Rechiszake^ Sport Boeken zijn en worden afgesloten voor den verbouw van winterkool in verschillencle polders, tot zelfs in de IJpolders en bezuiden Amster dam. We vernamen dat de prijzen varieeren van 175225 per spoorwagen van 10.000 'Kg., aan water of spoor geleverd, terwijl ihet planten en wieden voor rekening van den huurder van het land komen. Het is dus te verwachten, dat de met kool beplante opper- vlakte dit jaar weer niet geringer zal zijn dan het vorige. Dat men geen inkrimping van de aanvoe- ren verwacht, lijkt ook wel uit de machtiging, die het Bestuur van den Noordermarktbond aan de te houden Algemeene Vergadering vraagt om in het volgend jaar de veiling te vernieuwen en uit te breiden. En evenzoo wijst daar op de gebleken noodzakelijkheid om een ander betaalkantoor te krijgen met vergaderzaal. 't Lijkt ons in dit overzicht niet ondienstig nog op een paar euvelen te wijzen, die de 'laatste maanden aan velen aanstoot heeft ge- geven n.l. het fooienstelsel en het te laagge wicht, dat de bouwer voor zijn producten krijgt of de koopman krijgt. Meende men een paar jaar geleden het middel gevonden te hebben, om het eerste uit te roeien, het blijkt wel, dat men .zich daarin ten zeerste heeft vergist. Er waren flinke boeten op de overtre- ding der voorschriften gesteld, zoo hoog, dat men er van overtuigd was, dat het stel- sel nu met wortel en tak was uitgeroeid. Het heeft niet geholpen. Het beste middel lijkt ons toe: ontslag aan den arbeider, die fooien aan neemt, royeering als lid der tuinbouwveree- niging van dengene die fooien geeft en uit- sluiting van de veiling van den koopman, die hetzelfde doet. Laat er eens een voor- fceeld gesteld worden en wij houden ons er van overtuigd, dat dit stelsel tot het verleden behoort. Dezelfde strafmaatregel ten aan- zien van het gewicht toegepast, natuurlijk als gebleken is, dat opzet in het spel is, en wij durven voorspellen, dat het uit is met frauduleuse handelingen, voor zoover die kunnen worden opgespoord. Wat tie roode-koolprijzen betreft, deze zet- ten niet bemoedigend in n.l. 6.3013.10 Elken dag echter liep de prijs, vooral voor de kleinere soort op, zoodat Zaterdag 17.60 kon worden gemaakt. Voor groote steeg de prijs op sommige dagen ook. Zoo was Don derdag de laagste prijs 8.20. Voor tweede soort of doorschot werd Woensdag 7.40 13.60 besteed, Vrijdag 8.40—/ 15.80. De totaal-aanvoer beliep nog ongeveer 35 spoorwagens, die een flinken gemiddelden prijs opleverden. De gele kool bleef ongeveer op denzelfden prijs. Den eersten dag der veilingsweek was de noteering 3.606.30. Donderdag kon voor het meest gezochte kleingoed 7, Vrij dag zelfs 7.90 gemaakt worden. Zaterdag werd 2.80 tot 6.50 besteed Tweede soort bracht Woensdag 24.40 op, Vrijdag 2.705.70. De prijzen dezer kool zijn te laag. En de voorraad hiervan is juist zoo groot. Woensdag alleen waren er ruim 27 spoorwagens aan de veiling, Zaterdag ruim 26 spoorwagens; in 't geheel werden er de ze week 97 spoorwagens geveild; voor dezen tijd is dit een ongekend groote hoeveelheid. Deensche witte kool steeg vrij aanzienlijk in prijs. Voor de meest gezochte soort en kwaliteit werd de vorige week meestal min der dan f 9 betaalt in maximum, nu was dit al dadelijk 10.50. Elken dag kwam daar een flinke verhooging bij, zoodat Zaterdag tot 14.30 werd betaald. Voor groote witte kool was aanvankelijk de minimum-prijs 7.70; ook