Radiografisch Weerbericht. Pnj$£ &&is1 AGENDA. Sport Marktberichten AdvertentiSn Maandag 15 April. 7.30 uur, Cinema Americain, De Dochter van den Sheik. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater, hoofdnummer De Gemaskerde Dame (speel- film), hoofdrollen Arlette Marchall en Max Giilstorff, toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, Het Circus. 7.45 uur, Dancing Harmonie, Slotzang- avond Ned. Vereen. v. d. Volkszang. Dirtsdag 16 April. 7.30 uur, Cinema Americain, De Dochter van den Sheik. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater, De Gemaskerd Dame. 7.30 uur, Victoria Theater, Het Circus. 8 uur, Groote Kerk, Concert voor het orgel van het Stadsziekenhuis. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer J. Sevensma. Woensdag 17 April. 7.30 uur, Cinema Americain, De Dochter van den Sheik. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater, De Gemaskerde Dame. 7.30 uur, Victoria Theater, Het Circus. 8 uur, De Unie Ledenvergadering Arbei- derswoningbouwvereeniging Rochdale. Dortderdag 18 April. 7.30 uur, Cinema Americain, De Dochter van den Sheik. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater, De Gemaskerde Dame.' 7.30 uur, Victoria Theater, Het Circus. 8 uur, Dancing Harmonie, rede prof. mr. C. W. de Vries uit Rotterdam, voor „Mercu- rius". Zaterdag 20 April. 7.30 uur, Harmonie, Uitvoering gymn. vereen. Turnlust. Maandag 22 April. Verloting Rem. Geref. kerk. 8 uur, Luth. kerk, psychometrische experi- menten door mevr. Akkringa. 8 uur, Groote kerk, Concert ten bate van oprichting van een orgel in het Stadszieken- huis. OOSTENRIJK. I PRINS JOESSOEPOF TE WEENEN !De Illustrierte Wochenpost, een wekelijksch boulevardblad, dat bij de uitgeverij van een van de grootste Maandagochtendbladen ver- schijnt, meldt in haar nummer van 12 April, dat prins Joessoepof, de moordenaar van Raspoetin, Zondag een paar uur te Weenen vertoefd heeft en hier door eenige Russische vrienden is bezocht. Joessoepof was op weg naar Roemenie met een „speciale, geheime zending". Hij gaf te kennen, dat hij te Boe- karest een belangrijke zaak te regelen had Voor zijn vriend, den ex-kroonprins Karel van Roemenie. In Joessoepof's gezelschap bevond zich een dame, die zich verborgen hield. De Russen zagen haar even, doordat zij toeval- lig de kamer binnenkwam, tot schrik van den prins, die haar dadelijk terugduwde, zoodat zijn bezoekers haar gelaat niet te zien kre- gen. Natuurlijk vermoedt men nu, dat de dame mevrouw Lupescu is geweest. Joessoepof dacht over veertien dagen weer via Weenen naar Parijs terug te gaan. Men sprak ook nog over Raspoetins dood, waarbij de prins moet hebben opgemerkt, dat hij het betreurde „dien zwarten duivel met zijn tij- gerhart" niet eerder vermoord te hebben. ZWEDEN. TIJGERJACHT IN EEN ZWEEDSCHE STAD. In Naessjoe heeft zich Zaterdag een wilde fijgerjacht afgespeeld. Uit den transporttrein van een Duitsch circus ontsnapte n.l. een tij- ger en liep het station binnen, waar onder de talrijke reizigers een paniek uitbrak. Het geheele station werd onmiddellijk afgezet. Op het oogenblik, waarop het roofdier zich ge- reed maakte een conducteur te bespringen, slaagde men er echter in het te vangen. BOM GEWORPEN IN EEN POLITIEKE VERG ADERING. Tijdens een politieke vergadering in