dat beteekent: goedkoop, zuinig en op de juiste manier wasschen {zonder toevoeging) Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten voor en het onderwijs aan zwakzinnige krachtig zouden blijven samenwerken. Dr. J. E. de Quay hield een voordracht over de zorg voor en het onderwijs aan zwakzinnigen in verband met hun function- ncele ontwikkeling. Spr. lichtte de volgende stellingen toe: Elke menschelijke functie bezit naar eigen ontwikkelings-phase en deze vooruitgang openbaart zich sprongsgewijze. Bij de ont wikkeling van elke functie manifesteert zich aanvankelijk een sterke accentueering van den motorischen component. Het zwakzinnige kind is niet in staat, de hooger gedifferen- tiberde functies onder normale omstandig- heden zelfstandig te ontwikkelen. Met kunst- matige middelen moet men dezen achterstand pogen te beperken. Ingevolge het hierboven genoemde moet men met uiterlijke bewegin- gen alle functies tijdig trachten te ontplooi- en. De algemeene geschiktheid, zich aan nieuwe voorwaarden aan te passen, behoort tot het essentieele der intelligence; derhalve moet men zwakzinnigen mechanischen arbeid laten verrichten. Met de opleiding moet men op jeugdigen leeftijd beginnen, daar het aan- passingsvermogen snel afneemt. Daar de hoogere functies (wil, plichts- en verant- woordelijkheidsgevoel) het.tekort der lagere niet kunncn compenseeren, moetdn zwakzin nigen steeds onder leiding blijven. Op de voordrachten volgde eenige discus- sie. 1NW. ZENDING IN N.-HOLLAND. De vereeniging voor Inwendige Zending in Noord-Holland heeft te Amsterdam haar voorjaarsvergadering gehouden. De verga- dering werd gepiesideerd door ds. H. J. Hak uit Alkmaar. De voorziter deelde mede, dat het hoofd- bestuur gepoogd had een inspecteur te vin- den voor drie dagen per week, maar dat de benoemde had bedankt. Daar eenige ge- meente haar bijdragen voor den inspecteur introkken, besloot het hoofdbestuur voorloo- pig geen inspecteur aan te stellen. Uit de vergadering werden eenige wenkeri gegeven, o.a. om een reizend godsdienston- derwijzer te benoemen. Op voorstel van ds G. Barger te Hoorn werd aan het hoofdbe stuur volmacht gegeven om naar bevind van zaken te handelen. Besloten werd, het hoofdbestuur met eeni ge leden uit te breiden. Gekozen werden mevr. ir. M. WaardenburgLindeyer te Haarlem, Jhr. mr. L. A. v. d. Brandeler te Alkmaar, ds. A. E. van Baalen te Broek op Langendijk, Jhr. mr. L. A. v. d. Brandeler te Alkmaar werd tot secretaris benoemd. Provinciaal nieuws ESMOND AAN ZEE. De heeren Jacques Dutreau en van der Maassen verrichtten een mooi werk van menschlievendheid door zonder eenige vergoe ding een avond uit Rotterdam naar Egmond over te komen om aan de oude luidjes in de Prins-Hendrik-Stichting eenige gezellige uren te verschaffen. En dat doel werd in alle op- zichten bereikt, dank zij den hartelijken hu mor van den onvermoeiden heer Dutreau en diens partner, den heer van der Maassen, elk op hun eigen wijze. Met zang en pianospel wisten ze het heele gezelschap niet alleen te boeien, doch ook te doen lachen en zingen Inderdaad, de oude lui haalden tensldtte uit, dat het een lust was. De beide heeren hadden een succes, dat hoewel ten voile verdiend, misschien door hen niet in die mate verwacht werd. Zij toonde zich althans ruimschoots beloond voor hun moeite en hoopten nog eens in de gelegenheid te zijn hun bezoek te her- halen. De heer van den Berg, directeur der P. H. S. sprak eenige woorden