s T E£n zwaluw maakt nog geen zomer! Een advertentie geeft nog geen succes! Adverteert in de Alkmaarsche Courant! x ftechtszaken Zeetijdingen sten de ujtgaven hadden gedekt, doch dat er, ondanks het feit, dat het vorige jaar een lid voor het tekort 50 had bijgedragen en twee donateurs ieder 25 hadden betaald, er nog een kastekort was van 90. De vergadering oordeelde het voortbe- staan van den Kunstkring een cultureel be- lang van Bergen en gaf unaniem te kennen, 4fat Bergen in geen g val de mooie avonden *«n den Kunstkring mag missen. Spontaan werd ter dekking van het tekort door de aan- wezige leden f 92 bijeengebracht, waardoor het tekort uit de wereld werd geholpen. Op voorstel van den heer Voute werd be sloten, pogingen te doen een garantiefonds te vormen am het Bestuur voor de te organisee- ren avonden een financieelen ruggesteun te verschaffen. Tot leden van die Commissie werden geko- zen de heeren Voute, Ris en Diesfeldt, ter wijl de leden Mevr. Selleger-Elout en de hee ren Mac Donald, A. M. de Lange en Kockx aangezocht zullen worden mede deel uit te maken van deze Commissie. De Voorzitter, de heer D. A. Klomp, bracht een woord van dank aan de leden en aan al ien, die zich voor het slagen van de Kunst- kringavonden verdienstelijk hadden gemaakt. "Hij deelde mede, dat 19 Dec. a.s. de Kunst kring 10 jaar bestaat. Het Bestuur hoopt dien avond met een jubileumvoorstelling te kunnen komen en hij wekte de leden op om het hunne te doen, het ledental van den Kring te verhoogen. Met de beste wenschen voor het slagen van het werk der financieele Commissie en een woord van dank aan de aanwezige leden ivoor het spontaan dekken van het tekort en aan den heer Diesfeldt voor zijn steeds be- ioonde medewerking, sloot hij de geanimeer- de vergadering. OTERLEEK. Op de jaarvergadermg van de tooneelver- eeniging Kunst naar Kracht ten huize van den heer O. de Vries waren aanwezig elf van de dertien leden plus een eerelid. Voorzitter was de heer G. v. Harskamp, die nog even het afgeloopen seizoen memo- reerde dat tot tevredenheid stemde. De heer J. Schuurman bracht zijn jaarver- slag uit dat getuigde van een frisschen geest en gezonden humor. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat was ontvangen 342,21 en uitge- geven 338,88. Saldo 3.33. De heeren D. de Vries en J. Moeijes hadden alles in orde bevonden. Als nieuwe leden traden toe mej. T. Schuur man en den heer G. v. Klompenburg. Be- dankt had de heer J. Leegwater, wat voor het spelen van blijspelen een groot verlies be- teekent voor de kamer. Een reeks van jaren heeft hij zijn beste krachten aan K. n. K. ge geven. Bestuursverkiezing. Aftr. waren de voorzitter, vice-secretaresse en er was een vacature van vice-voorzitter door het bedanken van den heer Leegwater. De twee eerstgenoemden werden herkozen. >De voorzitter ambieerde echter de functie niet meer, mej. Verjaar nam haar benoeming aan. Bij een volgende stemming werd gekozen tot voorzitter de heer J. de Wit, hoofd der school. Deze nam de benoeming aan, wat een aan- winst genoemd kan worden voor de vereeni ging. In de vacature van vice-voorzitter werd niet meer herzien, bij gebrek aan Jiefhebbers. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en bleef men nog een poos gezellig bijeen. BEVERWIJK. Ofschoon de prijzen der bolbloemen de vo rige week als een gevolg der ongunstige En- gelsche markt in dalende lijn waren, trad Woensdag over de geheele linie een algeheele inzinking der prijzen in. Alleen voor extra kwaliteit kon nog een redelijke prijs bedongen worden. Zooals altijd kwam ook deze val nog onverwacht. De broeiers moeten wel het gevoel gehad hebben of ze een koud waterstraal ontvingen. De aanvoeren zijn groot, maar worden nog grooter verwacht. HEEMSKERK. De begrafenisvereeniging „De laatste eer" hield Dinsdagavond hare eerste jaarverga- dering. De ontvangsten bedroegen over het afge loopen jaar f 201.25, de uitgaven f 52.71 het batig saldo 148.5334. Ter verkrijging van rechtspersoonlijkheid zal de vereeniging zich laten inschrijven bij den K. v. K. te Haarlem. Aan het college van Ged. Staten in Noord- Holland is verzonden eene missieve, inhou- dende den desolaten toestand der Algem. begraafplaats. Het bestuur had nog voorgesteld, om hen, die dit jaar nog als lid toetreden, dezelfde contributie te laten betalen. Een volgend jaar zal het dubbele tarief toegepast worden. Hierover verkreeg men geen overeenstem- ming, waarom dit punt later wederom ter sprake gebracht zal worden. Daar we bij begrafenissen over eene lijkwagen en een 8-tal dragers van eene zustervereeniging te Castricum kan beschikken, werd uit een fi nancieel oogpunt besloten, z-elf voor corps- dragers te zorgen. Voor de lijkwagen blijft men zich bedie- nen, zooals tot dusverre geschiedt. De dra gers zullen tot 1 Mei 1930 hunne functies kosteloos waarnemen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftr. leden, de heeren W. v. Doom en v. d. Born met overgrootte meerderheid van stemmen herkozen. Ten slotte zij nog bericht, dat het bestuur alle moeite zal doen om t. z. t. te geraken tot eene eigene doodenakker. HEERHUGOWAARD. Verg. Witte Kruis. De afd. hield Dinsdagavond hare jaar- Cergadering in het locaal van den heer 'Bus. De vergadering was als gewoonlijk 'door slechts een gering aantal leden be- zocht. Door dr. Spiering werd de verga dering geopend, waarbij deze mededeel- de, dat de voorzitter, den heer W. Mole- naar, door ongesteldheid was verhin- derd. De notulen, gelezen door den heer Van der Meer, werden onder dankzeg- ging goedgekeurd. Naar aanleiding der ^iotulen, deelde de voorzitter mede, dat de lezing over de T.B.C.-bestrijding ge- heel was voorbereid, doch door de vele zieken on de strenge koude was uitge- steld. Goedgevonclen werd de£e lezing nu komenden winter te houden. Door den voorzitter werd liet wenschelijk geacht, dat ook de wijkzuster geregeld het maandblad ontving. Besloten werd hier- voor nog een abonnement te nemen. Een zeer breedvoerige discussie ontstond in verband met het onderzoek naar de mo- gelijkheid der stichting van een bad- en zweminrichting. Het door de commissie van onderzoek destijds uitgewerkte plan is afgestuit op de hooge kosten, vooral op de geraamde kosten voor toezicht. Aangezien er toch veel voor een goede en niet gevaarlijke zwemgelegenheid wordt gevoeld en men daaraan tevens een bad-gelegenheid zou willen verbin- den, verzocht de voorzitter de gegevens in elk geval te bewaren. Naar aanleiding van eenige ingezetenen, die gaarne wa- terleiding zouden willen hebben, doch daarvan door den afstand van de hoofd- leiding verstoken zijn, werd gewezen op het sterk tegenstrijdige, dat velen, die geen behoefte aan waterleicling gevoelen, verplicht waren tot aansluiting, terwijl zeer vele anderen, die toch ook niet moeilijk te bereiken zouden zijn, en broodnoodig van waterleiding voorzien dienden te worden, dit niet kunnen krij- gen. Het slot dezer discussie was, dat aan het bestuur werd opgedragen zich tot het waterleidingbedrijf te wenden, op dat hierin worde voorzien. Door den penningmeester, den heer P. Scholten werden vervolgens de rekenin- gen voorgelegd. Die van Het Witte Kruis liepen over 2163.69K in ontvangsten en 2014.73 in uitgaven, alzoo een batig sal do groot 148.96X terwijl het jaar was aangevangen met een batig saldo van 272.72 Yi van den vorigen dienst. Voor de wijkverpleging waren de ontvangsten geweest 2335.54, de uitgaven 2433.79, alzoo een nadeelig saldo van 98.25; het jaar was aangevangen met een naddelig saldo der vorige reketfing van 161.24. Voor de T.B.C.