Werkhanden PUROL Rechtszaken ^**^HENLEEFTUDGAftAj^ Kerk en school On ze KolonSen. Sport AUTO VERBRAND. Op den Bisschopperweg orider de ge- meente Baarn geraakte een nieuwe vracht- auto, welke voor veevervoer werd gebezigd, eigenaar R. Huygen te Spakenburg, in brand De wagen ging geheel in vlammen op. Het vee was juist afgeleverd. BRIK TE WATER GEREDEN. Drie personen verdronken. TV familie Van der Ham uit Zoeterwoude was 2en Paaschdag per brik een zoon, stu dent aan het seminarie te Warmond, die met een medestudent, den heer Van Leeuwen. enkele dagen in de ouderlijke woning zcu doorbrengen, gaan afhalen. Op weg naar huis bevonden zich behalve de landbouwer Van der Ham, die de brik bestuurd e. en de beide toekomstige geestelijken in het rijtuig de 53-jarige echtgenoote van Van der Ham. twee zoontjes en een dochtertje. Op den Haarlemmerweg nabij Leiden geraakten paard en wagen, vermoedelijk doordat het paard schrikte, in de Haarlemmervaart. Van der Ham zelf sprong van den bok evenals een van zijn zoons, terwijl ook de beide seminaristen zich wisten te redden. De echtgenoote, het elfjarig dochtertje en een zevenjarig zoontje konden echter eerst na eenigen tijd aan wal worden gebracht, nadat de reddingspogingen van enkele bewoners van den Haarlemmerweg, die zich gekleed te water hadden begeven, hadden gefaald. De kap van den wagen moest worden openge- hakt voordat men de vrouw en de beide kin- deren uit de brik kon halen. Pogingen om de Jevensgesten op te wekken faalden. iJUWEELENDIEFSTAL IN EEN TREIN. Een Engelsche heer en dame, die gister- middag met den Duitschen sneltrein te 4.13 aan het Centraal-Station te Amsterdam aan- gekomen waren, hebben bij de politie aan- gifte gedaan, dat hun in dien trein een don- kerblauwe handtasch is ontstolen, vermoede lijk tusschen Diisseldorf en Wesel. De tasch was gemerkt A.C.B. en bevatte een belang- rijke hoeveelheid juweelen van groote waar- de. Er was o.m. bij een gouden ring met een igrooten diamant, omzet met kleinere diaman- ten, ter waarde van 250 pond sterling. Ver der waren er nog een paarlen broche met dia- manten, een paarlen halssnoer en eenige sier- spelden, eveneens bezet met diamanten, welke kleinodien tezamen eveneens een waarde van ongeveer 250 pond vertegenwoordigden. Verder bevatte de tasch nog eenig Engelsch geld. MR. RITTER EN DE JOURNALISTEN- i KRING. Naar aanleiding van het in de avondbla- den van 2 Maart vermelde omtrent het ver handelde in de laatste algemeene vergade- ring van den Journalistenkring heeft de hoofdredacteur van het „Utr. Dgbl.", dr. Rit- ter, aan het Kringbestuur een uitvoerigen brief'gericht, waarin hij eischt: le. dat de Kring de schriftelijke bevesti- ging van het tusschen hem en den heer Hans overeengekomene aanvaardt en het bestuur dus uitdrukkelijk afziet van verdere aanma- tiging en bevoegdheid tot oordeelen over za- ken, gedekt door de hoofdredactioneele ver- antwoordelijkheid2e. een afdoende veront- schuldiging voor het onware weergeven in het communique van de door hem tekfonisch gedicteerde toezegging, ,„dat hij op collegiale wijze verschillende feiten aan den Kring zou mededeelen". Zoodra de stukken in zijn bezit zijn, zal dr. Ritter aan zijn toezegging gevolg geven, maar de te geven inlichtingen zullen c.q. een vertrouwelijk karakter dragen, daar hij in een schrijven van 11 Maart aan den minis ter van Justitie heeft laten mededeelen dat hij, om de regeering niet in ongelegenheid te brengen, niet