M.W.V. GULIK, Bcekbcnden Balansen. Siudlei van Suicklaan 8, Stadsnieuws Pluimveefeeit Bisinenland Sfflarktfoeriichtegi Adwei*fentien BERfiEN. m alleen dan met succes en in het belang van het kind doen, wanneer het een der dric hier te noemen wegen inslaat: le. Men kan het in den regel zeer kost- bare pand, het eigenlijke weeshuis, ver- koopen en er cen modern goed ingericht buitenhuis voor in de plaals zetten in een gezonde streek nabij een gemeente, waar goed onderwijs is. Het is volstrekt niet noo- dig en niet :'n het belang der weezen. dat dit huis ligt in de plaats, waar het weeshuis ge- vestigd is. Dit buitenhuis te stellen onder de leiding van een beschaafde en ontwikkelde vrouw, of wel van twee vrouwen, of van een ge- huwd paar, liefst alien van betrekkelijk jeugdigen leeftijd en met veel tact en toe- wijding. Men salarieere deze hoofden goed, zoodat zij in hun positie een bestaan vinden pver* eenkomstig hun beschaving en ontwikke- ling. Het is in den grond verkcerd, om voor de leiding van weeshuizen of van dergelijke tehuizen te nemen gepensionneerden, die reeds hun hoofdtaak in de samenleving heb- ben vervuld en blij zijn met een bijverdien- ste. waarvoor zij in den regel een rustige opvatting van hun taak in ruil geven. Ook het aanstellen van gefortuneerde leiders, die zich met een klein salaris tevreden stel len, is een onzuivere grondslag. Zoo bezorge men den weezen een zonnig en prettig tehuis, waar zij als in een groot gezin van ten hoogste 20 kinderen te zamen leven. Coeducatie is hierbij zeer gewenscht, op den voorgrond stellende, dat de leiding voortreffelijk is. Zijn er vele weezen, dan neme men meer dere van dergelijke tehuizen. 2e. Wil men de gezinsverpleging op eenigszins groote schaal toepassen, dan stelle men behoorlijk gesalarieerd een beschaafd, ontwikkeld en vakkundig inspecteur of inspectrice aan, om zoodoen de aan de noodzakelijke voorwaarde te vol doen, de gezinsverpleging behoorlijk tot haar recht te doen komen. 3e. Men vertrouwe zijn weezen ter op voeding toe aan instellingen, die geheel op gezinsverpleging zijn ingesteld, die over er- varing en goed personeel beschikken en die tevens tehuizen bezitten voor die kinderen, die minder geschikt zijn voor de plaatsing in een gezin. W. A. ORTT. Amersfoort. Directeur van Zandbergen op den herkozen voorzitter. In behandeling kwam nu het voorstel contributie-verhooging. De voorsteller bleek niet aanwezig te zijn. Na eenige discussie over het voor- en na- deel hiervan, merkte de heer Hamstra op, dat een zoo gewichtig voorstel op de agenda had moeter. voorkomen. De heer Koster stelde hiema voor, dit voorstel aan te houden tot de eerstvoigende vergadering. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag bepleitte de heer Scholte afschaffing van het bonnenstelsel, er op wij- zende, dat sommige gezinnen overvloedig ontvingen en anderen niets. De heer Ponzen bepleitte samenwerking met den Armenraad. De heer Hamstra wilde de leden vrij laten in het uitgeven van hun bon; de heer Appel feliciteerde den voorzitter met zijn herbe- noeming, en raadde het bestuur, gezien de veranderde tijdsomstandigheden aan, de bakens tijdig te verzetten. de voerman, de 25-jarige F.F Hemsius, raakte te water. Hij werd met behulp van touwen en een reddingshaak door burgers op den wal getrokken. De man was echter zwaar aan het hoofd gewond, daar hij tusschen den bok van zijn wagen en de scheepswand eenige oogenblikken bekneld gezeten had. In zorg- wekkenden toestand werd hij per ziekenauto naar het Binnengasthuis vervoerd. Het kostte de brandweer zeer veel moeite den wagen met het paard en de zware la ding op het droge te brengen. De talrijke