llkiairich Count. De Plaatsvervanger milXKTON. Provincial! nieuws No. 86 1929 Honderd sen en dertigsfe Jaargang. VrUdag- 12 April. Radso-hoekje Zaterdag 13 April. HUversum, 1071 M. 10.—10.15 Morgen- /ijding. 12.15—2.— Concert door het A. V. R. O.-Trio. 2.-4.— Aansluiting van het TTieater Tuschinski. 4.5.— Italiaansche lessen. 5.—6.Fransche lessen. 6.6.45 Concert door het A. V. R. O.-Trio. 6.45 7.45 Duitsche lessen. 8.— V. A. R. A. Frag- menten uit- „AKerzielen", van Heyermans. ia30 Persberichten. 10.45 Gramofoonmu ziek. Huizen, 339.8 M. (Na 6 uur 1852 M.) (Uitsluitend K. R. O.) 11.3012.Gods- dienstig halfuurtje. 12.15—1.15 Concert door hte K. R. O.-Trio. 1.15^-2— Gramofoon muziek. 3.—4.15 Kinderuurtje. 5.30—6.20 Gramofoonmuziek. 6.507.20 Spr. Dr. P. A. F. Blora: De grond van Nederlandsch Indie en de voortbrenging. 7.20 Uitzending uit Aken van de opera „Fidelio", Beethoven. 10.— Vroolijk programma. 10.— Persberich ten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 —11.20 Huishoudpraatje. 1.202.20 Con cert. Carlton Octet. 3.10 Voetbalwedstrijd Schotland—Engeland. 5.05 Orkestconcert. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Parkington-kwintet 6 35 Nieuwsberichten. 7.— Parkington Kwintet. 7.05 Pianoson^ten van Haydn. 7.20 Causerie. 7.35 Causerie. 7.50 Concert. Par tington kwintet. S. Bertin, sopraan. 8.50 G'asgow Orpheus symphonieconcert. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: Cambodia. ©.50 Nieuwsberichten. 9.55 Regimentsmar- achen. Militaire kapel. 10.5512.20 Dans- muziek. Parijs ,Jladio-Paris", 1744 M. 12.50— 2-10 Fragmenten van „De klokken van Cor- neville". 4.05—o.05 Kinderuurtje en dans- muziek. 7.05—7.50 Gramofoonmuziek. 8.35 —11.10 Orkestconcert. Daarna dansmuziek. Langenberg, 462 M. 9.35 en 11.30 Gra- mofconmuziek. 12.251.50 Orkestconcert 5.055.50 Vocaal concert. 7.20 Vroolijke avond. Orkest, jazzband en solisten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Zeesen, 1649 M. 11.20—4.20 Lezingen 4 205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezin gen. 7.20 Hoorspel „Der Junggeselle". 8.20 Orkestconcert. Daarna persberichten en tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 1.05—2.— Gramofoon- p^aten. 4.20 Kamermuziek. 5.20 Orkestcon cert. 9.50 Dansmuziek. 11.20 Herdenking van den Oceaan-vlieger von HiinefeH, orgel, viool en cello. Brussel511.9 M. 5.20 Kamermuziek. 6 50 Gramofoonplaten. 8.35 Orkest-concert. HEERHUGOWAABD. Woensdag werd een vergadering gehouden van het Polderbestuur. Met den dijkgraaf. heemraden, secretaris en penningmeester wa- ren aanwezig alle Hoofdingelanden met uit zondering van de heeren D. Schilder en C Poland. De Dijkgr. opende met een woord van wel- Jcom de vergadering, bracht in herinnering dat het jaar 1929 een jubeljaar is, daar het 3e eeuwfeest gevierd zal worden. Spr. oor- deelde, dat de omstandigheden voor den col der inderdaad wel reden geven om het 300- jarig bestaan feestelijk te herdenken. Naar aanleiding der notulen deelde de Dijkgraaf een en ander mee met betrekking tot verbetering van het vaarwater. Verschil- lende aangrenzende eigenaars bleken ter- stond genegen een smalle strook grond voor de verbetering te willen afstaan, anderen heb- ben later de toezegging gedaan, terwijl met cenige nog eens een bespreking zal moeten worden gehouden. Met een paar slooten zou een begin gemaakt zijn, doch de strenge en landur;<'e winter is daarvoor een beletsel ge- weest. Met de betrokken landeigenaars moef voor dc verbetering van het vaarwater nabij de overhaal in den onderpolder Amerswiel nog nader worden gesproken. Verwacht mag worden, dat dit wel tot een goede oplossing zal komen. Ingekomen was een adres der vereeniging Nieuwlryen en de afd. L.T.B. Heer-Hugo- waard Nvcrd, hetwelk werd aangehouden to* de besnreking over punt 8 der agenda Een adres met het verzoek om een sluisje te mo- gen bouwen ter plaatse van de overhaal in Door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelseh door C. M. G de W. 42. „Ach", zei mijnheer Talbot eindelijk, „laten re daar maar van afstappen. Maar hoe is u ■an die mooie colliers gekomen mijnheer Johnson?" 