Modepraatjes van een Parisienne. Tijdschriften Bioscopen Itiiarkfberichten DEPUTATENVERGADERING VAN DE A.-R. PARTIJ. Gistercniddag is te Utrecht in „Tivoli" aangevangen de Deputatenvergadering van de A.R. Partij, die in verband met het Gouden jubileum, dat heden wordt gevitrd, over twee dagen wordt verdeeld. De zitting van gistermiddag, die voor het afdoen van tal van huishoudelijke zaken werd besteed en zeer druk bezocht was, werd door den voorzitter van het Centraal Comi te, oud-minister H. Colijn, geopend met het doen zingen van psalm 89 1, het lezen van psalm 78 en gebed. Hij hield vervolgens een openingsrede, waarin hij met enkele woor- den karakteriseerde de beteekenis van deze zitting, die een werkvergad^ring is. Wij moe ten ook in het staakandig leven onzen wil leeren verzaken en de bede leeren, dat wij ons ambt en beroep zoo getrouw mogen ver- richten als de engelen in den hemel. Deze bede zetten zijn om in 'n gebod en dan grijpt verootmoediging ons aan voor den ontvan- •gen zegen. Een vergelijking tusschen de be teekenis vqn de A.R. Volksgroep voor 50 jaar 'en nu doet dit ons overduidelijk zien. Spr. jwees er verder op, hoe in een partij, waarin ,de hoogste aristocraat, zoowel als de eenvou digste daglooner gevonden worden, verschil- [len niet zijn te voorkomen. Daarvoor de oogen te sluiten, ware niet verstandig. De kracht van het gel oof en de trouw aan het beginsel kunnen echter alle tnoeilijkheden overwinnen. Bij monde van den heer G. van Putte te Vlissingen, lid Ged. Staten van Zeeland, werd gerapporteerd over de posten van den penningmeester, den heer L. F. Duymaer van Twist, welke alle in orde werden bevonden, waarom deze functionnaris werd gedechar- geerd. Hierna werden enkele commissies be- noemd. Een voorstel Hilversum om de inge- diende amendementen niet in bcspreking te nemen, werd niet ontvankelijk verklaard. Amsterdam-Centrum trok enkele amendemen ten in en verzocht de amendementen inzake het onderwijs commissoriaal te maken. De vergadering zette zich daarna aan de behandeling van de nog overgebleven amen dementen. Breede discussies ontlokte een voorstel van den Haag-2, inzake: Voorziening inzake de bestaande leemte der begrafeniswet, met dien verstande, dat crematie wordt geweerd. Het voorstel werd verdedigd door het twee- de kamerlid Dumaer van Twist en bestreden o.a. door den oud-minister mr. Th. Heems- kerk, die de redactie van het Centrale Co- mite aanbeval, waarin o.m. gezegd wordt, dat in geen geval mag worden toegelaten, dat de overheid in welken vorm ook, de gele- genheid tot crematie bevordert. Met groote meerderheid werd de redactie van het Cen trale Comite aangenomen. Na afhandeling der amendementen ging de vergadering langdurig in Comite-Gene- raal, ter behandeling van het voorstel, inza ke de wijze van candidaatstelling voor de Kamerverkiezingen. Na opheffing van het Comite-Generaal werd meegedeeld, dat tot voorzitter van het Gentrale Comite was herkozen de heer H. Colijn en tot vice-vooTzitter het Tweede Ka merlid mr. J. A. de Wilde, te Den Haag. Tot voorzitter wan den Raad van Beheer der dr. Abraham Kuyper-stichting was herkozen de heer H. Colijn en tot penningmeester, oud- minister J. J. C. van Dijk, te Den Haag. De vergadering van heden. Heden werd te Utrecht de Deputatenver gadering gehouden, in welke het gouden ju bileum der partij werd herdacht. In de ochtendvergadering hield de leider der partij, de heer H. Colijn, de gebruikelij- ke Deputatenrede, waarin hij allereerst een historisch overzicht van het leven der Partij gaf. Haar principieele beschouwing ten aan- zien van de in het Staatsbeleid te volgen rich- ting onderging geen wijziging. Onverander- lijk blijft de A.R.