deze steeg in den loop der week, zoodat Zaterdag de laagste noteering 9 was. Ongeveer 28 spoorwagens werden van deze koolsoort nog aangevoerd. Met de hooge prijzij der uien is het gedaan. Op 11 Maart werd 22.9030.30 ge maakt, nu was de prijs 8.809.60 op 2 April, dus 3 weken later. In den loop der week zakten de prijzen nog: Zaterdag was de noteering 6.50—/ 8. Voor grove uien was de prijs Dinsdag 6.80—/ 8.20, Don derdag 5.806.80. Drielingen golden van 6—/ 7.90. De aanvoer van peen en bieten was gering Voor peen werd Donderdag 4.604.80 besteed, Zaterdag 3.80. De prijs der ibeten liep van 3.10—/ 4.10. Spinazie bracht Dinsdag 25.60—/ 27.80 op, Vrijdag 15.1027,60, goede prijzen dus. Uit het feit, dat over de veiling der L. G. C. civer Maart ongeveer 700.0(V) is omge- zet en over die van den Noorde.marktbond ruim 1 millioen, blijkt wel, dat de aanvoeren zeer belangrijk zijn geweest. CASTRICUM. Zondagavond had in de zaal van de Rustende Jager door de tooneelvereeniging ,,Ons Vermaak" de opvoering plaats van het tooneelspel in drie bedrijven, getiteld: „Hun Kind", geschreven door van Eegelen, en bewerkt door Jan Grosvcl. „Ons Vermaak" heeft eer van haar werk. Het stuk werd goed gespeeld en boeide van het begin tot bet einde. De rol van den blinde, een zeer moei- lijke rol, werd bizonder goed vertolkt. Alle medewerkenden hebben het spel gespeeld op een wijze die een ieder heeft doen genieten. De bloemen aan het einde van het derde be- drijf aan geboden, waren ten voile verdiend. Alle aanwezigen. de zaal was tot de uiterste hoeken gevuld, hebben een mooien en genotvollen avond pchad Een gezellig bal besloot deze laatste uitvoering in dit seizoen. EGMOND-BINNEN. Raadsvergartering. Maandagavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge- meester Bos. Alle leden waren aanwezig. Ingekomen zijn: een schrijven van de Federatie voor behoud van natuurschoon, verzoekende als lid toe te treden, welk schrijven op voorstel van B. en W. voor kennisgeving werd aangenomen; een schrijven van mej. A. Bellemande .Waard met verzoek haar vergoeding als raadhuisschoonmaakster te verhoogen en te brengen van 100 per jaar op 3 per week of f 156 per jaar. De meerderheid van B. en W. stelde voor deze vergoeding te brengen op 150 per jaar. de minderheid wil haar brengen op 125. De heeren hielden technische bespre- kingen over de werkzaamhed-n, waama het voorstel der meerderheid tenslotte in stem ming werd gebracht en verworoen werd met 2 tegen 5 stemmen (voor de heeren Dekker en Bras), zoodat de werkster gevraagd zal wor den of zij genoegen neemt met 125; een schrijven van C. Mienis verzoekende al- geheele electrificatie van de Egmondermeer zondcr extra kosten. B. en W. stelden voor, dit schrijven, gezien het in de vorige vergade ring ingenomen standpunt, voor kennis geving aan te nemen; aldus besloten. een schrijven van Ged. Staten, houdende vernietiging forensenaanslag Roozen over de jaren 1926/1927 en 1927/1928. B. en W. stelden voor in beroep te gaan, evenals van de vernietiging aanslag 1925/1926, waartoe in de laatste raadszitting werd besloten. De Raad ging hiermee accoord. een schrijven van den minister van onder- wijs, Kunsten en Wetenschappen, houdende dat voor een tweede leerkracht aan de O. L. school voor 1929 geen Rijksvergoeding wordt gegeven. De reden hiervan is, dat over 1928 geen 33 leerlingen gemiddeld de school be- zochten. Naar