KINADRUPPELS Binnenland T elegrammen A1I§TERDA1I§CH BIUBS van 15 April 1929 Opgave van IVoord-Hollandsch Viandbouwcrcdiet 123, van Heiloo. J. M. Stuifbergen, R.K., kappersbediende, Lindenlaan 36, van Lim- men. M. G. Terra, R.K., zonder beroep, G. W. Bruinvisstraat 15, van Roosendaal en Nispen. H. Bakker, N.H., ambtenaar arb. insp., met echtgen. en zoon, Kennemerstraat- weg 169, van Heiloo. J. v. d. Oord, N.H., ambtenaar N.S., en echtgen., D. G., Stations- str. 73, van Amsterdam. C. W. Buijs, R.K., hoofd eener school, Oude Gracht 204, van Marssen. H. C. Ridder, R.K., boeren- knecht, Heilooerdijk 10, van Wognum. Sj. Huigen, N.H., dienstbode, Kennemerstraat- weg 169, van Heiloo. Th. G. Jansen, geen, handelsreiziger, Kennemerstraatweg 81, van Amsterdam. doen, wanneer dit geschiedde ten opzichte van den man, dien men niet op het tooneel had ge- zien en die absoluut weigerde erop te verschij- nen, terwijl hij het toch was, die gezorgd had, dat alles liep, alsof het gesmeerd was. Gedurende de pauzes werden de oude lui op tabak, sigaren en versnaperingen getrak- teerd, alles voor rekening van „Bilderdijk", die dezen avond geheel belangeloos had ge- schonken. VERTROKKEN PERSONEN: J. Vels, N.H., vrijw. bij de marine, van Heldprscheweg 25 naar Vlissingen. A. ,Smit, N.H., stoker, van Voormeer 18 naar Dinttelder. B» Heertjes, N.H., vertegen- woordiger, van Lindegracht 23 naar Den Helder. A. de Koning, geen, dienstbode, Iran 2e Kabelstraat 16 naar Amsterdam. H. van Berkurn, R.K., verzekeringsagent, 'net echtgen. en drie kinderen, van Verdron- Icenoord 90a naar Oudorp. J. ter Buur- [ces, N.H., ass. huish., van Vamebroek 1 naar Heiloo. E. de Boer, G.K., reiziger, 'Van Visscherslaan 16 naar Bolsward. H. Bmorenberg, R.K., scheepsklinker, van Verl. Landstraat 16 naar Amsterdam. D. Wa res Pheiffer, kappersbediende. van Laat 177 naar Obdam. P. Hos, N.H., zonder be roep, van Bergerweg 7a naar Hamburg. Provinciaal nieuws KOEDIJK. Vrijdagavond werd door de begrafenisver. ;,De laatste Eer" haar jaarvergadering ge houden in het lokaal van den heer M. K. de weert onder leiding van den heer P. Hart. Aanwezig waren 29 leden. De voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering en wees op het mooie werken der vereeniging. Uit het jaarverslag zij vermeld, dat er in het algeloopen jaar 10 aandeeler. zijn uitgeloot. Er zijn elf begrafe- nissen door de vereeniging verricht. Het le- dental was einde 1927 804 en einde 1928 803. De winst- en verliesrekening gaf als eindcijfer aan 2716.26 met een winst in 1928 van 303.67, de eindcijfers der balans waren 2501.96. De heer Jb. Otto Jzn. bracht als lid der financieele-commissie verslag uit. De com- missie heeft tweemaal een controle gehouden bij den penningmeester en alles in de beste orde bevonden. Hij sprak eenige waardeeren- de woorden tot de thans overleden oude moe' der van den penningmeester, voor de harte- lijke ontvangst wanneer men bij haar aan huis kwam. De voorzitter dankte de commissie voor haar controle en den penningmeester, den heer K. de Jong, voor zijn administratie en 1 bracht namens het bestuur dank aan de over leden moeder voor de altijd vriendelijke ont vangst wanneer het bestuur daar bijeen kwam. Door den gunstigen toestand der fi- nancien werden ter vergadering 20 aandeelen uitgeloot. Dit was een aangenaam werk en pt\, als de toestand der kas het toelaat, een volgend jaar weer gebeuren. