lltaistlt Eourant. No. 75 1929 Honderd een en dertigste iaargang. Vr|jda^ SO fllaai't. ICer*S« era school AMBACHTSCHOOL. De gebruikelijke bevordering der leerlin gen naar 'n hoogere klasse vond Donderdag- imorgen in een der groote teekenzalen van het ;Bchoolgebouw plaats. In tegenwoordigheid van alle leeraren werd door den heer Fledderus, directeur der (school, den leerlingen hunne bevordering itnedegedeeld en werden de rapportboekjes itnet een woord van waardeering waar dit gepast was, en opwekking waar dit noodig ©leek, overhandigd. Bevorderd werden Van de le naar de 2e klasse. Tiramerlieden M. Admiraal, J. P» A. Bakker, J. H. v. d. Berg, A. Braak, C. W. Butter, D. J. Cornielje, A. Fischer, Hi. |W. Groen, A. H. Heidernan, H. iri. v. d. Heij- den, A. Hermes, G. Hoogerwerf, J. Jansen, (W. Leegwater, C. J. Mollevanger, N. Morsch, J. J- Mulder, J. W. Nagelhout, J. 'J. Keet, J. P. Koper, D. Leeuwenkamp, E. Pilkes, H. Roelofs, J. Schuit, J. Seebach, A. !J. Smeets, G. Chr. W. Stegerhoek, H. Tau- ber, H. O. Terluin, J. v. d. Velde, J. N. Ver- xnaat, K. Wagemaker, J. Wit, J. Zwaan. 10 leerlingen werden niet bevorderd. Metselaars: S. Hittema, P. Joon, S. H. W. Schut, N. de Wiidt, C. Zwart, F. B. Bronstring, M.^J. de Haan. Schilders: C. Acquoy, K. Blok, S. de Geus, L. J. Groothuizen, N. Kaandorp, J. de Leeuw, J. N. Smit, P. M. B. Wester. 3 leerlingen werden niet bevorderd, Meubelmakers: H. A. Dekkinga, W- Ellis, C. J. de Graaf, J. A. Hoed, W. A. A. Maas, G. H. M. Maassen, C. A. Mors, J. Ruis, L. Varro, A. Vlekke. 3 leerlingen werden niet bevorderd. Smeden en bankwerkers: G, J. v. Arkel, H. P. v. d. Berg, J. H. de Boer, A. Bussen, D. Duijn, J. Elzer, H. L. Evers, A. de Geus, C. P. Goeman, K. Govers, H. H. 'A. Groet, G. de Haas, Th. v. Hassel, K. F. Kohnert, J. R. Koning, J. P. v. Diepen, L. K. Doom, L. de Leeuw, H. Out, J. Pehlig, 'J. C. v. d. Plas, J. Ridderbos, 0. Schenk, ;W. G. Schermerhorn, A. van Setten v. d. Meer, E. Travnicek, N. J. Teijken, J. Visser, K. J. v. Welsenes, A. v. d. Wolff, F. Pot, J. Groen. 1 leerling werd niet bevorderd. Electriciens: L. D. Appelman, P. Bakker, J. Bedeke, D. Boersma, P. N. Kuij- per, P. Roskam, G. F. H. Scheppers, S. Smit, W. J. Stoop, Jt P. v. Tilborg, J. Tim- mer, J. Ph. de Waard, Chr. H. Weijmer. 1 leerling werd niet bevorderd. Motor- en Rijwielherstellers: W. J. Bergsma, C. J. Blom, C. Edam, P. J. Fernee, J. D. Hopman, C. J. Kok, J. J, Meijer, N. Otter, P. A. Ruis, N. P. G. v. Stralen, K. Valk, D. de Vries, T. de Waal, P. Waker, M. de Haas. 3 leeilingen werden niet bevorderd. Kleermakers: E. A. Groot, J. Jan ken, G. M. Joosema, J. Kool, M. Nicolai, A. E. Paap, G. Schoen, A. Vriesman. 4 leerlingen werden niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse. Timmerlieden: J. Bak Az., P. Blan- kendaal, C. J. v, Eijk, A. G. Groot, D. Hel lingman, H. v. Hulst, K. de Jonge, R. Kees- man, C. S. Kunst, J. P. Leguit, C. Molenaar, S. Ploeger, P. Posthumus, L. S. Schwarzer C. Tip, R. de Vries, J L. Westerman, C. Wokke, J. Zomer, J. N. Buur, J. J, de Zeeuw. 2 leerlingen werden niet bevorderd, Metselaars: J. A. Brugman, C. Buijs F. Jelsma, H. Snijders, J. de Vries. Schilders: H. C. Bogtman, D, P. Dirkmaat, C. A. Groot, E. A. Grootes, P. Meijer. 