alle waarschijnlijkheid zal ech ter in 1929't gemiddeld aantal 33 bedragen, zccdat over 1930 de Rijksvergoeding zal wor den verkrcgen, waarom B. en W. dan ook zouden wiilen vocrstellen deze 2e leerkracht op gemeentekosten aan te stellen tijdelijk tot 31 Dec. 1929. B. en W. hebben overwogen, dat wanneer men er een eenmansschool van maakt het leerlingental zeer waarschijnlijk zal verminderen, terwijl men toch iemand met handwerkakte zal moeten aanstellen. De heer Bras vroeg of het niet mogelijk is, dat nog meer kindcren de school bezoeken De voorzitter antwoordde, dat hij hoopte hiermee (e bereiken, dat ook de andere kinde- ren cie school zullen gaan bezoeken, nu men ziet dat de gemeente zooveel wrnscht te doen in het belang van het onderwijs. De beer Dekker: „dat hoop ik". Zonder hoofd. st. werd de gevraagde mach tiging verleend. Op voorstel van B. en W. werd de woning in het Vogelenwater, bewoond door K. de Rooy, onbewoonbaar verklaard, daar de eige- naar de vereischte verbeteringen niet wenscht aan te brengen. Door den burgemeester werd cen crediet aangevraagd voor een uniform voor den nieu- wen buitengewoon-gemeenteveldwachter. De heer van der Molen vroeg of het wel noodig is een buitengewoon-gemeenteveld- wachter aan te stellen. De voorzitter achtte de hoek bij1 „De Drie Egmonden" zeer gevaarlijk en deze agent is speciaal voor de verkeersregeling op drukke Zondagen. De heeren de Waard en Straathof voerden aan, dat op dorpen men nergens een verkeers- agent ziet. De heer Apeldoorn wilde Iiever een drietal palen plaatsen. De voorzitter: De heeren Groot en Dekker vinden het onverantwoord, wanneer het ver- keer niet wordt geregeld. De kwestie werd ten slotte in stemming gebracht en verworpen met 2 tegen 5 stemmen (voor de heeren Dek ker en Groot). Besloten werd palen te doen plaatsen. De heer van der Molen zou gaarne de steeg bij Apeldoorn behard zien. Dit were toegezegd, zoodra oude steenen over zijn, evenals de Boonakkersteeg. De heer Straathof vroeg wanneer de aan- sluitingen aan de electrische kabel zullen ge schieden. Door do vorst is dit werk vertraagd, doch waarschijnlijk reeds a.s. week zal het werk in orde zijn. Hierna sluiting der openbare vergadering. SCHERMERHORN. De rekening van de Boerenleenbank over 1928 was groot in ontvangsten en uitgaven 480587.07, waaronder een bedrag van 1275.73 voor op de reserve gebrachte winst. De balans voor bezittingen en schulden gaf aan een bedrag van f 285690.89. Het aantal spaarders bedroeg 374 met een saldo van 260429.68. Het reserve-kapitaal is groot 10781.66. NOORD-SCHARWOUDE. Het 10-jarig bestaan v. rt. Bond van O verheirtspersoneel. Zaterdagavond werd het 10-jarig bestaan van de afdeeling Noord-Scharwoude fees- telijk herdacht in het lokaal van den heer Schoenmaker. Voor het hoofdbestuur was de heer Staal aanwezig, die over de eigen or- ganisatie sprak en tevens over de moderne vakbeweging in zijn geheel, zooals deze thans samenwerkt met de S.D.A.P. De afdeelingen van de S.D.A.P. en de an dere vakorganisaties van den Langendijk waren vertegenwoordigd en complimenteer- den de feestvierende afdeeling. Tevens was de afdeeling Alkmaar van het Overheidsper- soneel vertegenwoordigd als oprichter van de afdeeling alhier. Diverse bloemstukken werden aangeboden. Het geheel werd opgeluisterd door muziek van de heeren Swager en Van Twuyver en met zang en voordrachten van den heer