Deger- fors (Vaermland is het Zaterdag tot em- stige onregelmatigheden gekomen. Nadat de politie ingegrepen had en de orde weer eenigermate hersteld was, werd plotseling door het venster een bom in de zaal geslin- gerd. Gelukkig werd door de explosie slechts len persoon, ten jonge vrouw gewond. AMERICA. DE VEREENIGDE STATEN EN HET VATICAAN. Uit Washington wordt gemeld, dat gedu- rende de laatste weken op het Witte Huis vele brieven zijn ontvangen, welke zich uitspraken tegen het hervatten der diplomatieke betrek- kingen tusschen de Vereenigde Staten en het Vaticaan. Tot nog toe werd op deze brieven kort geantwoord, dat de kwestie nog niet offi- cieel aan de orde is geweest. Amerika heeft sedert 1870 geen diploma tieke vertegenwoordiger meer bij het Vaticaan gehad. Onder het bewind van president Grant werd, na den marsch naar Rome, het congres ervan op de hoogte gesteld, dat de Ameri- kaansche regeering geen middelen meer be- schikbaar kon stellen om een_ diplomatieke vertegenwoordiging bij het Vaticaan te hand- haven. Voor het herstel der diplomatieke be- trekkingen zou thans een tegengesteld besluit van het Congres noodig zijn. De Amerikaansche regeering neemt thans het standpunt in, dat de daarbij op het spel staande Amerikaansche belangen niet zoo groot zijn, dat zij de moeilijkheden, verbon- den aan het hebben van een diplomatieke ver tegenwoordiging bij het Vaticaan, rechtvaar- digen. Het departement van Staat deelt dan ook officieel mede, dat er geen voornemens be- staan tot het hervatten der diplomatieke be- trekkingen met het Vatikaan en hoopt dat Het Vaticaan de geheele kwestie ook van dit slandpunt zal willen bezien. HET STOFFEII IK OVERSCHOT VAN MYRON HER RICK. Te New York aangekomen. Het stoffelijk overschot van Myron Her- rick, den ambassadeur der Ver. Staten in Frankrijk. is aan boord van den Franschen kruiser Tourville, geescorteerd door twee Amerikaansche kruisers te New York aange- homen en ontvangen door Amerikaansrhe hoofdambtenaren Het lijk is naar het station geetcorteerd door afdeelingen van leger en vloot DE SCHADEVERGOEDINGSKWESTIE. Een memorandum der Ver.-Staten. De New-York Herald meldt uit Washing ton, dat na de besprekingen op het Witte Huis tusschen president Hoover, Mellon en Stimson deze laatste nog een conferentie had met den ondersecretaris van financien Mils, welke conferentie ten doel zou hebben gehad het voorbereiden van een voor Owen Young en Pierpont Morgan bestemd memorandum betreffende de houding van de regeering der Ver. Staten. Het is nog niet bekend, of de regeering der Ver. Staten stelling zou nemen t. o. v. de Duitsche jaarbetalingen, doch algemeen acht men deze te Washington te hoog. V o e t b a 1. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTER. Hoewel de uitslagen van gister geen vier- den afdeelingskampioen hebben gebracht, zijn in afdeeling I de kansen van Sparta zoodanig gestegen, dat haar de eerste plaats wel niet meer ontgaan zal. Met 2—1 wisten de Rotterdammers, die een uitstekenden wedstrijd speelden, in Haarlem van R. C. H. te winnen. Deze voortreffelijke prestatie van Sparta en de beide nederlagen van haar concurrenten A. D.fO. en V. U. C. hebben de Spartanen den kampioenstitel zoo goed als bezorgd. In een enthousiaste match zijn de Stormvogels er in geslaagd met niet