1 Deze vT3ag en ook de toon waarop hij iprak, scheen de twee heeren te verrassen en met prettig aan te doen. Hij zocht naar een bevredigend antwoord. „Achop de gewone manier van een koop- man". 1 "Fn nj]omt u de gewone manier? Het ■pijt mi] dat lk het u moet zeggen, mijnheer Johnson, maar uw blik bevalt mij in het ge- heel met. U maakt den indruk op mij in het bezit van die kostbare steenen te zijn geko- men, juist op een heel buitengewone manier Antwoord nu eens ronduit op mijn vraag mijnheer, hoe komt u aan die kostbare siera- den?" Mijnheer Johnson scheen hoe langer hoe m nder ingenomen te zijn met den toon en de manier van s'preken van den heer Ta'bot Zijn ontsteltenis werd hoe langer hoe duidelijker ..Waarlijk miinheer Ta'bot, waarlijk Nu bleef hij steken en riep Eva te hulp -Mflnheer Eva, il weet niet recht wat die beer bedoelt. Ik ben niet trier gekomen om o«f«9*e vragen te beantwowden. Vragan Amerswiel werd aangehouden tot na de af- werking der agenda. Meegedeeid werd, dat hij de laatstgehou- den verkiezing voor Hoofdingelanden zijr. herkozen de heeren F. Liefhebber en D. Schil der. Hierna kwamen aan de orde de rekeningen Die van den polder beliep in onvangsten 104402.6614,waarin een batig saldo der vorige rekening groot 9070.65; de totale uitgaven waren 93710.9134, alzoo over 1928 een batig saldo van 10692.37. Voor de rekening der wegen waren de ontvangsten f 49086.31, waaronder 33480,37 aan ont- vangen aanslagen in de wegenbelasting en o.a. een leening groot 10.000; de uitgaven bedroegen 53459.65, waarin opgesloten een nadeelig saldo der vorige rekening van 6938.77, terwijl het nadeelig saldo dezer rekening f 4373.34 bedraagt Goedgekeurd De polderbegrooting is in ont vangsten geraamd op 101894.33, waarin het batig saldo van het vorige jaar groot 10702.37 en een tijdelijke leening voor kas- geld ten bedrage van 40.000. Bij de ge- raamde uitgaven is een bedrag van 1837.09 voor onvoorziene. Na eenige toelichting door den Dijkgraaf werd deze aldus vastgesteld, terwijl de polderlasten van 13 per H.A. zijn teruggebracht op 12. De gunstige cijfers zijn voor een goed deel te danken aan het betrekkelijk geringe verbruik van steenkool over 1928. De begrooting voor de wegen, welke loopt over f 52721.67, waarin een lee ning groot 10.000 voor verbreeding van den straatweg, heeft als post voor onvoorzie ne 602.97. De aanslag is weer bepaald op 10 per Door den hr. P. Groen werd gevraagd of dit jaar nu een uitkeering zal komen uit het wegenfonds. Dijkgraaf antwoordde hierop, dat hier omtrent nog geen zekerheid bestaat Spr. stelde zich voor in Haarlem nog een nadere inlichting te vragen. Ook de begrooting voor de wegen werd aangenomen. Als punt 6 der agenda kwam aan de orde; Verkiezing van een Heemraad. Herkozen werd de heer K. Kruijer. Deze verklaarde de benoeming weer aan te nemen. Na korte toelichting ogitrent punt 7, het voorstel tot het aangaan aer leening groot 1000 ter verbetering der wegen, werd door den heer P. Groen verklaard, dat hij zich met dit voorstel wel kon vereenigen, mits de ook door hem noodzakelijk geachte verbetering van den Middelweg er niet toe zal leiden, dat de andere wegen daaronder zuilen lijden, ook de toestand van andere wegen is onhoud- baar, meende spr., vooral die van den Laan- weg. Door den Dijkgraaf werd gezegd, dat het in de bedeeling van het Dag. bestuur Iig* ook daar de noodige aandacht aan te schen ken. Na nog eenig debat werd