Reohtsiaken wezen, dat men minder betaalt, naarmate men meer spreekt. De progressie der reductie zal bij een bepaald aantal gesprekken op- houden. De reductie zal van tijdelijken aard zijn. Wanneer bet hoofdbestuur na eenigen tijd een inzicht zal hebben gekregen in de finan- cieele gevolgen van het gesprekkentarief voor het Staatsbedrijf, zal het tot een definitieve herziening overgaan. Bij die herziening zal die reductie dan verrekend worden op een zoodanige wijze, dat de groote verbruikers, niettegenstaande de algemeene verlaging van het gesprekkentarief, die dan waarschijn- lijk gacht wordt, door de afschaffing der re ductie toch niet meer en niet minder zullen gaan betalen. DE VERBINDING VAN AMSTERDAM MET DEN RIJN. In opdracht van Ged. Staten van Utrecht heeft de hoofdingenieur A. A. Mussert van den provincialen waterstaat opnieuw de kwestie van de verbinding Amsterdam Rijn onderzocht. Hoewel ir. Mussert zijn rapport nog niet heeft geschreven, was hij in een gister ge- houden conferentie tusschen den Utrecht- schen burgemeestpr, Ged. Staten van Utrecht en het „Comite van Actie" voor de verbin ding via Wijk-bij-Duurstede reeds in staat zijn voorloopige conclusies over te leggen Deze komen in hoofdzaak hierop neer, dat naar zijn inzicht een goedkoopere verbin ding via Utrecht met Wijk-bij-Duurstede ver- kregen kan worden langs hetzelfde trace als waarvan tot dusver sprake was, maar zon- der dat in dit kanaal eenige sluis zal behoe- ven gebouwd te worden. Alleen in Wijk-bij- Duurstede zelf zal een sluis onvermijdelijk zijn. Behalve dus de omstandigheid, dat dit kanalenplan door het ontbreken van slui- zen, waardbor de kosten van bediening te- vens bespaard worden, voordeeliger zal uit- vallen dan het huidige project, dat wel slui- zen kent, zal het bij verwezenlijking moge- lijk zijn het water in het kanaal van Amster dam tot Wijk-bij-Duurstede toe op Amster- damsch peil te houden. Dit is een tweede voordeel van het plan-Mussert boven het be- kende plan-Wijk-bij-Duurstede, daar bij dit laatste gedeeltelijk Amsterdamsch-, gedeelte- lijk Rijnpeil werd aangenomen. Naar het Hbl. meent wordt dit nieuwe plan voor de hoofdstad buitengewoon aantrekkelijk ge- acht. In verband met dit gewijzigde gezichts- punt hebben de bevoegde Utrechtsche krin- gen telegrafisch uitstel van behandeling in den Amsterdamschen raad aan het Dage lijksch Bestuur der hoofdstad verzocht NEDERL. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Algemeene vergadering - Gistermiddag is te Deventer de zestiende algemeene vergadering van de Nederl. ver eeniging van huisvrouwen begonnen, onder leiding van de presidente, mevrouw M. J. BraunsSchagen uit Haarlem. Mevrouw Brauns constateerde groei van de vereeniging, die in het afgeloopen jaar weer met ruim 2000 leden is vermeerderd. De presidente deed voorts mededeelingen over het huren van een etage aan de Laan van Meerdervoort tot het opnieuw inrichten van het centrale bureau. Het nieuwe, in grooteren omvang verschij- nend maandblad zal ongeveer 4400 per jaar minder kosten dan tot nu toe. Het con tract zal voorloopig slechts voor een jaar worden aangegaan. De comsnissie van het rapport over het af- betalingsstelsel is gereed gekomen met haar werk. Het rapport zal in de afdeelingen na- der worden besproken, evenals de daarop door het hoofdbestuur gegeven toelichting. Het jaarverslag van de secretaresse-pen- ningmeesteresse, mevrouw