ERRES RADIO EEN ERRES K.Y. IN UW HUIS! Ontvellingen PUROL meente algemeen wordt gewenscht en slechts uitwerbaar is met daadwerkeliiken steun van alle belanghebbenden. Het voorstel werd met een meerderheid van 87 stemmen voor aangenomen. De heer P. Gootjes releveerde verschillende voorvallen uit-de thans afgesloten levens- periode der Bank. Verschillende functionna- rissen werden hierbij met waardeering her- dacht. De heer Ten Hoeve sloot zich hierbij aan en herinnerde o.a. aan de beruchte maand Augustus 1914, toen de Bank in groote moei- lijkheid verkeerde door de vele aanvragen, ,waaraan men gedurende de eerste dagen slechts kon voldoen, omdat de heer Kroonen- burg, onze burgemeester, doch toentertijd nog koopman, ons hielp aan het benoodigde crediet, totdat de C. B. weer te bereiken was. Bij de rondvraag vestigde de heer Jb. Duif de aandacht der leden nog op het nuttige werk der vereeniging voor gezamenlijk boek- houden A De heer A. Schuur wekte de aanwezige iuinders in een helder betoog op tot deelname 'als lid dezer instelling. Aldus deze bijeenkomst besluitende met een goeden raad, dankte de heer Ten Hoeve de aanwezige leden voor de aangename bespre- kingen in dit gezellig samenzijn en sloot de vergadering. TEXEL. Zaterdag vergaderde de raad dezer ge- meente des namiddags 3 uur onder voorzit- terschap van burgemeester Oort. Tegenwoordig waren alle leden. Ingekomen zijn: Goedkeuring van Ged. Staten van de begrooting 1929 der gemeente tTexel; afwijzende beschikking van den Min. van Financier op een verzoek om beschik- baarstelling van gelden voor een plaatsje en land aan P. v. d. Vliet, volgens de L. Arb - wet. Als reden wordt opgegeven. dat't doel vooropgezet wordt, om pensiongasten te houden, en dit niet de bedoeling van deze wet is. Voor den arbeider W. de Smit worden gelden beschikbaar gesteld. lenslotte verzoekt de gymnastiekvereeni- ging Texel kwijtschelding van de huur van Jt oefenlokaal a f 60 jvr jaar. Dit laatste verzoek wordt in handen van B. en W. ge steld. De overige zijn voor kennisgeving aangenomen. Benoeming leden slembureaux. Benoemd voor den Hoom in de vacature H. W. Keesom, de heer W. H. Lap; voor de Waal in de vac L. J. Roeper, de heer H. Leber, en voor Oudeschild in de vac. H Hin. de heei J. Henkes. Alle benoemingen met 12 stemmen, 1 bianco. Ingebruikgeving schoollokalen. Aan B. en W. werd machtiging gegeven. zonder den raad hierin vooraf te kennen, buiten de schooltijden, de lokalen dei ge- meentescholen voor doeleinden van algemeen belang beschikbaar te stellen. Subsidie, begrooting en rekening Texelsche Alg. Wijkverpleging. Ingekomen is de begrooting dezer instel ling voor 1929 en een verzoek in 't vervolg een vast jaarl. subsidie te verstrekken omdat de Comm. van Wijkverpl in N.-Holland al- leen bijdragen in 't tekort der vereeniging wil verstrekken, wanneer de burgel. ge meente een vaste bijdrage verleent. De begrooting werd goedgekeurd en de subsidie gesteld op f 1500 per jaar. Bijdrage openbreking N.-H. Kanaal. Door 't clagel. bestuur dezer gemeente is na de vorstperiode aan de Kamer van Koop- handel in Holl. Noorderkwartier een bedrag van 50 toegezegd voor openmaking van t Noord-Hoilandsch kanaal, op voorwaarde, dat de raad dit zou goedkeuren. Goedgekeurd. Voorstellen, enz. betrefjcnde de N. V. Texelsche Eledr. M'tj. De directeur dezer Mij., de heer P. de Rode, heeft aan de N.V. 