van hartelijken dank tot de beide heeren, die men, ware het niet dat de trein wachtte, gaarne nog een poosje in zijn midden zou gehouden hebben DIRKSHORN. Na een 40-jarige werking en steeds met goeden uitslag, vaak boven vele andere fa- brieken uit, is Zaterdag de melkleverantie aan de kaasfabriek alhier geeindigd, en is daarmee de eenige industrie te Dirkshorn opgeheven. Stellig zullen verscheidene leve ranviers met weemoed hun laatste bussen daarheen hebben gebracht. Jammer, dat men niet met eenige verbou wing de fabriek heeft weten om te zetten in een zoetfabriek, een eisch des tijds in ver band met de personeels-kwestie. Met de kaas fabriek te Schagerwaard is wel aldus gehan- deld, en verschillende veehouders van Dirks horn en omgeving leveren nu hun melk al- daar, terwijl andere zich met Lutjewinkel hebben verbonden. BEVERWIJK. Bij testamentaire beschikking is door een verpleegde en daar overleden patient aan het Roode Kruis Ziekenhuis 1000 vermaakt. ZIJPE. Bij de aanbesteding voor het bouwen van een school was laagste inschrijfster de fir- ma Kuin en Stam en Pronk te Opmeer met 47.200. HEILOO. Zaterdag was in het raadhuis alhier de brigade Rijksveldwacht afd. Heiloo, saamge- komen om afscheid te nemen van den collega B Strooker, brig. tit. te Bergen, die met in- gang van 1 April 1929 op zijn verzoek eer- vol is ontslagen. De brigade-commandant, majoor Steen, sprak den heer Strooker toe, hem schetsende als een hoogstaand, plichts- getrouw rijks veldwachter, aan wien de ge- meenschap veel verliest, Met onverflauden ijver toch, diende de heer Strooker meer dan 30 jaar zijn corps. Omtrent zijn rechtvaar- digheids- en plichtsgevoel stond hij in hoog aanzien, en werd der jongeren als voorbeeld gesteld. Spreker sprak den wensch uit, dat dat de heer Strooker nog lange jaren zijn welverdiende rust, moge genieien, en bood den scheidenden collega, als blijk van waar- deering namens de geheele brigade een wan- delstok met passende inscriptie aan. Den tweeden Paaschdag had op Kapej de bedevaart plaats van de Maria-vereenigin* gen en Kruisverbonden in het bisdom Haar lem, voor zoover behoorend tot de provincie Noord-Hoiland. 's Morgens half 11 werd een mis gecelebreerd in de groote bedevaarts- kerjt. Pater Einestus uit U.muiden (Oost) hield een mooie predichmatie. 's Middagj werd een kruisweg gehouden, waarna plech- tig lof en processie. TeEegrammen (Oedeeltelijk gecorrigeerd.) DE GEHEIME VERDRAG-GESCHIE- DENIS. 's GRAVENHAGE, 2 April. Naar aan- leiding van de mededeelingen van dr. Ritter, dat hij door een schrijven van den minister van Justitie van 11 Maart zich gebonden zou moeten achten tot beperking in het ge- ven van inlichtingen om de regeering niet in ongelegenheid te brengen, vernemen wij van bevoegde zijde, dat deze gedachte van dr. Ritter geheel op een misverstand zijnerzijds moet berusten, daar de minister van justitie zijn onderzoek bij hem juist heeft gestaakt, toen bleek dat van dr. Rit ter omtrent den loop der zaken met de pu- blicaties niet dan ombestemde informaties waren te verkrijgen. Voor wat de regee ring betreft, bestaat voor dr. Ritter alle vrijheid, welke mededeelingen ook te doen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. EINDHOVEN, 2 April. Hedennacht reed de heer K. met zijn auto over den Boschdijk te Eindhoven. Volgens zijn eigen verklaring met een snelheid van ongeveer 70 K.M. Plotseling kwam van den linkerkant van den weg een man den weg oploopen, die