Alkiaarsciie CinranL De Plaatsverranger nMantefl^ costume9 FEUILLETON. Radio-hoekje No. 75 1929 Honderd een en dertigste Jaargang. Try dag: 29 Maartc Zaterdag 30 Maart. Hilversum, 1071 M. 10—10.15 Morgen- Hvijdmg. 12.15—2.Concert door het A. V. R. OVTrio. 2.-4.— Aansluiting van het Theater Tuschinski. 4.5.ltaliaansche lessen. 5.6.Fransche lessen. 6.6.45 Concert door het A. V. R. O.-Trio. 6.45— 7.45 Duitsche lessen. 8.V. A. R. A'. Orkestconcert. 10.30 Pers- berichten. In de pauze lezing door Ds. A. v. Heiden: Waar zitten de stofvergoders? 1045—11.30 Oramofoonmuziek. Huizen, 339.8 M. (Na 6 uur 1852 M-) "Jitelniten K. R. O.) 11.30—12— Gods- 'dienstig halfuurtje. 12.15—1.15 Concert idoor het K. R. O-Trio. 1.15-2— Gramo- Toonmuziek. 3—4.15 Kinderuurtje. 5.30 Gra mofoonmuziek. 6.407.Spr. W. A. H. i&mit: Practische weaken bij het stoken van .centrale verwarming. 7.7.30 Spr. Rector J. de Groot: Christus-Koning, zegepra- lend op den Paasdidag, het ideaal voor alle opvccdingsarbeid en jeugdleiding. 7.30—8. £pr.: J. A. Monod de Froideville: Katholiek gemeenschaps leven in Indie. 8.—8.20 Spr.: T>ater J. v. d. Bergh M. S. C.: Hoe inland- sche begrippen en gebruiken benut kunnen /worden bij het Godsdienstonderwijs van hei- densche volken. 8.20 Concert en declamatie- avond. Daarna ©perafragmenten. Orkest en yocale solisten. 9.30 Nieuwsberichten. I Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 —11.20 Voor de huisvrouw. 1.20 Carlton Hotel Octet. 2.20 „Samson en Dalila", door de British National Opera Co. 5.Concert. iSlydel Octet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Mu- iziek. 6.35 Nieuwsberichten. 7.Muziek. 7.05 (Viool- en p^nosonaten van Bach. 7.20 Om- roepcauserie. 7.35 Vaeantie-praatje. 7.50 iVariete-programma. 9.20 Nieuwsberichten. L0.35 Causerie door Miss West. 9.50 Nieuws berichten. 9.55 Concert. E, Griffin, sopraan. G. Pizzey, bariton. Orkest. 10.5512.20 Dansmuziek. Parijs Radio-Paris?1744 M. 12.20 Mor- genwijding. 1.052.10 Dansmuziek. Jazz Vatel. 4.505.50 Gramofoonmuziek. 7.05 ,7,50 Gramofoonmuziek. 8.05 Poppenkast Radio-Paris. 8.50—11.10 Concert „Radio- *Paris". Mmes. Simon, Ketty en M. Soudieux. Langehberg, 462 M. 9.35 en 11.30 Gra mofoonmuziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 3.50—5.20 Concert. Schwickeratsche Madri- 'gaalver. 7.20 Concert. Prof. Bachem, orgel. Zeesert, 1649 M- 11.053.50 Lezingen. 3.50—4.50 Orkestconcert. 4.507.05 Lezin gen. 7.05 Paaschliederen. 7.20 Die Stunde des Landes. Felix Schmidt-kwartet. 8.20 Scenes uit Faust. Orkest en Lothar Miithel. Hamburg, 395 M. 10.20 Gramofoonmu ziek. 3.50 Moderne kamermuziek. 4.50 Weenschconcert. 7.20 „Die grosse Nacht- richt", hoorspel van M. Georg. 8.5012.20 Paasdiconcert door het Scarpa-orkest. Brussel, 512 M. 5.20 Orkestconcert. 7.05 Pianoconeert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 10:3511.20 Dansmuziek. Provircciaal nieuws De raad dezer gemeente vergaderde 26 dezer n.in. 2 uur in voltallige zitting. De no- tulen der vorige vergadering werden onver- anderd vastgesteld. Ingekomen stukken: van Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen een suppl. begrooting dienst 1928. Ingeko men een verzoek van het R. K Schoolbestuur alhier om met het oog op het aantal leerlin gen dat in Mei a.s. de school zal bezoeken waarvoor te weinig plaatsruimte zal zijn, 'n nieuw lokaal te bouwen, een tijdelijk lokaal beschikbaar te stellen, leermidaelen daarvoor aan te