-partij van oordeel, dat de autoriteit van den mensch als beslissend ge- zag behoort te worden teruggewezen en al- leen een Staatkunde, die gedragen wordt door den eisch van des Heeren Woord, tot heil van land en volk strekken. 1 Ook nu, op dozen gedenkdag, willen we die belijdenis van het voorgeslacht herha- len, zei spr. Voor wien het met dat belijden .waarlijk ernst is, vloeit er antithetisch on- raiddellijk uit voort, dat we blijvend en door- loopend verzet hebben te bieden tegen den geest, waaruit de revolutie van 1789 opkwam en waardoor ook de revolutionnaire gezind- heid onzer dagen nog steeds gedragen wordt. In die afwijzing van de uit de revolutie- ideeen voortkomende opvattingen over de Staatsalmacht; in het vasthouden aan de souvereiniteit Gods en aan den eisch, dat ook de Staat zich aan Zijn woord onder- werpen zal, ligt waarborg tegen staatswille- keur, en wordt tegelijk steun geboden aan de handhaving der souvereiniteit, die aan de on- derscheidene levenskringen krachtens schep- ping toekomt. Het beginsel daaraan tegenovergesteld en dat van de autonomic van den mensch uit- gaat, leidt tot verderfelijke opvattingen op elk levensterrein en vervalt in den rcgel of tot ongebreidelden dwang of tot bandeloos- heid. Tegen deze beide verschijningsvormen eener menschelijke autonomic op staatkundig gebied gaat op grond van Gods Woord ons principieel en dus onbreekbaar verzet. Spr. gaf nader aan wat het beginselpro- gram hieromtrent zegt, zoowel in negatieven als in positieven zin. Hierna had spr. het over de samenwerking met andere groepen, die in het staatkundig leven van gelijke grondbeschouwingen uit- gaan. Dergelijke samenwerking om tot steun van een optredend Kabinet te geraken, achtte hij den mecst verkieslijken weg. Omdat al leen in dien weg de a.r. beginselen in daden En verordeningen tot hun recht kunnen ko- men en omdat het algemeer. landsbelang her- stel der parlementaire pradijk wenschelijk maakt. Maar we moeten dan vorderen, zei spr., dat zulk 'n samengaan met waarborgen om- ringd zal worden. Dat onzerzijds voorwaar- den gesteld zullen worden, die niet alleen recht doen wedervaren aan de groote volks- bejangen, zooals wij die zien, maar die ook gericht zullen moeten zijn op de redelijke ze- kejijeid eener rustics ajwerking van een pro gram, waaraan men steun belooft, opdat geen crisis den aangevangen arbeid onder- breken. Komt zulk een samenwerking niet, dan blij- ven we alleen staan. Vervolgens sprak de heer Colijn een woord vavn welkom tot prof. Fabius en oud-minister Heemskerk. Des middags hield Staatsraad Prof. Mr. D. P. D. Fabius, de eenige overgeblevene van het comite, dat voor 50 jaar het voor- loopige centrale comite vormde, een rede, ter- wijl net Tweede Kamerlid Prof. Dr. H. Fis- scher de slotrede uitsprak. ONDER DE STOOMTRAM Gisteravond is op den Meppelerweg een zekere N. van Bakel onder een wagen van de Dedemvaartsche stoomtram geraakt. De man werd ernstig gewond en is naar het Sophiaziekenhuis te Zwolle overgebracht OVERREDEN EN GEDOOD. Het elf-jarig zoontje van den heer J. Ho- vinga te Oostwolde (gem. de Leek) reed gis- teren achter op een wagen mee. Plotseling sprong hij van den wagen, juist toen een auto van den anderen kant kwam aanrijden Het kind werd door den auto gegrepen en ernstig verminkt. In zorgwekkenden toestand is de jongen naar het Academische ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar hij spoedig na aankomst is overleden. Den chauffeur treft geen schuld REDDINGSBOOT AANGESPOELD. Op het Noorderstrand te Schiermonnikoog is aangespoeld een reddingsboot