klaarblijkelijk in be- schonken toestand verkeerde. Hij stak den arm omhoog en wilde blijkbaar de auto doen stil houden. De afstand tusschen den man en de auto was echter te gering om den wagen nog tijdig tot stilstand te kunnen brengen, met het gevolg, dat de man werd aange- reden en ernstige verwondingen opliep. Naar het ziekenhuis overgebracht, is hij daar hedenmorgen aan de bevolgen overleden. lie indentiteit is nog niet vastgesteld. NOODLANDING. SYDNEY, 2 April. Kingsford Smith en zijn metgezel, die met de „Southern Cross" de vlucht AustralieEngeland hebben on- dernomen, moesten gisteren tusschen Syd ney en Wyndham op de Noordwestkust van Australie een nooalanding maken tenge- volge van de zware regen, die het uitzicht belemmerde, waardoor zij den koers naar Wyndham kwijtraakten. Hun benzine-voor- raad raakte uitgeput en :ij werden gedwon- gen te landen. De landing verliep zeer moei- lijk op een terrein nabij Dysdale, waar de vliegers door inboorlingen vriendelijk wer den ontvangen. Deze plaats ligt zoo ge- isoleerd, dat de bewoners eerst in 1920 van Spaansche priesters hadden vernomen, dat de groote oorlog was geeindigd. TWINTIG POGINGEN TOT ZELF- MOORD GEDURENDE PAASCH- DAGEN. WEENEN, 2 April. Gedurende de Paaschdagen hebben twintig personen po gingen tot zelfmoord gedaan. Drie slaag- den in hun opzet en werden dood gevonden, de overige zeventien verwondden zich zwaar. Onder de ongelukkigen bevond zich een 16-jarige gymnasiast en een gehuwde vrouw, wier dochter op 26 Maart j.l. door haar echtgenoot was doodgeschoten. Zes personen vonden gedurende de Paaschdagen door verkeersongevallen den dood. ONTSLAOVERZOEK VAN DEN MINISTER VAN FINANCIeN. WARSCHAU, 2 April. Alhier gaat het gerucht, dat de waarnemende minister van Financien, dr. Grudinski, tijdens de Paasch dagen zijn verzoek om ontslag heeft inge- diend. Dit zal waarsehijnlijk in verband staan met het overschrijden van de loopen- de begrooting. PAASCHSNEEUW IN DUITSCHLAND. MiiNCHEN, 2 April. In den afgeloo- pen nacht heeft het hier vri] hevig ge- sneeuwd. Hedenmorgen waren de daken der huizen, de parken en de plantsoenen weer in een wit winterkleed gestoken. Ook heden morgen sneeuwde het nog steeds. WINTERWEER IN GoRLITZ. GoRLITZ, 2 April. Bij een temperatuur van 2 graden boven het nulpunt is hier zooveel sneeuw gevallen, dat het verkeer een belangrijke storing er van ondervindt. Ondanks den storm en het regenachtigs weer vonden in de verschillende gemeenten de oude, overgeleverde Paaschgebruiken plaats. Ook in het Reuzengebergte waar onge- veer 10 c.M. versche sneeuw is gevallen, ontbrak het touristenverkeer bijna geheel. Siadsnieuws „OP HOOP VAN ZEGEN". Voor een stampvolle zaal van de Har- monle is gisterav. door de A.T.V. Falk land" uit Heiloo gespeeld het bekende werk van Heijermans „Op Hoop van Ze- gen", het stuk waarin mevr. De Boer- Van Rijk zoo herhaaldelijk triomfen vierde. Maar ook voor Falkland" is deze op- voering een triomf geworden. Het zor- gen-leven van onze kustvisschers is in zijn voile hardheid meegeleefd en als juist is ook nu weer erkend wat Jo, de nicht van Kniertje (mevr. de Gier-de Vries) in het derde bedrijf zegt: „De visch wordt duur betaald". De zwaarbeproefde Kniertje werd goed weergegeven door mevr. Joostens- de Gier. Vooral in haar gevoel van af- hankelijkheicl van den reeder Bos gaf zij mooi wdrk. Haar zoons Geert en Barend (resp. de heeveu B^ssenbac,'£r G. p. Bakker) speelden met veel overtuiging