TABLE TT^Nj Vallen tiuivenngen U opt Iff, ASPIRlHzalUhdpcn buiten k?r, OftANjE En daar waar men moet bezuinigen, breekt men het bewaarschoolonderwijs af, zooals men in Utrecht zag. Gelukkig heeft Volks onderwijs daar, gesteund door particulieren, eenigszins in de behoefte kunnen voorzien. Gelukkig ook in Alkmaar heeft men van par- ticuliere zijde het onderwijs voor de kleuiers weten te behouden. Hierbij heeft men er op te letten of met meerdere kleuterscholen noo- dig zijn. Te beteuren is, dat reeds in de bewaarscho- len vaak splitsing ontstaat naar de gods- dienstige overtuiging der ouders. Spr. was overtuigd, dat de „christe)ijke en maatschap- pelijke deugden" nergens beter tot hun recht komen dan in het openbaar onderwijs. Jezus zelf. was tegen elke splitsing anders dan tus- schen rechtvaardigen en onrechtvaardigen en daarom is de scheiding tusschen de kinderen uit den booze, ook al omdat het daardoor vaak weer onmogelijk wordt voldoende kleu terscholen te stichten. Spr. hoopte dat in Alkmaar de goede geest ten opzichte der kleuterscholen over de bur- eerij vaardig mag worden en steeds blijven Hiermee zou Alkmaar een voorbeeld geven aan de heele omgeving, die zich, naar bur- gemeester Wendelaar's eigen oordeel, zoo graag orienteert op deze stad. Spr. meende dat de consequentie van dat oordeel voor de hand ligt. (Applaus). Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door niemand gebruik gemaakt. De heer C 1 o e c k dankte den heer De Vries voor zijn uiteenzettingen en constateer- de dat de bezieling die de afd. Alkmaar steeds voelt voor het werk van Volksonder- wijs, ontstaat door het blad der vereeniging Spr. dankte zijn medebestuurders voor hunne medewerking, steeds betoond voor het werk van Volksonderwijs. Ten aanzien van het bewaarschoolonder wijs in Alkmaar deelde spr. den heer De Vries mede, dat dit hier weer zal blijven dank zij den steun ook van den burgemeester. Als het comite daarin niet was geslaagd, zou Volksonderwijs geprobeerd hebben de school te behouden. (Applaus). Het strijkje liet zich nogmaals hooren, thans in de ouverture „De Barbier van Sevil- la", waarna als toegift kwam een marsch van Beethoven. Een verdiend applaus volgde ook thans weer. De heer C 1 o e c k bracht het strijkje en den heer Jonker dank voor hun optreden en aan de propaganda-commissie voor het werk, dat gedaan is om deze vergadering te doen slagen. Van de aanwezigen veewachtte spr. dat zij alien over deze vergadering zouden spreken met hun kennissen, opdat een volgen- den keer de groote zaal der Harmonie noodig zal zijn om alle belangstellenden een plaats te geven. ALCMARIA V. V. V. Algemeene vergadering. Gisteravond werd in hotel „De Burg" een •lgemeene ledenvergadering gehouden van de V. V. V. „Alcmaria". De voorzitter, mr. J. P. Bosman, opende de vergadering met een woord van welkom, speciaa! gericht tot het eene aanwezige lid, dat gwfl deel uitmaakte van het bestuur. De administrateu'r, de heer C. J. Ooms, las de notulen, die onveranderd wer den goedgekeurd, De v o o r z i 11 e e deelde mede, dat op 22 en 23 Juni a.s. de K. N. M. V. haar 25-jarig bestaan herdenkt. De feestvergadering die ter gelegenheid van dit feit zal plaats vinden, wordt te Alkmaar gehouden. Den 22sten Juni zal een sterrit naar Alkmaar worden gcorga- niseerd, terwijl den volgenden dag op't Sted. Sportpark motorraces worden gehouden. Voor de verdere feestelijkheden bestonden nog geen vastomlijnde plannen. Spr. verzocht de vergadering het bestuur hiervoor een cre- diet van 500 toe te staan, wat z. h. st. werd goedgekeurd. Jaarverslag. De heer Schouten las hierna het jaar- verslag over 1928 voor, waarult wij het vol- gende aanstippen: De werkzaamheden der Vereeniging zijn in het voorbije jaar in vele opzichten met succes bekroond. Het bestuur werd uitgebreid met twee le- den, n.l., de heeren mr. C. H. Bosman en P. W. Groot. Het ledental daalde