schaffen tot een bedrag van 600, drie nieuwe borden en vergrooting brand- stoffenbergpiaats. De voorzitter: Dit ver zoek is in de vergadering van B. en W. wel besproken maar een voorstel is er niet, daar- om stelden B. en W. voor deze zaak aan te houden tot B. en W. gelegenheid hebben prae-advies uit te brengen. Alzoo besloten. Aan de orde kwam een voorstel van B. en W. om de vroeger aan de school onttrokken niet in gebruik zijnde schoollokalen, thans als raadhuis ingericht, wederom voor onderwijs- doeleinden te bestemmen en te doen inrichten als lokaal voor lichamelijke oefeningen en over te gaan tot den bouw van een nieuw Door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G de W. 31, De rechtsgeleerde bestudeerde het gelaat van den ander zeer nauwkeurig van onder zijn half gesloten oog led en, maar hij werd niet beioond voor zijn moeite. De jonge man vertrok geen spier Hij kon onmogelijk meer zelfbedwang getoond hebben dan hij deed. „Ga voori; hoe kwam hij er toe mij tot zijn erfgenaam te tnaken, terwijl hij mij zoozeer lief had?" „Ik denk dat uw oom u tot zijn erfgenaam benoemde niet zoozeer uit vriendelijkheid. maar eerder, hoe vreemd dat ook schijnen moge, uit haat. Ik heb den indruk, dat hij voelde nooit met u in aanraking te zijn ge- komen tijdens zijn leven, maar dat hij zou trachten na zijn dood zijn invloed te doen gelden". Nu veranderde de advocaat van houding. Hij ging meer recht op zijn stoel zitten en wees op het portret, dat de ander weer op tafel gelegd had. „Zooa!s ik u zei heeft dit portret er een zekere rol in gespeeld en wel een zeer zonder- linge. Tot een uur voor zijn dood wist hij absoluut niet aan wien hij zijn bezittingen zou nalaten". ,>Maar a propos, waar is hij aan gestor- raadhuis. Aan de raadsleden was een uitge- breid prae-advies door B. en W. verstrekt over deze aangelegenheid. De voorzitter lichtte toe dat de kosten van de villa van de N. V. Groenfen- en Bloembollenkweekerij a f 8000 plus overschrijvingskosten te hoog waren, want dat 'n architect dit gebouw heeft bekeken en de kwaliteit en kwantiteit niet mee viel, zoodat om het gebouw voor raadhuis in te richten er nog een bedrag van ongeveer 6000 bijkomt. De heer van 't'Hof: Ik be- grijp niet dat een gebouw voor lichamelijke oefening 12000 moet kosten, dat is toch verschrikkelijk duur. 't Is maar een steenen romp zonder zolder. Als dat sober wordt op- gericht begrijp ik niet dat het zooveel moet kosten. De voorzitter: Wij, B. en W., hebben dezelfde gedachten gehad als de heer van 7t Hof, maar aan bepaalde eischen moet het vol- doen vandaar de hooge kosten. Precies kan ik ook niet zeggen wat de kosten zijn, maar volgens den inspecteur zal het hier op neer komen. Het tegenwoordige raadhuis is er best voor in te richten. De heer Schut: 12000 vind ik ook te hoog en ik vrees dat men voor 15000 voor een nieuw raadhuis niet klaar komt. De voorz.: Den grond heb ben wij zelf aan de noordzijde van den Raad- huisweg en de architect heeft aan B. en W verzekerd dat voor dat bedrag een aardig raadhuis kan worden gebouwd met brand- vrije kluis en centrale verwarming. Meube lair hebben wij hier voorloopig voldoende. De heer Schermerhorn: Als deze ruimte beschikbaar komt stelt het R. K. schoolbe stuur zich daarmee dan tevreden? De voor zitter: De inspecteur acht een lokaal voor hier voldoende. Voor de O. L. school was het niet direct noodig met het oog op het aantal leerlingen maar de