o Voor alle fijne stoffen, wolenflanel. SiacSsnieuws ZUiVERE KERNZEEP Nil Binnenland Seetijclingevi vertegenwoordiger van het O. M. mr. J. G. Holsteyn er in zijn requisitoir rekening mee zou kunnen houden. Verdachte zei dat de ambtenaren waren be- gonnen hem te beleedigen in een aantal vra- gen die zij aan verdachte's boekhouder stel- den in zijn tegenwoordigheid. Na het hooren van getuigen niam het O. iM. requisitoir. De eisch luidde tweehonderd gulden fcoete, subsidair twintig dagen hech- tenis. Verdachte beweerde daarna dat de ambte naren misbruik maken van hun macht. De politierechter veroordeelde den ver dachte tot vijftig gulden boete, subs, tien da gen hechtenis. Verdachte zei tenslotte nog naar aanlei- ding van het requisitoir, dat er een onverdien- de blaam op de eilanden is geworpen. Er zijn door heel Nederland, in heel Europa belas- tingontduikers. DE ROOFOVERVAL TE LISSE Voor de Haarlemsche rechtbank stond gistermorgen het tweetal terecht, dat het vorig jaar een 58-jarige weduwe, wonende aan den Veldweg te Lisse overva'len had1, haar hadden mishandeld, en van een geid- bedrag beroofd. Verdachten bekenden het ten laste gelegde. Als getuige werd allereerst gehoord dr. M de Graaf, die 26 November geroepen was bij de overvallen weduwe, en verwon- dingen aan hoofd en arm had geconstateepd De deskundige meende dat de toegebrachte slag niet met groote kracht was geschied De hoofdgetuige, de overvallen weduwe, verklaarde dat zij geheel alleen daar ter plaatse woonde. Met steentjes werden de ruiten ingegooid en toen zij naar buiten ging om haar buurman te hulp te roepen, kwa- men de beide onverlaten te voorschijn Zij sloegen haar met een hard voorwerp op het hoofd, en wierpen haar ten slotte in een sloot. Een der mannen riep „je geld of ik schiet", de weduwe heeft hun haar porte- monnaie met veertig gulden gegeven, en later nog een zakje met geld, waarin tien gouden tientjes en enkele bankbiljetten Ook eenige spaarbankboekjes en een testament werden ontvreemd. Nog eenige ander«. getuigen werden gehoord, waarna de officer van 'Justitie zijn requisitoir hield. Tegen den eenen verdachte, die reeds 11 maanden vor- oordeeld is, werd vier iaar gevangemsstraf geeischt. en tegen den anderen 214 jaar ge- vangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen INBREKERS Het Amsterdamsche gerechtshof heeit gis ter uitspraak gedaan in het hooger beroep van de recidivisten G. E. van der Heyden, oud 48 jaar, en J. K. Maag, oud 34 jaar, die door de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank op 22 Januari 1.1. ieder tot 2bl jaar gevangenisstraf werden veroordeeld ter zake van diefstal met braak in perceel Keizersgracht 613, gepleegd in den nacht van 31 October op 1 November 1.1. Het Hof bevestigde het vonnis, behaive wat de opgelegde straf betreft. Deze werd voor ieder der verdachten verhoogd tot drie jaren gtvangenisstraf. DE STOPLIJNEN TE AMSTERDAM. De nikkelen stippellijnen vormen niet de stoplijn, bedoeld bij art. 95 A. P. V. Voor den Amsterdamschen politierechter dr. I. A. Hofelt heeft zich te verantwoorden g.had een wielrijdster, omdat zij op de Ro- zengracht bij de Marnixstraat, hoewel een politieagur.t door middel van een bord met het opschrift „stop" een aanwijzing tot stil- staan gaf, niet heeft stilgehouden voor, maar gereden is over de stoplijn, bedoeld in art. 95A der Alg. Politieverordening van Am sterdam. De verbaliseerende politieagent verklaarde, dat de bedoelde stoplijn bestaat uit een rij vierkante nikkelen doppen, die 7 a 8 c.M. van elkaar verwijderd, in de breedte van den rijsveg in het straatplaveisel aangebracht zijn en aldus een soort van stippeilijn