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de aftredende heeren P. Hart en K. de Jong met bijna alg. stemmen werden herkozen en 1 un benoeming aanvaardden. Als lid der fi- •lancieelecommissie werd in de plaats van den heer Jb. Otto Jnz., niet benoembaar, aan- gewezen de heer P. van Essenveld. Bij de nu volgende rondvraag stelde de heer Jb. Otto voor, het personeel te verzeke- ren tegen ongevallen. Na eenige besprekin- gen werd het bestuur gemachtigd, deze zaak af te wikkelen. Het personeel sprak zijn te- vredenheid uit over het beter afwerken der kisten. Hierna volgde sluiting met een woorc van dank voor de aangename besprekingen. In de hierna gehouden bestuursvergade- ring werd de heer P. Hart herkozen als voor zitter en de heer K. de Jong als secretaris- penningmeester. BEVERWIJK. Op initiatief van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde en onder presi dium van den heer Heinekamp is Zaterdag- avond in't Kennemer Hotel een floralia ver eeniging opgericht. Getracht Z3\ worden van de omliggende gemeentebesturen subsidie te krijgen. EGMOND AAN ZEE. De wintercampagne der gezellige avonden voor de oude luitjes in de Prins Hendrik stichting werd op waardige wijze besloten met een keurige opvoering van „Willv's Trouw- dag" door de Alkmaarsche Rederijkerskamer „Bilderdijk". Na hetgeen over de opvoering van dit sfuk door „Bilderdijk" reeds geschreven is, kan het voldoende zijn te constateeren, dat het spel in alle opzichten uitstekend was. Goede wijn behoeft nu eenmaal geen krans. De heer Van den Berg, directeur der P. H S. dankte ..Bilderdijk" namens alle toehoor- ders, er hierbij aan herinnerde, hoeveel de zeelui eigenlijk aan goede ontspanning mis- sen in de dagen van hun moeizaam rond- zwerven. Een enkele maal eens aan den rol gaan, kon de ware uitspanning niet heeten Gelukkig dat er menschlievendheid gevonden wordt om thans dit tekort aan te vullen. De instemming der verpleegden bewees, hoe het werk van „Bilderdijk" gewaardeerd werd. De voorzitter van „Bilderdijk" wees met kracht elk betoon van dankbaarheid van de hand. Niet aan deze menschen. doch aan „Bilderdijk" paste dankbaarheid. Dankbaarheid ten eerste, omdat de vereeni ging de voldoening van haar komst mocht meenemen, die het loon is van elk goed werk. Doch bovenal, omdat „Bilderdijk" nu einde- lijk eens had kunnen doen, waarnaar het zoo 'ang verlangd had, n.l. een oude schuld te be- talen, door op te treden in een inrichting, waarvan de directeur was de heer Van den J?erg, zoon van „den Gsooten Van den Berg", zonder wiens naam men niet over „Bilder- dijk" praten kon. Het was de vereeniging een reden tot groote dankbaarheid nu eens iets te hebben kunnen doen, dat ook als een hulde beschouwd moest worden aan den man, die ruim 25 jaar bestuurslid was en waaraan „Bilderdijk" zoo heel veel te danken had Mochten de aanwezigen toch eenigen dank willen bewijzen, dan zou het spr. genoegen WINKEL. Tot voorzitter van den Lagelandspolder is benoemd de heer G. Kamp in de plaats van den heer P. Strijker, die als zoodanig heeft bedankt. Tot molenmeesters zijn benoemd de heeren Jb. Koster en D. Molenaar, beideii te Winkel. De heer T. Beumkes alhier is herbe- noemd als voorzitter van den Oosttrlands- polder. De dienstplichtige van de lichting 1929 W. H., die niet aan zijn verplichting tot op- komst ter inlijving heeft voldaan, is thar.s overgebracht naar het garnizoen, waarbij hij was ingedeeld. i HEILOO. Zondagavond werd in het Brunogebouw een lichtbeeldenavond gehouden met redevoe- ring doer pater N. van Rijn O. P. uit Alk maar, die als inzet gold voor het Vijfe Eeuw- feest van het Mivahel van Alkmaar, dat in de maand Mei herdacht wordt. Pater van Rijn is een prettig spreker, die op onderhou- dende wijze kan vertellen. De belangstelling voor dezen avond was groot. OUDORP. Raadsvergadering. