StadswSeuws J7lircsal Boeken Zeefijdingen van de Eendrachl voorkomen het voorstel om over te gaan tot algeheele afschaffing van het bonnenstelsel. Benoeming 4 afgevaardigden en 4 plaatsvervangers. Afgevaardigden voor de vergadering van den N.M.B. zullen zijn de heeren P. Koste- lijk, H. de Geus, C. Borst Pz., K. Kaan, als leden van het bestuur, en uit de gewone leden de heeren J. Kalverdijk, P. Kuiper, A. Baklcer en G. IJff, terwijl G. Langendijk, J. Gelder, J. Kroon Gz. en D. Wonder als plaatsver vangers zullen optreden. Uitgebracht werden 256 stemmen. Bespreking sproeien. Het besproeien van aardappelen zal ge- schieden op dezelfde manier als het voor- gaande jaar, terwijl als sproeier zal optreden de heer K. Boot. Uitbrelding poterbewaarplaats. De voorzitter deeitde mede, dat het bestuur voornemens is den leden een rirculaire te doen toekomen, waarin wordt verzocbt op te geven hoeveel bakken men onder wil brengen in de .poterbewaarplaats. Een en ander zal dan inoeten word en ingezonden voor half April. Mochten dan zooveel bakken worden opge- gtven, dat de bewaarplaats te klein is, dan zal er uitbreiding moeten plaats hebben. Het bestuur vraagt daartoe machtiging. De heer A. Bakker ac'htte het bezwaarlijk om half April al te zeggen, hoeveel bakken men wil inbrengen, wat door eenige leden wel wordt onderschreven, maar algemeen is de vergadering toch van oordeel, dat er een ze- kere tijd moet worden gesteld, want een maand later weet men het toch ook nog niet, terwijl eventueele verbouw of nieuwbouw spoediger dient te geschieden dan het vorige jaar. Het vorige jaar is er te laat gebouwd, terwijl er dit jaar beslist meer gebruik van gemaakt zal worden. Daarmede dient men Tokening te houden. De veieeniging telt 200 leden en dezen ■winter hebben er 50 van de bewaarplaats ge bruik gemaakt en algemeen rekent men op groote deelname. Besloten werd den tijd van opgave te bepa len op half April. Rondvraag. De heer D. Borst zeide in de vorige verga dering gevraagd te hebben om den ijsboeier van achteren iets te verhoogen, hetgeen wel is geschied, doch nog niet voldoende. Bovendien drong hij op vroegere aanbesteding van de levering van erwtenruiters en manden aan. De voorzitter zegde onderzoek toe. De heer G. IJff vroeg of het bestuur nog iets bekend is van de proeven die geno- men zijn bij den heer Paarlberg tegen knol- voet. De voorzitter antwoordde hierop, dat deze proeven mislukt zijn. De heer Nierop klaagde over het liggen van groote vaartuigen in de veiling. De voorzitter zal dit bespreken. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. GROET. Heden vergaderde de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ten huize van den heer P. Huiberts. De bijeenkomst was slecht bezocht, waar- voor de voorzitter, de heer P. Kos. zijn spijt uitdrukte. Mocht het bestuur in 1928 al veei werklust aan den dag gelegd hebben, gaarne had hij van de leden, de goede niet te na gesproken, dan ook wat meer belangstel- ling gezien. Hoe goed is te merken, dat een ieder financieel geprofiteerd heeft van het ver- eenigingswerk, doch dan is't ook plicht van de leden, om niet op vergadering te schitte- ren door afwezigheid, doch het vereenigings- leven ten voile mede te leven. Openlijk dankte spr. voor de medewerking van burgemeester en gemeenteraad in't jaar, dat achter ons ligt. •Wel is op 't gebied van verbetering van Wegen nog veel te doen, doch eendrachtig is de samenwerking. De voorzitter legde er vooral den nadruk op om goed toe te zien, welke menschen wij naar het gemeentebestuur afvaardigen. 