verder zou gaan dan noodig was, aan welke toezegging hij zich zou hou den. ruw, rood of besehadigd worden weer spoedig gaaf en zacht met Doos 30 ct. de stemming moeten plaats hebben. Hier- voor zullen de Staten dus nog in vergade- ring bij een moeten komen. ERNSTIGE AANRIJDING. Gistermorgen omstreeks 10 uur reed op den Muiderstraatweg de wielrijder G., uit Amsterdam, tegen een auto aan, bestuurd door den heer R., eveneens uit Amsterdam De wielrijder werd tegen de straat geslin- gerd en bekwam een groote hoofdwonde en een hersenschudding. In levensgevaarlij- ken toestand is hij naar het Burger Zleken- huis te Amsterdam overgebracht en daar ter verpleging opgenomen. Den bestuurder treft geen schuld. INBRAAK. De bewoonsters van een bovenhuis aan den Overtoom te Amsterdam, een moeder en haar dochter, waren den eersten Paasch dag des morgens te tien uur van huis ge- gaan en keerden eenige uren later terug. Ge- durende dien tijd was er ongenood bezoek ge weest, dat zich waarschijnlijk door gebruik te maken van een valschen sleutel toegang tot de woning heeft verschaft De dief heeft een groot aantal broches en andere sieraden meegenomen. De dames waren niet tegen in- braak verzekerd. BOTSING TUSSCHEN EEN AUTO EN EEN WIELRIJDER, Een luxe auto, die reed op den weg van Hedel naar Ammerzoden, is in botsing geko- men met een wielrijder, die plotseling den weg overstak. Hij werd door de auto gegre- pen en van zijn fiets geslingerd- Het rijwiel en de auto met twee inzittenden, afkomstig uit Sleeswijk, kwamen in den sloot terecht. De wielrijder brak een neusbeen, terwijl de andere personen met den schrik vrij kwamen. AUTO IN EEN SLOOT GEREDEN. Vier gewonden. Een auto bestuurd door een ingenieur uit Rotterdam heeft onder Oegstgeest een wiel rijder te Voorhout woonachtig, aangcreden. De man werd an de fiets geslingerd en moest, ernstig aan het hoofd gewond, naar het Acad. Ziekenhui6 te Leiden worden ver- voerd. De auto reed tegen een lantaarnpaal en kwam daarna in een sloot terecht. De be stuurder, zoowel als de passagiers, een dame en een heer eveneens uit Rotterdam, kregen slechts lichte verwondingen. rende passagiers waren overgestapt in een goederenwagen, vervolgde de trein met den brandenden wagon de reis. Te Nieuwersluis werd het onfortuinlijke rijtuig afgehaakt. Hoe de brand is ontstaan, is nog niet opger helderd. STUDIEREIS NAAR HONGARIJE. De deelnemers van de studiereis naar Hongarije georganiseerd in overleg met de Magyar Kuliigyi Tarsasag (Ungarische Ge- sellschaft fur Auslandpolitik) door den heer von Szell uit Rotterdam, bestaande uit Ne- derlandsche leeraren bij het M. O. met hun dames, zijn Vrijdagavond te Weenen gearri- veerd. Het gezelschap werd aan het station door den directeur van het Hongaarsche verkeers- bureau en den afgevaardigde van den bond der Hongaarsche leeraren opgewacht. Zaterdagmorgen bezichtigde het gezel schap per auto's de voornaamste beziens- waardigheden van Weenen, zoo o.m. het kei- zerlijke slot van Schonbrunn. Des avonds vertrok het gezelschap onder leiding van directeur Rozsa naar Boedapest, waar het door de Ktllilgyi Tarsas&g en door den bond van Hongaarsche leeraren en auto- riteiten feestelijk werd ontvangen. De Paaschdagen werden in Boedapest doorgebracht; heden en morgen zullen auto- tochten gemaakt worden. KORTE BERICHTEN. De aardappelmeelfabriek „De Centra- le" te Coevorden heeft in de afgeloopen cam- pagne vermalen 659.963 H. L. Dit aantal is in het twintigjarig bestaan der fabriek nog nooit in een campagne vermalen. Het groot ste kwantum tof dusver werd vermalen in 1925, n.l. 530.683 H. L. Aan prinses Juliana werden Vrijdag te Katwijk de eerste kievitseieren aangeboden door Y. H. Swart, uit Valkenburg (Z.