vormen. Een band of streep om al die doppen is niet getrokken en ze zijn ook niet op eenigerlei wijze onderling verbonden. De inspecteur der verkeerspolitie E. C. J. Staai, verklaarde in 1925 op last van den hoofdcommissaris of van diens waarnener een aanvang te hebben gemaakt met het doen aanbrengen van stoplijnen, waarvoor op de gemeentebegrooting een bedrag van 9000 was toegestaan. Voorts verklaarde hij, dat er te Amsterdam, bij wijze van proefneming, verschillende soorten van stoplijnen bestaan, t.w.breede geschilderde strepen, stippel- strooken, waarvan de stippels nu eens rond, dan weer vierkant zijn, onderbroken of niet onderbroken strooken van baksteenen, enz. De kantonrechter, uitspraak doende, ver klaarde niet bewezen, dat verdachte het haar ten laste gelegde feit heeft begaan en sprak haar vrij. Hij overwoog, dat niet bewezen is, dat het feit is begaan, omdat de ip de dag- vaarding bedoelde stoplijn ingevolge de be- paling pan art. 95A der A. P. V. van Am sterdam een „strook" moet zijn en uit het ter terechtzitting gehouden onderzoek niet geble- ken is, dat de stoplijn, waarvoor de verdachte niet stilgehouden heeft, een „strook" was. PROP AG AND A-AVOND ST A ATSP L N6 i OX NE E RING. Echt een propaganda-avond gister. Een voile zaal van de Harmonie en een aantrek- kelijk programma. Precies 8 uur opende de voorzitter, de heer H. Bruin Nz., de vergadering met een har- telijk welkom aan de talrijke aanwezigen, in het bijzonder tot den spreker, den heer C. van der Velden uit Rotterdam, de afgevaardigden van St. Pancras en Zuidscharwoude en na- tuurlijk tot de Kon. Rederijkerskamer Bilder- dijk, die bereid was gevonden voor de afd. van den B. v. S. op te treden. Voor hij het woord gaf aan den spreker van den avond, meende de heer Bruin even te moeten releveeren wat er Zondag ook in Alk- maar plaats heeft gehad, n.l. de actie van het R.K. Werkliedenverbond. Ook bij hen raakt het verzet tegen Staatspensioen gebroken, ook zij spreken zich onomwonden uit v66r verzorging van den ouden dag en constatee- ren dat de invaliditeitswet geen voldoende waarborg is. Spr. meende dit even te moeten releveeren. om te laten mikomen dat premie- vrij Staatspensioen staat in het teeken van de a.s. verkiezingen. Hiermede verklaarde hij de vergadering voor geopend, na ook de pers wederom als al- tijd dank te hebben gezegd voor hare aanwe- zigheid, met het doel om de thuisgeblevenen ook kennis te laten nemen van het gesprokene. Rede van den heer Van der Velden. De heer van der Velden, oud-bondsvoor- zitter, begon met te zeggen, dat enkele dagen geleden in Den Haag het congres heeft plaats gehad van den Bond. Wat c tar is ge schied was nog nimmer voorgekomen, n.l. dat voormannen van een 6-tal verschillende poli- tieken partijen het woord voerden. Nog nim mer, zei spr., zijn vogels van diverse pluimage op een congres van welken bond ook, hoe zij elkander ook dagelijks bekampen, bij elkaar geweest. Bij loting was de volgorde der sprekers aangewezen: mr. Sannes, S. D. A. P.; Braat, Plattelands Partij; mr. G. Boon, Vrijheidsbondmr. Oud, V. D.; K. Dilg, Dem. rartij en ten slotte de benjamin van de R.K. Volkspartij, mr. Arts. Deze was echter door ziekte verhinderd. In zijn plaats trad nu op de voorzitter van die partij, wiens rede spr. de mooiste van alle noemde en die volgens hem den meesten indruk maakte. On omwonden verklaarden alien, dat hun partij het programpunt met de meeste eerlijkheid en juistheid zal doorvoeren. Zij zullen zooveel mogelijk meewerken aan de invoering van het schoone idee dat de B. van S. beoogd. Wij zijn alien bezig een vesting te bestor- men. Pas als de overwinning is behaald, kunnen we