miMfsclG Emrint. De Plaatsvervanger 11 mmrn mantel FEU1ELET0N. Henderd een en dertigste iaargang. WoenscSag 37 Maart. Radio-hnekje Provinciaal nieyws No. 73 1929 Donderdag 28 Maart. Hilversum, 1071 M. 10.10.15 Morgen- ■wijding. 2.2.30 Gas in de huishouding. Praatje door P. Hijdelaar. 2.30—3.— Gra mofoonmuziek. 3.4.Ziekenuurtje. 5. 5.30 Sportpraatje door H. Hollander. 6. 7.15 Concert door hot Omroep-orkest. 7.15 7.45 Engelsche les. 8.—8.30 Lezing door G. de GlercqHet koopen van kolen. 8.30 10.15 „Matthaus-Passion", studio-opvoenng. Chr. Gem. Zangver. Soli Deo Gloria met vocale en instrument, solisten. 10 15 Pers- iberichten. 10.3011.30 Gramofoonmuziek. Huizen, 339.8 M. (Na 6 uur 1852 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 11.—11.30 Korte Ziekendienst onder leiding van Ds. J. Jon- geleen. 12.30—1.45 Orgelconcert met mede- ■werking van solisten. 6.7.Orgelconcert. 7.7.30 Boekhoudles. 7.308.— Causene: Piluimveeteelt 8.— Orkestconcert met medew. ■van solisten. Spr.: M. J. Leendertse: Valerius' Gedenckclanck. Daarna persberich- ten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 So- Jistenconcert, sopraan, bariton en piano. 1.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Causerie. 4.20 Con cert. Brandweer-kapel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Vasten-meditatie. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Landbouwberichten. 6.55 Muziek. 7.05 Piano-en vioolsonaten van Bach. 7.20 Le zing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: How an aeroplane flies. 8.05 „Good Friday", hoor- spel van J. Masefield. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The way of the world. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Muziek van Max 'Mayer. D. Gilson, piano. J. Wills, piano. D. Smith, bariton. 10.35 Een verrassing. 10.50 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1744 M. 12.20 Pro- fest. Morgenwijding. 12.502.10 Orkestcon cert. 4.05—505 Gramofoonmuziek. 7.05— 7.50 Gramofoonmuziek. 8.50—11.10 Con cert. Koor van het Conservatorium. Orkest onder leiding van E. Bigot en solisten. Langertberg, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramo foonmuziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.05 _5 50 Orkestconcert. 7.20 „Paul Graener", voorspel en aria, op. 84. 7.40 Passiemuziek. Koor v. d. Frhr. v. SteinSchool en solisten. Zeesert, 1649 M. 11.05—3.50 Lezingen. 3 504.50 Orkestconcert. 4.507.05 Lezin gen. 7.20 Voorspel en aria naar versen van Dauthendey, op. 84. Daarna „Passionsspiel' Hamburg, 395 M. 10.20 Gramofoonmu ziek. 3.35 Kamermuziek. 4.20 Gewijde mu ziek. 5.20 Vroolijk concert. 7.40 „Pause hoorspel van Flamm. 10.30—11.10 Concert. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Orkestconcert. Mr. Barnes, bas. WARMENHUIZEN. Exploitatieplannen bouwterrein. Naar men ons mededeelt, is het weiland jfggende aan de dorpsstraat alhier en eigen- dom van den heer P. Sevenhuysen Gz. alhier, onlangs in eigendom overgegaan aan een drietal personen, met het doel het weilanu groot ruim 11/3 H.A. te exploiteeren als bouwterrein. De hooge prijzen, welke den laatsten tijd voor bouwterrein liggende in t hartje van het dorp werden betaald, teeken- den ten duidelijkste, dat er groot gebrek heerscht aan bouwterrein. Met het bouwter rein wordt hoofdzakelijk bedoeld, datgene wat voor een landbouwer geschikt is. Het is algemeen bekend, dat niet al het bouwterrein voor den landbouwer geschikt is om te ge- bruiken. Vlak