het voorstel aangenomen, waarna door den Dijkgraat rapport werd uitgebracht met betrekking tot straatwerk. Het gedeelte Dijk van den Broekerhoek tot de Broekerbrug ter lengte van ongeveer 900 M. zou kosten 14200, de bestrating van den Harseiaarsweg ongeveer 29000, wat met inbegrip van het gedeelte dijk van den Harseiaarsweg tot. den weg, we ke naar de veiling te Noordscharwoude leidt 50000 zou bedragen. Wat het eerstgenoemde betreft, dit deel zal vermoedelijk worden opgenomen in het primaire net, wat eveneens het geval zal zijn met den Laanweg, zoodat het niet gewenscht geacht werd tot bestrating over te gaan Bovendien heeft het onderhoud aan den dijk bij den Broekerhoek bewezen, dat ook op andere wijze wel een goede weg te verkrijgen is. Voorts is men nog steeds in het onzekere, welke wegen tot de primaire gere- kend zul'en worden. Indien er een deel be- straat zou moeten worden, dan gevoelt de Dijkgr. het meest voor den Hasselaarsweg, aangezien deze vermoedelijk niet in het pri maire net zal worden opgenomen. Spr. wenschte nu in behandeling te nemen 't adres van Nieuw Leven en de afd. L. T B. Noord, waarin gevraagd wordt, den Has selaarsweg en een gedeelte dijk te bestraten. en den Laanweg in zoo goed mogelijken toe- stand te brengen en te houden. Naar aanleiding van dit verzoek ontstond een zeer breedvoerige discussie Ten slotte werd als meening van Dijkgraaf en Heemraden medegedeeld, den Laanweg zoowel als den Hasselaarsweg zonder be strating in zoo goed mogelijke conditie te brengen en te houden. waartoe werd be- sloten. Met betrekking tot punt 9: Opmaken der voordracht tot benoeming Dijkgraaf, werd door dezen opgemerkt, dat zijn mandaat met October ten einde loopt. zoodat 'n voordracht moet worden ingediend. De hiervoor gehouden stemming leidde tot beantwoorden is heelemaal niet noodig. Gentlemen zooals wij zijn behoeven elkaar geen vragen te doen. Praat u maar met mijn heer Talbot. Ik be^Hjp niet goed waar hij heen wil, ik begrijp er niets van". Eva keek den ontstelden man grappig aan. Met verbazende vlugheid zijn leeftijd en fi- guur in aanmerking genomen, kwam hij naar mijnheer Talbot toe. In een oogwenk, zonder de minste waarschuwing, had hij hem de co'liers uit de hand genomen. Met niet min- dere snelheid volgde lalbot hem toen hij ach- teruit ging. „Jou schavuit!" riep hij uit. „Wat beteekent dat? Welke helsche streek is dat?" Op het oogenblik dat de buit hem uit de hand werd gerukt, hij voelde de hand van Eva zelfs nog tegen de zijne, was de kamer plotseling in duisternis "gehuld. Hij liep vooruit, steeds tastende, maar hij voe'de niets Niets en niemand binnen zijn bereik, adsoluut niemand. Hij hoorde iemand de kamer door- loopen en stootte tegen de tafel aan, die door zijn woedenden aanval omviel, gleed uit en viel hals over kop op den grond. Toen hij goed en wel op zijn beenen stond, twijfelde hij niet of hij was al'een. De deur was dicht gevallen. Hij voelde dat er iets op den grond lag. Een lucifersdooaje, met lucifers er in. „Dat is mijn eerste gelukje vannacht!" Bij het iicht van de lucifer zag hij dat er niemand meer in de kamer was. Ze waren beiden verdwenen en hadden den buit meege- ncmen; er was niets meer van te zien. „Wat zou ik nu doen? De huisgenooten wakker maken of afwachten?" flfj draaide het elecirische iicht op. de volgende voordracht: 1. W. van Slooten; 2. K. van Langen; 3. K. van Stralen Allen namen hierraee genoegen, terwijl eerstgenoemde er aan toevoegde, dat hij, bij eventueele herbenoeming hoopte, zoo goed mogelijk de belangen van den polder te be- hartigen en dank zegde voor het in hem ge- stelde vertrouwen. Hierna kwam nog aan de orde het ver zoek de overhaal in den Onderpolder te doen vervangen door een sluis. Door den heer P. Groen werd dit voorstel nog