-H.) In verband met diefstallen van vleesch bij de conservenfabrieken van Tieleman en Dros te Leiden, heeft de Leidsche recherche, verdacht van heling, aangehouden een 41- jarigen slager te Veur. Een auto van de melkfabriek te Aar- dam is op den Kerkweg onder Ter Aar in een sloot gereden. De 21-jarige Joh. Snijders uit Ter Aar werd daarbij zeer ernstig gewond en is in levensgevaarliiken toestand naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. VRIJGESPROKEN. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een schipper te Vriezeveen en een scheepsjager te Coevorden, die terechtstonden wegens verduistering van een partij aardappelen, welke zij ten vervoer onder zich hadden. Zij werden door de recht- bank te Assen vrijgesproken, doch door het Hof te Leeuwarden ieder tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. De Hooge Raad verwees de zaak naar het Hof te Arnhem. Dit Hof heeft de verdachten vrijgesproken. EEN SOCIETEITSKWEST1E. In hooger beroep is voor de Rechtbank te 's-Hertogenbosch behandeld de zaak tegen den voorzitter en secretaris der societeit „Casino" daar ter stede, aan wie ten laste werd gelegd, dat zij in hun kwaliteit van het dagelijksch bestuur van genoemde sociteit zich hebben schuldig gemaakt aan overtre- ding der algem. politieverordening te 's-Her togenbosch door toe te laten, dat in „Casino" muziek werd gemaakt en gedanst zonder ver- lof van den burgemeester. Door het kantongerecht waren verdach ten vrijgesproken; de ambtenaar van het O. M. kwam van dat vrijsprekend vonnis in appel. Het getuigenverhoor leverde geen nieuwe gezichtspunten op De ten laste gelegde over- treding is gepleegd op een feestavond ter gelegenheid van de viering van het eeuw- feest der societeit. De officier van justitie was van oordeel, dat de groote zaal, waarover het in dit ge- ding gaat, als regel voor het publiek toegan- kelijk is; ieder, die een groote zaal noodig heeft, gaat naar „Casino'' en de practijk is, dat ieder die een zaal kan huren onder nor- male omstandigheden. Naar zijn oordeel valt de lokaliteit dan ook onder de gemeentelijke politle-verordening. Mede op grond van vast- staande jurisprudentie over soortgelijke ge- vallen, eischte de officier vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en veroordee- ling van ieder der verdachten wegens over- treding der politie-verordening tot een boete van f 1, subs, een dag hechtenis. In een uitvoerig pleidooi bestreed de ver- dediger de opvatting als zouden de lokali- teiten als regel voor het publiek toegankelfjk SCHUTTING LEIDSCHE STADHUIS OMVERGEWAAID. Gistermiddag is de- schutting voor het ver- brande Leidsche stadhuis voor een groot deel omvergewaaid, waardoor een ernstige stagnatie in het tramverkecr ontsond. On- d:..'ks het zeer drukke verkeer in de Breestr. kwamen persoonlijke ongelukken niet voor. De stadhuisgevel bleef onbeschadigd. PROF. MR. P. J. M. AALBERSE ALS. JOURNALIST. „Het Centrum" bevat de mededeeling dat prof. mr. P. J. M. Aalberse, ing. 1 April ont- slag als hoofdredacteur heeft genomen. Het blad voegt er aan toe, dat prof. Aal berse in de toekomst nog als medewerker aan »Het Centrum" verbond.n zal blijven. Naar ,,De Residentiebode" in