minder dan 51 van A. D. 0. te winnen, terwijl V. U. C. op eigen terrein door H. F. C. werd geklopt. U. V. V. werd door H. D. V. S. met 42 gestagen, waardoor het zoo goed als zeker is dat de Utrechtenaren als hekkensluiters zullen eindigen, terwijl Ajax erin slaagde Hilversum een 2—1 nederlaag toe te brengen. In afdeeling II is thans ook de beslissing voor de laatste plaats gev alien. Excelsior werd door haar plaatsgenoot Feijenoord, den kampioen ge- slachtofferd met 42. Blauw-Wit bracht -'t Gooi een 5—1 nederlaag toe en H. V. V slaagde er in V. S. V. met 32 te kloppen. Zijn in deze afdeeling zoowel voor de eerste als de laatste plaats de beide vereeni- gingen aangewezen, in afdeeling III is nog niets met zekerheid te zeggen. De beide kampioenscandidaten Go-Ahead en Z. A. C. wonnen hun wedstrijden resp. tegen A. G. O. V. V. en Enschede. Van beide clubs uitstekende prestaties, waardoor in de ontmoeting Z. A. C. Go-Ahead naar alle waarschijnlijk de be slissing zal vallen. A. G. O. V. V., die nog eenige kans had, is thans geheel uitgescha- keld voor de eerste plaats. Wat de clubs uit de tweede helft der ranglijst betreft, hier zijn de volgende uitslagen te noteeren: Robur et VelocitasVitesse 23; HeraclesEnsche- desche Boys 63 en TubantiaWageningen 2—0. Door hun nederlagen staan de Boys en Wageningen er thans het slechtst voor. In de staart van afdeeling IV begint Wilhelmina zich duchtig te weren. Met degradatie voor oogen schijnt de Bossche club, na haar overwinning van verleden week op Willem II plotseling haar zelfvertrouwen te hebben teruggekregen. N, A. C. werd gis ter maar met eventjes 8—2 verpletterd! P. S. V. was natuurlijk aan haar eer als af deelingskampioen verplicht Longa te klop pen, wat dan ook met 51gebeurde. Met B. V. V., dat een 53 nederlaag ontving van Willem 2, moet Longa nog geducht oppas- sen om niet als laatste te eindigen. Ook voor N. O. A. D., dat met 30 van Eindhoven verloor, is oppassen de boodschap. De ont moeting M. V. V.—Roermond werd een kwartier na de rust, toen de stand 21 was, wegens den slechten toestaud van het terrein afgelast. Tenslotte afdeeling V. Drie van de vier staartclubs slaagden er hier in, eenige kostbare puntjes te ver- overen. Friesland, de hekkensluiter, for- ceerde een gelijk spel tegen den kampioen Velocitas, G. V. A. V. won met 75 van Alcides en Achilles slaagde erin Be-Quick met 2—1 te kloppen Door deze uitslagen is de toestand voor G. V. V., die van Leeuwar- den met 41 verloor, weer critieker gewor- den. De strijd om de beslissing der onderste plaats zal hier de aandacht der voetbalbelang- stellenden nog wel even gespannen houden. De uitslagen luiden als volgt: EERSTE KLASSE. Afdeeling I. IJmuiden: Stormvogels—A. D. O. 4—1 Den Haag: V. U. C.-Ti F. C. 1—2 Utrecht: U. V. V.—H. D. V. S. 2—4 HilversumHilversumAjax 12 Haarlem: R. C. H Sparta 12 Afdeeling II. Rotterdam: FeyenoordExcelsior 4—2 Den Haag: H. V. V.-V. S. V. 3-2 Amsterdam: Blauw-Wit't Gooi 51 Afdeeling III. Apeldoorn: Rob. et. Vel.Vitesse 23 Almelo: HeraclesEnsch. Boys 63 Hengelo: TubantiaWageningen 20 Enschede: EnschedeZ. A. C. 02 Deventer: Go AheadA. G. O. V. V. 32 Afdeeling IV. Den Bosch: WilhelminaN. A. C. 82 Tilburg: N. O. A. D.