SIIimiiscIs Comint. De Plaatsvervanger n nieuwe Jafwi IK II111, ETON. kijken\ Haandaf 8 April. Radio-hoekje puca*^jLijsjiau$ jagte m kJmfip. Eerst 1929 Honderd een en dertigste iaargang. Dinsdag 9 April. Hilversum, 1071 M. 10.10.15 Morgen- ■wijding. 12.152.— Concert door het A. V. R. O.-Trio. 2—2.45 Kookpraatje. 2.45—-3.-— Oramofoonmuziek. 3.4.Kniples. 4. 5.Microfoon-debutanten. 5.30—7.15 Con cert door het omroep-orkest. 7.15—7.45 En- gelsche les. 8.01—8.30 Boekenhalfuurtje. 8.30 „Manon", opera in 5 bedrijven van Massenet. Orkest onder leiding van H. Zel- denrust. In de pauze persberichten. Huizen, 339.8 M. (Na 6 uur 1852 Al.) (Uitsluitend K. R. O.) 11.30—12.— Gods- dienstig ha'lfuurtje. 12.151.15 Concert door het K. R. O.-Trio. 1.15—2— Gramo- foonmuziek. 7.-7.25 Spr. Dr. D. Jacob, Op- perrabijn uit Dortmund: Der Dekalog. 7.35 8.Vervolg voordracht van Dr. D. Jacob. 8.—8.30 Spr. Kanunnik J. G. van Schaik: Eigen beginselen. 8.30 Uitzending uit Eind- Jioven. Koor, symphonie en vocale solisten. In de pauze persberichten. Aanvulling Dinsdag: 2—2.20 Kniples. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 [Kookpraatje. 11.20 Gramcfoonmuziek. 12.20 Concert. Georgian Trio. 1.20 Orkestconcert. 3.20 Dansmuziek. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichtenvoorlezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 6.55 Sonaten van Haydn, voor piano. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Olympia. 8.05 Con cert. D. Smith, bariton. P. Cochrane, viool. 8.208.50 Boekbespreking. 8.50 British [National Programma, Burlesque. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsberichten. 10.— „Gay Sparks", De Courville's Hour (2). Cosmo Club Band. 11.12.20 Dansmuziek. Parijs Radio-Paris"* 1744 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestcon cert. 7.057.50 Gramofoonmuziek.8.50 11.10 Concert. „Le Pre aux Clercs", Herold. Orkest en soli. Langenberg, 462 M. 9.35 en 11.30 Gra- mot oon muziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.30 Concert. We- rag-orkest. Volksliederen van Brahms. Daarna dansen door het orkest. Zeesen, 1649 M-. 11.20—4.20 Lezingen 4.20—5.20 Orkestconcert. 5.20—7.20 Lezin gen. 7.20 Muzikaal allerlei. 8.20 Concert door het Kuban-Kozakkenkoor. 8.50 Concert door kwintet. Daarna persberichten en beeld- uitzend'ing. Hamburg, 395 M. 10.50 Muziekuitzen ding voor scholen. 1.052.05 Gramofoon platen. 3.35 Orkestconcert met medewerking van harpiste. 4.45 Vocaal- en instrumentaal concert. 5.35 Dansmuziek. 6.45 „Madame Butterfly". Opera van Puccini. Hoorspel „Drei Mann auf einer Scholle". 10.20 Or kestconcert. Brussel, 511.9 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Orkest-concert. De Directeur van het Marktwezen maakt bekend, dat op MAANDAG 15 APRIL a.s. tijdens de groote Voorjaarsveemarkt VooR DES MORGENS 7 UUR de aanvoer van varkens en nuchtere kalveren op de gewone wijze za! geschieden. Na DES MORGENS ZEVEN UUR mceten de varkens en nuchtere kalveren werden aangevcerd via de Lange- straat door de Hcuttil naar het Waagplein; de afvoer heeft plaats via de Mient en de Huigbrouwerstraat. Voor de wekelijksche aanvoer van koeien zijn plaatsen bij de kleine Waag beschikbaar. Na zeven uur zal het verschuldigde markt- geld bij de Houttil moeten worden voldaan. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. Rechfszaken VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van 5 Mei. DE AANRIJDING OP DEN KENNEMERSTRAATWEG. 