verband met dit bericht verneemt, zal met ingang van denzelfden datum prof. Aalberse verbonden worden aan de redactie van „De Maasbode". COoP. NACHTVEILIGHEIDSDIENST. In verband met de vele inbraken, die den laatsten tijd in Noordelijk Noord-Holland zijn gepleegd, is in de Ver. van Burgemees ters en Secretarissen in Hollands Noorder- kwartier aangenomen om voor gezamenlijke rekening een nachtveiligheidsdienst te orga niseeren, waartoe de meeste gemeenteraden bereids alreeds financieele medewerking heb ben toegezegd. PROV. STATEN VAN NOORD- HOLLAND. lomerzUting. De eerste gewone zitting der Staten zal worden geopend op Dinsdag 28 Mei's mor gens half twaalf in het Prinsenhof te Haar lem. In die vergadering zal worden voorge- steld de punten der agenda, die hiervoor in aanmerking komen, nog denzelfden dag te doen onderzoeken door commissien, omtrent welker samensielling bij de toezending van de puntenlijst een voorstel zal worden ge daan; tevens zal worden overgegaan tot de benoeming van het lid der Staten, bedoeld in art. 89 der Prov. Wet. Daarna zal de vergadering worden ver- daagd tot Dinsdag 11 of tot Dinsdag 18 Ju- ni hetgeen nader zal worden bepaald 's morgens te half elf. In verband met de in dit jaar vallende verkiezing van leden van de Eerste Kamer voor de groep Noord-Holland en Friisland, z"al binnen 25 dagen rra de candidaatsste! ling (9 Juli), dus in ieder geval voor 3 Aug. AUTO IN EEN MENIGTE GEREDEN. Twintig personen te Sittard ge wond. Zondagavond te acht uur, terwijl de Phil. Harmonic een serenade bracht aan den heer Schaekens bij gelegenheid van diens priester- wijding, aan het huis zijner ouders te Sittard, reed de taxichauffeur W. B., uit Hoensbroek, met zijn auto op de menigte in, met een snel- heid van ongeveer 75 K. M. Tal van perso nen kwamen te vallen, waarvan er twintig werden verwond, onder wie een ernstig. De chauffeur was met nog drie personen uit Hoensbroek naar Belgie geweest. Hij beweert op het moment van het ongeval juist achter- om te hebben gekeken en met de personen achter in den auto gepraat te hebben. De po litie, die bij de serenade aanwezig was, had de helft van den weg vrijgelaten en alles goed verlicht; zelfs waren er flambouwen bij het muziekcorps, en de politie had den chauf feur gewenkt langzaam te rijden. De goede afloop van het ongelulc is onbegrijpelijk. De auto werd zwaar beschadigdeen der latnpen is stuk, het chassis verbogen en de carosserie op de assen naar voren geschoven. De auto, waarvan de remmen niet meer werkten, is door de politie in beslag genomen en de chauffeur is in arrest gesteld. Dat de man dronken was is niet vastgesteld kunnen wor den, mogelijk is hij door den schrik ontnuch- terd, meent de Tel. MOTOR TEGEN EEN BOOM. Te Delft is gistermiddag de heer Van der Kraap, wonende te 's-Gravenhage, met zijn motorrijwiel op den Oostsingel tenge- volge van de gladheid van den weg ge- slipt en tegen een boom gereden. De heer Van der K. en zijn echtgenoote, die op de duo zat, bleven bewusteloos liggen. Laatst- genoemde kwam betrekkelijk spoedig weder bij kennis. Beiden werden naar het gasthuis vervoerd en zijn daarin ter verpleging opge nomen. De motor werd zwaar beschadigd. BENAUWD AVONTUUR IN EEN TREINCOUPe. Wagon in brand geraakt. Een aantal passagiers, dat gistermiddag met den sneltrein die te 1.59 uit Utrecht ver- trekt naar Amsterdam reisde, heeft een min der aangenaam avontuur beleefd vertelt de Tel. Even voorbij Breukelen werd in