van 483 leden en 6 do- nateurs in 1927 tot 449 leden en 5 donateurs in 1928. Aan subsidie ontving V. V. V. van de Ge meente, Instellingen eh particulieren een be drag van 1039.20, terwijl door V. V. V. aan verschillende vereenigingen subsidies werden verleend tot een bedrag van 896.95, benevens een 20-tal medailles. De inkomsten bedroegen 6718.26)4, de uitgaven 5323.51)4, alzoo een batig saldo van f 1394.75. Door het secretariaat en Informaiie-bureau werden schriftelijk 2265 3tukken verwerkt. Aan verschillende V. V. V.'s, reisbureaux en particulieren werden kosteloos verzonden of afgegeven 3659 gidsjes. Het aantal torenbeklimmers bedroeg 4453, tegen 3646 in het vorig jaar. Overtuigd dat de verhoogde reclame-activi- teit een grootere vraag zou doen ontstaan, werd door den heer Leo Sgeet een tperistep- gidsje samengesteld en uitgegeven door ,,Alcmaria"-V. V. V. in samenwerking met de zustervereenigingen der omliggende plaat- sen. In samenwerking met het Gem. bestuur, Kamer van Koophandel en Kaashandelaren werd een film gemaakt van de Kaasmarkt, die in verschillende bioscoop theaters wordt vertoond. De kaasmarkt werd wederom door vele con- gressisten van verschillende nationaliteiten bezocht, alsook door een gezelschap buiten- landsche journalist en, bij wier bezoek de gebliede kaas weer eens het oude cachet aan de markt gaf. Tijdens het congres van den A. N. W. B. werd door V. V. V. medewerking verleend. Eenig resultant werd bereikt met de actie tot verbetering van den treinenloop in Hollands Noorderkwartier. De gymnastiekvereeniging „De Halter", heeft op een door deze vereeni ging te Utrecht meegemaakten turndag al- daar 1Q0O reclarqebiljetten „C'j een Vrijdag- morgen in Alkmaar", verspreid. De drie gehouden inotcrwedstrijden zijn goed geslaagd. Voor dit jaar staan weer drie dergelijke wedstrijden op het programma en wel op de volgende data1 April', 23 Juni en 25 Augustus, (eerete Kermiszondag). Op Hofplein en Steenenbrug parkeerden in 1928 2888 auto's tegen 1764 in 1927. Met den wenschj dat het a.s. seizoen het voorbije in belangstelling voor Alkmaar ze ker mag evenaren en dat het ledental weer mag toenemen, eindigde het jaarverslag, dat. onder dank aan den samensteller werd vast- gesteld. De heer Margadant drong er op aan met kracbt de actie voor een betere spoorver- binding, vooral met het Zuiden, te blijven voeren. Daar de commissie tot het nazien der be- sc'heiden van den pennirtgmeester, den heer Swets, alles in de beste orde had bevonden, werd dezen met een woord van dank voor het uitstekend beheer, gedechargeerd. Randvraag. Naar aanleiding van een verzoek van den heer Kerssens, om bij de Groote Kerk een bord te plaatsen, waarop de automobilisten werd gewezen op het Hofplein als parkeer- park, werd besloten dat het dag. bestuur deze zaak met den commissaris zal bespreken. Tevens zal dan besproken worden het aan- brengen van bordjes, die de vreemdeliingen den weg naar de kaasmarkt aangeven. De voorzitter betreurde het dat het ledental dit jaar was achteruitgegaan. Er zou getracht worden hierin verbetering te brengen. Hierna stoat de voorzitter de verga dering. NATIONALE BOND VAN HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN „MERCURIUS", AFD. ALKMAAR. Dinsdagavond heeft de Bondssecretaris, de heer Joh. M. de Zeeuw, van Rotterdam een lezing gehouden in de bovenzaal van cafe „Central", met als onderwerp „De vrouw op kantoor". De voorzitter van de afdeeling heette den aanwezige leden en eenige ongeorganiseerde collega's en den penningrueester van het Corr. V. V H. hartelijk welkom, inzonder- heid den spreker. De heer de Zeeuw begon zijn lezing met een verhandeling over 't tijdperk, dat de vrouw haar intrede deed op het kantoor, nu een goede vijftig jaar geleden. In het jaar 1890 werd voor het eerst de vraag gesteld, in de toen nog plaatselijke Rotterdamsche Vereeniging „Mercurius" of de vrouw kon