—Eindhoven 03 Eindhoven: P. S. V.Longa 51 Tilburg: Willem IIB. V. V. 53 Afd eeling V Leeuwarden: Leeuwarden—O V. V. 41 LeeuwardenFrieslandVelocitas 3—3 Groningen: Be Quick—Achilles 12 Groningen: G. V. A. V.Alcides 75 ALCMARIA—H. R. C. 1-3. Elfring gehuldigd Het competitiebesluit van het seizoen 1928 —1929 is een nederlaag geworden. Verdiend was deze echter niet. Vooral in de tweede helft Alcmaria voor het grootste deel den aanval in handen gehad, doch het zat niet mee. Alcmaria begon den wedstrijd in deze opstelling: v. d. Abeele (d.), Kuiper en Ooms; Rootring, Lengers en Burger; Elfring, Schokker, Klinkhamer, Hamsfra en Bos Vooral in de tweede helft, toen't niet vlotten wilde voor doel, is de opstelling der voorhoe- de herhaaldelijk gewijzigd echter zonder sue Voor de rust wist Alcmaria de leiding te nemen, door Klinkhamer uit een voorzet van Elfring. H. R. C. maakte niet lang daarna gelijk. Rust 11. De tweede helft werd met goeden moed be- gonnen. Doch een misverstand in de achter- hoede bracht H. R. C. op goedkoope wijze een doelpunt Toen keeper uitliep speelde Ooms op hem terug, met het gevolg, dat de bal in het leege doel rolde. Lang heeft Alcmaria daarna voor den gelijkmaker gestreden. De H. R. C. achterhoeae verdedigde echter zeer fanatiek Het groot aantal H.R.G'ers voor het doel, maakte het voor Alcmaria onmogelijk er door te komen. Tegen het einde bracht de linksbui- ten van H. R. C. na een doorbraak met een schitterend schot den stand op 31 voor zijn club. Daarmee kwam het einde. Alcmaria heeft thans haar programma be- eindigd, want de wedstrijd, die Alcmaria hier indertijd met 73 van W.F.C. won, en die toen ongeldig werd verklaard wegens het meedoen van een ongerechtigd speler, wordt door den Bond niet opnieuw vastge- steld, daar het resultaat noch voor W.F.C. noch voor Alcmaria beteekenis heeft in ver- band met het kampioenschap of de onderste plaats. Alcmaria eindigt thans met 21 p. op de vierde plaats met een doelgemiddelde van 61—39. Onze internationale rechtsbuiten Jan El fring speelde gisteren zijn laatsten competi- tie-wedstrijd voor Alcmaria. Zijn betrekking in het maatschappelijk leven maakt het nood- zakelijk dat hij zich gaat vestigen in Apel doorn. Uitkomen in Alcmaria zou dan groo te moeilijkheden met zich brengen. In de rust werd Elfring door den heer M. Lutterot, voorzitter van Alcmaria, in het kleedlokaal hartelijk toegesproken. Deze zeg- de hem dank voor alles wat hij voor Alcma ria had gedaan en memoreerde tevens, dat hij den naam van Alcmaria als internatio- naal in verschillende landen bekend had ge- maakt. Hij wenschte hem alle goeds in zijn nieuwe woonplaats en bood hem een fraaien bouquet aan voor zijn a.s. echtgenoote. Een foto van het elftal zal nog volgen. Elfring dankte hartelijk voor de woorden van den voorzitter, waarna ook aanvoerder Bos den scheidenden speler namens het elftal dankte voor zijn steun en medewerking. Vermoedelijk zal Elfring in Apeldoorn uit komen voor de eersteklasclub Robur et Ve locitas. Zijn heengaan is een verlies voor Alcma ria. Alle voetballiefhebbers zullen aan den sympathieken bescheiden en zoo uitstekenden rechtsbuiten van onze tweedeklasclub de meest aangename herinneringen bewaren. Hij was een echte sportman. Wij wenschen hem in zijn nieuwe milieu alle goeds. Het is in den tegenwoordigen tijd noodzakelijk om papieren van waarde Brand- en INBRAAK- vrij