Zeetijdingen NIVA TANDPASTA BCerk en school Rechtsasaken larkiberichten DE SCHILDERSSTAKING TE LEEUWARDEN. Gisterochtend is de staking van schilders- gezellen te Leeuwarden begonnen. Ze is alge- meen en omvat 184 man. De rijksbemidde- laar, de heer Westerdijk, die reeds een confe- rentie met de beide partijen heeft gehad, op- perde een hervatting van de besprekingen in den loop van deze week nog mogelijk in Den Haag, doch het schijnt, dat de werkgevers daaraan geen gevolg willen geven. De pro- vinciale werkgeversorganisaties hebben met algemeene stemmen besloten, over de geheele provincie Friesland een uitsluiting in uitzicht te stellen. Bij een vechtpartij tusschen een her- riemaker en een agent van politie schoot de laatste den man met een revolver in den buik. De agent was met een stok met spjjkers aangevallen. DIE WACHT AMMERWEDE. Een lied voor Utrecht, i Door een Utrechtsch ingezetene is onlangs naar de Tel. weet te vertellen een lied voor Utrecht gecomponeerd. Op verzoek van B. en W. zal dit lied Donderdag a.s. in de hal van het stadhuis door een zangkoor wor den uitgevoerd. Uitgenoodigd zijn alle raads- leden, de pers en de hoofden van scholen voor L.O. I BRAND, f Te Buitenpost is, door het cmvallen van en brandende petroleumlamp de woning van W. Heins afgebrand. BOSCHBRAND. Onder Oudemirdum (gem. Gaasterland) is :en h.a. gemeentebosch met driejarig hout /erbrand. Oorzaak: het spelen met lucifers door kinderen. k CENTRALE BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Zaterdag j.l. hield de vakgroep Admi- nistratief personeel van den Centralen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel te Utrecht Jiaar jaarvergadering, die druk bezocht was. De heer W. Chr. v. d. Hoorn opende met een rede, waarin de verrichtingen van het be- stuur werden gememoreerd. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden A. Ketelaa" en J. Lammers werden herkozen, eveneens als H.B. lid de heer W. Chr. v. d. Hoorn en C. Jansen in de Wal als Bondsraadslid. Voor scheidsrechter werden aangewezen de heeren P de Haan en A. Ketelaar. Alvorens de door de afdeelingen ingezon- den voorstellen werden behandeld, werd een commissie benoemd die inzake de herziening van het Reglement Dienstvoorwaarden met loonbijdrage een rap-port zal samenstellen Verschillende categorieen zijn in deze commis sie vertegenwoordigd. Daarna werden de voorstellen behandeld, waarbij een levendige discussie plaats vond. Aangenomen werd er voor te ijveren, dat de commiezen na drie jaren het maximum loon genoten te Jiebben, doorloopen zullen in loonschaal 11. Voorts om de Bur. Ambt. op te nemen in loonschaal 8, de arb. tel. in loonschaal 5, de'ass. stationsdienst in loonschaal 7, de sta- tionsambtenaren in loonschaal 9, de halte- chefs in loonschaal 8 en de eerste haltechefs in loonschaal 10. Een voorstel Utrecht werd aangenomen om te blijven ijveren voor het creeeren der functie adj. commies als bevorderingskans voor de bur. ambtenaren en om meer bevor deringskans voor de schrijvers en bur. bedienden. Langdurige besprekingen vonden plaats over de kaderindeeling, waartegen allerlei grieven en bezwaren werden ingebracht, vooral omdat daardoor de positie van vele categorieen bizonder sterk wordt gedrukt. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd Rotterdam gekozen. Daarna hield de Bondssecretaris, de heer P. de Haan, een rede. KORTE BERICHTEN. De Nederlandsche regeering heeft belooningen toegekend aan de beman- ningen van de reddingbooten „Cromer", „Gorleston" „Southwold" en „Warmouth' terzake van de redding op 22 November 1927 van de opvarenden van het Neder landsche tank-stoomschip „Georgia". De M. T. School te Sneek voor wa- terbouw- en burgerlijke bouwkunde, die in 1912 werd opgericht, werd gisteren opgeheven. In de Hoogstraat te Amsterdam is een vrouw uitgegleden over een bana- nenschil. Zij werd met een gebroken been naar het Israel, ziekenhuis aan de N. Keizersgracht gebracht. In een uitvoerig adres aan de Tweede Kamer hebben de presiden-commissaris en de gedelegerden leden van den Raad van Be- heer der Centrale Suikermaatschappij hunne bezwaren kenbaar gemaakt tegen het wets- voorstel van den Heuvel c.s., zooals dit thans luidt. Op 62-jarigen leeftijd is te 's-Graven- hage overleden mr. L. N. Roodenburg, oud- lid van de Tweede Kamer en oud-lid van den Haagschen gemeenteraad. Gistermiddag werd het 4-jarig zoon- tje van den heer Bekker te Wierden door den trein gegrepen en gedood. Provircciaal nieuws ZUIDSCHARWOUDE. - Verdrukte onsihuld Onze correspondent uit Zuidscharwou de schrijft ons: Twee knapen van ongeveer 16 jaar gingen Zaterdag per fiets naar Alkmaar. In de Lan- gestraat zagen zij een fietser door een etala- ge-ruit vallen. Zij stonden hier even te kij'ken, totdat de politie kwam en zij mede moesten naar het politiebureau. Dit was omstreeks 5 uur en des avonds om 9 uur werden de kna pen weer „losgelaten". Zij kwamen uit Zuid- Scharwoude, hadden geen licht medegeno- men, en mochten nu tot St. Pancras zonder licht rijden en daarna loopen. Het spreekt van zelf dat de beide moeders ten zeerste ongerust waren over het lange wegblijven dezer knapen.- Had de Alkmaar- sche politie die moeders dan niet even kunnen berkhten?, Men had dan heel wat angst kunnen vermijden. Te ongeveer 10 uur kwa men de knapen, vermoeid en wel bij hunne ouders terug. (Bij informatie op het bureau van politie te Alkmaar werd ons medegedeeld, dat, op aanwijzing van een winkelier die hen op hee- terdaad betrapte, die beide jeugdige Zuid- Scharwouder ingezetenen door de politie wer den gearresteerd wegens het stelen van ciga- retten. Zij zijn daarop meegenomen naar het bureau, waar zij gehoord werden en proces- verbaal werd opgemaakt. Juist omdat het hier een paar 16-jarige jongens betrof, is de zaak voor hen zoo vlug mogelijk afgehan- deld. Het is dus duidelijk, dat de beide overtre- ders het door den correspondent gemelde ver- haal verzonnen hebben om hun lang wegblij ven te verklaren. Red. A. C.) TEXEL (Den Burg). Hoewel door de besturen -van de afd. TexeT van den Holl. Mij. van Landbouw en van den L. T. B. dit voorjaar besloten was, in Sept. van dit jaar een landbouwtentoonstelling op Texel te houden, is gistermorgen in een ge- combineerde vergadering van deze beide be sturen dit punt nog eens ter sprake gebracht. De stemmen staakten, 8 stemden vo6r en 8 te gen 't houden van een tentoonstelling. Hier- na is het besluit genomen de tentoonstelling tot Sept. 1930 uit te stellen. Vele leden waren van meening, da do tijdsomstandigheden, ten- gevolge van den slechten toestand in het landbouw- en •veehoudersbedrijf, 't houden van een tentoonstelling voor dit