't Moeten menschen zijn met een open oog voor onze verkeersbelangen. Ook het Staatsboschbeheer en boschwachter Greup bracht de voorzitter hulde voor het geen in onze duinen wordt gedaan. Na de goedgekeurde notulen volgde lezing van een zeer uitvoerig en goed gedo- cumenteerd jaarverslag van den secretaris, den heer T. T. Meedendorp. Dit jaarverslag ademde tevredenheid. Kwamen in 1926 106 aanvragen voor pension enz. binnen, in 1928 klom dit tot 180; 1928 was voor de zakenmenschen een zeer goed jaar geweest. In een speciale enquette is gebleken, dat het noordelijk deel van Schoorl [f 41000 in't laadje strijkt alleen door pen sions en kamerverhuurders, ongeacht nog wat winkeliers enz. ervan profiteeren. 1050 personen sloegen hier hunne tenten op, ter wijl daarnaast nog 4000 dagjesmenschen de street bezochten. In 40 woningen werd zomerverblijf ver- strekt, en nog verhoogt dit getal steeds. Dit alles wijst op 't groote belang, dat men hier bij t verkeer heeft, en niet genoeg kan wor den aangedrongen dat de gemeente onze ver eeniging weer krachtdadig gaat steunen. Er werden 10 bestuurs- en 2 algemeene ver- gaderingen gehouden, benevens een buiten- gewone algemeene vergadering met het doel waterleiding te krijgen in Kamperduin. Het ledental bedroeg 75, terwijl de vereeni ging 4 donateurs telt. Verder gewaagde dit verslag in den breede van alles, wat in 1928 door de vereeniging is gedaan, en't moet gezegd, dit is niet weinig geweest. De samensteller had een warm applaus in ontvangst te nemen. Uit het verslag van den penningmeester zien we, dat 1923 een batig saldo van 262 heeft opgeleverd. De vergadering keurde 't werk van den penningmeester goed, en benoemde de heeren M. Kroon en K. Wie- dijk om de zaken over 1929 na te zien. Hierna kwam in bespreking't te bouwen V. V. V.-gebouw. De commissie zag eenparig de mdgelijkheid van de stichting van dit ge bouw, terwijl de voorzitter nog nader de plannen uiteenzet. Nadat enkele heeren hunne meening voor en tegen dit gebouw hebben uiteengezet, werd met gesloten stembriefjes uitgemaakt rechtspersoonlijkheid voor de vereeniging aan te vragen. 16 stemmen waren hiervoor en 4 ertegen. Hierna werd 50 voor nader onderzoek nitgetrokken; 13 stemden hiervoor en 6 ertegen. Later zal een algemeene vergadering cm'te gedetarUgMde planum hsbbeu te be- slissen. Nog ontspon zich een tamelijk scherp debat over dit plan, 't welk we liever niet nader omschrijven, als zijnde nogal persoon- lijk. Bij 't punt reclame, besloot men weder te annonceeren in de groote bladen, en eveneens tot uitgave der jaarlijksche gids, zoo moge- lijk met beter aanzien. De heer Groothoff stelde voor om een serie sluitzegels uit te geven; ook de heer Olden burg voelt hiervoor, doch de overige heeren kunnen niet op dit voorstel ingaan. 't BestuursvoorstelStrandfeest, kon niet de gocdkeuring der vergadering krijgen. De heer Huiberts zou een 2 daagsch zomerfeest wenschen, doch t idee van de heeren C. Hoogvorst en J. W. Damiaans om een strandfeest, gecombineerd met avondfeest in Groet te houden, dus een dag, vond alge meen bijval. Diverse aanwezigen zegden hun steun toe voor een eenvoudigen feest- dag. 