nabij het perreel H. Slikker wordt een ophaalbrug gemaakt. Dwars over het perceel weiland zal binnenkort een straatweg aange- legd worden met twee zijstraten, welke van Oost tot West zullen loopen. Tevens wordt er 00k een sloot gegraven, die zoodanig zal komen te loopen, dat aan weerszijden van de toekomstige sloot de bouwers hunne vaar- tuigen aan den wal kunnen leggen. Een be- hoorlijke rioleering wordt eveneens aange- hracht. Van bevoegde zijde wordt ons getneld, dat er plannen bestaan, dat de gemeente eeo aan- fal meters bouwterrein zal koopen, teneinde de sloot langs de dorpsstraat te kunnen verleg- gen, waardoor de „gevaarlijke" hoek groo- tendeels zal verdwijnen. Het dorpsgezmht za1 wellicht binnenkort verfraaien door de sloo ping van den ouden stal, thans nog in eigen dom van den heer Slikker. Thans zijn al enkele perceelen van dit bouwterrein verkocht; wel een bewijs dat dit zeer gewild i Veilingoverzicht. Wie zou het ooit gedacht hebben dat deze week eindigende op 23 Maart 1929 geken- schetst zou zijn door eene enorme verminde- ring der vraag naar onze stapelproducten? Den tweeden dag dezer week is voor 't laatst veiling gehouden z 0 n d e r aanvoer. Tot dien dag toe was het bijna niet mogelijk, de stapelgroenten aan onze veiling te laten aan- voeren. Sinds eenige maanden is men ge- noodzaakt geweest het aanvoeren van groen- ten per watervoertuig te staken. De aanvoer van Dinsdag 19 Maart j.l. was niet onbe- langrijk. De prijzen lokten toen niet uit het aanvoeren van groenten van dezelfde kwan- tum in de eerstvolgende dagen te herhalen. Velen zijn van meening dat de manier van veilen zooals die den laatstert tijd aan onze veiling werd toegepast, voor de landbouwers het voordeeligste is. Nu echter de vorst heen- gegaan is en de vaarten vrij van bet ijs zijn, moet men veilen zooals indertijd op een alge- meene vergadering van de Veilingsvereeni- ging besloten. Wat betreft de verhandelde hoeveelheden groenten en andere produkten welke alhier worden geveild gingen deze week dagelijks achteruit. Ook tengevol- ge van het feit, dat, thans veel „bokken" kool geconstateerd wordt is de vraag naar onze groenten slap. In verband met het Vei- lingswezen, zal 't aantal „bokken" kool dat van hier uit tusschen de goede kwaliteit kool verzonden wordt zeer gering zijn. In Slees- wijk Holstein, alwaar het veilingswezen in groenten niet zoo goed georganiseerd is als hier te lande, zal 't toezicht hierop niet zoo streng uitgeoefend worden. Maandag wis* men groote roode kool te verkoopen van 8 8.30; deze prijzen konden Dinsdag daar- opvolgend „lang niet" gehandhaafd blijven De laagste prijs voor dit soort kool bedroeg op dezen dag 0.80 per 100 Kg. minder dan op Maandag. De vraag naar groote roode kool was Woensdagmorgen van dien aard, dat eene daling van 1 het gevolg was. De andere dagen dezer week kwam in deze prijzen geene verandering. Met de kleine roode kool was deze week de misere nog grooter. De laagste noteering 1. _rvan bedroeg 14.40 en wel op Woensdag 20 Maart j.l. In verhouding met de groote roo de zijn de kleine roode't meest in prijs ge- daald. Alle soorten roode kool liepen in prijs ach teruit, doch dit haalde niet bij de gele kool. J.l. Zaterdag spande de kroon. Groote gele werden gemijnd voor 1.802. Dit be- teekent een achteruitgang van ruim 4. Den geheelen winter liepen de prijzen in verhou ding met die van de andere soorten groenten niet zoo omhoog. Nu het echter andersom