R. K. School heeft 200 leerlingen en dan moet het onderwijs wel ge- geven worden en het heeft dan gezamenlijk plaats. Er zou misschien nog een oplossing gevonden kunnen worden om 2 lokalen op het nieuwe gedeelte van de R. K. school te bouwen. Dan komt er een lokaal vrij en dit zou bestemd kunnen worden voor de licha melijke oefeningen. De heer Berkhout: Loopt de gemeente niet wat hard van stapel In v-ele gemeenten merk je er niets van als men de courant nagaat. De voorzitter: De gemeente Zijpe heeft 2 lokalen gebouwd. Nibbixwoud ook een, weer andere gemeenten hebben een andere oplos sing kunnen vinden, zooals Heiloo en Heer- Hugowaard. De heer van't HofIk vind het een nutte- looze uitgave voor het platte land. In de stad is het lets anders. De heer Schermerhorn: Ik zou deze zaak 14 dagen will-en uitstellen, om in dien tijd een grondig ond-erzoek in te stellen naar de kos ten van een lokaal voor lichamelijke oefening. De voorzitter: 't Is ook niet de b-edoeling van B. en W. om direct maar een besluit te nemen, maar uit de besprekingen gevoelt men dat er lets moet gebeuren. B. en W. weten ook geen goedkoope afdoende oplossing te vinden. Voor't idee-Schermerhorn is wel iets te zeggen. Het beste is een commissie uit den raad benoemen om dit probleem op te los- sen, die dan aan B. en W. advi-es uit brengen om tot een oplossing te geraken. De heer van 't Hof: 't Is geen wantrouwen in B. en W. Zoo groot is de raad niet. Laat een architect opgave van kosten doen. De voorzitter: Dan zouden er 3 plannen gemaakt moeten worden en de commissie dez-e onderzoeken. De heer Schermerhorn: Als de architect voorstellen doet en prijsopgave, dan kunnen wij het wel aan B. en W. overlaten, want dan zullen wij toch iets moeten accept-eeren. De heer Mul: De architect zal wel toelich- ting gegeven hebben en kosten zijn er aan verbonden, dat blijft niet uit. Nadat over dit punt nog eenig-e bespreking was gehouden, werd met algem. st. besloten, aan B en W vrijheid van handel-en te geven om een onderzoek naar de kosten te laten in- steilen voor 3 plannen, verbouw R.K. school, raadhuis en lokaal voor lichamelijke oefe ningen. De rondvraag leverde geen stof tot bespre king op. Hierna sluiting. Door het bestuur van den Groot-Limmer- polder is tot watermolenaar van den Noorder- molen alhier benoemd de heer A. Wiedijk, thans molenaar in den Zuid-Schermer, voor den tijd van 1 jaar. BROEK OP LANGENDIJK. Op 26 dezer hield het „Plaatselijk Nut" al hier, hare laatste buitengewone vergadering in dit seizoen ten huize van den heer Vijzelaar. De voorzitter opende omstreeks acht uur met een hartelijk woord deze bijeen- komst en spreekt zijn genoegen uit, dat zoo- Het duurde vrij lang voordat het antwoord kwam. „De dokter uit de stad verklaarde, dat hij aan een zekere aandoening van het hart was heengegaan. Ik heb de naam van die kwaal nooit eerder gehoord. Ik geloof dat die ge- neesheer zelf den naam uit een boek moest opsporen". „En waar is hij gestorven?" „In „Monniksland". Ik vertrouw, dat ik mag veronderstellen, dat u iets weet van dat landgoed. Het is een zond-erling huis en zeer afg-elegen. Wanneer u het gaat bezoeken, zult u zien, dat het in alle opzichten een zeer zon- derlinge woonplaats is". „Ik ben van plan morgenochtend naai Hel- ford te gaan". De rechtsgeleerde trok de wenkbrauwen op alsof die tijding hem zeer verbaasde. „Naar het dorp of naai het huis?" „Naar het huis. Denkt u, dat ik