op te bergen. De FIRMA DE LANGE DE MORAAZ te Alkmaar verhuurt loketten vanaf f 6,— per jaar, die aan deze eischen voldoen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.5 te Nor- doyan. Laagste barometerstand 749.1 te Valencia. Verwachting, geldig tot den avond van 16 April: Meest matige wind uit oostelijke rich- tingen; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag; weinig verandering in tempc- ratuur. SCHOOLWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag werden de schoolwed- strijden op het sportterrein en op het veld aan den Westerweg voortgezet. E>e afdeelin gen A en AI waren toen aan den beurt. Er werd met veel animo door alle elftallen gespeeld. De winnaars waren blij en de ver- liezers droegen hun nederlaag sportief. Slechts een wedstrijd moest door de voorge- schreven drie strafschoppen worden beslist. Wanneer na de verlenging de stand nog ge lijk was, werd er niet geloot, doch kreeg elke partij drie strafschoppen te nemen. Wie hier- van de meeste benutte, werd winnaar. De uitslagen waren: Afdeeling A. HandelsavondschoolAmbachtschool I 41 R.H.B.S. I—Ambachtsschool II 30. AmbachtsavondschoolHandelsschool 52. R.H.B.S. II—Rijkskweekschool 70. Afdeeling AI. GymnasiumAmbachtsschool V 5—0. Ambachtsschool IIIR.H.B.S. Ill 11, ge- wonnen met 3 tegen 2 strafschoppen door A. III. R.H.B.S. IV-U.L.O. Heiloo 2—1. Ambachtsschool IVJulianaschool 5—0, (w.n.o.) Gymnastlek. UITVOERING TURNLUST. Zaterdagavond gaf de bekende Alkmaar sche gymnastiekvereeniging Turnlust haar jaarlijksche uitvoering in de Harmonie Om ruim half acht kwam de geheele schaar van werkende leden met vier vaandels en jeugdige trommelslagers voorop van uit de hal de zaal binnenmarcheeren en stelde zich op het tooneel op. Deze opmarsch maak te een flinken indruk. Na den vaandelgroet getrouw, de aanwezigen namens zijn vereeni ging van harte welkom te mogen heeten. Door een lichte ongesteldheid van den direc- teur was men genoodzaakt geweest in Janu- ari de uitvoering uit te stellen De donateurs hadden hiertegen weinig bezwaar. In Janu ari toch was er al meer gymnastiek. Nu scheen het vroege aanvangsuur voor sommi- gen een bezwaar. Turnlust was n.l. gewend voor een geheel voile zaal haar programma uit te voeren. De zaal was nu niet geheel ge- vuld. Spr. twijfelde echter niet, of in den loop van den avond zou het beter worden. (Hierin sprak de heer S. Budding, voorzitter van Turnlust het openingswoord. Hij achtte het een voorrecht om der traditie heeft spr. zich niet vergist). Hij bracht dank aan de donateurs en kunstlievende leden voor hun financieelen steun en aan den heer van Buren voor zijn bereidwilligheid de jongens het trommelen te leeren. Ter afwisseling had men een tooneel in een bedrijf op het pro gramma geplaatst en spr. hoopte dat die af wisseling in den smaak zou vallen. Tot slot wilde de heer Budding nog mededeelen, dat bij voldoende deelname de vereeniging een colledief contract zou afsluiten met de Alk maarsche Bad- en Zweminrichting, waar door de leden tegen gereduceerden prijs, het geheele seizoen zouden kunnen zwemmen. Na de aanwezigen nog een genoeglijken avond te hebben toegewenscht begon de af- werking van het programma, onder leiding van den directeur, den heer J. J. Poll. Deze afwerking geschiedde inderdaad op loffelijke