mr. D. R. E. Op- penheimer—Belinfante, vermeldde o.m. de uitreiking van 125 medailles voor trouwe dienstvervulling. Het verslag werd goedge- keurd. Het verslag over het Jacoba-fonds vermeld de aan ontvangsten en uitgaven 18,809.94 totaal en een batig saldo van 4540.51. Er zijn_22 uitkeeringen gedaan, ten bedrage van 2540.10 totaal. Aan giften is 3962.56, aan contribute 2723.64 ontvangen. De rekening der vereeniging bedroeg to taal J 56.708.90 met een batig saldo van J 17.230. De rekening over 1928 van het in- stituut voor inlichtingen enz., dat overge- plaatst is van Amsterdam naar Den Haag bedroeg 2959.98 met een saldo van 50.57. Aan de orde kwamen de verschillende be- grootingen voor 1929, n.l. die der vereeni ging ten bedrage van 38.775 (contributes 29.000), van .het instituut, 2100 en van het Jacobafonds 4900. Zij werden goedge- keurd. Tijdens de pauze werd het congres ten stadhuize ontvangen door het dagelijksch bestuur der gemeente. OM NAAR SCHEVENINGEN TE KOMEN Dezer dagen heeft in de strafgevangenis te Breda een der gevangenen een steel van een lepel ingeslikt, cm zoodoende verpleegd te worden in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen. De lepelsteel-slikker is naar het St. Igna- tius-zieknhuis vervoerd, waar de steel langs operatievem weg is verwijderd en waar de patient thans door de marechaussees en rijks- politie wordt bewaakt. EEN GEHEIMZINNIGE AUTO TE AMSTERDAM. Op eenige punten van Amsterdam is gister- nacht een auto gesignaleerd, waarin blijlc- baar vreemde dingen gebeurden, die tot dus- verre nog niet vastgesteld zijn. Een politie- agent van het bureau Stadhouderskade, die op de Weteringschans ter hoogte van de krui- sing Vijzelgracht surveilleerde, nam een groen gelakten gesloten auto waar. Van den wagen, die met groote snelheid reed, stonden de portieren open. Een vrouw, die zich in den auto bevond, riep luidkeels om hulp. De agent, die provincieletter H. zag, vermoedde dat de wagen zijn weg in zuidel. richting zou nemen, liep naar den politiepost Ferdinand Bolstraat en belde het bureau Admiraal de Ruyterweg op met het verzoek den auto, in- dien hij daar passeerde, te willen aanhouden. Dat was om 4.07. Om bij half vijf, toen de bezetting van het bureau Admiraal de Ruyterwg daar toezicht hield, naderde plotseling uit de richting van de stad een zeer snel rijdende auto. De wa gen was onmogelijk tegen te houden. In het voorbijgaan werd op verschhillende punten door vier politieagenten geconstateerd, dat de auto een groene kleur had, de provincielet ter H droeg en dat een der portieren, het rechter, openstond. Ook werd gehoord dat een vrouw riep: Help, ik wordt vermoord, of Help, ik wordt ontvoerd. Men meent bovendien een tweede vrouw in den wagen gezien te hebben. Het nummer kon niet genoteerd worden. Eenige agenten trachtten nog op de fiets den wagen wiens koplichten fel brandden, na te zetten, doch deze was spoedig uit het gzeicht verdwenen. Als vaststaand kan wor den aangenomen, dat de auto op den Haar- lemmerweg is terechtgekomen. Of hij dezen gevolgd heeft is intusschen de vraag. Eeni gen tijd na het passeeren op den De Ruyter weg heeft de politie ter hoogte van Sloter- dijk een vrachtrijder aangehouden. Deze ver- klaarde op den Haarlemmerweg geen auto te zijn tegengekomen, zoodat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de wagen een der zij- wegen is ingeslagen. Van de omliggende plaatsen werd geener- lei bericht ontvangen. Mogelijk is, dat men hier te doen heeft met een misplaatste grap; ook zou het kunnen, dat het hier het vervoer van een zenuwpatiente betrof, of dat misdrijf in het spel is. Om bij half 5 werd de auto op den Admi raal de Ruyterweg gezien, zoodat vastgesteld kan worden, dat hij regelrecht van de We teringschans naar het Westelijk deel van Amsterdam is doorgegaan. GEVOND E N'VOORW E R P E N. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op .alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als geyonden gedeponeerd op 23, 24, 25 en 26 Maart 1929: haarstrikje; 5 mu- ziekpartijen; gymnastiekschoen; schroeven- draaier; rozenkrans; sleutels; handschoenen; zeil (dekkleed). Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 23, 24 25 en 26 Maart 1929: belastingmerk in etui, de Haas, Overdiestraat 50; gummijas, W. Quax. Ze- venhuizen 8; rijwielbelastingmerk, A. Klaver, Wolfspad 5; portemonnaie met inh., W. Ver- hagen, Ruiterstraat 5; kinderhandschoen, G. Janse, Oudorperdijkje 52; belastingmerk, J. Kaandorp, Baansingel 35a; muziekboek, M. Buitenhuis, Koningsweg 82; huissleutel, N. J. Snijders, Westerweg, Noodwoning 13; autoband, C. V. Albers, Verdronkenoord 99; kinderportmonnaie, V. Fra, Ramen 14; da- mesring, H. Kuiper, Baansingel 45; ringetje, P. de Boer, Uitenboschstraat 44; eierenkist, P. Obdam, Scharloo 20; kinderportemonnaie met inh., J. Hoveling, 2e Landdw.str. 35; glace handschoen, C. Dekker, 2e Landdw str. 36; hek van een veeauto, A. van Diepen, Zeg- lis 245; rozenkrans, J. Dalenberg, Land- straat 11. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politic. Buitenland NOORWEGEN. NOREN EN RUSSEN. Bij het Noordpoolonderzoek. Een Wolff-bericht uit Oslo houdt in: Luitenant Amundsen, een neef van Roald, heeft den gezant der Sovjet-unie te Oslo zijn wensch te kennen gegeven, dat Russische ex- pedities zullen blijven uitkijken naar sporen van de Franschen en Noren, die in het La- thamvliegtuig zijn verongelukt. Voor een wetenschappelijke expeditie van Russische zijde zouden z.i. de middelen wel in Noorwegen kunnen worden bijeengebracht. Kapitein Wisting, bekend poolvaarder, ver- klaarde zich bereid aan zulk een Russische expeditie deel te nemen. 3ELGIe. EEN NIEUW ANTI-VLAAMSCH OFFENSIEF? Nog meer documenten verwacht. De correspondent van de N.R.Crt. te Brus- sel meldt: In sommige Vlaamsche kringen verwacht men dat, nu de zaak der valsche documenten, welke, naar gebleken is, eveneens moest dje- nen om de Vlaamsch-nationaalgezinden bij de aanstaande verkiezingen een hak te zetten, met een sisser is afgeloopen, binnenkort een nieuw anti-Vlaamsch offesief zal worden ont- ketend. Naar men verzekert zou Wullus-Rudiger. dezelfde man die indertijd de campagne tegen dr. A. Debeuckelaere en ook tegen zeer gema- tigde Vlamingen als mr. F. van Cauwelaert, dr. C. Huysmans en zelfs mr. J. Hoste Jr. op touw zette, en voor een paar weken nog, in „Le Soir", voor de houding der Nederlana- sche regeering,,tijdens den oorlog, zooge- naamd bezwarende Duitsche documenten pu- bliceerde en op tendentieuze wijze vertaalde en commentarieerde, van zins zijn nog eenige andere, ditmaal weer tegen de Vlamingen ge richte documenten te laten verschijnen. Wul- lus was het ook die, als bekend, anti-Vlaam- sche pamfletten, alsmede de wetenschappelijk onbetrouwbaar gebleken bceken „Flamen- politik" en „Livre Noir de la trahison acti- viste" samenstelde, cen deel van het archief van den Raad van Vlaanderen, op