gaat, hebben zij de grootste klap gekregen. Dat de aanvoer in deze verloopen week van Deensche witte kool zeer gering was, is een direct gevolg van de geringe vraag naar dit soort kool. Den eersten dag van den aanvoer was het aangeboden kwantum Deensche witte kool vrij groot. Dien dag zijn er vele partijen witte kool opgehouden. Be- grijpelijk werkte dit belemmerend op den aanvoer van Deensche witte kool in de eerst volgende dagen. Evenals de kleine roode kool ondergingen de kleine Deensche witte kool de grootste prijsverlaging. Vrij dag bracht dit soort kool 12.20 tot 12.70 op, terwijl hier voor eenige weken geleden onge- veer 6 meer betaald werd. Tengevolge van den geringen aanvoer van witte kool op Za terdag j.l. kon de handel in dit soort zich niet ten voile ontplooien. De prijzen van de goede uien liepen deze week tusschen /12.90 tot 20.80. Hieruit valt zeer duidelijk de daling der prijzen van uien te constateeren. De prijzen der peen bleven deze week con stant. De drie laatste dagen dezer week wer den bieten aangeboden. De prijzen varieerden van 1.10 tot 5. Van 18 Maart j.l. tot en met 23 Maart j.l. bedroeg de aanvoer: Roode kool 316050 Kg. Gele kool 51.000 Deensche Witte Kool 141.025 Uien 13.000 Peen 9.500 Bieten 5.200 Door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. O. de W. 29) „Wou u liever niet uit Cornwallis van daan?" „Ik hoop van niet o ik hoop van niet". „Wij zullen zien. Misschien bevalt de lucht van Cornwallis u niet, die al heel anders dan in de stad". „Maar ik hoop er evenals u het beste van; die zaakwaarnemers van mij zullen denken dat ik nooit komik heb idee dat ze mij aller- lei vreemde dingen te vertellen hebben" Hij was reeds op weg naar de deur, toen zij hem tegenhield. Verted u hun dat u getrouwd is?" „Neen, zeker niet aan hen evenmin als aan iemand anders. Dat is een bericht dat van u moet komen. Ach! van mijn standpunt beschouwd kan ik er haast niet in komen dat wij getrouwd zijn. Mijnheer Collins heeft zijn plicht gedaan, hij heeft gedaan wat hij er aan doen kon, maar wat inderdaad een huwelijk is, de aankondiging daarvan laat ik aan u over", BROEK OP LANGENDIJK. De veiling. Meermalen hebben we in deze rubriek de stelling verkondigd, dat de werkelijkheid spot met alle profetieen en voorspellingen met betrekking tot de te verwachten prijzen van de stapelproducten. Men kan zijn licht opsteken bij handelaars en exporteurs, bij bouwers, die een halve eeuw of langer in het bedrijf zitten, of bij anderen, van wie men meent, dat zij bekend zijn met verschil- lende en verscheidene omstandigheden, die den prijs der winterproducten beinvloeden, steeds weer blijkt het, dat men het best doet, zich te houden aan zijn eigen ervaring dat er niets wiselvalliger is dan de prijzen der Langendijker wintergroenten. Het samenstel van factoren, die invloed uitoefenen op de prijzen, en in ditzelfde verband op de vraag, is zoo ingewikkeld, is zoo moeilijk te over- zien, dat men verstandig doet, maar niet te Hij ging de kamer uit. Toen hij weg was ging zij bij het vuur staan, en, terwijl zij zich oprichtte in haar voile lengte, keek zij naar de deur en op eens kreeg zij het even warm als zij het zooeven koud had gehad. Zij deed zich zelve een merkwaardige vraag. „Waarom gaf hij mij geen kus. Hij deed het zelfs niet toen wij pas getrouwd waren, in de consistoriekamer waar wij onze namen in het boek moesten schrijven ik dacht dat iedere echtgenoot dat deed, al was het