1 leerling niet bevorderd. Meubelmakers: J. Gerver, B. de Grand, C. v. Ingen, A. v. d. Kuijt, 0. Sta- venuiter. Smeden en Ba kwerkers: K. H. Boot, M. Dekker, G. J. v. Drunen, J. Helder, J. Hofstede, H. Jansma, N. A. Kla- ver, A. Kok, J. Nieuwenhuis, H. C. Stofberg, G. P. Levert, S. Paap, P. H. J. Rietmeijer, J. Ruijter, W, H. Schene, J. J. Slot, J. W. v. d. Tooren, H. J. Tonis, P. J. Ursem, N. J. S. Weel, J. A. de Wit, T. H. Zijp. 3 leerlingen werden niet bevorderd. Electriciens: D, Binnenwijzend, J. M. L. v. d. Horst, W. P. Spaan, B. J. Witte, P. Wijker. Mctor- en tvijwielherstellers W. Admiraal, J. L. Akkerman, E. Bakker, G. K. de Bakker, J. Dammes, J. Koster, G. H. v. d. Laan, G. Lute, P. J. Mijts, K. Pitt- ner, L. Schipper, H. Schreuder, K. Schreu- der, P. J. Stam, P, Timmerman, L, de Vries, L. J, v. Wijk. 2 leerlingen werden niet bevorderd. Kleermakers: M. H. Fehres, M. C. A. Habiecht, C. J. Kaagman, H. A. Schorsij, B. Tiebie, A. M. Vrijhoef. A vondvakcursussen. Van de le naar de 2e klasse, Kleer- en mantelmakers: M. C. Boots, A. Buitenhuis, P. D. Huting, D. Lin- deboom, A. v. Lienen, T. v. Lienen, E. van Lienen, H. Molenkamp. 7 leerl ngen werden niet bevorderd. Behangers en stoffeerders W. C. Brakenhoff, J. C. B. v. Elburg, J. Ger ver, L. J. Hotman, A. J. Melker, G. Meule- veld, H. Moerman, L. C. Pros. 3 leeriingen werden niet bevorderd. Schoen makers: Chr. J. Bleeker en H. J. de Haas. 1 leerling werd niet bevorderd. Volwassen schilders: J, Buis- hand, A. J. Kamp, K. Kok, H. Kruidenberg, N, Kuiper, J. v. d. Pol, P. Slik, M, Smit. 4 leerlingen niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse. Kleer- en mantelmakers: A. v, Son en E. v, Zutphen. Niet bevorderd 1 leerling. Behangers en stoffeerders: Th. de Moel. Niet bevorderd 1 leerling. v Schoenmakers: A. Bakker, W. J. Bakker, A. W. Idema, C. E. Visser, Van de 3e naar de 4e klasse. Kleer- en mantelmakers: M. S. Fransen, L. J. H Siewers, C. A. A. D. v. Stralen. Behangers en stoffeerders: J. A. Hassing, C. v. 't Hof, G. J. Nierop— Groot, N. H: Wiese. Schoenmakers: M. Delis, Th. Im- ming, F. J. R. Pesser, C. H. Op de Weegh. Gezetlen-cursussen, Van de le naar de 2e klasse, Kleer- en mantelmakers: J. Apeldoorn, I. Mantel, H. H. D. Roode, J. A, Zoon, E. C. Zwart. Des namiddags om 3 uur vond wederom een bijeenkomst plaats met het doel om in tegenwoordigheid van het Bestuur der school aan de vertrekkende leeerlingen het einddi- ploma uit te reiken. Bij ontstentenis van den Voorzitter, Mr. D. van Houweninge, werd de bijeenkomst ge- opend door den heer J. van Reijendam die na het gebruikelijke woord van welkom het woord gaf aan den directeur, den heer Fled derus, ten einde tot de uitreiking van de di ploma's over te gaan. De directeur begon met de leerlingen har- telijk te feliciteeren met het behaalde succes en wees hen op de belangrijkheid van een gebeurtenis als deze waarbij zij met een door den Staat erkend diploma in de Maatschap- pij zullen treden. Het deed spreker genoegen te mogen con- stateeren dat het meerendeel der leerlingen, die straks het diploma zouden ontvangen, alle kiemen bezitten om hun weg in de prak- tijk te vinden, immers hebben de leerlingen van de afdeeling timmerlieden 3a onder lei- ding van den leeraar Van den Hof vrij- wel al het timmerwerk verricht voor het nieuwe gebouw dat thans nagenoeg onder den kap staat erwijl de leerlingen van 3b de inwendige verbeteringen van het