naar het dorp zou gaan en niet naar het huis naar mijn huis? Ik verondersiel, dat het mijn huis is en dat het gereed is om er in te trekken!" „Ja zeker, in zooverre gereed als het waar- schijnlijk ooit wezen zal. Maar heb ik goed begrepen, dat u van plan is morgenochtend naar „Monniksland" te gaan?" „Ja zeker, ik ga; waarom niet? Heeft u een reden om mij die vraag te doen? Waarom zou ik niet zoo spoedig mogelijk naar mijn eigen huis mogen gaan?" De ander wreef over zijn kin, alsof die vraag een moeilijk probleem voor hem was Hij scheen niet veel lust te hebben zijn opinie ronduit te zeggen. „Ik kaa niet zeggen, dat ik daar eea be- vele led-en aan den oproep tot bijwoning dezer vergadering hebben gehoor gegeven. De zaal was bijn^ geheel g-evuld. Het programma dat er aanvankelijk, wat het aantal nummers betr-eft, wat schaarsch uitzag, bleek toch meer dan voldoende te zijn en de verschillende dames en heeren die iets ten beste gaven, hadden zeer veel succes. Evenals het vorige jaar was ook nu weer een puzzle op het programma aangegeven, die naar het wel bleek aller belangstelling had. Er waren verscheidene goede oplossingen, zoodat er om den prijs, een taart voor de dames en een kistje sigaren voor de heeren, moest worden geloot. Het was alweer half een in den nacht toen de voorzitter kon overgaan tot sluiten en deed dit met dank, in de eerste plaats aan hen, die voor het slagen van dezen avond hunne krachten hadden gegeven en bovendien aan de aanwezigen die hunne belangstelling toonden. Volgens den voorzitter zijn deze avonden uiterst nuttig om het contact onderling te be- houden. Hij wenschte verder alien een harte lijk tot weerziens in het volgende seizoen. HEEMSXERK. De prijs der voile straatmelk is met 1 cent verlaagd en gebracht op 15 cent. NOORD-SCHAFWOUBE, Een V.A.R.A. afdeeling opgericht. In het lokaal van den heer J. de Bakker sprak namens het hoofdbestuur van de V.A. R.A., de heer Kouwen, die de ontwikkeling van den radio-omroep in het algemeen na- ging, daarbij tevens de aandacht vestigde op de grooteb eteekenis van de V.A.R.A. voor een groot deel der foevolking. Het leden aantal van de V.A.R.A. is reeds meer dan 40.000, terwijl wekelijks honderden worden inge- schreven als nieuw lid. Het resultaat van deze vergadering was, dat een nieuwe afdeeling gevormd kon wor den. 5 nieuwe leden traden toe. De nieuwe afdeeling zal haar werkterrein beperken tot Noord-Scharwoude en Oud- karspel.. HEERHUGOWAARD. Door de tentoonstellings-commissie werd een vergadering gehouden teneinde voorloo pig verschillende zaken zoo mogelijk vast te stellen. Na opening der vergadering door den heer Brugman en lezing der notulen door den heer De Jong, werd medegedeeld dat het benoodigde terrein was gepachi. Door een daartoe benoemde commissie was een onderzoek ingesteld naar de mogelijke pachting van Oud-Holl. gevels. Hieromtrent zal een nader onderzoek worden ingesteld, aangezien deze niet bij den eigenaar aan- wezig waren. De commissie ontving op- dracht deze gevels te koopen, indien ze al- thans in behoorlijken staat verkeeren. Door den gemeente-opzichter, den heer A. Groot, werd aan de vergadering voorgelegd een plan van indeeling van het terrein en de jplaatsing van verschillende gebouwen. In hoofdzaak kon zich de vergadering wel met dit plan vereenigen. Een onderzoek zal worden ingesteld naar tent, waarbij behoo- ren 200 stoelen, 20 tafels, een buffet en vol- ledige