DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buifenlanri No. 18 Dif nummer besfaaf off 2 bladen. Honderd een en dertigste laargang 1929 AT5onncmcntsprij8 ftij yooruitbetalin- per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertenticpr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Brieven franco N.V. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. Diredeur: C. KRAK. Hoofdredadeur Tj. N. ADEMA. Posfgiro 37060 3 APRIL Dagelijksch overzicht. HET OVERLIJDEN VAN MYRON herrick. Een groot vriend van Frankrijk is heengegaaneen schiiierende car- riere; Fransche deelneming aan de begrafenis. Na maarschalk Foch generaal Sarrail, na dezen den Amerikaanschen gezant te Parijs Myron Herrick. Frankrijk is de laatste dagen wel het mid- delpunt der belangstelling en Frankrijk heeft deze weken een drietal dooden te betreuren, die van international bekendheid waren. Want al was Herrick dan geen Fransch onderdaan, hij heeft zooveel jaren in Frank rijk doorgebracht, zooveel werk tot stand gebracht, waardoor hij zijn, eigen land en ook Frankrijk diende, dat men hem in Frank rijk als een vriend beschouwde. Myron Herrick is dood. Zooals zoovele Amerikanen, heeft ook Her rick zijn echt Amerikaanschen levensloop ge- had. Als jongen moest hij hard werken op de boerderij, cm te kunnen studeeren en dik- wijls was hij's morgens om 4 uur al te been, om eerst zijn werk op de boerderij af te doen en daama college tegaan loopen. 24 jaar oud promoveerde hij en begon zijn advocatenpractijk, die zich spoedig sterk uit- breidde. Bovendien stelde hij veel belang in financieele zaken, en mede daardoor werd hij in 1894 directeur van de Spaarbank te Cleveland. Zoo groot was zijn reputatie op financi- eel gebied, dat hij 7 jaar later (1901) gekozer. werd tot voorzitter der American Bankers 'Association. Vurig republikein als hij was werd hem meer dan eens de portefeuille van financien aangeboden (resp. door Mc. Kinley, Roose velt en Taft). Hij weigerde echter steeds.. Totdat Taft hem in 1912 wist te bewegen naar Parijs te gaan. Daar voelde hij zich spoedig op zijn gemak. Hij wist zich bij het Fransche volk spoedig bemind te maken en deed veel om de vriendschapsbanden tus schen beide landen te versterken. .Toen de oorlog uitbrak was zijn opvolger al benoemd de demo'craten waren aan het bewind ge- komen. Al dadelijk was voor Herrick de moei- lijke taak weggelegd om te zorgen voor het huiswaarts zenden van de Amerikanen, die in Europa gestrand waren. Toen de Duit- schers steeds meer Parijs bedreigden en de regeering de wijk nam naar Bordeaux, wei gerde hij haar te volgen, een daad, die hem voorgoed een plaats in het hart der Fran- schen bezorgde. In September 1914 wierp een Duitsch vliegtuig een bom in de rue de Chaillot, waarbij eenige menschen gedood of gewond waren. Herrick was even tevoren hier voorbijgegaan. Toen men hem geluk- wenschte met zijn behoud, zeide Herrick: „Gelooft u niet, dat de dood van den Ame rikaanschen gezant voor Frankrijk nuttiger zoo zijn dan zijn behoud?" Toen Herrick in het laatst van 1914 Frankrijk verliet, ver- leende de regeering hem het grootkruis van het legioen van eer, wat hij vooral te dan- ken had aan het stichten van een Ameri- kaansch hcspitaal te Neuilly. Toen hij terug was in zijn land deed hij veel om de Fransche zaak bij zijn landgenoo- ter. te bepleiten en hij was ae regeering van veel nut, toen Amerika eenmaal