over de verdeeling van den buit spreken. Daarom is het nu nog niet zoozeer de vraag hoe het staatspensioen er komt, maar wel of het er komt. En dit nu achtte spr. vrij zeker, nu er van alien kant zoozeer op wordt aangedrongen, ook door partijen, die er tct dusver tegen waren. Spr. betwijfel- de niet dat bij de aanstaande verkiezingen het staatspensioen op het eerste plan komt te staan, ook al omdat er in den boezem van die kringen, die steeds tot de tegenstanders behoorden, zoo vele stemmen opgaan voor het staatspensioen. Als voorbeelden noemde spr de r. k. staatspartjj en de chr. hist, partij, waarvan in de laatste jaren honderden als lid tot den Bond voor Staatspensionneering zijn toegetreden. Op het oogenblik achtte spr. de toekomst voor het staatspensioen zeer gun- stig. De oorzaak van die verbeterde vooruitzich- ten voor de ouden van dagen ligt in het niet meer te verdoezelen feit, dat in de laatste ja ren steeds meerderen van die oudjes van alle inkomsten blijven verstoken, waardoor zoo veel ellende onfstond, dat men de oogen daarvoor niet meer kan sluiten. Spr. herinnerde er aan, dat de B. v. S. in de eerste jaren na het invoeren van staats pensioen" allerwege aanspoorde tot het beta len van de betrekkelijk lage premie voor de „aanstaand'e" ouden, zoodat die menschen ook ouderdomsrente zouden kunnen krijgen. Echter, voor lang niet alien kon de premie worden betaald, en het aantal dergenen steeg met elk jaar. Het gevolg was dat steeds meer menschen van 65 jaar en ouder van de ouderdomsren'e bleven verstoken, Hieruil volgt weer, dat velen bekeerd werden tot het staatspensioen. Nu achtte spr. het de taak van iederen voorstander om in eigen kring meerderen te overtuigen van de noodzakelijkheid van in voering van het premievrij staatspensioen. Men mag in dezen zeer zeker niet alle pro paganda aan de Bondssprekers alleen overla- ten, omdat die in den regel slechts optreden m zalen, waar de tegenstanders dan niet ko- men, m. a. w. meestal alleen spreken voor overtuigden. Daarom moet iedere voorstan der in zijn omgeving zooveel mogelijk in- vloed uitoefenen, opdat straks bij de stembus zooveel mogelijk menschen zich uitspreken voor staatspensioen. De B. v. S. bemoeit zich niet met de poli- tieke richting zijner leden, maar vraagt al leen te stemmen op voorstanders van het staatspensioen. Onbesproken laat de Bond voorloopig de vraag of het staatspensioen gegeven zal moeten worden op 60- of op 65- jarigen leeftijd en evenzeer of het bedrag moet bepaald worden op 3 of 5. Immers het is slechts de vraag te komen tot de invoe ring van het premievrij staatspensioen. Al het andere komt pas dan aan de orde en laten we nu de huid niet reeds verkoopen alvorens de beer geveld is. Vooral voor de vrouwen achtte spr. de in voering van het staatspensioen een allereer- ste eisch, waarin hij haar speciaal opwekte te stemmen op de lijsten van de voorstanders. Men zegge niet: „och, ik heb het niet noo dig!" De aanwezigheid van velen in oudelie- dengestichten van wie in hun iongere jaren niet verwacht mocht worden dat zij later armlastig zouden worden, bewijst dat men uooit zeker kan weten of men het staatspen sioen al dan niet noodig zal hebben. Maar bovendien, a! zal men het staatspensioen voor 2u-hzelf njet behotvep, dan is het nog des te prettiger aan de invoering ervan te kunnen meewerken ten bate van hen, die er wel de zegeningen van zullen ondervinden Laat het dan zoo worden, zei spr., dat wij alien meewerken aan de invoering van het staatspensioen, opdat wij ons later vol trotsch op de borst mogen kunnen kloppen en zeggen„Goddank het komt er". Een luid applaus beloonde den spr. voor zijn opwekkend