alleen maar voor den vorm. Hij mag geen zier om mij geven maar in tegenwoordigheid van dien ongelukkigen mijnheer Collins, geloof ik dat het bijna een beleediging was". En op dat oogenblik keek ze of ze het wer- kelijk een beleediging vond. HOOFDSTUK XIII. Hij houdt zich aan contract. h e t veel voorspeliijjen te doen. Men zou eigen- lijk op de hoc/ie moeten zijn van de gelegen- lieid, die men in de verschilknde landen heeft om zich te voorzien van ander incderne in- gredienten voor den maaltijd, dan onze sta pelgroenten, om een juist beeld te kunnen ge ven van wat de toekomst in 'r schoot verbergt Omdat er bovendien altijd fact, zijn, die men niet kan weten, zal de handel in onze win terproducten wel steeds een sterk specula- tief element blijven bevatten. De vrij algemeene gedachte was, dat na den barren winter, die veel had doen b^vrie- zen, wat aan groenten voorradig was, de prijzen sterk zouden oploopen, zoodra er weer voldoende gelegenheid was, om alles te vervoeren. Het legended is waar gebleken. Kort na het regelmatig vervoer per spoor en toen de schippers weer op voile kracht kon den varen, zijn de prijzen gaan -zakken en niet weinig ook. Velen zullen daardoor ge- duchte stroppen halen. De vraag uit het bui- ten'and is zoo slap, dat het bin mlaad nog wat tnoet goed maken. En daar kemt bij, dat de laatste week in steeds ernstiger mate is aan den dag getreden de slechte qualiteit, waarin vele aangevoerde partijen kool ver- keeren. Vele bouwers zagen hun goed afge- keurd en moesten het verkoopen tegen sterk verminderde prijzen. Voeg daar nog bij de boete, die zij daarbij opliepen, dan is gemak- kelijk na te gaan, dat de afgeloopen week met een vrij zwarte kool aan den balk zal zijn geschreven. De groote voorraden in aanmerking gene ra en en de verminderde aanvoeren als gevolg van de zakkende prijzen, maakt de marktpo- sitie er voor het vervolg er niet beter op. Mocht men nog wat koud weer krijgen, dan wordt de hoop weer levendiger, dat de inzin- king nog door een opleving kan worden ge- volgd. De aanvoer roode koo! beliep deze week ruim 41 spoorwagons. Aanvankelijk bleef de prijs van overige weken vrijwel gehand haafd. De hoogste prijs was toen bij de f 20 voor het mooie kleingoed van ruim 2 pond tot 3 pond, terwijl dit nu Maandag 18.90 was. De groote kool bracht toen als mini mum 8 tot 9 op, terijl deze nu met 8.50 inzette. Doch deze prijzen konden niet ge handhaafd worden, daar den volgenden dag slechts 1.30 tot 18.80 werd besteed. In den verderen loop der week daalde de hoog ste prijs met 2 tot f 3, en de laagste nog met ongeveer 1. Zaterdag kon van 6.60 tot 16.80 worden gemaakt. Voor tweede soort werd van 1 tot 2 minder betaald. Men concludeere hieruit niet, dat deze prijzen slecht zijn, d_ch door gewichtsverlies en bij velen door minderwaardige qualiteit, de zoo- genaamde bokken of bevroren kool, is de te- rugslag wel wat groot. Velen wenschen gaarne te weten, hoe het met de prijzen ver- leden jaar op dezen tijd stond. Ter vergelij- king nemen we 20 Maart. Dit jaar werd op dezen datum voor eerste soort roode kool 7.80 tot 15.20 besteed, in 1928 24.10 tot 27.90; voor tweede soort respectievelijk 1.30 tot 10.10 en 23.60 tot 27.20. Dit verschil is zoo groot, dat dit een aanmerke- lijk lagere uitkomst moet geven. De voorraden gele kool zijn nog heel groot. De belangrijke aanvoeren elken dag leveren daarvan het bewijs. Waren de prijzen er- van reeds den heelen winter laag, vergele- ken