't verzoek gedaan om intrekking van zijn op 22 Dec. verleend ontslag. De voorzitter stelde voor, den afgevaar- digden in de vergadering der N. V. machti ging te geven, te stemmen vcor intrekking van dit ontslag. Vercer werd overlegd de balans ontvang- sten en uitgaveii-rekening der Vennootschap Hieruit blijkt, dat niettegenstaande 16000 is afgeschreven een winst is gemaakt van 8226.29. Hier/an zal een reservefonds worden gemaakt. De rekening werd gesteld in handen van de heeren De Graai, Pisart en Henkes voor onderzoek. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de Texelsche Electr. Mb werd met 8 stem- men benoemd de heer Pisart. Bouw nieuwe school te Oudeschild. Aan B. en W. werd een crediet toegestaan van 27000 voor den bouw van een nieuwe school op 't schoolterrein rchter de school te Oudeschild. de kosten hiervan zijn ge- raamd. met inbegrip van verbouw der be- staande school tot gymnastieldokaal. en aan- schaffing van meubilair, op f 26800. Uitbreidtng personeel 11. L. O. school. Zonder stemming werd besloten aan de U. L. O. school te Den Burg een 3e leer- kracht aan te stellen, ook a! zullen de kosten hiervar. ad f 3000. in de eerste jaren waar schijnlijk door de gemeente gedragen moeten worden 't Gemeentebestuur hoopt op deze wijze 't onderwijs zoo te verbeteren, dat 't mogelijk wordt direct van de school M. U. L. O.- diploma's te behalen en toelatirrgsexamen te doen voor de 3e klasse H. B. S. Tot heden slaagden wel veel leerlingen voor deze cxamens, doch dit was toe te schrijven aan de bereidwilligheid van 't hoofd der U. L. O die in vrije uren de kinderen extra lessen gaf Afkondiging strafverordeningen. Inplaats van zooals bij de op 28 Dec. 1854 vastgestelde verordening, waarbij bepaald werd, dat de geheele verordening van de stoep van 't gemeentehuis werd voorgelezen, tadat de klok van "t gemeentehuis 5 minuten jeluid was, werd nu bepaald. dat nadat 2 minuten is geluid. van't raadhuis af wordt voorgelezen, dat de verordeningen zijn aan- geplakt. Herziening Alg. Politie verordening. In verschillende voorafgaande vergaderin- gen zijn artikelen dezer verordening opge- maaki fhaos rest nog de <*er Maak U geen zorg over de keuze van een radiotoestel, Neem een K.Y.I Ideaall Erres K.Y. werkt op het stadsnet, is uiterst selectief en geeft muziek en spraak wondermooi weer. Toch is de bediening eenvoudig en de prijs heel laag. K.Y. werd ontworpen door de knapste radio-inge- nieurs en wordt door Stokvis ten voile gegarandeerd, Aar- zeltUnog? Stap naar den Erres- agent en laat U overtuigen! N.V. hm R. S. STOKVIS Z2 hoofdstukken over t Brandwezen, T blus- schen bij brand en't vorderen van persoon- lijke diensien bij brand, overstrooming, stormramp. enz. De verschillende artikelen werden zonder noemenswaardige veranderingen goedge keurd, ^.ooa's door B en W. werd voorge- steld. Vervolgens werd de geheele verordening na er. paar kleine wijzigingen vastgesteld. Rondvraag. De heer Boon dankte voor 't besluit tot den bouw van een nieuwe school te Oude schild. - Verder werd nog verbetering gevraagd van een paar goten te den Hoorn, bestrating van de kanten van 't Schildereind te Den Burg en uitdiepen van een drinkwaterkolk bij den Ruigendijk in Eierland. Hierna sloot de voorzitter de openbare vergadering en ging de raad in geheime zitting over. OUDE NIEDORP. De heer P. P. J. van Drunen, besteller bij de Posterij.n, alhier, vroeger te Alkmaar, wordt den 4 Mei a.s. overgeplaatst naar Am sterdam. Ongeveer 3 jaren is genoeende heer alhier, belast met de bestelling in het noor- delijk gedeelte dezer gemeente n.l. Zijdcwind en het Veld tot aller tevredenheid werkzaam geweest. BEVERWIJK. Waarschijnlijk als een gevoig van het zon- nige weer alsmede dat de export zeer