nader toegelicht. In het dagel. bestuur was dit adres reeds besproken en daarbij was nog al bezwaar gemaakt tegen den toevoer van water bij elke schutting. Spr. schatte het verval op ongeveer 1 M. zoodat, indien er een sluis werd gebouwd van 3 om 8 M. er telkens 24 M3 water in den polder zou bin- nenstroomen, benevens dan nog het lekwater; door het dagel. bestuur werd dit nog al een tamelijk groot bezwaar geacht. De hr. Groen deelde mee, dat het plan is een sluisje te bouwen als die van den Noord- Scharwoudesluisde heer Gootjes gaf in overweging een kortere sluis te bouwen, om- dat veelal slechts een vaartuig gelijk geschut zal worden. Bij ingesteld onderzoek bleek het verval tusschen Noord-Scharwouder polder en Amerswiel 1.35 M. te bedragen, zoodat de watertoevoer nog grooter bezwaar ople- verde dan men aanvankelijk dacht. Na nog eenige bespreking werd besloten het verzoek aan te houden en nadere gege- vens af te wachten. Bij de rondvraag kwamen nog eens de we gen ter sprake. Hierna sluiting. HEEMSKERK. Jaarvergadering „Het Witte Kruis". Bovengenoemde vereeniging hield Dins- dagavond in 't locaal „Flora" hare jaarver gadering. Voorzitter was de heer P. de Vries Thz., die in zijn openingswoord en ook in het daaropvolgende jaarverslag met weemoed gewaagde van het verlies dat onze afdeeling geleden heeft door het overlijden onzer ma- gazijnhoudster E>e Wed. Koorn. In den heer W. v. Doom is men geslaagd als tegenwoordige depothouder. De vereeniging telt momenteel 151 leden, o.m. werden in 1928 door 32 patienten 75 verpl. art. gebruikt tegen 17 gevallen en 26 artikelen in 1927. Tenslotte herinnerde het verslag aan de totstandkoming der T.B.C.-bestrijding in sa- menwerking met het Wit-Gele-Kruis alhier. De financien toonde eene ontvangst aan groot 482.70 en uitgaven van 540.11. Het aftredend bestuurslid, de heer H. Tijms werd met overgroote meerderheid van st.mmen herkozen. In de rondvraag vestig- de de heer v. d. Borne de aandacht op de wenschelijkheid eener eigen zwemgelegenheid zooals Beverwiik en Uitgeest er een heeft. Dit denkbeeld zal overwogen worden. Verder informeerde spr. naar de jaarlijk- sche collecte voor de E. Bloem. De voorzitter zegde dat deze inzameling voor alle gezindten plaats vindt op 25 dezer. Voorts bepleitte de heer v. d. Borne aan de zaak van den filiaalhouder wat meer cachet te geven. Zoodat het Magazijn wat beter in't oog loopt. Ook hieraan zal de noo dige aandacht geschonken worden en nadat nog de voorzitter de in bruikleen afgegeven verplegingsartikelen onder de hoede "der ge- bruikers had aanbevolen werd de bijeen- komst met een woord van dank opgeheven. Donderdag is in 't hotel „De Ooijevaar" te Polder de Heemskerker- en Uitgeesterbroek, de eerste der 2 buiten werking gestelde wind- watermolens, staande in bovengen. pol der publiek verkocht. Voor de som van 1540 zijn de Gebr. van Velzen te Overveen eigenaar geworden van deze molen. R.K. Coop. Boerenleenbank-afdeeUng. Woensdagavond hield bovengenoemde af deeling in een der zalen van het K. S. A.- gebouw hare jaarvergadering. Aan de balans ontleenden wij de volgende cijfers: Actief 2704.10 Inhoud der kas 1928 77760 81 Loopende Rekening 40081.12 Loopende interesten 637.11 Passief Spaargelden Loopende Rekening Winst f 121183.14 102573.23 18192.05 417.86 f 121183.14 De vergadering stond onder leiding van den heer C. v. Duivenvoorde die in zijn ope- hebben het slim en vlug aangelegd. Ik had erop voorbereid moeten zijn, het was dom van mij. Ik had zulk een avontuur niet ver wacht den eersten nacht den beste dien ik in mijn voorouderlijk huis doorbracht het schiint dat er een wraak rust op dit huis". Hij deed de deur open. „Ze hebben mij ten- minste niet opgesloten en gevangen gehou den. Ze waren er zoo zeker van dat ze kon- den