ijzeren stangen van autochassis waren zeer zwaar en vetmet vereende krachten werden ze echter boven water gebracht. Het reddings- toestel van den brandweer moest dienst doen om paard en wagen op het droge te brengen. Daarbij bleek dat het paard nog in de strengen zat. Het arme dier had, voordat het verdronk. zich nog trachten los te wor- stelen en daarbij al zijn pooten gebroken. NA DEN „PALEISBRAND." hcuo iv I Thans behoort ook de peristile van De heer Koster vroeg bij een volgende uit- j voormalige Paleis voor Volksvlijt, die deeling de menschen niet in weer en wind te j zoo lang standgehouden heeft, tot net doen wachten, en vooral zoo vroeg mogelijk, als dit noodig blijkt, deze uitdeeling te houden. De voorzitter beantwoordde alle sprekers De heer Koster deelde hij mede, dat door het bestuur is uitgezien naar een lokaal, doch het nog ver- leden. Gistermorgen zeer vroeg, voor uat de trams reden, heeft men haar omver gehaald Van al het ijzerwerk van het Paleis staat nu niets meer overeind. Alleen de tooneelruimte staat nu nog benevens de gevel van de Sar- phatistraat. E>eze deelen moeten nu nog om- dat het onmogelijk was hierover de beschik- getrokken worden en reeds zijn zware kabels net onmogei j Het zal evenwel nog wel eenige dagen duren voor alles omvergehaald king te krijgen. Met dank voor de belangstelling voor de B IJ. C., sloot de voorzitter tegen 12 uur de vergadering. BURGER IJSCLUB. Dinsdagavond j.l. had de jaarlijksche al- gemeene vergadering plaats van bovenge noemde vereeniging in de bovenzaal van cafe „Central", Hofplein. Te ongeveer half 9 opende de voorzitter, de iheer Jb. Pels, de slecht bezochte vergade ring, beette alien welkom, en memoreerde den strengen winter 1929. De B. I J. C., aldus de voorzitter, heeft meer dan anders veel gedaan in het belang der behoeftige stadgenooten. Hij was alle Alkmaarders, die op welke wijze ook de B. IJ. C. gesteund hebben, recht dankbaar. Na voorlezing der notulen, die met een kleine corrcctie, aangegeven door den heer Rover, werden goedgekeurd, werd voor lezing gedaan van een ingekomen schrijven van een der leden, behelzende contributie- verhooging. Hierna volgde het verslag van den pen ningmeester, waaruit bleek, dat dit jaar een batig saldo geboekt kon worden. De heer Koster vroeg het nazien der kas in den vervolge niet op de verg., doch v66r de vergadering te doen plaats hebben door een commissie. Voorgelezen werd nu een kort overzicht van de diverse werkzaamheden der B. IJ. C., hetzij alleen of in samenwer king met andere heeren. Een kleine discussie ontstor.d over de sa menstelling van een dier comite's. De heer Scholte beweerde, dat de heer de Waal indertijd was gekozen. De heer Geneiaas zeide uitdrukkelijk, dat de heer A. Baart werd aangewezen Verslag werd nu gedaan van het financieel beheer van den gehouder. maskeradeoptocht. De leden krijgen gelegenheid de bescheiden in te zien. De heer S. Koster vond, dat de onkosten vrij hoog zijn, en gaf het bestuur in over- weging in den vervolge deze zoo laag moge lijk te houden. De heer Ponzen wilde alle leden mede aan- sprakelijk stellen voor het beheer, welk voorstel echter door andeie leden niet ge steund werd. Alsnu volgde de bestuursverkiezing. De heer de Waal stelde voor den aftreden- den voorzitter, den heer Jb. Pels, bij acclama- tie te benoemen. Dit voorstel werd niet door alle aanwezi- gen gesteund, weshalve men tot stemming overgii.g. De heer Pels werd met 24 van de 25 uit- gebrachte stemmen herkozen; een stem werd uitgebracht op den heer Scholte. De tweede stemming gold den aftredenden penningmeester, den heer Genefaas. Alvorens hiertoe over te gaan, merkte de heer Scholte