weinig meer te beteeker.cn heeft, waren de prijzen aan de Beverwijksche bloemenmarkt Vrijdag tameiijk gedrukt. De alierbeste dorwinnen konder ternauwer- nood per 100 stuks gerekend 3.50 halen. Ook Anemoonen, anders zoo'n gewild artikel was de handel slap. Voor het meest bekende soon The Caen besteedde men per 100/1 tot f 2. Er was dien dag een enorme narcis- senvloed, vooral van de soort Spur waarvan de prijzen varieerden tusschen de 40 en 50 ct. Zelfs dubbel rood of Vulgens die door de strenge vorst ii. zulke bescheidene kwantums wordt aangevoerd was de terugslag niet wei nig 2532 ct. per bosje van 25. De eerste asperges benevens rabarber van den vollen grona zijn aan de Bever wijksche markt verschenen. BERGEN. Vcrnieling van het green cnge wenscht. Nu de natuur met het groen worden der boomen zeker een maand ten achter is, wordt iedere voorbode van de naderende lente met des te meer vreugde begroet. Aan de wilgen kan men reeds waarnemen, dat de strenge vorst, die ook de anders groen blijvende ligusterhagen, het aanzien van dor dood hout heeft gegeven, toch niet alle leven heeft gedood en met vreugde aan- schouwt de natuurliefhebber dan ook het geel worden van de wilgentakjes en het langzaam ontluiken van de blaadjes. Het weer werkt echter nog maar weinig mede, zoodat de her- leving van de natuur veel langzamer gaat dan gewoonlijk. Langs den Bergerweg krijgt hier en daar het lage wilgenhout evenwel de zoo ge- wenschte voorjaarstint. Met verontwaardi- ging moesten wij in de laatste dagen der vo- rige weak «cht«r m«8rn*l"» aanechMwon hoe verschillende personen het lage wilgen hout, dat het daar toch al zoo moeielijk heeft om tegen de gure winden in tot wasdom te komen, door het rukken en trekken aan de dunne takjes, nog moeilijker maakte om tot ontwikkeling te komen. Het is meer dan ergelijk, dat velen nog niet sehijnen te begrijpen, dat de aanplantin- gen langs e'e wegen niet geschieden om hen de gelegenheid te geven er hun vernielzucht op bot te vieren. Wij begrijpen volkomen, dat een enkeling graag een of ander teeken van het komende lenteleven voor de ziekenkamer van een ge- liefde zieke medeneemt, doch de zulke snijden met groote voorzichtigheid hier en daar een takje, doch zullen er zich wel voor wachten om door rukken en trekken het struikgewas geheel te vernielen. Het rooven in de natuur geschied in overgroote mate door onnaden- kenden, die zich van de vernielingen die zij aanrichten niet bewust zijn en na een oogen- blik in het bezit te zijn geweest van het ge- roofde, dit weer argeloos wegwerpen. Zij zijn de oorzaak, dat eigenaren van natuurgebie- den, hun gronden sluiten voor de bezoekers Wie jaarlijks ziet hoe schandelijk er in Ber gen met Pinkster geleefd wordt met de bloei ende bremstruiken en tot de goedwillenden behoort zal goed doen de vernielzucht van de onnadenkenden tegen te gaan. De politie in Bergen is thans besloten te gen de vernielers onverbiddelijk op te treden en maakte tegen eenige van hen Zondag langs den Bergerweg dan ook procesverbaal op. Wij hopen, dat zij, die van hun onnaden- kendheid geen onaangename gevolgen willen endervinden hierin een waarschuwing zullen zien. Het eerbiedigen van de natuur is wel een van de eerste eischen van ware beschaving. ESMOND AAN ZEE. Door spelen met lucifers werden eenige kleine kinderen de oorzaak van het verbran- den van ongeveer een H. A. helmbeplanting. ZUID-SCHARWOUDE. Waarschijnlijk door den brand te Koedijk, welke hier zeer veel kijklustigen had, was de dam-seance vanwege „Damlust" en gegeven door den heer P. Beers, niet