waarop de woorden voorkomen: „Venetie Stettin". Ver- moedelijk is dit een der reddingsbooten van het verleden week ten gevolge van een aan- varing met de „Batavier I" gezonken Duit- sche stoomschip „Venetie" uit Stettin. DE ARBEIDSTIJD VAN HET RIJKSPERSONEEL. Het comite ter behartiging van de alge- meene belangen van Overheidspersoneel (A.C.O.P.) heeft zich met een schrijven tot den voorzitter der Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken gewend, waarin het Comite in verband met de verschijning van het nieuwe Bezoldigings- besluit B«rgerlijke Rijksambtenaren verzoekt den arbeidstijd van het Rijkspersoneel op- nieuw in de Centrale Commissie aan de orde te willen stellen. VERKIEZINGEN VOOR DE EERSTE KAMER. De verkiezing van leden der Eerste Kamer voor de groep Noord-Holland zal worden gehouden in de laatste week van Juli. KORTE BERICHTEN. Gister vergaderde onder voorzitter- schap van prof. dr. H. Y. Groenewegen in de gebouwen van de Internationale School voor Wijsbegeerte" te Amersfoort, de „Afdeeling- Nederland" der Kant-Gesellschaft. Gisternamiddag is te Rotterdam in de bovenzaal van cafe-restaurant „Tivoli" het twee en twintigste Nederlandsch Natuur- en Geneeskundig Congres gehouden. Dezen keer schrijf ik weer eens voor u alien; niet alleen voor de uitverkore- nen, die ook in den winter vacantie heb ben en mogen gaan spelen in de sneeuw als zorgelooze kinderen, niet uitsluitend voor. haar, die nu al lente vieren aan de „Cote d'Azur", elken dag weer, onder een stralend-blauwen hemel, tot de zon onderpaat. De cr.rnavals-vierstertjes, die van mij „het origineele idee" verwach- ten, dat in haar eigen hoofdje niet wil opkomen, moet ik teleur stellen, maar met ue iroost, dat een idee van mij vlug- ger een publiek geheim wordt, dan ge het takje kunt maken! Het ij nu de tijd weer eens een „petite robe" te bestellen, zoo'n dun wollen jurkje, dat ge ook in 't voorjaar nog dragen kunt. Het behoeft niet meer zoo precies in de kleur van den mantel te zijn, als Let er maar goed bij staat; een das van c. 2pe de Chine, waar de tinten van japonnetje en mantel in overheer- schen, vormt een overgang tusschen beide. Typische trekjes van de petite robe „voorjaar 1929" zijn: de rok is aanmer- kelijk langer dan het vorig najaar. Zij is altijd ruim, met stolpplooien rondom, of enkele diepe plooien, met plissd's, klinken, of hij is in klokvorm geknipt. Die ruimte begint steeds zo6 laag, dat de stof glad om de heupen valt. Een ceintuurtje van stof of leer, op de hoogte van de punten van de heupen ge dragen, doet de rok nog langer en de taille nog korter schijnen. Deze eenvoudige jurkjes laten we ma ken van doffe wollen crdpe, in donkere Of neutrale tinten en ze worden gegar- neerd met niets dan "looien, nerfjes, in- of opgezette reepen stof; om deze jeug- dige jurkjes nog kittiger en keuriger t maken, frisschen we ze dikwijls op met een klein kraagje en manchetjes van crepe de Chine of linnen batist. Juist door hun grooten eenvoud en doordat de dlegance van de draagster hun charme vormt, zijn deze simpele jurkjes niet boeiend te beschrijven! Ik za^: er een van zwarte wollen cr§pe (zwarte jurkjes kunnen alleen onder zwarte mantels worden gedragen, maar voor wie is dat dezen winter een be- zwaar! een paar reepen waren in de lengte in het corsage gezet, wat slank maakt en dan nog een paar diepe plooi en vodr- en edn achterin de rok, wat ook 'n smalleren indruk geeft dan heel veel ruimte; een smal seintuurtie van de stof, klein splitje met knoopjes boven- aan, rond kraaeje en sm"!!e manchetjes van gesteven bati t. '"eige, grijs, do rood, grijs-blauw, donkerblauw zijn ver