bij die der andere koolsoorten, deze week liepen ze nog aanmerkelijk achteruit. Maan dag kon nog f 4.60 tot f 9.20 worden ge maakt voor eerste soort, de hoogste prijs voor het mooie, gave kleingoed, de laagste prijs voor de groote soort. Dinsdag werd dit 3 tot 7.70 en verder in de week werd het gemidbelde zelfs nog lager, zoodat Zaterdag 3.30 tot 6.20 werd betaald. Voor tweede soort werd Maandag 4.20 tot 7.10 be taald, doch ook deze prijzen zakten succes- sievelijk. Zaterdag werd 2.70 tot 3.80 be taald. De aanvoer beliep ongeveer 63 spoor- wagetis. Ook deze kool was verleden jaar op dezen tijd veel duurder. Toen werd, om als voorbeeld ter vergelijking, maar een dag uit r te kiezen, op 21 Maart 10.70 tot 20.10, nu 3.70 tot 7.20 betaald. De aanvoeren waren toen veel geringer, omdat de betere prijzen uitlokten tot verkoopen. Met de Deensche witte liep het eveneens Het kantoor van de heeren Wilson en Skai- nes, procureurs, was te vinden in Bedford Row, op de bovenste verdieping. Het bestond uit drie kamers: de eene was het hokje voor het verblijf van den jongen man, dien men den schoonen naam van ,,onze klerk" gaf; de tweede, die daarin uitkwam, werd bewoond door mr. Skaines, den jongsten deelgenoot, en AMSTERDAM, UTRECHT, Nieinrendijk 225-229. Oude Graclit 151. de derde en grootste van de drie was het par- ticulier kantoor van den heer George Wilson het eigenlijke hoofd van de firma volgens hen die zaken met hen deden. Mr. Wilson was klein van gestalte, met een lang smal ge- zicht en eenigszins hoog in de schouders de man zag er ongezond uit. Skaines was kort en dik, hij had kleine, ronde oogen en een stompen neus en had iets zeer alledaagsch in zijn voorkomen. De tafel, waaraan de heer Wilson gezeten was, lag vol paperassen van allerlei vorm; hij zat die papieren te bestu- deeren. Hij keek op van zijn werk naar zijn com- pagnon, die naast hem stond. „Wat mij verbaast, Skaines, is. dat hij den moed heeft, zoo zal ik het maar noemen, zich in Engeland te vertoonen; te meer daar moed zoover ik weet, nooit zijn sterkste punt was". Skaines wreef in zijn handen en trok zijn breed en mond tot een glimlach. „Ja en toch doet hij het 't is brutaal van hem". Wilson leunde achterover in zijn stoel en stak de duimen in de armsgaten van zijn vest. „Neen, dat is het niet, Skaines. Om van andere dingen niet te spreken, er 2ijn een massa vrienden van hem. die verlangen een woordje met hem te spreken, maar het ver- wondert mij dat hij durft. En er zijn natuur- mis. Deze koolsoort, die gedurende den hee len winter zulke beste prijzen heeft opge- bracht, liep nu ook vrij stevig achteruit. Ruim 14 dagen geleden kon nog voor de kleine kcol 19 worden gemaakt, wat Maandag tot ruim 14 was verminderd. Vrijdag en Za terdag kon nog slechts 9.20 en 10.60 worden bedongen. Dit is dus gauw een ver- laging met 100. De groote Denen bleven beter op peil, wel was er ook achteruitgang, doch slechts met 10 tot 20 pCt. Verleden jaar werd op 22 Maart 7.20 tot 8.40 betaald, nu 7.50 tot 10.60, zoodat deze kool nu meer opbrengst dan in 1928. In Februari en het begin van Maart waren de verschillen trouwens nog veel grooter ten gunste van het vorige jaar. De aanvoer van uien was deze week vrij groot, ongeveer 10Vj> spoorwagen. De prij zen daalden daarbij met ongeveer 100 pCt. Werd Zaterdag van de vorige week nog 25.20 tot 27.60 betaald, dezen Zaterdag was de prijs 12.60-tot 14.30. Voor grove uien werd 10 tot 10.70 