DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Grossley Automobielen en A. J. S. Motorrijwielen Een nienwe G. A. M. I. T. The Black and White band No. 76 Oit nutntner besfaat nit 3 bladea Honderd sen en dertigste Jaargang 1929 Afecmtiementsprljs Tblj vooraitfcetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Brieven franco JfX Boek- en Uandelsdr. t.Ii. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Bedactie No. 33, ZATERUA6 Directeur: C. KRAK. ■MaeaaRwamMwiiBMBiaiaaBni Hoofdredadeur Tj. N. ADEMA. Postgiro 37060 30 11A V H I' Wie herinnert zich niet, dat er vijf jaar ge- leden in Alkmaar een groote tentoonstelling is gehouden, die de G. A. M. I. T. genoemd werd Zij was door de vruchtbare samenwer- king van beide hier ter stede bestaande mid- denstandsvereenigingen tot stand gekomen, welker leden alle geloofs- en andere kwes- ties op zij gezet hadden en alleen maar be- dacht hadden, dat zij als middenstanders ge- meenschappelijke belangen hebben. Het orgamseeren der tentoonstelling bracht een te groote risico met zich, dan dat een vereeniging dit op zich durfde nemen en om- dat tenslotte handelaren van elke geloofs- cvertuiging hier zouden exposeeren en vo- gels van zeer diverse politieke pluimage de bezoekers zouden zijn, heeft men het er maar eens op gewaagd gemeenschappelijk iets te ondernemen en het gevolg daarvan is ge- weest, dat de tentoonstelling in alle opzich- ten een succes is geworden. De heer Keysper, die destijds de openings- rede heeft uitgesproken en van wien bekend is, dat hij bijzonder sterk is in het maken van aardige woordspelingen, had G.A.M.I.T. een afkorting genoemd van Geeft Altijd Met In terest Terug en zijn voorspelling is uitgeko- men, want de exposanten hebben het bestuur later verklaard, dat zij van deze tentoonstel ling in alle opzich ten voordeel hebben ge- noten. Het beste bewijs daarvoor is wel de aan- drang, die reeds jaren op de besturen der middenstandsorganisaties wordt uitgeoefend om opnieuw iets dergelijks te orgamseeren. Maar het is te begrijpen, dat zooiets heel wat gemakkelijker gezegd dan gedaan is. Een dergelijke tentoonstelling brengt een risico van duizenden guldens met zich tnee, zij eischt een langen tijd van voorbereiding en er zijn zooveel moeilijkheden te overwin- nen, dat het niet aangaat zooiets alle jaren te organiseeren. Een tentoonstelling als deze moet een bij- zondere gebeurtenis blijven, een zoo groote attractie zijn, dat men uit omliggende ge- meenten en tot ver buiten onze stad naar Alkmaar komt om ze te bezoeken. Wil men de aandaclit gevangen houden en de tentoonstelling doen slagen, dan mag zij in het algemeen niet langer dan een week duren. Het voorbeeld van de Jaarbeurs, die een kapitaal van voorbereiding kost en waar toch de stands niet langer dan een week ver- huurd worden, bewijst wel, dat men het op iriddenstandstentoonstellingen van eei zoo groot mogelijk aantal bezoekers in zoo kort mogelijken tijd moet hebben. Het is vijf jaar geleden, dat de Alkmaar- sche G.A.M.I.T. is gehouden en de beide be sturen zijn bezweken voor den aandrang om nogmaals iets dergelijks te organiseeren. En zooals het gewoonlijk met dergelijke tentoonstellingen gaat, zoo is het ook hier gegaan, men heeft nu eenige ervaring, men is niet meer zoo bang te veel te zullen wa- gen en durft een stapje verder te gaan. Vandaar dat de tweede Alkmaarsche G.A. M.I.T., welke dit jaar in September zal wor den gehouden, nog heel wat omvangrijker dan de eerste zal zijn. In September van het vorige jaar aan- vaardden de besturen in principe een nieu- we tentoonstelling en in Januari van dit jaar werd door de beide vereenigingen weer tot samenwerking besloten. Van 21 tot en met 29 September zal Alk maar opnieuw in bet teeken van den midden- stand staan en het is eigenlijk te betreuren, dat deze G.A.M.I.T. niet samen heeft kunnen vallen met