DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Honderd m en dertlgste laargang 1929 LEZING IB? Basse? Kitsffi rip 9 Sfiria Deze Courant wordt ELKEN AVOND, bshalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij voorultbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door bet geheele Rijk 2.50. Afzonderlljke en bewtjsnnramers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bl] groote eontracten rabat. Groote letters naar plaatsrulmte. Brleven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrnkkeri] v/h. BERMs. COSTER ZOON, Voordam C 0. Directeur: C. KRAK. MLAAITDA© Dagelijksch overzicht. "van een sportgebeurtenis tot" POLITIEKE MOEILIJKHEDEN. De OostenrijkItalie- wedstrijd. Incidenten en de Kaliaanscfie pers. Politieke gevolgen. Een week geleden is te Weenen een inter- land-voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de vertegenwoordigenae elftallen van Oostenrijk en Italie. Deze wedstrijd werd gewonnen door Oos tenrijk met 3—0, een resultaat, dat voor Italie al zeer schraal was. Immers, de Italianen be- schouwen zich als Europeesche voetbalkam- pioenen! En nu een nederlaag, nog wel zon- der de eer te redden, dat was al te bar. Het gevolg was dan ook, dat na afloop van die ontmoeting zich ernstige incidenten voordeden. Nu is in de Italiaansche bladen naar aan leiding van die nederlaag en die incidenten een ware storm van verontwaardiging opge- gaan en het is thans zoo ver gekomen, dat ■van deze sportgebeurtenis een politiek relle- tje gemaakt is! Naar aanleiding van die persuitingen in de Italiaansche bladen schrijft de Weensche cor respondent van de N. R. C. Bijna de heele Oostenrijksche pers, vaak in lange hoofdartikelen, bespreekt den pijnlijken weerklank, welken de nederlaag van de Ita liaansche voetballers te Weenen in Italie ge- wekt heeft. De onvriendelijke en vaak schel- dende toon, dien de Italiaansche bladen tegen- over geheel Oostenrijk aanslaan, wordt hier met kracht van de hand gewezen. Men geeft toe, dat aan beide kanten ruw gespeeld is, doch zegt daarbij, dat het aan geen twijfel onderhevig is of de Italianen zijn daarmee begonnen en hebben het het bontst gemaakt. Intusschen valt niet te ontkennen, dat van Oostenrijkschen kant een paar tactische fou- ten begaan zijn, die men echter dadelijk heeft verontschuldigd, zooals het ontbreken van een Italiaansche vlag onder de vlaggen rond het veld, daar de vlag, die reeds geheschen was, door den storm was weggewaaid, en het feit, dat men, uit gebrek aan de muziek, in plaats van het officieele Italiaansche volks- Iied een ander Italiaansch nationaal lied had gespeeld. Een tactische fout kan men het ook noemen, dat de ongeveer 70.000 toeschou- wers de Italianen vrijwel niet aangemoedigd hebben, doch integendeel vaak op kreten van afkeuring hebben onthaald. Hoe het zij, het heeft er alien schijn van, dat er tusschen Italie en Oostenrijk weer een nieuw conflict dreigt. Het boterde toch al niet erg tusschen beide landen en men zal zich nog wel herin- neren, dat de Italiaansche gezant te Weenen op last van zijn regeering maanden lang van zijn post weg is gebleven, waarop hij eerst een paar maanden geleden terug is gekeerd. Bij zoo'n geschil trekt Oostenrijk als de zwak- ste altijd aan het kortste eind. De vrees, dat Italie weigeren zal zijn toestemming tot een nieuwe Volkenbondsleening voor Oostenrijk te verleenen, schijnt blijkens de uitlatingen in de Italiaansche bladen niet ongegrond te zijn. Zij doen het zelfs voorkomen of zulks reeds vast zou staan. Het is opmerkelijk, dat zelfs de officieuze Reichspost, het blad van de christelijk-sociale partij, in een artikel van verscheidene alineas de Italiaansche houding van de hand wijst en opmerkt, dat men op die manier een toch altijd nog soevereine