J. Eecen, aan wien dit best toevertrouwd was. Het was voor de afdeeling een mooie avond Zondagmorgen is een bloemstuk gelegd op het graf van een der oprichter wijlen den heer G. Versteeg. Dr. H.NANNING's HAEMOFERRIN Bloedvonmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.Vi flesch. /1.6Q p Vz flesch VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 8 April. NACHTELIJKE ESCAPADE De landbouwer Willcm v. D., die den poli- tierechter de eer bewees persoonlijk te ver- schijnen, had zich schuldig gemaakt aan erf- vredebrcuk, aangezien hij in den nacht van 28 op 29 Januari buiten toestemming van den eigenaar zich bevond op het erf van den ge- tuige Hoogeboom, landbouwer te Egmond- Binnen. Hij was over cen hek geklommen. Een gezellig kaartavondje werd door hem op die avontuurlijke wijze besloten. Men verdenkt hem op bedoeld erf te heb ben wiilen stroopen, aoch dit werd door verdachte als laster beschouwd. Wel heeft hij bij de klimpartij over het hek zijn schoei- sel uitgetrokken. doch dit deed hij uit zuiver bezorgdheid voor de nachtrust van Hooge boom De nachtelijke indringer werd op het erf gesnapt door de jachtopzieners v. d. Berg en Dit men. Hij pakte direct zijn biezen zon der uitlee van ziin pjaiyjen te geven. Thans beweerde hij zijn pijp op het erf te hebben achtergel; en. Op Hoogeboom's erf werden echter wildsirikken aangetroffen. Naar aanleiding van ingekomen klachten werd 's nachts in die buurt door de politie gesurveilleerd Tegen v. D. werd gevorderd 25 boete of 25 dagen hechtenis. Hij werd veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis, maar wil perse in hoo- ger beroep gaan. IJSONLUSTEN TE ZIJPE. Gedurende het beroemde ijs-oproer te Zij- pe op 9 Februari maakte de 53-jarige veehou- der Dirk B. zich zoo overstuur, dat hij den brigadier der Rijksveldw. Holema, die daar aanwezig was tot handhaving der orde, luid- kcels 'n beleediging toeschreeuwde. Nu stond het mannetje, dat er heelemaal niet bloed- dorstig uitzag, heden terecht wegens beleedi ging van een ambtenaar. Verdachte had voorzichtigheidshalve mr. D. Sluis uitgekozen als verdediger. Volgens Brig. Holema had beklaagde zich dien dag nogal uitgesloofd. Verdachte deed een be roep op de rechtbank met het oog op zijn zenuwen en zeide zich het gebeurde niet meer te herinneren. Verondersteld wordt dat verdachte „etwas angeheitert" was op dien rumoerigen dag. Brigadier Holema stelde in 't licht op een vraag van mi. Sluis, dat de politie strikt neu- traal was gebleven. De officier releveerde, dat verdachte een net burger, beter voor- beeld voor de jeugd had moeten geven en vorderde J 20 bcete of 20 dagen. Mr. D. Sluis memoreerde in een sympa- thiek speechje het gebeurde en gaf een ori- gineele definitie van het woord „Hufter". Hij hing een treffend bceld op van den so- lidariteits-zin van den Westfries in combi- natie met de liefde voor de iissport en schet- ste in welsprekende bewoordingen de teleur- stelling der ijsfeestvierende Westfriezen van Burgerbrug en omstereken toen hun prachti- ge ijsbaan dreigde vernield te worden. Pleiter eindigde met de uiterste clementie voor zijn cliente in te roepen, waarop ver dachte in een breed gemotiveerd vonnis, waarvan mr. Muller afkeurde de stemming die tegen de politie heerschte destijds te Bur gerbrug, werd veroordeeld tot 40 boete of 20 dagen. JEUGDIGE INBREKER. De 20-jarige loopjongen Simon Frans