licht-installatie. Is dit onderzoek be- vredigend, dan zal deze tent door de commis sie worden gepacht. Met het oog op de ten- toonstelling, waarbij de tuinbouw wel sterk vertegenwoordigd zou zijn, had de commis sie de feestdagen wel gaarne gesteld gezien in de laatste week van September, vooral met het oog op de winterproducten. Doch, daar de tentoonstelling te Alkmaar 2 Sept. zal worden gehouden, oordeelt de commis sie, dat die hier zal moeten worden gehou den op 17, 18 en 19 September. Algemeen is men van oordeel, dat spoedig de dagen van feestviering door het Hoofdcomite offi- cieel vastgesteld dienen te worden, speciaal AMSTERDAM, Nieuwendijk 225-229. UTRECHT, Oude Oracht 151. met het oog op de voorbereiding van de te houden tentoonstelling. Aangifte voor de ten toonstelling meent men niet later te mogen stellen dan tot 17 Augustus. De termijn voor aangifte van inzendingen ter opluiste- ring wordt 14 dagen eerder gesteld. De hee ren K. de Wit, C. van Langen, P. Meereboer, M. Spaan en A. Quant werden aangewezen tot het in ontvangst nemen van aangiften. Hierna wordt van gedachten gewisseld over de te maken reclame. Algemeen is men van oordeel, dat men deze op zeer uitgebrei- de schaal zal moeten uitvoeren, indien het gewenschte succes zal worden verkregen. i A1 vroeg zullen advertenties moeten worden geplaatst, reclame-biljetten verspreid, waar voor men vooral de medewerking van jonge- lui zal trachten te verkrijgen, reclamedoe- ken worden uitgespreid en kwistig met recla- mestrooken gewerkt moeten worden. Door dr. Spaan werd gewezen op het bestaan der vereeniging voor bestrijding der T.B.C. on der het rundvee. Met het oog hierop werd het gewenscht geacht den heer A. Appel uit te noodigen in de tentoonstellingscommissie zit ting te nemen en met het oog ©p de varkens- fokkerij de heer P. Borst. Mede werd een vergadering gehouden der werd gekozen de heer P. Blauw, tot secre- taris de heer A. Quant (de heer P. Tromp was reeds eerder aangewezen tot penning- meester). Besloten werd de hoofdprijs te doen zijn een span 2K-jarige paarden. De redac- tie der loten werd eveneens vastgest ld. Bij ioting werd uitgemaakt, dat de verloting zal plaats hebben in „De Koffiemolen", als datum der verloting 21 September. i SCHOORL. i Woensdagavond hield de V. V. V. te Schoorl hare voorjaarsvergadering welke slecht was bezocht. De voorzitter, de heer R. Wognum uitte hierover zijn spijt, aangezien de wegblijvers zoo vaak critiek langs den weg uitoefenen. De voorzitter deelde mede dat met de di- rectier van de Nederlandsche Spoorwegen wordt gecorrespondeerd over een beteren treinenloop, in verband met aansluitingen elders, alsook met't oog op kaasmarktbezoek door zomergasten. Verder zou't bestuur het op prijs stellen, en 't gaarne toestaan dat ook de vrouweu der leden ter vergadering komen. Een zeer goed samengesteld jaarverslag van den heer H. Selhout, secretaris, oogstte den dank der vergadering. We zagen daaruit, dat 2 algemeene en 4 bestuursvergaderingen zijn gehouden, bene- vens vele commissievergaderingen; dat de vereeniging 106 leden en 4 donateurs telt; dat het zomerfeest uitstekend is geslaagd on- danks een klein tekort, 't welk zeer wel als een betaling voor reclame kan worden aange- merkt. Uit het financieel jaarverslag, wegens ziek- te van den heer D. Swaan, uitgebracht door den heer Groothand, zien we dat de ont- vangsten 1356,77 en de uitgaven 1367,28 zijn geweest. De