RadiosrafisGli Weerberichl. U AG E HII A. vitfgtuwirmd op Metandag 29 April. 7.30 uur Cinema Americain, Hulda de dolle maagd. 7.30 uur, A. B. T., De Gaucho. twaalf UUf' Victoria Theater» Klokslag S uur, Rustende Jager, Bergen, verg. ver- een. voor huis- en kraamverzorging. Rede dr. Stieler. Filmvertooning. Dinsdag 30 April. 7 uur, zaal N. V. „Hoce" te Heiloo, con cert vanwege H. A. B. ter herdenking van den verjaardag van prinses Juliana. 7.30 uur, Cinema Americain, Hulda de dolle maagd. 7.30 uur, A. B. T., De Gaucho. 7.30 uur, Victoria Theater, Klokslag twaalf. 8 uur, Gebouw Waakt en Bidt, herdenking verjaardag prinses Juliana door de Chr Oranjevereeniging. XVoensdag 1 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain, Hulda de dolle maagd. 7.30 uur, A. B. T., De Gaucho. 7.30 uur, Victoria Theater, Klokslag twaalf. 8 uur, Harmonie, Meifeest S. D. A A. B. P. en Soc. Gulden Vlies, Mei-vergadering Rev. Comite. Dotiderdag 2 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain, Hulda de dolle maagd. 7.30 uur, A. B. T., De Gaucho. 7.30 uur, Victoria Theater, Klokslag twaalf. V1ERENTWINTIG UUR VIOOLSPELEN. Nadat de pianist Ledowsky onlangs het wereld-duurrecord pianospelen gevestigd heeft op 75 uur 47 minuten. heeft thans, naar de Weensche bladen uit Stiermarken melden de 40-jarige kapelmeester Bisschoff 24 uur lang zonder eenige onderbreking viool ge- speeld. Hij beschouwt deze prestatie als trai ring voor het wereldrecord, dat hij in den loop van c'e volgende maand hoopt te vesti gen. De violist hoopt zich dan door verschi lencie pianisten, die elkaar om de zes uur zul len aflossen, te laten begeleiden. AMERIKA VOCHT BIJ VOCHT. De Leviathan, thans varende voor de Uni ted States Lines, is terug in de haven van New-York (stad). Er is onderweg of lie ver, even voor aankomst in de territoriale wa teren iets gebeurd, dat, al naar men het wil. bespottelijk was of ergerlijk. Bij aankomst te New-York klommen 50 man van de douane-politie aan boord en doorzochten het reusachtige schip om naar sterken drank, wijn, etc. te speuren. Zij vonden niets behalve de wettelijk toege- laten hoeveelheid voor eventueel meaisch ge- bruik. E>e hofmeesters van het groote schip ver- telden grinnekend aan de ongeloovige dag- blad verslaggevers, dat „even voordat men aan de territoriale zone was gekomen, vier kisten met brandewijn en tal van flesschen met opwekkende middelen overboord waren gesmeten." Een waarde van f 1200 was op die manier aan Neptunus geofferd. De Leviathan was met een drankvoorraad ter waarde van 4800 uit Southampton vertrokken, maar be halve wat brandewijn en de opwekkende mid delen was alles opgedronken. Er was echter aan boord geen bar open geweest. Al wat er aan alkoholica aan boord was gedronken. was aan tafel of in de rooksalons door de pas- sagiers besteld. DE OPSTAND IN MEXICO. De opperbevelhebber der regeeringstroe- pen, generaal Calles, heeft naar de hoofdstad geseind dat de volkomen vernietiging der op- standelingen-strijdkrachten aan den West- kant des lands aanstaande is. Hun terug- tochtsweg is afgesneden en zij zijn omsingeld door regeeringstroepen, die beschikken over artlilerie en vliegtuigen, die in den beslissen- den slag toepassing zullen vinden. De verliezen van de federale troepen in het beslissende gevecht bij Novojoa zouden vier officieren en 35 manschappen bedragen; de verliezen der cpstandelingen worden tusschen de 70 en 150 geschat. Dertig ruiters der op- standelingen zijn bij Lemorita (Sonora) door een bombardement van vliegtuigen gedocd. Bij een bomaanval van federale "vliegers boven de stad Ciudadobregon (Smara) is het dak van het Amerikaansche consulaat getrof- fen BiyinenBawd STAKING IN DE STEENINDUSTRIE Vijjtienhonderd man er bij betrokken In de ijsel- en Waalsteenindustrie dreigt een ernstig conflict uit te breken, zegt De Crt. De Modeme Bond heeft namelijk een ulti matum gesteld en bij niet inwilliging