-bestrijding bedroegen de ontvangsten 2851.40, de uitgaven 138.12 K; het nadeelig saldo der vorige rekeningen bed roe g f 521.71 U. Deze reke- ningen waren nagezien door het bestuur en een daartoe benoemde commissie. Voor deze brengt de heer P. A. v. Sichaik verslag uit. Alles blijkt in goede orde te zijn geweest, zoodat werd voorgesteld den penningmeester over het dienst jaar 1928 te dechargeeren voor verdere ver- antwoordelijkheid. Onder dankzegging voor het gehouden richtig beheer en de opmerking, dat het financieel beheer vrij wat arbeid vereischt, werd hiertoe be sloten. Uit het jaarverslag van den se- cretaris stippen we aan dat 2 ledenver- gaderingen werden gehouden; in de voorjaarsvergadering werd een demon- stratie gegeven met het aangekochte zuurstofapparaatenkele personen wer den onclerlegd in de bediening ervan. In de najaarsvergadering werd behandeld de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering. In het bestuur werd herko zen de heer P. Scholten, voor den heer C. Kok, inplaats de heer H. Hoogland voor den heer Mienes inplaats de heer S. Brugman. Een commissie was benoemd voor het instellen van een onderzoek naar de mo- gelijkheid der stichting van een bad- en zweminrichting; besloten werd tot het houden eener lezing over de T.B.C.-be strijding. Door de wijkzuster werden 519 bezoeken afgelegd, het aantal leden be- droeg op het einde des jaars 709. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn verslag en brengt nu als magazijn- meester verslag uit. Hieruit blijkt, dat 433 keer materiaal is uitgereikt, wat vei- lig mag geschat worden op 1000 stuks, het geen wel wijst op het belang onzer vereeniging. Het materiaal is over't al- gemeen in goeden staat, de aanschaffing van nieuwe ledikanten blijkt wensche lijk, verder aanvulling van klein mate riaal en zoo mogelijk van een paar lig- stoelen, aangezien deze vaak zeer lang in gebruik zijn. Minder gunstig luidt het verslag met betrekking tot de badinrichting, waar door het bestuur, met medewerking van het gemeentebestuur de badgelegenheid zoo goed mogelijk is ingericht, waar de prijs per bad voor grooten en kleinen op slechts 10 cents is gesteld, moet het wel worden betreurd, dat hiervan zoo bitter weinig gebruik wordt gemaakt. Spr. vindt het wel jammer, dat de klaag- toon nog steeds moet worden geuit, het- geen niet veel illusie geeft voor de stichting eener bad- en zweminrichting. Hoewel het zuurstofapparaat gelukkig geen dienst behoefde te doen heeft de heer Slikker zich toch bij een zeer drei- gend geval verdienstelijk gemaakt, waarvoor spr. hem den dank brengt van Het Witte Kruis (Applaus). Aan de hand eener handleiding werd opnieuw een demonstratie gegeven met het zuurstof-apparaat, hetwelk bediend werd door den heer G. Burger. De hand leiding kan aanmerkelijk worden bekort door alleen aan te geven, wat g e d a a n dient te worden. Bij het vervoer van het apparaat houdt men de eerste de beste auto desnoods aan om behulpzaam te zijn, wat wel door niemand geweigerd zal worden. In de jaarvergadering der Prot. begra fenisvereeniging „De Laatste Eer" werd naar aanleiding der notulen gevraagd, hoe het stond met de verzekering van het personeel tegen ongelukken. De secretaris, de heer D. de Jong, deelde mede, dat deze zaak vermoedelijk haar beslag zal krijgen op de vergadering van den bond. Op een verzoek van eenige buiten de ver eeniging staande personen om een wijziging aan te brengen in de statuten, werd na eenige toelichting besloten niet in te gaan. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de bondsvergadering werd met be trekking tot punt 8 der agenda besloten zich te verklaren voor het voorstel van het bonds- bestuur, n.l. ten aanzien der verplichting tot overname van elkanders leden een uitzonde- ring te maken met betrekking tot het over- nemen van andersgezinden door een vereeni ging van een beoaalde riehting. Voorts werd vrij mandaat verleend, terwijl tot afgevaardigden werden aangewezen de heeren Jac. Zomer en P. Krijgsman. In het jaarverslag van den secretaris werd herdacht het overlijden van den heer A. Mie nes, mede-oprichter en oud-bestuurslid der vereeniging en van den heer A. Kooy Az. drager. Gehouden werden een bestuurs- en een ledenvergadering. In de plaats van den heer Mienes werd tot bestuurslid gekozen de heer- J. de Boer Kz., terwijl de aftredende leden waren herkozen. Wegens vertrek van een tweetal vaste dragers werden al vast aan- gesteld de reserve dragers, de heeren C. Slot en W. Bruin, terwijl tot reserve dragers aan- gesteld werden de heeren C. Sma'k, F. Kreb en K. Kleijmeer. Eerstgenoemde werd na het overlijden van den drager Kooij als vaste" drager aangesteld. Door de vereeniging wer den 14 begrafenissen uitgevoerd; 5 van leden tegen 9 van niet-leden. Het jaar 1928 ving aan met een ledental van 523 en eindigde met 546 leden, alzoo een vooruitgang van 23 leden. Uit een door den secretaris voorgelezen staat bleken er 150 leden. te zijn beneden den leeftijd van 16 jaar, 236 van 16 tot 45 jaar, 141 van 46 tot 65 en 25 ouderen, verdeeld over 169 gezinshoofden. Uit het financieel verslag bleken de ont vangsten te hebben bedragen f 1867.52 en de uitgaven f 1841.09, waaronder echter een aflossing, groot 310, zoodat de vereeniging thans zonder schuld is en in het bezit van 219.11. Op advies der financieele commissie werd de rekening goedgekeurd. De heeren Van der Meulen en Lugtig wer den door den voorzitter aangewezen om de rekening over 1929 na te zien. Naar aanleiding van den gunstigen finan cieelen toestand, werd de opmerking ge maakt, of premieverlaging voor een bepaal- de categorie niet gewenscht zou zijn. Na eenig debat hierover werd een onder zoek aan het bestuur opgedragen, ten einde in de volgende vergadering op deze zaak te- rug te komen. Bij de hierop gevolgde verkiezing van be- stuursleden werden de heeren S. Brugman, voorzitter, J. de Boer en F. Kasper herkozen. Beide eerstgenoemden namen de benoeming aan, de heer Kasper zal door den secretaris worden aangeschreven. Door den heer Lugtig werd meegedeeld, dat de bewaring en verzorging der Wee ding voor zijn vrouw wat moeilijk werd, wes- halve hij verzocht een andere gelegenheid daarvoor te willen zoeken. Het bestuur zal hierin voorzien. Op voorstel van den voorlooper, den heer Scheer, werd besloten tot het aanschaffen van twee stel draagbeugels voor het afnemen van de lijkkist van de draagbaar. Hierna sluiting. In de hierop gehouden bestuursvergadermg werd het bewaren en verzorgen der costumes enz. opgedragen aan den heer A. Kooij Cz. cieel verslag uit De heer Imming rapporteerde tot goed- keuring. Alles was in orde bevonden. D'e uitgaven hadden f 259.24U bedragen. De ontvangsten f 228, zoodat er 29 tekort was. Overeenkomstig dit ad-vies werd besloten. De penningmeester deelde mede, dat nog betaald moest worden 84.20. Besloten werd aan heeren uitwonende eigenaren een verzoek om bijdragen te rich- ten, aangezien er ook nog f 175 aan de Boerenleenbank betaald moet worden De heer W a 