de algemeene vergadering van den middenstandsbond, welke het vorig jaar toevallig in deze gemeente is gehouden. Maar ook zonder dat kan nu reeds ge- constat. worden, dat de nieuwe G.A.M.I.T. een succes zal worden. Zij wordt evenals vroeger in de Harmonie gehouden en terwijl men destijds daarnaast een klein gedeelte van het Doelenveld in ge- bruik had, wordt de expositie thans van een dergelijken omvang, dat het Doelenveld ter- nauwernood groot genoeg zal zijn om alle stands en attracties te kunnen bevatten. In de Langestraat kan men, in de etalage van de firma Jung en Van der Hoek, een tee- kening bewonderen, welke door de architec- ten van het tentoonstellingsgebouw, de hee- ren J. en C. D. van Reijendam, vervaardigd is en die een indruk geeft van het monumen- tale bouwwerk, dat thans op het Doelenveld zal verrijzen. Het tentoonstellingsgebouw zal van hout, overdekt met asphaltpapier, ge- maakt worden en volgens de teekeningen zullen er o.a. een toren en een lichttoren verrijzen. De oppervlakte van de geheele expositie wordt ongeveer drie maal zoo groot als die van de vorige en dat is zeker het beste be wijs, dat de G.A.M.I.T. van vijf jaren gele den in alle opzichten een succes is geweest. Er is nog een veel sterkere aanwijzing daarvoor, namelijk deze, dat hoewel de ten toonstelling eerst in September gehouden zal worden en aan een en ander tot dusver »K UIL9 nog weinig bekendheid is gegeven, het aan tal aanvragen uit Alkmaar en van buiten om een stand te mogen huren zoo groot is, dat viervijfde van de beschikbare ruimte reeds verhuurd is. ■In het bijzonder op het gebied van sanitai- re artikelen en haaraen zijn er heel wat aan vragen en terwijl er op de vorige tentoon stelling nog maar een autohandelaar was, die het aandurfde een stand te huren, zijn er nu reeds aanvragen van vier verschillende firma's, wel een bewijs, dat ook op dit ge bied exposities als G.A.M.I.T. van groote beteekenis zijn. Was radio op de vorige tentoonstelling nog een nieuwtje en stonden de bezoekers toen ge- duldig te wachten om in de gelegenheid ge- steld te worden het persbureau Vaz Dias zijn nieuwsberichten te hooren verkondigen, thans is er op radiogebied natuurlijk heel wat meer en heel wat beters te presenteeren. Het is zeker interessant eens na te gaan hoe men voornamelijk op dit gebied in vijf jaren tijds met reuzensprongen vooruit is gegaan. Ook het Rijk zal ditmaal exposeeren, name lijk met huistelefooninstallaties. Van Rijkswege is daarvoor een groote ruimte gehuurd en men vraagt zich onwille- keurig af of het Rijk hier niet in concuirentie met den middenstand komt en of de midden standers dus wel verstandig doen hieraan medewerking te verleenen. Maar omdat huistelefooninstallaties, die ook op het Rijksnet aansluiten alleen door het Rijk en door niemand anders geleverd mogen worden, is de concurrence op een heel een- voudige manier uitgeschakeld en blijft er niets anders over dan het Rijk als een zeer be- voorrechte handelaar te accepteeren. Men herinnert zich misschien, dat de vori ge maal het zaaltje, dat thans de dancing van de Harmonie is geworden, geheel door de ge- meente-lichtbedr. in beslag werd genomen en de directeur van de gasfabriek daar door allerlei demonstraties reclame yoor bet ge- bruik van gas enz. heeft geraaakt. Het is niet zeker of de gemeente opnieuw iets dergelijks zal doen en wanneer deze ruim te voor particulieren beschikbaar blijft, is het mogelijk, dat de geheele dancing aan een en- keje groote firma verhuurd wordt, die er dan waarschijnlijk een gedeelte van haar omvang- rijk bedrijf in voile werking zal toonen. Ook het tuinzaaltje wordt nu in gebruik ge nomen en waarschijnlijk zal van het tooneel in de groote zaal gebruikt gemaakt worden voor een modeshow, waarbij een aantal man- nequins de scheppingen van dezen tijd zullen demonstreeren. De besturen van beide