der ei- schen zullen op 6 Mei a.s. 1500 arbeiders, werkzaam bij een 22-tal fabrikanten, het werk neerleggen. Gelijk bekend, is het in 1927 tusschen werkgevers en werknem. gesloten contract 1 'April j.l. afgeloopen. Noch de katholieke en christelijke, noch de modern georganiseerde arbeiders wilden op dergelijke voorwaarden het contract verlengen. De rijksbemiddelaar, de heer H. A. IJsselsteyn, heeft daarop po- gingen aangewend om tot een vergelijk te komen. O.a. werd het volgende voorgesteld: twee vacantiedagen met behoud van loon mits de arbeider ten minste vier maanden bij den patroon werkzaam was, vrij op erkende christelijke feestdagen en eenige verhooging van loon voor stokers en gezagvoerders. Deze voorwaarden zijn onmiddellijk door de chris telijke en katholieke arbeiders aanvaard en bij contract vastgelegd. De modernen heb- ben zich hierbij echter niet neergelegd en eischen o.a. het volgende: kindertoeslag, be- taling van loon op erkende christelijke feest dagen, vergoeding van verlet met een mini mum van 4, drie vacantiedagen voor vaste en e6n voor losse arbeiders, behoorlijke aan- duiding van het werk dat onder het z.g. uit- bestede werk valt, geen aftrek voor premies van ziekte e.d., betere loonregeling voor jeug- dige arbeiders, stokers, voerlieden en machi- nisten en voor daggelders loonsverhooging tot 50 cent. Voorts eischen zij dat voor ar- beid op Zaterdagmiddag en Zondag 75 DCt. verhooging mag worden gerekend en bij on- gemomotiveerd ontslag onderzoek door een arbitragecommissie. Naar genoemd blad verneemt, zijn de werk gevers in het geheel niet van plan op deze eischen in te gaan, daar de R.K. en christe lijke arbeiders reeds gecontracteerd hebben. RECEPTJE VAN DE I. T. F. Gistermiddag hield de Internationale Tran- sportarbeiders Federatie ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan sedert de wederop- richting na den oorlog een drukbezochte re- ceptie in de Koningszaal van Artis te Am sterdam. Aanwezig waren alle leden van het bestuur en van den Generalen Raad der I T. F. uit de verschillende landen, vertegen- woordigers van aangesloten, verwante en be vriende organisaties uit binnen- en buiten- land en vertegenwoordigers van andere inter- nationale organisaties, alsmede vele belang- stellenden. Velen hadden door 5t zenden van bloemstukken of telegramen blijk van hun medeleven gegeven. De heer Brautigam, voor zitter van den Centr. Bond van Transport- arbeiders, die de bijeenkomst presideerde sprak een woord van welkom tot de aanwe- zigen. Verschillende sprekers boden hun ge- lukwenschen aan en wezen op het werk, dat ye L T. F. had gedaan voor de transportar- beiders slier landen en voor de zaak van den '"rede, terwijl zij een woord van hulde spra- cen voor de beide internationale secretaris- sen de heeren Edo Fimmen en N. Nathans. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd heer C- Woudenberg, secretaris der 8.D.A.P., namens de Internationale van Hout- bewerkers, den heer G. J. A. Smit, voorzitter van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden namens de Internationale van Handels-, Kantoorbedienden en Technici den heer C. van d;r Lende namens het Ned' Verbond van Vakvereenigingen, door den heer Veenstra van den Bond van Machinisten ter Koopvaardij namens de Internationale van Koopvaardij-officieren, den heer Joustra voor de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegperso neel, den heer Sassenbach van het Int. Ver- De echfe Schohche havermout veecfmgswaarde rijke publiek voor het overige van den avond aangenaam bezig gehouden. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Terwijl de nachtploeg van de zinkfabriek te Budel aan den arbeid was, kregen de ar beiders H. M. uit Weert en V. uit Neder weert omstreeks halfeen Vrijdagnacht een woordenwissehng. Spoedig ontwikkelde zich een vechtpartij, waarbij M. een mes trok waarmede hij V. verschillende steken in den rug toebracht. De getroffene zeeg hevig bloedend neer. Na voorloopig verbonden te zijn, werd hij per auto naar zijn woning te Nederweert overgebracht en daar onder be- handeling van dr. Van der Wouw gesteld. Zijn toestand is zoo ernstig, dat men voor zijn leven vreest. De verdachte, die sinds een jaar getrouwd is, werd nog denzelfden nacht door de marechaussee van Budel op de zink fabriek gearresteerd Hij werd ter confronta- tie naar Nederweert overgebracht en vervol- gens in verzekerde bewaring gesteld naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 April. Medegedeeld' door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.8 te Isa- fjord. Laagste barometerstand 746.3 te Brest en Rennes. Verwachting, geldig tot den avond van 30 April: Matige, wellicht krachtige wind uit ooste- lijke richtingen; betrokken tot zwaar be- wolkt; tijdlijk regen; later iets kouder. XT J Je Athene aangekomen. Ue Nederlandsche marine-watervliegtuigen zijn Zaterdag om 16.50 te Athene aangeko men. De motoren hebben dezen dag uitmun- tend gewerkt en bevonden zich bij aankomst in goeden staat. De vliegtuigen zouden heden naar Alex- andretta doorvliegen. BOEFJE. Te Rotterdam is een 13-jarige jongen aan- gehouden, die een winkelier aan den Nieu wen Binnenweg aldaar had opgelicht voor oaaacnucteu van net int Ver- I Z£it°a bofona: Gebleken is, dat de jongen bond van Vakvereenigingen den heer Eichpls a "f I i la3jZIC aan een s°ortgelijk mls- -•'en neer t,chels" 1 drijf had schuldig gemaakt, ten nldeele van den handelaar in speelgoederen S., eveneens aan den Nieuwen Binnenweg gevestigd Daar heeft hij verteld voor een benaalde fir ma te komen, om speelgoed op zicht te ha len. Hij heeft voor circa f 12 aan speelgoed meegenomen. Waar hij dit heeft gelaten Is nog niet bekend, want hij weigert inlichtin- is heim namens de Internationale van Tabak- bewerkcrs, de heeren Mulder en Kamphuis namens spoorweg- en transportarbeiders te Haarlem en te Rotterdam, de heer Dohring, bestuurder van de I. T. F. namens den Duit- schen Transportarbeidersbond en tenslotte door den heer H. Jochade, die van 1904 tot raaJ} Jen oorlog toe de eerste secretaris der i. 1r t t IT .^Pgeestig speechje bood de heer J. H. Oldenbroek namens het bureau- personeel der I. T. F. het bestuur een mooi vaandel aan. De vergadering werd gesloten met een kort woord van den voorzitter der heer T. Cramp van den Engel- schen Transportarbeidersbond hij wegens diefstal van een zak geld van een wagen, met de politie in aanraking gekomen. Ondanks zijn jeugd, bleek hij al hardnekklg te kunnen ontkennen. Het onderzoek in de zaak betreffende het speelgoed wordt voortgezet. nog HET CONFLICT DER SCHILDERS IN FRIESLAND. Bemiddelingsvoorstel aanvaard. Geen uitsluiting. Nog voorzetiing de staking. In de Zaterdagavond te Leeuwarden ge houden vergadering van de afdeelingen der Friesche Schilderspatroons-vereenigingen, waai ook het bestuur van de afdeeling Fries- land van den R.K. Bond van Schilderspa- troons was uitgenoodigd, werd besloten het volgende telegram aan den Rijksbemiddelaar den heer J. B. Westerdijk, te zenden: „De samenwerkende schilderspatroonsver- eenigingen in Friesland hebben in zooverre uw bemiddelingsvoorstel aanvaard, dat zij nader overleg wenschen te plegen over de plaatsen, welke voor klasseverhooging in aanmerking komen". Van dit besluit werd kennis gegeven aan de gezellenorganisaties, waarvan even te vo- ren bericht was ingekomen, dat zij reeds een telegram aan den Rijksbemiddelaar hadden gezonden met de mededeeling, dat diens be middelingsvoorstel door hen zonder eenig voorbehoud werd aanvaard. In een conferentie na afloop der vergade- i deelg t bestuur van de Friesche Schilc vereenigingen, het bestuur van St. Lucas, ver tegenwoordigers van den Ned. Schildersge- zellenbond, den Chr. Bouwarbeidersbond, den R.K. Bouwvakarbeidersbond „St. Jo seph" en het bestuur der afdeeling Leeuwar den van den