v. V. te Alkmaar heeft in den nacht van 14 Januari zich met behulp van een valschen sleutel toegang verschaft tot den winkel van de patroonsbakkerij in het Payglop te Alk maar. Hij heeft ontvreemd een bedrag van L25 en een zakje met rozijnen. Thans terecht staande erkende hij hetgeen hem is tenlaste gelegd. Het schijnt dat hij zijn zinnen heeft gezet niet op de patroonsbakkerij, doch op de zee- vaari, waarbij hij echter niet gesteund wordt door zijn vader. De zaak wordt aangehouden tot over 3 weken, tot nader onderzoek. HELING VAN SNOEPGOED. De niet aanwezige verdachten S. en M. te Helder hebben geprofiteerd van door misdrijf verkregen gebakjes. Eisch tegen ieder van deze snoepers 10 boete of 10 dagen. Vonnis 5 boete of 5 da gen. LASTIG EN BRUTAAL. Zekere heer H. J D. die te Alkmaar op 6 Maart werd ingerekend door den agent van politie v. d. Burg, aangezien mijnheer D. zich in kennelijken staat bevond, heeft zich toen verdienstelijk gemaakt door den agent een geheele serie beleedigingen toe te voegen. De officier eischt tegen dezen alcohol-lievenden zwerver, die bereids 10 maal werd veroor deeld, 25 boete of 25 dagen. Vonis 7 boete of 7 dagen, aangezien van dezen kikker toch geen veeren zijn te pluk- ken. BELEEDIGING IN WOORD EN DA AD. De 18-jarige scheepsmaker H. J. L. te Hel der, die in den nacht van 23 op 24 Febr. aldaar den getiuge van Wouw opzettelijk be- leedigde, hem bovendien nog in 't gelaat spuwde, stond heden te dier zake terecht. Het is gebeurd in het Casino, alwaar ver dachte toegang verlangde, wat hem door den beleedigde, den nachtportier, werd gewei- gerd. Tegen het loslippige jongmensch werd gevorderd 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis 20 boete of 20 dagen hechtenis. Verdachte nam hiermede direct genoegen. VAN KWAAD TOT ERGER De 25-jarige boekhouder Teunis de J. te Winkel werd op 14 Maart door den rijksveld- wachter W. i :uines ge verbal iseerd wegens cen overtreding, in casu wieirijden zonder licht, bij welke gelegenheid de verontwaar- digde boekhouder den verbalisant toevoegde: Dit is schoftig dat je mij bekeurt! Verdachte, heden terecht staande, trachtte te doen uitkomen, dat hij niet bedoeld had Bruines te beleedigen. Hij heeft een ver- keerd woord ge'oruikt en dit speet hem. Verdachte staat zeer gunstig bekend en tegen hem werd geeischt 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis: Conform eisch. DE IMITATIE-ASSURANTIE- INSPECTEUR. Volgens door den heer politierechter ge- dane toezegging had heden de voortzefting plaats van het oplichtingszaakje tegen den reiziger Jurriaar. S. uit Amsterdam, die on- langs den cafehouder-straatmaker Spieren- burg te Alkmaar had weten te bewegen tot afgifte van 12 gulden, waarvoor hij een waardeloos document, dat een verzekerings- polis van de Nederlander van 1845 moest voorstellen. in de plaats kreeg. Bedoelde rei ziger had zich valschelijk voorgedaan als inspecteur van die bekende Maatschappij. De heer S. was thans in persoon present dank zij de welwillende tueschenkomst van een pl.m. 7 voet langen rijksveldwachter uit Amsterdam. Door hem werd de oplichting ontkend. Hij was werkelijk inspecteur tot 1 Januari 1929 Hij moest echter toegeven, daj hij de polis ztlf opgemaakt had en dit stuk dus waarde loos geacht kon worden. MotiefGeldgebrek, Het resultaat is dat de zaak opnieuw werd aangehouden en wel tot 13 Mei. Een reclasseeringsonderzoek