den laatsten wagon, die in Utrecht aangehaakt was in verband met plaatsgebrek en waarin ongeveer honderd personen hadden plaats genomen, een brandlucht waargenomen. Bij een onderzoek bleek, dat de wagon onder den vloer van de laatste twee coupe's in brand gevlogen was. Door een gaatje in den vloer was het vuur duidelijk te zien en onder de passagiers ontstond eenige ongerustheid, te meer daar men er aanvankelijk niet in slaagde te ontdekken waar de noodrem zich bevond. De brandende wagon was namelijk een oud-model personenrijtuig, waarin men de Westiilghouse-rem in werking moest stel- len door aan een draad aan den buitenkant van den wagen te trekken. Ook de te hulp ge- roepen conducteur was vermoedelijk hiermec niet bekend, althans hij trachtte over de tree plank den achterkant van den wagon te be reiken, met de bedoeling de kraan van de luchtslang open te draaien, hetgeen dezelfdc uitwerking heeft als het trekken aan de Wes tinghouse-rem. Intusschen werd de positle der passagiers er niet beter op, daar de vloer doorgebrand raakte en de vlammen vrij spel kregen in den meest bedreigden coupe. Het was een geluk te noemen, dat een der reizi- gers ten slotte het geheim van de noodrejn ontdekt? en met een forschen rule den trein deed stilstaan. Nadat de in gevaar verkee- 1>177 aqrso zijn. Bij de behandeling der onderhavige politie-verordening in den gemeenteraad ver- klaarde de burgemeester, dat „Casino" als regel niet toegankelijk is voor het publiek. Gelijk de Hooge Raad ook nadrukkelijk doet. raoet het karakter der instelling meer in het oog worden gehouden en een societeit heeft toch bepaald het karakter alleen toegankelijk voor hare leden te zijn. Zou men niettemin de zaak willen doen vallen onder de politie- verordening, dan zou dat in strijd zijn met de wet, want de gemeente heeft Diets te zeg- gen over societeiten. Mr. dr. van Leeuwen vroeg tenslotte ontslag van rechtsvervolging en niet-verbindendverklaring der verordening als zijnde strijdig met de wet. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 11 April a.s. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in- zage gelegd een verzoek met bijlagen van de Americain Petroleum Company te's Gra venhage, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaar- plaats met aftappomp op het perceel Scher- merweg Nr. 86. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 16 APRIL e.k., 's voormiddags te elf uur en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de Se- cretarie dezer gemeente van de terzake inge- komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 2 April 1929. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. EEN BELANGRIJK LEGAAT UIT AMERIKA. Uit de nalatenschap van mevr. Annie C. Kane te New York, dochter van wijlen Wil liam C. Schermerhorn, is aan de herv. gem. te Schermerhorn, de geboorteplaats van den heer S., vanwaar hij indertijd naar Amerika vertrok, een groote som gelds ten deel geval len, uit welker rente kerk, armen en pastorie jaarlijks kunnen worden gesubsidieerd. ACHTERLIJKE EN ZENUWZWAKKE KINDEREN. Vereeniging van onderwijzers en arisen. Zaterdagochtend hield de Vereen. van Onderwijzers en Artsen, werkzaam aan in richtingen voor onckrwijs aan achterlijke en zenuwzwakke kinderen onder voorzitterschap van den heer P. H. Schreuder haar alge meene vergadering in Den Haag. De voorzitter memoreerde het feit, dat de vereeniging thans haar 25-jarig bestaan viert. Hij deelde mede, dat het