jaar niet wenschelijk maakten. BEVERWIJK. Ofschoon we Zondag nog lang geen bol- lendag hadden, eenerzijds om het gure weer en anderzijds omdat er nog weinig bloemen in het vrije veld zijn, is er toch reeds door 'n enkelen wandelaar genoten van Flora's pracht. De crocussen staan in vollen bloei, terwijl de vroegste narcissen beginnen te ontknop- pen. Het is maar om een paar zoele dagen te doen en zullen wij Zondag reeds de Hyacin- then in kleuren zien ontplooien. Voor enkele dagen brandde ten nadeele van den bloembollenkweeker, den heer A. G aan den C. Matersweg, eene rietmijt uit. Thans vernemen wij van den betrokkene, dat deze schelft niet verzekerd was en voor hem dit schadepostje op pl.m. 1000 kwam te staan. Behalve de vorstschade waaraan zoo goed als geen enkele kweeker dezen winter is ont- komen, moet de betrokkene ook deze ramp nog dragen. AKERFLOOT. Zondag 14 dezer werd door de tooneelver- eeniging Nieuw Leven een openbare uitvoe- ring gegeven in het cafe van Groen. Opgevoerd werd het tooneelspel van Suze la Chapelle Roobol, „Het onvermijde- lijke", onder regie van den heer J. Rossen- backer. In tegenstelling met andere uitvoe- ringen was de zaal nu tot in de uiterste hoe- ken gevuld en moesten velen zich met een staanplaats tevreden stellen. Onberispelijk werd dit stuk opgevoerd. De rollen waren uitstekend ingestudeerd en de dames Blokker, Koppes en Nederveen en de heeren C. Koning, G .Otte en J. D. Groot, die in de verschillende bedrijven de hoofd- personen waren, hebben spel te zien ge geven, dat ieders bewondering afdwong. Ook de andere medespelenden, die meer een ondergeschikte rol vervulden, hebben hun best gedaan om dit stuk toi zijn recht te doen komen. Tot het laatst toe ging ieder der aanwezi- gen in het spel op, hetgeen merkbaar was aan de stilte, die in de zaal heerschte en het applaus na ieder bedrijf. Aan den regisseur werden door den voorzitter Groot bloemen aangeboden, die welverdiend waren Vermelden wij nog de tooneelaankle,eding en de verlichting, die goed verzorgd waren, alsmede het grimeeren door den heer Groot- huizen en een gezellig bal tot slot, zijnde alle factoren, die tot dezen gezelligen a vond hebben bijgedragen. CASTRICUM. Geboren: Jan z. van K. Dekker en A. v. d. Berg. Frans Karel z. van A. Giet- hoorn en A. C. Petram. Cornelis Petrus Joseph z. van T. Baltus en J. Nijman. Willibrordus Cornelis z. van W. Liefting en G. A. Lengers. Alida d. van J. Zonneveld en C. Metselaar. Jacobus Petrus z. van M. v. d. Himst en M. Bakker. Johanna Maria d. van J. Beentjes en C. G. Green land. Agatha Catharina d. van H. Twisk en D. Schouten. Anna Adriana d. van N. Groot en J. de Winter. Wilhelmina d. van J. Schermer en M. Twisk. Overleden: Johannes H. Mulder oud 78 jaar te Amsterdam. Theunis Ooster- meijer oud 81 jaar te Castricum. Eelkje Adaicks oud 79 jaar te Amsterdam. Antje Pie oud 79 jaar te Terschelling. Klara W. H. Passink oud 85 jaar te Amsterdam. Aldert Zonneveld oud 82 jaar te Castri cum. Anthonius de Graaf oud 22 jaar te Castricum. Maria M. Roelofs oud 63 jaar te Amsterdam. Sijtje C. Bakker oud 3 jaar te Castricum. Engel Hageman oud 60 jaar te Castricum. Quirina C. Liefting oud 1 jaar te Castricum. Wilhelmina Stofberg oud 37 jaar te Amsterdam. Geertruida C. Liefting oud 9 maanden te Castricum. Aal- tje Dinkier oud 79 jaar te