't Badseizoen zal feestelijk worden inge- luid. Ook zal weder een verloting worden aangevraagd bij B. en W. Tevens besloot men op voorstel van 't be stuur om op 't vrije strand ten zuiden van den betondam een tweetal reddingsboeien met lijnen te stationneeren. Bij de rondvraag kwamen nog enkele huishoudelijke zaken aan de orde, waarna de voorzitter sloot met de beste wenschen voor 't seizoen 1929. VEREENIGING VOOR ZIEKENHUIS- VERPLEGING. ]aarvergadering in de Harmonie. Klein was gisteravond het aantal belang- stellenden; buiten het bestuur waren slechts een 25-tal leden opgekomen. In zijn openingswoord sprak de heer W. van d e Vail met groote waardeering over het hoofdartikel dat de Alkm. Crt. verleden week aan de Vereeniging voor Ziekenhuis- verpleging wijdde. Dat ook daarin werd er- kend, dat de vereeniging in een behoefte voorziet, stemde spr. tot vreugde en dank baarheid, omdat deze openlijke erkenning van haar nut er toe zal bijdragen, dat de ver- een. in den loop van dit jaar haar lO.OOOe lid zal krijgen. Dank zij het actief werken van administrateur en incasseerders heeft de ver eeniging thans reeds 7300 leden en als zij voortgaan met het ontwikkelen dezer acti- viteit, zal het moeten gelukken de tiendui- zend te halen voor de volgende jaarverga- dering. Spr. constateerde met vreugde, dat aan de samenwerking tuschen de bestuursleden on- derling en met de leden, de doktoren, den ad ministrateur en de agenten niets heeft ont- broken. De notulen van den secretaris, den heer R. ten Brugge, werden na lezing goedge- keurd. Bij punten 3 en 4 (verslagen secretaris en penningmeester) gaf de voorzitter gelegen- heid tot het bespreken van het beleid van het bestuur. De jaarverslagen zelf waren alle le den gedrukt toegezonden. De penningmeester, de heer A. v. d. E 1 - burg, deelde mede, dat de .vroegere bode" die een bedrag van 49.73 niet had afgedra- gen, zcoals in het jaarverslag was medege- deeld, niet de Pijper was. De heer Jongmans vroeg waarom loonen en provisie der bod.n en salarissen onder afzonderlijke hoofden op de rekening voorkomen. Spr. zou dit liever onder hetzelf- de hoofd zien opgenomen. De penningmeester antwoordde, dat dit een interne aangelegenheid is en komt doordat de administrateur afrekent met de boden. De heer Verver vroeg of het bestuur be- rust in de schade, ontstaan door de weigering van contributiebetaling dcor eenige leden 240.86) en door den ontrouwen vroegeren bode. De voorzitter deelde mede, dat veel is gedaan om het geld van den bode te krij gen, maar het is niet gelukt het te achterha- len en thans is de man niet meer te vinden. Opgemerkt werd dat hij thans te Buenos Ayres is, waarop de voorzitter constateerde dat het dan heelemaal zeker niet is te krijgen. Wat de weigering van contributie-betaling betreft, daar is niets aan te doen; elke ver eeniging staat aan zoo iets bloot. Als een lid drie weken contributieschuld heeft, wordt hij geroyeerd en daar zal het bestuur streng de hand aan houden. De verslagen werden hierna goedgekeurd, waarop de voorz. de beide functionarissen dank bracht voor alles wat zij in het belang der vereeniging deden. Verkiezing twee bestuursleden. Aftredend waren de heeren dr. Schroder en R. ter Brugge. Beide werden net groote meerdc-rheid van stemmen herkozen. De voor zitter feliciteerde de vereenigig met dit re- sultaat der verkiezing. Rekening en verantwoording. Nrmens de commissie voor het nazien van de rekeningen enz. van den penningmeester verklaarde de heer P i s a r t, dat alles in or de was bevonden, weshalve tot goedkeuring werd besloten. Als leden, die het volgende jaar de reke