op, dat in den afgeloopen win ter is gebleken, dat de heer Koster in het Weldadigheidscomite een zeer goede pen ningmeester bleek te zijn Spr. stelde voor dezen heer candidaat te stellen. De heer Koster zegde deze functie niet aan te zullen nemen. Na een drietal stemmingen werd de heer Genefaas herkozen met 15 van de 24 uitge- brachte stemmen. Hierna volgde een stemming voor de 3e vacature (bedanken van den heer Jh Lauwers). Na eenige stemmingen werd tenslotte ge kozen de heer G A. Schot, die zijn benoe- ming aannam. De voorz. wenschte den nieuwen function- naris geluk en hoopte met hem op een pret- tige, goede manier te mogen samenwerken. Op voorstel van eenige leden werd de heer L. Room, die op zijn hoogen leeftijd nog zoo- veel goeds doet in het belang der B I J. C benoemd tot eere-lid der vereeniging (Applaus) De heer Room dankte het beetaur en de leden voor hun goedo bedoelingen ten op zichte van hem. Hij bracht een heildi'onk uit TEEKENGENOOTSCHAP „KUNST ZIJ ONS DOEL". In de gisteravond gehouden algemeene vergadering van het Teekengenootschap „Kunst zij ons Doel" herdacht de voorzitter bij den aanvang o.a. de onlangs gehouden tentoonstelling van eigen werken, die voor het Genootscnap een succes is geworden. Spr. dankte alien die daartoe hun tijd en moeite beschikbaar hebben gesteld en deelde mede dat van de prijzen de nos. 417 en 66 nog steeds niet door de onbekende winnaars waren afgehaald. Uit het verslag van den penningmeester werd vernomen aat dank zij het verkoopen van het voile aantal loten, ten slotte de reke- GEVOLGEN VAN BRAND. Rooken in de Amsterdamsche schouwburgen e. d. Het lid van den Amsterdamschen gemeen- teraad, de heer Jac. Rustige heeft de volgen de schriftelijke vragen tot B. en W. gericht: 1. Achten B. en W., gelet op de mogelijke gevolgen van brand het niet noodzakelijk het rooken in schouwburgen, bioscopen enz. te verbieden? 2. Kunnen B. en W. geruststellende ver- klaringen afleggen omtrent het toezicht en de voorschriften ter voorkoming van brand de gebouwen der gemeente? 3. Zijn B. en W. niet van meening, dat strengere bepalingen dienen gegeven voor gemeentegebouwen, niet in beton opgetrok- ning na aftrek der gemaakte onkosten, nog zooa% 0 a het gebouw van den Burger- met een klein batig saldo sloot. ,jjke'n stand en de afdeeling Bevolking, waar- Ook in het jaarverslag werd door den se- cretaris de gehouden tentoonstelling een suc ces genoemd, waardoor in onze stad weder belangstelling voor het Genootschap is op- gewekt, wat niet anders dan de viering van het a.s. 100-jarig bestaan in 1931 ten goede kan komen. Reeds zweven plannen daarvoor in de lucht die zeker met het volgende jaarverslag wel vaste vormen hebben aangenomen. Besloten werd verder tot het houden van wekelijksche zomerteekenavonden, aanvan- gende direct na Pinkster. Enkele leden stelden voor, ditmaal ook dierenstudies ter hand te nemen. Gezien echter de moeilijkheid die men eens had ondervonden met het via de wenteltrap naar boven transporteeren van een geit, werd besloten de dieren in de vrije natuur te be studeeren. Nadat de voorzitter den wensch had uit gesproken dat deze zomeravonden zich door een even gezelligen geest zullen kenmerken als dit bij de winterteekenavonden steeds het geval is geweest, werd de vergadering geslo- ten. bij eventueele brand onherstelbaare schade voor de gemeente kan veroorzaken? KERSENEXPORT NAAR DUITSCHLAND. Naar de N.R.Ct. uit goede bron verneemt, zal ook Duitschland met ingang van 5 Mei maatregelen nemen tegen den invoer van ker- sen uit het buitenland, dus ook uit Neder- land, welke maatregelen ongeveer hetzelfde zijn, als die door Engeland zijn