en vooral laatstgenoemde was bijzonder goed in zijn angst voor de drijvende doodkist, waarmee hij zee zou moeten kiezen. De heer Wittenberns had als de ree der Bos een niet altijd zware rol; hij speelde haar zeer goed en was op ver schillende momenten uitstekend. Een dankbare rol had de heer A. de Gier als Cobus, de broer van Kniertje. Hij gaf uitstekend den ouderen zeeman, die soms zoo diep ernstig kan zijn. De vertolkers van de andere rollen, meest van kleineren aard, hebben even- eens hun beste beentje voorgezet, zoodat gerust gezegd kan worden, dat deze op- voering voor Falkland een der beste is geweest tot nog toe. Aardig was de scene van den verjaardag van Kniertje, die zoo droef eindigde. Gememoreerd mag te- vens worden het derde bedrijf, waarin de storm en het onweer zeer natuurlijk werden weergegeven. Jammer was het, dat na een korte pauze van het tweede bedrijf verschil lende personen pas i_. de zaal terugkeer- den toen het spel reeds weer was begon- nen. Dit werkte storend voor de aan- dachtige toeschouwers. COMMISSIE VAN ADVIES WERKLOOS- HEIDSVERZEKERINC EN ARBEIDS- ARBEIDSBEMIDDELING. B. en W. schrijven in bijlage nr. 33 In ons voorstel opgenomen in bijlage nr 142 deden wij de toezegging dat wij u om trent eene voorziening in de vacatures van Hd en plaatsvervangenae lid der commissie van advies voor den gemeentelijken dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid- deling, vertegenwoordigende het Plaatselijk Arbeids-Secretariaat, een ander voorstel zou den doen toekomen, nadat bedoelde organisa- tie een nieuwe aanbeveling ter vervulling dier vacatures zou hebben ingezonden. De bedoelde aanbeveling is inmiddels inge- komen. Wij nemen deze over, zoodat wij Uwe Vergadering thans voorstellen, ter benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid der commissie van advies voor den gemeentelijken dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar- beidsbemiddeling tot 1 Januari 1933, ver tegenwoordigende het Plaatselijk Arbeids- Secretariaat, eene keuze te doen uit de navol- gende aanbevelingen a. voor lid: J. van Berkum, Uitenboschstraat 22; J. Kelholt, Bleekerskade 105. b. voor plaatsvervangend lid: J. Korver, Verl. Landstraat 34; I. P. Willems, Westerburgstraat 12. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. Onder leiding van den voorzitter Mr. C. A. de Groot is dezer dagen de jaarlijksehe al gemeene vergadering gehouden. Uit het jaarverslag bleek, dat de zusters v. d. Berg, v. Vladeracken en Bontenbal 12463 bezoeken brachten aan 281 patienten, o.m. 71 mannen, 157 vrouwen en 53 kinde- ren. 244 waren Protestantsch, 31 Roomsch- Katholiek, 6 Israeliet. Betalende patienten 118; fondspatienten 137; gratis behandeld 20; in de diaconie ver- pleegd 5. Laatste hulp werd 71 maal verleend. Heeren doctoren werden 13 maal bijge- staan. Bij transport werd 2 maal geholpen. De zusters assisteerden ook dit jaar weder den schoolarts. De kraamverpleegsters, zuster van Tolendo en zuster Levert, de laatste als plaatsver- vangster, brachten 2598 bezoeken aan 112 patienten. 