schoolge- bouw naar behooren hebben verzorgd. Ech- ter ook de leerlingen van de andere afdeelin- gen zijn niet achter gebleven en spr. bracht aan alien dank voor den bet. ijver en de toe- wijding door hen aan den dag gelegd. Het was hem daarom bijzonder aangenaam te kunnen mededeelen dat behalve de diplo ma's aan een 2- of 3-tal leerlingen van elke afdeeling een prijs zou worden toegekend. Achtereenvolgens werd hierna aan de vol- gende leerlingen het diploma en eventueele prijzen toegekend: Afdeeling timmeren: C. Bakker, C. H. v. Erkelens, J, J. v. Gaalen, G. J. Geel, W. A. v. Hartingsveldt, P. Heinis, S. Jas pers, J. Kaper, H. H. Koel, J. Pilkes, C. Roozing, Th. Scharlewie, J. C. Schotvan- ger, H. C. Snijders, P. Swager, T. R. Teits- ma, C. J. Tromp, P. de Vries, J. B. v. Wes ten, J. Zoon, D. A. M. Bakker, D. de Bakker, P. Dam, J. Docter, P. A. Fransen, J. v. d. Haar, K. A. Kuijper, A. Lesterhuis, J. Molenaar, N. P. Peperkamp, G. Rosing, S. Schaaf, A. C. Smit, D. ljeerds, P. A. Veer, J. de Vries, P. Zwart, C. G. Zijp, L. Koene. De leeren P. Swager, A. Lesterhuis, S. Jaspers, J. Kaper en J. Molenaar ontvingen resp. een len, len, 2en, 2en en 2en prijs. Afdeeling Metselen: J. Hartland, F. Landsman, R. Reek, J. H. Tiebie, W, J Wiering. De leerlingen W. J. Wiering J. H. Tiebie ontvingen resp. den len en 2en prijs. Afdeeling schilderen: S. de Graaff, R. A. Jongens, L. Jongmans, A. Koning, P. M. A. de Munk, FI. Schenk. De leerlingen H. Schenk eh A. Koning ontvingen beiden een len prijs, Afdeeling meubelmaken: L. J. Hof man, A. W. A. M. Maas en T. de Moel T. de Moel ontving een 2en prijs. Afdeeling smeden en bankwerktn J. Boeder, C. v. Diepen, S. v. Ginkel, G. v d. Haagen, N. C. Helleman, J. A. Hendrik se, J. C. Hoed, M. H. Holtslag, F. Hijman, S. Middelburg, G. Overpelt, J. Peetoom, R P. Rah, S. Rentenaar, P. Schenk, H. A, Schipper, A. Schuurman, J. Slikker, G Visser, E. P. M. Wentink, A. M. Zwaan, E, Zwart. De leerlingen R. P- Rab, G. v. d. Haagen en N. C, Helleman ontvingen resp een len, 2en en 2en prijs. Afdeeling e 1 e c t r o-t echniek: C Duif, J. Jellema, G. Visser. 1 leerling niet gediplomeerd. De leerlingen C. Duif en G, Visser ontvingen resp. een len en 2en prijs Afdeeling auto-, motor- en r ij w i e 1 techniek: J. M. Assies, H. Besteman P. Bool, A. Dekker, F. Edse, J. W. Eikel boom, H. Geuzebroek, W. J. Honig, D. Hop. J. Houtkooper, H. A. Jonker, C. J. Min, S Visser, C. Vollenga, P. N. de Vries Szn., G J. Zentveldt. De leerlingen C. Vollenga en J. M. Assies ontvingen resp. den len en 2en prijs. Afdeeling kleermaken: A. Beeldman J. Hollenberg, J. C. Hoogland, A. v. d. Ka mer, G. Salomon, A. Vis. De leerlingen A, Vis, A. Beeldman en J. C. Hoogland ont vingen resp. een len, 2en en 2en prijs. A vond vakcursussen, Afdeeling kleer- en mantelmaken A. Groenland en P. C. van Til. De leerling P. C. van Til ontving een len prijs. Afdeeling behangen en stoffeeren: J. N. Mooij en H. A. W. Feijen. Niet gedi plomeerd 1 leerling. Aan den leerling J. N. Mooij werd de le prijs toegekend. Afdeeling schoenmaken: J. E, Pluister en P. Vroegop. De leerling J. E. Pluister ontving een len prijs. Gezellen-cursussen. K 1 e e r- e n mantelmaken: J. Mo lenkamp, E. Teitsma en B. v. d. Wal. De leerling E. Teitsma ontving een len prijs. Volwassen schilders G. Bakker, N. P. Bijl, J. v. Graft, J. A. Nijkamp, W. C. J. de Vries, J. W. P. Zonderhuis. 