Ned. Schildersgezellenbond, werd o.a. besproken op welke wijze de werk- zaamheden weer zullen kunnen worden her- vat. Van de zijde der gezellen werd de voor- waardelijke aanneming van het bemiddelings voorstel door de patroonsorganisaties als een belemmering hiervoor gevoeld. Daarna kwa- BIJ BOND VAN AMBTENAREN WATERSCHAPPEN. Zaterdag 27 April 1929, 's namiddags uur, heeft de Bond van Ambtenaren bij de waterschappen in Nederland, zijn alge- meene vergadering gehouden in hotel Kras- napolsky te Amsterdam. De voorzitter, de heer D. Fonkert Jr., open de de vergadering en kon tot zijn groote vreugde constateeren dat de Bond meerdere oelangstelling kreeg gezien de groote opkomst. Tevens herdacht hij het overleden hoofdbestuurslid den heer Kraai en heette speciaal welkom den heer Bergsma, redacteur van het orgaan van den Bond van Water- schapsambtenaren en den heer Korter, den door de Afd. Groningen gestelden candidaat voor het Hoofdbestuur. Daarna werd de verkiezing gehouden voor 5 hoofdbestuursleden, wegens periodieke af- treding van de heeren D. Fonkert Jr. te Oud- Beijerland, A. P. van der Zwienen te Putters- hoek, C. B. Koole te Lemmer, in de vacature van den heer H. Kraai te Winschoten en wegens het bedanken van den heer C. Dor- land te Haarlem. Daar de heer Fonkert we ens drukke werkzaamheden zich niet meer erkiesbaar stelde, werd eerst een voorzitter gekozen, waarvoor de heer van Heumen met waaraan ook werd deelgenomen door MB.J ircUuicu mo bestuur van de Friesche Schilderspatroons- algemeene stemmen werd gekozen, welke be- noeming hij aanvaardde. Daarna werden met groote meerderheid van stemmen herkozen de heeren van Zwienen en Koole, voor de vaca- ture Kraai, de heer Korter te Groningen en voor den heer Dorland, de heer Keerman te, Schagen. Allen namen de benoeming. De rekening en verantwoording dienst 1928 en de begrooting dienst 1929 konden de goedkeunng verkrijgen. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat het ledentaj vnjwel gelijk is gebleven. En dat, tot bevrediging van beide partijen, een mo i fekkere. sappiae zoowaar een qroor gemi's Drag/' deze an no nee dan eens orn en Ge zi'ef.. SJ JSUJirud U3JD7VN usp UJOVjJS/AA SOj_| Voor En gros: KARL MARXSTRAAT 12, ALKMAAR. Ingezonden stukBcesi (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- da die. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redadie ermede instemt). len, vertrouwen wij, dat particulieren, .(lie dit ziekenhuis een goed hart toedragen, het ont- brekende alsnog gezamenlijk bijeen zuller willen brengen. Red. Alkm. Crt.) EEN WAARSCHUWEND WOORD. Met genoegen heb ik kennis genomen van uw hoofdartikei in de Alkm. Courant van 27 April en ik zal gelijk zoo velen, juichen, als straks de deuren open gaan van het Centr. Neutrale ziekenhuis. Want toch, hoevelen woraen thans verpleegd in het R. K. zieken huis die er niet thuis hooren. Zeker, velen moeten er heen, daar hun geneesheer zulks voorschrijft, waarom, is een andere vraag, die c:oor mij niet is te beantwoorden. Maar er zijn er ook, aie zich schamen naar ►het Stadsziekenhuis te gaan, niet om de verple- ging, want daar weten ze nog niets van, doch aileen om den naam. „Stadsziekenhuis". En ziet nu, boven de deuren van het Centra&l Neutrale Ziekenhuis staat met dikke letters „Stadsziekenhuis", waaronn nu niet Jicntr. Neutraal zieken huis De bouw of de opzc-i van den bouw is toch op neutralen grondslag. Het personeel mag door de gemeente betaald worden, doch een naam aan ten ziekenhuis te verbinden is toch geheel vrij. Willen dc- autcriteiten geen benaming als bovenbedoeld, laat het dan Wil- helminaziekenhuL heeten, genoemd raar de laan waar het in staat. Doch dit staat bij mij vast, dat de naam oiadsziekenhuis inbreuk zal doen op de bevol- king van het Centr. Neutrale Ziekenhuis. En nu nog iets. Ook werd ik gewaar in uw be- doeld artikel dat de 3e klas patienten zoo hoog mogelijk komen te liggen. Ik kan