ning zullen nazien, werden aangewezen de heeren Pisart, Hoptnan en Elles. Beide eerst- genotmden namen hiermede genoegen, de 3- ae zal bericht van zijn benoeming kriigen. De 65-jarigen kunnen lid blijven. Het bestuur stelde voor, van art. 7 huis- houdelijk reglement te doen vervallen de be- ling, dat het lidmaatschap vervalt bij het be- reiken van den 65-jarigen leeftijd. De heer P ij p e r vroeg of dit nu beteekent dat 65-jarigen als lid kunnen worden toegela- fen De voorzitter: Neen. \ls leden 65 jaar worden, kunnen ze door deze wijziging lid b 1 ij v e n. De risico voor de vereeniging wordt daardoor wel grooter, mar.r het be stuur meent dit te kunnen aanvaarden. De heer VanSchaik merkte op, dat blij- kens het jaarverslag toch slechts 4 'eden van 60 jaar en ouder voor rekening der vereeni ging verpleegd zijn. Het risico schijnt dus nog niet zoo erg groot. De secretaris meende, dat vele 60 en 65-jarigen tot dusver nog buiten de vereeni ging bleven door de bepaling dat de 65-jari- g m niet meer lid mochten blijven. Hun ..antnl was dus nog betrekkelijk gering, maar dat l$l nu ..wel anders worden, Wacht niet langerl Juist de rheumatiek moet direct bij de eerste verschijnselcn bestre- den worden; anders wordt zij zoo lang U lee ft, Uw kwelgeest! Het beste is direct inwrijven met Dr... Schroder constateerde, dat na het laten vervallen van bedoelde bepaling heelemaal geen grens meer voor to.lating be- staat. De voorzitter antwoordde dat het be- s uur volgens het reglement toch nog het recht heeft eeu grens te bepalen. Die grens heeft het bestuur gemeend te moten stellen op 60 jaar. De heer Hopman vroeg of iem~nd, die wegens het bereiken van den 65-jarigen leef tijd uit de vereeniging was gezet, nu weer zou kunnen worden toegelaten. De voorz. merkte op dat nog niemand om die reden is geroyeerd. Wel wist de voorzitter iemand, die uit eigen beweging had bedankt, toen hij 65 jaar werd. Opgemerkt werd, dat er toch wel iemand was in het geval, als door den heer Hopman bedoeld, wat de voorzitter, de andere bestuursleden gehoord, bleef ontkennen. De heer Hopman vroeg of de persoon, door den voorz. genoemd, weer zou worden aangenomen, als hij zich weer voor het lid maatschap aanmeldt. De heer V e r v e r meende, dat we terug- gaan, als de maximum-leeftijd voor toelating op 60 jaar wordt gesteld. En waarom 60 jaar: de reserve is toch groot genoeg om meer risico te kunnen dragen. De voorzitter geloofde, dat de men schen gelegenheid genoeg hebben gehad zich aan te melden. De reserve is wel circa 6000, maar als er een epedemie komt (roodvonk b.v.) zullen er slechts 47 gevallen van kunnen worden betaald. De menschen boven 60 jaar brengen veel risico's mee doordat ze vaak alleen wonen of bij familie onder dak zijn, zoodat bij ziekte hun opname in een ziekenhuis al heel gauw noodig is. Voorzichtig beleid ten aanzien van deze menschen is vereischt, omdat het bestuur niet gaarne contributieverhooging zou willen voorstellen. Mr. M o e n s meende, dat de menschen zooveel mogelijk lid moeten worden. Dan kunnen ze lid blijven, als ze b.v. 65 jaar wor den. Spr. zou zich er tegen verzetten men schen aan te nemen, die pas lid worden als de ouderdom komt. Met iemand, die uit een andere plaats komt en daar verzekerd was, is het wat anders. De heer D e Geus zou in het reglement willen zien opgenomen tot welken leeftijd leden kunnen worden aangenomen. De voorzitter zegde toe dat het be stuur dat zal overwegen. Wat de opmerking van mr. Moens betreft, zei spr., dat met verschillende vereenigingen in omliggende plaatsen een overeenkomst is troffen, waarbij de leden wederkeerig bij ver- huizing worden opgenomen zoo dat zij ter- stond deelen in alle rechten, m.a.w. dat de wachttijd is vervallen. Die vereenigingen zijn de navolgende: Purmerend en omstreken, Ha- renkarspel, Enkhuizen, Schagen, Koedijk, St. Maarten, Barsingerhorn, Zuid Scharwoude (seer. Jb. Korver), Egmond aan Zee, Castri- cum, N.