DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 08 Dlt nuramer besfaat nli 3 bladet Deze Courant wordt ELKEN AVOND, bebalve Zon- en Feestdagen, nltgegeven. Abonnementsprijs bij vooruiibetaling pei 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewfJsnnmmeTS 5 eenfs. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groofe coniracfen rabat. Groofe letters naai plaafsrnfmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij vfh, HERMe COSTER ZOON, Voordam C 9. Dlrectenr: C. KRAK. VRlJUiG Telet.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redacfie 33. Postqiro 37060. Uit het Parlement Den Haag, 25 April 1929. De replieken, welke heden gevolgd zijn op de rede door minister De Geer gehouden tot verdediging van het wetsvoorstel betreffende de gemeentefinancieen, hebben niet veel tijd in beslag genomen. Er was aan iederen Re plicant" tien minuten toegestaan en slechts 3 kamerleden, de heeren van den Tempel (S.D. A.P.), Schouten (A.R.), Oud (V.D.) en van Vuuren (R.K.) hebben daarvan gebruik ge- maakt om hun standpunt nog wat nader toe te lichten. Na een korte dupliek van minis ter De Geer kon men overgaan tot de behan- deling van de artikelen. De eerste twee artikelen, waarbij o.a. het Gemeentefonds wordt ingesteld, gingen onder den hamer door. Maar bij art. 3 reeds werd het ernst „Daarbij is o.a. bepaald, dat de staatskas de jaarwedden van burgemeester en gemeentesecretaris voor de helft, doch voor niet meer dan 2500 zal betakn. De heer Kampschoer (R.K.) stelde met het oog op de kleine gemeenten voor het bedrag te bepa- len op */4 van de wedde tot ten hoogste 3000. Minister De Geer waarschuwde, dat dit aan den Staat 7 ton zoo kosten, doch liet het overigens aan de Kamer over, die het amendement cnet 39 stemmen tegen 26 stem- men goedkeurde. Een der belangrijkste artikelen van het ontwerp is het volgende art. 4, waarin de formule wordt gegeven van het bedrag, dat het rijk jaarlijks uit het Gemeentefonds aan de gemeenten per hoofd der bevolking zal uitkeeren. Dat is een groote algebraische for mule, welke we hier niet zullen weergeven, waarbij rekening wordt gehouden zoowel met het belastbaar inkomen der ingeztenen als met de verplichte uitgaven der gemeente. Tot deze laatste behooren o.m. de uitgaven voor politie, lager onderwijs en armenzorg, en nu had de heer Lovink (C.H.) voorgesteld, bij het lager onderwijs enkel rekening te hou- den met de uitgaven, direct uit de wet voort- spruitend. Dit is na veel debat goedgekeurd met 40 tegen 28 stemmen. Een tweede amen dement om aan de gemeenten ook uit te kee- ren, wat particulieren en kerk voor armen zorg hebben besteed, werd van vele zijden, ook door minister De Geer bestreden en ten slotte door den heer Lovink ingetrokken. Art. 4 werd hierop goedgekeurd, maar bij art. 6, gecombineerd met art. 11, waarin uitvoerig wordt bepaald, hoe een uitkeering per inwo- ner nooit minder mag zijn dan wat thans krachtens de wet van 1897 wordt uitgekeerd, ook niet minder dan 60 pCt. van de gemid- delde opbrengst per inwoner van een gem. inkomstenbelasting enz. zijn we blijven ste- ken. De regeling is voor den niet volkomen ervarene in het belastingwezen van ons land zoo samengesteld dat dr. van den Tempel, de financieele specialiteit van de S.D.A.P. te doen had met de leeken op het gebied der belastingtechniek enmet de pers, die over deze debatt.n moeten schrijven. Wij aan- vaarden dit medelijden, want wij willen be- lijden, dat wij niet ten voile kunnen omvat- ten de beteekenis van een zinsnede als deze: „De uitkeering bedraagt evenmin minder dan 60 pCt. van de gemiddelde opbrengst per inwoner van de gemeentelijke inkomsten- belasting-opcenten op de Rijksinkomstenbe- lasting inbegrepen, die over de laatste drie aan 1 Mei voorafgegane rekeningsjaren