en overtuigend woord. Na een korte pauze kwam de attractie, die steeds op de propaganda-avonden van „Staatspensionneering" voorkomt. Dezen keer was't 'n uitvoering door de Kon. Rede rijkerskamer „Bilderdijk" hier ter stede, die optrad met ..Willy's Trouwdag", een stuk dat reeds drie avonden achtereen een voile zaal had getrokken, zoodat het thans des te meer opmerkelijk was, dat ook nu nog de zaal geheel bezet was. Het stuk Week gister avond wederom in staat, een zeer vroolijke stemming te verwekken, zoodat de lach onop- houdelijk weerklonk. Het hartelijk woord van dank en waardee- ring, aan het slot gesproken door den voor zitter der afd. Alkmaar van den B. v. S., was welverdiend. De heer Bruin sprak hierbij te- vens de hoop uit, dat Bilderaijk zoo noodig r og eens weer voor de afd. zal willen optre den. Spr. deelde verder mede, dat de collecte die in de pauze was gehouden, ruim 26 had opgebracht en dat zich een 12-tal nieuwe leden had opgegeven. Met een woord van dank aan het publiek voor de onkomst sloo' spr. hierop den zoo goed geslaagden propa ganda avond. DE PURE SILK COMPANY. Een onderzoek door de politie. Het onderzoek van de Rotterdamsche poli tie in de zaak betreffende de Pure Silk Comp., tegen welke onderneming de hoofdcommissa ris van politie aldaar eenigen tijd geleden heeft gewaarschuwd, heeft geleid tot de ar restable van de beide directeuren van deze onderneming. Er is voorts aan het licht ge- komen, dat deze heeren ook de directie vorm- den van de Algemeene Handel Maatschappij voor Industrieele Producten en onder den naam van deze maatschappij werden adver- tenties in de dagbladen geplaatst, waarop men tegen ongeveer dezelfde condities als in de advertenties van de Pure Sil'k Comp. hor- loges kon koopen. Op de advertenties van de Pure Silk Comp zijn ongeveer 20 tot 30.000 brieven ontvan- gen. Nadat de directeuren eenigen tijd in ver- zekerde bewaring gesteld zijn geweest, zijn zij weer op vrije voeten gesteld. Er is tot nu geen procesverbaal tegen hen opgemaakt. Naar het Hbl. verder nog verneemt wilden de beide heeien de wijk nemen naar Ned.- Indie, maar toen zij voor deze reis een visum aanvroegen op het Engelsche paspoorten- bureau. is hun daar dit visum geweigerd, omdat men een van de heeren als minder gunstig bekend wist te signaleeren. Het pas- poortenbureau heeft zich daarna met de poli tic in verbinding gesteld. DE ZEEMILITIE MET ZIEKTEVERLOF. We gens het voorkomen van encephalitis lethargica. In de laatste dagen zijn onder de zeemili- ciens, die thans onder de wapens zijn. een drietal gevallen van encephalitis lethargica voorgekomen, waarvan twee met doodelijken afloop. Het is niet met zekerheid bekend of de bron van de besmetting ligt in de marine-kazerne te Amsterdam of op het logementschip „Buffel" aldaar, waarop een deel der miliciens is on- dergebracht. De mogelijkheid bestaat ook dat twee der miliciens tijdens het Paaschverlof besmet zijn. Ofschoon de geneeskundige dienst het niet waarschijnlijk acht, dat de haard der besmet ting zich in de marine-kazerne of op de „Buffel zou bevinden, is in overleg met den hoofd inspecteur van volksgezondheid in Den Haag, besloten om aan te nemen dat de haard zich daar wel bevindt, zulks cp grond van de overweging dat de mogelijkheid daarvan niet is uitgesloten. Dientengevoige zullen de zeemiliciens ge- durende ongeveer een week naar huis gezon- den worden en de marinekazemes en het loge mentschip „Buffel" worden ontsmet. De c-r- varing heeft geleerd dat verspreiding van de menschen in gevallen als deze een gunstigen invloed heeft. sche autoriteiten voor Belgische automobi- j listen is vastgesteld, zoodat zij zich