middenstandsver- eenigingen, de Alkmaarsche vereeniging voor den Handelddrijvenden en Industrieelen mid denstand en de Afd. Alkmaar van de Hanze vormen samen het groote bestuur van deze expositie en de heeren De Raat en Goes, zijn er secretarissen van, waarnaast men uit de besturen nog een financie^le commissie ge- vormd heeft. Men heeft zooveel vertrouwen in het wel- slagen der onderneming, dat men geen sub- sidie aan de Gemeente gevraagd heeft. Deze heeft het Doelenveld, dat thans ge heel gerioleerd is, gratis in gebruik gegeven, maar ontvangt natuurlijk ook het vijfde deel van de opbrengst der vermakelijkheden. Beide vereenigingen hebben een garantie voor 1000 geteekend, maar thans is reeds gebleken, dat als het aantal bezoekers vol doende is, van een nadeelig slot geen sprake zal zijn. Toch wordt in een onderneming als deze een groot kapitaal gestoken en het is zeker te hopen, dat het weer in alle opzichten zal mee- werken om belangstellenden naar Alkmaar te trekken. Daar de tentoonstelling precies in de week van de Landbouwfeesten valt waardoor dus ook een groot aantal landbouwers en vee- houders naar onze gemeente zal komen overweegt het tentoonstellingsbestuur een groote stand te maken, waarin een modelmel- kerij getoond wordt en de koeien zoo mogelijk electrisch zullen worden gemolken. Voor de liefhebbers van Wein, Weib und Gesang en hoevelen zijn er niet, die al- thans zich tot een van deze drie bijzonder aangetrokken gevoelen zal natuurlijk ook gezorgd worden. Een groote overdekte dancing is in voor bereiding en op het Doelenveld zullen een openluchtcafe en een bar worden gevestigd Een Jazz-band en een strijkje zullen de vroolijkheid er in houden en het bestuur over weegt nog'allerlei prettige dingen, die het be- zoek kunnen vergrooten. Wanneer deze onderneming waarvoo" ook zeer vele firma's buiten Alkmaar reeds hebben ingeschreven een succes wordt, is er alle kans, dat wij hier op den duur een Alkmaarsche jaarbeurs zullen krijgen, die onzen middenstand en daardoor onze geheele gemeente ten zegen zaJ kunnen worden. Oageiiiksch overzicht. DE STRIJD IN AFGHANISTAN. De kamp om de hoogste macht. Drie of vier concurrenten. De „belangstelling" van Enge- land en Rusland. Na een rustperiode van meerdere weken (men schreef ze toe aan den vastentijd), waarin de verschillende liefhebbers naar den troon de gelegenheid te baat genomen hebben, om hun posiiie te versterken en troepen te verzame.en, woedt thans de strijd in Afgha nistan weer voort. Nog altijd zijn er meerdere troonpretenden- ten, maar het blijkt steeds weer, dat geen enkele ervan sterk genoeg is, om de rust en eensgezindheid in het land terug te brengen. Ook Aman Oellah niet, hoe zeer hij zijn best ook doet. Dat koning Aman Oellah den moed echter niet opgeeft, blijkt wel uit een bericht, dat we gisteren plaatsten. Volgens dat bericht toch zouden Nadir Khan en zijn broer Sjah Mah- moed ijverig in de weer zijn, om de moellahs te Khost ten gunste van Aman Oellah aan te w rven. Deze zelf schijnt Nadir Khan niet al te zeer te vertrouwen en het is niet onwaar- schijnlijk, dat hij het best mogelijk aclrt, dat Nadir die troepen zelf zal gaan gebruiken, om de plaats van Aman Oellah in te nemen Nu schijnt er wel eenige kans te bestaan, dat het Nadir gelukt, de moellahs over te halen, want deze moeten al bitter weinig heb ben van den overweldiger Batsjai Sakao, den bezitter van Kaboel. Intusschen is genoemde Batsjai Sakao nog altijd heer en meester van de stad Kaboel, maar buiten die stad zijn er nog slechts wei- nige stammen, die hem vertrouwen. Daar komt nog bij, dat ook Rusland in Batsjai geen vriend ziet. Tenminste, men kan dat uit het- zelfde bericht opmaken (zie ons nummer van gisteren). Drie leden der Russische ambas- sade zijn n.l. per vliegtuig vertroldcen en al leen de gezant Stark is nog te Kaboel. Maar met dezen staat