2 maal f 40 boete gerequireerd. Verdachte blijft a lie schuld ontken- nen. in de eerste plaats werd de behandeling voortgezet van de zaak tegen den slager J. R. te Heiloo, aan uren was ten laste gelegd in den morgen van 14 Nov. op den Kenne- merstraatweg te Alkmaar met zijn vracht- auto een ernstige aanrijding te hebben ver- oorzaakt, waarbij de 56-jarige goederen- Door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelseh door C. M. O. de 1V. 38 „Aardig is het woord niet het is een Ppchtig vertrek. Het was voor jou bestemd Ik begrijp die menschen niet Hoe komt het toch, je hebt hun getelegrafeerd dat ik mee- kwam en toch waren ze vast overtuigd1 dat ik er niet bij was en ze hadden niet alleen niets in orde gemaakt, maar waren uiterst ver- baasd toen ze mij zagen". „Mevrouwtje, ik begrijp ze ook niet; dat is de taak die ons wacht, wij moeten alle dingen onderzoeken Zij zweeg. Zij scheen al haar aandacht te bepalen by de perzik, die zij zat te eten. Of- schoon zij nog glimlachte, zed ze eindelijk op een meer emstigen toon „Ik moet jou leeren kennen". „Denk je, dat dat zoo moerlijk zal zijn?" „Daar ben ik niet zeker van; in't begin dacht ik met, dat het lastig zou wezen, en die eerste uren vermoedde ik zelfs dat ik je al heelemaal had leeren kennen, hetgeen bewijst welk een domoor ik was, want nu Zij zweeg even. Hij trachtte haar aan te ffioedigen. „Ja en nu? Wat nu?" begin ik al meer en meer te veronder- bezorger J. Boerman, die op zijn rijwiel van- uit de Emmastraat den Kennemerstraatweg opreed, zwaar lichamelijk letsel bekwam. Ge- hoord werden d« 18-jarige slagersknecht Simon Sneekes en de heer A. Dam als des- kundige. De slagersknecht, die zich in de auto naast zijn patroon had bevonden, deelde mede, dat deze hem op een wielrijder had gewezen en gezegd hadKijk die man nou eresWat zijn patroon daarmede echter bedoelde is hij nimmer aan de weet gekomen, daar hij on- middellijk bewusteloos is geraakt. Toen hij weer bij zijn positieve kwam, bemerkte hij nog in de cabine te zitten, terwijl het bloed hem uit het hoofd druppelde. Hij hoorde vaag menschen praten buiten bij de auto, doch van het ongeval zelf heeft hij niets ge- zien: De heer Dam deed eenige mededeelingen omtrent de werking van een handrem, die ai te krachtig wordt gebruikt. Voorts gaf deze deskundige als zijn meening te kennen, dat verdachte beter had gedaan, toen hij zag dat de wielrijder onzeker was, onmiddellijk te stoppen. De ambtenaar stelde uitvoerig in het licht, dat verdachte roekeloos en onvoorzichtig had gereden en met remmen die niet aan de eischen voldeden, reden waarom 2 X 40 boete of 2 X 40 dagen hechtenis werd ge- vorderd, De heer R ontkende alle schuld en weet die aan het weifelachtig.optreden van den wielrijder. Wat de remmen betrof, deze werden steeds door hem zelf gecontroleerd en onderhouden Het is echter mogelijk, dat door het hevig remmen de handrem defect is geraakt, waar- door de werking daarna onvoldoende is ge- bleken. De kantonrechter zal over 14 dagen schrif- telijk vonnis wiizen. DE KWESTIE DER LEDIGE SCHOENDOCZEN. Daarop werd voortgezet de fameuze ge- schiedenis der ledige schoendoozen, door den winkelier de G. ie Alkmaar op 13 Maart zon- der vergunning van de gem. autoriteiten op gemeentegrond geplaatst. De verbalisant, de heer Wijnberg, deelde mede, dat hij op den bewusten dag op ver- schillende