werd intus- schen ingesteld. VRIJWILLIGE PROPAGANDIST VOOR WERKVERSCHAFFING. In deze zitting werden ook weder ter tafel gebracht de aangelegenheden van den heer J. N. v B. te Alkmaar, zulks met betrekking tot vernieling van een huisdeur, eigendom van den getuige Lakeman aldaar. Verdachte had op de zitting van 25 Maart, toen hij wegens bovenaangegeven vernie ling terecht stond, de toezegging gedaan, de toegebrachte schade te zullen restitueeren en nu zou heden worden gecontroleerd, de waarde van deze belofte. De heer v. B. was niet aanwezig, doch hij heeft de schade 10.50 voldaan. Eisch f 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis f 15 boete of 15 dagen hechtenis. DUBIEU5 ZAAKJE. De vlechter Willem S uit Wieringen heeft zich op 23 Febr. te Helder, in een cafe aan- gestelci op een wijze, die tengevolge had dat hij heden met gesloten deuren voor den poiitierechter moest terecht staan. Na de behandeling van dit niet voor het publiek toegankelijke proces werd de zitting gesloten. DRAMA IN HET JAGHTVELD. Een jeugdig metselaar uit Gemert, die ii hooger beroep voor het gerechtshof te 's-Her- togenbosch terecht heeft gestaan terzake dat hij in den avond van 12 Nov. j.l. te Gemert een onbezoldigd rijksveldwachter, die in het jachtveld op surveillance was, opzettelijk van het leven heeft wiilen berooven, door een met hagel geladen geweer op een afstand van twee meter op hem af te schieten, is thans wegens poging tot doodslag tot vier jaar ge- vangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Roermond had hem een gelijke straf opgelegd. OPLICHTING VAN EEN VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ. Vcor de arrondissementsrechtbank te Maas tricht stonden Maandag terecht een vader en zoon, beiden te Grevenbicht, ter zake van op lichting van een verzekeringsmaatschappij en vernieling. Beiden hadden n.l. een autobus gekocht voor f 9000, waarop zij 6000 had den af betaald. De autobus, die verzekerd was voor 9000, is verbrand. De heer Van Waegeningh, directeur van den warenkeuringsdienst, trad als deskundi- ge op. Het O. M. eischte tegen beide verdachten een jaar gevangenisstraf/ DOODSLAG. Voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch is in hooger beroep behandeld de zaak tegen een landbouwer uit Amstel, verdacht ter zake, dat hij op 17 Juni 1928 te Giessen voor- nemens was Van Tilborg van het leven te be rooven, opzettelijk gewelddadig dezen met een mes heeft gestoken, tengevolge waarvan deze een zware wonde neeft bekomen, waaraan hij is gestorven. De rechtbank had verdachte vrijgesproken op grond van gebrek aan wettig en over- tuigend bewijs. Na uitvoerig verhoor er waren zestien getuigen gedagvaard requireerde de advo- caat-generaal bevestiging van het vrijspre- kend vonnis. Uitspraak 22 April. SCHOOL VOETBAL 1929. (District Alkmaar). Programma. Afdeeling A. Deelnemers: No. 1 Ambachtsschool 1, No 2 Handelsavondschool, No. 3 R. H. B. S. 1, No. 4 Ambachtsschool 2, No 5 Ambachts- avondschool, No. 6 Handelsschool, No. 7 Rijkskweekschool, No. 8 R. H. S. 2. Zaterdag 13 April. A. 3.154.15. Ambachtsschool 1Han delsavondschool; terrein Sportpark A. B. 3.154.15 R. H. B. S. 1Ambachts school 2; terrein Sportpark B. C. 3.154.15. Amb.avondschoolHan delsschool; terrein Sportpark C. D. 2.003.00. RijkskweekschoolR. H. B. S. 2; terrein Sportpark A. Zaterdag 20 April. E. 3.154.15. Winnaar AWinnaar B; terrein