Amsteram. Ondertrouwd: Hendrikus Ramselaar te Amersfoort en Grietje Aagje Koelevvijn. Johan Kager te Zuiden Neord-Schermer en Klasina Kuijs. Petrus Mulder te Heiloo en Maria Brakenhoff. Getrouwd: Hendrikus Ramselaar en Grietje Aagje Koelewijn. BROEK OP LANGENDIJK. De veiling. Het is niet slechts aan de veiling der L. G. C. nog steeds drukte en levendigheid, doch ook en vooral aan die v. den Noordermarkt- bond. De inzinking der prijzen na den stren- gen winter, alsmede de stagnatie in het ver- voer tijdens de felle vorstperiode, heeft den afzet tegengehouden, zoodat nu, bij verbe- terde prijzen, de voorraden loskomen. 1> vraag naar witte en roode kool uit het bui- tenland is van dien aard, dat voortdurend, ook bij groote aanvoeren, nog goede prijzen kunnen worden gemaakt. De gele kool was wel eenigszins beter gezocht, doch de groote aanvoeren drukken hier ongetwijfeld de markt. Intusschen ging het de laatste week weer vrij goed, en de tuinbouwers kunnen over de financieele resultaten tevreden zijn. De eind- uitkomst zal wel niet zoo zijn als verleden jaar bij het opmaken van de verlies- en winstrekening, doch velen zullen er onder de tuinders zijn, die geen slecht jaar hebben gemaakt. Er zijn er altijd, die uitzonderingen maken op de regel, doch die uitzonderingen zullen ook in dezen den regel bevestigen. Toch brengt de winterkool niet op, wat ze verleden jaar aan prijzen gaf. De tweede helft van Maart geeft daarvan een sprekend voorbeeld. Zoo was de prijs der roode kool op 22 Maart 1928 (we nemen dus den mid- dendatum) voor eerste soort f 25.30 tot f 28.30, voor tweede soort 23.10 tot 25.70. Op denzelfden datum van 1929 be- taalde men aan de veiling der L. G. C. voor eerste soort roode kool 6.60 tot 16.00, voor tweede soort f 7.00 tot 14.60. Be- denkt men bovepdien, dat de voorraden nu nog grooter zijn, dan zal de roode koolteelt ongetwijfeld ongunstiger resultaten hebben gegeven dan het vorige jaar. Voor gele kool werd op den genoemden datum 1928 van f 13.60 tot 24.00 besteed, voor eerste soort, en f 9.90 tot 12.10 voor tweede soort. Op 22 Maart van 1929 bracht de gele kool, eerste soort 3.40 tot 6.20 op en tweede kwaliteit 2.20 tot 4.30. Ook hier dus een aanmerkelijk verschil in het na- deel van 1929. Witte kool begon in de twee de helft van Maart vrij wat in prijs te stijgen, nadat ze langen tijd voor lage prijzen van de hand was gedaan. Op den genoemden da tum van 1928 werd 6.40 tot 8.30 besteed, nu 8.20 tot 9.20. Men vergete daarbij niet, dat gedurende langen tijd de prijzen aanmerkelijk hooger zijn geweest en dat ze vorige en deze week aardig zijn gestegen. Roode kool werd Maandag voor 7.50 tot 15.50 verkocht, voor eerste soort, 6.80 tot 11.00 voor tweede soort. De kleinere kon in den loop der week nog aardig stij gen, tot zelfs 18.00, hoewel Zaterdag weer een daling intrad en als maximum-prijs niet meer dan 15.40 kon worden gemaakt. Groo te kool bracht van 7.00 tot f 8.50 opook voor deze was de prijs Zaterdag aan den lageren kant n.l. 6.10, tweede soort groote bracht van 50 cent tot 1.00 minder op dan eerste soort, voor kleinere was dit verschil 3 tot f 5. A1 zijn deze prijzen vrij wat la ger dan ze geweest zijn, ze garandeeren, bij eenigszins gunstige teelt, toch nog een goede uitkomst. De aanvoer beliep nog bij de 27 spoorwagens. De aanvoer van gele" kool