staat, gelijk Oostenrijk, niet mag behandelen. De Weensche bladen zijn het er algemeen over eens, dat Italie en de Italiaansche bladen met het aannemen van deze houding een gioot onrecht tegen Oostenrijk begaan en zich meteen in de oogen van heel Europa be- -lachelijk maken. Zoo wordt dus een sportaangelegenheid aangegrepen, om een politieke kwestie weer in alle kleine bijzonderheden op te rakelen Zeer fraai in dit geval is een artikel in een officieus Italiaansch blad, dat aldus schrijft: „Op politiek terrein blijkt de Oostenrijk sche vijandschap bij elke gelegenheid. De nationalisten houuen niet op te ijveren voor Opper-Etsch (Zuid-Tirol). De christe.ijk- socialen begunstigen deze beweging openlijk en de socialisten, die te Weenen heer en mees- ter zijn, geven zich dag in, dag uit over aan het genoegen van anti-fascistische betoogin- gen. Het is dus duidelijk, dat Italie zich voor een stelselmatige vijandschap geplaaist ziet". T ot zoover deze kwestie. En nu herinneren we ons weer den wed strijd Belgie— Nederland, die eenige weken geleden uitgesteld werd naar aanleiding van de bekende historic inzake het geheim mili- tair verdrag. Ook toen werd gevreesd, dat er •zich incidenten zeuden voordoer. in Antwer- pen en dat de groote menschenmassa's allicht ♦e zeer verhit zouden worden. EWe mogelijkheden waren lang niet ondenk- f*ar, en als Nederland eens gewonnen had Twaar wel niet veel kans op was), hoe zouden de Belgische en Nederlandsche voetbal- etfctuwekF aiek d*a gtheudtn hebben? Zou dan ook de geschiedenis, die thans in Oostenrijk en Italie zich afspeelt, hier plaats hebben gevonden? Vermoedelijk niet, maax toch Intusschen is het wel bedroevend, dat sportgebeurtenissen aanleiding kunnen geven tot politieke mcreilijkheden. Buitenland VREDES VERDRAG. DE SCHADEVERGOEBINGS- CONFERENTIE TE PARIJS. De algemeene vergadering van Zaterdag. De algemeene vergadering van de schade- vergoedingsconferentie te Parijs heeft van half twaalf tot twaalf uur veertig geduurd. De delegaties der Entente-landen hebben er het memorandum der commissie van deskun- digen ingediend, 't we.k als leidraad der dis- cussie over de geeischte bedragen zal dienen. Het memorandum dat als voorstel geldt en niet als een besluit van de schuldeischende staten is ter vergadering voorgelezen. De volgende algemeene vergadering zou hedenochtend te elf uur beginnen. Zij zal beslissen over al of niet openbaarmaking van het memorandum. Over de daarin genoemde cijfers is officieel niets meegedeeld en over den inhoud is geen debat geweest. Het feit dat O ven Young als voorzitter der conference het memorandum in ontvangst heeft genomen, is niet op te vatten in dien zin dat hij er mee instemt. Hij heeft daar- omtrent zijn standpunt nog nie* bepaald Naar niet-officieel verluidt zijn de cijfers die de Fransche pers heeft genoemd over de Duitsche annui'teiten, waaromtrent de schuld eischende staten het eens zijn geworden (1800 millioen tot 2300 a 2400 millioen goudmark) niet jui'st. Er wordt integendeel beweerd dat de in het memorandum genoem de bedragen nog hooger zijn. Duitsche persstemmen. De Vossische Zeitung meent goede redenen te hebben om aan de sommen die de meeste Fransche en Engelsche bladen in verband met de aan Schacht door de schuldeischende staten voorgelegde memorie noemen, te twij- felen. Zij twijfelt zoowel aan de kapitalisee- ring van het bedrag van 38 milliard als aan de annui'teiten vanfl.7 tot 2.4 milliard, als- mede aan de bepaling van een tijdperk groo- ter dan 37 jaren. Over de redenen die het blad aanleiding tot dien twijfel geven, laat het zich niet uit. Indien evenwel de cijfers toch juist mochten zijn overtreffen ze, zegt de Vossische Zeitung, de somberste verwachtin- gen. In denzelfden geest laten alle bladen zich