vlotte wijze. Als geheel is er door de verschil lende afdeelingen uitstekend werk geleverd. Het turnen in zijn diverse vormen van klein zoowel als groot mocht gezien worden en Turnlust kan met veel voldoening van een succesvollen avond spreken. De meisjes en jongens van afd. A. openden het programma met iets nieuws op't gebieel der vrije oefeningen. Hun werken op de lan- ge banken was heel aardig. Vrije oefeningen van de plaats zijn zooals zij door de B afd. Meisjes werden uitgevoerd altijd een aantrek- kelijk nummer. Ook het brugwerk was goed. Wat'de jongensafd. B. en C. in hun vrije oefeningen, paard, laagrek en springtafel He- ten zien, mocht de voile waardeering ver- werven van de aanwezigen: de jeugdige tur ners deden goed hun best. Laagrek in 't bij zonder blonk uit. De meisjes van afd. C. besloten haar serie van vrije oefeningen en brug met een aardig nummer kruisvormig bokspringen. 't Was heel goed gezien alle werk der jeugdige leden voor de pauze te doen plaats hebben. Na de pauze kwamen de dames en heeren aan de beurt en zij hebben de naam der ver eeniging hoog gehouden. Wij noemen het eerst het nummer der se- niores. Deze ambitieuse oudere turners gaven een serie vrije oefeningen genre Niels Bukh op kranige wijze. Het opwekkingswoord dat de heer Budding voor deze afd. sprak zal wel weerklank vinden. Vrije oefeningen van de heeren, brugwerk der drie afdeelingen, oefeningen aan de rin- gen van de tweede en derde afdeeling en hoogrek van de eerste en tweede afdeeling verwierven luid applaus. Bij het nummer brug werd aan de drie bruggen een vrij goe- de eenheid verkregen. Het hoogrek was uit stekend. De dames, die wij eigelijk eerst hadden moeten noemen, bleven niet ten achter. lets nieuws was hoogrek-bok. Stok- en knotsoefe- ningen waren keurig, en ook het turnen aan de brug schonk groote voldoening. Een kort nummer paardspringen van de heeren sloot het turnprogramma. Tot besluit van den avond werd daarna uitgevoerd het tooneelspel in een bedrijf Vor- stenplicht van Nestor de Tiere. Mej. M. van Vliet als de Koningin en de heer K. van Vliet als de Koning deden dit mooie stukje alle recht wedervaren. Zij zeg- den hun tekst uitstekend en men luisterde vol aandacht. Met een geanimeerd bal werd deze Turn lust-avond besloten. Voor alle turnliefhebbers wordt a.s. Zaterdag deze uitvoering her- haald. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: Antje de Jong 3 jaar. Jantje Slotemaker :ehuwd met Gerrit Schoorl 74 jaar. Janna ohanna Geertruida Martin 6 jaar. GEBOREN: Johannes Cornelis z.v. Jacobus de Jager en Anna Rabeling. Levenloos aangegeven kind van Hendrik van Dijk en Ebeltje Har der. Cornelis Johannes z.v. Jacob Comman deur en Neeltje van Duuren. Jn gelootje Infer. Neem een pruimpje Dan Wetje 'IPie/!' mond Voor iiu gros: K ARLMARXSTRAAT 12, ALKMAAR. le kw. 0.90—/ 1; 2e kw. 0 80—0.90; 3e kw. f 0.700.80 per K G. levend ge- wicht; 279 Nuchtere kalveren 813; 25 Schapen 3438; 530 Varkens, Holl. le kw. 0.99—/ 12e kw. 0.98—/ 0.99 Overz. en Geld, le kw. 0.991; vetfe varkens 0.960 98 per K.G. slachtge- wicht; 66 Paarden 100—/ 250 per stuk. WARMENHUIZEN, 13 April 1929. Roo- de Kool le s. 6.3018.10; Roode Koot 2e s. 6.20—/ 9.90; Gele Kool le s. 4.60 7.20; Gele Kool 2e s. 3.50; Witte Kool le s. 7.70—/ 12 40; Witte Kool 2e s. 