de zijde der geallieerden had gekozen. In 1921, toen Harding het presidentschap aanvaardde, werd Herrick opnieuw tot ge zant te Parijs benoemd. Ook in deze periode heeft hij veel gedaan tot het onderhouden van de goede betrekkingen tusschen beide landen. Zijn populariteit trad herhaaldelijk aan. het licht. De universiteit van Nancy be- noemde hem tot doctor honoris causa. Myron Herrich is dood. De bladen in Frankrijk betreuren het ver lies en zij uiten de vrees met betrekking tot de mogelijke gevolgen van het heengaan van dezen toegewiiden en nuttigen vriend. die in de moeilijkheden, voortspruitende uit de mee- ningsverschillen over de kwestie der schul den, snel een ontspanning wist teweeg te brengen. En Frankrijk zal zijn vriend begraven met ie meeste eer. Poincare zal een redevoering houdpn. militaire eerbetoon zal plaats vinden Een Fransch kruiser zal het stoffelijk over- schot naar zijn geboortegrond voeren. Morgen zal de plerhtieheid plaats vinden en morgen zullen de Fransche bladen zeg- ger „Een groot vriend is van ons heenge gaan". 6 CHINA. DE BURGEROORLOG. De prijs van Fengs hulp. Volgens een benefit uit Peking verklaart men daar ter stede dat Feng Joe Hsiang, al- yorens hij zich aan de zijde van Tsjang Kai bjek schaarde, drie millioen dollar heeft ver- fregen en de belofte, dat de provincie Hoepeh hem zal toevallen, De troepen uit Nanking houden een lang front bezet: Anhoei— Kiangsi—Foekien. De troepen van Feng Jot Hsiang kwamen uit Honan en bezetten de spoorlijn Peking—Hankau tot aan de grens van Hoepeh. DUITSCHLAND. WIESBADEN ZONDER TRAM De bussen voldoen goed. Wiesbaden is sedert Maandag de eenige groote stad in Duitschland zonder electrische tram. De tramconcessie was Zondagnacht om twaalf uur afgeloopen en op den tweeden Paaschdag zijn de gemeentelijke autobussen in dienst gesteld, voorloopig zestig. Ofschoon het verkeer op den feestdag zeer druk was, hebben de bussen den vuurdoop prachtig doorstaan en is het vervoer zonder eenige stoornis gegaan, zelfs in de drukste uren van den middag toen ze om de drie minuten naar den Rijnoever reden. HET PROCES-LANGKOP. Vandaag begint voor de jury-rechtbank te Berlijn-Schoneberg het proces tegen den far mer Heinrich Langkopp, die een jaar geleden een mislukten aanslag heeft gepleegd op het rijks-schadevergoedingsbureau. Langkopp achtte zich door dit bureau ver- ongelijkt, omdat het hem't restant van het geld, waarop hij recht meende te -hebben als vergoeding voor de door hem geleden schade (door den oorlog had hij al zijn hebben en houden in de kolonie Duitsch Ost-Afrika ver- loren) niet uitbetaalde en hij in zware finan cieele zorgen zat. Hij had daarom besloten door bedreiging met geweld aan zijn eischen kracht bij te zet- ten. Hij had daartoe een helsche machine ver- vaardigd van nogal primitief maaksel, die echter volgens den geraadpleegden deskun- dige in het gebouw toch groote schade had kunnen aanrichten me t gevaar voor men- schenlevens. De machine bestond uit een kof- fertje, waarin Langkopp TV? K.G. zwart kruit had gedaan. In het koffertje was een pistool vastgebonden en aan den haan daar- van zat een koord. Als Langkopp daaraan trek, zou het schot afgaan en kon het kruit ontploffen. Hiermee gewapend, ging hij naar het rijks- bureau en droeg geheimraad Bach, die hem te woord stond, opnieuw zijn eischen ten bedra- ge van 112.480 mark, voor met de bedrei ging, dat „de heele