worden toegelaten tot de examens, welke toen reeds door „Mercurius" werden afge- nomen. Men vreesde toen echter de concur- rentie der vrouw op het kantoor en het duurde tot het jaar 1902, dat er eindelijk werd besloten, om de vrouw tot de examens toe te laten en ook tot het lidmaatschap der Vereniging. De plaatselijke vereeniging „Mercurius" was toen inmiddels tot een lan- delijken Bond met afdeelingen uitgegroeid. Het aantal vrouwen op het kantoor was in middels zeer groot geworden en velen hun- ner waren nu juist niet zeer geschikt voor kantoorarbeid. Hierdteor ontstond eenigen afkeer tegen de vroifwelijke cq^lega's en de spoorwegen en groote bankinstellingen begonnen vele vrouwelijke krachten te ontslaan. Vervolgens gaf spr. een aantal berichten en ingezonden stukken uit dagbladen en tijdschriften, waar- in met waardeering over haar arbeid werd gesproken. De meeningen liepen dus wel zeer uiteen. Voor het meer verantwoordelijk werk bleek de vrouw minder geschikt dan de man, terwijl voor het type-werk de vrouw meer voldoet. De vrouw is nu eenmaal op kantoor en spr. zeide dat „Mercurius" zich daar niet tegen verzet, maar dat de bond de vrouwen even gaarne opneemt als leden, als de mannen. Wel propageert de bond gelijk loon voor ge- lijken arbeid voor mannen en vrouwen. Hij verzocht dan cok de vrouwen, om met de mannen tezamen te strijden voor de belangen van de kantoorbedienden. Een der aanwezigen verschilde van mee- ning met den spreker, en vond dat de vrouw wel degelijk het verkrijgen van betrekkingen op kantoor ernstig belemmerde. De heer de Zeeuw antwoordde hierop, dat wij het feit, dat de vrouw op het kantoor werkt, nu eenmaal hebben te aanvaarden. Hij meende, dat ook de vrouw een kans moet hebben, om in haar onderhoud te voorzien. Een goeden raad meende spreker aan de on- gehuwde tegenstanders te kunnen geven en dat was, treedt in het huwelijk met een vrouwelijk collega, dan wordt het aantal vrouwen op kantoor minder! De voorzitter der afdeeling dankte de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor en den heer de Zeeuw voor zijn zeer gedocu- menteerde rede, welke hij op de hem eigen, aangename wijze heeft gehouden en roept alien een tot weerziens toe. Provinoiaal nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Maandag 25 Maart 1929, 's avonds half acht, hield het Onderling Begrafenisfonds een buitengewone ledenvergadering ten huize van den heer J. de Boer. Wegens ontstentenis van den voorzitter, den heer Pluister, stond de vergadering on der leiding van het bestuurslid P. Stammes, die de vergadering opende met een welkom ep er zij.n leexwezen oyer uit sarak, dat er zoo weinig leden deze belangrijke vergadering bijwoonden. Verder zeide de voorzitter, dat in verband met het genomen besluit op de vorige verga dering het bestuur zich heeft gewend tot mr. Eecen van Oudkarspel, die het reglement op een dusdanige wijze heeft veranderd, dat er geen gevaar meer bestaat, dat de vereeniging in conflict komt met de wet op het Levensver- zekeringbedrijf. De verandering bestond hoofdzakelijk hier in, dat nu geen uitkeeringen meer gedaan worden aan de naastbestaanden van een over- ledene, maar datb etalingen door het fonds geschieden aan diegenen, die prestaties in na- tura aan de naastbestaanden van een over- ledene hebben geleverd, Medegedeeld werd, dat de verzekerings- kamer, welke bereids het gewijzigde reglement is toegezonden, met de gewijzigde redactie accoord gaat, maar dat zulks door de leden vergadering moet vastgesteld worden. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat in verband hiermede de vergadering is belegd. Daarna werd overgegaan tot behande- ling van't nieuwe reglement, hetwelk in zijn geheel werd goedgekeurd, behalve art. 26, het welk luidde: Jaarlijks wordt eenmaal contri- butie geheven, tev oldoen in de maand Janu- ari. Telkens wanneer een lid overlijdt, wordt een extra contributie geheven. Deze contributie wordt opgehaald hoog- stens 2 maal 24 uren na de bekendmaking. De vergadering zag hierin nopal bezwaren en was van meening, dat het te duur zal wor den. Zij zou gaarne zien, dat het oude art. 25 bleef gehandhaafd, hetwelk luidt: Tijdsbepalingen omtrent contributie beta- ling vindt niet plaats, bedoelde in den vorm van wekelijks of maandelijks betalen. Alleen wordt dan contributie betaald, wanneer een der leden is overleden. Deze contributie wordt opgehaald, hoogstens 2 maal 24 uren na de bekendmaking. Het bestuur hierin geen bezwaar ziende, werd aldus besloten. Bij de gehouden bestuurverkiezing werden de heeren G. Biersteker, J. Biersteker, C. Kansen, P. Stammes, H. Vinke en J. v. d. Welle herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. Pluister werd gekozen de heer W Vis- ser, welke heeren alien hun benoeming aan- namen. Bij de rondvraag werd door den heer Hoofd dank gebracht aan het bestuur, dat weer genoegen was de vereeniging in nieuwe banen te leiden. De voorzitter bracht den heer Hoofd na- mens bestuur hartelijk dank voor de woorden tot hem gesproken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met woorden van dank voor de prettige samenwerking en besprekingen de vergadering. In de nagehotiden bestuursvergadering werden de functies als volgt verdeeld": De heer P. Stammes, voorzitter; de heer H. Vinke, secretaris; de heer J. Biersteker, penningmeester; de heer Jb. v. d Welle, ad junct en de heeren G. Biersteker, C. Kansen en W. Visser, commissarissen. NIEUWE NIEDORP. Bij de Dinsdag gehouden stierenkeuring vanwege de Provinciale commissie N.R.S. waren 18 eenjarige stieren, waarvan elf goedgekeurd. Van de 4 tweejarigen werden twee in het stamboek opgenomen. CASTRICUM. Hedenmorgen werd hier geveild het ter- rein, groot ongeveer 850 M2., waar voor- heen werd gedreven het hotel Duin en Bosch, hetgeen in de nazomer van 1928 tot den grond afbrandde. Het perceel werd geveild in 4 perceelen en direct bij opbod door den voormaligen eige- naar gebracht op resp. f 1600, 1800, 1800 en nogmaals f 1800 in totaal derhalve f 7000 plus de kosten die niet gering zijn Zooals men zich herinneren zal, stelde de gemeente pogingen in het werk, om ter plaat- se een afsnijding van den Bakkummerweg tot stand te brengen, maar heeft, gezien de hooge kosten van aankoop, zeker geen zin in een en ander gehad. Men moet niet ver- geten, dat thans met de kosten zoo ongeveer 9 ptr M2. is betaald. - Zondag werd alhier een tentoonstelling gehouden van het frobelwerk van de kinderen der R.K. frobelschool en van de handwerken vervaardigd door de leerlingen der R. K. meisjesschool in een tweetal lokalen van eerst genoemde school. Deze lokalen waren geheel gevuld met al- lerlei werken van de jeugd en toonden over- duidelijk aan, dat de leerlingen vooral van de frobelschool zeer aardig en leerzaam wor den bezig gehouden. Men moet werkehjk ontzag hebben voor, het geduld en uithou- dingsvermogen van de onderwijzeressen om deze kleine peuters dat zoo te doen maken. Ook de leerlingen van de meisjesschool bad- den heel wat mooie handwerken tentoon ge- spreid Er was veel bezoek tijdens de uren, dat deze expositie open was en de ouders hebben daardoor een inzicht gekregen in de toewijding die de onderwijzeressen aan de kinderen der scholen geven. Naar ons wordt medegedeeld, zal de chef van het station Castricum op 5 April as. den dag van zijn zilveren diensttijd herden ken bij de Nederlandsche Spoorwegen Chef van den Berg, hier aldus beter bekend, is nog niet zooiang in dienst te Castricum, maar was jaren op verschillende stations en in ver schillende functies werkzaam. Hij is wat men noemt een „se!f made man", van onder op begonnen, heeft hij het thans gebracht tot chef van een niet onbelangrijk station. Dat is zeer zeker in hem te prijzen. Bovendien en dat zegt voor ons meer, is bij de juiste