on der de ontvangsten der gemeentertkening is verantwoord, noch, onverminderd het bepaa'- de in het eerste lid, meer dan 80 percent van de genoemde gemiddelde opbrengst". Voor de technicus zoo klaar als een klon- tje, natuurlijk, maar voor „clair comme du chocolat" om bij versnaperingen te blijven! En zoo zijn er meer! Er is over die artikelen lang en breed ge- sproken, de minister heeft amendementen er op overgenomen, andere afgewezen en morgen komen de artikelen in stemming. Oagelijksch owerzichi DE VERKIEZINGEN IN DENEMARKEN. Een overwinning voor de sociaal- demoeratende oude regeering zal ajtreden; de socialisten in de nieuwe regeering; alleen of met den sieun der radicalen? We hebben gisteren in ons blad d-n voor- loopigen uitslag van de Deensche verkiezin- gen medegedeeld. Daaruit heeft men kun nen opmerken, dat de sociaal-democraten een belangrijk succes hebben behaald. Het gevolg van den uitslag is, dat de li berate regeering van Thomas Madsen- Mygdal zal ratten aftreden. Zij was reeds een minderheidsrageering, want in het par lement beschikte zij slechts over 47 van de 149 zetels. In dat parlement hadden de socialisten 53, de radicalen 16, de conservatieven 30 zetels, terwijl een paar kleinere partijen te- zamen een drietal zetels bezetten. Dat deze liberalen dan toch nog konden regeeren, was te danken aan den steun van de 30 conservatieven, Maar toen in Maart de begrooting aan de orde was, lieten de conservatieven de regeering in den steek, wat aanleiding was tot ontbinding der Ka mer en het uitschrijven van een nieuwe verkiezing. Thans dan hebben de sociaal-democraten 61 zetels gekregen, de liberalen en conser vatieven respectievelijk 43 en 24, terwijl in de andere partijen slechts onbeduidende veranderingen zijn gekomen. Uit dezen uitslag volgt, dat de sociaal- democraten 9 zetels gewonnen hebben. Dat zij een aantal zetels zouden winnen, was te verwachten na de resultaten in de laatste gemeenteraadsverkiezingen. Dat echter en de liberalen en de conser vatieven zetels verloren, heeft een algeheele opschuiving naar links tot gevolg gehad. Het is dus te verwachten, dat de re geering nu gevormd zal worden door de sociaal-democraten, met of zonder den steun van de radicalen. Want de sociaal- democraten zijn nu zeer zeker verreweg de sterkste fractie in de nieuwe Kamer. Zal dus de heer Stanning opnieuw geroe- pen worden, om een ministerie te vormen. Het is de eenige oplossing, al moet er op gewezen worden, dat zij met de radicalen hcogstens 77 stemmen dus nog geen vol- strekte meerderheid kunnen u'tbrengen. Het nieuwe kabinet zal dus weer voor de oude moeilijkheden komen te staan, moei- lijkheden, die het regeeren met een zwakke coalitie met zich meebrengt. En dan rijst van zelf de vraag: zal de ont- wapening der weermacht thans geheel wor den doorgevoerd? De socialisten zijn er voorstanders van. Zij willen slechts een soort politie-macht hebben. De radicalen willen niet zoo ver, maar wenschen toch af- schaffing van den militairen dienstplicht. Voor de samenwerking tusschen beide partijen zou men het dus eerst over dit vraagstuk eens moeten worden worden. En zoolang het Landsling (Eerste Kamer) niet om is (zij toch verwierp in 1926 het so- cialistische ontwapeningsprogram) zoolang is er geen kans op de verwezenlijking van het socialistische ideaal. Buiienlanrl DUITSURLAND. ONTPLOFFING IN EEN POTLOODEN- FABRIEK. 