zaak de fucht inging" als ze niet werden ingewilligd. Bach, die een ont- ploffing duchtte, heeft Langkopp toen een paar uUr aan de praat gehouden en ten laat ste kans gezien het het vertrek weg te ko- men. Langkopp heeft nog op hem geschoten, maar hem. niet geraakt. Ook het pistool in den koffer blijkt te zijn afgetrokken, maar het kruit is niet ontploft. Een nieuwioheid bij dit proces is, dat een vertegenwoordiger van het Openbaar Mi- nisterie en een van de verdedigers de pers te voren over de feiten hebben ingelicht. De be- klaagde, een man van 53 jaar, thans te Lauenstein bij Hannover wonend, is zeker te beklagen, daar hij vroeger een welgesteld man was met een bloeiend boerenbedrijf in Oost-Afrika en thans niets meer bezit. In den oorlog heeft hij zijn land trouw gediend, zoo dat er stellig verzachtende omstandigheden voor hem zijn aan te voeren. De verdediger heeft daarop den vollen nadruk gelegd en in het licht gesteld hoe schriel en peuterig het rijk de menschen die schade hebben geleden behandelt. BELGIe. DE MIJNRAMP TE GENCK. 27 dooden en een tiental gewonden Omtrent den mijnramp te Genck schrijft de corresp. der N.R.C. nog: De ramp geschiedde omstreeks 9 uur 's avonds, kort voor het ophalen van de aan het werk zijnde ploeg. Een 28-tal mijnwer- kers, die zich in een groote gaanderij bevon- den, waren in een zijgaanderij gekropen om er de ontplofflng van een van de dynamiet patronen af te wachten, die voor het losmaken van groofe klompen steenkool worden ge- bruikt, .toen voor de eerste maal in de geschie- denis van het Limburgsche kolenbekken ook een hoeveelheid mijngas vuur vatte en een ge- weldige ontploffing teweeg bracht. Een reus- achtige vlafn vulde de gaanderij en trof ook de mijnwerkers in hunne schuilplaats. O'nniid'dellijk vingen de reddingswerken aan en daalden, trots het groote gevaar, dat eraan was verbonden, ingenieurs en vrijwil- lige arbeiders in de brandende mijn af, waar 23 lijken werden gevonden, die voor het mee- rendeel tot onkenbaar wordens verbrand wa ren, en vijf andere arbeiders nog levend kon- den worden opgehaald. Drie hunner bleken slechts lichte brandwonden opgeloopen te hebben, maar de anderen bezweken enkele uren nadien. Zondagmiddag is een reddingsploeg van 12 man door een instorting verrast, waarbij nog twee mannen gedood en acht gewond zijn. Het aantal dooden is aldus tot 27 geste- gen. De meesten zijn Vlamingen, gehuwd en vaders van twee tot zes ki'nderen. Twee broe- ders uit het Brabantsche dorp Rillaer, ieder met vijf kinderen, bevinden zich eveneens on- der de dooden. De andere slachtoffers zijn Polen en Duitschers, alien ongehuwd. De brand in de mijn duurt nog steeds voort, al slaagde men er reeds in hem te beperken Er blijken nog een aantal arbeiders te worden vermist. Deze ramp, de eerste van dien aard, welke zich in het Limburgsche mijngebied voordoet, heeft onder de zeer gemengde bevolking dezer streek groote verslagenheid teweeg ge bracht. Volgens een Maandagmiddag gedane mededeeling, zijn geen andere qiijnwerkers meer vermist In totaal laten de sedoode ar beiders 59 weezen achter. De gouverneur der provincie Limburg was Zondag en Maandag ter plaatse. Maandagochtend bracht de mi nister van nijverheid en arbeid een bezoek aan de geteisterde mijn. In den loop van den middag arriveerde koningin Elisabeth, die de beproefde gezinnen woorden van troost toestuurde. Het Roode Kruis van