JUiimistiis Count. De Plaatsvervanger n nieuwe Japon 1EU1LLET0N. Eerst No. 88 1929 Honderd een en dertigste Jaargang. iVaanda^ 15 April. kade 8; muts, J. Offenberg, Lindenlaan 14, belastingemrk, M. Timmers, Lange- straat 88. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Dinsdag 16 April. Hilversum, 1071 M. 10—10.15 Morgen- ■wijding. 12.152.— Concert door het A. V. R. O.-Trio. 2.2.45 Kookpraatje. 2.453.— Gramofoonplaten. 3.4.Knipcursus. 4. 5Microfoon-debutanten. Jacq. v. Susante, piano. E. C. Urlus, zang. 5.307.15 Concert door het Omroeporkest. Solist: Joh. Brands, zang. 7.157.45 Engelsche les. 8.01 Aan- sluiting van de Societeit „Harmonie" te Rot terdam. Uitzending van „De Eerste Walpur- gisnacht". Ballade van J. W. von Goethe, voor solostemmen, koor en orkest. Muziek van F. Mendelssohn—Bartholdy. Solisten: Jo Immink, Louis van Tulder, Th. van Duu- ren. Het „Gemengd koor", Rotterdam en het Utrechtsch Orkest. Dirigent Georg Rijken. 8.35—9.05 Boekenlialiuurtje. 9.05 Vervolg uitzending. Rotterdam: „De Barbier van Bagdad", kom. opera in 2 bedrijven van Pe ter Cornelius. Solisten: Th. van Duuren, Theo de Vries, Sophie Both—Haas, Jo Im mink, Hendr. C. van Oort „Gemengd Koor" en het Utr. Sted. Orkest. Na afloop persbe- richten en dansmuziek door het A. V. R. O.- da nsorkest. Huizen, 336.3 M. (Na 6 uur 1852 M.) 11.3012.Godsdienstig halfuurtje. 1.15 2.Gramofoonmuziek. 2.2.20 Kniples. 5.306.30 Gramofoonmuziek. 6.307. Gramofoonmuziek. 7.7.25 en 7.358 Cursus kerklatijn. 8.N. C. R. V. Uitz. uit het Concertgebouw te Amsterdam. Uit Von- del's „Gijsbrecht van Aemstel" en declamatie. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Solistenconcert, sopraan, bariton en viool. 1.202.20 Orkestconcert. 3.20 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorlezing van ge- dichten. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 7.05 Werken van Handel voor clavecimbel. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Tuinpraatje. 8.05 Kamermuziek voor strijkkwartet. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Actueele causerie. 10.05 Nieuwsberichten. 10.10 Uurtje van De Courville. Pasbury's band. 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1744 M. 12.50 2 10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestcon cert. 6.557.20 Gramofoonmuziek. 8.50 „Lucia di Lammermoor", opera van Doni zetti. Orkest, koor en solisten. Langenberg, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramo foonmuziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.05 5.50 Kamermuziek. Kundel-kwartet. 7.30 Concert. Klein Werag-orkest. In de pauze liedjes bij de luit. 10.Sluiten. Zeesen, 1649 M. 9.354.20 Lezingen. 4.20—5.20 Orkestconcert. 5.207.25- Lezin gen. 8.20 Orkestconcert. Eugen Transky, te nor. Daarna persberichten. 10.0510.35 Proef-beelduitzenoing. Hamburg, 395 M. 4.20 Noorsche gedich- ten-voorlezing. 5.35 Dansmuziek. 7.20 Con cert. Philharmonisch orkest. Car-koor en so listen. 9.35 „Die Uberlagerungsche", hoor- spel van Mendelssohn. 9.50—11.10 Dans muziek Brussel, 512 M. 5.20 Kamermuziek door een trio. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Or kestconcert. 9.3510.35 Dansmuzie^. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 10,11 en 12 April 1929. Notitieboekje; 2 pakjes; kinderporte- monnaietje; huissleutels; handschoe- nen. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven op 10, 11 en 12 April 1929. Hondenpenning le klasse; G. Kouwen- berg, Noorderkade 12; 2 jongenspetten, J. de Jong, le Kabelstraat 29; kinderarm- bandje, M. Admiraal, Boomkanmpstraat 13; kinderklomp, J. Offenberg, Linden laan 14; rijwielbelastingmerk, M. Tromp, Ruiterstraat 11; kettingen met sloten, G. de Jong, Uitenboschstraat 30; arm band, S. Agricola, Van der Woudestraat 77; vulpotlood, W. van der Wal, Alle mansbrug 62a, Oudorp; belastingmerk, A. Jonkman, Laat 9; belastingmerk, P. Hoeben, Akerslaan 23, portemonnaie met inhoud, B. Duin, Laat 154; broche, K. Snijders, Hoeverweg 9; zijden blouse, P Vergaay, Heiligland 37; gymnastiek- schoentje, Mevr. Adema, Stationsweg 44; huissleutel, R. v. d. Veer, Oosterkolk- straat 23; schooltasch, A. Metselaar, Laat 39; schooltasch, I. Korber, Molen- Door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W. U „Hoe groot is dit buitengoed? Heb je eenig idee in welke richting wij gaan en waar wij uitkomen dien kant uit?" „Ik kan je er niets van zeggen, maar daar staat iemand, die ons tersluiks schijnt na te gaan en die misschien beter op de hoogte van het terrein is. Zeg mijnheer, mag ik u even iets vragen alsjeblieft?" De persoon, die aldus werd aangesproken, was een jongmensch van misschien drie- of vier-en-twintig jaar, van een niet zeer aan- trekkelijk voorkomen. Hij had een lidteeken aan den eenen kant van zijn gezicht of er met een gloeiend ijzer op geslagen was. Zijn ueus was gebroken of misvormd en hij had roode oogen, die u schichtig aanzagen. Alsof hij zich zijn ongunstig voorkomen bewust was, scheen hij het onaangenaam te vinden dat iemand hem had opgemerkt. Met een zwaren stok in de hand zag hij er lang niet aantrekkelijk uit. Men zou hem hebben aan- gezian voor een jachtopziener of strooper. „Wie ben je?" vroeg Talbot Stadsnieuws AANVRAGE CONCESSIE EXPLOI- TATIE AUTOBUSDIENST. In bijlage No. 41 schrijven B. en W.: In ons voorstel d.d. 5 Maart j.l. (bijlage Nr. 32) deelden wij mede, dat bij ons Colle ge ingekomen was een aanvrage van de fir- ma Van Geelen en Van den Berkhof, te Hei- loo, exploitante van een autobusdienst Haar lemAlkmaar, om concessie voor een stads- autobusdienst. Aangezien het de wensch van Uwe Verga dering is, dat ondanks de aan de N. V. Alk maarsche Stadstram verleende concessie, aan een autobusdienst een kans moet worden ge- geven, wanneer een onderneming het risico daarvoor op zich wenscht te nemen, hebben wij met de firma onderhandelingen gevoerd om tot het formuleeren van een voor de fir ma aannemelijke concessie te geraken. Het met de firma gevoerde overleg heeft feleid tot overeenstemming op den voet der ierna volgende vergunning, met uitzonde ring echter voorzooveel betreft den concessie termijn. Zooals blijkt bevat het ontwerp een termijn van vijf jaar, welke stilzwijgend twee- maal met vijf jaar kan worden verlengd. De firma wenscht den termijn op tenminste tien jaar te zien bepaald. Wij hebben daartegen bezwaar, omdat er naar ons voorkomt, voor de gemeente geen enkele reden is om zich voor zoo langen tijd te binden. Niemand kan voorspellen, hoe zich de verkeerstoestanden en de verkeerstechniek ontwikkelen. Er is geen aanleiding voor de gemeente om zich het recht om te beschik ken over de inrichting van het verkeer uit handen te geven voor een zoo langen termijn Vergelijking met de tram gaat niet op, om dat die slechts een beperkt monopolie heeft, n.l. alleen voorzooveel betreft het exploitee ren van tramlijnen. Bovendien zou de firma bij afloop der concessie wellicht weinig moei lijkheden hebben met het te gelde maken van het overbodige materieel, in tegenstelling tot de N. V. die de tram exploiteert. Het zou de bedoeling der firma zijn, twee lijnen te exploiteeren, als volgt: a. Regulierslaan, Kennemerstraatweg, Ritse voort, Koorstraat, Kerkplein, Gasthuisstraat, Geesterweg, Scharloo, Stationsweg, Stations- plein; b. Stationsplein, Stationsweg, Scharloo, Wes terweg, Lindenlaan, van der Meijstraat, Nas sauplein