alleen voor bijzondere of gecompliceerde gevalLn tot het Belgische ministerie van rinancien moeten wenden. Een kostelooze wegenbelastingkaart voor Belgische automobilislen. Het bestuur der Kon. Ned. Automobielclub heeft zich gericht tot den minister van Finan- cien, met het verzoek om, teneinde noodeloos oponthoud aan de grens te vermijden, de for- maliteiten tot het verkrijgen van een koste looze belastingkaart te willen vereenvoudi- gen, door vrijstelling van wegenbelasting te verleenen op vertoon alleen van de Belgische belastingkaart. DE MOORDZAAK TE GIESSEN- NIEUWKF.RK. Zopals bekend, zijn in deze geruchtma- kende zaak de verschillende door de verdedi- gers mr. Roobol en mr. van Meerten bij den procureur-generaal bij den Hoogen Raad, mr. A. Tak ingpdiende stukken betreffende herroeping van de bij de behandeling der strafzaak door eenige getuigen afgelegde verklaring voor een onderzoek in handen gesteld van den officier van justitie bij de rechtbank te Dordrecht. In verband hiermede heeft mr. Tak zich gisterochtend naar Dordrecht begeven. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat nog steeds een revisie-aanvraag in deze zaak bij den Hoogen Raad aanhangig is. Voor de behandeling van deze aanvraag is echter nog geen datum bepaald. Uit Dordrecht meldt men aan het Hbl.: De rechtercommissaris, mr. Van Aken heeft gis- termiddag de beide hoofdgetuigen in de moordzaak GiessenNieuwkerk gehoord, on der verdenking van meineed. Naar de heer mr. D. den Hollander ons mededeelt, heeft c!e rechter-commissaris geweigerd hem bij dit verhoor toe te laten. Mr. Den Hollander heeft tegen deze weigering geprotesteerd met ver zoek de redenen van deze weigering mede te deelen. Deze redenen werden hem niet mede gedeeld, terwijl de weigering gehandhaafd bleef W. J. F. JUTEN. f Te Bergen-op-Zoom is overleden, naar ,.De Tijd" meldt, het oud-Kamerlid W. J. F. Juten. De heer Juten werd 3 October 1868 te Bergen op Zoom geboren, bezocht de R. H B. S. aldaar, vervolgens de Rijkslcweekschool voor Onderwijzers te 's-Hertogenbosch. Na het behalen der acte L. O. in 1887 (hoofdacte 1889) was hij tot 1897 werkzaam als onder- .wijzer te Bergen op Zoom, waar hij in dat jaar tot lid van den gemeenteraad verkozen werd, voor welke functie hij in 1904 bedankte De heer Juten werd in 1901 lid der Prov Staten van Nocrd-Brabant, in 1902 lid-werk- gever van den Raad van Beroep (Ongevallen- verzekering) te Breda, in 1905 voorzitter van den militieraad in het tweede district van Noord-Brabant. In 1894 richtte hij „Taxandria" op, een tijdschrift voor Noordbrabantsche Geschiede- nis en Volkskunde, waarvan hij redacteur wasook schreef hij eenige werken op het ge- bied der historie en genealogie. In he* iaar 1913 werd de heer Juten in de Kamer gekozen voor Bergen op Zoom tegen den officieelen candidaat, den heer De Ram In 1925 werd hij niet herkozen. Van 1921 tot 1927 was hij burgemeester van Wouw. AUTOVERKEER NEDERLAND- BELGIe. Het bestuur der Kon. Ned. Automobielclub heeft tot de Belgische autoriteiten het verzoek gericht om dezelfde practische wijze van te- rugbetaling der taxe de sijour aan de grena- kanteren voor Nederlandsche automobuistm verfcrijgsu, zooalfs dgpr de Ne$jgriajjji- BRANDEN. Een muis de oorzaak Doordat de vrouw des huizes, die bezig was met het smelten van-was, schrok van een muis welke tegen haar opsprong, ontstond gistermiddag een felle uitslaande brand in het woonhuis van een kleine boerderij, Am- steldijk 197 te Amsterdam. De woonkamcr en de geheele zolderverdieping brandde uit. Een fabrieksbrand Gisteravond omstreeks half tien is een groote brand uitgebroken op de derde ver- dieping van de fabriek voor