Belgie heeft als eerste hulp aan de nabestaanden der slachtoffers een som van tienduizend francs uitgedeeld. FRANKRIJK. FRANSCH-ALBANEESCH HANDELSVERDRAG. Te Tirana is een FranschAlbaneesch handelsverdrag onderteekend. Het verdrag bevat voor beide partijen de clausule der meestbegunstigde natie. DE STUDENT-BURGEMEESTER. Het dorpje St. Marie de la Mer bij Mar seille is zeer geschokt door het feit, dat zijn jonge burgemeester bij decreet van den presi dent der republiek van zijn ambt ontneven is. De bevolking was n.l. zeer op hem ge steld, wantzij had hem klein gekend! Esprit Pioch, zoo heet de ontslagen burger- vader, was nog student toen hij tot maire werd benoemd. Hij hield niet veel van studee ren, vond het burgemeesterschap een aardig baantje en wist zich, dank zij zijn invloedrijke relaties, te laten benoemen. De luchthartige bevolking hield van den luchthartigen burgemeester, die zich nooit met de gemeentezaken bemoeide, maar zijn tijd doorbracht met jagen en visschen. Zelfs toen hij na het hooren van een communisti- sche redevoering eensklaps naar het commu- nisme overliep, nam zij het hem niet kwalijk. Doch te Marseille begreep men niet goed hoe het mogelijk was dat de jonge man, die niets uih'oerde, zoo groot kon leven. Er werd een onderzoek ingesteld naar den staat der financien in het stadje, met het gevolg dat er een verduistering van 300.000 francs werd vastgesteld. De burgemeester had ze ver- brast. DE ZELDZAAMSTE POSTZEGEL VAN DE WERELD. Op de Internationale Postzegeltentoonstel- ling te Havre, die daar van 18 tot 26 Mei ge houden wordt, zal de zeldzaamste postzegel van de wereld te zien zijn, de 1 ct. van Britsch Guiana, die daar gedrukt is op een zetterij om in een tijdelijk tekort aan postzegels te voor- zien. Er is maar een exemplaar van bekend, dat een schooljongen te Georgetown (Deme- rara) op een ouden brief op een rommelkamer ontdekte en voor een paar shilling aan een vriendje dat verzamelaar was, verkocht. Ten slotte kwam de zeldzame postzegel terecht in de beroemde verzameling van baron Reno- tiere van Ferrari die in den oorlog door de Fransche overheid als vijandelijk eigendom in beslag werd genomen. Bij desverkooping er- van in 1922 kocht de Amerikaan Arthur Hind de rariteit voor 90.000 gulden, maar nu zou zij misschien wel 120.000 gulden opbren- gen. De postzegel is op rood papier gedrukt en vertoont een zeilschip. Deze teekening vormde het cliche in den kop van de Scheepvaartbe- richten van de officieele courant van Britsch Guiana. Eromheen is uit de zetkast een lijstje gezet met het motto: „Damus Petimusque Vicissim". De postzegel is dus in zwart op rood gedrukt, is gestempeld en draagt de paraaf van den postmeester E.D.W., waar- m-ee hij als wettig frankeerzegel gewaarmerkt is. ENGELAND. DE ZAAK VAN DE „I'M ALONE". De vervolging niet gestaakt. Het bericht, op hoog gezag nog wel, dat de vervolging tegen den kapitein en de beman- ning van den Canadeeschen schoener ,,1'm Alone" gestaakt was wegens gebrek aan be- wijs, schijnt toch ietwat voorbarig geweest te zijn. Althans een Reuter-bericht uit New Or leans van gisteren meldt, dat het voorloopig verhoor in verband met de beschuldiging tegen kapitein en bemanoing een week ver- daagd is op verzoek van het openbaar mi- nisterie. Er wordt aan toegevoegd, dat de ka pitein en de bemanning beschuldigd worden van samenspanning tot overtreding der drankverbodswetten. De