z. z., Nassaulaan, Kennemersingel, Kennemerstraatweg, Emmastraat, ..Coster- straat, Steijnstraat, Emmastraat, Zilver- straat, Ridderstraat, Laat. Limmerhoek, Bierkade, Achterweg, Dirk Duivelsweg, Ka naalkade, Helderscheweg, Stationsweg (langs emplacement), Stationsplein. De firma wenscht de concessie, zoo de mi- nimumtermijn wordt voorgesteld overeen- komstig haar verlangen, aWeen nog dan te aanvaarden, wanneer wij bereid zijn, aan de vergunningen, welke aan interlocale auto- busondernemingen zijn of worden verleend voor het innemen van een standplaats in de- ze gemeente, de voorwaarde te verbinden, dat geen reizigers: a. mogen worden opgenomen in een autobus die op weg is van de grens der gemeente naar de standplaats voor de autobus bin nen de gemeente; b. mogen worden uitgelaten uit een autobus die op weg is van de standplaats voor de autobus binnen de gemeente naar de grens der gemeente, een en ander tenzij Burgemeester en Wet- houders daartoe, uitsluitend in het algemeen belang, toestemming verleenen. Wij hebben aan de firma die toezegging gegeven. Wij geven U mitsdien in overweging, vast te stellen navolgend besluit. Dit heeft eerst kracht wanneer de firma de concessie aan- vaardt. Zij zal dus nog altijd haar houding kunnen bepalen zoodra Uwe Vergadering ten aanzien van het ontwerp een beslissing heeft genomen. De Raad der gemeente Alkmaar; Gelet op artikel 160a der Algemeene Poli- tieverordening; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 12 April 1929, bijlage nr. 41 tot's Raads handelingen; Verleent aan de firma van Geelen en van den Berkhof, gevestigd te Heiloo, met ingang van 1 Juni 1929 of zooveel vroeger als deze firma noodig oordeelt, vergunning tot het ex ploiteeren van autobusdiensten voor vervoer van personen uitsluitend binnen de grenzen der gemeente Alkmaar, voor welke vergun ning zullen gelden de volgende bepalingen: Artikel 1. De vergunning zal gelden tot 1 Januari 1934. Zij zal echter stilzwijgend worden ver „Ik heet Sayers". „Moge!ijk weet je al, daar je misschien hier in dienst bent, dat ik je nieuwe baas ben, mijnheer Talbot. Welke betrekking heb je hier op mijn landgoed?" De man scheen niet te willen of niet te kunnen antwoorden. Zijn verklaring was ten minste niet al te duidelijk. „Ik loop hier rond en moet de wacht hou- den". „Je schijnt dus geen bepaald werk te heb ben. Kun je mij ook zeggen hoe groot dit landgoed is?" „Ik kan het niet precies zeggen, maar ik heb gehoord, dat het twee of drie duizerid accres groot is". „Dat blinkt wat onbepaald. Waar is het naastbijzijnde hek en hoe ver is dat hier van- daan?" Het was een merkwaardig antwoord, dat hij kreeg. ,.Er is geen hek, tenminste niet een waar u door kunt. Het is even moeilijk om hier in als uit te komen en de weinigen, die het heb ben geprobeerd, is het niet gelukt". „In welke richting ligt de zee". „Dien kant uit, buiten het hek; juist aan den anderen kant stroomt de Helford rivier en dat is zout water, maar je hebt wel een halve mijl te loopen voordai je aan zee bent". „Aan den anderen kant van het hek? Wat tnegn je daaratss,? Ik cjash.t, d$t er ge® h©k lengd tot 1 Januari 1939 en daarna tot 1 Januari 1944, tenzij de Raad van Alkmaar voor 1 Januari 1933 of voor 1 Januari 1938 aan de houdster der vergunning, hierna te noemen „de firma", heeft doen weten, dat de vergunning op 1 Januari 1934 resp. 1 Janu ari 1939 zal eindigen. Artikel 2. De gemeente Alkmaar onthoudt zich van het verleenen van vergunning tot het exploi teeren van openbare middelen voor personen- vervoer uitsluitend binnen de gemeente, van welken aard ook, aan anderen. Nochtans zal de aan de „N. V. Alkmaar sche Stadstram" bij Raadsbesluit van 29 Maart 1923 verleende vergunning van kracht blijven. Het eerste lid van dit artikel zal eveneens