.20 13.20; Nep 9.30—/ 11.50; Grove Uien 12.20—/ 13.30; Peen (groote) 2.20— 2.80; Peen (kleine) 1.701.90; Roode Kool 6.10—/ 15.90; Doorschot 5.80— 10.80; Gele Kool 3.70—/ 6.90; Door schot 3.60; Deensche Witte Kool Door schot 4.90—/ 6.30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 6700 K.G. Uien; 4100 K.G Peen; 82200 K.G. Roode Kool; 28200 K.G. Ge1e Kool; 70200 K.G. Deensche Witte Kool BEVERWIJK, 25 Maart 1929. Coop. Tuin- bouw „De Vrije Veiling". Roode kooltjes 12 cent per stuk; Spinazie per kistje van 8 pond 1.40— f 2.10; Prei 1429 cent oer bos; Boerekool 25—30 cent per kist

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7