verklaringen van de bemanning en van anderen in verband met het in den grond boren van de „I'm Alone" zijn thans te Lon don ontvangen door bemiddeling van den consul-generaal te New-Orleans en den Brit- schen ambassadeur te Washington. Ze wor den thans door de Britsche regeering overwo- gen en ook door de Canadeesche regeering, welker gezant te Washington bij het behan- delen der zaak nauw voeling zal houden met den Britschen ambassadeur. BOM AANSLAG OP INDISCH VORST. In den salonwagen van een extra-trein, waarin de Nizam van Haiderabad naar Maisoer (Zuiden van Indie) reisde, werd, vol gens berichten uit Calcutta, een bom gevon den. De bom is aan de politic gegeven voot een nader onderzoek. De Nizam is een der rijkste vorsten van Indie, met een jaarlijksch inkomen van min- stens zes millioen gulden. Verleden jaar heeft hij een door het Indisch departement van Londen benoemde studiecommissie een memo randum voorgelegd, waarin hij verlangde. dat het Engelsch bestuur Haiderabad geheei als onafhankeiijken staat zou behandelen. BOSCH- EN GRASBRANDEN. Gedurende de feestdagen zijn in Engeland op verschillende plaatsen branden uitgebro- ken. Een ervan bedreigde Zondag het fraaie bosch van Sherwood bij Nottingham. De brand ontstond op de meent van Budby en 500 acres gras verbrand was, voor het gevaar geweken was. De brandweer deed haar uiter- ste best om te beletten dat de vlammen op het tosch van Sherwood oversloegen en haar moeite werd beloond. In het dichtst bij de brandende meent ge- legen gedeelte van het bosch stonden duizen- den prachtige zilverberken en dit is ver- maard, omdat de naam van Robin Hood, de legendarische roover en vrijbuiter eraan ver bonden is. Op de meent hoorde men tijdens den brand een aantal hevige ontploffingen, waar men eerst niets van begreep. Later bleek dat soldaten die er in den oorlogstijd geiegen hadden, daar massa's losse flodders begraven hadden. Elders hebben branden schade aangericht, die ontstaan waren door vonken uit locomo tieven of weggeworpen cigaretten. POSTDIEFSFTALLEN. In Juni van het vorig jaar werd bij aan- komst van de „Leviathan" uit Amerika ont- dekt, dat een aantal postzakken opengesneden waren en de inhoud gesto'en. Zaterdag werd ontdelct, dat met een postzak voor de ..Leviathan", die op het punt stond naar Amerika te vertrekken, precies hetzelfde was geb'eurd. De ontdekking had plaats in den postwagen van den trein, waarmede de post naar Southampton werd vervoerd. HONGARTJE. BOEDAPEST'S INKOMEN VAN HET KAARTSPEL. Naar de Esti Kurir meldt, heeft de stad Boedapest een jaarlijksch inkomen van onge- veer 450.000 pengo van de amusementsbelas- ting, die de societeiten betalen voor het kaart- spel. Aangezien deze belasting 20 pet be- draagt van het kaartengeld. volgt hieruit, dat in Boedapest in de verschillende societeiten jaarlijks 2 1/4 millioen aan kaartengeld wordt betaald. OM HONDERD PENGo. De Dombovarer koopman Rudolf Weine? bleef het vorige jaar na afloop van eene ge- meenschappelijke transactie een Gyorer koop man 100 pengo schuldig. Waar deze de zaak bij de politic aangaf, vluchtte Weiner en nam verleden zomer dienst in het Fransch vreem- delingenlegioen, waar hij eenige maanden dienst deed. Wegens een plotseling ernstige oogziekte werd hij echter vandaar ontslagen. Geheei in ellendigen staat kwam hij Dinsdag aan het Hongaarsche grensstation aan, waar hij aansjonds gearresteerd werd en naar de gevangenis gezonden- TURKIJE DE OVERVAL DER WAHABIETEN. 