druk bezocht. Er waren 13 deelnemers en eenige belang- stellenden, in het lokaal van den heer P. Kra mer aanwezig. De heer Beers won de partij- en van de heeren: C. Voogd, F. Schrijver, W Kuijt, G Engel en J. Kaag. Hij verloor ze van de heeren W. Verkroost, P. Schuffel en C. Kunen. Remise werd gemaakt met de heeren: J. Pluister, P. v. d. Welle, A. Bruin, A. Zuid- scherwou en Jb. v. d. Welle. De uitslag was dus dat de heer Beers 5 partijen won, 3 verloor en 5 remises. Gezien den jeugdigen leeftijd en de geringe routine in het simultaneeren, is de uitslag voor den heer Beers alleszins bevredigend, temeer waar hij hier kampen moest tegen ge- routineerde damspelers HEILOO. Wc nsdagmiddag om half drie zal de ge- meentcraad vergaderen. Van de vijftien pun- ten der agenda noemen we: adres afd. Heilao der S.D.A.P. inzake den verbouw van de schoolaankoop grond voor verbreeding van een gedeelte Stationsweg en Westerweg; ver zoek van C. Klopper om afwijking van de bouw- eft woninggoedkeuring voor een te ver- bouweiifwinkelhuis; vaststelling vermenig- vuldigingscijfer inkomstenbelastingaan- brengen centrale verwarming openbare school; voortzetting van de vraag van de den heer W. van de Vail, inzake het burger- lijk armbestuur. Binnenland NA DEN BRAND IN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. De brandmuur ingestort. Zaterdagmorgen is de steenen brandmuur van het tooneel van het Paleis voor Volks- vlijt plotseling in elkander gestort. De nog altijd zeer velen, die de puinhoopen gadesloe- gen, schrokken hevig van het onbeschrijflijke geweld dat aan deze instorting gepaard ging Persooniijke ongevallen kwamen evenwel niet voor. Het nu wel uiterst schamel geworden over- schot van het tooneel zal vandaag gesloopt worden. De belangstelling in de ruines van het Pa leis voor Volksvlijt was gister zeer groot. Honderden en honderden schuifelden gister- middag over het Frederiksplein en door de Galerij, zich de oogen uitkijkend naar de resten van het Paleis. De politie nam een aan- taal maatregelen om een geregeld verkeer te uoen plaats hebben. Zij sloot een weg af van het Westeinde naar het Oosteinde langs de vroegere peristyl. Alle verkeer te voet ging om het plantsoen, waarvan de fontein het middelpunt vormt. Bovendien werden geen voertuigen toegelaten op het plein. De voer- tuigen, die uit de Utrechtschestraat kwamen, moesten dadelijk rechs of links en konden dan de wegen volgen die in het verlengde lig- gen van Westeinde of Oosteinde. Onigekeerd had natuurlijk hetzelfde plaats. Het tramver keer had een normaal verloop Steun aan Saalborn Gisteravond heeft in het Concertgebouw „De Vereeniging" te Nijmegen de N.V. Het Nieuwe Nederlandsehe Tooneel een voorstel- ling gegeven van „De Getemde Feeks Aan het einde van het vijfde bedrijf betrad de di recteur van het Concertgebouw, de heer L. J van Oudheusden, het podium om nog eensHn korte woorden te wijzen op de groote ramp, die het gezelschap door den brand in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam getrof- fen heeft, en die het achterliet bijna zonder decors, costuums en requisieten. Nederland blijft nooit achter, zoo vervolgde spr., wan neer het geldt zijn kunst te beschermen, en zal dat ook in dit geval niet doen. Spr. hoop- te, dat voldoende middelen gevonden zullen worden, opdat dit gezelschap zijn werk zal vtertanttM, «m d«el<k ton sletto n«fe. dat in het gebouw lijsten ter teekening zijn gereed gelegd, waarop het publiek blijk van zijn waardeering zal kunnen geven. Daarna trad de heer Veerhoff naar voren, die als oud-tooneelspeler