uren heeft geconstateerd, dat de bewuste doozen nog steeds rustig de ver- boden plaats innamen. E>e heer de G., die aanvankelijk minder tactisch optrad en deswege een bemerking had te incasseeren, merkte op, dat hem wordt belet. wat aan anderen wordt toegestaan. Nadat de heer de G. nog verschillende grie- ven als achtergesteld burger had ontwikkeld, werd zijn schuld bewezen geacht en ver dachte tot 3 boete of 3 dagen hechtenis ver- oordeeld. GEBREK AAN APPRECIATIE. Corn J., sjouwerman, of wat hoffelijker uitgedrukt transportarbeider te Alkmaar, was in gebreke gebleven zijn ouderdoms rentekaart te toonen aan den ijverigen con- troleur van den Raad van Arbeid, welk ge- brek aan interesse voor zijn ouderdomszorg thans werd gestraft door het opleggen van f 7 boete, subs. 7 dagen hechtenis. EEN GEDIGE ARBE1DSKAART BEHOORT IN DE CABINE. De zorg van het Rijk strekt zich tegen- woordig ook uit tot de chauffeurs van auto's ten dienste van het openbaar verkeer en dus is het noodig, dat in de cabine van autobus- sen aanwezig is een kaart, waarop is aan- 1 gegeven het aantal werkuren. Elke 4 weken wordt zoo'n kaart vernieuwd en moet dan verwisseld worden. Twee chauffeurs in dienst van den heer A. S., autobusdienst- ondernemer Bergen—Alkmaar, de heeren K. S. en I. H. W. H., die zulks hadden ver- zuimd, werden heden ter zake deze nalatig- heid ter verantwoording geroepen en ieder tot 2.50 boete of 2 dagen hechtenis ver- oordeeld. OOK HET IJS WORDT ALS OPENBARE WEG AANGEMERKT. De smid G. M. te Limmen was op 21 Febr toen hij zich op de schaats bevond, teneinde een locale hardrijderij om spek en erwten bij te wonen, zoo vrij, zich niet te storen aan het verzoek van brigadier de Koekkoek, aan wien de handhaving der orde op het terrein van den wedstrijd was opgedragen, om niet voortdurend door mede te rijden met de mededingers, den goeden gang van zaken te belemmeren, met gevolg, dat hij een bekeu- ring opliep. De opposante smid sprak thans zijn twijfel uit omtrent de rechtmatigheid van het optreden der Rijksveldwachters, doch zoowel ambtenaar als kantonrechter pro- beerden hem dit wanbegrip uit het hoofd te praten, terwijl bovendien een geldboete van f 7 of 7 dagen hechtenis mede als krachtig werkend bekeeringsmiddd werd aangewend. Evenals dit huis ben je ook raadselachtig". „Ik heb van geheimenissen gehoord, die waard zijn opgelost te worden". „0 ja, ik ook". „Ik hoop, dat ik er ook zoo een zal zijn". „Het kan wezen, wie weet? Ik moet je zeg- gen, dat ik altijd van geheimzinnigheden ge- houden heb". „Beteekent dat dat je misschien ook nog eens van mij zult houden?" Hij was opgewonden. Zij stond op met een blik half lachend, half nog iets anders. Misschien was het dat andere, dat zijn bloed sneller door zijn aderen deed vloeien. „Nog eenmaal? Wie kan vooruit zeggen wanneer? Laten wij hopen, dat het morgen een mooie dag is. Als je het goedvindt wou ik nu wel naar die prachtige slaapkamer gaan, die voor mij bestemd is, hoop ik, ten minste voor vannacht. Ik ben wel een beetje moe, van de reis en al de gebeurtenissen van dezen dag". „Mag ik je tot aan de deur van de wonder- voile learner brengen?" „Ja, natuurlijk". Zij gingen naast elkaar de trap op. Boven gekomen ging zij eerst rechts, toen nog eens rechts en nog eens rechts. „Weet je zeker dat wij niet verkeerd loo- pen. Het doet mij hier denken aan een dool- hof met a] zijn kronkelpaden". „Neen, 't