1 s t r a gaf in overweging, om de 130 leden een bijdrage te verzoeken. De voorzitter vond het wenschelijker na de politieke verkiezingen te trachten het ledental op te voeren. Leden, die niet meer kunnen missen, mag men niet lastig vallen, doch om ook hen een vrijwillige bijdrage te verzoeken, daartegen had hij geen bezwaar. De heer d u B u r c k oordeelde, dat de be- langstelling voor de kiesvereeniging in ver- houding tot het verkregen stemmenaantal ge ring is. Spr. wil dan ook actie voor het uit- breiden van het ledental In iedere gemeente moet contact gezocht worden met personen, die het streven van de vereeniging voorstaan Spr. is bereid opgegeven adressen te bezoeken om leden te maken. De voorzitter vond dit sympathiek en betoogde, dat optimisme de eerste voor- waarde is voor't slagen van een zaak. Na de politieke verkiezingen wilde spr. betgeen de heer du Burck had voorgesteld. Besloten werd een en ander aan het be stuur over te laten. Voorts deelde spr. mede, dat het bestuur een adres verzonden had aan het Hoog- heemraadschap, om de districten anders te verdeelen. Dit zal in de zomervergadering behan deld worden. Na eenige bespreking verklaarde de heer d u Burck op uitnoodiging zich bereid als secretaris-penningmeester te fungeeren, aan gezien Mr. Belogne geen secretaris meer kon blijven, waarna hij met algemeene stemmen werd gekozen De aftredende bestuursleden, de heeren de Goede en Mr. Belogne, werden hierop her kozen. De heer U i t e n t u i s had iemand ge- sproken, die tot nog toe lid was geweest van een politieke parti}, doch die omdat hij lid was geworden van de kiesvereeniging voor het Hoogheemraadschap voor zijn poli tieke partij bedankt had. Spr. was van mee- ning, dat een lid van de kiesvereeniging voor het Hoogheemraadschap tevens lid kan zijn van de politieke partij zijner keuze, zoodat z. i de persoon in kwestie een verkeerd standpunt had ingenomen. De voorzitter was ook van meening, dat de kiesvereeniging van het Hoogheem raadschap buiten de politiek stond. Een r-nj 01—11_™J0 KIESVEREENIGING. „N.-HOLLANDS NOORDERKWARTIER". HOOGHEEMRAADSCHAP In ,,Het Hccrenhuis" te Midden-Beemster werd Dondermiddag de algemeene vergade ring gehouden van de Algemeene Kies vereeniging voor het Hoogheemraadschap „Noord-Hollands Noorderkwartier". De voorz., de heer K. Breebaart Dz, sprak in zijn openingswoord een woord van welkom tot de aanwezigen en de pers. Spr. deed mededeeling van de verkregen Kon goedkeuring. Mr. Belogne kon wegens drukke werk- zaamheden "het secretariaat niet blijven waar nemen, doch wenschte wel deel van het be stuur te blijven uitmaken, wanneer dit ver- langd wordt. De heer G. J. d e G o e d e las hierop als waarnemend secretaris de notulen. Spr. deed mededeeling van de ingekomen stukken, w.o toetreding van eenige leden en een schrijven van Mr. Belogne, waarin mededeeling wordt gedaan, dat de finan cieele toestand niet best is en dit, terwijl juist een strijdkas behoorde te worden ge- vormd. Ook deelde hij mede, dat hij door drukke werkzaamheden geen secretaris kon blijven. De voorzitter meende, dat getracht moet worden de finan. te herstellen, aange zien het noodig is, om over 5 jaar een ver- kiezingsactie te kunnen voeren Spr. heeft het plan om eenige kapitaal- krachtige leden te verzoeken een bijdrage voor dekking van het tekort te verstrekken. De vereeniging te Waard er Groet zegde een jaarlijksche contributie van f 5 toe. De heer d u Burck bracht hierna finan- ieder, van welke politieke riehting ook, kan er lid van zijn en desondanks lid van een politieke partij zijn. De heer d u Burck oordeelde deze kwes tie een uitvloeisel van de