genomen. BRANDEN. Dinsdag is te Steenbergen een vlasloods van de Coop. Vlasfabriek uitgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door het warm loopen van een machine. De brand weer heeft de fabriek kunnen behouden. Te Budel is gisternacht de boerderij van den landbouwer Lamers afgebrand. AFD ALKM. EN OMSTR. VAN DE NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Het rapport van den inspecteur luidt als volgt: Geregeld werd controle uitgeoefend op de martlcn en bij laad- en losplaatsen van spoor en boot en over het algemeen was er weinig aanleiding tot ernstige bemerkingen. Eenige malen moesten er aanmerkingen ge- maakt worden op het dragen van kippen aan de vlerken en op het vervoer van kip pen in te voile korven. Het vervoer van vec en voornamclijk hel vervoe - van nuchtere kalveren had de voile aandacht. Gewaakt werd tegen het vervoer van koeien met te voile uiers. Bij de laatst gehouden koemarkt heb ik drie koeien la- ten uitmelken alvorens deze in de auto's ge- laden mochten worden. Twee kreupele paarden heb ik laten ken- ren. Let eene paard mocht direct zijne werkzaamheden hervatten; het andere kon na eenige dagen rust weder aan het wcrk. Een paard, dat door zwakte niet in staat was den wagen voort te trekken, heb ik la ten uitspannen en dit dier door den dieren- arts doen onderzoeken. Dit dier kreeg 8 da gen rust. In al deze gevallen waren geen re- denen aanwezig tot het opmaken van pro- ces-verbaal. Twee honden, die door auto's overreden waren en ernstig gekwetst waren, werden voor rekening van de vereeniging door den dierenarts pijnloos gedood. Te Bergen heb ik drie paarden uit het land laten verwijderen, omdat door strenge vorst alle water was toetfevroren en de die ren geen drinkwater hadden. 4 honden en 2 katten werden geplaatst. Voor 2 hondjes wordt nog een goed tehuis gezocht. PAARD EN WAGEN TE WATER. Gistermiddag omstreeks half een reed ten wagen van den expediteur J. Helsloot in de Zanddwarsstraat te Amsterdam geladen met automobielonderdeelen en bespannen xtiet een paard op de Oude Schans. Plotseling schrok het paard van twee jongens dit met autopeds vlak voor het dier langs reden. Het paard sprong achterwaards en opzij, sloeg op hoi en storte in het water van de Oude Schans, gevolgd door den wagen, juist op een plaats waar een zolderschuit eenige meters uit de wal lag. Het paard kwam tusschen de wai tn de schuit terecht en de wagen viel boven Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door de abonne's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a, Rotter dam. Postzegel van TA cent voor antwoord insluiten en blad vermelden. DE KHAKI-CAMPBELL-EENDEN Het oog wil ook wat. Op verzoek van een le^er wil ik nu een en ander over deze eer.den, waarover in den laatsten tijd zoovee gesproken wordt, schrijven. Over de eendenhouderij zelf heb ik verleden jaar verschillende artikelen ge geven, dus daar behoef ik thans niet te spre- ken. Wel wil ik er direct op wijzen, dat eendenhouderij in gesloten rennen heel wat anders is als in open terreinen, slooten, bouwland, weiland, boomgaarden., Ik heb de eendenhouderij van alle kan- ten, met allerlei rassen en op allerlei ma- nieren gcprobeerd, maar kom tot de conclu- sie dat eendenhouden in afgesloten ruimten niet rendabel is, tenzij men beschikt over goedkoop voer, zooals visch of slachtafval. Gemiddeld kan men wel zeggen dat een eend 50 pet. meer eet dan een kip en dat haar eieren, hoewel veel grooter, veel min der opbrengen. Het groote publiek wil nu eenmaal niet graag aan eendeneieren en dat drukt de prijs der eieren en het geheele bedrijf. Hoort men in ons land over eenden pra- ten dan bedoelt men meestal boeren een