-Niedorp en Schr.gerbrug, terwijl met meerdere nog gecorrespondeerd wordt. Het bestuursvoorstel werd hierop aange nomen, zoodat de leden die thans 65 jaar zijn lid kunnen blijven. Voogdij- en weeskinderen. Ingekomen was een verzoek van de voogdij- vereeniging Kinderzorg om mogelijk te ma- ken dat hare pupillen ook in de vereeniging kunnen worden opgenomen. De kinderen zijn goed gezond en zullen dus volgens adresan- te niet meer risico's meebrengen dan andere kinderen. De voorzitter meende, dat inwilliging van dit verzoek wijziging in het reglement noodig zou ma ken, want volgens art. 7 kun nen kinderen, tegen vergoeding in een gezin opgenomen en kinderen opgenomen in een wees-inrichting, niet als lid worden toege laten. Dr. Schroder zag in de voogdijkinde- ren grootere risico's, omdat zij, in andere ge- zinnen opgenomen, bij ziekte eerder als last- post zullen worden beschouwd dan kinderen in het eigen gezin en dus spoediger naar een inrichting zullen worden gestuurd, evenals alleenstaande ouden van dagen. De heer B o k betwijfelde de juistheid hier- van, 't is tenminste lang geen regel. Mr. Moens, constateerende dat een alge meene vergadering in gevallen als dit meestal getuigt van een goed hart, vroeg of men er mee accoord kon gaan, dat het bestuur de weigering tot toelating schrapt, zoodra het meent dat zulks kan. Voor kinderen, opge nomen in het weeshuis, behoeft men niet die grootere risico's te vreezen, want zij worden zoolang mogelijk wel in het gebouw in een speciaal vertrek verpleegd. De voorzitter kende gezinnen, waar plec .kinderen zijn opgenomen, waarvoo bij ziekte op den eersten wenk van een genees- heer stellig terstond opname in een zieken huis gevraagd zal worden. Die brengen dus wel meerdere risico's mee, waarmee bij een vereeniging als deze wel degelijk rekening moet worden gehouden. Thans is net nog niet mogelijk die risico's zonder meer te aanvaar den. Dr. Schroder vreesde, dat inwilliging van het verzoek zou beteekenen het ontlasten van de voogdij-vereeniging, die op een koop- je van de risico tracht af te komen. Als opna me werkelijk noodig is, adviseert een dokter daartoe wel, tot zoolang moet de voogdij- vereeniging zelf de risico dragen. De heer N o u w e n geloofde niet dat de vergadering thans het recht had het regle ment te wijzigen, omdat het niet op de agen da stond. Daarom zou hij het punt willen aanhouden en het bestuur willen uitnoodi- gen het artikel soepel toe te passen, totdat het volgende jaar een beslissing kan worden genomen. De eenniagm, jgelogfde dai d& zaak erg veel haast heeft. De kinderen wor den immers verzorgd. Het bestuur dient de zaak nog eerst goed te overwegen. Na nog eenige bespreking bespreking werd besloten dat het bestuur de kwestie zal be spreken en daarna met voorstellen zal ko men. Cadeau voor het nieuwe neutrale ziekenhuis. Het bestuur vroeg machtiging om, als bin- nenkort het nieuwe stadsziekenhuis in de voormalige cadettenschool