Sportpark A. F. 3.154.15. Winnaar C—Winnaar D; terrein Sportpark B. Dinsdag 30 April. G. 2.304.00. Winnaar EWinnaar F; terrein Sportpark A. Prijzen. le prijs: Zilveren Krans (wisselprijs) aan geboden door den N. H. V. B. 2e prijs: Kunstvoorwerp aangeboden door het Algemeen Sportblad. Afdeeling A 1. Deelnemers: No. 1 Ambachtsschool 5, No 2 Gymnasium, No. 3 R. H. B. S. 3, No. 4 Ambachtsschool; 3, No. 5 U. L. O. (Heiloo), No. 6 R. H. B. S. 4, No. 7 Ambachtsschool 4, No. 8 Julianaschool. Zaterdag 13 April. AA. 2.003.00 Ambachtsschool 5 Gvmnasium; terrein Sportpark B. BB. 3.15—4.15. R. H. B S. 3—Am bachtsschool 3; terrein V A. F. C. Alkmaar. CC. 2.00—3.00. U L. O. (Heiloo)—R. H. B. S. 4; terrein V. A. F. C. Alkmaar. DD. 2.003.00. Ambachtsschool 4Ju lianaschool; terrein Sportpark C. Zaterdag 20 April. EE. 2.003.00. Winnaar AAWinnaar BB: terrein Sportpark B. FF. 2.003.00. Winnaar CCWinnaar DDterrein Sportpark C. Dinsdag 30 April. GG. 2.304.00. Winnaar EEWinnaar FF; terrein Sportpark B. Prijzen. le prijs: Zilveren Krans (wissel-prijs) aangeboden door Alcm. Victrix. 2e prijsZilveren Medaille aangeboden door de P. P. C. van den N. H. V. B. Afdeeling B. (7 klassige lagere scholen). Deelnemers: No. 1 Gem. School 6, No. 2 Gem. School 3, No. 4 L. S. St. Pancras, No. 4 Gem. School 4. Woensdag 10 April. a. 2.003.00. Gemeente-School fr—-©c- meente^School 3; terrefri Sportpark b; c— b 3.00—4.00. 1.. St. PancrasGem.- School 4; terrein Sportpark B. Woensdag 24 April. c. 3.00—4.00. Winnaar av/innaar terrein Sportpark B. Dinsdag 30 April. 1.302.30. Eere-wedstrijd, winnaar winnaar ff terrein Sportpark A. Afdeeling B 1. (6 klassige lagere scholen) Deelnemers: No. 1 Gem School 5, No. i Gem. School 1, No. 3 Gem. School 4 II, No. 4 Gem. School 2, No. 5 Gem. School 8, No. 6 Wilhelminaschool. Woensdag 10 April. aa. 2.003.00. Gem. School 5Gem. School 1terrein Sportpark C. bb. 3.004.00. Gem. School 4 IIGem School 2; terrein Sportpark C. cc. 4.005.00 Geci. School 8Wilhelmi naschool; terrein Sportpark B. Woensdag 17 April. dd. 2.003.00. Winnaar aawinrtaar bb; terrein Sportpark B. ee. 2.00—3.00. Winnaar cc—verliezer aa bb of cc; terrein Sportpark C. Woensdag 24 April. ff. 2.00—3.00. Winnaar ee—winnaar dd; terrein Sportpark B. Dinsdag 30 April. 1.30—2.30. Eere-wedstrijd, winnaar c— winnaar ff; terrein Sportpark A. Prijzen. Voor iedere afdeeling. le prijs: Zilveren Medaille (wisselprijs! aangeboden door het Gem. Bestuur van Alk maar. 2e prijs: Troostprijs. Eereprijs: Zilveren Kruis, aangeboden door den heer G. P. Hartland. Prijsuitreiking, na afloop van de eindwed strijden op Dinsdag 30 April a.s., pirn. 4 u. op het Gemeentelijk Sportpark. Wedslrijdbepalingen. Artikel 1. Er wordt gespeeld in 2 afdee lingen Afd. A: elftallen van inrichtingen van voortgezet onderwijs. Afd. B: elftallen van scholen voor ge- woon lager onderwijs. Afd B is gesplitst in afdeeling B 1, voor 6 klassige scholen en afdeeling B 2, voor 7- klassige scholen. Artikel 2. De spelers moeten als ieerling zijn ingeschreven op de school voor welker elftal zij uitkomen. Zij kunnen slechts voor een elftal uitkomen. Artikel 3. Spelers uitkomende in wedstrij- den van afdeeling A, mogen niet ouder zijn dan 19 j a a r, spelers van afdeeling B mo gen den leeftijd van 14 j a a r niet hebber overschreden. Artikel 4. De wedstrijden in afd. A duren ten hoogste 2 X 45 minuten, die van afdee ling B