man op de juiste plaats, weet heel goed en ter zake met het publiek om te gaan, waardoor hij de achting, al is hij geen jaren ingezete- nen der gemeente, van een ieder heeft. Het zal chef van den Berg zeker op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Naar ons wordt medegedeeld, heeft ons berichtje, de vorige week opgenomen, ten aanzien van de geste van de spoorwegen, in verband met de opstelling van de inrichting voor het maken van asphaltbedekking, op het stationsemplaoeffient, de meening gevestigd alsof wij de plaatselijke spoorweg-beambten daarvan een verwijt hebben willen maken. Wij stellen er prijs op te verklaren dat dit jtiet de strekking was van cm betopg, /- STOMPETOREN. Dinsdagavond werd de laatste les gegeven van den landbouwcursus, welke gedurende twee winters in de openbare school alhier werd gehouden. Zij werd bijgewoond door den heer Velders (van Schagen) vertegen- woordiger van den Rijks-Landbouwconsulent, den heer D. Huyser van Reenen, burgemees ter der gemeente Oterleek, den heer D. de Boer Dz., oudLvoorzitter der Holl. Mij. van Landbouw en de besturen der land- en tuin- bouwvereenjgingen. Nadat de heer Van Sluys, leeraar aan den eursus, alien welkom had geheeten, deed hij de leerlingen verschillende vragen over ken- nis van den grond, seheilcunde en bemesting- ijeer, Uit de antwoorden bleek wel, dat de meeste cursisten de lessen met vrucht hadden gevolgd. Daarna werden door den anderen leeraar, den heer Janknegt, verschillende vragen gedaan over de andere onderwerpen, die behandeld waren. Na afloop hiervan nam de heer Velders het woord en meende hij te mogen zeggen, dat het onderwijs, hoewel er natuurlijk ver- schil in vorderingen is, er bij velen ingegaan is. Hij sprak den wensch uit, dat de cursisten het geleerde zullen onderhouden, in de eerste plaats door het lezen van goede tijdschriften en van het orgaan der Hollandsche Maat- schappij van Landbouw. Hij spoorde hen aan, een vereeniging op te richten en door bij bevoagde personen voorlichting en steun te vragen, het geleerde te onderhouden en uit te breiden Spreker hoopte, dat het bestuur het niet bij dezen eursus zal laten, maar wat begonnen is zal voortzetten. De heer D. de Boer Dz. wees er op, dat hij in zijn jeugd leiding had gemist, wat hij later terdege voelde. Hij gaf den cursisten verschillende goede raadgevingen en wenken: zij hebben nu juist datgene geleerd, wat noo dig is, om het leven in te gaan, en dat is de groote leerschool. Mogen zij dan het ge leerde in toepassing brengen. Daarna reikte de heer De Boer met een toepasselijk woord aan 13 van de 15 cursis ten een getuigschrift uit. Nadat de heer Van der Laan, voorzitter van de afdeeling Schermeer, dank gebracht had aan de heeren Janknegt en Van Sluys en aan den heer De Boer voor zijne bereidwillig- heid, om hier tegenwoordig te zijn, nam de heer burgemeester het woord, om het be stuur der afdeeling te bedanken voor de uit- noodiging. Hij verklaarde, dat een volgend verzoek, om hier een eursus te mogen houden, stellig door den gemeenteraad zal worden ingewil- ligd. Den cursisten wenschte hij geluk met hun diploma. De heer Van Sluys sprak er zijn genoegen over uit, dat de meeste leerlingen den eursus zoo trouw bezochten, ondanks den grooten afstand en den strengen winter. Hij verklaarde zich gaarne bereid, hulp en steun te verleenen voor verschillende zaken op landbouwgebied. Ten slotte nam de heer C. Klerk Jz., deel- nemer aan den eursus, het woord, om den leeraren dank te zeggen voor de aangename wijze, waarop zij het onderwijs hadden ge geven. Elk hunner ontving een cadeau als bewijs van waardeering en vriendschap Aan den heer Janknegt, die over enkele dagen vertrekt naar Gelderland, werden de beste wenschen toegebracht. Hierna verklaarde de heer Van der Laan de bijeenkomst gesloten. WARMENHUIZEN. De Tuinbouwvereeniging „de Noord" hield Woensdagavond een a lgemeene vergadering in bet veilingskoffiehuisonder voorzitter- schap van den heer W. Gutker Jbz.. De voorzitter heette alien hartelijk wel kom, doch betreurde ten zeerste de slechte opkomst van de leden. De oorzaak hiervan is te wijten aan een samenloop van omstan- digheden. In zijn openingswoord schetste spreker in't kort de wisselvalligheid van het tuinbouwbedrijf, doch tnaande een ieder aan den moed niet te verliezen. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd en onder dankzegging goed gekeurd. Mededeelingen De voorzitter deed hierna eenige mededee lingen omtrent de zetkool regeling. Het be stuur heeft dit onder de oogen gezien, en is tot de conclusie gekomen, dat de regeling welke thans gebruikelijk is, de beste is. De grenzen van het zetkool voor Warmenhui- zen werden nogmaals bekend gemaakt. De voorzitter stelt voor eventueele klachten te brengen bij den secretaris van deze tuin bouwvereeniging. Wat betreft het bloemkoolzaad werd ver- meld dat aan „de Noord" een pond bloem koolzaad werd toegewezen. Zooals het vori ge jaar is geschied, zal thans ook wederom twee personen n.l. de heeren K. Molenaar en P. de Groot Jr. het bloemkoolzaad uitzaaien en tegen den kostenden prijs de planten te verkoopen. Financleel verslag. Aan dit verslag ontleenen wij het volgen de: De winst over het boekjaar 1928 bedraagt na afschrijving van 50.op Druivenserre en 25 op de ijsboeien 87.73. De balans vermeld onder actief: Druivenserre 1750, IJsschuit 125, Aandeelen „C.V.V.» f 1400. Aan de Passieve zijde: schuld Boerenleen- bank 768.16, Nadeelig saldo 34.50, Ka- pltaal 2472.34. Bij monde van den heer P. Pie verklaarde de rekening-commisie, dat de boeken en be- scheiden van den penningmeester in de beste orde werden bevonden en stelt voor het finan- tieel verslag goed te keuren. Aldus is geschied. Jaarverslag. Volgens dit jaarverslag telt de tuinbouw vereeniging 16 leden op 1 Jan. 1929. Even- als het vorig |aar is wederom door den heer Donia een tuinbouwcursus gehouden. De druivenserre rendeert goed. In 1928 werd door „de Noord" voor een groot bedrag aan aandeelen in de rentelooze geldleening van de „C.V.V.M gencenen. De heeren c. Tesselaar en W. Guther die peripdiek aftraden als bestuursleden warden wederom met meerderheid van stemmen her kozen. Punt 7 van de agenda vermelddeVerkie- zing voor een lid van het centraai bestuur „C-V.V." aftredend K. Molenaar. Laatstge- noemde is wederom met algemeene stemmen herkozen De uitslag van de verkiezing afgevaardig- den voor de algemeene vergadering „C V.V." wordt later bekend gemaakt. Bespreking minimum prijzen voor kool, bloemkool en uien. Dit onderwerp werd nogal druk bespro ken. Het bestuur is van meening, dat minder- waardige groenten niet in consumptie moeten gebracht worden. De heer C. Tesselaar Gz. stelt voor den minimum prijs voor bloemkool en uien vast te stellen op 1 cent per stuk voor bloemkool en 1 cent per K.K. voor uien. De heer G Groet zou gaarne een bindend mandaat willen voorstellen aan de Algem. Vergadering. De voorzitter vreest, dat een bindenw man daat aanleiding geeft tot algeheele verwer- ping van het voorstel, en adviseert alzoo het centraai bestuur en de Vierbond de mini- mum-prijzen te laten bepalen. Op een vraag van den heer Klant deelt de voorzitter mede, dat het de bedoeling van het voorstel is, dal er alleen een minimum-prijs bepaalt wordt voor minderwaardige kwaliteiten. Indien de prijzen te laag blijken, kunnen zij altijd we- der verhoogd worden. Na eenige besprekin gen werd dit voorstel om op de agenda van de algemeene vergadering „C.V.V." te plaat sen met algemeene stemmen aangenomen. Voorstellen voor de Algemeene Ver gadering „C. V. V." Dit onderwerp werd door verschillende le den besproken, doch positieve voorstellen voor de algemeene vergadering „C.V.V." werden er niet ingediend. Rondvraag. De heer P. Mink herinnerde't bestuur aan de bewaarplaatsen