wordt geopend, als blijk van sympathie een aandenken van blijvenden aard te geven. (Applaus). De heer Verver: Is dit ook gebeurd bij de opening van het R.K. ziekenhuis? Wij moe ten ook om onze roomsche leden denken. De voorzitter: Toen bestond onze vereeniging nog niet. Bovendien wist spr. niet dat de vereeniging R.K. leden heeft. Naar het geloof wordt niet gevraagd. Spr. meende dat de vereeniging wel hare belangstelling mag toonen, als er in Alk- maar een nieuw ziekenhuis komt, waarin ook leden der vereeniging kunnen worden opgenomen. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Rondvraag. Naar aanleiding van het ook door hem zeer gewaardeerde hoofdartikel der Alkm. Crt. vroeg de heer Rentenaar of het niet mogelijk is ook de kraamverpleging voor rekening der vereeniging mogelijk te maken. Als een dokter een verlossing in een ziekenhuis noodig acht, moet dat toch kun nen. Aan de hand van art. 1 van het huishou- delijk reglement toonde de voorzitter aan, dat een dergelijk geval zeer zeker voor rekening der vereeniging kan komen. Alleen gewone kraamverpleging niet. In verband met de opmerking van den heer Verver, dat de vereeniging moet denken om hare R.K. leden en het antwoord daarop van den voorzitter, vroeg de heer Jongmans hoe het dan toch komt, dat het aantal ver- pleegdagen in het roomsche ziekenhuis zoo hoog is. De voorzitter antwoordde, dat de pa- tienten zelf moeten weten waar ze verpleegd willen worden. De heer Jongemans meende te weten, dat er toch wel eens een wenk wordt gege- ven voor een bepaald ziekenhuis. De voorzitter drong er op -aan, het bestuur er terstond mee in kennis te stellen, als bij een der leden vanwege de vereeniging op opname in een bepaald ziekenhuis wordt aangedrongen met meerderen of minderen nadruk. Wij vragen niet naar geloofs-overtuiging en dat is juist onze kracht. Voor ons zijn alle zieken menschen die slechts zkkenhuisver- pleging noodig hebben. De heer B o k vond de oplossing der door den heer Jongmans aangevoerde kwestie nogal eenvoudig. De menschen gaan in het R.K. ziekenhuis op advies van hun dokter. In het stadsziekenhuis mag immers de gewo ne huisdokter niet komen. Dr. Schroder bevestigde dit.. Het wordt straks in het nieuwe ziekenhuis echter anders. De heer Nouwen geloofde dat de cijfers van de verpleegdagen het volgende jaar dan ook wel anders zuiien zijn. De voorzitter wees er nogmaals op, dat de patienten zelf moeten weten in welke inrichting zij willen worden opgenomen. Wij kunnen ons als vereeniging daar niet mee be- moeien. En daarom juichen wij het toe, als er een goed geoutilleerd en aan alle eischen voldoend modern neutraal ziekenhuis komt. Dit komt overeen met het neutrale karakter onzer vereeniging. De secretaris meende, dat het bestuur alleen zou kunnen ingrijpen, als een dokter meer of minder dwingend zou voorschrijven in welk ziekenhuis een patient moet worden opgenomen. De voorzitter sloot hierna de verga dering met dank voor de besprekingen en met het uitspreken van de hoop, dat ieder der leden zal willen meewerken om te berei ken dat tegen de volgende vergadering het ledental 10.000 bsdraagt, wat bij eenige moeite naar spr.'s overtuiging zeer goed mo gelijk zal zijn. E)e heer Rentenaar bracht nog een woord van dank aan het bestuur voor al het geen het in bet afgeloopen jaar voor de vereeniging heeft gedaan. Wij ontvingen van de Handelsmaatschappij R. S. Stokvis en Zonen te Rotterdam enkele practische