vergadering kon accoord gaan met de ze rekening, terwijl de voorzitter dank en hul- de bracht aan den heer D. Swaan, die als penningmeester zooveel voor de vereeniging had gedaan. De voorzitter wenschte hem een spoedig herstel toe, waarmede de vergadering in- stemde. Hierna was de begrooting voor 1929 aan de orde welke in ontvang en uitgaven, op een bedrag ad 1363 werd vastgesteld. Gere- kend werd bij de ontvangsten op een bate a 150 uit de verloting, 280 aan contribu tion, 75 gemeentesubsidie en 620 aan annonces der gids. De uitgaven bevatten o.a. voor versprei- ding en druk der gids 63C en voor reclame in de bladen 214. Nadat nog door den hr. Bouma 't Nieuwsbl. voor Friesland voor annonceering was aan- bevolen, en nadat de heer van de Garde had aangedrongen om het lidmaatschap van het Intern. Verkeersbureau op te zeggen daar hij de 25 gulden voor dit doel uifgegeven, niet goed besteed vond, 't welk door den Voorzit ter en den heer Schermer werd bestreden, werd de begrooting aangenomen. De voorzitter bracht gaarne een woord van hulde aan de colporteurs voor annonces voor de gids. Belangeloos hadden deze hee ren veel werk gedaan. Aangezien de vereeniging meer wenscht te doen, doch door gebrek aan middelen de dingen weer vaak moet ongedaan laten, kwam in bespreking, hoe aan meer geld te komen. Nadat de voorzitter nog even't wenschelij- ke van een hoogere gemeentesubsidie had naar voren gebracht, kwam men overeen, dat een gecostumeerd voetbalfeest, in overleg met S. V. V. de beste resultaten zou opleveren. paalde reden voor had." „Zijn er bedienden in huis?" „0 ja, bedienden genoeg; de bedienden van uw oom. Een man en een vrouw, mr. en mej. Eva. Eva trad voor uw oom op als een soort waakhond. Ik geloof, dat uw oom hem in zijn vertrouwen genomen had. Zijn vrouw is keukenmeid en huisbewaarster en er zijn drie dienstmeisjes, de nichtjes van Eva. Het is een heele huishouding voor een persoon, maar uw oom had het daar best". „Als dat zoo is, waarom gaf u mij dan zooeven te kennen dat ik liever niet naar „Monniksland" moest gaan?" „Oprecht gesproken, mijnheer Talbot, als u daar geen reden voor weet, ik ook niet". „Ik zie dat u iets verzwijgt, wat ik waar- schijnlijk zelf wel ontdekken zal. En wat heeft u mij nog meer te vertellen?" „Op een middag kreeg ik een telegram van uw oom, of ik den volgenden dag bij hem wou komen. Het naastbijliggende station voor Helford is Falmouth. Uw oom had zijn auto naar Falmouth gezonden; hij had den laat- sten tijd veel met auto's op. Hij had er drie of vier en een paar van die auto's liepen zeer snel. Hij gebruikte die soms om naar Londen te gaan. Hij vertelde mij eens, dat iemand, die een snelrijdende auto had, een extra trein voor zijn deur had staan, een die afreed op ieder uur dat hem paste en dag en nacht van dienst kon wezen. Toen ik op de plaats van mijn bestemming aankwam vond ik uw oom In den besten welstand. Dat zei ik hem „Dat bewijst hoeveel verstand ge er van hebt" zei hij „Over enkele uren ben ik dood". „Lag hij te bed?" „Neen, hij liep de kamer op en neer die als kantoor gebruikt wordt en zag er zoo ge- zond mogelijk uit. Toen hij zag, dat ik heel verbaasd keek, zei hij iets tegen mij dat mij nog meer verbaasde: „Ik kan niet langer leven dan middernacht; ik heb afgesproken te sterven voor het aanbreken van den dag". „Hij zei het zeker bij wijze van grap". „Dat kon men van hem nooit weten; ge herinnert u zeker wel welk soort