is goed, aldoor rechts; hfer is de prachtige kamer". Zij was op het punt dan knop om te draaien. toen de deur onea ains en Ptioabe. PRINCIPIEEL IN 'T ONGELIJK GESTELD. De heer A. J. v. D., een te Alkmaar wonend metselaar, minnaar van wandelen en natuur- schoon, had zich op 3 Maart opgehouden op zeker punt van de bekende Sandersloot in het restant van het bekende Bosch „Van Foreest", ten einde het ijsvermaak op de Heilooerijsbaan rustig te kunnen gadeslaan, toen hem en vele anderen door den brigadier de Koekkoek werd beduid, zich te verwijde- ren, daar zij zich op verboden terrein be vonden. Aan deze lastgeving werd wel gevolg gegeven, doch de heer v. D., die twijfelde aan de rechtmatigheid dier vordering, ver- zocht den brigadier proces-verbaal op te maken, opdat deze aangelegenheid in prin- cipe door den kantonrechter kon worden uitgemaakt. Als de onverschrokken strijder voor het recht betrad de heer v. D., voorzien van een keurig uitgevoerde situatiekaart, waarover hij het oprecht gemeende compliment van den kantonrechter in ontvangst mocht ne- men, heden de rechtzaal, geflankeerd door twee getuigen a decharge, de heeren Hoek en Bakker, die met den verdachte de meening waren toegedaan dat bedoelde plek, die geen enkel kenteeken van Bosch vertoonde, niet kon worden aangemerkt als vallende buiten de openbare wegen of voetpaden. Zoowel ambtenaar als kantonrechter bleken een an dere opinie te zijn toegedaan en er volgde mitsdien veroordeeling, echter tot slechts 0 50 boete of 1 dag hechtenis. De kanton rechter adviseerde voorts den veroordeelde om, indien hij iets wil bereiken met betrek- king tot ontheffing van het verbod. zich te wenden tot de vereeniging voor behoud van natuurmonumenten, aan wien de zorg voor het bosch van Nyenburg is opgedragen. GEDUPEERDE BAKKERS. Teneinde hun clientele, die zich in zeer uit- gebreiden kring bevinden, behoorlijk en op tijd te bedienen. zijn de broodbakkers van den grooten polder H. H Waard, nolens volens gedwongen, vroeger met hun arbeid te beginnen dan de arbeids- en bakkerswet hun toestaat met het treurig gevolg, dat zij in conflict komen met genoemde nuttige maar lichtelijk lastige wetten en als overtreders voor den kantonrechter worden geroepen. Zoo stonden heuen 2 van die biave deegbe- werkers uit den Blauwen Reiger-polder te- recht, de eerste, Simon D.. omdat hij op 7 Maart 'n gezel omstreeks 4.30 uur in den morgen had belast met deegbereiding, de tweede Cornelis R. als patroon zelf, die rog- gebrooddeeg had gereed gemaakt voor de electrische bemalmg. De twee bakkers ontwikkelden met klem de moeilijkheden, die de wet hen in den weg legt en zoowel ambtenaar als kantonrechter waren het roerend met de verdachte eens, doch de kantonrechter is niet aangewezen om de wet te beoordeeler., doch om haar te handhaven en alzoo werd de eene lamen- teerende fabrikant van goed doorbakken plaatbroodjes en croquante kadetjes veroor- deeld tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis en de zelf-werkende patroon heengezonden zonder straf. DE MAGNETISEUR VERDACHT ALS KWAKZALVER. Een 32-jarige magnetiseur uit Amsterdam had zich heden te verantwoorden wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde te Limmen in de maanden AugustusSeptem ber van het vorige jaar. Hij zou als toen een 10-jarig meisje, dat laboreerde aan een vocht- afscheiding veroorzakende aandoening van het oor, na gedaan