1 leerling werd niet gediplomeerd. V olwassen electriciens: M. berts, P. Brink, P. J. Hof en N. Laan. Hierna nam de heer van Reijendam nieuw het woord en deelde mecle dat Voorzitter verhinderd was deze bijeenkomst bij te wonen, zoodat spreker als oud-directeur het voorrecht genoot nog eens het woord tot de leerlingen te mogen richten. Maar ook tegenover de leeraren was het hem aangenaam nog eens zijn waardeering te uiten voor het vele werk dat door hen ^-vordt verricht. Spreker zag om zich heen Al. op. de verschillende bekende gezichten, o.a. de heer Grosjean die als oud-leeraar nog steeds van zijne belangstelling doet blijken. Echter ook nieuwe gezichten zijn in den gring aanwezig en dit deed hem genoegen, daar het een be- wijs is van den bloei der school. Zich vervolgens wendende tot de leerlin gen zei spreker dat het thans verkregen di ll. door hen op hoogen pr. moet worden ge- steld als een bewijsstuk van gepresteerden arbeid maar dat het in zeker opzicht ook een prikkel behoort te zijn om zich nog ver- der te ontwikkelen. Menigeen, aldus spreker, vraagt zich op jeugdigen leeftijd wel eens af, hoe zal het in de wereld met mij gaan, tot welke hoogte op de maatschappelijke ladder zal ik het kunnen brengen, en dan is het in de eerste plaats de inspanning en de volhar- ding van den persoon zelf die dierop het ant- woord moet geven. Met een voorbeeld uit de praktijk toonde spreker aan hoe door inspanning en wils- kracht een schijnbaar onvoldoende leerling een eervolle positie in de Maatschappij kon veroveren. Na de leerlingen namens het Bestuur nog- maals te hebben gelukgewenscht en hun het Teste op hhun verdere levensweg te hebben toegewenscht sloot de spreker deze belang- rijke bijeenkomst. Qemeentelijke Avond school voor H ijverheidsonderwijs. Afdeeling „A"; M. Akkerman, H. P. Bakker, G. J. Belleman, R. Bot, G. Bruijn, J. H. Fernee, K. de Geus, S. Kleijmeer, C. J. Kooij, S. C. Kunst, C. Moerbeek, W. Molenkamp, C. Romeijn, J. J. Schuit, H. Ulrich, Chr. Vermeulen, P. J. C. Waiboer. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. Afdeeling ,,B": G. C. Bedeke, J. W. Fre- deriks, W. Groen, R. A. R. Honig, K. Man- neveld, D. Overeem, C. J. Peetoom, W. J. A. Ruiter, D. Steensma, L. Visser, P. N. de Vries, S. J. Waagmeester, H. de Wit, R. P. J. Wortel. Niet gediplomeerd 2 leerlingen. Afdeeling „C": D. Anderson, B. Bergman, P. A, Fransen, R. Koster, B. Ph. Luitjes, P. Meurs, C. Roos, J. W. Wiering. Niet ge diplomeerd 5 leerlingen. Voortgezette klassen: Afdeeling „A": J. A. Dekker, N. P. Dek ker, J. W .Dingerdis, J. A. Leijen, N. C. de Munk, J. Obers, J. Orij, B. A. Visser. Afdeeling „B": J. A. Huitema. Afdeeling „C": J. Bakker, A. Dekker, J. Koortens, W. J. Volkers. Bevorderingen: Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd: Afdeeling „A": J. Biesterbos, W. J. Brou- wer, A. Hemels, P. J. Keetman, P. J. v. d. Kommer, H. Kreb, J. Madder, F. Scheppers, J. G. Ulrich, A. Veenstra, C, N. v. d. Vel- den, P. v. Wonderen, J. Zeeman. Niet be vorderd 2 leerlingen. Afdeeling „B": J. Bakker Jzn„ W. de Boer, P. A. Boots, L. Engel, C. Idema, F, Keesen, C. Neef, G. J. Polle, C. Pronk, P Rezelman, P. F. Seelie, S. Tellegen, C. J. Verduin, G. Visser, W. Weinbrecher, G Engel. Afdeeling „C": C. L. Al, R. Beukers, J. Helderman, N. J. C, L. Idema, J. Koger, B. Kuyper, J. Min, N. Schroor, J. B. Veel, H. J. v. d. Vegt, E. Visser, J. Vollenga, J. Vreeker, N. M. Weel, J. H, de Goede. Niet bevorderd 4 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse werden bevorderd: Afdeeling „A": J. A. Bakker, N. M. Bol- ten, P. Dalenberg, C. Dekker, H. J. M. Denneman, J. A. Frederiks, J. v. 