121 aanvragen kwam in, daarvan werden 4 gratis geholpen en 4 trokken zich terug. Heeren doctoren werden 29 maal bijge- staan. De rekening en verantwoording over 1928 werd goedgekeurd en de begrooting voor 1930 vastgesteld. Van de gemeente-subsidie werd f 200 niet opgenomen. De Vereeniging heeft zich bij den Post- Girodienst aangesloten onder nr. 141384. NOTEERING AANDEELEN VAN BERKEL'S PATENT. Het Noord-Hollandsch Landbouwcrediet verzoekt ons even de aandacht te willen ves- tigen op de beursnoteering in dit nummer van de aandeelen Van Berkels Patent. Deze aandeelen waren vroeger 640 groot en zijn thans bijgeschreven tot 800, waar door de koers, diencvereenkomstig gedaald is. Binnenlancf COMMUNISTEN EN MILITAIREN. Communisttsche propaganda onder de militcdren? Het orgaan van den Nationalen Bond tegen de revolutie „Je maintiendrai" meldde, dat de Communistische Jeugd te Enschede propaganda maakt onder de met verlof gaande militairen door de verspreiding van een geschrift in den vorm van een militair zakboekje. Het blad vermeldde dit in den volgenden vorm: „Aan belanghebbenden wordt meegedeeld, dat door de communisten aan de Nederland- sche militairen, speciaal aan diegenen, die van Zaterdag tot Maandag met verlof (,,per- missie") gaan, dezer dagen revolutionair pro- paganda-materiaal wordt verstrekt in den vorm van een model militair zakboekje, dat gesloten is in een geel couvert, waarop in den linker bovenhoek de reclame van een ge- fingeerden Haagschen kleermaker is aange- bracht en het woord „gratis" is vermeld. „De ,zakboekjes" worden verspreid, zoo- wej aan de stations in de garnizoenen, als aan de stations in de plaatsen van aankomst der verlofgangers, terwijl de verspreiding op zeer onopvallende wijze plaats vindt". De „Tribune" vermeldt nu, dat de politie te Rotterdam, Amsterdam en Enschede arres- taties heeft verricht en op het bureau van de Communistische Jeugdorganisatie in deze laatste plaats huiszoeking heeft laten doen, waarbij een massa-paperassen in beslag ge- nomen is, maar geen zakboekjes gevonden zijn. „Het is ons op het moment niet mogelijk met zekerheid te zeggen of deze geschiedenis inderdaad op de actie van de Communisti sche Jeugd is terug te voeren", eindigt het blad. „De waarschijnlijkheid achten wij ech ter taraelijk groot". ROEKELOOZE SCHUTTER In de duinen bij Den Haag achter de Boschjes van Poot is een zevenjarige knaap uit de Trooststraat door een hagelkorrel uit een buks in zijn achterhoofd getroffen. Geluk- kig was het wondje slechts onbeduidend. De jongen kon geen enkele aanwijzing geven omtrent de richting, waaruit het schot gelost was. DIENSTWEIGERAAR OVERLEDEN. Op 26 Maart is in het Militair Hospitaal te 's-Gravenhage, na een maagoperatie te heb ben ondergaan, overleden de heer J Jurri- aans. De heer Jurriaans was wegens dienstweige- ring veroordeeld tot zes maanden gevange- nisstraf en opgesloten in de Bijz. Strafgevan- genis te Scheveningen. Op 7 Mei zou hij in vrijheid worden gesteld. Hij had, naar „Het Volk" bericht, reeds herhaaldelijk gevraagd om onderzocht te worden, maar steeds te vergeefs. Op 25 Maart werd hij geopereerd en den 26sten Maart is hij overleden. VEEL LIEFHEBBERS. Voor de vacante betrekking van adjunct- commies (of commies) bij het Bureau van Statistiek te Amsterdam waarvoor een acade- mische of daarmee gelijkstaande opleiding wordt vereischt, hebben zich 172 solhcitan- ten aangemeld. Onder dezen zijn 47 jonge juristen. waaronder weder 17 vrouwelijke; voorts 26 rijks- en gemeente-ambtenaren en 35 kantoorbedienden en anderen, werkzaam op particuliere kantoren. BALDADIG PUBLIEK. Vrije wandeling opgeheven. Mr. W. J. Walter te Apeldoorn heeft zich genoodzaakt gezien het waltersbosch, tus schen de Sprengen en de Jachtlaan, waarin tot nu toe vrije wandeling bestond, voor het publiek te moeten sluiten. De oorzaak daarvan