der de kleuren, waarvan de Parisienne, practisch als ze is. dez iurkjes, die ze hedl veel draagt, „laat maken". De mooie namen van de wollen crepes zijn „Aa* drdlia', ..Madiana", „Tussdlya* etc.; eeo matjesachtig poreus wollen weefsei is .YfjAAi yoorjaarsaciiUg en du* an mt aan te raden. Oo de donkere jurkjes dragen we I raagjes etc., bij de grijze en beige (le ver een chale in zachte tinten, van cdpe de Chine. Vroeger was zoo'n das vier- kant, heette ,mouchoir" en werd dubb gevouwen tot een driehoek, toen we^d b'i dadelijk als driehoek geknipt, 101'n- te', en nu is er soms niets over dar de twee randen van zoo'n driehoek, om al le overtollige dikte te vermijden, of we dragen een schuine reep cr6pe de Chine met een knoop of strik van voren, in onzen mantel. Met de driehoekige chftlo fleuren we een „petite robe" op; we knoopen hem van voren of halen hem door een ring of spelden hem tegen een schouder vast. De plaats, waar tegenwoordig onze „taille" wordt aangeduid, is eigenlijk heel onpractisch om er een ceintuurtje te plaatsen, dat steeds schuift tusschen de heup en de holte van de taille. Die nonchalance mag wel aan ochtend-jurk- es, maar's middags moeten onze japon- nen met nog meer zorg worden gedra gen. De taillehoogte wordt dan aange duid door op die plaats de japou licht- aan-sluitend te maken en van daar de garneering naar boven en op de rok te laten uitgaan. De voornaamste, eigenlijk de eenige, garneering van onze middag toiletten zijn geincrusteerde reepen van de stof, in rechte of gebogen lijnen om taille en heupen aangebracht, horizontaal, dia- gonaal, evenwijdig of gekruist, en ge knipt in andere richting dan de zijden crepes: marocain of crepe de Chine, waarvan deze middagjaponnen worden gemaakt. Eigenlijk leent crSpe-satin zich het beste tot het maken van toilet- ten met incrustaties, die dan van den glimmenden achterkant geknipt zijn, in tegenstelling met de vdor-wintersche aponnen, die glansden en met de doffe zijde werden gegarneerd. Veel grijs en rood Deze toiletten hebben ronde halzen bij rond-geknipte garneeringen, en V- vormige, als de ingezette reepen puntig en schuin loopen; de rokjes hebben zel- den plooien, soms een paar losse banen; meestal is de rok klokvormig, maar de japon sluit steeds aan om de heupen; de mouweti zijn altijd lang, maar niet al te nauw en de rokken zijn rondom even lang. Behalve de kettingen, die ik u wel be- schreef en die van groote platte kralen zijn of van snoeren he61 kleine gekleur- de en vergulde kraaltjes gedraaid, heb ben we nauw om onzen hals, „chokers" van houten kralen, afgewisseld met ivoor en verguld; die kettingen zijn veel gedistingueerder dan de miniatuur- kerstboomslingertjes van dezen winter. De zwarte houten kettingen doen het heel goed bij onze zwarte middag-toilet- ten met doffe zwarte schoentjes en tasch, waarbij we, om er eens heele- maal anders uit te zien een vuurrood hoedje hebben gekozen of op een kleine zwarte ,feutre" een rood veertje of an- der garnituurtje lieten zetten. Als we het nu allemaal doen, dan zijn we toch weer uniform gekleed, maar dat is nu eenmaal het lot van de slavin der mode, die „Parisienne" heet. COLINE. Uit onze Staatsmachine. Wijziging der Armenwet. De vigeerende wet tot regeling van het Armbestuur, korter de Armenwet geheeten, dateert uit het jaar 1912. Sedert verschenen enkele Koninklijke Besluiten, welke aan- vulling dezer wet beoogden. Thans is een serie wijzigingen ingediend, welke de ver- anderde tijdsomstandigheden hebben noo- dig gemaakt. De grondslag der wet wordt echter behouden. We hebben hier dus te doen met een herziening van technischen aard. Afgezien