niet gelden ten aanzien van de openbare middelen van vervoer, die met goed- vinden van.de firma in exploitatie worden gebracht. Artikel 3. Onverminderd het bepaalde in artikel 1 vervalt de vergunning van rechtswege: a. wanneer de firma niet binnen twee weken na de dagteekening van dit Raadsbesluit bij authentieke akte verklaart, de vergun ning te aanvaarden en aan de in dit be sluit opgenomen bepalingen, voorzoover haar daarbij verplichtingen worden opge- legd, te zullen voldoen; b. wanneer de exploitatie niet binnen drie maanden nadat de vergunning is aan- vaard, is aangevangen; c. wanneer, nadat met de exploitatie is be- gonnen, van de vergunning te eeniger tijd een maand of langer geen gebruik mocht worden gemaakt; d. wanneer de firma wordt ontbonden. Artikel 4. De vergunning kan door den Raad worden ingetrokken wanneer de firma de bepalingen van dit besluit niet naleeft. De firma wordt gehoord, alvorens een daartoe strekkend voorstel bij den Raad wordt ingediend. Artikel 5. Onverminderd het bepaalde in artikel 4 verbeurt de firma een boete van ten hoogste 100.voor elken dag waarop zij, behou- dens overmacht of toeval (zulks ter beoordee- ling van Burgemeester en Wethouders), de verplichtingen niet nakomt, die aan de ver gunning zijn verbonden of daaran krachtens deze voorwaarden verbonden worden, even wel niet, dan nadat Burgemeester en Wethou ders haar schriftelijk hebben aangemaand en in de gelegenheid gesteld om alsnog op straffe van verbeurte der boete binnen een daarbij te stellen redelijken termijn aan hare verplichtingen te voldoen. De boete is niet verschuldigd wanneer de firma ten genoegen van Burgemeester en Wethouders aantoont, dat het bedrijf met ver- lies werkt. Indien deze termijn verstreken is zonder dat de firma aan hare verplichtingen ten ge noegen van Burgemeester en Wethouders voldaan heeft, kan de boete door Burgemees ter en Wethouders, mits schriftelijk, worden cpgelegd. De firma moet binnen drie dagen daarna de boete ten kantore van den Gemeen- teontvanger betalen. (Wordt vervolgd). VASTSTELL1NO VERMENIG- VULDIGINGSCIJFER PLAATSELIJKE INKOMSTENBELASTING 1929/1930. B. en W. schrijven in bijlage nr. 38: Het vermenigvuldigingscijfer, waarnaar de aanslagen in de plaatselijke inkomstenbelas- ting over het belastingjaar 1929/1930 moeten worden berekend, behoort voor 1 Mei a.s. te worden vastgesteld. Met het oog daarop vroe gen wij den Inspecteur der belastingen, le afd. alhier, om inlichtingen ten aanzien van de oobrengst van deze belasting over 1928/ 1929. Bij den voor U ter inzage gelegden brief berichtte de Inspecteur ons, dat die opbrengst, met inbegrip van 13164,86 wegens ont- vangsten uit vroegere jaren, heeft bedragen 856903.72. Waar den Inspecteur geen bij- zondere omstandigheden bekend zijn, die de opbrengst over 1929/1930 gunstig of on gunstig zouden bei'nvloeden, kan naar zijn meening de opbrengst van het komende jaar op het bedrag der ontvangsten over 1928/ 1929 worden gesteld, t. w. rond f 840 000 Met de uiteraard wisselvallige ontvangsten, behoorende tot vroegere belastingjaren, is bij die schatting geen rekening gehouden. De In specteur deelde voorts nog mede, dat de aan- slagregeling is afgeloopen. Wel is waar zijn nog eenige aanslagen in nader onderzoek, doch het is niet te verwachten, dat hierdoor een noemenswaardige wijziging in de cijfers zou komen. daar het reeds voorloopig opge- legde aanslagen betreft. De aan plaatselijke inkomstenbelasting ont- vangen som is in de gemeentebegrooting voor 1929 geraamd op f 074000.