ontkomen, dat ze zich om mij niet bekom- merden. Ik geloof dat het het verstandigste is maar weer naar mijn kamer terug te keeren; met behulp van de lucifers zal ik hem wel vinden. Morgen zal ik Eva-eens goed onder handen nemen?" Het was echter zoo gemakkelijk niet zijn slaapkamer terug te vinden, zelfs met behulp van de lucifers; gelukkig had hij het licht la- ten branden en de deur laten openstaan. Toen hij er veilig en wtl was aangeland deed hij de deur achter zich dicht. „Ziezoo! nu ben ik er eindelijk? Ik her- inner mij niet ooit zoo te zijn welkom gehee- ten op mijn slaapkamer. Maar wat is dat?" Er lag een stukje papier op zijn hoofd- kussen. Met groote letters, zoogenaamde drukletters, onhandig geschreven, ontcijferde hij de woorden „Uw oom werd vermoord". HOOFD5TUK XVIII. Het hek. Den volgenden rtiorgen scheen. <ie zon. Het bd<xrfde erh fteerlii'X* dag te Woft!en, ''zoo;d£ dit niet aeldaaam zijn in Cornwallis. zelfs ningswoord nog herinnerde aan het afster- ven van't bestuurslid den heer B de Roocie, welk verlies oprecht door hem betreurd werd Als een verblijtlend teeken, zei spr., is het dat 1928 voor de bank een voordeeiig jaar is geweest. Tijdens de bestuursverkiezing werd het aftr. lid de heer A. Meyland herkozen, terwijl in de vacature-B. de Roode werd gekozen de heer C. de Ruyter. Gevorderd tot vaststelling rente en prov nam de burgemeester de leiding der ver gadering die het als een verblijdend ver- schijnsel noemde dat door de Bank, gezien de financieele crisis door haar medegemaakt in 1928 voor het eerst weer eens winst was gemaakt. Deze winst is oorzaak dat de con tribute als vervallen verklaard en de rente op voorschotten met een 34 pCtthans 534 pC.t., verlaagd kan worden. (Applaus). De rente der spaargelden is bepaald op 434 pCt. en voor 1 jaar vast op 4 pCt. Hierna hernam de voorzitter de leiding en deelde nog aan 't einde der bijeenkomst mede. dat het max. voorschotten van 5 op 734 duizend gulden gebracht is geworden. Van de rondvraag werd door een 2-tal leden gebruik gemaakt en na beantwoording volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. HEM. Bij den heer Jb. van der Jagt heeft een kip een ei gelegd, hetwelk niet minder dan 2 ons woog; een gewicht van drie normale eieren. HOORN. Door den stadsomroeper werd brand ont- dekt in de woning van den heer Steenman aan den Westerdijk. Door tijdig ingrijpen wist men met vereende krachten den brand te blusschen. De afdeeling van de Vereeniging van Volksonderwijs heeft in cafe Ten Heuvel Brouwer een algemeene leden vergadering ge houden onder leiding van den heer ds. N Zwiep. De voorzitter deelde na opening mede, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging gun- stig is geweest; onderscheidene zaken zijn met succes ter hand genomen. Spr. memoreer- de het jubileum van de Middelbare Handels- avonds; een kind van Volksonderwijs, het welk uitstekend slaagde en waarbij het groote nut van deze onderwiisinrichting zeer duide- lijfc naar voren trad. Hierna werden de notu len gelezen en goedgekeurd. Op voorstel van het bestuur werd alsnu besloten de afdeeling Staphorst te steunen door aankooc van 5 loten ter verkrijging van een eigen gebouw; 5 beschikbaar te stellen voor de afd. Zuilen tot oprichting eener fro- belschool; idem 5 aan de afd. Houtigehage (Fr.) voor stiehting van een neutrale be- waarschool aldaar. Ingekomen was een schrijven van het Co- mite tot instandhouding der Cursus voor Vol- wassenen. Waar deze instelling zeer nuttig werk verricht, werd besloten een subsidie van 25 toe te kennen. Uit het voorgelezen jaarverslag bleek, dat de afdeeling ook dit jaar vruchtdragend heeft gewerkt. E>e arbeid der afdeeling werd ten zeerste op prijs gesteld. De collecte bracht op 466.77. De propaganda-commissie wist te