het nog met beoordeelen, maa; toch wil ik ook hier een waarschuwend woord laten hooren. Laat men de 3e klas patienten niet te hoog stoppen. Laat hun ook voor de 3 gulden oer dag die zij verliggen, een uitstekend deel van dit pracht gebouw dcen geworden, zoo, dat men met behoeft te zeggen, nu in het St. E1 iZubethzie^enhuis ligt een 3e klasser beter. Eaten wij dit voor oogen houden en reke ning houden met de werkelijkheid en concur- rentie. Dat B. en W. er niets meer voor over heben om het ziekenhuis te helpen meubilee- ren, spijt mij. Ze zijii toch niet bang voor zekere invloeden? Vriendelijk dank voor de opname. H. d. V. (Wij kunnen inzender, wat de 3e klasse- patienten betreft, volkomcr. gerust stellen. Ze liggen zoowel bover als beneden en alles is m het werk ges leld om de zalen ruim, hoog, licht en gezellig <e maken. nzender zal zich hiervan v/eldra door een rcr.dgang coor het ziekenhuis kunnen tu'gen- Red. Alkm. over- Crt.) men partijen overeen wederzijds geen uitbrei- wachtgeldsregeling was verkregen voor de ding aan het conflict te zullen geven, doch ™olenaars van het Waterschap de Schermer. °or een der andere ambtenaren, die we gens opheffing van zijn werkkring was ont- o j tusschenkomst van de dat de werkzaamheden dadelijk zullen wor den hervat wanneer een voor beide partijen aannemelijke formule zal zijn gevonden. De slagen, werd door staking duurt dus voorloopig nog voort doch <"roon' een wachtgelder verkregen. Het jaar- ri|yerslag werd met een woord van dank voor den samensteller goedgekeurd. Bij de bespreking van het werkprogram weid besloten, dat men de leden een vragen- lijst zal toezenden ter invulling om een beter overzicht te verkrijgen over het salaris en de werkzaamheden van de ambtenaren. Bij de daarna volgende rondvraag bedank- te de heer G. Wiedijk het hoofdbestuur en wel speciaal de heeren Dorland en Klok, voor het vele werk dat zij hebben gedaan voor de wachtgeldregeling voor de molenaars van het Waterschap de Schermeer, waarna de voorzitter op ae gebruikelijke manier de ge- zeliige vergadering om ruim half zes sloot. de uitsluiting zal heden Maandag niet wor- den geproclameerd. Het is echter wel moge lijk, dat door afdeelingen in de provincie wier afgevaardigden de besprekingen niet hebben bijgewoond, vandaag een (plaatselij- xt 23worden geproclameerd. Naar De Crt. verneemt hebben de gezellen organisaties te Leeuwarden in een Vrijdag- avond gehouden vergadering met groote meerderheid het compromisvoorstel verwor- pen, doch dit besluit Is na het bovengenoem- de natuurlijk geannuleerd. Hoewel het conflict dus in principe is bij- gelegd kan momenteel van opheffing nog niet gesproken worden. HET ENGELSCHE SPOORWEG- tt c KONINGINNETJE. tngelsche spoorwegkoninginnetje, me- jiiffrouw Eva Best, is Zaterdagavond de '5aSM^jWt;es^va,ri a^e€bng Rotterdam van de Nederlandsche vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel. In het Gebouw voor Kun- sten en Wetensehappen is zij gehuldigd. Zooals men weet, is zij ill het bezit van een „ambtsketen", welke uit gouden koppelingen bestaat, welke bevriende naties hebben ge- schonken. Op de bijeenkomst van gister- avond is haar namens genoemde organisa- tie een dergelijke schakel in haar keten ge- schonken. De voorzitter van de afdeeling Rotterdam, de heer v. d. Weert en het lid van het hoofdbestuur, de heer P. Moltmaker heb >en daarbij toepasselijke redevoeringen ge houden. Enkele artisten hebben het vrij tal- BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Jacobus Johannes z. v. Jacobus de Ko- ning en Johanna Tak. Trijntje d. v. Feike Kuipers en Liesbert Koornstra. Jacobus Cornelis z. v. Bernardus Ullings en Johanna Keizer. Antonius Gerardus z. v. Johannes' Bakker en Clara Sengers. OVERLEDEN: Pieter Hazes 79 jaar. Johannes Marinus Roldanus 66 jaar. Luchfvaart DE VLIEGBOOTEN NAAR INDIe. Blijkens een door het departement van Defensie uit Napels ontvangen telegram wa