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. De heer P. Zuurbier was wegens ernstige ziekte afwezig. Na opening van de vergadering kwam eerst aan de orde een schrijven van den heer S. Kramer, namens den bond van Nederland- sche Veehandelaren, met het verzoek in de politieverordening een bepaling op te nemen tegen het gevaar van losloopende honden. Op voorstel van B. en W. werd dit schrij ven voor kennisgeving aangenomen, omdat bij de herziening van de politieverordening hierin zal worden voorzien. Van het R.K. schoolbestuur was ingeko- men een schrijven, dat de kosten van het on- derwijs in 1928 2671.95 hebben bedragen. Verder was van het R.K. schoolbestuur een verzoek ingekomen de noodige gelden be- schikbaar te stellen voor uitbreiding d?r bei- de scholen, ieder met een lokaal, een W.C., een ontvangkamertje en schaftlokaal. De raad besloot in beginsel aan dit verzoek te voldoen, in afwachting van nadere omschrij- ving der bouwplannen. Aan het R.K. schoolbestuur werd toege- staan de noodige leermiddelen aan te schaf- fen voor het zevende leerjaar aan de beide scholen. Aan de orde kwam daarna de benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare school. Op de voordracht waren geplaatst de dames W. J. H. Schmidts te Oudorp, T. Barkman te Alkmaar en J. C. Sluiters te Schrool. Met algemeene stemmen werd Mej. Schmidt benoemd. Ingekomen was een schrijven van de N.V. Thermo Grafische fabrieken, houdende aan- bieding contract, inzake vernietiging van af- gekeurd vee. Bij de behandeling hiervan blijkt, dat gun- stiger voorwaarden zijn te verkrijgen, wan neer de gemeente is aangesloten bij de Ne derlandsche Vereeniging van Getneenten. Daarom wordt tot aansluiting bij genoemde vereeniging besloten. In bespreking kwam nu de nieuwe poli tieverordening. Deze werd in beginsel aan genomen, zooals deze door de Commissie is ontworpen. De Voorzitter bracht aan de commissie dank voor hare bemoeiingen in't bijzonder aan den heer J. Kunst. Het vermenigvuldigingscijfer voor de in- komstenbelasting werd evenals het vorige jaar vastgesteld op 1,2. Bij de rondvraag vroeg de heer Kunst, o het niet wenschelijk is, het uiteinde van de Kievietstraat met cement te bestrijken, om het loshalen der steenen tegen te gaan, en verder, of er geen maatregelen genomen kun nen worden tegen bevuiling van de dorps- straat, door J. Schaper, met het mestrijden. De voorzitter zal hierin voorzien. Op een vraag van den heer Bruin, hoe het staat met de electrificatie, antwoordde de voorzitter, dat hiermede spoedig een aan- vang zal worden gemaakt. De heer Bleeker vroeg, of niet bewerkt kan worden, dat de ochtendbestelling vervroegc wordt. De heer Kunst meent, dat dit geen verbe- tering zal geven. daar er dan ook minder correspondence zal aankomen. Wei achtte de heer Kunst het wenschelijk te beproeven dat een betere regeling der buslichting wordt verkregen, daar het soms meer dan 24 uur kan duren voor een geposte brief wordt ge- licht. De voorzitter zal een verzoek in dien geest aan den directeur der posterijen richten. Hierna sluiting. c Dr. h.NANNING'5 V EETLU5T-0PWEKKEND. 1.30 p. f). hebben zidi tot op heden aangemeld 113 sollicitanten. Tot machinist aan de zuivelfabriek de „Prinses?' alhier is benoemd de heer P. D. van der Weij uit Haarlem. WESTWOUD. Als lid van het Dagel. Bestuur van Banne Westwoud is herkozen de heer Koopman; als Hoofdingeland de heer Besseling. In de Banne Oudijk werd tot lid van Dagel. Bestuur herkozen de heer C. Kaper tot Hoofdingeland de heer Jar Wever. de C G het URSEM. Bij de stemming voor het Polderbestuur van de Banne Ursem zijn de heeren G. Duin als lid van met dagelijksch bestuur en Schaap Dzn. als Hoofdingeland herkozen. In de vacature van A. Kuijt werd tot lid van het bestuur gekozen de heer A. Tessel, hoof ingeland. Naar wij vernemen is door het bestuur van de N.