rijwielkaarten van het Gooi, Zuid Limburg en de duinenreeks van Noord- en Zuid Holland: vanaf IJmuiden tot Hoek van Holland. Op deze kaarten waarop de voornaamste verkeerswegen zijn aangegeven, komen tevens eenige aardige reproducties voor van beken- de gebouwen uit verschillende steden. Op de achterzijde dezer kaarten staan uit- voerige bijzenderheden over de Nederland- sche Kroonrijwielen vermeld, welks door de Handelmaatschappij R. S. Stokvis en Zonen in den handel gebracht worden. liand- en Tuinbouw. ALGEM. VER. VOOR BLOEMBOLLEN- CULTUUR. Vergadering te Haarlem. In het Krelage-huis te Haarlem is gister de I61ste algemeene vergadering gehouden van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De vergadering was druk bezocht. Voorzitter was de heer Ernst H. Krelage. Het jaarverslag van den secretaris-pen- ningmeester werd zonder bespreking goedge keurd. Eveneens werd goedgekeurd de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1928. De ontvangsten en uitgaven heb ben 68.261,96 bearagen, dat is bijna 16.000 meer dan geraamd was. De contri- butien hebben ruim 5000 meer opgebracht dan de raming, de exploitatie van het gebouw ruim 3000, de beurs-entree-gelden ruim 5000 meer (dat is het dubbele van de ra ming). Daar tegenover is voor de exploitatie van het eigen gebouw ongeveer 2700 boven het geraamde uitgegeven. Het saldo tot del ging van het tekort van den bouw van het Krelage-huis to 9490. Vervolgens kwamen aan dc orde de voor stellen yan faet bo9fdb.e§iuur tot wijziging van de statuten en he: huishoudelijk regle ment. De belangrijkste wijziging door het hoofd- bestuur voorgesteld, is de benoeming van den secretaris-penningmeester. Deze benoeming moet, volgens de statuten om de 5 jaar ge schieden door de algemeene vergadering. Het hoofdbestuur stelde nu voor deze benoeming te doen geschieden uit een voordracht van het hoofdbestuur en de bepaling omirent het vijfjarig tijdvak te doen vervallen. Het hoofdbestuur zal dan ook het salaris van de zen functionnaris bepalen. Er was door de afdeeling Haarlem een amendement ingediend, waardoer het niet meer voorgeschreven zal zijn, dat de secreta- ris-penningmeester tevens redacteur van het orgaan is. De voorzitter bestreed dit amendement on grond van de noodzakelijkheid, dat de leider van het orgaan geheel op de hoogte is van de leiding in de vereeniging. Na een verdedi- ging door de afdeeling Haarlem werd het amendement verworpen. Het artikel betreffende de benoeming van den secretaris-penningmeester werd vervol gens aangenomen. Eveneens werd na een korte bespreking aangenomen een tweede wijziging van prin- cipieelen aard. Deze wijziging betreft het vaststellen van strenge bepalingen tegen le den. die zich aan de behandeling hunner ge- schillen trachten te onttrekken door een over eenkomst te maken bij het sluiten van een koopcontract. Ook de voorgestelde wijzigingen in het huishoudelijk reglement werden aangeno men. Nadat nog enkele wenschen waren geuit, werd de vergadering gesloten. paardenfokkerTTin N.-HOLLAND Verdere achteruitgang van het aantal gedekte merrlin. Wij ontvingen het verslag der provinciate regelingscommissie voor de paardenfokkerij in N.