was ook deze week nog bijzonder groot, n.l. 84 spoorwa gens, een hoeveelheid, die buitengewoon kan worden genoemd voor de tweede week in April. Ondanks dezen grooten aanvoer, ste- gen de prijzen nog onbeduidend. Maandag kon nog slechs 3 tot 5.80 worden bedon- gen, Vrijdag was dit voor eerste 3 tot 8. De laagste prijs, die Donderdag voor groote kool werd betaald was f 4.50. Van een ge- middelde van ruim 4 steeg dit tot 5 a f 5.50. Tweede soort bracht, al naar de af- wijking van kwaliteit, van 1 tot 2 minder op. Deensche witte kool was aanvankelijk zakkende. Zaterdag van de vorige week kon nog f 9 tot 14.30 worden gemaakt, Maan dag-, deze week, zette in met 7.50 tot 11.70. Zaterdag was de kleine kool tot 14.10 gestegen; de laagste prijs welke toen werd gemaakt was 6.10, Woensdag en Don- 8 en f 8.10. Gemiddeld is dus ongeveer 9.50 gemaakt. De aanvoer beliep 29 spoor wagens. De uien, welke de laatste weken zeer sterk in prijs waren gedaald, liepen nu nog verder terug. Maandag golden ze nog 8.50 tot 8.80, welke prijzen geleidelijk achter- uitliepen, zoodat Zaterdag niet meer dan 3.10 tot 5.10 werd gemaakt. Met de gro ve uien ging het evenzoo. De prijzen waren van 0.50 tot 1 lager. Zaterdag golden ze 2.80 tot 4.40. Drielingen brachten Maan dag nog 6.60 op, Zaterdag gemiddeld 4 Voor nep werd 4.40 betaald. Voor peen werd bij eersten aanvoer 4.90 tot 5.00 betaald; kleine golden 2.60. La ter zakten deze prijzen. Zaterdag kon weer 4.70 tot 4.80 worden gemaakt. De aan voeren zijn gering. - Met de bieten gaat het ook niet naar wensch. Konden ze aanvankelijk nog 4.40 tot 4.80 opbrengen, Zaterdag golden ze siechts 1.10 tot 2.30. Spinazie bracht 34.50 op. Het koude voorjaarsweer is oorzaak, dat de verschillende koolsoorten zich goed hou den en men mag dan ook voorspellen, dat er voorloopig nog wel flinke hoeveelheden zul len worden aangevoerd, daar men ons ver- zekerde, dat vooral in het meer Noordelijk deel nog heel wat stapelgroenten aanwezig zijn. Daarom trekt vooral de veiling van den Noordermarktbond het meeste tot zich. E*and- en Tuinboiiw. BESTRIIDING VAN RONDKNOP IN ZWARTE BESSEN. Eenige jaren geleden werd uit Engeland bericht, dat een bespuiting van zwarte bessen met sterke Californische pap in het vroege voorjaar een zeer goed middel was ter be- strijding van rondknop. Uit door den Plantenziektenkundigen Dienst in de jaren 1927 en 1928 genomen proeven is gebleken, dat inderdaad met dit middel weliswaar niet volkomen afdoende, maar toch zeer bevredigende resultaten ver- kregen kunnen worden. Het tijdstip voor de bespuiting zal nu zeer spoedig aanbreken. Men moet n.l. spuiten als de struiken zoover zijn uitgeloopen dat de blaadjes en bladsteeltjes en de bloemknopjes zeer duidelijk afzonderlijk te zien zijn. De grootste blaadjes kunnen uitgespreid iets grooter dan een kwartje zijn. Men spuit met een deel Californische pap van de gewone sterkte (20 Beaume) op 5.3 deelen water. Gemakshalve kan men dus zeg- gen 1 op 5, waarbij het water wat ruim geno men wordt. Er moet overvloedig gespoten worden, zoo dat alle deelen van de sfruik, dus ook alle rondknoppen, goed met. de pap bevochtigd worden. De werking berust n.l. op het feit, dat de galmijten, die de rondknop veroor- VOORKQMT TANDBEDERF en poetst ^roorgens en 's-avonds met 75 cts.per 'A tube, Z5ds p, 14 tube. zaken, door