— Ten bate van dezen post komt allereerst het restant van de op brengst 1928/1929. Die op brengst bedroeg (zie boven) „Ik zei dat er geen hek is waar je door kon en dat is er ook niet". „Als er een hek is, waarom kun je er dan niet door?" „Omdat het gesloten is". „Wie heeft den sleutel?" De man aarzelde. Hij scheen liever geen antwoord te geven. „Heb jij den sleutel?" „0 neen. Ik kan niet zeggen wie den sleu tel heeft, maar mijnheer Eva kan het u wel zeggen. Dat denk ik tenminste". „En kunnen wij er niet uit voordat wij het aan mijnheer Eva vragen? Kunnen wij er niet over heen klimmen?" „Overheen klimmen? Och kom, 't is wel twaalf voet hoog en er zijn spijkers boven op". „Dat lijkt niet heel gemakkelijk om er overheen te komen. En is dat de eenige uit- gang?" „Er is nog een poortje; dat noemen wij het portierspoortje, maar dat is precies aan den anderen kant van den weg naar Faumouth. Andere poorten zijn er niet". „Maar is er niet een beg of een heining, waar wij overheen kunnen klimmen of door- kruipen?" ja heggen zijn er, xls u zo zoo uoxineti wflt. Maar die zijn hooger dan de hekken en de dunste zijn drie of vier voet dik en verbon den door staaldradffl met weej'hake?. Daar rond 856000.—Ingevolge de Rekeningsvoorschriften 1924 komt een gedeelte daarvan, ge- lijk aan 2/3 van de geschatte opbrengst ad 849000,der- halve 566000.ten, goede van den dienst 1928. Het restant bedraagt mitsdien 290000.— zoodat te voorzien is in een be drag van 684000. Hoewel hierop thans, in verband met bijla ge nr. 27 van dit jaar, in mindering zou moeten worden gebracht de hoogere op brengst van de opcenten op de personeele be lasting ad rond 8000.welke was aange- wezen tot dekking van de mindere opbrengst der inkomstenbelasting door de invoering van een nieuwen kinderaftrek, hebben wij gemeend hiertoe niet te moeten overgaan met het oog op de onvoorziene, belangrijke uitgaven, waarvoor de jongste vorstperiode de gemeen te heeft gesteld. Eene heffing aan inkomstenbelasting, welke een bate van 684000 voor 1929 (2/3 van een vol dienstjaarl zou opleveren, is niet mogelijk. Bij de toelicliting op post 472 der begrooting 1929 hebben wij trouwens in verband met hetgeen ook in vorige jaren ge- bruikelijk was, reeds medegedeeld, dat wij verwachtten, een zeker bedrag uit de bedrijfs- winsten over 1928 aan den dienst 1929 ten goede te kunnen doen komen. Al zijn de be- drijfsrekeningen nog niet vastgesteld, het is ons bekend dat de bedrijfsuitkomsten toela- ten, ook thans ten behoeve der gemeentekas ova- een bedrag boven de gewone vaste uit- keering te beschikken. Het is mogelijk geble- ken. van de winsten van het electriciteitsbe- drijf, het gasbedrijf en het slachthuis respec- tievelijk f 11000.—36000.— en 9000.—, in totaal derhalve 155000.-:-, in de ge meentekas te doen vloeien. Het door belas- tingheffing te verkrijgen bedrag daalt hier door van 684.000.tot 529000.uit- makende 2/3 gedeelte van een totaalop- brengst over het belastingjaar 1929/1930 van 793000. Aangezien bij een factor van 0.80 een op brengst zou worden verkregen van 846000 (t.w. f 856000.verminderd met 10.000.— wegens mindere opbrengst als gevolg van den nieuwen kinderaftrek), zal de factor, wanneer de gemeente kan volstaan met een opbrengst van 793000.kunnen dalen tot 0.75. Wij stellen U, onder overlegging van het advies der Commissie van bijstand voor de financien, voor: a. het vermenigvuldigingscijfer voor de be- rekening der aanslagen in de plaatselijke inkomstenbelasting voor het belasting jaar 1929/1930 te bepalen op 0.75 en de opbrengst van deze belasting over ge- noemd jaar te ramen op 793000 b. ten behoeve van den dienst 1929 te be schikken over een gedeelte van de in 1928 door het electriciteitsbedrijf, het gasbedrijf en het slachthuis gemaakte winst tot een bedrag van respectievelijk 110.000, 36000 en 9000.