ten hoogste 2 X 30 miriuten. Bij gelijk spel in afd. A wordt de wedstrijd 2 X IVs minuut verlengd. Is na deze verlen- ging nog geen beslissing verkregen, dan wor den door iedere partij drie strafschoppen ge- nomen; de f rtij die uit deze strafschoppen de meeste doelpunten weet te maken wordt geacht den wedstrijd te hebben gewonnen. Bij gelijk spel in afdeeling B, worden ter verkrijging eener beslissing onmiddellijk drie strafschoppen genomen. Artikel 5. De wedstrijden worden gespeeld op Woensdag- en Zaterdagmiddagen in de maand April. De eindwedstrijden worden ge- houden op Julianadag 30 April. Artikel 6. Van de beslissingen van den scheidsrechter is geen protest mogelijk. Artikel 7. Een elftal, dat een kwartier na den door de commissie vastgestelden tijd niet met 8 gerechtigde spelers op het terrein aan wezig is, wordt geacht den wedstrijd met 5—0 te hebben verloren. Artikel 8. Het winnend elftal in den eind- strijd van afd. A ontvangt als wisselprijs een „Z i 1 v e r e n Krans" aangeboden door den Noord-Hollandschen Voetbalbond en een herinnerings-medaille; de verliezer van den eindstrijd Afd. A ontvangt een medaille. De winnaar .van den eindstrijd Afd. B ontvangt als wisselprijs een „Z i 1 v e r e n M e d a i 1 1 e", aangeboden door het Ge- meentebestuur van Alkmaar; de verliezer van den eindstrijd ontvangt een troostprijs. Artikel 9. De wisselprijzen, die het vol gend jaar op eerste verzoek weder ter be- schikking van de Commissie moeten worden gesteld, worden blijvend eigendom van dat schoolelftal, hetwelk den prijs 2 j a a r ach- tereenvolgens of 3 m a a 1 in het geheel heeft gewonnen. Artikel 10. Van het bepaalde in boven staande Artikelen kan door de Commissie in bijzendere gevallen ontheffing worden ver leend. In gevallen, waarin bij deze Artikelen niet is voorzien, beslist de Commissie. Het meisje van de Bergen, roman van Jackson Gregory; uitgave Philips Kruseman, den Haag. Als Jackson Gregory een roman schrijft, dan weet men ai b'j voorbaat, dat het een uitstekend werk is, zoowel wat de inhoud betreft als de stijl. Zoo is het ook met dezen roman, die zich natuurlijk weer afspeelt in de woeste ber- gen van Noord-Amerika. Reeds vanaf de eerste bladzijde wordt men als t ware vast- gehouden en men leest door, tijd en omge- ving vergetend, totdat men de laatste blad zijde gelezen heeft, om dan bij zich zelven te zeggen: Jr ner, dat't uit is Het eenige nadeel van Jackson Gregory's roman ,,Het meisje van de Bergen" is dan ook, dat men drie-kwart van zijn nachtrust opoffert om toch vooral maar het boek uit te lezen. Men begint te lezen, een hoofdstuk en men vergeet alles. Hoofdstuk na hoofdstuk verslindt men om ten laatste tot zijn schrik te ontwaren, dat het reeds ver na middernacht is! ,,Het meisje van de Bergen" is een avon- tuurlijk verhaal van de Californische ber- gen, waarin de hoofdpersoon (uitstekend gcteekend door den auteur!) een lief en ori- gineel meisje is, Bab Gale geheeten. Ze is de stietdochtcr van een rancher, die haar wil uithuwelijken aan een „vriend". Het huwelijk zou haar echter van haar vrijheid berooven en ze vlucht in de bergen, waar ze zich thuis voelt, waar haar geluk ligt. Haar afwezige minnaar achtervolgt haar echter, maar ze weet, na vele gevaren te hebben overwonnen, te ontsnappen. Ook de sheriff van de landstreek zocht haar, onj

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6