-Hollandsche gemeente veld wachterS' vereeniging van den Algem. Ned. Politie bond bij gezegeld adres aan den Raad deze: gemeente verzocht een bekwaam veldwachter te benoemen en wederom een post op de be- grootir.g te plaatsen. Vcor do betrekking van gemeentebode tevens buiteneew oon veldwachter in Ursem, BIJ DE INVOER1NG VAN HET ZEVENDE LEERJAAR. Het Tweede Kamerlid de heer Ketelaar heeft den minister van Onderwijs, K. en W. de volgende vragen gesteld: Acht de minister de gevolgen, waarin door toelating van leerlingen en de invoe- ring van het zevende leerjaar een aantal leer lingen, uitgaande boven de grensgetallen van de schaal der „technische herziening" de school bezoekt, niet een bijzondere omstan- digheid, waarin het 2de lid van art. 56 der L. O.-wet 1920 toepassing heeft te erlangen, als bijv. mede in verband met het verdwijnen uit de school deze, wat het aantal leerkrach- ten betreft, in ongunstiger omstandigheden komt te verkeeren dan te voren? Zijn, met name, als een school op den datum van toelating 78 leerlingen telt, of een andere school 232, deze aantallen dan niet zoodanig, dat afgescheiden van het gemiddelde over het vorige jaar boven de nog overgebleven leerkrachten een leerkracht ingevolge art. 56, 2de lid, dient te worden toegestaan? Acht de minister het niet toestaan van sur- numeraire leerkrachten in deze gevallen niet in strijd met de door hem in de Kamerzitting van 21 Dec. j.l. gedane toezegging, dat een ruimere, soepeler toepassing van dit artikel zal plaats vinden? HET VERGAAN VAN DE R. O. 42. De vier opvarenden omgekomen. Thans wordt aangenomen, dat de visschers- boot R. O. 42, thuis behoorende te Maas- sluis, met man en muis vergaan is. Zooals be- kend had dit schip 4 opvarenden aan boord. Op verzoek van de reeders is thans door pre- dikanten aan de families der nabestaanden aangezegd, dat niet langer aan het lot van de opvarenden getwijfeld mag worden. NIEUWE STRIJD TEGEN DE ZAANSCHE TOLLEN. De Zaansche Vereeniging voor Vreemde- lingenverkeer is voornemens den strijd tegen den Zaanschen tollengordel met kracht te lervatten. Met ingang van vandaag zal een root Zaansch petitionnement tegen de iaansche tollen worden georganiseerd; op een honderdtal punten door de gansche streek liggen lijsten ter teekening. Momen- teel zouden alle krachten gericht zijn tegen den Zaandijker tol, daar de gemeentelijke concessie tegen 1 Juli afloopt. Een vijftigtal Zaansche vereenigingen en groot-bedrijven ondersteunen mede door middel van adressen het V. V. V.-protest aan de Kroon tegen de reeds aangevraagde verlenging. BRAND. Zaferaagnacht omstreeks 4 uur brak te Volendam brand uit in de bakkerij van den heer J. Lindenboom. De vrijwillige brand- weer, die onmiddellijk werd gealarmeerd, was spoedig ter plaatse met een z.g. baby-motor- spuit en tastte met drie stralen het vuur aan. Na een uur was men den brand zoo goed als meester en tegen half zeven kon de brandweer inrukken. De bakkerij kreeg slechts water- schade, terwijl het woonhuis geheel uitbrand- de. Men vermoedt dat de brand in de nabij heid van de ovens is ontstaan. N.V. DE GROOTE SCHOUWBURG TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen werd 12 April voor notaris jan B. van de Berg te Amsterdam, de akte verleden van de nieuw-opgerichte N.V. De Groote Schouwburg aldaar. Doel der vennootschap is: het doen bou wen of op andere wijze verkrijgen en het ex ploiteeren van een of meer schouwburgen te Amsterdam en het deelnemen in soortgelijke of aanverwante ondernemingen, alles in den meest ruimen zin. Tot directeur der N.V. werd benoemd de heer G. H. Koopman, oud-directeur der Ne- derlandsche Opera te Amsterdam. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) MR. L. N. ROODENBURG t. 's-GRAVENHAGE, 15 April. Alhier is op 62-jarigen leeftijd overleden Mr. L. N. Roodenburg, oud-lid der 2e Kamer en van den Haagschen gemeenteraad en jaren lang een leidende figuur in tal van veree nigingen en genootschappen op het gebied der Volksgezondheid, huisvesting en T.B. C.