bewerken, dat versehillende kinderen, welke niet op de Chr. scholen thuis hoorden, naar het openbaar onderwijs overgingen. Medewerking werd verleend aan het alge- meen St. Nicolaasfeest. De propaganda-ver- gadering met den heer Van Gaasbeek als spreker slaagde uitstekend; 14 nieuwe leden Het aantal vermeerderde in totaal met 110, dank zij den grooten ijver van den secretaris; het ledental bedraagt thans 265. Er werden vijf bestuurs- en 2 algemeene vergaderingen gehouden. Door den heer Jansen werd uitvoerig ver slag uitgebracht van de algemeene vergade ring der Hoofdvereeniging. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de inkomsten van het oropaganda- fonds hebben bedragen 144.76; uitgaven 174.06; nadeelig saldo 29.30. De reke ning der vereeniging wees aan in ontv. 371.12; uitg./ 310.85zoodat er een batig saldo is ad f 60.27. Op voorstel van d£" finan cieele commissie werd de rekening goedge keurd. Tot bestuursleden werden bij aoclamatie herkozen mevr. Harinck en de heeren S. H Boot en J. Start; tot bestuurslid van de Han- delsavondschool de heer Eilander. Hierna werd verslag uitgebracht van de Handelsavondschool. Genoemde instelling heeft ook in het afgeloopen jaar in alle op- zichten aan de verwachtingen voldaan. De school werd bezocht door 64 leerlingen; waarvan 52 uit de gemeente Hoorn en 12 uit de buitengemeenten. Er werd les gegeven ge- durende 32 weken. Met ingang van den cursus in het begin van Maart. Mijnheer en me- vrouw Talbot ontmoetten elkaar aan het ont- bijt, dat in dezelfde kamer was klaargezet waarin zij gedineerd hadden. Mevrouw was er reeds toen haar man binnenkwam. Zij stond bij het raam uit te kijken. „Hoe mooi ziet alles er buiten uit. Ik ga dadelijk na het ontbijt eens op onderzoek uit". „In huis of buiten?" „Wat een vraag op een dag als deze, na a! het ellendige weer dat wij in de stad gehad hebben. Regen en mist en al die vuile sneeuw- modder, die men nergens zoo vindt als in Londen. Naar buiten, als je het goed vindt; later zuilen wij binnenshuis ons onderzoek instellen". „Mag ik met je mee?" „Als je er lust in hebt, zal het mij aange- naam zijn". „Ja, heel graag. Heb je goed geslapen?" „Ik geloof, dat ik dadelijk in slaap geval len ben zoodra ik mijn hoofd neerlei, en ik heb doorgeslapen tot het meisje klopte en zei dat het half negen was. Ze wou vragen hoe laat ik wou ontbijten". Zij zag er best uit: een toonbeeld van ge- zondheid, jeugd en schoonheid. Zij was den heelen nacht niet gestoord. John Eva bedien- de aan het ontbijt, bijgestaan door een ander meisje dan gisteren, kleiner en forscher dan Phoebe. Toch kon men zien dat het zusters waren. Hij noemde haar Farth. Niets in Eva's manier van doen herinnerde aan hetgeen dien nacht gebeurd was. Ook Talbot 2ei niets. Sen oogenblik ontmoetten ifju oog en dien van den kiiecht en het was of die blik een boodschap behclsdt. Maar bchal- 1927/28 is een voorbereidende klasse inge steld. Besloten wordt om de volgende week 'n groote propaganda-bijeenkomst te organiseeren. waar als spreker zal optreden de heer ds! Westmyse te Drachten met het onderwerp „S.O.S." (Steunt onze School); terwijl mede werking zal worden geboden door Wognum't zangkoor. Hierna sluiting. TEXEL. De heer Bakker te de Cocksdorp heeft dezef dagen vijf zeehonden geschoten. Eenigen tijd ge'eden heeft hij ook vier van deze dieren neergelegd. Bij 't Staatsboschbeheer op de Wester- mient alhier zal een proef worden genomen met't plaatsen van turven in den grond bij de jonge dennen. Dit schijnt zeer bevorder- lijk te zijn voor den groei dezer boompjes. Reeds is een schip met turf voor dit doel be- stemd te Oudesehild aangekomen. BERGEN. Bij beschikking van den commissaris der Koningin in deze provincie van 9 April 11. is voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend aan J. A. Zonderhuis, alhier, zulks wegens broederdienst. Gevonden voorwerpen. Een lederen zakje, twee boorijzers, een kleit gekleurd damestaschje, een lederen padvin- dersriem, een lorgnet in etui, een zwart lede ren kinderportemonnaie, een portemonnaie inhoudende eenige centen, een schildpad lede- ren portemonnaie inhoudende eenig geld. Rechtsaaken TWEE BROERS BESCHULDIGD VAN DIERENMISHANDELING. De gebroeders W. uit Hoist en hun neef P W. uit Venray hebben voor de rechtbank t« Roermond terecht gestaan onder beschuldi- ging dat zij op 18 Oct. j.l. een voor een kar gespannen paard zoolang met eenige knup- pels hadden geslagen, dat het ten gevolge daarvan was gestorven. Verdachten ontkenden. De Tel. vertelt van de toedracht der zaak het volgende: Het dier wilde niet trekken en was op den grond gaan liggen. Om het te dwingen op tp staan, hadden zij het eenige handen vol zand op den kop gegooid. Dit zand zou in den bek terechtgekomen zijn, ten gevolge waarvar het waarschijnlijk was gestikt. Een paarden- slager uit Horst, die het dier had gevild, had op een plaats ongeveer tien K.G. vleesch weg moeten snijden, dat geheel murw was geslagen. Tusschen den verdediger mr. Notermans uit Venlo en de rechtbank had een incident plaats, doordat mr. N. opmerkte: „Hier staat te voren vast, dat deze menschen moeten ver- oordeeld worden". Pres.: „Wilt u deze woorden terugnemen?" „Mr. N.: „Ik trek mijn woorden terug". De getuigenverklaringen klopten echter in genen deele met de verklaringen van de poli tic, weshalve de Off. van Justitie het bewijj niet geleverd achtte en vrijspraak eischte. Uitspraak over 14 dagen. KAMERLID VOOR DEN POLITIE- RECHTER. ,£choften dat jelui bent Op 19 Januari van dit jaar heeft de hert Braat uit Hekelingen te Hellevoetssluis een onderhoud gehad met een inspecteur en eer adjunct-inspecteur van de directe belastingen, invoerrechten en accijnzen over zijn aangifte voor de inkomsten- en vermogensbelasting, it welk onderhoud de heer Braat den ambtena- ren zou hebben toegevoegd; „schoften dat jelui bent". Gisteren heeft de politierechter te Rotter dam, mr. Halbertsma, de zaak tegen den heer Braat behandeld. Nadat de verdachte gehoord was, vroeg hij zijn verdediging te mogen houden, hetgeen geschiedde omdat df AMSTERDAM, Nieuwendijk 225-229. CTRECHTy Ouie Gracht 151. ve dat was er op den man niets aan te mer- ken. „Dus de post is er geweest; dat is vroeg voor zulk een afgelegen plaats". „De courant van Plymouth is van van- daag; die van Londen van gisteren en de „Evening Standard" van gistermiddag. Ik dacht dat mevrouw Talbot ze misschien wou inzien". „Ja, mevrouw Talbot zal ze gaarne inzien; dank u Eva". Betty scheurde de manchet van de courant af. „Ik had gisteren de couranten moeten le- zen, maar ik heb het niet gedaan. Ik houd niet van lezen in den trein". Ze begon de „Daily Telegraph" te lezen en at onderwijl door. Er waren drie of vier brie- ven voor haar man; twee van die brieven schenen hem zeer te interesseeren. De eene was van den heer Wilson, de andere uit Italic en deze laatste scheen hem veel beiangstel- Iing in te boezemen. De brief was getypt en kwam uit Messina. „Mijnheer, volgens uw opdracht heb ik een zorgyuldig onderzoek ingesteld naar John Barry. Hij was niet een van de slachtoffers bij de verwoesting van het hotel Rinacia". Toen hij dit las keek Talbot even terzijde naar zijn vrouw het was of de tijding hem verschrikte en hij was verlangend te weten of zij op hem lette. Maar hij behoefde zich daar- over niet ongerust te maken, daar zij verdiept was in de courant. Hij las voort met groote belangstelling, die haast niet werd gerecht- vaafdigd door den officieelen brief. (Wordt. .yeryolj;d.) »-

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5