't Hof, J. Homan, T. de Jong, G. A. Kaandorp, S. Kok, G. J. Meereboer, M. Meijer, C. Th Tromp, S. Schotten. Niet bevorderd 1 leer ling. Afdeeling ,,B": J. P. Arzbach, H. Asjes, H. Bieman, J. de Boer, J. J. Govers, A, J. Groot, B. Groot, D. Haasbroek, T. Heinis, A. M. v. Helden, C. Helderman, S. Koning, A, Naberman, T. ten Pas, G. J, W. Schras- ser, D. Leegwater. Niet bevorderd 4 leer lingen. Afdeeling ,,C": J. Akkerman, J. Broek- huizen, G. v. Gulik, J. Houtenbos, Th. J, Liefting, N. Nierop, Th. C. Pot, A. Prins S. J. Veel, B. Schats, J. Kiewitt. Van de 3e naar de 4e klasse werden bevorderd: Afdeeling „A": J. Beeldman, J. Kroon, S. W. Louter, H. G, Swart. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling „B": J. v. d. Akker, H. Bakker N. M. Beemster, D. v. d. Berg, J. Besse, L J. Buys, C. Hoebe, S. Jansen v. Jorksveld, J. de Jongh, J. Kooij, H. Koopmans, C. v. d Made, J. P. M. v. d. Yen, C, D. v. Vliet en C. Broekhuizen. Niet bevorderd 1 leer ling. Afdeeling „C": D. de Bakker, R. Brou- wer, J. Homma, A. Kallansee, FL J. M'ee- dendorp, H. Schram, P. J. Veel, J, Wittebrood. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 4e naar de 5e klasse werden be vorderd: Afdeeling „A': H. H. Brugman, N. C Dingerdis, S. C. Duinmeijer, D. F. Hoelt- meijer, J. J. Kaldenbach, L. Karsen, J. C, Kooij, G. P. Kreijger, W. de Leeuw, P. Nap J. Opdam, A. Pranger, T. Visser. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling „B": C. J. Gaarthuis, W. E. de Haas, J. C. de Roos, J. C. Roos, H. Roozing, H. H, Timmerman, R. Tippersma, P. Vriesman, B. J. Witte, J. C. Zander. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling „C": C. J. de Boer, W. Burgert C. Dekker, C. de Groot, J. J. de Haas, D Koeman, C. Torenvlied, H. Wijker. Niet bevorderd 1 leerling. Voortgezette klassen Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd: Afdeeling „A": J. P. Kabel, H. L. de Koekkoek, P. H. J, Koorn, J. Opdam, N. J Rootlieb, J. Sterk, P. Wallaart, C. Wijker Niet bevorderd 2 leerlingen. Afdeeling „B": N. de Graaff, J. W. C. de Jong, P. Luitjes. Afdeeling „C": A. J. Hassing, H. N. Ran zijn. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeeling typografen, Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd: J. M. de Boer, J. J. Dingerdis, A J. Kwadijk, A. Langenberg, S. Sikkens en J, J, J. Stavenuiter. Van de 2e naar de 3e klasse: C. G. Rams, J. J. Sanders, G. C. Verschuur. Van de 3e naar de 4e klasse: J. Hop en G. B. v. Vliet. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. In een der groote teekenzalen van het mooie schoolgebouw aan den Bergerweg werd Donderdagavond 7.30 uur in tegen woordigheid van de leeraren aan de leerlin gen van de hoogste klasen het einddiploma uitgereikt. Door den heer Ringers, als vertegenwoor- diger van het Gemeentebestuur werd aller- eerst medegedeeld dat de burgemeester ver hinderd was deze vergadering bij te wonen en spreker beschouwde het als een aangena- me plicht deze vergadering te