van enkele bepalingen, die beoogen te voorzien in het toezicht op het beheer van instellingen van weldadigheid, alsmede eenige andere wijzigingen van on- dergeschikt belang, betreffende voorgestel- de wijzigingen, de samenstelling en de wer- king van de Armenraden en de regeling van het recht van verhaal der gelden, voor ondersteuning uitgegeven, op de z.g.n. on- derhoudsplichtigen. Hoofdstuk IV van de Armenwet handelt over de samenwerking tusschen onderschei- dene instellingen van weldadigheid in een gemeente, in eenige gemeenten of gedeelten van gemeenten. Deze samenwerking wordt tot stand gebracht door middel van een door de Kroon in te stellen Armenraad. Iedere instelling van weldadigheid, die voorkomt op de door B. en W. volgens de ze wet vast te stellen lijst van bedoelde in stellingen in een gemeente, heeft het recht om een of meer vertegenwoordigers in dien raad aan te wijzen. De Armenraad kiest zijn bestuur, waarvan de distributie der ze- tels, waarop de instellingen recht hebben, wordt geregeld door de onderlinge verhou- ding der uiigaven aan ondersteuning buiten gestichten besteed. Instellingen van welda digheid, die haar werkzaamheid in gestich ten hebben, vallen buiten den Armenraad, omdat bij dezen de behoefte aan samenwer king niet bestaat. De secretaris van den Armenraad word tdoor de Kroon benoemd en door het Rijk bezoldigd. Wanneer we hier het doel van den Ar menraad weergeven, doen we dat aan de hand van de Memorie van Toelichting tot deze wet uit 1912. De Armenraad zal moe ten zijn een adviseerend college, dat middel moet zijn tot wering van misleiding. Verder orgar.iseert deze raad een bureau van in- lichtingen. De besturen van burgerlijke en gemengde instellingen van weldadigheid geven daartoe mededeeling omtrent de door hen ondersteunde leden van een gezin; eveneens van geweigerde aanvrageu om steun. Dat een en ander in den loop der jaren zeer gediend heeft tot wering van mislei ding op een gebied, waarop zooveel gele- genheid tot misleiding is, spreekt vanzelf. De voorgestelde wijziging betreft dan ook niet het wezen en het werk van den Armen raad, maar gaat o.a. tegen een te grooten invloed van eeo enkele instelling van wel dadigheid. tflfife is tet geuai? VjeJgeas 4? ay geldende regeling met betrekking tot het aantal bestuursleden kan een instelling, welker uitgaven tot een zoodanig bedrag zijn geklommen, dat zij de bedragen door alle andere instellingen tot ondersteuning uitgegeven, verre achter zich laten, de meerderheid van het aantal bestuursleden rechtstreeks aanwijzen en zich aldus een overwegende positie in het bestuur ver- schnffen, welk feit de beoogde samenwer king niet steeds ten goede kan komen. Deze mogelijkheid, die leiden kan tot een zeer eenzijdige samenstelling, dient te worden weggenomen, ofschoon ter anderer zijde aan de groote instellingen van weldadigheid den rechtstreekschen invloed op de samenstel ling van het bestuur, al is het dan eenigs- zins getemperd, gelaten moet worden. Een ander bezwaar tegen de huidige re geling is, dat een aantal leden van den Ar menraad vertegenwoordigers van een wille- keurige groep instellingen, welker uitgaven recht geven op een of meer zetels, zich combineeren, ten einde te zamen een of meer bestuurders aan te wijzen. Naarmate het bedrag stijgt kan ook toenemen het aan tal bij de aanwijzing van bestuursleden te- zamen optredende instellingen, zonder dat deze door eenigen band van beginsel of doel verbonden zijn. Dergelijke combinaties uit verkiezingsdoeleinden mogen niet ge- doogd worden. Een vrije verkiezing van be stuursleden uit den geheelen Armenraad in een daartoe belegde