onderzoek, hebben be- handeld met een door hem bereid praeparaat dat in druppels moest worden aangewend. De verdachte magnetiseur gaf toe geener- lei bevoegdheid als medicus te bezitten, doch hij ontkende ten stelligste, in flagranten strijd met de getuige, het meisje onderzocht en het geneesmiddel te hebben geleverd. De huishoudster voegde aan haar verklaring echter nog toe, dat op voorschrift van ver dachte het oorgezwel na de behandeling met de druppels moest worden gereinigd met groene zeep. Men had hem voor den drank 2 ter hand gesteld. De ambtenaar noemde verdachte een ge- vaarlijk mensch. Zijn houding, waarbij hij alles pertinent ontkende, noemde het O. M. afkeurenswaardig. Spreker meende termen te hebben, hier de hoogste boete te moeten re quireeren en vorderde f 300 boete of 100 da gen hechtenis. Verdachte bleef bij zijn ontkentenis en be- weerde zich niet bewust te zijn, iets onrecht- matigs te hebben bedreven. In Amsterdam behandelde hij een politie-commissaris en de echtgenoote van een dokter, terwijl hij in 't minst niet wordt lastig gevallen. De kantonrechter zeide in zijn vonnis over tuigd te zijn, dat hij in zijn kanton bekend staat als een clement rechter. Evenwel achtte hij het in casu noodzakelijk paal en perk te had, kwam de kamer uit. „Ik moest even kijken of alles in orde was. Kan ik nog iets voor u doen? Ik ben vroeger kamenier geweest". „Neen, dank je; 't is heel vriendelijk, maar ik wil je nu niet meer lastig vallen van avond ten minste niet". Het meisje groette en Hep de gang in. Betty keek haar na en zei: „Ze komt zeker uit Cornwallis: ik heb aan tafel op haar gelet. De meeste meisjes uit die streek heb ben eeri goede houding. Je hoeft ze niet te zeggen, dat ze hun schouders omlaag moeten houden en het hoofd rechtop. Dank je wel voor je geleide. Wou je de kamer soms even bekijken? „Ja graag". Zij ging vooruit. Hij nam de kamer op met een eenigszins onderzoekenden blik. „Hij is groot genoeg". „Ja vreeselijk groot. Ik zal er nog in ver- dwalen, maar daar wen ik wel aan. Maar er is licht genoeg, ach er is van alles genoeg en dat is al wat waard. Maar zeg het is zulk een vreeselijk groot huis zou er iemand in mijn nabijheid slapen?" „Mijn eigen kamer is hier om den hoek. Ik zal de wacht voor je houden en over je wa ken. Als je er liever verandering in wilt bren gen dan kan dat morgenochtend geschieden" „Ja, dank je. Als we morgenochtend maar niet weggezonden worden. Het is heel aardig dat je zoo voor mij zorgt Goeden nacht!" Goed an nacht! Zij gaven elkaar de hand; hij groette en ke* UKisiG. ddi itaai" gAor hcLdmci- gdiolcsa stellen aan dergelijke kwakzalverij en meen de hij dus, zich geheel aansluitende bij het requisitoir, den verdachte te moeten veroor- deelen conform den eisch van het openbaar ministerie. Alzoo werd de heer v. d. P. veroordeela tot 300 boete subs. 100 dagen hechtenis. GEEN OOG VOOR DE BEELDENDE KUNSTEN. De globetrotterende handelaar in kunst voorwerpen Herm. Gerrit Ch., gedomicileerd te Oldenzaal, trachtte ook te Alkmaar en te Bergen zijn schatten voor een zacht prijsje aan het begeerige volk te vermasselen, doch wordt helaas maar altijd tegengewerkt door de gemeentelijke autoriteiten, die hem geen vergunning voor zijn handel willen verlee- nen. Het is in dezen omtrek misere ouvermet een praatje en heden werd den miskenden kunsthandelaar veroordeeld wegens overtre- ding van het ventverbod