Batsjai Sakao op zeer ge- spannen voet. Dat moet zijn oorzaak vinden in het feit, dat Batsjai zijn troepen heeft sa- mengetrokken aan de Noordelijke grens van Afghanistan. Stark heeft nu medegedeeld aan Batsjai Sakao, dat alle Afghanen, die de grens passeeren, zullen worden gevangen genomen. De Oostelijke en Zuidelijke provin- cien moeten van Batsjai Sakao niets hebben. Daar kan hij dus niet op rekenen. Maar Aman Oellah evenmin! Tenslotte is er nog een andere pretendent en die schijnt momen- teel de beste kansen te hebben. Het is een ze- kere Hasjim Khan, die volgens geruchten toebereidselen moet treffen, om naar Ka boel op te trekken. Deze Hasjim Khan schijnt door de meeste stammen gunstig beoordeeld te worden. Veel vertrouwen mag men echter in die stammen niet hebben, omdat ze gelijk een barometer, steeds op „veranderlijk" staan Resumeerende zien we dus op het oogen- blik drie candidaten voor het koningschap, t. w. Aman Oellah, Batsjai Sakao en Hasjim Khan. Misschien zouden we er als vierde nog Nadir Khan aan toe kunnen voegen! Voorloopig zullen zij zorgen, dat de onrust in het land nog aanhoudt. En Engeland en Rusland zien natuurlijk met belangstelling uit naar den afloop van den kamp. Straks wellicht zullen ook die twee landen zich er in mengen. Zou er nog geen kansje bestaan, dat het koninkrijk der Engelschen en de republiek der Sovjet-Russen een oogenblik samengingen en den boel eerlijk verdeelden? Elk de helft dan! Dat zou volgens het Sovjet-systeem het billijkst te zijn. Tenzij zij meer kan krijgen, want dan vallen alle theorieen in duigen! In het verdere verloop van den avond ver- oorzaakten de aanwezige leden van de Stahl- helm een nieuwe stoornis. Thans greep de po litic naar de gummistok en de Stahlhelm- mannen verlieten de zaal, waarna de voor- dracht verder omgestoord kon worden voort- gezet. Na afloop der bijeenkomst kwam het ten derden male tot een hevige ruzie, ditmaal tusschen soc,-dem. en communisten. Jonge man door een agent uit nood- weer gedood. Gisternacht ontstond in het noorden der stad een hevige kloppartij, die een grooten oploop veroorzaakte. Nadat de politie de vechtenden tweemaal had gescheiaen, spoor- den eenige meisjes haar begeleiders aan op de agenten af te gaan. Een jonge man greep daarop plotseling een agent vast en mishan- helde hern. Deze loste een schot, dat zijn tegenstander in de borst trof eft zwaar kwetste, zoodat hij kort daarop overleed. Een aantal ooggetuigen bevestigen, dat de politie- man uit noodweer heeft eehandeld. Agenten door een menschenmenigte mishandeld. Gisternacht geraakte het communistische lid Dittmann van de Biirgerschaft in twist met een agent in burgerkleeding, wien hij verweet onlangs een aangifte tegen de com munisten te hebben gedaan. De agent werd door harde slagen tegen den grond geworpen en daarna door talrijke personen getrapt. Een tweede politiebeambte, die zijn collega te hulp kwam werd eveneens ernstig mishandeld en zij werden eerst bevrijd, toen een groot aantal agenten toesnelden. Dittmann werd gearresteerd en ter beschikking der justitie g'esteld. Hij ontkent, den agent te hebben ge stagen, die hij, naar hij zegt, voor een poli- tiespion aanzag. DE MOORD OP DEN GRAAF VAN STOLBERG. Te Jannowitz zijn gisteren gravin Erica van Stolberg Wernigerode en haar dochter Antonie door de Berliinsche commissarissen van politie verhoord. Hun verhoor duurde tot laat in den avond. De gravin zelf moest den commissarissen vier uur lang te woord staan Uit haar verklaringen bleek, dat zij het is ge weest die in den nachf van het drama brieven heeft verbrand. Zooals bekend is zijn half ver- koolde brieven in de kachel gevonden. Klaar- blijkelijk heeft de gravin willen voorkomen dat deze brieven in onbevoegde handen kwa- men. Het resultaat van het verhoor van haar dochter Antonie was tamelijk sensationeel. Tot nu toe werd algemeen