uit. Het eenige lichtpunt wordt genoemd dat het memorandum niet door Owen Young geteekend is. Amerikaansche stemmen. Volgens de Amerikaansche pers zouden de Amerikaansche deskundigen te Parijs niet accoord gaan met de daargenoemde cijfers der Duitsche jaarbetalingen. Volgens de New York Herald hebben de genoemde cijfers niet de instemming van Owen Young en zouden in het geheer niet overeenstemmen met de op- vatting der Amerikanen. Dit wijst er op, dat de eischen der o>verige geallieerden hooger zijn dan Amerika en naar men zegt ook Ja pan het zou willen zien. Misschien za' Owen Young zich gedrongen voelen om tijdens de fcesprekingen lagere cijfers voor te stellen. Inaien men bedenkt, dat de geallieerden acht dagen hebben noodig gehad om van hun vor- dering 300 millioen mark te laten vallen, moet men er op rekenen, dat nog langdurige en moeizame besprekingen noodig zullen zijn CHINA. DE JAPANNERS IN SJANTOENG. Nanking vraagt hen voorloopig te blijven. Aangezien de Chineesche provinciale auto- rlteiten, in verband met de aanwezigheid van veie rooverbenden, niet in staat zijn voldoen de waarborgen te geven voor de veiligheid der Japansche onderdanen in de provincie Sjantoeng, heeft, volgens berichten uit Peking, de regeering te Nanking tot de Ja pansche regeering het verzoek gericht, het terugtrekken der Japansche troepen uit Sjan toeng te willen uitstellen totdat de Chineer sche regeering Sjantoeng voldoende van on- gure elementen heeft gezuiverd om voor de veiligheid in deze provincie te durven instaan In geval Japan daartoe niet meer in staat is, wordt verzocht, de Japansche onderdanen te Tsinanfoe en in de andere plaatsen langs den spoorweg naar de havenstad Tsingtau over te brengen. De Japansche regeering heeft be- sloten, het eerste verzoek at te wijzen aange zien het terugtrekken der Japansche troepen uit Sjantoeng reeds door een keizerlijk bevel in vergevorderden staat van voorbereiding is. DUITSCHLAND. EBERT—HINDENBURG. De vroegere afgod verloochend. M«n herinnert zich den tija, toen de mo narchist van den ouden stempel Hindenburg de afgod was van alles wat rechts en uiterst recbts stead omdat bub daar vm af< Telet.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redacfie 33. Postqlro 37060. god een afdoende afrekening verwachtte met de gehate republikeinsche kliek, die haar ver- trouwen schonk aan een socialist als de za- delmaker Ebert. Met de aanvaarding door maarschalk Hin- denburg van het ambt van rijkspresident kwam al spoedig de teleurstelling voor de- genen, die van dezen stoeren soldaat een gaan in de door hen gewenschte richting ge- hoopt hadden: rijkspresident Hindenburg n.l. bleef trouw aan zijn eed op de republikein sche grondwet. Sindsdien daalde de bewondering voor den maarschalk in het rechtsche kamp ziender- oog, ja zelfs ging men daar den „onmogelij- ken" eersten rijkspresident Ebert met een an der oog bekijken. Een sterk staaltje van dezen ommekeer in de waardeering voor den rijkspresident onder diens rechtsche „vrienden" werd weer dezer dagen vertoond op een bijeenkomst van de D.-nationale Volkspartij te Koblenz, waar de rijksdagafgevaardigde v. Freytagh-Loring- ho'ven (een der vertrouwdste politieke mede- werkers van den D.