500 Bedotiinen gedood. Volgens berichten uit zeer betrouwbare bron te Jeruzalem zijn bij den eenige dagen geleden gepleegden overval der Wahabieten nabij Jeb el Bel 500 Bedoui'nen gedood. EEN OPSTAND VAN KRANK- ZINNIGEN. Een stad in beroering. Te Magnesia in de provincie Smyrna be- vindt zich een groot gekkenhuis. Een aantal patienten heeft daar dezer dagen kans ge zien de dokters, verpleegsters en verplegers te overmannen en op te sluiten, waarop zij in hun gestichtskleeding de stad introkken. Daar veroorzaakten zij een paniek. Een aantal voet DL WILD gangers, die zij ontmoetten werd mishandeld of op de vlucht gedreven, zoodat het stadje weldra van gerucht vervuld was. De politie slaagde er ten slotte in de gekken te omsinge- len en terug te drijven naar het gesticht, waar de opgeslotenen bevrijd werden en de opstandelingen weer in hun plaats werden gesteld. RUSLAND. PETROLEUMTREIN IN BRAND. Op het traject BakoePoti is een trein met een petroleumtransport in brand geraakt. Elf wagons en de locomotief staan in brand. En kele leden van het personeel liepen brand wonden op. ITALI8. DE L.L. GEHOUDEN VERKIEZINGEN Een lezer van de N.R.C. schrijft aan zijn blad eenige bijzonderheden over deze verkie zingen, en vertelt o.m. het volgende: Een groote comedie Een overweldigende uitslag! 84 pet van alle kiesgerechtigden voor de regeering Maar die beoordeeling verandert wel eenigs- zins wanneer men in de gelegenheid geweest is die verkiezingen van nabij te aanscnouwen ien de opmerkingen aan te hooren van ver schillende Italianen, die alien de volkstem- png een goede comedie noemden. Hier (er- gens in Noord-Italia Red.) kon ik een 12- tal kiezers spreken, die mij alien verscheiden, dat zijn „neen" zouden stemmen „als zij |maar dorsten". De verkiezing is toch ge- heim", was mijn opmerking. Ja in zooverre 'dat het stembiljet in een gesloten, maar vrij doorzichtige enveloppe gaat. Het ja-biljet heeft de nationale kleuren en't neen-biljet is wit, zoodat door de enveloppe tegen het licht te houden, de stemmen kunnen worden tre- controleerd. En ieder, die een betrekking heeft, afhankelijk is, zal wel nalaten om neen te stemmen. Dat er toch nog 150.000 kiezers van de 9H millioen dit waagden blijkt voor hun durf of onafhankelijkheid? Een van bovengenoemd 12-tal, een eenvoudige bad- knecht hier uit het hotel, dien ik Zondag met mijn auto had meegenomen, vroeg mij na- drukkelijk om toch vooral voor 7 uur thuis te zijn, want hij had nog niet gestemd. Ik meende te mogen aannemen, dat die wel „neen" zou stemmen, maar ook bij hem die- zelfde angst. Waarom hij dan toch op tijd moest zijn? omdat mankeeren gelijk zou staan met neen-stemmers en dezelfde nadeeli- ge gevolgen zou hebben. Overal reden hier naar de naburige dorpjes auto's om ja-kiezers te „werven" en naar de stad te brengen. Geen enkele tegen-propaganda zou toegelaten zijn geweest. De hotel-directeur, een officier, een markies en twee andere ontwikkelde Italia nen, die ik sprak, herhaalden alien, meer of minder nadrukkelijk „una comedia riducola" AUSTRALIA. LIEFDE EN WAANZIN. Een man snijdt zijn geliefde 'den neus af. Een Griek, genaamd Argyropoelous, heeft te Adelaide, in Zuid-Australia, zijn meisje, Katherine Tingara, den neus afgesneden. Het meisje kwam naar Australie om met Ar gyropoelous in den echt te treden, waartoe hij haar de