gedenkboek der vereeniging thans is verschenen. De vergadering keurde jaarverslag, reke ning en verantwoording en begrooting goed. In de plaats van dr. D. Herdersche en J. J. Edens die niet herkiesbaar waren, koos de vergadering tot bestuursleden dr. J. Kat te Apeldoorn en C. de Jeu te Rotter im. De vergadering nam een voorstel-Haar lem tot instelling van een onderzoek naar het voorkomen van spraakgebreken op de scholen voor zwakzinnigen aan en verwierp een voorstel van diezelfde afdeeling inzake instelling van een onderzoek naar den stand van het onderwijs en handenarbeid op de scholen voor debielen. Een voorstel van het hoofdbestuur tot vor- Zict gij ouder uit dan gij zijt? ming van een permanente studiecommissie, tot taak hebbende, aan het onderwijs aan zwakzinnigen een wetenschappelijke basis te geven, werd na korte bespreking aangeno men. Bij het punt „bespreking conclusies rap port over bezinkingsklassen" gaf de voorzit ter in overweging, deze zaak aan te houden, aangezien in enkele afdeelingen deze con clusies nog niet in voorbehandeling zijn ge weest. De vergadering besloot dit punt, mede ten- einde een serieuze behandeling van het be- langrijke rapport te verzekeren, tot de vol- gende jaarvergadering aan te houden. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. GEDENKTEEKEN-DE GROOT. Het comity tot stichting van een monu ment van nu wijlen den radio-ingenieur dr. C. J. de Groot, is voornem, dit gedenkteeken, dat opgericht wordt op het ljitaroemplein in den vooravond van 1 Augustus over w dragen aan de gemeente Bandoeng. TWEE FUSELIERS VERDRONKEN. Bij het overtrekken van de Kali Ello in het Mageiangsche zijn vier fuseliers door den krachtigen stroom meegesleurd. Twee hun- ner zijn verdronken. De lijken zijn nog niei gevonden. DE POSITIE DER CHINEEZEN IN INDle De „Locomotief" wijst er op, dat twee fac toren wijziging van de positie van de Chinee- zen in Ned.-Indie urgent maken. Als zooda- nig noemt het blad in de eerste plaats de waarschijnlijke invoaring van het nieuwe fa- milierecht in China in 193U, en voorts het feit van het in werking treden van het nieuwe tusschen Nederland en China gesloten trac- taat. Het blad deelt mede, dat het vrijwel vast staat, dat voorsiellen tot wijziging van de positie der Chineeztn in Ned.-Indie nog in dit jaar bij den Volksnaad zullen uorden in gediend. Voorts wordt gewezen op het feit, dat deze kwestie betrekkelijk eenvoudig is in dien zij tenminste niet' meer dan voorheen beheerscht wordt door de overweging, dat de zoogenaamde gelijksteliing van de Chineezen het verschil met het deel der bevolking, dat niet gelijkgesteld is, in ongewenschte mate zou accentueeren. Het blad voert aan, dat men in verband met het bovenstaande, er niet mee zal kunnen vofstaan, dat de Chinee zen onderworpen wordem aan de art. 163 en 131 van de Ned.-Indische Staatsregeling. Het blad is daarom van meening, dat de zaak ruimer gesteld moet worden, en wel zoo ruim, dat de regeling van de rechtspositie der Chineezen een onderdeel zal vormen van de algemeene herziening van de rechtspositie van alle groepen van de bevolking, inclusief de inlandsche. Vandaar, aldus betoogt het blad, dat de voorbereiding door de betrokken commissie in dien gedachtengang een langen tijd vor- dert. Hiervoor is noodig dat de Indische Staatsregeling herzlen worde en dat een ge heel nieuwe ordonnantie op de strafvorde- ring worde ontworpen. Tenslotte kan het blad mededeelen, dat het gaande zijnde over- leg, zoowel voor hetgeen betreft de herzie ning van artikel 131 van de Ned.