den of men spreekt van loopeenden en al heel gauw is er dan een kenner in de buurt die beweert, jjat loopeenden geen water noodig hebben en andere eenden wel. Al- lemaal onzin, de moderne eendenrassen kunnen allemaal zonder zwemwater, al is water dan ook hun natuurlijk element. Als ik zoo geregeld ons land bcreis ver- baas ik me vaak, hoe weinig menschen hun terreinen maar rendabel probceren te ma- ken, want met een klein beetje moeite en onkosten kan uit massa's slootjes, lage moerassige stukjes land toch altijd met een den nog wat gehaald worden. in verband met de eendenhouderij bereiken mij talrijke vragen wat toch wel de beste eenden zijn om aan te schaffen. Mijn antwoord is dan altijd dat er geen „de beste eenden" zijn. De waarde van eenden hangt geheel af van den fokker en dat wordt bijna steeds verge- ten. Wie eenden of broedeieren koopt van menschen, die hun fokdieren niet door val- nesten controleeren, zal beslist bedrogen uitkomen. Wclk soort eenden gij dus hou den wilt .informeer eerst of de fokker leg- bij bepaalde eenden- (en kippenrassen) controle uitoefent. Met die fokkerij door middel van legcontrble komen we echter eigenaardige moeilijkhaden voor den dag, wantvelen zoggsfl: het oogjwil ook kan een eend bekijken als een legmachine, le 'automaat, waarin men voer stopt om er e en uit te halen, doch men kan ook zeg- ge„: ik wil een mooie, raszuivere eend. Welnu, de eerste man is de zuivere bedrijfs- man, die op kleine rasfoutjes niet let en de tweede is meer de tentoonstellingsliefheb- ber, die graag t a raszuiver dier ziet, zon der fouten in het uiterlijk. Kan nu proiuctie en raszuiverheid, of laat ik beter zeggen, voldoen aan tentoon- stellings-eischen samengaan? Ik zou zeg gen: „Ja en neen," dus zal men zeggen, dat ik me met een Jaatje van Lieden van de moeilijkheid afmaak. Toch bedoel ik dit niet zoo. Laat mij het u uitleggen. Wie veel geld en tijd en zorg er voor over heeft, kan tentoonstellingsdieren fokken die tevens hooge productie vertoonen, maar voor mij weegt vooral dat geld dat er voor noodig is, erg zwaar en daarom acht ik voor velen het voldoen aan beide eischen voor onmoge- lijk. Laat mij direct met een voorbeeld komen uit eigen ervaring. Ik heb in de laatste ja- ren op groote tentoonstellingen verschillen- do eerste prijzen gehaald met eenden, zoo- wel Reebonte als Khaki Campbells en zon der erg op te snijden, durf ik gerust te zeg- en, dat ik van deze eenden meer weer dan ieel wat gediplomeerde keurmeesters Doch als men nu denkt dat ik het er op toe- gelegd heb zulke eenden te fokken dan heeft men het mis en beschouw ik ze veel meer als toevalsproducten diu als opzette- lijk gefokte producten en deze tentoonstel- lingswinners zijn heelemaal geen gemiddel- de uit mijn eenden. We zullen bijv. straks zien dat een Khaki Campbell eend geen witte vlek aan den hals mag hebben, maar als ik nu zeg dat mijn eerste eend, die over de 300 eieren per jaar ging, wel een wit vlekje aan den hals had en ik er niet aan dacht om haar daarover den nek om te draaien, dan begrijpt men ineens de groote moeilijkheid. Moet men een beste eend, van hooge productie opruimen omdat ze niet precies voldoet aan de tentoonstellings eischen? Ja, zegt de man die op tentoon stellingen zijn prijzen wil halen, nen zegt de man die van eenden houdt om ei voordeel van te hebben. Ik fok elk jaar misschien een 50 Ojonge eenden voor eigen proeven, maar als ik dan tegen het tentoonstellingsseizoen een stuk of 10 heb, die in aanmerking ko men voor e enbehoorlijke tentoonstelling (ik bedoel een groote, interna.tionale met veel mededingers) dan ben ik al heel blij. Zijn deze dieren nu bovendien beste