tot 2 maal 2.50 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. DIVERSE SUKKELAARS MET ONBETROUWBARE OF TROUWE- LOOZE FIETSLANTAARNS. Een drietal overtreders van artikel 59 der motor- en rijwielwet, reden zonder licht. wer den achtereenvolgens voor den rechterstoel ge roepen. Als no. 1 de heer P. v. d. H., hande laar te Alkmaar, die in den nacht van 27 op 28 Maart door zijn eletcr. fietslantaarn werd gefopt. Daarop een jeugdig varensgezel J. H. B. aldaar, welk jongmensch bij het over- brengen van spoedboodschap in den laten avond van 17 Maart, in de gauwigheid op een geleende fiets zonder lichtapparaat was gesprongen. Deze heeren zonder lamp liepen toch tegen de lamp en werden heden ieder tot 2 boete of 2 dagen veroordeeld. VERMAKELIJKE SCeNE. De 18-jarige telegrambesteller A. v. L. te i Alkmaar was in den avond van 29 Maart, terwijl hij zich op zijn dienstrijwiel in functie bevond, op den bon gezet, omdat zijn rijksrij- wiel niet op de behoorlijke wijze was ver- licht. Het blijkt n.m. dat het Rijk onooglijke en verouderde petroleumlantaarntjes ver- strekt die bij elke wiiidvlaag, tocht of krach- tigen schok onherroepelijk uitdooven. En als dan een proces-verbaal en veroordeeling volg de, dan moet de telegrambesteller de boete uit eigen zak betalen! Het slachtoffer van deze geschiedenis, de heer V. L. demonstreerde zoo'n lantaarn- tje pas fonkelnieuw ontvangen en wist den kantonrechter zoo afdoend te overtuigen van de ondeugdelijkheid deze „rare oliepitjes" dat hem geenerlei straf werd opgelegd. DE VERKEERSREGELEN V'ORDEREN IEDERS OPLETTENDHEID. De petroleumdistribuant J. C. B. te Alk maar raakte op den Schermerweg met zijn handwagen rijdend, het onderscheid kwijt tusschen fietspad en rijweg, juist op het mo ment, dat een dienaar van den H. Herman- dad zijn scherpziend oog op hem vestigde, welke belangstelling hem noodlottig werd en heden leidde tot veroordeeling bedragende 3 boete of 3 dagen. HIJ WIST ER MEER VAN DAN DE AMBTENAAR OF KANTONRECHTER De arbeider en chauffeur Sjoerd de V.,oud 26 jaar te H. H. Waard is blijkbaar 'n duch tig kenner van de verkeerswetten en trachtte heden met zijn wijsheid zelfs den kantonrech ter schaakmat te zetten. Hij stond terecht wegens overtreding van de maximum snelheid 20 K. M. op den Waardijk onder Oterleek, die hij op 23"Maart met een snelheid van 36 K. M. op zijn motor bereed. Hij beweerde nu echter dat op dien dijk geen maximum snelheid bestond omdat rechts van den weg geen waarschuwings- bord was geplaatst. De heeren glimlachten medelijdend, waar op de landelijke amateur-jurist tot 5 boete of 5 dagen werd veroordeeld. SCHRIFTELIJK VONNIS. W. B., chauffeur, Helder, beklaagd van AMSTERDAM, Nieuwendijk 225-229. UTRECHT, Oude Gracht 151. ging de kamer uit. Toen hij weg was bleef zij staan op de plek waar hij haar verlaten had, starende naar de dichte deur. Het was of zij hoopte, dat de deur weer opengedaan zou worden. „Hij is niet vlug in het begrijpen van iemands bedoeling, maar misschien wil hij liever niet begrijpen; in dat geval begrijp ik eigenlijk niet wat ik hier uitvoer, of waarom hij mij hier mee naar toe heeft genomen. 