bestaat in de verre- gaande baldadigheden en vernielingen, welke er den laatsten tijd in plaats vonden, terwijl de brand van 1.1. Zondagmiddag den door- slag tot dezen maatregel heeft gegeven. PERSONEEL VAN GEND EN LOOS. Een toeslag voor extra-arbeid. Het bestuur van den Centr. Bond van Transportarbeiders heeft van de directie van Van Gend en Loos bericht ontvangen, dat naar aanleiding van besprekingen besloten is, aan alle beambten in vasten dienst en aan hen die minstens een jaar in los-vasten dienst zijn, in verband met den meer gepresteerden arbeid in den afgeloopen wintertijd, een gra- tificatie te verleer.en van 8/7 van het week- loon. Eventueel reeds toegekende toelagen voor het verrichten van bijzondere diensten komen bij het berekenen der gratificatie niet in aanmerking. CONFLICTEN IN DE TEXTIEL- INDUSTRIE. Na jaren van behoorlijke rust in het be- drijfsleven, staan er thans in Brabant twee vrij ernstige conflicten op punt van uitbreken. Het eerste bij de Eerste Tilburg- sche Bontweverij, firma Kan, te Tilburg. Het andere bij de N. V. v. Oerle's Band- en damastweverijen te Boxtel. Bij eerstgenoemde firma is de oorzaak blij- kens een mededeeling van het Hbl. te zoeken in een loonstrijd als gevolg van den con currence van een fabriek te Helmond, die dezelfde fabrikaten (dekens en dweilen) en beduidend lagere loonen betaalt dan de Eer ste Tilburgsche. De fa. Kan had een order van 100.000 kunnen krijgen, mits tegen denzelfden prijs als de Helmondsche fabriek en toen genoemde firma losse arbeiders vroeg mee te werken tot het bemachtigen dezer or der door toe te stemmen in een lager loon of te bewerken, dat in Helmond dezelfde loonen zouden worden betaald, weigerde het perso- neel hierop in te gaan. De firma heeft toen haar mannelijk personeel (30 in getal) ont slagen tegen 1 April, en de gelegenheid open gesteld om tegen nieuwe loonsvoorwaarden opnieuw in dienst te treden. Een aanbod van het Rijksbemiddelings bureau is door de organisaties voorloopig niet aanvaard. De firma heeft thans in de plaatselijke bla den 'n oproep gedaan voor de aanwerving van wevers of weefsters. De organisaties, daarentegen hebben be sloten om door „posten" deze aanwerving te verhinderen. Naar de meening der arbeidersleiders, staat het uitbreken van het conflict onherroe peljjk vast, en men voorziet 'n strijd van lan- gen duur. Het geschil bij de N. V. v. Oerle's Band- en Damastweverijen te Boxtel, is al eenige weken oud, maar tot heden leverden de on derhandelingen weinig of geen resultaat op. Thans is de zaak in 'n meer acuut stadiun getreden. De arbeiders-organisatiess hebben nl. be richt, dat indien voor Maandag 8 April a.s niet aan de gestelde voorwaarden zou zijn voldaan, het geheele personeel, bestaand? uil 70 mannen en 80 a 90 vrouwen op dien da tum het werk niet zou hervatten. Het geschil loopt over de volledige uitbe« taling van de christelijke feestdagen en va- cantie-dagen voor het geheele personeel, waaraan tot heden slechts ten deele werd vol daan en bovendien 'n loonsverhooging. Dit conflict schijnt evenwel nog voorko- men te kunnen worden, omdat de firma thans de vertegenwoordigers der arbeidersorgani- saties „St. Lambertus" en „De Eendracht" heeft uitgenoodigd tot eene samenspreking op heden Dinsdag. DOODELIJK ONGEVAL OP SCHIPHOL. Zaterdagavond omstreeks negen uur wfl- de op het vliegveld Schiphol een arbeider eenige flesschen geperste lucht, die lagen bij een vliegtuig dat nog op