-Indische Staatsregeling als voor hetgeen de Ordon nantie op de strafvordering aangaat, zoover gevorderd is, dat de indiening van de desbe-- treffende ontwerpen bij den Volksraad tege- moet gezien kan worden tegen respectievelijk de voorjaars- en de najaarszitting van dat college in dit jaar. De nieuwe ordonnantie voorziet in ingrijpende wijzigingen, n.l. in de oprichting van Afdeelingsrechtbanken, die bedoeld zijn in de toekomst rechtscollege te vormen voor alle groepen van de bevolking, Hieraan zal gepaard gaan een vereenvoudt* ging van het Openbaar Ministerie en de te volgen procedure. Ook meldt het blad, dat de herziening al dadelijk de aanstelling zal noodzakelijk maken van bijna vijftig nieuwe rechterlijke ambtenaren. De uitvoering van de herziening zal noodzakelijk maken een be' drag van rond anderhalf millioen gulden uit te trekken. Motorrennen. DE MOTORRACES AFGELAST, Paschen is dit jaar te vroeg gekomen. Nauwelijks ligt de ijsperioae achter ons en begint een waterig zonnetje zoo nu en dan aan het ontdooien van den diep bevroren grond, of de kalender deelt mee, dat het voor- jaar er is en, der traditie getrouw, worden de winterjassen en bontmantels aan den kap- stok gehangen en verschijnen de wandelaars in nieuwe colbertjes en fleurige zomertoilet- jes om volop van het lenteweer te kunnen profiteeren. Dagenlang hebben voor Paschen, dames- en heerenmodemagazijnen hun voorjaars- nouveaute's geadverteerd en den eersten Paaschdag zijn verscheidene stadgenooten vol verwachting naar buiten getrokken. Maar dat viel niet mee. Ondanks een Paaschzonnetje van twijfel- achtig gehalte kwam een sterke wind op- zetten, zoo kwaad en zoo guur, dat het leek of de verdwenen wintervorst zich nog even omgekeerd had om, uit wraak over zijn ont- kroning nog een restantje van zijn sneeuw- en ijstemperatuur op ons los te laten. Het resultaat was bedroevend en het werd opmerkelijk stil in de straten. Winterjassen en bontkragen werden weer uit koffers en kisten opgediept en de weinigen die zich aan een flinke wandeling waagden, lieten zoowel de voorjaars- als de winter- modes bewonderen. Alcmaria V. V. V. had vol verwachting op een paar zonnige Paaschdagen een motorrace (r-Jiet-Officieel) 450ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 2 April 1929. 2c Klasse le l.ijst. Hooge prilzen: 20326 20.000.— 13732 5000. 11284 2000. 5931 16571 1500. 4570 6838 7038 20225 1000.-- 8344 17285 400.— 845 17195 f 200— 7272 17005 19050 100.- Prllzen van 30, 207 6 32 41 126 174 197 232 260 303 371 386 438 443 480 490 509 552 572 628 662 672 717 807 837 850 885 892 966 989 997 999 1026 1107 1123 1137 1143 1213 1228 1234 1301 1304 1324 1370 1469 1474 1476 1531 1543 1570 1606 1612 1626 1686 1691 1694 1781 1795 1804 1835 1869 1900 1904 1922 1935 2042 2142 2160 2191 2239 2254 2275 2316 2357 2358 2419 2431 2436 2438 2446 2508 2510 2523 2556 2617 2667 2698 2744 2746 2753 2779 2S46 2S77 2898 2908 2914 3026 3037 3061 3068 3036 3092 3095 3110 3117 3176 3197 3205 3250 3269 3292 3311 3341 3352 3465 3516 3559 3565 3572 3588 3606 3616 3635 3671 3748 3755 3761 3781 3S00 3805 3828 3844 3883 3917 3963 4032 4047 4049 4067 4134 4136 4139 4158 4167 4234 4236 4244 4287 4334 4371 4435 4438 4447 4449 4478 4521 4524 4585 4587 4588 4622 4637 4664 4682 4695 4700 4701 4724 4731 4811 4848 4864 4943 4956 5095 5108 5114 5171 5188 5198 5215 5284 5334 5340 5345 5357 5433 5469 5479 5485 5497 5534 5605 5640 5645 5647 5721 5820 5849 5891 5907 5971 5976 5996 6021 6045 6107 6112 6114 6125 6133 6294 6324 6355 6357 6360 6374 6406 6441 6475 6561 6600 6623 6628 6635 6649 6666 6685 6709 6726 6872 6889 6902 6947 6953 7075 7081 7102 7144 7145 7169 7178 7197 7235 7295 7307 7312 7337 73S7 7402 7424 7439 7491 7515 7544 7578 7668 7745 7763 7780 7814 7859 7866 7875 7897 7920 7940 7960 7971 7988 S019 802! 