vergadering, waar bij voor overleg en bespreking alle gelegen- heid is, waarborgt beter de keuze van de meest geschikten dan een onderling bepalen der keuze buiten de vergadering. Om nu deze bezwaren te ondervangen wordt voorgesteld, dat de Kroon voor elken Armenraad het aantal bestuursleden blijft vaststellen, doch dat zij bepaalt voor elken Armenraad het bedrag aan ondersteuning, dat moet bereikt worden om tot de z.g.n. groote instellingen gerekend te kunnen worden. Een instelling, die dat cijfer bereikt, zal het recht hebben voor zoovele malen als het bedrag harer uitgaven het vastge- stelde cijfer omvat, evenzooveel vertegen woordigers in den Armenraad aan te wijzen. Bovendien zullen de gezamenlijke vertegen woordigers van zoodanige instelling het recht hebben zelfstandige bestuursleden aan te wijzen, evenv/el tot ten hoogste een derde van het aantal. Door deze regeling bewaren de groote instellingen haar belang- rijke plaats, terwijl de gestelde limiet zal voorkomen, dat van 6en instelling een overwegende invloed zou uitgaan. Voorts wordt het instituut van het dage- lijksch bestuar van den Armenraad, dat in de praktijk niet heeft voldaan, opgeheven. Verder wordt tegemoet gekomen aan de gebleken wenschelijkheid, dat door de in stellingen van weldadighei naast hare ver tegenwoordigers in den Armenraad, plaats- vervangende vertegenwoordigers worden benoemd. Ook wordt de mogelijkheid ge- opend tot toetreding van eenige instelling tot den Armenraad binnen den termijn van vier jaren, gedurende welken de vertegen woordigers zitting hebben, mits vaststa, dat de tusschentijds toetredende in-telling aan het cijfer harer uitgaven geen bijzondere rechten zal kunnen ontleenen wat betreft haar vertegenwoordiging in den Armen raad De heer M. J. Wo'thuis te Oldenhove heeft zijn benoeming tot onderwijzer aan de o. 1. school te Winkel, aangenomen. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Ter dood veroordeeld. Dit hoofdnummer van het tweede pro- gramma dezer week geeft een boeiende dra- matische film met in de voornaamste rol de acteur Richard Barthelmess, die langen tijd op de programma's gemist werd. Dick Elkins (aldus zijn naam in deze film) is reeds heel jong opgenomen in een bende dranksmokkelaars. Hij leeft in de veronder- stelling dat zijn ouders gestobven zijn. Doch dit is niet zoo Buck Goidon, de bendc-leider blijkt zijn vader en de vrouw van den gou- verneur zijn moeder te zijn. Als eenigen tijd later Gordon Dick's moe der beleedigt, doodt Dick zijn vader. Hij wordt voor den gouverneur gebracht en om zijn moeder te sparen geeft hij geen reden voor zijn daad op. De vrouw van den gou verneur voelt zich sterk tot Dick aangetrok- ken. Zij weet echter nog niet dat de schuldige haar zoon is. Haar angst stijgt naar mate de dag van Dick's executie nadert Ten slotte schrijft Dick den gouverneur een brief waarin hij bekent de moord bedreven te hebben voor zijn moeder. Dan komt alles uit Moeder en zoon herkennen elkaar. Dick wordt vrijgesproken en met de lieftallige Mary, het meisje, waarvan hij reeds zoo lang hield, gaat hij een nieuw leven tegemoet. Barthelmess heeft uitstekend gespeeld. Alice Joyce was bijzonder als de gouver- neursvrouw. Verder waren Lina Basquette en Montagu Love bekwame krachten. De film maakte zeer veel indruk. Het bijprogramma vormde met het hoofd- nummer een interessant geheel. Astra, Nederlamfs eerste ge'ill. Magazine. In Astra's Aprilnummer vertelt Frans Hulleman van zijn voordrachtreizen in Gro ningen en Zuid-Holland. Mr. A. Diemer Kool is aan het woord over de tennissport, in het artikel van mr. J. A. Leerink. Nannie van Wehl stond een