-nationalen leider Hugen- berg) blijkens de ,„Voss. Ztg". o.a. het vol gende betoogde. De eerste rijkspresident Ebert heeft welis- waar geen Duitsche, maar soc. politiek ge- voerd. Hij was echter een bijzonder verstan- dig en doelbewust man, wien het gelukt is de politieke positie van den rijkspresident zeer te versterken. In dezen gang van zaken is helaas onder den tweeden rijkspresident ver- andering gekomen. Hindenburg heeft als sol daat geloofd aan de grondwet te moeten vast- hbuden en heeft daarom de positie van den rijkspresident in het geheel niet willen ver sterken. Met het resultaat, dat die positie wel zeer gestegen is in moreel aanzien, maar dat het politieke gewicht ervan sinds den tijd van Ebert gedaald is en dat juist onder Hinden burg het parlementarisme gebloeid heeft. Een uiting, welke teehenend is voor de op- vattingen in die kringen, doch die voor den vaderlander-in-hart-en-nieren Hindenburg een, zij het niet bedoelde, schitterende hulde is in de oogen van alle weldenkende lieden. FRANKRIJK. LEON BLUM WEER AFGEVAARDIGDE. Gistermiddag vond in het eerste kiesdistrict van Narbonne de tusschentijdsche verkiezing plaats van de bezetting van den Kamerzetel, welke was vrij gekomen door het overlijden van den soc. afgevaardigde Pelissier. De voormalige socialistische afgevaardigde, voorzitter der soc. partij, Leon Blum werd gekozen met 5884 stemmen. De radicaal-soc. tegencandidaat verkreeg 5022 stemmen. BELGI6. EEN KRACH TE OOSTENDE. Het tekort bedraagt ruint 2 mil lioen franc. Tegen twee Oostendsche wisselagenten die hun betalingen hadden gestaakt is een bevel van aanhouding uitgevaardigd. Het tekort be> draagt ongeveer 2% a 3 millioen franc. De slachtoffers, ten getale van 250, behooren schier zonder uitzonderiner tot de kleine bur- gerij en den arbeidersstand. (N. R. Ct.) ITALI8. HAVENBRAND TE NAPPELS. Een vliegtmg verbrand In de haven te Napels heeft Zaterdagnacht een brand gewoed, die zich zeer dreigend liet aanzien. Het Italiaansche watervliegtuig met vier motoren (een Suoerwtl) van de nieuwe iijn: Genua—Napels—Athene—Alexandrie was in Napels aangekomen, en het toesH was in de buurt van de Engelsche luchthaven van de EngelschItaliaansche luchtpostlijn voor anker gegaan. Aan boord bevond zich alleen nog een mechanicien, die tegen midder nacht door brandlucht werd gewekt. Het vuur, dat hij tevergeefs trachtte te blusschen, was door kortsluiting ontstaan. Plots ontploften de twee enorme benzinereservoirs, en de bran- dende inhoud verspreidde zich over het water in de haven, zoodat schepen en het groote En gelsche postvliegtuig in groot gevaar kwa- men. Het Italiaansche watervliegtuig ging geheel in vlammen op. De mechanicien kon zich ternauwernood redden. De brandweer had de grootste moeite het vuur te localisee- ren. SPANJE. DE AGITATIE DER STUDENTEN. De arrestatie van Ramdn del Valle Incl&n. Voor den tweeden keer is de schrijver Ramdn del Valle Inclan gearresteerd. De eer ste maal werd hij onmiddellijk weer vrijgela- ten, naar het toen heette, omdat men vreesde dat zijn inhechtenisneming te veel beroering zou wekken. Ramon del Valle Inclan geniet n.l. een ongekende populairiteit in Spanje, niet in het minst om zijn eigenaardige gedra- gingen. Hij is zeer ruw in zijn optreden, neemt nooit een blad voor den mond, en bezdt een groote mate van onverschilligheid Hij berit e^n arm; toen hem eenige jaren geleden 1 i» kabtMni wwd fwaiput—rd v«Aerde Ay Hooldredacteox: TJ. N. ADEMA. onder narcose te worden gebracht; tijdens de opera tie rookte hij een sigaret! 't Spreekt van zelf dat een zoo groote on- verschrokkenheid als hij ze werkelijk be- zit! sterk tot de verbeelding der bevolking spreekt. Men verwachtte dan ook dat Inclan zich niet zonder-verzet zou laten arresteeren, nadat de aandacht der regeering was geves- tigd op de zeer kernachtige critiek, die hij in een rede tijdens een feestmaal op de regeering had geoefend. Toen de politie zijn huis be- trad om hem in hechtenis te nemen, liet hij door zijn echtgenoote zeggen, dat hij te bed lag en niet mee kon. De politie-agenten dro- pen af om nadere instructie te halen. Spoedig daarop keerden zij terug met een geschreven arrest .Inclan deelde hun mede dat hij wilde meegaan, op voorwaarde dat zij hem zouden aankleeden en zijn haar kamen. Dit ge- schiedde Toen