de aanraking met het op de oude rondknoppen aanwezige pap-residu sterven, wanneer zij deze knoppen willen verlaten. Er is eenige kans op beschadiging (een lichte verbranding) der blaadjes, doch bij de door den Dienst genomen proeven heeft deze beschadiging in geen enkel geval een eenigs zins ernstig karakter gekregen. Het is gewenscht alle struiken van een com plex te bespuiten daar anders in den zomer vele mijten weer van de onbehandelde strui ken naar de behandelde overgebracht worden en daar weder rondknoppen doen ontstaan. Het is niet te verwachten, dat men in een jaar de rondknoppen geheel kwijt zal raken, maar door de bespuiting eenige jaren lang te herhalen komt men er toch praktisch vrij van. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Batoe, thuisreis, 13 April v. Batavia. Mapia, thuisreis, 15 April te Marseille. P. C. Hooft, thuisreis, 14 April v. Algiers. Salabangka, 14 April, v. Batavia te A'dam. KON. NED STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Achilles, 14 April v. Genua te Livorno. Adonis, 14 April v. Alicante te Lissabon. Agamennon, 14 April v. Amsterdam te St. Juan d. Porto Rico. Alkmaar, 15 April v. Hamburg te Antwerpen Amsterdam, thuisreis, 12 April v. Cristoba! n. Curacao. Ares, 14 April, v. Algiers n. Smyrna. Baarn, uireis, 12 April te Curacao. Clio, 14 April, v. Villagarcia n. Vigo. Doros, 13 April, v. Bari n. Licata. Erato, 14 April, v. Aarhuus te Amsterdam. Euterpe, 13 April, v. Stettin n. Amsterdam. Gaymedes, 14 April, v. Constantin n. Bour- gas. Hebe, 15 April, v. Valencia te Amsterdam. Hercules, 14 April, v. Bibraltar te Barce lona. HeriTKs, 13 April, v. Algiers n. Amsterdam. Ilos, 14 April, v. Rotterdam te Pasages. Iris, 14 April, v. Kopenh. te Amsterdam. Jason, 14 April, v. Horsens te Amsterdam. Juno, 14 April, v. Cavalla n. Salonica. Nickerie, 12 April v. N. York n. P. au Prince. Oranje Nassau, 13 April v. Paramaribo n, Madeira. Pluto, 13 April, v. La Pallice n. Amsterddm. Pollux, 14 April, v. Algiers te Amsterdam. Van Rensselaer, Amsterdam n. W.-Indie, 13 April v. Dover. Rhea, 13 April, v. S. Dominge n. P. Cortes Stella, 13 April, v. Curacao n. Maracaibo. Stuyvesant, 13 April, v. Cristobal n. P. Co lombia. Theseus, 13 April, v. A'dam n. Barcelona. Aurora, 13 April, v. Amsterdam te Rott. Bacchus, 12 April, v. W.-lndie te N. York. Boskoop, thuisreis, 13 April, te Tocopilla. Brielle, uitreis, 11 April, v. Arica. Merope, 15 April, v. Gothenb. te A'dam. Minerva, 11 April, Crisobal te Barbados. Ulysses, 13 April, v. Amsterdam te Rott. Venezuela, uitreis, 12 April, v. Barbados. Almelo, uitreis, 13 April, te Guayaquil. Brielle, uitreis, 12 April, te Tocopilla. Deucalion, 11 April, v. Kingston. Minerva, 11 April, v. Barbados n. Curacao. Notos, 15 April, v. Palermo n. Messina. Beter dan kinine slikken Is het rnuggen dood te tikken. Tot onderwijzer met hoofdacte aan de R.K. Jongensschool te Bovenkarspel is benoemd de heer J. Robbe te Ulft. Inzake het vervoer van kinderen van Egmond-binnen naar de Chr. School te Alk maar, heeft de Kroon bij Kon. besluit thans bepaald dat een vergoeding der vervoerkos ten van Ieerplichtige kinderen van 22 Nov 1927 zal bedragen 25 per week, vefmeer- derd met het bedrag noodig voor vervoer van Egmond a. d. Hoef naar Alkmaar per tram. Door belanghebbende ouders werd een be drag van f 40 gevraagd per week. De ver goeding in boven aangehaald K. B. om- schreven, komt neer op in totaal 33.32.. De gemeenteraad van Schagen heeft besloten tot den bouw van een nieuwe open- bare school met 9 klassen en gymnastieklo- kaal voor alle scholen. EEN CHRISTEN-SOCIALISTISCHE KERK. I e Den Haag is een openbare samenkomst gehouden tot het stichten van een Chr.