schrijnend verhaal af Boe der's Vloek" en Ernst Groenevelt weer een schets uit de rechtszaal „De Fantast". Van N. A. G. van der Hulst verscheen een fan tastisch verhaal „De angstwekkende uitvin ding". De filmmedewerker J. A. Pepin geeft nieuws uit het studio, over de voorbereiding van Fritz Lang's laatste miljoenenfilm. Ver der bevat deze aflevering o.m. een Indische schets „De 100.000" van Willem van Exter, „Het Danseresje", van Gordo Asado en ver- talingen naar Agatha Christie, Richard Con- nell, Charles Grant en E. Philips Oppen- heim. Bij de portretten o.a. Sim Nieuwenhuij- an, Beppie de Vries, Vera Bondam, het dochtertje van Caruso en de danseres Kar- sw Yerdcr 50001c liUa- su uiodcioh/s, - (NUt-Of fl cle»!) 4M»ts 8T A A TSLOTERI J. Trekking ran Wonnsdag I April 1939. U Klasae 2a IJJat. Hooga prtlzeni 17733 f 1000. Prllzaa van 30.—: 4?1 Verbetering le lijst 2e kl.20335 m. z. 20365. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 3 April 1929. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 248 vette kalveren, le kw. l.io1.20; 2e kw. 0.90—/ 1.10; 3e kw. 0.720.90; 180 Nuchtere kalveren 7—/ 12; 580 Varkens, Holl. le s. 93—94 cent; 2e s. 92—93 ct.; Overzeesche en Geld le s. 93—94 ct.; 2e s. 92—93 ct. per K;G slachtgewicht. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 3 April 1929. Op dehe- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn- de 896 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 3 April '29. Langedijker Groentenveiling. Roode Kool le s. 6.6015.90; Roode Kool 2e s. 7.40 13.60; Gele Kool le s. 5.20-/ 6.60; Gele Kool 2e s. 4—/ 4.40; Deensche Witte Kool le s. 7.90—/ 11.40; Uien 7.90— 9.90; Grove 7.908.50; Drielingen 7.30—/ 7.90; Bieten 3.20—/ 4.20, alles per 100 K.G. Aanvoer:70.000 K.G. Roode Kool; 224000 K.G. Gele Kool; 39000 K.G. Deensclw Witte Kool; 5700 K.G. Uien en 2150 K.G Bieten. BEVERWIJK, 2 April 1929. Coop. Tuin< bouw Vrije Groenten Fruitveiling. Spina- zie 173^—24 cent: Witlof 11—23 cent per Kilogram. COoP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 2 April 1929. Aange- voerd 138505 st. Eendeneieren 5.10c 5.30 per 100; 150.000 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70 K.G. 6.10 /6.S0; 65—66/ 5.60—/ 5.80; 63—64 5.40—/ 5.70; 60—62 5.20—/ 5.60 58 —59 5.10-/ 5.40; 56-57 5.10—/ 5.30; 53—55 4.90—/ 5.20; 50—52 4.70- 4.80. NOORDSCHARWOUDE, 2 April 1929. Uien/ll—/ 11.30; Drielingen 9 20; Grove 10.3010.50; Ropdc Kool 6.30 15.40; Doorschot 5.40—/ 13.20; Gele Kool f 3.80—/ 7; Deensche Witte Kool 7.7012; Doorschot 6.90—/ 9.30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1800 K.G. Uien; 59200 K.G. Roode Kool; 28400 K.G. Gele Kool; 70800 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUVZEN. 2 April 1929. Roo de Kool le s. 5.7015 60; Roode Kool 2e s. 4.70—/ 8.80; Roode Kool (uitsehot) 2.60—/ 4.90; Gele Kool le s. 4 70— 6.20; Gele Kool (uitsehot) 1.70; Witta Kool le s. 810.60; Witte Kool 2e s. 7.50; Uien 9.70—/ 10.30; Grove Uien 8.90-/ 9.60. Aanvoer: 62000 K G. Roode Kool; 6500 K.G. Gele Kool; 0600 K.G, Witte Kooi; .125P K.G, Uisn. •A 1428 11452 16013 400, 3790 4532 8298 200. 6761 7084 7151 11597 11750 13337 16404 16651 19042 20930 100. 