besteed, voor drie- lingen 9.20 tot 12. Ook de prijzen der peen liepen achteruit. Maandag kon nog 8.60 tot 1 8.90 worden gemaakt, Zaterdag evenwel slechts f 3.50. Voor bieten was de stemming ook al niet bij- zonder gunstig. Dinsdag werd nog 5.30 tot 7.10 bedongen, doch Donderdag en Vrijdag kon niet meer dan 3.90 tot 4.90 worden gemaakt. D? aanvoeren van deze lataste producten waren niet groot. De afd. Br. op Langendijk—Zuidschar- woude van den Bond voor Staatspension- neering hield Maandag 25 Maart des avonds half acht een vergadering in het cafe van den heer Schoenmaker. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer du Burck. In zijn ope- ningswoord sprak de voorzitter zijn teleur- stelling uit over de slechte opkomst, temeer, daar deze vergadering een belangrijke is waarin behandeld zal worden de beschrij- vingsbrief voor de alg. vergadering, die als een inleiding kan worden beschouwd van den strijd bij de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer. We hebben aehter den rug 'n barren winter waarin de noodzakelijkheid van staats- pensioen duidelijk is gebleken. Van veel belang voor onze afd. achtte de voorzitter het besluit van de Langendijker Groenten Centrale, o.m. haar beambten" te pensionneeren zonder dat zij zelf premie be- hoeven te betalen. Het besluit is genomen met alle stemmen voor, zoodat dus ook voor heb ben gestemd de leden der rechtsche partijen. Eenzelfde besluit is genomen door de Boe- renleenbank te Broek op Langendijk ten op- zichte van den kassier. De leden der Boeren- leenbank te Broek op Langendijk behooren voor 80 pCt. tot de Christelijke partijen. De voorzitter juichte het standpunt toe, doch zag er een inconsekwentie in, omdat de christelijke partijen zeggen dat het premievrij staatspensioen den mensch neerhaalt. De secretaris las het jaarverslag waarin hij besprak dat de toestand der afd. vooruit- gaande is. De voorzitter deelde mede dat er een circu late is ingekomen van het hoofdbestuur. Naar aanleiding der circulaire zeide de voor zitter dat de christelijke partij de R. K. Volkspartij voor staatspensioen is en dat van den Vrijheidsbond een der voormannen, prof. Van Gijn, tegen staatspensioen is. Ingekomen was een schrijven van een com- missie van prentbriefkaarten. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen 320.99, de uitgaven 301.42, zoodat er een saldo is van f 19.57. Namens de commissie tot nazien der boeken rapporteerde de heer Schager dat de boeken in orde zijn bevonden. Bij dte bestuursverkiezing werden de hee ren Kust en Zeeman herkozen elk met 8 stem- men en 1 bianco. De heeren namen hun benoeming weder aan. In behandeling kwam thans de beschrij- vingsbrief voor de algemeene vergadering Een voorstel van de afd. Utrecht, dat het hoofdbestuur een wetsontwerp voor premie vrij staatspensioen met memorie van toelich ting voorbereide, wordt verworpen omdat dit niet op den weg ligt van het hoofdbe stuur. Een voorstel van de afd. Drachten om een propagandist aan te stellen in de groote ste den werd verworpen. Een tweede voorstel van Drachten dat de leden van het dage' lijks bestuur in een plaats wonen werd uit voerbaar geacht. Een voorstel van de afd. Leeuwarden om propaganda te maken door middel van de film werd met het oog op de kosten verwor pen. Een voorstel van de Federatie Alkmaar, om iemand aan te wijzen die optreedt op ver gaderingen van tegenstanders werd be- zwaarlijk geacht. 