mogen openen en leeraren en leerlingen welkom te heeten. Vervolgens verleende hij het woord aan den directeur om de uitreiking van de diplo ma's te doen plaats vinden. De heer Fledderus sprak zijn waardeering uit voor de tegenwoordigheid van den heer Ringers en zeide dit op hoogen prijs te stel- "en. Tot de leerlingen zich wendende deelde hij mede dat eenige leerlingen het diploma niet rebben kunnen verkrijgen waaraan de vele verzuimen als gevolg van de ongunstige weersomstandigheden dezen winter waar schijnlijk niet onschuldig zijn. Toch mocht spreker niet ontevreden zijn over het bereikte result, en hij stelde vast dat de met veel zorg doorgewerkte leerstof zeker niet zal nalaten vruchten af te werpen. Hij bracht in herin- nering dat voor de leerlingen van de 5e klas sen nog altijd de mogelijkheid bestaat het onderwijs gedurende 2 jaar in de z.g.n voortgezette klass. te vervolgen en hij raadde len aan hiervan zooveel mogelijk gebruik te maken omdat de meerdere aanraking met de praktijk hen steeds beter in staat stelde zooveel mogelijk profijt van het onderwijs te trekken. Spreker bedankte vervolgens de leeraren voor den ijver en de toewijding gedurende dit jaar betoond en ging hierna over tot het uit- reiken van de diploma's aan de navolgende leerlingen Tenslotte werden de leerlingen door den Jeer Ringers namens het Gemeentebestuur gelukgewenscht met het bereikte resultaat. Spreker ging in zijn gedachten een 40 jaren terug en zag zichzelf weer in de rij staan wachten op den uitslag van't examen aan de vroegere avondschool, waarbij men tot het 'aatste in het onzekere verkeerde of men tot de geslaagden dan wel tot de afgewezen can didaten behoorde en kon zich dus de voldoe- ning van de leerlingen best begrijpen. Toch dienen de leerlingen wel te begrij pen dat dit diploma slechts beschouwd moet worden als de fundeering en dat zij daarop zullen hebben voort te bouwen om nuttige leden in de Maatschappij te kunnen worden. Spreker wees in dit verband op een spreuk willen is kunnen aan het hoofdeind- van de zaal en wekte de leerlingen op geen moeite te ontzien omdat kennis nog steeds een macht op zichzelf vormt. Ook tot de leerlingen van de voortgezette klassen die thans 't einddiploma hebben ver kregen en gedurende 7 jaren het onderwijs behben gevolgd, richtte spreker zich met de opwekking cm door zelfontwikkeling op de hoogte van hun tijd te blijven. Voor directeur en leeraren is een dag als deze de kroon op hun werk,omdat zij de leer lingen hebben bijgebracht kennis maar voor- al liefde voor hun vak en zonder die is geen goed vakman denkbaar. Hierna werd deze vergadering door den heer Ringers gesloten. Te Andijk is aanbesteed het bouwen van een kerk voor de geref. gem. Laagste in- schrijver C. Weel te Grootebroek, voor 109.950. De gunning is aangehouden. PREDIKBEURTEN. (lste Paaschdag). Groote Kerk, voorm. half elf, Ds. Baar. Kapel, voorm. 10 uur, Ds. Verwaal Avond 6 uur, Ds. v. Baalen, van Broek op Langendijk. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorm 10.30 uur, Ds. H. Makkink. Doopsgezlnde Kerk, voorm. 10.30 uur, Ds. Westra. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm 10.30 uur, Ds. Houtgast. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, Ds, Meijer. Avond 5.30 uur, dezelfde. Collecte Theolog. Fac. Vrije Univ. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 u. LEGER DES HEILS. Vrijdagavond (Goede Vrijdag) 8 u. n.m. Herdenkinsdienst over het lijden en sterven van den Heere Jezus. Zaterdag 30 Maart 8 u. Samenkomst op de Steenenbrug. Zondag 31 Maart 7 u. v.m. Bidstond. 10 u. v.m. Paasch-Heiligingsdienst. 3.30 uur n.m. Openluchtmeeting (Katten berg). 8 u. n.m. Groote Heilsmeeting. Maandag (2de Paaschdag) 3.30 uur n.m. Samenkomst bij den Kattenberg. 8 u. n.m. Verblijdingssamenkomst. Dinsdag 2 April 8 u. n.m. Samenkomst voor Soldaten, Recruten en Bekeerlingen. Donderdag 4 April 8 u. Openbare Samen komst. Zondag 7 April Bezoek van Brigadier Palstra. Donderdag 11 April bezoek van brigadier Wijkhuizen. UIT DE OMGEVING. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. „Looft den Heer", Vereeniging tot Ver breiding der waarheid, 31 Maart, voorm. 10 uur, de heer J. J. Ruijs. 12.15 uur Zondagsschool, Wilhelminalaan 21. Rechtsz. Herv. E. V. „Maranatha", Goede Vrijdag 7 uur, de heer v. Wichen, van Am sterdam. Zondag (le Paaschdag) 10.15 uur v.m ds. A. Donzselmann, van Amsterdam. BROEK OP LANGENDIJK, Herv. Kerk. 9.30 en 2.30 uur, Ds. Verwaal. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur, Ds Donner. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur, Ds Drenth. Doopsgezinde Kerk, 9.45 uur, ds. de Jong DIRKSHORN, v.m. 10 uur, Ds de Leeuw. DRIEHUIZEN, 10 uur, Ds. Groot. EGMOND AAN DEN FIOEF, 10 uur, Ds. Spelberg. GROET, le Paaschdag, av. 6.45 uur, de heer J. J. Ruijs. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds. Boe rendonk, bev. lidmaten. HEERHUGOWAARD, geen samenkomst. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan Evangelisatielokaal, le Paaschdag, v.m. 10 uur, de heer G. Dun, van Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE, Herv. Kerk 9.30 uur, Ds. Staal. OTERLEEK, avond 7 uur, Ds. Loysen. OUDORP, avond 7 uur, ds. Groot. STOMPETOREN, 10 uur, Ds Heep. LIMMEN, avond 7 uur, Ds. Deetman. Zangkoor. VEENHUIZEN, zie Heer Hugowaard. 1 April (2e Paaschdag). Groote Kerk, voorm. 10 uur, Ds. Hooyef, van Diemen. Kapel, voorm. 10.30 uur, Ds. Deetman. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, Ds Wesbonk, van Hoorn. UIT DE OMGEVING. BERGEN AAN ZEE, v.m. 11 uur, Ds. P. W. J. van den Kieboom, van Bergen. Litur- gische dienst. BERGEN, Rechtsz. Herv. E. V. „Marana- tha", voorm. 10.15 uur, Ds. L. Boer, van Amsterdam. BROEK OP LANGENDIJK, Herv. Kerk, 9.30 uur, Ds. van Baalen. Geref. Kerk, 9.30 uur, Ds. Dragt. Chr. Geref. Kerk, 9.30 uur, Ds. Drenth". "s EGMOND-BINNEN, 10 uur, Ds. SpeL berg. HEERHUGOWAARD, vm. 10 uur, Ds. de Leeuw. HEILOO, Evangelisatielokaal, v.m. 10 u. Ds. F. Postma, van Haarlem. VEENHUIZEN, vm. 10 uur, Ds. Zillin- ger Molenaar. SCHOORL, 's avonds 7 uur, de heer J. J. Ruijs (in Klein Zwitserland, Duinweg). STOMPETOREN, Evangelisatie, 10 uur. de heer P. L. Poorter, van Amsterdam BEnnenland TIEN-JARIGE KNAAP IN EEN HUIS VAN BEWARING. In antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid L. L. H. de Visser be- treffende de opsluiting van een 10-jarigen jongen in het Huis van Bewaring te Almelo deelt de minister van Justitie mede, dat in- derdaad in Februari 1928 een 10-jarige jon gen, die zich aan een reeks winkeldiefstallen had schuldig gemaakt en in ongunstig milieu verkeerde, in de vrouwenafdeeling van het Huis van Bewaring te Almelo gedurende