38 83 100 108 161 182 221 23# 255 265 Z74 316 320 344 420 492 495 498 545 66S 681 684 727 768 799 816 828 832 863 867 960 1027 1045 1073 1103 1109 1121 1136 1138 1139 1151 1154 1171 1209 1211 1266 1291 1299 1323 1389 1412 1415 1424 1442 1450 1482 1486 1487 1488 1493 1505 1591 1594 1600 1623 1632 1649 1660 1671 1707 1737 1786 1825 1831 1844 1845 1852 1878 1891 1919 1921 1967 1974 2004 2052 2062 2151 2205 2248 2262 2272 2278 2282 2285 2337 2372 2410 2425 2491 2548 2574 2586 2610 2616 2627 2634 2653 2747 2762 2858 2883 3083 3098 3113 3149 3180 3234 3251 3258 3261 3275 3282 3351 3374 3389 3409 3410 3510 3513 3518 3541 3546 3548 3568 3574 3597 3647 3679 3730 3759 3806 3815 3814 3882 3889 3906 3981 4015 4096 4161 4165 4174 4184 4219 4238 4250 4306 4310 4358 4363 4382 4476 4498 4506 4508 4523 4568 4595 4621 4658 4673 4750 4781 4805 4806 4808 4834 4843 4857 4908 4973 5067 5124 5140 5141 5152 5164 5218 5297 5299 5347 5368 5404 5450 5522 5574 5615 5661 5667 5708 5755 5788 5922 6011 6058 6077 '6086 6108 6122 6126 6139 6231 6236 6263 6269 6271 6296 6345 6359 6365 6390 6393 6399 6415 6416 6424 6470 6471 6490 6493 6515 6606 6655 6665 6694 6708 6746 6774 6802 6864 6905 7006 7027 7028 7036 7130 7180 7217 7315 7316 7353 7379 7409 7430 7478 7575 7609 7623 7654 7770 7819 7831 7854 7861 7870 7921 8004 8018 8038 8053 8110 8144 8150 8180 8183 8186 8237 8284 8293 8314 8358 8408 8580 8583 8604 8645 8664 8688 8713 8741 8823 8842 8961 903.3 9044 9056 9058 9078 9088 9105 9195 9199 9210 9254 9265 9342 9378 9406 9445 9531 9535 9572 9576 9578 9580 9646 9651 9684 9726 9729 9761 9819 9824 9835 9865 9883 9909 9910 9916 9526 9947 10000 10009 10089 10105 1016C 10170 10187 10225 10239 10255 10259 10267 10279 10395 10396 10397 10409 10447 10457 10460 10507 10534 10581 10616 10623 10635 10636 106S2 10699 10750 10768 10773 10820 10823 10845 10902 10927 10951 10991 11048 11063 11109 11150 11170 11216 11228 11254 11258 11285 11286 11316 11349 11358 11364 11395 11406 11466 11504 11505 11562 11569 11571 11629 11662 11669 11675 11685 11697 11714 11729 11733 11736 11737 11754 11796 11797 11822 11888 11895 11896 11931 11937 12001 12005 02037 12059 12064- 12080 12092 12115 12116 12131 12142 12166 12189 12246 12251 12307 12309 12330 12333 12395 12409 12419 12'54 12513 12524 12549 12604 12667 12674 12729 12748 12755 12789 12824 12841 12858 1286S 12918 12935 12959 13051 13077 13081 13102 13136 13200 13225 13236 13253 13287 13370 13390 13391 13398 13404 13410 13465 13467 13474 13548 13551 13616 13624 13630 13667 13706 13728 13735 13761 13783 13785 13849 13850 13857 13888 13902 13928 13934 14020 14046 14077 14082 13127 14151 14194 14214 14215 14237 14261 14275 14297 14308 14367 14390 14440 14520 14562 14577 14626 14643 14668 14698 14711 14758 14764 14798 14820 14855 14916 14917 14933 14988 15011 15093 15099 15110 15117 15147 15164 15170 15177 15188 15325 15333 15340 15468 15503 15544 15547 15556 15580 15648 15706 15772 15778 15783 15807 15814 15825 15849 15858 15865 15939 15944 15952 15955 15957 15980 15990 16040 16090 16098 16117 16128 16140 16241 16277 16346 16389 164U 16435 16444 16463 16507 16529 16612 16631 16640 16674 16719 16749 16794 16821 16898 16900 16921 16935 16942 16954 16963 17007 17017 17053 17127 17189 17300 17309 17388 17417 17421 17463 1482 17491 17525 17604 17635 17764 17779 17798 17825 17834 17844 17853 17878 17889 17928 17931 17934 17957 17996 18013 18017 18044 18031 18106 18133 18139 18152 18183 18238 18261 18295 18308 18371 18507 18511 18521 18524 18596 18624 18633 13637 18649 18738 18741 18782 18790 18359 18948 18949 18952 1901? 19053 19061 19063 19095 19118 19170 19245 19278 19279 19304 19374 19383 19385 19441 19464 19499 19601 19644 19774 19780 19792 19793 19844 19845 19851 19854 19861 19909 19922 19937 19951 19954 19975 19979 2000S 20021 20046 20116 20162 20184 20206 20210 2021.3 20215 20217 20256 20302 20303 20367 20388 20398 20413 20429 20436 20550 20579 20596 20628 20639 20699 20706 20713 20714 20720 20729 20764 20777 20780 20807 20821 20847 20860 20878 20904 20915 20959 20996 A -+

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8