van de oprichting af deel uitmaakte van het gezelschap en wien het als Nijmegenaar een bijzonder voorrecht was de eerste te mogen zijn, die den heer Saalborn een couvert met inhoud kon aanbie- den. Ook op deze rede volgde evenals op de eerste een spontaan applaus: Naar de De Crt. verneemt, is op de boven- vermelde lijsten reeds voor een belangrijk be drag ingeteekend, en bestaat daartoe nog tot Woensdag a.s. de gelegenheid. Zoo is dus in Nijmegen een prijzenswaardig en spontaan voorbeeld gegeven," dat zeker in den lande na- volging zal vinden. Toen de ovatie eenigszins bedaard was, trad de heer Saalborn naar voren om spe- ciaal de heeren Van Oudheusden en Veerhoff te bedanken voor hun sympathiek plan, maar niet minder de Nijmegenaren, die als een man aan den oproep gehoor hadden gegeven. De woorden van den heer Saalborn werden met luiden bijval begroet. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN. Bij het afbranden van heide. Vrijdagmiddag moest in de boschwachterij Chaam (N.-Br.) ten behoeve van een brand- bluschdemonstratie. welke op Woensdag 24 April zou plaats vinden en die intusschen is afgelast, een strook grond, bezet met heide en buntgras, kaal worden gebrand. Hiertoe waren do uiterste voorzorgsmaatregelen door het Staatsboschbeheer genomen. Het demonstratieterrein was doorsneden door de noodige streken, welke tevoren waren afge- plagd. Bovendien waren arbeiders, bosch- wachters en de houtvester aanwezig en werd zeer voorzichtig tegen wind in gebrand, ter- wijl zeer kleine oppervlakten tegelijk aan het vuur werden blootgesteld. Door een wervelwind vloog plotseling van het reeds verbrande terrein een vonk over in het terrein, dat nog bezet was met heide en bunt (het demonstratieterrein). Niettegen staande alle aanwezigen hun uiterste best deden om het vuur direct te stuiten, sloeg dit met groote snelheid, na een gedeelte van het demonstratieterrein te hebben vernield, over in de naburige bosschen, grootendeels toebe- hoorend aan den heer Van Tilburg te Ter- borg. Na drie uur hard te hebben gewerkt en de militairen nog te hulp te hebben ge- roepen, gelukte het den brand te blusschen. Er is inmiddels vrij aanzienlijke schade aan- gebracht. Op de Veluwe. Prinses Juliana onder de belangstellenden. Een groote brand heeft Zaterdagmiddag ongeveer 300 H.A. heidegrond en tien H.A. bosch tusschen het dorp Kootwijk en het radiostation Kootwijk verwoest. De grond behoort in eigendom toe aan het Staats boschbeheer en den heer Westerwoud uit Amsterdam. Politie, brandweer en militairen uit het kamp Milligen verleenden hulp bij de blus- sching. Te kwart over drie kwam prinses Juliana den brand op verschillende plaatsen in oogen- schouw nemen. De oorzaak is te wijten aan het onverant- woordelijk stichten van een heidebrandje om een stuk heidegrond schoon te branden. Von ken uit een locomolief. Zaterdagmiddag geraakte door vonken uit een lccomotief die op de spoorbaan Hil- versumUtrecht reed, een gedeelte van de heide achter het gemeentelijk sportpark te Hilversum in brand. De sterke noord-westen wind dreef de vlammen in de richting van den HuiJekoper- weg en vervolgens naar de Waschmeer, waar zij een sparrenbosch aantastten en verniel- den. De brandweer en de oo'.itie dig ter plaatse en trachtten met kracht den voortgang van het vuur te sttuiten. Zij wer den daarbij op uitnemende wijze ter zijde gestaan door tal van knapen waaronder velen, die achter het sportpark voetbalden. De groote hitte maakte het blusschingswerk echter bijna onmogelijk. Zelfs verschroeiden enkele kleedingstukken