9 dooden; 7 gewonden. Bij een ontploffing in de potloodenfabriek Marsch te Neurenberg zijn Donderdagavond 7 arbeiders gedood en 8 zwaar gewond. De ontploffing vond plaats in de potloo- denfabrieken Mars-Staedtler. In de zaal, waar de ontploffing geschiedde, werkten dertig meisjes aan den loopband, zeven hunner ver- brandden levend. Wolff meldt nog nader, dat door den rook en de paniek die was ontstaan, de menschen, die in de zaal waren opgesloten, slechts met groote moeite den uitgang konden bereiken Daardoor is het aantal slachtoffers groot. De dood. n zijn geheel verkoold en onherken- baar Het zijn voor het grootste deel vrou- wen Voor de fabriek was een groote menigte verzameld. De familieleden der vermisten wachtten in groote spanning op nadere be- richten. De gewonden zijn naar het stedelijk ziekenhuis overgebracht. De brandweer kon om half zes het terrein van de ramp verlat.n. Van de gewonden in het ziekenhuis is in- tusschen edn gestorven, zoodat het aantal dooden nu 9, dat der gewonden 7 bedraagt. DE MOORD OP DEN SCHOLIER DAUBE. Naar de Lokal Anzeiger uit Bochum meldt, zal er een sensationeele wending nopens de kwestie van den moord te Gladbeck op den scholier Daube binnenkort te verwachten zijn. Waarschijnlijk op aandringen van den pleegvader en oom van Karl Hussmann heeft de officier van justitie te Essen besloten het Irronderzoek door de nieuwe moordcommis- sie voor het Roergebied te doen geschieden. In de eerste plaats zal men trachten in de kwestie Ostendorf meer licht te brengen. In- dertijd heeft men van deze kwestie weinig nota genomen. De slager Ostendorf heeft viak na den moord op Daube zelfmoord ge- pleegd. Zijn familieleden hadden het gevoel alsof iets zijn gtweten ernstig bezwaarde. TWEE MENSCHEN VERDRONKEN Op het Miiggelmeer bij Berlijn is gisteren een roeiboot door de hoog opgezwieote gol- ven omgeslagen. Van de vijf inzittenden zijn er twee verdronken. SNEEUW IN HET REUZENCEBERGTE Naar uit Hirschberg wordt gemeld, heeft het gisternacht in het gebergte en in de dalen meermalen vrij hevig gesneeuwd. Op de kam- men is ongeveer 10 c.M. nieuwe sneeuw ge- vallen. Op de Sehneekoppe vroor het gistermorgen 9 graden Celsius, terwijl de temperatuur in het dal om het vriespxint was. Tegen den mid- dag begon het langzamerhand warmer te worden. FRANKRIJK. VALSCHE BANKBILJETTEN. De maker gepakt. In ons vorig nummer is reeds iets gemeld omtrent de aanhouding te Parijs van een man, die zich er op toelegde biljetten van dui- zend frank na te maken. Hier volgen over deze geruchtmakende aanhouding nog een paar bijzonderheden. Dinsdagmiddag kwam een jonge vrouw boodachappen dien in een grooten hoedenwin- ke! aan den Haussmann-boulevard te Parijs Zij betaalde met een biljet van duizend frank, waar van de kassier in den winkel vaststelde, dat het valsch was. De vrouw werd hierop ondervraagd door den winkelchef en een in- middels gekomen politie-agent. Zij vertelde het biljet te hebben ontvangen van een man, dien zij toevallig had ontmoet en die haar een hoed cadeau had gedaan. Hij wachtte in een koffiehuis in de buurt, waar zij hem het over- schot van het geld terug zou geven. Inderdaad bleek de man op het terras van een cate rustig on zijn tijdelijke vriendin te zitten wachten. Toen hij den agent zag aan- komen, nam hij de vlucht; hij werd echter ge pakt en naar een politiebureau gebracht, waar hij, na verhoor, werd opgesloten. Daar ontdekte een politieman, die den arrestant door een kijkgat in zijn eel beloerde, dat deze bezig was bankpapier te verscheuren. Hij bleek dit in zijn sokken te hebben verborgen en toen de man vervolgens nauwkeurig werd gefouilleerd, kwamen er, uit de voering van zijn kleeren tachtig valsche biljetten van dui zend frank voor den dag. Ten slotte bekende de man. Het bleek een Belg te zijn, een drukker, wien het was tegen- geloopen en die nu te Rijsel zich toelegde op het namaken van bankpapier. Hij had in het geheel drie biljeten in circulatie gebracht, d.w.z. het was zijn stelsel nooit zelf met het valsche geld te betalen; hij liet het doen door vrouwen met wie hij een korte kennismaking had aangeknoopt en die hij ten slotte met een