een zeer zonderlinge wijze, in Duitschland, wist te be- machtigen en naar een ander land over te bregen, en voorts, onmiddellijk na den oorlog, een Duitscher, Wandt, de schrijver van het schandaalboek „Etappe Gent", met de goed- keuring der Militaire Veilierheid, weer in Bel- gie brachi en zelf rondleidde. In dezelfde Vlaamsche kringen verwondert men zich erover dat Wullus, na de verkiezing van dr. Borms te Antwerpen, hoewel leeraar zijnde in de Duitsche taal aan het Athenaeum te Brussel, twee maanden verlof kreeg, welke hij gebruikte om, in het buitenland, nieuw materiaal tegen de Vlamingen te verzamelen HCNGARIJE. DE PRO MOT IE VAN EEN TRAM- CONDUCTEUR. Dezer dagen is aan de Boedapester univer- siteit de tramconducteur.Jozef Czisa tot doc tor in de rechten gepromoveerd. Czisa werd conducteur om zijne studie te kunnen voort- zetten. Hij trad's morgens om vijf uur in dienst, om acht uur kwam hij in het college en was's namiddags weer in dienst. Daarbij studeerde hij's nachts en behaalde het diplo ma in vier jaar. De studentenorganisatie Turul zond eene eere-compagsie om den con ducteur dr. Czisa geluk te wenschen. AMERIKA.. DE OVERSTROOMINGEN. Kentucky en Tennessee het zwaarst getroffen. De overstroomingen hebben einde der wee in het Zuidoostelijk deel van Kentucky en het Noordoostelijk deel van Tennessee 37 levens geeischt, terwijl tornado's en stormen, die ver- woestingen aanrichtten in vier andere Zuide- lijke Staten, de doodenlijst tot minstens 49 hebben opgevoerd. Tennessee is het hardst getroffen met 30 dooden, in Kentucky werden zes personen gedood, in Alabama kwamen vijf negerkinderen bij een tornado om het leven, in Georgie twee, in Mississippi drie In Noord-Carolina verdronken zeven pad- vinders en hun leider, die in hun slaap door het water werden verrast. In Kentucky en Tennessee zijn honderden families dakloos. Alle steenkoolmijnen zijn in het berggebied van Tennessee gesloten. Spo»*t ONDERLINGE SCHIETWEDSTR1 ID BURGERWACHT. Bovenstaande onderlinge wedstrijden had- den de navolgende uitslagen: A. Korpswedstrijdle pr. Beker, aange- boden door het N. H. Dagblad, Politiekorps te Atkmaar2e pr. medaille, „Alcmaria"; 3e pr medaille, „Nimrod"; 4e pr. medaille, „Willem Tell". Hoogste korpsschutter Jb. Plas B. Jubileumwedstrijd: le pr. H. Rijken- berg, medaille, aangeboden door den burge- meester; 2e pr. A. J. A. Genefaas, medail'e; 3e pr. Th. v. d. Aakster, medaille C. Eerewedstrijdle pr. Lauwerkrans, aangeboden door de Directie Alkmaarsche Courant, G. J. Doeschot; 2e pr. H. van Galen, medaille; 3e pr. D Haasbroek, med. D. Vrijebaan-wedstrijden (geldprijzen)le pr. Th. van Aakster, 2e pr. G. Doeschot, 3e pr. H. Lieshout, 4e pr. J. Besteman, 5e pr. J. Florijn, 6e pr. D. Haasbroek, 7e pr. Jb. Plas, Sste pr. A. J. A. Genefaas, 9e pr. A. Boersen, lQe pr. H. van Galen. E. Personeelen wedstrijd1: Afd. B. lste pr. J. Besteman, 2e pr. A. J. A. Genefaas, 3e pr. H. Rijkenberg, 4e pr. Th. van Aakster, 5e pr. A. Boersen, 6e pr. J. Buijs, 7e pr. Jb. Plas, Sste pr. H. Kapteijn, 9e pr. K. J. V. d. Brink, 10e pr. J. Florijn, lie pr. H. Lieshout. 