van de helpende jon- gens. Het gelukte niettemin den brand na de vernieling van het sparrenbosch te stuiten. Vijf H.A. heide en 3/4 H.A. bosch waren in middels afgebrand. Het sportpark, de ren- baan daarachter, en de lawntennisbanen be- kwamen geen schade. Aan den Schijndelschen dijk te Boxtel zijn eenige H.A. heide afgebrand. Onder de Heer en Haagdoorn te Eersel (N.Br.) zijn ongeveer 10 H.A. bosch en heide door brand verloren gegaan. Van Drunen tot Nieukuik en ook onder Helvoirt heeft een hevige boschbrand gewoed waardoor veel bosch ter oppervlakte van ver schillende H.A., toebehoorende aan rijk, ge- meenten en particulieren, vernield zijn. Een boschbrand bij Kasteel van Neme- laar te Haaren heeft men spoedig kunnen blusschen. Heidebranden hebben er gewoed tus schen Oostelbeers en Eindhoven en tusschen Moergestel en Diesen. Te Ossendrecht zijn verscheiden H A. jong bosch afgebrand. Onder Budel heeft een hevige brand in de groote heide en bosschen achter Heikant gewoed. DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Verbetering der electrische rijtuigen. Naar verluidt zullen in verband met de veiligheid op verzoek van de Nederlandsehe eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel aan de deuren van de wagenvoerdersafdeelin- gen der electrische rijtuigen krukken worden aangebracht, zoodat deze voortaan ook aan de binnenzijde geopend kunnen worden. Voorts zullen op het nieuw bestelde mate- Indien deze aan de verwachtingen beant- woorden, zal aanbrenging ervan bij het be- staande materiaal door de directie worden overwogen. riaal regenliisten worden aangebracht, ten- einde het publiek en het personeel bij het in en uitstappen tegen den aWoctnenden regtn to bttchtnnen. VERDRONKEN. De 21-jarige Duitsche zeeman H. L. Eymer, van het Duitsche stoomschip „Planet", dat in de Rijnhaven te Rotterdam ligt is bij het aan boord gaan in het water geval len en verdronken. Voorts is gistermiddag de 37-jarige En- gelsche zeeman P. Craven van het Engelsche bananenschip „Cristales", dat eveneens in de Rijnhaven ligt, over boord geslagen en verdronken. Ook zijn lijk is door de rivier- politie gevonden en eveneens naar de begraaf- plaats Krooswijk overgebracht. ONZE MUNTEENHEID. Onderzoek naar vervanging van grove zilveren munten door nikkelen. De ministers van financien en van ko!o- nien heben ingesteld een commissie met de op- dracht te onderzoeken, of bij handhaving der bestaande munteenheid tusschen Nederland en zijn ovtrzeesche gebieden vervanging van de grove zilveren munten door nikkelen stuk- ken van dezelfde nomiale waarde onder gelijktijdige verlaging van die stukken tot pasmunt - al dan niet gepaard gaande met de vervanging van de zilveren pasmunt door nikkelen munt, uitvoerbaar is, en bij eventu- eel bevestigende beantwoording dezer vraag, of die vervanging gewenscht moet worden ge- acht. In deze commissie zijn benoemd: tot lid ei» voorzitter mr. G. Vissering te Amsterdam; tot lid H. J. van Brink, hoofd tweede afdee- ling Departement van Kolonien; prof dr. G. W. J. Bruins, rijkscommissaris bij de Neder landsehe Bank; Ir. dr. A. van Doorninck, the- saurier-generaal, Departement van Financi en; mr. W. Suermondt Lzn. te Rotterdam* prof. dr. C. A. Verrijn Stuart te Utrecht; se-, cretaris mr. C. W. Ritter te Amsterdam. HET SPOORWEGONGELUK BIJ HAL. In verband met het spoorwegongeluk te Hal, nabij Brussel, waarbij negen Belgische postconducteurs bet leven verloren, heeft het personeel van het Spoorweg-Postkantoor nr. 2 te Roterdam, door het zenden van bloemen aan haar deelneming uiting