— (Thans is het vermenigvuldigingscijfer 0.80 Red. Alkm Crt. Provinoiaal nieuws PETTEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Petten op 11 April 1929. Tegenwoordig alle leden. Ingekomen stukken. Voorwaarden voor de levering van water door het provinciaal waterleidingbedrijf van Noordholland, welke voorwaarden ter in zage liggen voor belanghebbenden. Een besluit van Ged. Staten, houdende de autobusdienstregeling van de heeren Jb. de Jong en B. P. Glas te Schoorl. Een circulaire van Ged. Staten, waarbij wordt bericht, dat de verhooging der jaar- wedden van burgemeesters, secretarissen en ontvar.gers wordt uitgesteld tot 1 Januari 1930. Het jaarverslag der commissie van uit- voering van de Vleeschkeuringswet in den Kring Barsingerhorn over 1923. AMSTERDAM, Nieuwendijk 225-229. UTRECHT, Oude Gracht 151. kan geen kat doorheen komen, laat staan een man; een stuk of twee, drie hebben het ge probeerd, maar ze moesten er leelijk voor boeten". „Het lijkt wel of wij hier in een gevange- nis zitten. „Dat is ook zoo. Niemand komt er uit die er eenmaal in is". „Dank je Sayers. Ik zal er eens met Eva over praten. Het lijkt mij een zonderlinge inrichting". Zoodra ze ver genoeg van den man verwij- derd waren, zei Betty: „Wat een gastvrije omgeving is het hier. Wanneer er een vreemdeling binnenkomt, komt hij er waarschijnlijk nooit meer uit. Kijk! Je mijnheer Eva heeft Sayers geroepen. Ze praten over ons. Een mooi stel, die twee. Ik weet niet tot wien van de twee ik mij het meest aangetrokken gevoel. Eva gaat weg en Sayers spoedt zich naar ons toe. Welk bevel zou Eva hem hebben gegeven?"' „Ik vraag u wel excuus mijnheer", riep hij uit, tcrwijl hij nog een eind van hen af was. ..Mijnheer Eva heeft mij den sleutel gegeven. Als u wilt kan ik u en mevrouw uitlaten". Talbot zag zijn vrouw aan om te weten wat zij wensch te. Het voorstel sche«n in haar imaak te vallon. JrIk wou wel eetis zien, wat er buiten Let landgoed te kijk wa6, nu mijnheer Eva toch zoo vrj®<Jelifk is geweest ons den sleirtel aan Een opgave van den Inspecteur der Directe Beiastingen te Alkmaar 2de Afdeeling, be- treffende de kwade posten, gedurende het jaar 1928 ten Iaste der gemeente gebracht en wel' Gemeentelijke Inkomstenbelasting f 167.58; Personeele belasting 9.11; Rijks- inkomstenbelasting f 124.05. Een mededeeling van den Rijksdienst der werkeloosheidsverzekering en Arbeidsbe- middeling dat het aandeel der gemeente over het derde kwartaal 1928 f 142.75 bedraagt. welk bedrag reeds is ingehouden. B. en W. stellen voor al deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. De voorzitter deelde mede, dat op 1 Mei a.s. aan de o. 1. school weer een 3e leer- kracht moet worden benoemd, en door den minister van onderwijs, kunsten en weten- schappen machtiging is verleend de benoe- ming te doen buiten de wachtgelders. Een oproeping voor onderwijzeres heeft plaats gehad, en er heeft zich 1 sollicitant aancemeld. n.l. mejuffrouw G. J. VAder, thans assistente. De voordracht door B. en W. opgemaakt, bestaat dus slechts uit deze eene sollicitante. De Inspecteur van het L. O. en het hoofd der school adviseeren gunstig. Met algemeene stemmen werd tot onder wijzeres benoemd mejuffrouw G. J. Vader, ingaande 1 Mei 1929. Algemeen sprak men de hoop uit, dat deaf benoeming een goede moge zijn, doch waar de benoemde geen vreemde meer is in de school te Petten, heeft men goede verwach- tingen. Het kohier Hondenbelasting voor 1929 werd vastgesteld op 77 met een getal van 39 honden, en de invordering bepaald 25 April 1929. B en W. stelden voor op de posten uitgaaf der begrooting voor 1928 af- overschrijving te doen plaats hebben tot een bedrag van f 586.27. Aldus besloten. Het door het Hoofd der school en de assis tente gegeven onderwijs