't 2e voorst. van Alkmaar om door betere versl. meerdere bekendheid lijk nog meer bezwaren waarmee hij rekening moet houden en dat zal hij ook wel willen. En die zijn van zoo delicaten aard, dat ik niet begrijp hoe hij durft". „Mischien is hij alleen van plan een bezoek af te leggen uit beleefdheid". ,,Voor zijn eigen bestwil moeten wij dat hopen; hoe luchthartiger hij het opneemt hoe beter voor hem. Weet je wel Skaines, dat er personen zijn, die, als ze hem te pakken kre gen, hem wel noodzaken zouden in Engeland te blijven. en langen tijd ook in een niet zeer aangenaam verblijf". „Ja, Let is brutaal van hem hier te komen heel brutaal, en ik heb altijd begrepen van zijn overleden 00m, die een karakter zeer gotd kon beoordeelen, dat er weinig fit in hem zat en hij absoluut geen moed had. Listig was hij, bereid om allerlei vuile werkjes op zich te nemen; maar als hij verloor en het oogenblik aanbrak dat hij betalen moest, dan kon het hem niet schelen wie hij er voor zcu spannen; hij wist toch zeker, dat hij het ver- liezen zou". „Etn bijzonder merkwaardig karakter, bij na even merkwaardig als zijn 00m". „Reginald Talbot, de dief, noemden zc hem. en het gekste was dat hij het wist en dat het hern volstrekt niet schelen kon Hij was een eenig man; dat neefie van hem, dat wij weldra zullen zien verschijnen, was een te geven van de congressen wordt aangeno- men. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering in Den Haag werd benoemd dc heer J. de Ruiter. Inzake aansluiting bij de federatie Alk maar werd besloten aan te sluiten indien de kosten niet te hoog zijn. Besloten werd weder een autotocht te hou den met de ouden van dagen. Het bestuur zou de zaak voorbereiden en uitwerken. Met een opwi^kend woord sloot de voorzit ter de vergader! g. OUDKARSPEL. Zaterdagavond hield de tuinbouwvereeni* ging „De Eendracht" te 7 uur in het lokaa! van den heer Vis, alhier, haar jaarvergade- ring. De vice-voorzitter, de heer Swager, opende de vergadering met een hartelijk welkom, hij had niet verwacht, dat er zcoveel leden aan- wezig zouden zijn, lettende op de vele ziekte- gevallen in de gemeente. Daarom deed de groote opkomst hem des te meer genoegen. Spreker wierp een terugblik op het jaar, dat achter ons ligt en dacht daarbij ook terug aan de stichting van de poterbewaarplaats. Stonden voor den bouw vele leden daar scep- tisch tegenover, de afgeloopen winter heeft duidelijk getoond, dat de aardappelen goed waren opgeborgen; de bewaarplaats heef' z. i. de vorstproef doorstaan. Er zullen nu wel meer menschen zijn, die hun pooters in het vervolg daar zullen onderbrengen. Hij deelde nog mede, dat de voorzitter de heer de Boer wegens een lichte ongesteldheid r-iet in staat is deze vergadering bij te wonen. Hierna volgde voorlezing der notulen, welke ongewijzigd werden vastgesteld. De heer Kalverdijk deelde naar aanleiding der notulen mede, dat in Broek op Langen dijk een best adres is voor West-Fries wortel- zaad. Leden, die dit wenschen, kunnen zich bij hem wel opgeven. Het kost 4.per pond. De secretaris-penningmeester bracht hierna zijn jaar- en financieel verslag uit over het afgeloopen jaar. De ontvangsten hebben be dragen 1160.57 en de uitgaven 929.83, zoodat er een batig saldo is van f 230 74. De boeken en kas zijn nagekeken door de heeren Wonter en de Vet en in orde bevonden. De voorzitter deelde hierop mede, dat er gelegenheid bestaat tot het ontsmetten van koolzaad iederen Maandag en Donderdag van 7—8 nam. bij C. Vis en van 121254 nam. in de openbare school te Noord-Schar- woude, hetgeenjgeschieden zal door den heer Mallekote. Voorts ligt het in het voornemen van den plantenziektenkundigen dienst proeven te nemen tegen knolvoet. Verschillende personen gaven zich voor deze proeven op. De woning bij de poterbewaarplaats is ver- huurd voor 155 aan den heer J. de Wit en het achterliggende land voor 5.