vermoed dat zij ter- stond was ingelicht over het gebeurde. Ze ontkept dit echter uitdrukkelijk; haar broeder heeft haar noch haar moeder iets verteld Graaf Christian heeft geen lid van de familie ingelicht, maar alleen den geestelijke van de evangelische kerk te Jannowitz Gravin Eberhard, de echtgenoote van den vermoorden graaf van Stolberg. is Donder- dagavond bij haar verhoor in elkaar gezakt en moest te bed worden gebracht. De ge- neesheeren hebben voorloopig elk verder ver hoor verboden. Prof. Brunings van het bureau voor voedsel- onderzoek van het politiepresidium te Ber- lijn, heeft gisteren zijn onderzoek te Janno witz van schillende corpora delicti geeindigd Hij is gisteravond naar Hirschberg vertrok- ken om verder chemisch onderzoek te verrich- ten. Naar zijn meening is de te Jannowitz ge vonden kogel dezelfde die den dood van graaf Stolberg heeft veroorzaakt. Deze meening is in strijd met die van den deskundige ir. Schmu derer, die het geweer en den kogel heeft on- derzocht. De recherche sprak gisteravond het ge- rucht tegen dat op graaf von Stolberg twee ENGELSCH FABRIKAAT Wertegenwoordiger A. J. Stikkel, Alkmaar*. Buitenland DUITSCHLAND. GEEN ZEPPELIN-POSTZAK B E ROOF D. Uit de Graf Zeppelin blijkt bij Weenen geen „officieele" postzak te zijn neergewor- pen. De postzak die' in een buitenwijk van Weenen is gevonden en van zijn inhoud was beroofd, kan dus alleen een niet-officieele, particuliere, zending hebben bevat. DE ONRUST. Een politieke vergadering ontaard in bloedige vechtpartij. Een drukbezochte vergadering der Deut sche Friedensgesellschaft in het concertge- bouw werd Donderdagavond gedurende een voordracht van een der leden door nationaal- socialisten verstoord. Er ontstond een gewel- dig tumult, waarbij de tegenstanders met stoelen, stokken en bierglazen op elkaar los- sloegen. Een dame Hep ernstige kwetsuren aan het hoofd op door een worp met een bier- glas, twee andere deelnemers aan de bijeen komst werden door slagen met stoelpooten zwaar gewond. Het ontboden „overvalkom- mando" slaagde er eerst na geruimen tijd in de rust in zooverre te herstellen, dat de spre- ker ziin rede konvoortzetten. schoten zouden zijn gelost. Het rapport van prof. Brunings bewijst dat er maar een schot is gelost en aan den op den grond gevonden kogel zijn door chemisch onderzoek wel dege- lijk bloedsporen gevonden. Prof. Brunings is gisteravond te Hirschberg aangekomen en keert morgen naar Jannowitz terug om een na-onderzoek in te stellen. Het verhoor van gisteren heeft het alibi van alle andere leden van de grafelijke fami lie, behalve graaf Christian, bewezen. KNAAPJE VERBRAND. Gistermiddag is in de kolonie Neu-Westend te Berlijn een knaapje van vier maanden in brand geraakt, toen d-e ouders afwezig waren. Dit is reeds het vierde kind, dat het door het noodlot vervolgde echtpaar Engel hebben verloren. 3ELGI8. JUWEELENDIEFSTAL. Voor drie millioen franken gesto- len. De toedracht. Te Brussel is gisteravond een inbreker in een juwelierswinkel binnengedrongen. Na de electrische leiding te hebben afgesneden heeff hij een kistje gestolen dat voor drie mil lioen franken juweelen bevatte en dat de be- dienden jui$t jjj de brandkast wilden plaat- sen. CENTRUM HOTEL. Heden en de beide Paaschdagen Van de dader is geen spoor ontdekt. De correspondent van de N. R. Ct. te Brussel meldt dat de diefstal is gepleegd ten nadeele van den juwelier Coosemans aan de Waterloolaan te Brussel. Op het oogenblik dat de winkeljuffrouwen van den heer Coo semans de juweelen uit de etalage genomen en in een kistje hadden gelegd, dat als iede- ren avond in de brandkast moest worden ge- plaatst, deed zich plots kortsluiting voor, waarbij het lioele perceel in duisternis werd gedompeld. Op dit oogenblik blijkt een man in den winlcel te zijn gedrongen en gebruik makend van de verwarring, het kistje te heb