aan volwassenen. Wat gedurende den winter 19281929 is gegeven, moet nog worden betaald en alvo rens daartoe over te gaan, werd de belooning vastgesteld als volgt: Voor het hoofd der school op 1.25 en voor de assistentie op 1 per lasuur. Met waardeering werd gesproken over de wijze, waarop dit onderwijs is gegeven. De rondvraag leverde niets op. Met een woord van dank voor de opkomsf werd de vergadering gesloten. op van en BERGEN. Voor de uitkeering van bijzonderen steun,_ waartoe door den Raad werd besloten, is als nog op de postrekening der gemeente gestort een bedrag van 25, de vorige veranhvoor- ding bedroeg f 197.50, zoodat in totaal bij de sremeente is ingekomen een bedrag van 222.50. Blijkens het verslag van het vervolg- onderwijs van het St. Aloysius-Patronaat ai- hier over 19281929, hadden zich voor de zen cursus 21 leerlingen opgegeven. De cur sus, waaraan leeraren waren de heeren J. A. Haakman en B. Veltman, eindigde met 17 leerlingen. Het gemiddeld bezoek was 45 avonden per leerling. Maximum bezoek was 58, minimum 32 avonden per leerling. Evenals vorige jaren is aan het Alk- maarsch Drankweer-Comite vergunning ver leend om op den 2den Pinksterdag in deze gemeente te collecteeren en blauwe bloemp- jes te verkoopen. Naar wii vernemen ligt het in de be doeling van het R.K. kerkbestuur, indien de gemeente voor den bouw van een nieuwe lagere school voor jongens, gelden beschik- baar stelt, een school met 5 lokalen te bou- wen. In afwachting van de uitvoering der plannen zal met 1 Mei a.s. reeds met een klas aangevangen worden in de R.K. frobelschool aan den Geestweg, terwijl de frobelschool tijdelijk zal worden gehouden in het Patro- naatsgebouw. HEILOO. Door de propagandaclub van den BonC van Staatspensionneering werd Zaterdag- avond de 3e en laatste uitvoering gegeven in „De Rustende Jager". Een 80-tal personen waren aanwezig. De voorzitter, de heer K. Veldkamp, hield een rede, waarin een warm voelend hart vocr de ouden van dagen tot uiting kwam. Nog al tijd zijn er 40.000 ouden van dagen, die geen pensioen genieten Spr. zeide, dat het gehou den congres in Den Haag stond in het teeken van Staatspensioen, daar een 6-tal politieke partijen zich onomwonden voor Staatspen- sioen hadden uitgesproken. De kopstukken van de partij zijn optimistisch gestemd. Spr. behoorde niet tot die optimisten, doch meende, dat het Staatspensioen korter bij was dan ooit te voren. Wij kunnen echter invloed uitoefe- te bieden". „Geef mij den sleutel maar, wij zullen ons zelf wel uitlaten". „Neem mij niet kwalijk meneer, maar ik geloof niet dat u dat kunt; het is een heel bij- zonder slot. Als u het goed vindt zal ik het u wijzen, als u dezen kant mee op wilt gaan" Zfj volgden hem langs een boschpad. Hij bracht hen naar een der merkwaardigste hekken, die zij nooit gezien hadden. Het zat aan beide kanten vast aan een muur van gra- niet. Talbot klopte er tegen aan. „Waar is dat .van jjemaakt?" „Van staal. Het is geheel van staal, twee duini dik". „Er was een klein poortje in het groote hek en dat werd door Sayers opengesloten. Hij duwde het open. „Als u den weg links opgaat komt u uit bij de rivier de Helford. Aan de overzijde ligt de veerboot, als u mocht wilier, overvaren". ,.Dank ie we! Sayers. Mag ik den sleutel alsjeblieft". Mevrouw was het hek reeds uit. „Ik zal het hek wel open doen als u terug- komt". „Ik wou het 'liever zelf doen. Je mocht mij eens niet hooren, als ik terugkom en ik kan niet verwachten dat je hier al dien tijd blijft rondloopen. Het zom niet prettig ziin te den- ken dat ik or iniascliicii niet in kon. Toe vn<ajd, ged rerij dep sleutel". - CWoidt wervolgd.) w; .'j.rr was?"

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5