— per snees. Hierna werd aan de orde gesteld de zet- koolregeling. Besloten werd de oude regeling te handhaven. Punten voor den beschrijvingsbrief Noor- dermarktbond. De heer Gelder zou een betere regeling wil len hebben voor het hakken van het ijs in den winter. De voorzitter antwoordde hierop, dat men bezig is een nieuwe regeling te ontwerpen. De heer A. Bakker vroeg of de N.M.B. er niet aan kan meewerken dat de laadplaats wordt uitgebreid, want die is veel te klein. De voorzitter zeide, dat deze zaak op de vergadering van den N.M.B. reeds is bespro- ken. Men moet echter niet vergeten, dat de N.M.B. daar niets over heeft te zeggen. Het terrein behoort aan de N. V. en bovendien hebben de Spoorwegen daar ook nog iets te zeggen. De heer P. Kuiper bracht de kwestie van de Mosselenbrug nog eens ter sprake en vroeg of de N.M.B. daar ook niets aan kan doen, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit z. i. niet net geval is. Deze punten zullen echter wel besproken worden op de N.M.B. vergadering. De voorzitter zeide, dat het niet onmogelijk is, dat op de N.M.B. vergadering gesproken zal worden over veilinguitbreiding en vroeg daarom of de leden zich daarmede kunnen vereenigen. De vergadering verleende aan het bestuur machtiging mede te werken aan het beramen van plannen voor veilinguitbreiding. (In- stemming.) Namens het bestuur stelde de voorzitter voor als punt op den beschrijvingsbrief te plaatsen het afschaffen van het bonnenstel- sel, met ingang van 1 Januari 1930 en dan verder alle jaren van Tan, tot Mei. In Broek op Langenaijk is de regeling precies hetzelf- de en gaat alles goed. De heer Kalverdijk bepleitte algeheele af- schaffing van het bonnenstelsel, dus ook voor de vroege kool, wat bij enkele leden nog al bezwaar ondervindt, maar tenslotte met 45 tegen 17 stemmen werd aangenomen. Als punt op den beschrijvingsbrief zal dus heel ander type. Daar zat karakter. waarmee ik toch liever niet te maken had. Zijn 00m. ja, een dief was hij en de grootste deugniet die er ooit bestaan heeft, maar hij was toch een gentleman op zijn manier. Hij stond voor niets, maar was toch altijd bereid zijn vijaad in het aangezicht te zien. Maar deze heeft niets van een gentleman, of ik moet mij ver- gissen". „Je hebt hem nooit gezien, geloof ik?" „Eenmaal slechts, op een afstand en op zijn rug. Het viel mij op dat hij lang en ma- ger was. Hier is zijn portret, daar zullen wij hem wel uit herkennen". Hij reikte Skaines een fotografie toe. Deze begon het portret juist te bekijken, toen de klerk binnenkwam. „Mijnheer Percival Talbot". De heer Wilson stond op. ,,Laat hem da- delijk binnen, Berkeley. Geef mij dat portret aan Skaines. Je moet niet heengaan; ik zal je voorstellen. Je ziet hem daar goed, neem hem aandachtig op en laat je daarna voor zaken wegroepen". De bewuste heer trad binnen; hij bleef een oogenblik aan den ingang staan, alsof hij de omgeving wou opnemen. Wilson deed een paar schreden vooruit; men zag eenige ver- bazing op zijn gelaat. (Wordt vervolgd). X

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5