man hij was". „Het doet er niet toe wat ik mij herinner; ga s.v.p door met vertellen. Ik zeg nog eens; ik denk dat hij het niet meende en u zegt „Ik zeg,- dat ik bij hem nooit zeker was of hij het meende, ja of neen. Ik kende hem vrij goed, befer, schijnt het, dan u". „Dat zegt niet veel". „En ik geloof, dat hij dikwijls totaal in ernst sprak wanneer ik dacht dat hij schert- ste; hij hield de menschen graag voor den gek, al was het alleen om ze te plagen. „Ik heb u laten komen", ging hij voort, „omdat ik er op't oogenblik leelijk in zit. Ik zit er warmpjes in. Wilson, heel warm". Alsof ik niet wist, dat hij meer geld had dan hij zelf besefte; hij wist letterlijk niet wat hij er mee doen zou'. „Als dat zoo is, waarom speelde hij dan de rol van een gemeenen woekeraar?" Wilson spreidde zijn handen voor zich uit. „Ach, hoe kwam hij er toe allerlei soorten rollen te spelen? Omdat het nu eenmaal een manie van hem was. Ik vroeg hem waarover hij tobde, waarop hij aanetonds zei: „U bent rechtsgeleerde, en ge weet, een rijk man zoo als ik dien een testament te maken. Dat heb Dit zou dan worden gevolgd door een bal bij den heer Schuijt, die heel bereid\yillig de halve entree wilde afstaan en voor muziek zal zorgen, terwijl op't bal attracties zullen worden aangeboden. Algemeen vond men goed dat ook voor dit jaar weder een verloting zal worden aange- vraagd, terwijl op voorstel van den heer van de Garde de leden zullen worden aangezochf om zich meer in te spannen voor den verkoop van loten bij de zomergasten. Er zullen 2000 loten worden aangemaakt. De penningmeester, de heer Groothand, die veel vrijen tijd heeft, zal bij de leden rondgaan om bij ieder zoo mogelijk 10 loten minstens te plaatsen. Hierna was de bespreking van het zomer feest aan de orde. Algemeen was men er voor weder 't feest te houden, doch dit jaar zal iets anders ko men in de plaats van het bloemencorso. Dit wordt op den duur wat eentonig, V. V. V. zaP thans met iets anders komen, doch wat, dat lijft voorloopig geheim. Ongeveer dezelfde personen als vorig jaat werden weder in de feestcommissie benoemd^ en die aanwezig was namen dit aan. Op voorstel van den heer van de Garde zal, waar zoo veelvuldig belangeloos wordt ver- gaderd, een kleine vergoeding voor con- sumptie worden gegeven. 't Idee om de leden op't terrein vrijen toe- gang te geven vond veel bestrijding, daar de uitgaven, waar dit toch op drukt, toch al zoo hoog zijn en 0.75 per 2 dagen een gerin- ge entree is. Algemeen vond men't nuttig om 't feest iets vroeger te organiseeren dan in 1928, daar toen vele zomergasten al waren vertrokken. Op voorstel van den heer Schermer zal het bestuur met den heer Timmerman overleggen om de greppels op het terrein te dichten, daar b.v. met een rijdemonstratie er anders absoluut geen ruimte genoeg is. Voorts vond de vergadering goed, dat in 1929 autotochten ten dienste der zomergas ten zullen worden georganiseerd. Rondvraag Op verzoek van den heer P. Raat zal het bestuur trachten om een tweede bestelling in Grootdam te krijgen gedurende't seizoen. De heer Wezel vroeg wat eigenlijk 't idee van een V. V. V. moet zijn. Hij had den heer van de Garde bij zich gehad, voor een adver- tentie in de Gids. Hij meende't eerst niet te doen aangezien hij als zakenman zoo weinig resultaat ziet van V. V. V. Er werd echter aangedrongen en gezegd, dat het geheel in zijn belang was en toen had hij toegestemd, doch hij zag