12e pr. J. Volbeda, 13e pr. J. Staats, 14e pr J Vogelpoel, 15e pr. H. van Galen, 16e pr. J Kunnen. Afd, CI. lste pr. A. Florijn, 2e pr. D. Haas broek, 3e pr. D. Webster, 4e pr. H. de Vries, 5e pr. L. van Aakster, 6e pr. K. Bottemanne, 7e pr. G. W. de Munk. Afd. CII. lste pr. J. Dingerdis, 2e pr. P. van Diepen, 3e pr. A. Boersen Jr., 4e pr J. Kaptein, 5e pr. J. Sanders, 6e pr. H. Appel- man, 7e pr. S. Bloothoofd, 8ste pr. N. Boots, 9e pr. J. Huiberts, 10e pr. P. de Lange, lie pr. J. van Bosch, 12e pr. A. Weisenborn, 13e pr. G. van Veen, 14© pr. N. v. d. Kamer, 15e pr. S. Veel, 16e pr. N. Termaat, 17e pr. C. Stam, 18e pr. J. Fransen, 19e pr. A. Beste man, 20ste pr. J. Bek. De prijsuitreiking heeft plaats op Maan- dag 15 April a.s. M o t o r w i e 1 r ij d e n. BAAR f. Gistermiddag heeft in de Neue Kirchhoff- kapelle te Hannover een plechtige rouwdienst plaats gehad voor den Zaterdag j.l. bij de Eilenriede Motorwedstrijden op zoo tragische wijze om het leven gekomen Nederlandsche motorrijder Baar, waaraan, naast tal van be- kende personen uit de Duitsche motorwereld ook de vader en de jeugdige echtgenoote van Baar alsmede de Nederlandsche consul te Hannover de heer H. Tiefers deelnamen. Bij de kist, waarop men de valhelm van den ver- ongelukten motorrijder had neergelegd, hid den de leden van de motorclub Hannover de eerewacht. Een katholiek geestelijke hield de 1 ijkrede waarna de Hannoversche motorrij- ders voorbij de kist defileerden. Na de een- voudige maar zeer aangrijpende plechtigheid droegen de leden van de motorclub Hannover het stoffelijk overschot van hun Nederland- schen kameraad naar de auto waarmede de kist naar het station werd gebracht, gevolgd door een langen stoet van auto's en motorrij- wielen met omfloersste brandende lampen. Gisteravofid is de kist per trein naar Scheve ningen vervcerd. H.bld. FiroiyareoSaag Biiewiays HEILOO. In het cafe van den heer Helder werd Dins dagavond de jaarvergadering gehouden van den Bond voor Staatspensionneering. We- gens ontstentenis van den voorzitter, die door ziekte verhinderd was, presideerde de heer Jac. Grootewillink. De voorzitter opende de goed bezochte ver gadering en heette alien welkom. In het jaarverslag werd dank en hulde ge bracht aan de propagandaclub. Demoralisee- rend werkt het slechte vergaderingbezoek en de leden worden opgewekt meer belang in den B. v. S. te toonen. Het ledental bleef station- nair (160). Er begint, ook in onze gemeente, meer interesse te komen voor de ouden van dagen. Hulde werd gebracht aan hen, die de ouden van dagen een gratis autorit hebben bezorgd. Het verslag eindigde met een op- wekking om die candidaten die premievrij staatspensioen in hun vaandel voeren, naar de Kamer te brengen. (Applaus). De heeren Keesman en de Kruijf spraken hun teleurstelling uit dat het bestuur met de vrijzinnig democraten hadden vergaderd over de stichting van een tehuis voor ouden van dagen. De voorzitter meende dat de heer Veldkamp daar beter over kan inlichten, hij wist van deze zaak niet veel. De heer Keesman repliceerde en keurde die bespreking af, ook de andere politieke partijen, o.a. de S. D. A. P., stellen er belang in. De voorzitter vond het ook niet goed en meende dat het niet meer zou gebeuren. De secretaris zeide dat de bespreking met Bur- gerlijk Armbestuur en kerkbestuur een fiasco was geweest, men oordeelde't hier niet noo- dig, Toen was men gaan spreken met eenige personen van vriizinnigen huize. Men moest toch een aanknoopingspunt hebben. Nadat mededeeling was gedaan dat men een vergadering zal beleggen waarin alle po litieke en kerkelijke partijen worden uitgenoo- digd, werd de discussie gesloten. Het jaar verslag werd goedgekeurd. De penningmeester bracht verslag uit. De ontvangsten waren 418.67, de uitgaven 