't Is niet of wij niet getrouwd zijn". Talbot's gedachtengang was zeer verschil- lend, toen hij de gang doorliep. „Die lamme John Eva! Het zou mij niet 'verwonderen of dat is de kamer waarin de oude man gestorven is. Ik durfde er met haar niet over praten, maar dat groote bed! Het deed mij een rilling over het lijf gaan. Ik dacht aan hetgeen Wilson mij verteld had, dat de oude man dood op zijn bed gevonder was, met zijn gezicht naar den muur en zijn vingers nog uitgestrekt naar de electrische schel. Als het eens spookt in die kamer! Ik moet er maar iets op verzinnen en haar voor- stellen van kamer met mij te ruilen. Maar ik vrees, dat zij er geen lust in heeft, of ik moest een goede reden weten op te geven, en dat doe ik liever niet". Het was aan het eind van de gang geko men en bleef staan rondkijken. „Ik zei, dat mijn kamer juist om den hoek was, maar dat schijnt niet doo te wezen. Ik mag doodvallen als ik weet waar het is; 't is net een konijnenhol. Daar komt iemand aan, Phoebe geloof ik. 2ij gaat een andere gang AH; M daar mfiiski" aanrijding met een autobus van een slagers- kar op den Helderschen weg is ontslagen van rechtsvervolging. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 5 April 1929. C. K. te Alkmaar, overtreding Invalidi- teitswet, 7 boete of 7 dagen hechtenis. J. F. v. d. P. te Amsterdam, overtreding art. 436 Wetboek v. St., 300 boete of 100 dagen hechtenis. W. F. H. R. te Amsterdam, overtreding bouwverordening f 6 boete of 6 dagen hech tenis. W. T. te Egmond Binnen, A. J. v. D. te Alkmaar, overtreding art. 461 Wetboek v. St., de lste 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e 0.50 of 1 dag hechtenis. C. R. te Heer-Hugowaard, D. W., J. V. te Zuid- en Noord-Schermer, overtreding ar- beidswet, de lste geen straf toegepast, de 2e 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e 7 boete of 7 dagen hechtenis. J. v. E. te Haarlem, overtreding spoorweg- wet, 6 boete of 6 dagen hechtenis. D. J. te Schoorl, C. P. te Noordscharwou- de, A. K te Zuidscharwoude, dronkenschap, de lste 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. K. S., J. H. W. H. te Bergen, C. B. te Heemskerk, P. K. te Hoorn, overtreding wet op openbare middelen van vervoer, de lste en 2e iedtr f 2.50 of 2 dagen hechtenis, de 3e f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e 1 boete of 3 dagen hechtenis. G. N. te Krommenie, J. D. te Hoorn, A'. S. te Schagen, overtreding trekhondenwet, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. D. H. H., P. J. K. te Bergen* G. M. te Limmen, J. Z., J. G. te Egmond aan Zee, B. H. te Leeuwarden, J. B. te Broek op Lan- gendijk, G. H. te Oudkarspel, L. F. S. te Sint Pancras, P. B. te Oterleek, J. F. B. te Am sterdam, P. J. P., H. de H., P. W. B., N. L., D. K., H. G. C., H. J. de G. te Alkmaar, overtreding politieverordening, de lste en 2e ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 4e en 5e ieder 1 boete of 1 week tucht- school, de 6e en 9e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e en 16e ieder 5 boete of 5 d^gen hechtenis, de 7e, 8ste, lOe, 12e, 13e en 14e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de lie 7 boete of 1 week tuchtschool, de 15e en 18e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 17e f 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. J. de G. te Egmond aan Zee, C. M. te Eg mond Binnen, P. A. te Heemskerk, J. J. de V.. J. K. te Heiloo, G. S„ H. v. d. B. te Bever- wijk, C. G., B. Th. S., G. H. R. te Bergen, W. F. te Uitgeest, J. C. B., J. P., H. S., C. K. de R.. A. S., J. K., A. v. L., J. H. B., P. A. v. d. H. te Alkmaar, G. A. te Opmeer, A. B. te Berkhout, L. F. S. te Koedijk, P. W. te