dan ook gaarne dat verhuur- ders van woningen de leden van V. V. V. die in zaken zitten, meer naar voren brach- ten bij de zomergasten. Misschien was 't toeval, doch thans is hij, ondanks zijn ijver altijd even te laat om een klant te winnen. Algemeen was men 't met hem eens, dat de leden, zakenmenschen moeten worden aanbevolen. De voorzitter spoorde ook hier- toe aan, en drong vooral aan om daar, waar 't niet noodig is, ook niet elders in te koo pen. De heer van de Garde zette recht, dat de dag toen hij gidsen had te verspreiden in Amsterdam, een mislukking was geweest, doordat de gidsen niet ter plaatse waren, doch dat er toen maar niet was raak verteerd op kosten der V. V. V., zooals werd beweerd. De heer D. Groen beval aan om de leden verhuurders, kaarten te verstrekken met 't kenmerk der V. V. V., alsook, vooral ten dien ste van de zakenmenschen, emailleplaten met 't kenmerk van lidmaatschap V. V. V. 't Be stuur zal in deze richting werkzaam zijn Hierna sluiting. BERGEN. In verband met de naar voren gekomen ontstemming over de regeling bij de plaatsbe- spreking voor de voorstellingen, werd gister- avond in de Rustende Jager een buitengewo ne ledenvergadering gehouden van den Ber- ger Kunstkring. Na een besprekyig van verschillende grie- ven werd om de gedachte aan bevoorrechting van personen geheel weg te nemen, met al gemeene stemmen besloten, dat voor leden en niet-leden voortaan de bespreking bij Io ting zal geschieden; niemand mag meer dan zes plaatsen tegelijk bespreken. Voor leden en bezoekers van buiten mogen de kellners bespreken, maar ook zij moeten voor de ver schillende opdrachtgevers loten en mogen eveneens niet meer dan 6 plaatsen tegelijk bespreken. Voor de loting zal ieder, die wil bespreken, hebben op te geven, hoeveel plaat sen hij wil bespreken. Ten behoeve van slechthoorenden zullen de twee eerste rijen gereserveerd worden. Uit het verslag van de penningmeesteres, Mevr. Blok, bleek, dat dit jaar de ontvang- ik nog niet gedaan en 't wordt hoog tijd; daar zit hem de kneep". Ik begreep nog al tijd niet waarom hij zoo opgewonden was. Hij leek volstrekt niet lijdende, niet ziek, het tegendeel was waar. Hij liep de kamer op en neer en glimlachte nu en dan alsof hij iets had dat hem amuseerde. „U hebt mij laten roepen, dus zal ik een testament voor u opmaken". Dat was goed zei hij, maar hij wist toch niet aan wien hij zijn geld zou nalaten". „Een vraag, mijnheer Wilson, was mijn oom goed bij zijn verstand?" Weder scheen de heer Wilson dit een zeer lastige vraag te vinden. Heel langzaam, als of hij alle woorden wikte en woog, zei hij „Dat is een vraag, die ik zelf niet durf be- antwoorden, het is het terrein van een medi- cus. Zoolang ik hem kende is hij altijd een zonderling man geweest; verder durf ik niet te gaan met mijn antwoord. Dien avond hield ik hem voor heel gezond van hoofd, beter dan gewoonlijk; hij wist bepaald niet aan wien hij zijn geld zou nalaten. Hij sprak van verschillende instellingen van liefdadig- heid, ofschoon hij die gewoonlijk met den naam van georganiseerde diefstallen bestem- pelde. Hij noemde ook verschillende perso nen niet altijd heel hoffelijk. Hij had al lerlei plannen in zijn hoofd: zijn geld te ver- maken aan een of meer personen die hij niet kende, onder onwijze voorwaarden naar mijn oordeel. Eerst sprak hij in het geheel niet ove- (Wordt vervolgd). v -1

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5