362.30, het saldo dus 56.37. De heeren de Kruijff en Harreveld, die de rekeningcommissie hadden uitgemaakt, advi- seerden tot goedkeuring. Aldus besloten. Bestuursverkiezing. De voorzitter, de heer K. Veldkamp, werd met op 1 na algemeene stemmen herkozen. Bij de daarop volgende bestuursverkiezing uitte de heer Wilbrink het verlangen om heen te gaan. Hij zag graag op zijn plaats een jonge kracht en bovendien was alle werk voor hem. De stemming had tot resultaat dat de hee ren G. Wilbrink en P A. Holtes herkozen werden en onder applaus gaf de volijverige secretaris zich wederom gewonnen. In de va- cature Keezer werd bij eerste stemming ge- kozen de heer H. Keesman. Behandeling Beschrijvingsbrief voor de bondsvergadering van 3 April. Het bestuur zeide dat als afgevaardigden waren voorge- steld de heeren K. Veldkamp en G. Wil brink, wat door de vergadering werd goedge keurd. De afgevaardigden kregen vrij man- daat. Wat den beschrijvingsbrief betreft stel- de de vergadering zich op het standpunt dat het voorstel-Utrecht, volgens hetwelk de ouden van dagen een vrijwel onbezorgden ouderdom moeten hebben, niet uitvoerbaar is. Men zou dan zeker f 10 per week en per persoon moeten hebben. De ver gadering oordeelde dat men al blij mochtzijn als 3 per week pensioen verwezenlijkt wordt. Omtrent de film zeide de voorzitter, dat het op die plaatsen waar een bioscoop is wel gaat, doch voor het platteland stuit het op veel bezwaren. Het voorstel van de Federatie Alkmaar, die aan elke politieke partij wil vragen „Waar- om ben je tegen Staatspensioen?" vond weer- klank. De vergadering onderschreef de mee- ning dat we in woord en geschrift Staatspen sioen moeten propageeren. Nog deelde de vergadering de meening dat in het orgaan geen advertenties van po litieke partijen moeten staan, evenmin in het jaarboekje. Onze bond is neutraal. De heer Smit wees op den inhoud van het maandblad. Dat kan niet door den beugel. Het lijkt ner- gens op. Wat hebben we aan een orgaan waarin 2/3 van den inhoud waardeloos is? Spr. beval deze materie aan de afgevaardig- de aan. De vergadering deelde deze zienswijze, doch de secretaris zeide dat het hoofdbe stuur alle jaren beterschap belooft en er ge- beurt niets. Besloten werd dit op de bondsvergadering in kernachtige woorden bekend te maken, zoo noodig met een motie dat men den inhoud van het orgaan beter wil. Na de rondvraag, die niets opleverde, bracht de voorzitter aan den heer Keezer dank voor alles wat hij voor de afdeeling heeft verricht. Hierna sluiting. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Bij het op 26 Maart j.l. gehouden eind- examen werd het diploma uftgereikt aan: J H. Avis, Wormerveer; J. Blaauboer Czn., WieringerwaardG. J. Borst, Oterleek; K. Brak, St. Maartensbrug; J. D. Buis, Ursem; M. J. Daalder, Bergen; P. A. Dekker, Oter leek; N. Donaberger, Kolhorn; D. Donker, Twisk; P. Donker Czn., Twisk; A. Eriks, Petten; H. Grin, Barsi-ngerhornA. G. Lin- denbergh, Oudesluis; K. G. Tub, Schiedam; J. Slagter, Hoogwoud; A. Smit, Den Helder; A. C. Smit, Alkmaar; J. Tijsen, Den Helder. Afgewezen drie. Het diploma als melkcontroleur ontvingen de leerlingen: J. Blaauboer Czn., Wierin gerwaard; K. Brak, St. Maartensbrug; P. Bras, Benningbroek; J. D. Buis, Ursem; P. Donker Czn., Twisk; M. J. Daalder, Bergen; A. Eriks, Petten; H. Grin, Barsingerhorn; A. G. Lindenbergh, Oudesluis; K. "G. Lub, Schiedam; J. Slagter, Hoogwoud; A. Smit, Den Helder; A. C. Smit, Alkmaar; J. Tijsen, Den Helder. Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd: Corn. Bakker, Ju'mnadorp; P. Bakker Hzn., Oosterland (Wipringen) S. P. Bakker Nzn., Oosterland (Wieringen); C. D. Broersma, Lutjewinkel; G. J. J. Geert- sema, Anna Paulowna; D. M. 't Hart, Bur- gerbrug; M. C. Floornsman, Callantsoog; S Jimmink, Schagen; F. Keijser, de Waal (Texel); P. Kistemaker, Kolhorn; D. J. Lin denbergh, Anna Paulowna; P. D. Linden bergh, Oudesluis; P. C. Rezelman, Wierin gerwaard en de toenoorder L. Wiersma, Zijpe Voorwaardelijk bevorderd een en afgewezen een. BERGEN. Afscheid van rijksvelawachter Strooker. Hedenmorgen had ten raadhuize officieel het afscheid plaats van den scheidenden rijks- veldwachter brigadier-titulair B. Strooker, wien na een diensttijd van bijna 32 jaar met ingang van 1 April a.s. op verzoek eervol ontslag werd verleend en die den dienst met pensioen gaat verlaten. De laatste 19 jaar was hij in dtze gemeente gestationneerd. Te ruim half 10 werd de heer Strooker met fa- milie de raadszaal binnengeleid, waar zich ook bevonden de oud-burgemeester, de ge- meentepoLitie, de in deze gemeente wonende ontezoldigde rijksveldwachters en het secre- tarie-personeel. De burgemeester sprak den heer Strooker toe en memoreerde hoe hij gedurende vele ja ren altijd een goede en krachtige rijksveld- wachter was, die zijn plicht boven alles stelde en steeds met vollen ijver zijn niet gemakke- lijke taak vervulde. Spr. bracht verder in her- innering wat de heer Strooker voor de ge- meenschap, voor zijn collega-'s en andere per sonen geweest was en dat de samenwerking tusschen rijks- en gemeentepolitie in deze ge meente steeds een goede was. Tenslotte wenschte spr. dat de heer Strooker nog vele jaren van zijn welverdiende rust mocht ge- nieten. De heer Strooker sprak een kort dankwoord Door den burgemeester vyerd hem, mede narnens den oud-burgemeester en zijn colle- ga's, tot aandenken een rookstel aangeboden. Ook de oud-burgemeester sprak tenslotte eenige waardeerende woorden tot den heer Strooker. RIJKSTUINBOUWWINTERSCHOOL TE HOORN. Overgegaan zijn van de eerste naar dt tweedek lasse del eerlingen: Klaas Jan Dek ker te Wognum, Klaas de Geus te Noord- Scharwoude, Jan Groote te Hem, Johan- nus Henricus Marinus Helder te Bobeldijk, Petrus Adrianus Jasper van Kampen te Zwaag, Hendrikus Kieft te Hoorn, Cornells de Kloe te Koog aan de Zaan, Willem Ma- rius Kooyman te Oostwoud, Klaas Oly te Oudendijk, Zeger Peetoom te Berkhout, Arie Schouten te Onderdijk, Gerrit Slotemaker te Koedijk, Simon Dirk Smit te Blokker, Jozeph Otto Hugo Tromm te Hoorn, Aris Jan Veer- man te Oostwoud, Aris Veerman te Oostwoud en Lambertus Visser te Onderdijk. Geslaagd zijn voor de eindexamen de leer lingen: Piet Muus Beets te Wijdenes, Johan. nes Nicolaas Blokker te Alkmaar, Klaas Ham te Wijdenes. Jan Kakebeeke te 's-Gra- venhage, Jacob Kort te Wijdenes, Albert Langedijk te Schellinkhout, Gerard Heinrich Friedrich Meyer te den Helder, Jan Piet Rood te Bovenkarspel, feun Schmidt te Berk- hout en Dirk Weeder te Wognum. NAAR DEN KRIJGSRAAD VERWEZEN. De dienstplichtigen T. B., uit Wieringen., en H. M., uit Noord-Scharwoude, ingelijfd bij het 21e Regiment Infanterie, zijn wegens dienstweigering naar den Krijgsraad te "s-nertogenbosch verwezen. HEEMSKERK. GEEN OPTOCHT OP ZATERDAG. In een zaak tegen de drie leden van het dagelijksch bestuur van de muziekvereeni- »Kunst en Strijd" te