leg- sters, dan is dit prachtig, vooral voor de woerdentokkerij, maar ik leg het er niet op toe. Nu voelt men wel dat juist moeilijk in de kleur te fokken eenden veel schadelijker zijn dan eenden die vanzelf al goed genoeg zijn, bijv. witte loopeenden of zelfs reebonte loopeenden. Ondanks al deze bezwaren is toch de Khaki Campbell eend in de laatste jaren zeer populair geworden door haar hooge legcapaciteitt, gehardheid, fijn vleesch en haar vermogen om zelf veel voedsel te zoeken op open terrein. We zullen nu eens zien hoe het deze eend eigenlijk gesteld is: Waar die vreemde naam vandaan komt? Wel in Vley, een dorpje in het graafschap Gloucestershire in Engeland, woonde me- vrouw Campbell die schreef: „De oorsprong van deze eendensoort ligt in de groote trek van mijn man (haar man was predikant) naar eendenbout. Ik kreeg daarom het denkbeeld een eend te fokken, die goed legde en ook goed vleesch had. Ik had een reebonte loopeend die 195 eieren gelegd had in 195 dagen en deze eend kruiste ik met e enRouaan woerd (een vleesch-ras). Zoodoende kreeg ik leg- en vleeschproduc- tie te samen. Later kruiste ik ze met wilde eenaen om ze sterker te maken en kreeg toen eenden in allerlei klenren. In dien tijd (1898) kwam de lielde voor d Buffkleur op (Buff is een verkorting voor buffel, en hoewel au een buffel heelemaal niet de bedoelde kleur heeft, nocmt men een geelachtigeij-bruine kleur de buff kleur.) Ik trachtte de eenden in de Buff kleur te fokken, doch dit mislukite en in plaats daarvan kreeg ik een doffe, grijs- bruine kleur. Dit gebeurde juist in den Boe renoorlog (1898) en deze nieuwe eenden- kleur kwam geheel overcen met de kleur der uniform onzer soldaten, de khaki- kleur." Zier hier dus de oorsprong der khaki Campbelleenden, gefokt door mevrouw Campqbell in de khaki-kleur. ik weet nog best hoe wij als jongens verontwaardigd wa ren in dien oorlog, toen we hoorden dat de Engelschen deze khakikleur uniformen uit- 10O stuks f 1.60-/ 11.90; Prei per 100 bos 11.30—/ 14.20; Pieterselie per 100 bos 11.30—/ 13.40; Postelein per bakje i.04l,16;Rabarber per 100 bos 18— 23; Raapstelen per 100 bos 3.80— f 5.20; Radijs per 100 bos 4.106.40; Roode Kool per 100 K.G. 6-/ 20B0; Sei- derie per 100 bos 3.50—/ 5.20; Spinazie per bakje 0.98-/ 1.23; Witlof le s. per 100 K.G. f 24—28; Witlof 2e s. per 100 K.G. 12—/ 18. BROEK OP LANGENDIJK, 25 April 1929. Langedijker Groentenveiling. Worte- len 1—/ 2; Roode Kool le s. 1022; Roode Kool (doorschot) 11.60—/ 21.80; Gele Kool le s. 12.70-/ 16.30; Gele Koo 2e s. f 6.60—/ 13.20; Deensche Witte Kool f i\ 20—f 13.90; Uien 5.40—/ 5.60; Grove Uien 3.50-/ 4.10; Driehngen 3.20; Bieten 1.30-/ 2.40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 900 K.G. Peen; 35000 K-Cj- Roode Kool; 101700 K.G. Gele Kool; 2(X)00 K.G. Deensche Witte Kool; 2700 K.G. Uien; 5000 K.G. Bieten. HOORN, 25 April 1929. Op de heden ge houden kaasmarkt waren in totaal 34 sta- pels, wegende 47184 K.G., waarvan de prij zen als volgt: 24 st. kl. Fabriekskaas 42.50; 6 St. Fabriekscommissiekaas 42; 2 st. kl. Boerenkaas 43.50; 2 st. Boeren- commissiekaas 43, per 50 K.G. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 25 April 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 161849 stuks Kippeneieren aangevoerd, waarvan de priizen als volgt: bruin 5.40S 5.60; wit 5.10—/ 5.40; 63 Kievitseieren 57; 33 Kalkoeneieren 7.308.10; 53 Rei- gerseieren 2.30; 16281 stuks Eendeneieren 4.60—4.70. SCHAGEN, 25 April 1929. Op de heden o-ehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt; 6 Paarden 100—/ 200; 152 Geldekoeien (mag.) 140—/ 340; 80 Geldekoeien (vette) f 250450 65 K^lf- koeien 220-/ 375; 32 Pinken 75- 140; 265 Nuchtere kalveren 10—/ 20; 260 Overhouders 32—/ 42; 30 Varkens (mag.) f 45—/ 48; 65 Varkens (vette) per K.G. 0.80—/ 0.83; 202 Biggen 20— f 30; 30 Konijnen 1—/ 3: 52 Kippen 1.50—/ 3; 57 K.G. Boter 1.50—/ 1.85 per K G. NOORDSCHARWOUDE, 24 April 1929. Uien 4—/ 5.30; Drielingen 3 60— 3-80; Grove 3.80-/ 4.30; Peen (groote) f 3.70—/ 4.80; Peen (kleine) 1-70—/ 2, Roode Kool 12.10—/ 22; Gele Kool f 10.20—/ 16; Deensche Witte Kool 10.30 15.