-bestrijding. Het Centraal Genootschap van Vacan- tie-kolonies verliest in den heer Rooden burg een groote stuwende kracht. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. ROERMOND, 15 April. Hedenmorgen omstreeks 6i/2 uur werd de landbouwer J. E. uit Echt op den onbewaakten overweg tusschen Maastricht en Echt door een goe- derentrein overreden. Met ernstige hoofdwonden werd de on- gelukkige door het treinpersoneel naar het station te Echt vervoerd, waar het eerste verband werd aangelegd. Hierna werd de man per trein naar Roermond gebracht, waar hij in het hospitaal werd opgenomen De toestand van den man is levensgevaar- lijk. De laatste H. H. Sacramenten zijn hem toegediend. LIEFDESDRAMA IN EEN KRANKZINNIGENGESTICHT. MUNCHEN, 15 April. In het krankzin- nigengesticht Irsee nabij Kaufbeuren in Zwaben is een 36-jarige arts door een 33- jarige huishoudster doodgeschoten. Bei- den waren reeds geruimen tijd bij de in richting werkzaam en kenden elkaar reeds lang. De huishoudster schijnt eenigen tijd van meening te zijn geweest, dat de ge- neesheer haar wilde trouwen. Gisteren had zij een langdurig onderhoud met hem en 4cort daarna volvoerde zij haar daad. De huishoudster is gearresteerd en naar de ge- vangenis te Kaufbeuren overgebracht. GEVECHT TUSSCHEN HEIMWEHREN EN SOCIALISTEN. WEENEN, 15 April. Gisteravond kwam een troep van 15 a 20 Heimwehren, die van Knittelfeld terug marcheerden, in bot- sing met socialisten. De Heimwehren los i ten eenige schoten, waarop een gevecht ontstond, waarbij zes hunner gewond wer den, waarvan een gevaarlijk Door de scho ten werd de politie gealarmeerd en liep de bevolking onder groote opwinding te hoop. Op verschillende plaatsen kwam het tot botsingen, die het karakter van een groot straatgevecht begonnen aan te ne men. Uit verschillende deelen van Stier- marken werd dfe gendarmerie gealarmeerd, .terwijl ook het garnizoen van Judenburg EEN DOODELIJK ONGEVAL. TILBURG, 15 April. Hedenmorgen te 9 uur heeft aan de losplaats van den Ned Chr. Boerenbond op het Stations-emplace ment te Tilburg een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het overladen van een wagon op een vrachtauto bleef een pen van den auto haken achter het handvat van de deur van den wagon, waardoor deze werd dicht geschoven. De 34-jarige gehuwde arbeider H. Stam, woonachtig te Tilburg, kwam met het hoofd tusschtn de dichtschuivende deur. Het hoofd van den man werd geheel ingedrukt. Hij was terstond dood. HET AMERIKAANSCHE MEMORANDUM VERZONDEN. NEW-YORK, 15 April. Uit Washington wordt gemeld, dat het memorandum der Amerikaansche regeering inzake de schade- vergoedingskwestie als instructie is ver-' zonden naar de Amerikaansche ambassade te Parijs, opdat Owen Young en Morgan kennis van den inhoud kunnen nemen. De Amerikaansche regeering wil op deze wijze den indruk van directe beinvloeding der Amerikaansche deskundigen vermijden. AMBTENAREN-REGLEMENT. 's-GRAVENHAGE, 15 April. Het hoofd- bestuur van den Centralen Ned. Ambte- naarsbond meldt, dat het van den minis ter van Waterstaat bericht ontving, dat de toezending van het ontwerp tot herziening van het ambtenaren-reglement voor Wa terstaat en de Zuiderzeewerken aan de bij- zondtre commmie en organisatim inzake rakende het personeel van den Rijkswater- staat en den dienst der Zuiderzecwerken binneukort kan worden tegemoet gezien. ter assistentie in gereedheid werd gebracht. Eerst laat in den nacht was de rust wee' hersteld. EEN NIEUWE AUSTRALIe-ENGE- LAND-VLUCHT. Van Kings ford Smith. LONDEN, 14 April. De gestrande Australie-Engeland vlieger Kingsford zijn tegenslag bij de eerste poging na zijo Smith heeft medegedeeld, dat hij ondanki terugkeer naar Sydney een nieuwe vlucht naar Engeland wil voorbereiden. Kings- ford Smith heeft den vlieger, die hem te hulp kwam, medegedeeld, dat hij wegens een defect aan de benzineleiding een nood- landing moest maken. De voorraad levens- middelen was weldra uitgeput en de uit vier koppen bestaande bemanning leefde eenige dagen van planten en schelvisch. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPE- NINGSCONFERENTIE. GENeVE, 15 April. Hedenmorgen is onder voorzitterschap van Jhr. Loudoa (Nederland) de zesde zitting van de Voor- bereidende Ontwapeningsconferentie ge- opend. De besprekingen zullen twee a drie weken duren. OPENING ONTWAPENINGS- COMMISSIE. GeNEVE, 15 April. Zooals reeds ge meld is de zitting van de voorbereidende ontwapeningsconferentie hedenmorgen door Jhr. Loudon geopend. Alle in de commissie vertegenwoordigde 27 regeeringen worden in deze conferentie door bijzonder sterke delegaties vertegen- woordigd. Aanwezig zijn voor Engeland: Lord Cushendun, voor Duitschland: Graaf Bernstorff, voor Frankrijk: Massigli, voor Turkije de Turksche ambassadeur; voor de V. S. de ambassadeur Gibson en voor Sov- jet-Rusland: Litwinov. Jhr. Louden (Nederland) opende de zit ting met een algemeene rede, in welke hij op de laatste besluiten van de commissie in de Maartzitting van het vorige jaar en op de resolutie der Volkenbondsvergadering wees, in welke van de ontwapeningscom- missie nadrukkelijk wordt verlangd de voorbereidende werkzaamheden zoo spoe dig mogelijk te beeindigen. Zooals alge- meen verwacht werd, deed de president gee- voorstellen inzake de verdere werk- wijze der ontwapeningscommissie, noch over de geschillen die in de commissie aan den dag zijn getreden. Het verluidt, dat Gibson het nieuwe Duitsche voorstel zal steunen. (Ontvangen per dfaadlooze telefoon). Redjang Lebong PETROLEUM. V orige Koers 177 427 4881/s 450 1951/, 215 66'/, NIET OFPICTBR., New-York 4 Italii 4 ••(•lis. 14 - 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 II i75v,.e I 1 1 - t STAAT SLEENIN GEN. 5 1919 BANK-INSTELL1NGEN. Kol. Bank Indische Beak Handel Mpij Cert. v. 1000 n Resc Fransche Banken (3) INDUSTR, OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. Margarine Unie v. Berkels' Patent Int. Viscose Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Anaconda Beth. v. Steel C, v. A. Steel comm. Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Dordtsche Petr. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij, Nederland. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVA RT BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash .......4 4 t 4 I 1007/16 245 1678/. 1865/8 597 69 3871/., 248>/j SOVa 127i/a 384 901 908 2781/, lOQi/2 1891/8 3861/2 637'/2 384 165i/a 142-50 85 392*/8 2591/j 186 168 326 150 10/l/2 201 99i/s 216 IO1/3 721/2 701/2 2181/j 2491/2 94J/, 52 114 6'/i« 448/, Koers van heden te plm. 1.30 168 186'/, 585 3S0.1 247 130-1 380 918-19 636-72 396 255 165 200 61/, 451/j 175 4261/2 480 454 214 *Exdividend. fExclaim. PROLONGATIE vorige koers 61/, pCt. heden 67s pCL W1SSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige koers Londen >4444 Berlijn .44444 Parijs Brussel (Belga) Bazel WeeneD p. Sob. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo 4 tia 1(4 14 4 1 t t i 1 1 12.091 59.06 9.731/, 34.59 47.95 35.021/. 66.40 60.56 66.45 2.491/3 13.05 Koers op heden 3 uur 12,097, 59.041/2 9.731/, 34.59 47.94 35.00 66.427, 66.527, 60.45 2.49i^a 13.06 pl.m. pl.m. pl.m. 1.45 2. 2.15 1867,3 I861/2 585-90 583-5 70 393 392 39b/2*7 247 79i/,-l 1287-30 1293,-30 380 380 915-9 910-19 284 1091/2-? 180 384 6361/, 636 636 164 1448/, 3951/,-6 3951-6} 2541/4.6 2547, 2521.4} 160 165 197 lOVe 107.-1/4 2^.9-i 17674 4201/2-1 4217, 475-7 473-6 4741/2-e 452-4 4521/2-4 452-3

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10