klein geschenk, dat zij zelf mocht koopen, af- scheepte. YVETTE GUILBERT. Zeggen of zingen. Is mevrouw Yvette Guilbert een „chan- teuse" of een „diseuse"? Men herinnert zich wellicht het geschil, dat al van 1924 dateert. De heer Alphonse Franck, destijds leidef van het Theatre de l'Etoile, had mevrouw Guilbert geengageerd voor het creeren van de hoofdrol in de operet- teLes Amants Legitimes, welke geen repertoire heeft kunnen houden. Hij weet dit aan mevrouw Guilbert, die volgens hem r,iet de stem had gehad, om de coupletten tot hun recht te brengen. De kunstenares ver- weerde zich door zich op het standount te stel- len, dat zij geen zangeres was, doch „diseu- se"; het publiek wist dit en verwachtte niet anders. Bovendien was ze verkouden geweest De heer Franck verbrak het contract en een proces volgde. De rechtbank stelde hem in het ongeliik en veroordeelde hem, mevrouw Guil bert 35.000 francs schadevergoeding te be talen. De zaak is nu in hooger beroep voor het Gerechtshof behandeld. Het vonnis van de rechtbank is bevestigd. GENERAAL BERISPT. De divisie-generaal Nogues, die onlangs in de „France Militaire" een artikel schreef, waarin hij betoogde dat het leger zelf moet reageeren op de beleedigingcn, waarvan het herhaaldelijk van de zijde van parlements- leden het voorwerp is (o.a. na de Kamerde- batten over de epidemie bij het Rijnleger), heeft thans van den minister van Oorlog, Painleve, een berisping gekregen. Daar hij niet meer in actieven dienst is, wil hij de wettigheid dezer sanctie betwisten. MILITAIR DOKTER BESCHULDIGD. We gens mishandeling zijner patient en. Kolonel Leon, chef-chirurg aan het militai re hospitaal te Chalons, heeft ontslag uit zijn functie genomen. De zaak, waarop in bovtnstaand telegram wordt gedoeld, hield sedert eenige dagen de openbare meening bezig. Gedurende de jongste weken waren voort- durend ernstige klachten ingekomen over het optreden van den kolonel Leon, die zijn pa- tienten op dusdanige gruwelijke wijze zou hebben behandeld, dat zij er zwaar licharne- lijk letsel door opliepen. Zijn chirurgisch in- grijpen zou in vele gevallen den dood der patienten ten gevolge hebben gehad. Tijdens de operaties sprak de medicus zijn slachtof fers op hondsche wijze toe. Toen het klachten begon te regenen verwit- tigde generaal Carence, chef van het militair kabinet, Painleve, den minister van oorlog, crvan. Paileve gaf order onverwijld den in- specteur van den geneeskundigen dienst, ge neraal dr. Toubert, naar ChMons te zenden. Deze keerde na enkele dagen terug en ver- klaarde, dat de klachten weliswaar overdre- Hooldredacteur: T], N. ADEMA. 26 APRIL ven waren, doch dat niettemin een overplaat- sing, of ter beschikking stellen van kolonel Leon gewenscht zou zijn. ENGELAND. DE HUWBARE LEEFTIJD. De commissie die een onderzoek heeft inge steld naar de merites van Lord Buckmaster's initiatiefontwerp tot verhooging van den mi- nimucn-huwbaren leeftijd, heeft gisteren ge- rapporteerd, dat het dien voor beide geslach- ten op 16 jaar vastgesteld wil zien. De tegenwoordige wet veroorlooft een jon- gen van 14 en een meisje van 12 te trou- wen. „KOLONEL BARKER" VOOR DEN RECHTER. Een zeer bijzonder geval Woensdag heeft voor't Centrale Criminee- le hof te Londen de zaak gediend van Lillias Irma Valerie ArkellSmith, de vrouw, die zich, zooals men zich herinnert, uitgaf voor „kolonel B-rker". Wij hebben destijds mede- deeling gedaan van. haar zonderlinge levens- wijze. Zij had als verpleegster aan het front in Frankrijk gediend en daar een Australisch luitenant leeren kennen, met wien zij in 1918 in het huwelijk trad en van wien zij zich zes maanden later liet scheiden van tafel en bed. Bij het eind van den oorlog ontmoette zij een Australisch soldaat, met wien zij een vrije