houding bij de vorige verkiezing, door de politieke partijen aangenomen. Waren de politieke partijen buiten de stembusstrijd voor het Hoogheemraadschap gebleven, dan had de man deze consequentie niet getrokken. De politieke partijen moeten zich niet met zaken bemoeien, die niet de hare zijn. De fout zit dan ook bij de politieke partijen en spr. hoopt, dat deze hieruit de leering trekken, zich a fte houden van datgene, dat buiten de politiek staat. De voorzitter sloot hierop de open- bare vergadering, waarna de heer C. de Boer in huishoudelijke zitting nog een in- leiding hield over het Hoogheemraadschap, die aanleiding gaf tot een geanimeerde be spreking. INBREKERS. In den nacht van 31 October op 1 Novem ber 1.1. werd in perceel Keizersgracht 613 te Amsterdam, waar een gemeentedienst is ge- vestigd, ingebroken. De dieven hadden in ver- schillende kamers den boel overhoop gehaald. Een brandkast werd geforceerd en een geld- kistje bleek verdwenen te zijn. In 't geheel had men een bedrag van 219.07 gestolen. Van dezen diefstal met braak verdacht de politie de recidivisten G. E. van der Heyden, oud 48 jaar, en J. K. Maag, oud 34 jaar. Zij werden gearresteerd en stonden op 15 Jan. 1.1. voor de Vierde Kamer der Aeciuoank te Amsterdam terecht. Zij ontkenden, maar de rechtbank, hun schuld wettig en overtuigend bewezen achtende, veroordeelde op 22 Jan. 1.1. ieder tot 2U jaar gevangenisstraf, over eenkomstig den eisch van het O. M. Van dit vonnis kwamen beiden in hooger fceroep. Het gerechtshof te Amsterdam heeft dit appel gister behandeld. Beiden verklaarden onschuldig te zijn. Van der Heyden beweerde Maag pas op het politiebureau te hebben leeren kennen; maar twee rechercheurs, die Van der Heyden c.s. op den bewusten avond van kwart over achten af gevolgd hadden, verklaarden bei den herhaaldelijk in elkaars gezelschap te hebben waargenomen. Het laatst zagen zij hen, omstreeks kwart over elven, samen in de Vijzelstraat loopen en de Keizersgracht op- gaan. De rechercheurs, die zich aan de over- zij de -der gracht hadden opgestetd, zagen h en geruimen tij-d voor perceel 613 stilstaan. Plot- seling bemerkten de rechercheurs, dat beide personen, zonder dat zij de Keizersgracht wa ren afgeloopen, ineens verdwenen waren. Zij gingen toen naar het perceel en ontdekten dat er was ingebroken. Van de daders was even wel geen spoor te ontdtekken. Naar de meening der rechercheurs kan 't n-iet anders of Van -der Heyden en Maag klommen door het raam gelijkvloers het perceel binnen. Behalve de rechercheurs werden enkele ge- tuigen a decharge gehoord. Zij trachtten het alibi van verdachten aan te toon-en. Een juf- frouw verklaarde, dat Van der Heyden den bewusten nacht om half acht, elf uur en half een in haar woning aan de Westerstraat is geweest. En een andere getuige hield vol, dat niet Maag, maar een anderen met name ge- noemden persoon door de rechercheurs in het gezelschap van Van der Heyden is gezien. Het O. M. eisch te bevestiging van het vonnis. De ver-dediger bleef de mogelijkheid van een vergissing niet uitgesloten achten en con- cludeerde tot vrijspraak. Tevens vroeg hij de onmiddellij-ke invrijheidstelling van verdach ten. Na korte raadkamer achtte het Hof voor inwilliging van dit verzoek voorloopig geen termen aanwezig. Uitspraak 11 April a.s. DE TIJDSAANDUIDING 0-24 UUR NIET RECHTSGELDIG? Gister werd biijkens de Haagsche Courant voor het kantongerecht in de residentie be handeld een zaak teg-en H. de Zeeuw, ter- zake van overtreding van het ventverbod. Verdachie zou op 21 Januari 1928, t-e 10.40 uur, aldus de dagvaarding, in de Wagen- straat aldaar geloopen en geroepen