houtbewerking „de Gennepermolen" te Gennep. Met hand bluschmiddelen bleek niets uit te richten en weldra sloegen de vlammen naar buiten. De plaatselijke brandweer was spoedig aanwezig, doch kon tegen de geweldige vuui zee niets uitrichten. De brand vond in het aanwezige hout en in de onder handen zijnde meubelen gretig voedsel. De vlammen sloe gen over op de naast de fabriek staande wo- ning van een der directeuren, welke eveneens in vlammen opging. Een zwaTen strijd had de brandweer te voeren om overige belenden de perceelen te beschermen. De wind dreef de vlammen in de richting van de Niersstraat en het mag een wonder heeten, dat de geheele straat niet in de asch werd gelegd. De motorspuit uit Nijmegen, die ter assis- tentie was geroepen, kon niet veel uitrichten, doordat zij niet voldoende zuigkracht had, om het water uit de langs de fabriek stroo- mende rivier de Niers op te zuigen. De fabriek, waar 120 man werken, was te gen het einde van den brand geheel in de asch gelegd. Alleen een afzonderlijk staand nieuw fabrieksgedeelte, waarin de kantoren zijn gevestigd, bleef door het werken van den brandweer gespaard. Fabriek en woonhuis zijn tegen brand ver- zekerd, gedeeltelijk op beurspolis. Er was echter geen bedrijfsverzekering, zoodat onge veer 100 arbeiders geruimen tijd hun loon zullen derven. In het behouden deel der fabriek zal de ar beid door ongeveer 20 man kunnen worden voortgezet. Te 2 uur in den morgen was het gevaar voor uitbreiding van den brand geweken. DE STAKING TE ZAANDAM. Het aantal ongeorganiseerde stakers te Zaandam bedraagt 100 personen, onder wie 70 jongens. In totaal nemen aan de staking 840 man deel. Na het incident van Woensdag is de rust in de stad teruggekeerd. Zoowel de werk- gevers als de werknemers prijzen het onpar- tijdige standpunt dat de commissaris van po litie in dit conflict inneemt. Aan de houtwerven wordt hier en daar nog door de patroons, soms bijgestaan door kan- toorpersoneel, eenig hout verscheept. Gistermiddag it per aangeteekende-expfet- se aan het vaste peraoneel der verschillende froutfirmg's onfelag agflgSRgd met ifigaflS van 15 April, als zij voor dien datum niet het werk hervatten. Behaive op de werkwilligen zelf wordt ook drang uitgeotfend op de leden van het gezin. Woensdag heeft een aantal vrouwen tegen- over leveranciers van levensbehoeften (bak- ker, kruidenier enz.) gedreigd hen te boy- cotten, wanneer zij bleven doorgaan aan werkwilligen te leveren. Velen hebben als gevolg daarvan de leverinfen gestaakt. Toen de vrouw van een werkwillige uit de Krugerstraat poogde elders in de stad brood te koopen, werd zij ook daarbij door vrou wen gehinderd Voor het oogenblik acht de commissaris van politie versterking van personeel ter be- waking van de orde nog niet noodig. Aan rancune-maatregelen. naar aanleiding van het incident van Woensdagavond, wordt in geen enkel opzicht gedacht De stakingsleiding, die gister een onderhoud had met den com missaris van politie, heeft haar leedwezen betuigd over het gebeurde in de Krugerstraat, en haar medewerking toegezegd om herha- ling te voorkomen. UITBREIDING PHILIPSFABRIEKEN. Men schrijft uit Nijmegen aan d« N.R.Ct.: De N.V. Philips gloeilampenfabrieb heeft aan de Groenestraat onder St. Anna alhier een terreir. gekocht, groot ongeveer 2 H A. met de bedoeling, daarop gebouwen voor haar gloeilampenfabricage te vestigen. Het voornemen is, spoedig met den bouw aan ts vangen. Dit terrein is aangekocht voor de uit breiding van de Philipsfabrieken, omdat er t« Eindhoven gebrek aan werkkrachten zijn. GEZONKEN. Ten gevolge van den harden wind is gistet- morgen in de Hollandsche IJssel bij Haastricht