het veld stond, weg- halen. Hij kwam daarbij te dicht bij een der draaiende schroeven van het vliegtuig, waar door hij tegen den grond geslingerd en deer- lijk verminkt werd. De man was op slag dood. Hij laat een weduwe en vier kinderen achter. INBREKER GESNAPT. Vrijdag is een 19-jarige jongen aangehou- den, die in een doodloopend steegje aan het Rokin te Amsterdam zich op verdachte wijze ophield. Hij verklaarde zich toegang te heb ben willen verschaffen tot een juwelierszaalr in de Kalverstraat, welker winkel aan de ach- terzijde op deze steeg uitkomt. Men heef' verschillende inbrekerswerktuigen op hem ge vonden. HET LEIDSCHE STADHUIS. De Vereeniging voor Bouwkunde te Leiden heeft zich uitgesproken voor herstel van den gevel en den toren van het Leidsche stadhuis, zooveel mogelijk in den ouden toestand. GROOTE EIERENAANVOER In de laatste week voor Paschen werden aan de Codp Roermondsche Eiermijn aange- voerd 6.200.000 eieren, een getal, dat ge- lurende het ongeveer 25-jarig bestaan der genoemde eiermijn, de grootste van Europ*. nog niet bereikt werd. Vraagt 8CIN6 pepermunt de origineele Voor engros bijJ. F. v. LIESHOUT en G. KUIJPER, Alkmaar. VROUW VAN EEN PORTEFEU1LLE BEROOFD. Een inwoonster van Blaricum is in een winkel in de Kalverstraat van een porte- feuille, inhoudende ongeveer 445 beroofd, die zich in haar handtasch had bevonden. HET FAILLISEMENT-BERGHUIS. Zoowel de erven als de crediteuren, die indertijd verzet hebben gedaan, hebben de bij het gerechtshof te Leeuwarden aange- brachte hoogere beroepen tegen de failliet- verklaring van nu wijlen notaris Berghuis te Leeuwarden ingetrokken, zoodat het faillis- sement gehandhaafd blijft. BRAND. Vermoedelijk door het achteloos wegwec pen van een sigaret is brand ontstaan in den hooiberg van den veehouder Van der Meij te Oegstgeest. De hooiberg en een groo te schuur met landbouwwerktuigen brand* den geheel af. Het woonhuis en de stal, waar in de koeien waren gestald wist de brandweer met groote moeite te behouden. EEN MOTORBOTTER VERLOREhL De vier opvarenden zeer waan schijnli/k omgekomen. Het is zeer waarsehijnlijk, dat een der visi- schersvaartuigen van de gemeente Maassluis verloren is. De motorbotter R. O. 42 van de reederij Roelofsen, v. h. van Klaveren is twaalf dagen geleden ter vischvangst uitge- varen. Donderdag j.l. werd het vaartuig aan de markt te Maassluis verwacht, doch er is in de laatste dagen niets van het schip ge- hoord. Sleepbooten en visschersvaartuigen hebben sinds Donderdag vergeefs naar het vermiste vaartuig gezocht. Daar zich aan boord slechts levensmiddelen voor ten hoog- ste een week bevonden acht men het zeer waarsehijnlijk, dat het vaartuig als verloren moet worden beschouwd. Aan boord bevonden zich 4 man, n.l. de schipper T. Pasterkamp, gehuwd, vader van twee kinderen, diens vader D. Pastserkamp, eveneens gehuwd, ongeveer 60 jaar oud, de gehuwde matroos J. Morin, eveneens vader van eenige kinderen en de ongehuwde Joh. van Wolferen. De ramp heeft te Maassluis gedurende de Paaschdagen groote verslagenheid gewekt. SNEEUW IN GRONINGEN. Na een guren dag is hier in den loop van den avond in enkele uren tijd een groote hoe- veelheid sneeuw gevallen, zoodat de straten bedekt zijn met een sneeuwlaag van ongeveer een d.M. dikte. i /->r* ij tjti iHenkel ft Cie. Eenig lmporteur E. Oatermann Co'* Handel Mi)., Amsterdam Fabrikante: Henkel Cie. A. G.. Diisseldorf

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6