-fiolland over 1928. Daarna blijkt, dat gedekt werden 461 merrien tuigpaard, 1011 type trekpaard en 29 van afwijkende rassen, in totaal dus 1501 merrien; het aantal heng- sten bedroeg resp. 14, 13 en 2, in totaal dus 29. Aan premien werd uitbetaald een bedrag van 4715, waarvan 3645 voor tuigpaar- den. Voorts ontleenen we nog het volgende aan het verslag: Het aantal gedekte merrien dat wederom verminderde bewijst wel ten voile dat de toe- stand nog geenszins rooskleurig is. Een zware handicap beteekenen nog steeds de hooge invoerrechten aan de Oostgrens, speciaal voor de tuigpaarden. Wanneer hier- in geen verandering komt zal men niet zoo spoedig een groote uitvoer van warmbloed- materiaal kunnen verwachten. De uitvoer daarentegen van slachtpaarden en hitten van- uit het Oostej: naar ons land werkt als een tweede handicap. Algemeen gelcoft men dat de toestand in den paardenhandel en dus tevens daarmede gepaard gaande in de paardenfokkerij weer betere tijden tegemoet gaat. Vele jonge paar- den zijn geslacht en de vraag naar goed ma- teriaal neemt weer langzamerhand toe. De qualiteit van het fokmateriaal, vooral in de Haarlemmermeer en de Houtrakpolder, is goed wat betreft het tuigpaardtype. Het trekpaardtype verbetert zichtbaar in onze provincie. Vermindering van het aantal hengsten zou den hengstenhouders zeker ten goede komen dat aantal is nog steeds te groot. De dekge!- den worden daardoor te laag en de hengst- houderij niet meer loonend. Dit laatste houdL ten nauwste verband mei het invoeren van het nieuwe eerste klasse hengsten. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MI J. NEDERLAND. Enggano (thuisr.) 26 Maart v. Batavia. P. C. Hooft (thuisr.) 25 Maart v. Sabang. Prins der Necterlanden (uitr.) 26 Maart te Port Said. Christiaan Huijgens 26 Maart v. Amst. naai Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 26 Maart v. Patras te Venetie. Flora (thuisr.) 25 Maart nam. 10 uur te Havre, vertr. 26 Mrt. n.m. 2 u. v. Bremen Nereus 26 Maart v. Gibraltar te Valencia Odysseus 26 Maart v. Danzig n. Stettin. Pollux 25 Maart v. Smyrna te Lefkandi. Proteus 27 Maart v. Kopenh. te Amst. Van Renselaer 26 Maart v. Amst. n. Ha mi Achilles 25 Maart v. Rott. te Vigo. Adonis 25 Maart v. Barcelona n. Genua. Alkmaar (thuisr.) vertr. 26 Maart v. Duink naar Rotterdam. Amazone 25 Maart v. W.-Indie te N. Yorfc Ariadne 25 Maart v. Rott. te Passages. Clio 26 Maart v. Harnb. n. Amsterdam. Erato 25 Maart v Amsta. te Gothenb. Iris 25 Maart v. Swinemiinde n. Amst. Nero 25 Maart v. Amst. te Kopenhagen. Odysseus vertr. 26 Maart v. Danz. naar Stettin. Orpheus 25 Maart v. Melilla n. Carthagena. Saturnus, v. Constanza n. Amst. 25 Maarf te Lissabon. Clemenceau 24 Maart v. Cardiff n. Amst. Amsterdam (ti: r.) 23 Maart te Antofa gasta. Boskoop (uitr.) 23 Maart v. Caldera. Bridle (uitr.) 21 Maart te Colon. Deucalion 23 Maart v. Amst. te Kingston. Helder 26 Maart v. Amst. n. Hamburg. Triton 23 Maart v. Guatemala te Kingston HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nieuwkerk (uitr.) 25 Maart te Lorenzo Marques. BiMiton (thuisr.) 25 Maart v. Kilindini. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, v. Pacifiekust n. Rott., 24 Maart te Liverpool. Veendam 26 Maart v. New York te Rott. Dinterdijk, Pacifiekust n. Rott. 23 Maart v Los Angeles. Edam, Rott. n. New Orleans, 24 Maart vat Tampico. Riindam, v. Rott. n. New York, 25 Maart v Halifax. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Inten (thuisr.) 26 Maart v. Marseille Mar ken (thuisr.) 25 Maart v. Triest. Ternate (uitr.) 25 Maart v. Antwerpen. VUelaad (thuisr.) 26 Maart te Bela^aa, t/ngi Bij apothekm en drnghtea verkriigbiar.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6