hij voor den politiecommis- saris werd geleid, verklaarde hij niets te wil len zeggen, alleen dat hij in het huidige Spanje geen gezag erkent. Hij kreeg een boete van 250 peseta's, die hij weigerde te betalen, waarna hij werd opgesloten. DE DEMONSTRATIES TEN GUNSTE VAN PRIMO DE RIVERA. Een door handels- en industrieele krin gen georganiseerde demonstratie ten gunste van Primo de Rivera heeft Zondag te Madrid zonder groote bijzonderheden plaatsgevon- den. Naar schatting der organisatoren hebben bijna 100.000 man aan de demonstratie deel- genomen. Onbelangrijke botsingen hadden plaats tusschen politie en ongeveer 300 de- monstreerende studenten, die zonder ernsti- gen tegenstand te bieden uiteen gejaagd wer- den. 10 studenten werden daarbij gearre steerd. Primo de Rivera begroette de demonstran- ten met verschilende redevoeringen, die door middel van luidsprekers werden verspreid. Het belangrijkste daarbij was zijn verkla- r ng, dat hij deze demonstraties beschouwde als een bewijs er voor, dat de regeering het voile .vertrouwen van het volk geniet en dat hij deze gelegenheid benutte om een strenge behandeling der gebeurtenissen der laatsten tijd in uitzicht te stellen. Tegelijkertijd met deze demonstratie heb ben de liberale en intellectueele kringen van Madrid een huldiging ondernomen van den Madrileenschen prof. Menedez Pidal, door aan de universiteit hunne kaartjes af te ge ven. De clericale en conservatieve pers heeft deze gelegenheid benut om zich opnieuw achter Primo de Rivera te stellen en een rus- tige afwikkeling der dictatuur te eischen tot het najaar van 1930. TOESPITSING VAN DEN UNIVERSI- TEITSSTRIJD. Naar u t Madrid gemeld wordt, is de uni- versitaire strijd thans tengevolge van de an- ti-regeerin^sgezinde houding der professo- ren aan de universiteit van Madrid toege- spitst. Deze weigeren zich te onderwerpen aan den koninklijken commissaris der uni versiteit en de collegs Maandag te beginnen. In een proclamatie aan het ministerie van onderwijs uitten de professoren de opvatting dat zij hun taak niet kunnen uitvoeren zoo- lang zij onder dergelijken regeeringsdruk staan. In den nacht op Zondag zijn op de huizen der hoofdstraten van Madrid opschriften aangebracht, luidende „Leve de republiek, Weg met de dictatuur!". De minister van binnenlandsche zaken heeft in Madrid aan- zienlijke politie-troepen geconcentreerd, die als geheime politie deelgenomen hebben aan den optocht welke Zondag in Madrid heeft plaatsgevonden naar aanleiding van ten groote demonstratie. POLEN. HET NIEUWE POOLSCHE KABINET GEVORMD. Zondagmiddag heeft Minister-president Bartel kennis genomen van de door Dr. Switalski samengestelde lijst van ministers voor het nieuwe Poolsche kabinet. Het be- noemings-decreet is daarop door den staats- president onderteekend. Het nieuwe kabinet is als volgt samenge- steld Minister-president: Dr. Kasimir Switalski; Minister van Buitenlandsche Zaken: Au gust Zaleski; Oorlog: Maarschalk Joseph Pilsoedski; Handel: Dr. E. Kwiatkowski; Justitie: Stanislaus Car; Landbouw: K. Niczabytowski Verkeer: A. Keuhn; Eeredienst: Czarwinski (tot nu toe onder- minister van Eeredienst); Arbeid: Overste Prystor (tot nu toe kabi net-chef van Maarschalk Pilsoedski); Posterijen: Overste Boerner (directeur der staats-petroleum-ondememingen ..Polmin"); Landbouw-hervormingenDr. W. Staaia- wiez; Publieke werkea: Meraezewski De leiding van het Ministerie vaa Fiain- «ia zal KAorkwif i» handafi Imub vaa 15 APRIIi op DONDERDAG 18 APRIL, des avonds 8 uur precies, in de Dancing van de Harmo- nie (ingang Nieuwesloot) door PROF. MR. C. W. DE TRIES Hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam en Voorzitter van het Curato- rium van het Mercurius-Instituut voor al gemeene en vakontwikkeling, over „HET SPREKEN OP VERGADERINGEN". V66rafzalde Bondsvoorzitter enkele op- merkingen maken over het doel van het Mercurius-Instituut. Entree vrij. Afd. Alkmaar van „Mercurius'\ Overste Matuzowski, thans gezant te Boeda- pest en daarvoor gedurende vele jaren chef van den inlichtingsdienst der Generale Staf. Zooals uit bovenstaande lijst blijkt blijven de meeste ministers van het aftredende ka binet en in de bezetting van de ministeries van Eeredienst, Arbeid, Posterijen en Finan- cien. Het aftreden van het kabinet-Bartel wtrd in den nacht van Zaterdag op Zondag officieel bekend gemaakt. SPIONNAGE-AFFAIRE ONTDEKT. x Uit Thorn wordt gemeld, dat de politie aldaar een spionnage-aifaire zou hebben ont- dekt, aan welker hoofd een geneesheer uit Dantzig zou staan. Een employee van de te Thorn gevestigde militaire drukkerij zou het materiaal heben geleverd. De spionnage zou bedreven worden ten gunste van een der Westelijke buurstaten van Polen. Het onder- zoek is nog in gang. Drie personen zijn reeds gearresteerd. EGYPTE. DE MOSKEE-UNIVERSITEIT TE CAIRO. Reorganisatie van het onderwijs. Beroering verwacht. Het „Soer. Hbl." verneemt dat de nieuwe rector van de Mohammedaansche universi teit El Azhar te Cairo het voornemen heeft een grondige reorganisatie van het aan die instelling verstrekt onderwijs in te voeren, in dien zin, dat ook andere godsdiensten en natuurwetenschappen bestudeerd zullen wor-. den. De rector wil dat het wetenschappelijk onderwijs plooibaar en geschikt gemaakt worde voor alle'volken en in alle landen en in alle tijden, opdat het niet star zij. Men verwacht dat deze verandering en haar in- vloed op de Islamitische wetsvoorschriften door het reformistisch karakter ervan een groote beroering zullen uitlokken in de Isla mitische wereld en vooral onder de groote massa, die vasthoudt aan de onveranderlijk- heid van den Islam. TSJECHO-SLOWAKIJE. HET SPOOR VAN EEN BENDE VROU- WENHANDELAARS ONTDEKT. De voormalige circus-artiste Therese Fi scher, die eenige dagen geleden het dochter- ije van een landbouwer ontvoerd had, werd Zaterdag met het 10-jarig kind ontdekt in een hotel te Pressburg. De politie koesterde ver- denking tegen haar, dat zij in opdracht van een bende vrouwenhandelaars, welke voorna- mel. voor den Balkan werkt, reeds meer kin-> deren ontvoerd heeft. Toen men haar een foto liet zien van een 7-jarig meisje, dat ver- leden jaar Augustus uit Weenen verdwenen is, schrok zij hevig en bekende, dat het kind momenteel nog te Magersdorf bij Weenen bij een zekeren Emmerich Donath verblijf houdt. De Weensche politie is op de hoogte gesteld. QRUWELIJKE VONDST. Op aanwijzing van een boschwater heeft de gendarmerie met behuip van een gerechtelijke commissie uit Pressburg een gruwelijkt vondst gedaan. In de buurt van het dorp Plavecky Sv. Mikulas werd een schedel, en daarna, in twee aardappelzakken ingenaaid. alle andere lichaamsdeelen van een man ge vonden, die sinds een jaar was verdwenen. De politie heeft de weduwe van het slachtoffer; haar dochler, den oom van den vermoorde, en een zwervenden mattenvlechter in hechtenis genomen. AFGHANISTAN. NADIR KHAN RUKT OP NAAR v KABOEL. Als verdediger en redder van Afghanistan. Uit Gardez in Afghanistan wordt gemeld, dat Nadir Khan, die onlangs uit Nice ver- trok om zich te mengen in den strijd om den troon, zichzelf uitgeroepen heeft tot „verdedi- ger en redder" van Afghanistan, bezig is troepen bijeen te brengen en oprukt naar Kaboel. Aman Oellah bevindt zich te Qualati Ghil- zai, waar het aantal zijner volgelingen dage- lijks toeneemt. Een Reutwr-telegram uit Calcutta meld* «at volgens berichten van de grens Nadir Khan zou besloten hebben eea jijaer broe* Ban ta dea trooa te ALKMIARSC CQURANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1