hebben: „Sinaasappelen, drie voor een dubbeltje!" Verdachte wilde hier een principieele kwestie van maken. Hij had beweerd, dat hij niet gevent had. Integend-eel, iemand, die sinaasappelen had g-ekocht, was zelf naar hem toegekomen. Er was hier een daad van koophandel verricht. Dit zou in de verordening niet verbodea zijn. Voorts had verdachte als secundaire verdediging aang-evoerd, dat zijn dagvaar ding luidde 10.40, zonder meer Was dit voormiddag of namiddag? Deze tijdsbe- paling duidt aan, dat men den r'.ag rekent van 024 uur. Wat niet wettelijk is, Het O. M zijn requisitoir nemende, wees -er op, dat hier alleen wettelijk geldig is de Amsterdamsche tijd. Wat den Zomertijd be- treft, is dit nader in de wet geregeld. De tijdsaanduiding 024 uur moge bij de Spoorwegen in gebruik zijn, zij is niet wet telijk geregeld. Kon du^ niet erkend worden D-e ambtenaar meende op grond hiervan vrij spraak te moeten vragen. De verdachte betuigde zijn instemming met het vrijsprekende vonnis, doch vroeg ont- slag van rechtsvervolging. Dit toch strookte meer met de principieele kwestie, waarom hij de zaak begonnen was en de overtreding had begaan. De kantonrechter ging met den eisch van het O. M. mede en sprak den verdachte vrij. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Jan Pietersz. Coen, uitr., 27 Maart van Belawan. Christiaan Huijgens, uitr., 28 Maart te Southampton. Manoeran, thuisr., 27 Maart v. Marseille. Moena, uitr., 28 Maart te Antw. Poelau Roebiah, thuisr., 27 Maart te Londen Prins der Nederlanden, uitr., 27 Maart van Suez. Riouw 28 Maart v. Amst. n. Hamburg. KON. NED. STOOMB. MIJ. Baarn 28 Maart v. Amst. n. Curasao. Orion, thuisr., 27 Maart te Havre; vertr. 28 Maart nam. 10 u. n. Amst. Pollux 28 Maart v. Lefkandi te Algeciras; Vesta 28 Maart v. Salonica te Smyrna. Amsterdam, thuisr., 25 Maart v. Antofa gasta. Hercules, 28 Maart v. Ro-tt. te Const.; Iris 28 Maart v. Swinemiinde te Amst, Nereus 27 Maart v. Valencia n. Mazarren: Orpheus 27 Maart v. Alicante n. Barcel; Adonis 27 Maart v. Barcelona te Genua. Ajax 27 Maart v. Vene-tie te Triest. Berenice 27 Maart v. Catania te Palermo. Boskoop 27 Maart v. Valparaiso naar Safi Antonio. Eos 27 Mart v. Valencia n. Rott. Van Rensselaer 28 Maart v. Amst. te Hamb Simon Bolivar, thuisr., 27 Maart v. Barb naar Plymouth. Tellus 28 Maart v. Valencia te Rott. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Grootendijk, pacifickust n. Rott. 26 Maart te Christobal. Beemsterdijk 28 Maart v. Newport New* naar Rott. Lochmonar 26 Maart v. Rott. te Vancouver. Narenta, v. Vancouver n. Southampton/Rott 27 Maart v. Liverp. Nieuw Amsterdam, v. Rott. n. Na York. Maart v. Boulogne. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Nias 28 Maart v. Amst. n. Rotterdam. Nieuwkerk 27 Maart v. Lorenzo Marques naar Beira. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono, uitr., 27 Maart v. Genua. Kota Baroe, uitr., 27 Maart te Belawan Soekaboemj 28 Mgart v. Rott. te Bala via Vlielafld, fhuisr.. 28 Maart v. Sabanr: hTi Dc eerete zwaluw, die geziea wordt, is nog geen bewijs dat de zomer er al is. Wel echtsr is het eea tsndnidiag dat er Ter. anderlng tea goede In de aataor komt. Zoo is het ook met adrerteerem Daarom moet ook ten stelligste de meening weerlegd worden, die men zoo Tele malen hocrts beb al eens een advertentie geplaatst, het geett toeh nietn, Ik heb nooit succes gehad ol eoornitgang bemerlrt." Keen, natnnrUjk niet, door «n advertentie maakt gij aw zaak "niet bekend, gij moet regel* matig edverteeren, wij geven de verzekering, dat gij besliat en tfdoend succes zult hebben.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6