echtverbintenis aanging, waaruit twee kin- deren geboren werden. Na den dood van de zen man gaf zij zich uit voor man en trad als „kolonel Barker" in het huwelijk met een jong meisje, Elfride Haward, de dochter van een apotheker, die zij later weer verliet voor een andere vrouw. Zij verkreeg als „kolonel Barker" van verschillende personen crediet zonder dat zij betaalde en kwam in moeilijk heden. Zij stond thans terecht, beschuldigd van meineed, omdat zij zich met voorbedachte rade in de huwelijksregisters onder een val- schen naam had doen inschrijven en had op- gegeven, dat zij „vrijgezel" was, terwijl zij niet definitief van haar vroegeren man ge- scheiden was. Zij erkende, zich daaraan te hebben schuldig gemaakt, doch verontschul- digde zich met de verklaring, dat de vader van miss Haward had aangedrongen op een huwelijk met zijn dochter, waardoor zij in een dilemma kwam te verkeeren. Zij moest of bekennen, dat zij een vrouw was, waardoor zij haar middel van bestaan zou verliezen, waarvan haar kinderen nadeel zouden onder- vinden, terwijl zij zich verder schuil wenschte te houden voor haar vroegeren man, of twee valsche verklaringen voor autoriteiten af- 1 egg en. Zij was tot het laatste gedwongen. De verdediger van beklaagde deed uitko- men, dat zij geen geld had verkregen door haar „huwelijk" met miss Haward, dat zij integendeel miss Haward voortdurend had gesteund, en wees erop, dat zij in zekeren zin een respectabel leven had geleid door haar kinderen te verzorgen en te beschermtn. Hij verzocht den rechter rekening te houden met het feit, dat beklaagde reeds veel had gele- den door groote belangstelling van het pu bliek voor haar zaak en zeide, met liet oog op het groote aantal vrouwen, dat zich op de publieke tribune verdrong, dat het verwon- dering moest baren, dat de ellende van Lillias Arkell—Smith als een soort vermakelijkheid wordt beschouwd. Is zij, zoo vroeg de ver dediger, niet reeds geno.g gestraft? De rechter erkende, dat een zaak als de onderhavige nog nooit was voorgekomen en van zeer bijzonderen aard was. Hij wenschte zijn vonnis daarom op te schorten. Tot negen maanden veroordeeld Nader meldt men dat Lillias Irma Valerie Arkell—Smith, alias „kolonel Barker", tot ne gen maanden gevangenisstraf is veroordeeld. HET POKKENGEVAAR ALS GEWEKEN BESCHOUWD. Het Engelsche ministerie van gezondheid publiceert een verklaring, waarin er op ge wezen wordt, dat het pokkengevaar, ontstaan door de pokkengevallen aan'boord van het stoomschip ,,Toscania" en het gevaar van be- smetting thans als geweken kan worden be schouwd. CHINEESCHE IN PLAATS VAN ENGELSCHE MATROZEN. In de haven van Londen is onder de va- rensgezellen verbittering gaande, omdat een Engelsch schip dat daar in het droogdok ligt en binnenkort voor drie jaar naar Oost-Azle zal vertrekken, om er de kustvaart uit te oefe- nen, zijn Engelsche matrozen door Chineezen vervangen heeft. De oorspronkelijke Britsche bemanning telde 30 koppen en sommigen hunner hadden 30 reizen met het schip ge daan. De reederij acht echter de Chineezen, die dezelfde gage als de Engelschen krijgen, ge- schikter voor de kustvaart in China. De Chi neezen zijn voor hun aanmonstering van het vasteland aangevoerd. Wegens de onder de Engelsche matrozen heerschende werk'.oos Jheid zullen stanoen wdaan worden. om door tusschenkomst van de vakvereeniging van transportarbeiders de feiten aan den minister van arbeid voor te leggen. DE STERFGEVALLEN AAN BOORD VAN DE DUCHESS OF ATHOLL. De Canadian Pacific Railway heeft een uit- voerige nadere mededeeling over de zooge- naamd geheimzinnige sterfgevallen aan boord van het toeristenschip Duchess of Atholl verspreid. Zij zegt daarin dat de vier passagiers ziek geworden en gestorven zijn nadat zij van Durban uit een tocht