een met teen geladen tjalkschit omgeslagen en gezonken. De schipper en zijn knecht sprongen over boord en wisten zich t« redden. Het schip was niet verzekerd. VERNIELDE AUTO GEVONDEN. Donderdagmorgen ontdekten voorbijgan- gers een tusschen de boomen staande, totaal vernielde auto, op den Nieuweweg te Veenen- daal. De auto bleek gehuurd te zijn bij een gara ge aldaar, door N. D auto is tegen twee boomen gestagen, waardoor de carosserie geheel in elkander werd gedrukt. De stukken glasr onderdeelen, enz. lagen tientallen meters in den omtrek verspreid. Geen der inzittenden heeft eenig letsel gekregen. ACHTERUIT RIIDEN MET EEN AUTO. Na het treurig ongeval, dat eenige dageft geleden op het Jacop van Campenplein te Den Haag is gefceurd, waarbij een 4-jarig jongetje het leven verloor tengevolge van het zonder nood, aak achteruitrijden van een vrachtauto, heeft Woensdagavond aldaar een dergelijk ongeval plaats gehad, dat aan een dame het leven gekost heeft. Op den Waalsdcrperweg bevond zich een fehuwde dame, wonende aan de Valken- oschkade. Zij wachtte voor een autobus der H. T. M. Toen de bus gepasseerd was, wilde zij den weg oversteken. Zonder dat te bemer- ken reed de chauffeur plotseling met de bus achteruit, tengevclge waarvan de dame een der wielen over haar linkervoet kreeg. Met een gebroken voet en enkele inwendige kneu- zingen werd zij naar het ziekenhuis overge- bracht. Gisterochtend is zij aan de gevolgen overleden. De politie heeft het lijk in besiag genomen. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opge maakt, terzake van het zonder modzaak aan de linkerzijde van den weg rijden. KORTE BERICHTEN. De Bond van Bedrijfsautohouders iA Nederland heeft een reauest aan de koningin gezonden met verzoek de eoncessie voor de tolheffing op den weg NijmegenCranen- burg (Ned. gedeelte), welke op 30 Juni a.s. afloopt, niet meer te willen verlengen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Moena, uitr., 10 April v. Genua. Poelau Laut, thuisr., 10 April te Suez. Kangean, thuisr., 11 April v. Batavia. Koningin der Nederlanden, thuisr., 11 April v. Colombo. Prins der Nederlanden, uitr., 10 April van Belawan. Salahangka, thuisr., 11 April v.m. op 807 mijl afstand van IJmuiden. KON. NED STOOMB.-MIJ. Bodegraven 11 April v. Amst. n. Curasao. Brielle, uitr., 10 April v. Mollendo. Proteus 12 April v. Hamb. te Amst. Vesta 9 April v. Cavalla n. Piraeus. Adonis 10 April v. Alicante n. Lissabon. Ares 10 April v. Tanger n. Gibraltar. Ariadne 10 April v. Messina n. Palermo Bennekom, thuisr., 10 April te Duink. Euterpe 10 April v. Amst. te Stettin. Ganumedes 10 April v. Smyrna n. Constat* tinopel. Haarlem 10 April v. Curasao n. Calibas. Hermes 10 April v. Malta n. Algiers. Luna 10 April v W.-Indie te New York. Orpheus 10 Ap Cadix n. Amst. Pr. Fred. Hendnk, thuisr., 10 April te Havrt (vertr. 11 Apil's middags 12 u. n. Amst) Simon Bolivar 11 April v. W.-Indie te Amsf Teleman 10 April v. Amst. n. Hamb. Tellus 10 April v. Amst. te Danzig. Zeus 10 April v. Oporto n. Vigo. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Billiton, thuisr., 10 April te Genua. Springfontein, thuisr., 10 April te Kilin<finl Klopfonten 11 April v. Antw. te Rott. Neuwkerk .thuisr.,,, 11 April te Zanzibar. Nijkerk, uitr., 10 April v. Beira. HOLLAND— AMERIKA-LIJN. Meidonier Rott./Pac.k. 9 April Cristobal. Tambora, thuisr., 11 April v. Cowes. Leerdam, v. Rott. n. N. Orleans, 11 April t Vigo. Lighland Leather, Seatlle n. Rott. 8 April Christobal. Statendam, v. Rott. n. N. York, 11 April 4 n.m. v Boulqgn«. ROTT P. D A M&CHfE LLOYD Kota Rstfia, liitr, 10 April v. Suez.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6