8128 8141 8152 8168 8175 8193 8196 8197 8199 8220 8260 8264 8274 8439 8470 8515 8550 8579 8585 8623 8633 8671 8676 8681 8698 8700 8729 8747 8784 8887 8933 8955 8974 9019 9085 9107 9163 9194 9272 9318 9319 9320 9325 9352 9356 9390 9466 9499 9523 9653 9681 9700 9701 9740 9806 9838 98S6 9937 9957 9967 9968 9974 9995 100.54 10071 10134 10162 10163 10218 10249 10256 10278 10366 10390 10400 10430 10439 10449 10550 10587 10659 10661 10665 10666 10758 10782 1086! 10877 10906 10929 10933 10939 10958 11004 11005 11009 11030 11036 11067 11068 11076 11082 11092 11094 11099 11171 11224 11226 11257 11308 11317 11334 11353 11368 13375 11385 11417 11445 11482 11539 11594. 11625 11668 11673 11692 11723 11733 11743 11761 11795 11820 11836 11851 11868 11869 11925 11957 11964 12030 12075 12H7 12141 12176 12231 12299 12308 12337 12349 12364 12390 12397 12407 12440 12455 12465 12491 12519 12527 12625 12635 12648 12651 12564 12715 12739 12744 12754 12S15 12955 12996 13011 13033 13096 13116 13132 13155 13169 13171 13179 13213 13218 13222 13259 13267 13269 13282 13. "2 13364 13383 1.3444 13481 13.500 13559 13597 13622 13677 13694 13710 13716 13732 13805 13853 13879 13903 13968 14044 11045 14057 14059 14158 14181 14191 14209 14221 14234 14236 14233 14265 14268 14293 14311 14399 14405 14409 14427 14436 14437 14471 14493 14518 14578 14594 14665 14741 14776 14777 14808 14850 14876 14886 14893 14902 14912 15168 15171 15290 15302 15314 15316 15351 15361 15372 15396 15452 15457 15483 15498 15532 15546 15564 15574 15591 15597 15604 15607 15626 15649 15696 15725 15731 15734 15739 15756 15771 15828 15861 15863 16017 16020 16073 16087 16093 16101 16106 16110 16120 16144 16187 16189 16191 16219 16282 16286 16288 16305 16371 16378 16390 16448 16477 16525 16543 16553 lo611 16615 16641 16653 16710 16717 16758 16763 16795 16799 16810 16889 16893 16947 16959 16982 17028 17029 17044 17072 17090 17109 17119 17125 17140 17163 17171 17179 17214 17216 17247 17263 17275 ,17319 17343 17412 17416 17449 17464 17477 174R9 17492 1/510 17566 17606 17609 17662 17673 17687 .17707 17765 17872 17883 17894 17929 17978 18008 18024 18032 18058 18095 18097 18101 18157 18166 18259 18275 18332 18333 1S341 18343 18412 18445 V460 18481 18562 18605 18621 18679 18778 18801 (8810 18844 18906 18921 18991 19098 19130 19221 '9?61 19266 19277 19296 1932S 19357 19371 19415 1*78 19509 19522 19587 19664 19678 19688 19728 19756 19773 19787 19790 19800 19827 19945 199.52 f9°61 19962 20031 20037 20066 20071 20080 20111 20186 20202 2020.3 20209 20211 20233 20257 202S8 20294 20305 20319 20320 20321 20335 2f;39 20347 20386 20390 20434 20472 20480 20496 20504 20553 20663 ^0726 20753 20792 20811 20812 *i891 20895 20903 20933 20942 20970 Slechie spijsverte- ring, verstopptog. maagkwalcn enz.. werken nadeelig op uw homeur en ge- stel. Fozter's Maag- pi I len zqn een zacht- werkeod laxeermid- del, dat uw kwaal doet verdwjjnen. daaqpiiien f 0.65 per flacon. Foster's Alom verkrijgbaar

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7