Steekeren (Belgie), Th. D. te Tuitjehorn, K. de J. te Beemster, W. de V. te Enkhuizen, S. W. te Anna Paulowna, C. Z. te de Rijp, R. N. R. B. te St. Maarten, J. B. teZuid scharwoude. A. J. H. te Zijdewind, N. G R., C. B., W. F. M. te Schagen, W. K. te Sint Pancras, S. de V., J. C., S. D. te Heer- Hugowaard, P. B. te Obdam, overtreding Motor- en Rijwielwet, de lste, 2e, 3e, 4e, 5e, 9e, lOe, lie, 15e, 17e, 21ste, 24sfe, 27ste, 28ste, 3lste, 37ste, 39ste en 40ste ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e, 25ste, 30ste, 34ste en 35ste ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 7e, 12e, 14e, 22ste, 32ste, 33ste en 36ste ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de Sste, 19e, 20ste, 29ste en 40ste ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 13e en 23ste ieder f 4 en 2 boeten of 4 en 2 dagen hechtenis, de 16e en 38ste ieder f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 18e geen straf toegepast, de 26ste 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 30ste 10 en 4 boete of 10 en 4 dagen hechtenis, de 34ste 6 boete of 6 dagen hechtenis. DE KLEEDINGLEVERANTIE AAN POLEN. De Hooge Raad heeft Vrijdag arrest gt wezen in de zaak tusschen de N. V. Holland sche Sigarenfabrieken en den Staat. Bij inleidende dagvaarding had de N. V. gesteld, dat zij met de andere maatschappij- en heeft gevormd de Poolsch-Hollandsche Handels-societeit of Syndicaat, welke beoogde een commissie naar Polen uit te zenden met het doel handelsrelaties aan te knoopen Verder was gesteld, dat de liquidateur van het Rijksbureau voor kleedingvoorziening, de heer Herzberger, met het Syndicaat is over- eengekomen, dat bedoelde commissie zou trachten in Polen Rijkskleeding te verkoopen ter waarde van ongeveer 15 millioen gulden en dat het Syndicaat 3 pet. van het factuur- bedrag zou ontvangen. Inderdaad is daarop aan Polen voor f 14,128,946 aan kleeding verkocht, welke Het meisje verdween, maar toen hij haar weer riep kwam zij terug. „Kun je mij ook zeggen, waar mijn slaap. kamer is?". Zij wees naar het eind van den gang, waar zij juist vandaan kwam. ,,De derde deur rechts, mijnheer". Zonder op hem te wachten verdween zij. Er was niets meer van haar te zien. ,Waar is ze in eens gebleven? Het is be- paald een konijnenhol. Morgen bij daglicht zal ik het huis van den zolder tot den kelder opnemen. Ik ben zeer benieuwd welk soort huis het hier is; ik geloof dat er hier veel merkwaardigs te zien is. De derde deur rechts, zei ze. Die gang herinner ik mij wel eenigszins. Ha, daar is het!" De kamer welke hij binnentrad was klei- ner dan die waar bij Betty gebracht had, maar toch rijkelijk groot genoeg. Hij keek om zich heen. „De gelijkenis op een rariteitenwinkel is even groot als in de andere vertrekken geen enkele van die meubelen lijkt mij aan de Talbot's te hebben toebehoord. 't Is of ze uit alle oorden der wereld bijeengeraapt zijn. Wat is dat?" Hij was bij de tafel gekomen, die midden in de kamer stond. Er lag een langwerpig, blauw couvert op. Niet alleen met twee lakken verzegeld, maar er zat bovendien een strook- je papier omheen, dat ook met lakken was vastgemaakt. En er stond iets op geschreven. „De2e enveloppe moet ter hand gesteld worden aan Percival Talbot wanneer hij den moed heeft ooit aijn voeten te zetten op het grogclgrbiccl vaty„Monniks!aud". *0. 88

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5