gegeven. Tevens is door den Centralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoon- personeel (G.B P.T.T.) een telegram met be- ging van deelneming verzondtn aan den ^Minister van Posterijen te Brussel". Hierop heeft thans namens de Belgische re- geering minister Lippens een dankbetuiging gezonden. KIND DOOR TRAM OVERREDEN. Gisteravond liep in de Tweede van Swin- denstraat plotseling een kind van vier jaar de tramrails over. De kleine werd gegrepen door den motorwagen van lijn 6 en kwam te- recht tusschen den baanschuiver en het voor- ste wiel. Ernstig gewond werd het meisje naar het O.L. vrouwegasthuis gebracht. De toestand was hedenavond zeer zorgelijk. WAARDEERING VAN NEDERLANDSCHE ZEELIEDEN. Op 25 Maart geraakte het Stettiner stoomschip „Venetia" in de nabijheid van het Terschellinger vuurschip in aanvaring met het Nederlandsehe s.s. „Batavier I". De „Venetia" zonk binnen eenige minuten. Vrijdag heeft de raad voor de scheepvaart te Stettin zich met dit ongeval bezig gehou- den en de volgende uitspraak gedaan: De aanvaring is het gevoig van den dichten ne- velden kapitein van de „Venetia" treft geen schuld. Met lof wordt gesproken over het optre- den van de Nederlanders na de aanvaring, die alles gedaan hebben om de uit elf kop- pen bestaaande bemanning te redden. EEN DAME UIT EEN TREIN GEVALLEN. In den stoomtrein, die gistermiddag te 4.5ft van Leiden in de richting Haarlem vertrok, bevond zich alleen in een 2e klasse coupd de ongeveer 70-jarige mevr. wed. Bos uit Slie- drecht.Vlak bij het station Lisse gekomen, schijnt de coupe-deur aan den linkerkant door een tot nog toe onopgehelderde oorzaak te zijn opengegaan, waardoor mevr. Bos uit den in voile vaart zijnden trein is gevallen. Zij; kreeg een bloedende hoofdwond en fracturen aan linkerbeen en linkerarm. Zij werd door wegwerkers, die op die lijn bezig waren gevonden; men legde haar op een brancard, die van het station Lisse was gehaald, waama de sneltrein, die uit tegen- overgestelde richting op de plaats van het ongeluk aankwam, werd opgehouden, waar- mede mevr. B. naar Leiden werd vervoerd. In dezen trein bevond zich ir. dr. D. de Miran da, die haar voorloopig heeft verbonden, na dat ook de arbeidersploeg uit Lisse een nood- verband had gelegd Te Leiden was de inmid dels gewaarschuwde eerste hulpdienst op het perron aanwezisr, die mevrouw Bos naar het Diaconessenhv eeft vervoerd. Zij was goed bij bewustzijn, doch wist zich niet te herinneren, hoe zij uit den trein is gevallen. Aan het station Hillegom was reeds opgemerkt, dat een deur openstond, waama het station Haarlem werd gewaar- schuwd, doch men vond de coupe ledig. VERGIFTIGING. Te Amersfoort heeft de politie aangehou- den de vrouw van sergeant W., die verdacht werd van pogingen tot vergiftiging van haar man. Tengevolge van die pogingen, die reeds geruimen tijd geleden werden aangewend. bracht W. langen tijd in het hospitaal door. Thans, nu hij thuis was, begon de vrouw opnieuw met sublimaat door spijzen en dran- ken te mengen. Zij heeft bekend en verklaarde onder meer, dat ze veel te weinig geld kreeg om het huishouden met twee kinderen te be- kostigen. Haar man, die zelf meer dan de helft van het tractement hield, beschuldigde haar van ontiouw, naar a'j beweart ten oa- racbto. Erres K.Y., in eikenh. kast, geh. compl., f225.—in metalen uitvoering £215.— Rotterdam Amsterdam Gronlngen Geschaafde Huid, Schrammen en Schrijnende Plekken, Huidwondjes, Brand- en Snijwonden genezen met Doos 30-60-90 ct. Tube 80 ct.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6