overtochtsgelden had verschaft, doch toen zij vier maanden geleden aankwam, verbrak zij de verloving. Argyropoelous heeft tenslotte het gezicht van het "meisje ge- schonden door haar den neus af te snijden. Hij zal zich deswege voor den rechter hebben te verantwoorden. Argyropoelous' landge- nooten in Zuid-Australie hebben een groote som gelds bijeengebracht om zijn verdediging te bekostigen, terwijl Australiers, die sym- pathiseeren met het meisje, geld bijeenbren- gen om haar in staat te stellen, zich door een specialist te doen behandelen. AMERIKA. DE OPSTAND IN MEXICO. De strijd om Jiminez aan den gang; sucessen der bondstroepen. Tusschen een sterke strijdmacht der bonds troepen en opstandelingen woedt sedert Maandag de strijd om Jiminez. Generaal Calles zendt van zijn hoofdkwar- tier te Bermajillo voortdurend berichten met bijzonderheden omtrent het verloop van den slag. Zijn jongste bericht van Maandagmid dag houdt in, dat de bondstroepen, ofschoon zij op sterken tegenstand stuiten, de overhand behouden. Het gevechtsfront is meer dan 3 KM. lang. De hoofdstrijd heeft plaats op 1J4 K.M. ten Z. van Jiminez. De linkervleu- gel der rebellen is reeds tot in de stad terug- gedrongen, waar het tot straatgevechten "is gekomen. In het rapport van Calles wordt verder ge- zegd: De bondsartillerie opende den strijd' met beschieting der vijanddijke loopgraven waarop de infanterie tot den aanval overging en ettelijke hacienda's veroverde. Des middags waren de verbindingen der opstandelingen met de stad Chihuahua en Parral afgesne den. Aan beide zijden nemen vliegtuigen aan het gevecht deel. Een gevangen genomen kapitein der in- surgenten verklaarde, dat de s(trijdmachf der opstandelingen 5000 man bedroeg. Tegelijkertijd met deze berichten is te Mexico een mededeeling ontvangen van generaal Cardenas, den aanvoerder der fede- rale troepen aan de kust van den Stillen Oceaan inhoudende, dat hij de rebellen terug- dringt en met groote ?nelheid oprukt naar de vesting der opstandelingen La Cruz in den staat Sinaloa. De rebellen in Sinaloa verslagen. Volgens Maandagavond te Mexico ontvan-- gen berichten hebben de bondstroepen de op standelingen te Limon, in den staat Sinaloa verslagen. De rebellen hadden honderd doo den, de federalen twintig. Volgens meldingen van de Amerikaansch- Mexicaansche grens heeft een vliegtuig der Mexicaansche rebellen op Amerikaansch ge bied verscheidene bommen geworpen, waar, door twee Amerikanen verwondingen oplie- pen en vele gebouwen zwaar beschadigd wer' den. VOOR HET EINDE VAN DEN SLAG BIJ JIMINES. Volgens berichten uit Mexico-City bedra- gen de verliezen der opstandelingen in d-en slag bij Jimines naar schatting van generaal Calles dagelijksch ongeveer 3C0 dooden. De regeeringstroepen zouden tot nu toe in totaal slechts 50 dooden verloren hebben, Een afdeeling federale troepen onder bevel van generaal Quevedo bevindt zich op nog slechts 100 M. afstand van de stellingen der opstandelingen. Generaal Calles is van meening, dat de volledige nederlaag de opstandelingen nog slechts een kwestie van uren is- I Laat over de Boterstraat. Tel. 34 en 35. Complete Keukeninstallaties. Bekend Emallle B. K. (Berk) in diverse kleuren. MSenking" Gas- en Kolenfornuizen en MSenking" Gascomforen. Godin-, Etna-Fornuizen en Comforen, Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoop!

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1