ben medegenomen. Uit onderzoek moet zijn gebleken, dat de dief een deel van den dag in den kelder moet hebben doorgebracht en daar kortsluiting hebben teweeggebracht. Hij moet na den diefstal over den muur van het Egmont-paleis geklommen en langs den tuin van dit gebouw zijn gevlucht. In November 1924 werd in denzelfden ju welierswinkel tegen het middaguur, terwijl het personeel aan tafel zat, ook voor ver- scheidene millioenen francs juweelen gesto len. De dieven zijn eerst enkele maanden ge leden gevat. W. M. H. PELS EN ZOON KOORSTRAAT 49-51. ADVOCAAT per flesch f 1.85 COGNAC per flesch vanaf - 2.50 VOORBURG per flesch - 2 10 TELEFOON 207. POLEN. AUTO-ONGELUK. Te Zolten bij Breslau reed gistermiddag een auto van den heer Tumau, directeur van den schouwburg van Breslau tegen een boom. De heer Turnau en dr. Graf, regisseur van den schouwburg, werden zwaar gewond, de zangeres Margit Souchy die zich in hun ge- zelschap bevond kwam er met lichte verwon- dingen af. ZWITSERLAND,. VERVALSCHERS VAN BANKPAPlER GEARRESTEERD. Te Zurich. Te Bazel was Woensdag een keurig geklee- de vrouw gearresteerd die in enkele winkels valsch bankpapier van 500 frank had uitge- geven. Het nadere onderzoek heeft uitgewe- zen dat de vervalsching was gepleegd te Zu rich, waar een ingenieur uit Buchs is gepakt als leider van een bende vervalschers. De werkplaats, waar het bankpapier werd ver vaardigd is ook ontdekt en daar zijn nog 50 valsche biljetten in beslag genomen. FRANKRIJK. UIT DEN FRANSCHEN SENAAT. T Ratificatie van het pact van Kellogg. De Senaat heeft gister het aanvullings- crediet voor 1928 aangenomen, maar met enkele wijzigingen Het wetsontwerp moet bijgevolg naar de Kamer voor nieuwe be- handeling terug. Daarna heeft de Senaat het wetsontwerp tot ratificatie van het pact van Kellogg goed- gekeurd. Briand had voor de stemming opge- merkt dat men tot dusver niet voldoende aan- dacht heeft geschonken aan het feit dat het pact alle volken gelijkstelt. Frankrijk heeft nooit onderscheid gemaakt tusschen sterke en zwakke staten en het is voor hem eeni groote voldoening geweest dit pact met de onderteekenaars van het verdrag van Locarno te kunnen teekenen. De vredes-idee is na den bloedigen oorlog diep in den geest der vol ken gevestigd, maar niettemin mag geen land deswege inslapen. Men moet den vrede organiseeren. Spr. heeft vertrouwen in de toekomst der menschheid, maar hij is niette min overtuigd dat maatregelen tegen den oorlog gewenscht blijven. Het pact van Kel logg moge geen zekere waarborg voor den vrede zijn, het bevordert toch de handhaving ervan en verdie'nt daarom foejuiching. AMERIKAj DE OPSTAND IN MEXICO. Een munitiedepot ontploft, Uit Calexico, in den staat California, wordt gemeld, dat te Mexiacali een deel der daar door Mexicaansche regeeringstroepen opge- slagen munitie-voorraden is ontploft. Drie Mexicaansche soldaten, en een Duitscher, die werkzaam was bij de vervaardiging van bommen, alsmede diens dochter, zijn gedood. Later werd nog gemeld, dat deze Duit scher de bommenvervaardiger Franz Schulen- berg was. Het omgekomen meisje van 11 jaar. De ontploffing heet ook in Calexico zwan trillingen veroorzaakt. TUNNEY. De ex-wereldkampioen-bokser zwaarge wicht, en-e Tunney, heeft zich op een nieuwe sport geworpen. Hij bevindt zich te Sevilla in Spanje, waar hij van een bekend stieren- vecbter les heeft gekregen in het matador- schap Tunny schijnt er veel aanleg voor te hebben. Hij is al eens in de arena verschenen en heeft er een stier volgens de regelp der COURANT. A Laat over de Boterstraat, Tel. 34 en 35. Voor de huishouding geheele keukeninstallaties. „Miele" Waschmachines „Miele" Electrische Stofzuigers ,,Miele" Wringmachines Mangels. Vraagt prijscouranten en modelboeken. Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoop A

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1