in het bin- nenland (naar den Victoria-waterval en het Transvaalsche Nationale Park) hadden ge daan. Twee ervan bezweken aan malaria "en zonnesteek en twee anderen aan malaria. Voorts stierven twee leden van de bemanning; een hofmeester aan een leveraandoening en een jongen uit de wasscherij aan algemeene bloedvergiftiging. Dp bewering, dat er pokken aan boord ge- heerscht zouden hebben, is, zegt de reederij. volkomen opgegrond en er is geen sprake van dat andere passagiers door de gestorver patienten besmet werden. DENEMARKEN. DE NIEUWE KAMER OP 14 MEI AS BIJEEN VOOR EEN KORTE ZITTING. Te Kopenhagen verwacht men, dat het nieuwe Falkeding op 14 Mei a.s. voor een buitengewone zitting zal worden bijeengeroe- pen. Deze zitting zal echter slechts van kor-' ten duur zijn en dient, om slechts de aller- noodzakelijkste dingen af te handelen en wel voornamelijk eenige zaken van financieele wetgeving, die voor 1 Juni tot stand moeten komen. Alle andere zaken zullen moeten worden uitgesteld tot de herfstzitting, die op 1 Oct. aanvangt. Daartoe behoort ook het defensie- vraagstuk, waarbij de nieuwe soc.-dem. re geering ingrijpende voorstellen zal doen. BELGIe. BURGEMEESTERSTRACTEMENT. De Ant. burgemeester krijgt 10.000 frs. Het tractement van den burgemeester van Antwerpen is verhoogd: inplaats van 50.000 frs. krijgt hij thans jaarlijks 100.000 frs. Ook de wethouders zullen voortaan meer krijgen en wel 50.000 frs. inplaats van 27.000 frs. Voor de „zitpenningen" der raadsleden is 90.000 frs. op de begrooting gebracht, ter wijl daarvan tot nu toe 55.000 frs. was uitge^ trokken. ITALIC. DE PAUS NAAR PALESTINA? De correspondent van de Resto di Carlino te Rome meldt, dat de eerste reis van den paus na de onderteekening van het verdrag tusschen het Vaticaan en Italie naar Palesti- na zal gaan Deze reis zou het eerste bezoek van een paus aan Jeruzalem zijn. DE BEELDHOUWER ALGIO DOSSENA De vervalscher gaat tentoonstellen. De Italiaansche beeldhouwer Algio Dos- sena, meester in het namaken van werken der Renaissance, die directeuren van musea, critici en verzamelaars om den tuin heeft ge leid, gaat tentoonstellingen van zijn falsifi- caties houden. Weenen komt het eerst aan de beurt, als een hulde aan dr. Planiscig, conser- vator van het kunst-historisch museum al- daar, die de vervalsehing heeft ontdekt! Dossena is een rijk man geworden, want na de onthullingen is men zijn werk blijven koopen. vanwege de eigenaardige attractie Hij heeft ironisch verklaard, dat hii jegens dr. Planiscig een schuld der dankbaarheid heeft. Tevens wil hij toonen. dat hij niet slechts een geniaal vervalscher, doch een scheppend kunstenaar is. Italiaansche kunstenaars en kunsthande- laars hebben tot heden te vergeefs geprotes- teerd. Zij eischen verbod van uitvoer van de ten toon te stellen werken, op grond dat Dos sena den internationalen naam der Italiaan sche kunst door het slijk sleurt. AMERIKA. DE OPSTAND IN MEXICO. Een succes voor de rebellen in Sonora Berichten, binnengekomen bij het hoofd- kwartier der rebellen te Nogales, in Sonora, zeggen dat een troepen opstandelingen te Masisca, in het Zuiden van Sonora, slaags is geweest met bondstroepen en dezen heeft teruggeworpen. Generaal Topete, de leider der rebellen, verklaart dat de voorhoede der bondstroepen op de vlucht ging nadat zeven- honderd van hun mannen waren gedood of gevangen genomen. TORNADO IN GEORGIA EN ZUID^ CAROLINA. 32 dooden en meer dan 200 gewonden. Een tornado heeft wederom de staten Georgia en Zuid-Carolina geteisterd. In totaal werden 17 personen gedood in Cochran (Georgia) en 15 personen in ver schillende andere plaatsen, terwijl in totaal meer dan 200 personen in de beide stateg werden gewond^ *5 K'llW

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1