4.70—/ 7.40; Drielingen 4.30; Uien 5.20—/ 5.80; Grove Uien 3.70—/ 4.30; Peen (groote) 3.60—/ 3.70; Peen (kleine) 1.10; Blauwe aardappelen 3. Aanvoer: 117500 K.G. Roode Kool; 11100 K.G. Gele Kool; 51500 K.G. Witte Kool; 4975 K.G. Uien; 1725 K.G. Peen; 100 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 13 April 1929. Uien 3.504.30; Drielingen 4 20; Grove 3.203.80; Peen (groote) 2.80 4; Peen (kleine) f 1.50—7 2.20; Roode Kool 6.30—/ 18.40; Gele Kool 4.40— 7.90; Deensche Witte Kool 7 20—, 13.80, alles per 100 K G. Aanvoer: 4600 K.G. Uien; 5200 KG. Peen; 234000 K.G. Roode Kool; 106600 K.G. Gele Kool; 200200 K.G. Deensche Witte Kool. ZWAAG, 12 April 1929. Veiling Bangert en Omstreken. Witlof 2042; Wortelen 1.20—/ 2.50; Spinazie 12—/ 17; Pos- telein 26; Spruiten 8.1014; Uien 3.70*—/ 5.90; Present van Engeland 17 20; Aardbeien 1.20; Sla 5.50— 14.30; Radijs 5—/ 8.40; Prei 6—/ 20. BEVERWIJK, 12 April 1929. Coop. Tuin- bouwver. „De vrije veiling". Radijs 1011J41 ct.Hout 2051 Yt ct.; Soep 3 ct. per bos; Spinazie per kist van 8 pond f 0.8012.50; Witlof 18—34 ct.Bieten 654 ct. per K.G; Sla 4—5 ct. per stuk; Sjalotten 95 ct. pel kistje van 8 pond. ALKMAAR, 15 April 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 vette kalveren 70110; vette kalveren per ned. pond 1.20—/ 1.50; 183 Nucht. kalv. (slacht) 8—/ 22; 830 vette Varkens (zware)per ned, pond 0.82- 0.85; Zouters p. ned. pond 0.860.90. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 15 April 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Zeeuwsche bonten 3.10 3.50; Zeeuwsche blauwen 33.40 Polderbravo's 4—/ 4.25; Zeeuwsche bra vo's 3.20—/ 3.50; Zeeuwsche redstar 2.60—/ 2.80; Fr. redstar 2.60—/ 2.80 Aanvoer 3 ladingen, 2260 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 15 April 1929. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 534 vette koeien le kw 1 1.12; 2e kw. 086—/ 1; 3e kw. 0.70 0.86 per K.G. slachtgewicht; 90 melk- en kalfkoeien 300425; 98 vette kalveren Den 27sten April hopen mijn ge- liefde Ouders A, GUNDER en A. GUNDER- KALIS, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Zoon, C. G. GUNDER. Receptie van 1 tot 354 uur. Hensbroek, 15 April 1929. Den 28sten April a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grooh ouders J. SWA AG en A. SWAAG—KRAMER hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Receptie Zondag 28 April a.s. 's namiddags van 35 uur in Hotel Proot", Langestraat, Alkmaar. DANKBETUIGING. Hierbij betuigen ondergeteekenden hun hartelijken dank aan familie en buren voor de vele bewijzen van belangstelling bij de herdenking hunner 55-jarige Echtvereeniging ondervonden. Alkmaar, Stationsplein 10. K. v. d. BUSSE en Echtgenoote. Voor de deelneming, betoond na het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA VAN DIJK, Weduwe van P. Bergers, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, H. J. M. BERGERS. Alkmaar, 15 Apnl 1929. Met deze betuigen wij onzen har telijken dank aan familie, vrienden en buren voor de vele blijken van be langstelling, bij ons 50-jarig Huwfr lijksieest ondervonden. P. KOOYMAN. T. KOOYMAN— BLANKEDAAD en Kinderen, Heiloo, 13 April 1929, i ces. Fn nelnnf r. DkHMMltUlllt J.GRUMQ Dfe prufm Je den geneden dag.' jflniwo ononiNOc.-w

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2