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 6000 K.G. Uien; 6100 K G. Peen: 97600 K.G. Roode Kool; 98600 K.G. Gele Kool; 147200 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 24 April 1929. Roode Kool le s. 12.4019; Roode Koo! 2e s. f 11.40—/ 12; Gele Kool le s. f 8.70—/ 11.90; Witte Kool le s. lO.oO 14.20; Peen (groote) 4—/ 4.60; Peen (kleine) 1.30—/ 1.50. Aanvoer: 17000 K.G. Roode Kool; 1900 K.G. Gele Kool; 22300 K.G. Witte Kool; 1500 Peen. PURMEREND, 24 April 1929. „Afs!ag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken0. Aardappelen f 1.05 per zak, 2d K.G.Witlof 8—/ 24 per 100 K.G.; Roo de Kool 27.80 per 100; Savoye Kool f 8.90—/ 18.60 per 100; Spinazie .f 1.30— 2.15 per mand (6 K G.); Sla 3.10— 6.70 per 100 krop; Radijs 45.80 per 100 bos; Raapstelen 4.207.60 per 100 bos; Bieten 7 per 1000; Uien 5.20— 5.90 per 25 K.G.Prei 16—18 per 100 bos: Present van Engeland 68 per 100 K.G. BEVERWIJK, 24 April 1929. Coop Tuindersveiiing Kennemerland. Holl. Witlof 16—25 cent; Uien 5—6 cent; Bieten 4—5 cent; Aardappelen 5—6 cent; Spinazie 2114 —37 cent; Peen 2'A—AA cent per K.G.; Roode Kool 18—27 cent; Gele Kool 12—17 cent; Selderie (knol) 47)4 cent; Koolrapen 4—5 cent; Kropsla 4—10 cent per stuk; Slavellen 60 cent per kistje; Hout 22—45 ct. Pieterselie 34 cent; Soep 2 AA A cent; Radijs 6—10 cent; Prei 20—30 cent; Stelen 56 cent per bos. ZAANDAM, 25 April 1929. Veiling ver. „De Zaanstreek". Sla 0.481.10 per ldeine kist; Pieterselie 5—10 cent per bos; Selderie 7—10 cent per bos; Prei 23 cent p. bos; Raapstelen 4656 cent per 10 bos; Aardappelen 5 per 100 K G.; Citroenen gevonden hadden, omdat de boeren hun dan f 2.50 per 100; Spinazie 11.15 per kl. in het landschap niet meer zien konden. fcjst; Postelein 1.201-30 per kl. kist; Van di entijd d-ueert dus deze eend, en men onthoude dus dat mevrouw Campbell uitging van een reebonte eend, d.w.z. een eend die een witte hals heeft. De misere met onze tenttoonstellingsdieren nu is meestal te danken aan die witte hals harer stammoeder, want een goede tentoonstel lings khaki Campbell eend of woerd mag absoiuut geen witte vlek aan den hais heb ben --en ik zou haast ueggen dat 95 pet. dezer eenden het wel min of meer hebben. Geeft dus een keurmeester op een tentoon stelling een eend met een witte vlek een prijs, dan bewijst hij: a. Dat hij dit ras niet kent (en dat zijn er heel wat); b. is hij zeer onrechtvaardig tegenover fokkers, die veel geld en moeite be- steed hebben om eenden te fokken zon der wit; c. en dat is het ergste verknoeit hij de ge heele publieke opinie en brengt alle bezoekers der tentoonstelling in een verkeerdc voorstelling omtrent deze eenden. Dr. TE HENNEPE. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 25 April 1929. Op de heden gehouden aardappc enmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, 1640 H.L. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 24 April 1929. Gele Kool per 100 K.G. 3.70—/ 11.20; Kropsla per Sla (krop) 12—14)4 cent per kiop; Roode Kool 33 cent per stuk; Stooiperen 15 cent per pond. en KLOKSLAG TWAALF. De sombere duisternis machten der net DvStuur 113 uiifc'cz.icii iwai vti* i^nuui is.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7