- socialistische kerk. Een kleine hond-erd man waren aanwezig Ds. N. Padt uit Zandvoort trad op als spreker. Verschillenden der aan- wezigen lieten zich inschrijven. DE MOORD TE GIESSEN-NIEUWKERK De procureur-generaal bij den Hoogen Raad, mr. A. Tak, heeft aan een medewerker van het Volk meegedeeld, dat de verhooren te Dordrecht zoo spoedig mogelijk zullen af- loopen en dat daarna met den meest moge- lijken spoed revisie zou worden aangevraagd. Het Volk heeft een onderhoud gehad met ds. A. Winckel, docent aan de Theologische School te Apeldoorn, die gevangenispredi kant te Leeuwarden is geweest. Daaruit blijkt, dat ook ds. Winckel overtuigd is van de onschuld van Klunder en Teunissen. CLANDESTINE DISTILLEERDERIJ. Bij J. C. v. d. B. in de Steenstraat te Sit- tard werd door de rijksambtenaren op zol ders een distilleeTderijinrichting gevonden, stookinrichting, stookketel, koelketel, deksel met schroefsluiting, koperen kraantjes, enz. enz. Er werd nog een kleine hoeveelheid gedis- tilleerd gevonden ofschoon de bewoner van het pand verklaarde, dat die ketel daar meer d'an een jaar geleden op zolder was gezet en nimmer was gebruikt. De rijksadvocaat vond het een ernstige wetsontduiking en eischte 1000 boete met verbeurdverklaring. Het O. M. vroeg toewijzing van den eisch en bij niet betaling een hechtenis van 1 dag tot een jaar. Uitspraak 29 April. EEN KERKDIEF. De advocaat-generaal bij het gerechtsho, te 's-Hertogenbosch heeft tegen Ch. D., koop- man te Luxemburg, terzake van het ledigen van offerblokken in de r.k. kerk te Vlijmen, 2'A jaar gevangenisstraf geeischt, welke'straf ook de rechtbank te Breda heeft opgelegd. DE ZAAK-VAN BURINK. De Hooge Raad heeft gisteren uitspraak gedaan in zake het cassatieberoep van den procureur-generaal bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage tegen het arrest van dat col lege, waarbij het Rotterdamsche gemeente- raadslid. de heer G. van Burink, is ontslagen van rechtsvervolging met betrekking tot "de hem telastgelegde ordeverstoring in een ver gadering van den Gemeenteraad van Rotter dam. Ook de rechtbank te Rotterdam was in eerste instantie, hoewel op andere gronden, tot een ontslag van rechtsvervolging geko- men. De Hooge Raad heeft thans den procureur- generaal bij het Hof niet ontvankelijk ver- klaard in het door hem ingestelde cassatiebe roep, zulks overeenkomstig de conclusie van den procureur-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Tak. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 16 April 1929 Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 930 H.L. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 15 April 1929. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Gele Kool per 100 K.G. 2.805.90; Kropsla per 100 stuks 3.20—/ 11.60; Prei per 100 bos 11.2014 80; Raapstelen per 100 bos 2.102.70; Radijs per 100 bos 7 f 8.30; Roode Kool per 100 K.G. 6.80 16.20; Selderie per 100 bos 3.90 6.40; Spinazie per bakje 1.141.28; Witlof Ie s. per 100 K.G. 28—/ 36; Witlof 2e s. per 100 K.G. 2024. BEVERWIJK. Coop. Tuinbouw De Vrije Groenten en Fruitveiling. Spinazie per 8 p. f 0.65— f 1.10; Radijs 0.09/*; Stelen f 0.06; Hout 0.27f 0.33 per bos; Sla f 0 05— f 0.08. PURMEREND, 16 April 1929. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 21 st. kl. Fabriekskaas met rijks merk 41.50; 17 st. kl. Boerenkaas met rijks merk 45in totaal 38 stapels, wegende 37000 K.G. kaas, handel vlug; 1881 K.G. Boter 1.50—/ 1.80 per K.G. Vee. 504 Runderen, w.o. 190 vette 0.80 1.05; 300 melk- en geldekoeien 150— 350, handel matig; 14 Stieren; 22 Paar- den 100—/ 200, handel matig; 26 vette kalveren 1.401.60, handel matig; 846 Nucht. kalv., voor de slacht 736, han del matig; voor de fok 1226, handel matig; 432 vette Varkens, voor de zout 0.86 0.89; voor de slacht 0.800.88, handel vlug; 35 Magere Varkens 38 48, handel vlug; 208 Biggen 2032, handel vlug; 449 Schapen (vette) 30 50, handel vlug; Overhouders 24—/ 40, handel vlug; 29 Bokken; Kippeneieren 4.755.75; Eendeieren 4.60; Piep- kuikens 0.752.80; 1000 Kievitseieren 17. Eierveiling. 26081 Eendeieren a 4.80; 32057 Kippeneieren a 5.20—/ 6.20; Broed- kipeieren 6.40—/ 8.10. BROEK OP LANGENDIJK, 16 April 1929. Langedijker Groentenveiling. Peen (groote) J 4.404.80; Peen (kleine) 1.70—/ 1.90; Roode Kool le s. 6.20— 16.20; Roode Kool 2e s. 6.6015.40; Gele Kool le s. 3.50J' 6.40; Gele Kool 2e s. 3.404.20; Deensche Witte Kool 4.80—/ 11.80; Uien 5.80; Grove Uien 4.50; Bieten j 2.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 3475 K.G. Peen; 48000 K.G. Roode Kool; 137000 K.G. Gele Kool; 55000 K.G. Deensche Witte Kool; 425 K.G. Uien; 650 K.G. Bieten. PURMEREND, 15 April 1929. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken". Witlof 12—/ 29 per 100 K.G.; Roode Kool 20 per 100; Savoye Kool 3.30—/ 6.90 per 100; Spinazie 0.84— 1.20 per mand (4 K.G.); Sla 6.10— 8.10 per 100 kro^f Andijvie 3f 4.50 per 100 krop; Radijs 10—/ 11 p. 100 bos; Pieterselie 1.502.40 per 100 bos; Sel- derij 1.602.60 per 100 bos; Raapste len 4.10—/ 7.30 per 100 bos; Rabarber 24 per 100 bos; Uien 5.406.20 per 100 K.G.; Prei 12—/ 51 per 100 bos; Present van Engeland 0.73 per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 15 April 1929. Uien 4.404.50; Grove 3.50; Peen (groote) 4.30—/ 4.60; Peen (kleine) 2.40; Roode Kool 6.50—/ 18.30; Gele Kool 3.908; Deensche Witte Kool 6 —I 13.80; Kroten 1.90—/ 2.40; alles per 100 K.G. Aanvoer: 1000 K.G. Uien; 2700 K.G. Peen; 135800 K.G. Roode Kool; 72800 K.G. Gele Kool; 110800 K.G. Deensche Witte Kool; 950 K.G. Kroten. WARMENHUIZEN, 15 April 1929. Roo de Kool le s. 6.10—/ 15.60; Roode Kool 2e s. 5.507; Gele Kool le s. 4.10— 5.60; Witte Kool le s. 6.70-/ 11.20; Witte Kool 2e s. 3.70; Drielingen 3.40; Uien 4; Grove Uien 3.40. Aanvoer: 48100 K.G. Roode Kool; 12475 K.G. Gele Kool; 33225 K.G. Witte Kool; 875 K.G. Uien. ZAANDAM, 15 April 1929. Veiling Ver. „De Zaanstreek". Sla 0.80—/ 1.15 per kl. kist; Pieterselie 1516 cent per bos; Selderie 713 cent per bos; Raapstelen 6878 cent per 10 bos; Bananen 4.80—/ 7 per 100; Spinazie 0.800.96 per kl. kist; Raap stelen 6678 cent per 10 bos; Br. lof 10K 17X> cent per pond; Stoofperen 14K15 ct. per pond; Zoete appelen 13—14 cent per p.; Gele Kool 5—9 cent per stuk.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6