Krimpen aan den ljsel, alien appellanten van een vonnis van den kantonrechter te Schoonhoven, waarbij zij wegens overtreding van de algemeene po- litieverordening van Krimpen zij hadden op Zaterdagavond 15 September op den IJseldijk een optocht gehouden waren veroordeeld tot ieder f 0.50 boete, subs, een dag hechtenis, heeft de rechtbank te Rotter dam het vonnis vernietigd en opnieuw recht- doende de verdachten veroordeeld tot ieder 10 boete, subs, twee dagen hechtenis. BRANDSTICHTING TE VEENHUIZEN. Dp rechtbank te Assen veroordeelde een verpleegde te Veenhuizen, thans gedetineerd, wegens opzettelijke brandstichting in een der gebouwen aldaar tot 3 jaar gevangenisstraf RRarktberichlers AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Maart 1929. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 280 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 27 Maart 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 316 vette kalveren, le kw. 1.15—/ 1.25; 2e kw. 0.94—/ 1.14; 3e kw. 0.800.92, per K.G. slachtgewicht; 181 Nuchtere kalveren 812; 484 Var- kens, Holl. le kw. 9293 cent; 2e kw. 91 92 cent; Overzeesche en Geld, le kw. 92 93 cent; vette varkens 9192 cent per K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Maart 1929. Langedijker Groentenveiling. Roode Kool le s. 4.60—/ 14.20; Roode Kool 2e s. 4.906.10; Gele Kool le s. 2.79— 5.90; Gele Kool 2e s. 1.90—4.60; Deensche Witte Kool 5.99—/ 8.70; Uien 10.6011.60; Grove Uien /9.10— 10.90; Spinazie le s. 40; Spinazie 2e s. 18—/ 20.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 60000 K G. Roode Kool; 98000 K.G. Gele Kool; 33000 K.G. Deensche Witte Kool; 6700 K.G. Uien en 450 K.G. Spinazie. COoP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 26 Maart 1929. (Week- bericht). 93490 stuks Eendeneieren 6.10— 6.30 per 100 en 151274 stuks Kippeneiereit waarvan de prijzen als volgt: 7080 K.G. 7—/ 7.30; 65—66 6.40—/ 6 70; 63— 64 6.20—/ 6.60; 60—62 5.70—/ 6.20; 58—59 5.506; 56—57 5.40—/ 5.80; 53—55 5.205.60; 50—52 5—/ 5.30. NOORDSCHARWOUDE, 26 Maart '29 Uien 1315; Drielingen 12.70—/ 13; Nep 11.60; Grove 11.1012.60; Peen (groote) 1.603.80; Peen (kleine) 1.40—/ 3; Roode Kool 5.70—15 30; Doorschot 5.10—/ 11.90; Gele Kool 3 10—/ 6.20; Doorschot 3 50—/ 4.20; Deensche Witte Kool 6.308.40; Door schot 3.906.50; Kroten 1.90, alles per 100 K.G. Aanvoer: 4800 K.G. Uien; 7800 K.G. Peen; 130200 K G. Roode Kool; 45400 K.G. Gele Kool; 87000 K.G. Deensche Witte Kool; 300 K.G. Spruitkool. WARMENHUIZEN, 26 Maart 1929. Roode Kool le s. 4.60—/ 15.60; Roode Kool 2e s. 3—/ 11Gele Kool le s. 2.80 6.50; Gele Kool 2e s 2.10; Witte Kool le s. 6.70—/ 9.10; Witte Kool 2e s. 3.80 4.40; Drielingen 1111.40; Uien 14.50—/ 14.80; Grove Uien /ll; Blauwe Aardappelen 7.50. Aanvoer: 93800 K.G. Roode Kool; 12700 K.G. Gele Kool; 20300 K.G. Witte Kool; 2450 K.G. Uien en 100 K.G. Aardapeplen. ZWAAG, 25 Maart 1929. Veiling Ban- gert en Omstreken. Witlof 3853; Wor- telen 3.203.40; Spinazie 14.20— 18.10; Spruiten 611.70; Uien 8.90 9.40; Winterjan 1080—/ 14.80; Pre sent van Engeland 25; Goudreinette 17— 29; Sla '17; Aardbeien 19; Prei 8.10 10. B e v a 11 e n H. A. de KruifHoogterp, z- Ik. de Groot-Kok, d. G. Verduin— Slotemaker, d. 1. Beentjes—v. Hooff, z, - A. Smit Zoontjes, d. F. Beentjes Meijer, d. Overleden: E. Schipper Wed. D, Koorn, 65 j. A. v. d. DoesKlaus, 59 j. E. de GrootDuinmeijer,.39 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10