van pootaardappelen wel ke te Langendijk zijn opgericht en verzocht het bestuur te informeeren of dit niet iets voor ons is. Door den heer Hopman werd het rabar- ber veilen in bespreking gebracht. De uitslag van deze besprekingen is, dat besloten is, dat het bestuur van de veiling zal confereeren met de verbouwers van rabarber, teneinde te komen tot het veilen van rabarber en wel op die dagen, wanneer men in Langendijk geen veiling van rabarber houdt. Nadat door enkele leden nog diverse vra gen zijn gesteld, sluit de voorzitter de verga dering onder dankzegging voor de aangena me en zakelijke besprekingen. Aan de veiling alhier werd verhandeld. in Febr. 1929 in Febr. 192S roode kool 1.667.600 Kg. 1.310.875 Kg gele kool 603.250 258.060 D. witte kool 1.259.700 840.830 uien 85.225 59.800 peen 19.350 66.650 aardappelen 9.400 bieten 2.600 5.400 nep 100 De omzet bedroeg in Februari 1929 311.288.98 tegen 288.492.50 in Februari 1928. Rechtszaken VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Gepleegd door een rijksveldwachter. De Rotterdamsche rechtbank heeft Dins dag een zaak behandeld tegen een rijksveld wachter uit Schiedam, wien werd ten laste gelegd, dat hij op 4 Februari te Schiedam als rijksveldwachter belast met het uitreiken van een kennisgeving van een voorwaarde- Ujke veroordeeling door den politierechter te Rotterdam aan iemand te Schiedam opzel- telijk valschelijk deze kennisgeving heeft op- gem aakt, waardoor eenig nadeel zou kunnen ontstaan. In het exploit had verdachte narne- lijk in strijd met de waarheid vermeld: spre- kende met verdachte in persoon. Nadat de verklaringen van verdachte, af- gelegd voor den rechter-commiss&ris waren voorgelezen, zei de majoor van de ryksveld- wacht, als getuige gehoord, dat hij de hol ding van verdachte die niet was wrech«» nen slap en slordig vond. Mr. J. G. Halsteijn, valschheid in geschrif- te, gepleegd door een openbaar ambtenaar bewezen achtend, requireerde een gevange- nisstraf voor den proeftijd van 14 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. DOOD DOOR SCHULD. Een onvoorzichtig autorijder. De Vierde Kamer der rechtbank te Amster dam heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 31-jarigen expediteur uit Zand- voort, die beschuldigd werd van het veroor- zaken van eens dood door schuld. In den avond van 29 September 1.1. met zijn vrachtauto in de richting van Haarlem rij- dende, haalde hij een luxe-auto voor hem in en passeerde die, waarbij hij echter in bot- sing kwam met een aan den goeden kant in de richting van Amsterdam rijdende motor-! fiets, met het noodlottig gevolg dat de be- s'uurder der motorfiets, ae tandarts H. S. Beem uit Rijswijk, en diens 24-jarige eehtge- noote, die op de duo-zitting plaats genomen had, tegen den grond geslingerd werden, de heer Beem, zoodanig letsel bekwam, dat hij thans zijn werkzaamheden nog niet kan ver- richten, terwijl mevrouw Beem zoo ernstig verwond werd, dat zij, zonder tot bewust- zijn te zijn gekomen, kort na het gebeurde overleed. Het O.M. had een maand hechtenis gevor- derd. De rechtbank verklaarde den verdachte schuldig aan het ten laste gelegde en veroor- deelde hem tot zes weken hechtenis.. HET VLIEGONGELUK TE HEERLEN. In de gister gehouden zitting van het kan- tongerecht te Heerlen stonden terecht de or- ganisators van den vorig jaar op 12 Aug. aldaar gehouden vliegdag waarbij, zooals men zich lierinnert, vier dooden zijn gevallen. Hun werd ten laste gelegd, dat zij den vlieg dag georganiseerd hadden zonder nakoming der bepalingen, aan de vergunning verbon- den, en dat zij mitsdien werden geacht, zon der vergunning te hebben gehandeld, Het O.M. eischte de maximumboete, zijnde f 25. De verdedigers vroegen vrfjspraak. Uitspraak over acht dagen. Weiger namaak en let er op dat op elke .tablet het woord „BAYER" staat. Prijs75cts

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6