zes dagen in voorarrest is gehouden Het betrof hier echter een uitzonderingsgeval. In het algemeen acht de minister verblijf van strafrechtelijk minderjarigen in een Huis van Bewaring niet gelukkig en trachi hij zulks, voor zoover hij daarover te beslis- sen heeft, zooveel mogelijk te beperken. Elk geval echter behoort op zichzelf beoordeeld te worden. Uiteraard is de leeftijd van veel beteekenis en, uit dat gezichtspunt beschouwd, is, hoe gunstig met het oog op de gesteld- heid van het nieuwe Huis van Bewaring te Almelo de omstandigheden in ander opzichl waren, de onderhavige plaatsing inderdaac wel zeer aan den bedenkelijken kant. Op rechterlijke bevelen tot insluiting in een Huis van Bewaring, gelijk het hier be trof. komt den Minister geen invloed toe. Een dwingend wettelijk voorschrift, strekkend tot een absoluut verbod ten aanzien van plaat sing van minderjarigen in een Huis van Be waring, kan door hem aldus de Telegr. niet worden bevorderd. EEN MISLUKTE ONTSNAPPING. Gistermiddag omstreeks half drie is het Stationsplein te Amsterdam in opschudding geweest. De rijksveldwacht bracht met een arrestantenwagen twee gevangenen naar het Centraal Station; dezen moesten per trein naar Haarlem worden vervoerd om daar hun straf uit te zitten. Bij het uitstappen uit den wagen slaagde een der beide mannen erin aan zijn bewakers te ontsnappen en in een ren vloog hij het Stationsplein af, in de richting van het Damrak, achtervolgd door een rijksveldwachter. Aan de achtervolging namen spoedig ook eenige Amsterdamsche politieagenten deel. Toen de ongeveer 25-jari- ge vluchteling niet wilde blijven staan op de daartoe door de politie gegeven bevelen, loste de rijksveldwachter eenige schoten in de lucht. De man, die intusschen ter hoogte van het Victoriahotel op het Damrak was geko- men, viel toen van schrik neer. Hij werd on- middeilijk gegrepen. (Reeds in een deel onzer vorige oplaag ge- meld). NA DEN MOORD TE GROOTEGAST. Woensdag heeft het Grootegast-comite voor de laatste maal te Groningen verga- derd, om te besluiten, op welke wijze de inge- komen gelden, in totaa! 36,757, zullen wor den verdeeld over de nagelaten betrekkingen der vier vermoorde veldwachters. Met alge meen goedvinden is het door het dagelijksch bestuur voorgestelde verdeelingsplan aan- vaard, waardoor aan de weduwen en aan de dochter van veldwachter Van der Molen een zeker bedrag in contanten zal worden uitge- keerd, en voor negen kinderen een polis wordt afgesloten voor uitkeering op 21-jari gen leeftijd. UIT- EN INVOER VAN BLOEM- BOLLEN. In Februari zijn uitgevoerd 314.098 K.G. bloembollen ter waarde van 309.431, tegen 667.874 K.G. ter waarde van 664.073 in Februari 1928 en 813.661 K.G. in Januari j.L Groot-Brittannie nam 172.209 K.G. af. Duitschland 31.217 K.G., Cuba 24.640 K.G., Italie en Fiume 24.959 K.G., Argentini? 17.856 K.G. en Frankrijk 11.983 K.G. De invoer beliep in Februari 117.118 K.G, (vorig jaar 47.425 K.G.), waarvan 103.467 K.G. uit Japan en Korea. ERNSTIG VERKEEPSONGEVAL. Gistermiddag is op den rijksstraatweg te Wassenaar een ongeluk gebeurd. Dr. K., uif Leiden, die uit -de richting 's-Gravenhage met zijn auto kwam aanrijden, haalde ter hoogte van de Rust-en-Vreugdlaan een vrachtwages in. Deze vrachtwaeren sloeg echter plotseling

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9