ren de vliegbooten Zaterdagochtend zes uur weer klaar om te vertrekken. Een ingenieur van de Lorraine-fabriek zou tot Athene mee DE RECHTE LIJN??? Geachte Heer Hoofdredacteur. Mag ik U naar aanleiding van Uw hoofd artikei in de Alkm. Courant van j.l. Zater dag, verzoeken onderstaande regelen te wil- en plaatsen? Aan het hoofd van Uw artikel staat ge- schreven „VerlangIijstje voor het Nieuwe Ziekenhuis", terwijl vervolgens de specifica- tie van het verlangde staat aangegeven. Nu is het de vraag, of dit verlangiijstje (waarvoor weder giften ingezameld moeten worden) wel noodig zou zijn geweest, als de rechte lijn gevolgd was. Inplaats toch aan bepaalde bevoorrechte Ieveranciers onderling verschillende leveran- ties op te dragen, zou een openbare aanbe- steding der diverse groepen ongetwijfeld veel geld uitgespaard hebben, terwijl tevens de schijn vah eigen- of vriendenbeiang uitge- schakeld zou zijn geworden. Waar #iet hier gaat om een Neutraal ziekenhuis, zou een openbare inschrijving toch hoogst billijk zijn geweest, te meer daar de handeldrijvenden ook spontaan hun beurzen hebben geopend om het benoodigde kapitaal bijeen te brengen. Zeker zal deze groep burgers met verba- zing hebben gezien, dat in de 2e helft van Mei het ziekenhuis geopend zal worden, ter wijl hun niet de gelegenheid Is geboden, met prijsopgave en monsters te hebben mogen dienen. Velen met mij zullen het betreuren, dat de uitveerende macht zooveel vrijheid van han del en heeft gehad om alien, die niet tot de bepaalde bevriende firma's behoorden te kun- n?n "jtschakelen. Dat het verlangiijstje nu niet direct met voile sympathie ontvangen wordt, is wel te egrijpen. Daar iedere vol- making van de inrichting echter tot heil der lijdende menschheid is, hoopt schrijver dat ondanks het eigenmachtig optreden van enkele personen ook dit bedrag spoedig bij een mag zijn. EEN OPMERKER. (Naar wij vernemen hebben regenten geen openbare aanbestedingen gehouden, maar voor alle artikelen telkens aan drie of vier verkoopers welke h.l. in aanmerking kwamen, prijsopgave gevraagd, zoodat eigenlijk onder- dandscne aanbesteding plaats had. In alle gevalle staat vast, dat wat de directrice nu nog noodig heeft nergens aanbesieed of particulier besteld is. Waar B. en W. er geen bedrag voor beschikbaar stel Aan den WelEd. Heer Redacteur van de Alkm. Courant. Mijnhter! Het rapport van den inspecteur van de afd. Alkmaar der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren lezenae, kwam ik tot overpeinzing en aacnt. ja, dit is allemaal wel goed, maar de groote fouten lees je nooit. Die zien of hooren ze bepaald niet. Het gebeurde dezen winter. Een zoon van een brandstofienhandelaar uit een gemeente onder den rook van Alkmaar ging naar Alki maar om een wagen brandstoffen, doch voorl hij de stad uitreed, bezocht hij het cafe dronk daar zijn lichaam vol en reed naar huis. Onderweg, het was 'n heele breede straat- weg, doch met veel verkeer, is het heele stel te water geraakt. Het is een wonder, dat her dier niet is verdronken. Het kon nog net z'n kop boven water uitsteken en houden, totdafc hij vrij gemaakt werd. Het was donker. Dit hinderde het paard niet, want het dier was blind. De voerman gaf ter verontschuldiging op, dat hij was verblind geraakt door de ver- blindende auto-lichten. Zou hier voor de ver eeniging niets te doen zijn? Het dier werkt nog alle dagen, en dat hinderde niet zoo erg, als hij maar geen baas had, die meer in de kroeg zit dan aan zijn werk is. Het dier is zijn slachtoffer. Nog een ander geval, Het komt op hetzelfde neer. Alweer een zoon van den baas rijdt naar Alkmaar, verkoopt daar zijn waren en rijdt zoo even na den middag weer naar huis. Het dier, een verschrikkelijk gewillig beest, kan gereden worden zonder zweep, uren achter elkaar, en dan gaat het hard ook. Juist dat was zijn struikelblok. Het kon en ging zoo hard, en toch niet hard genoeg. Er moest nog 'n knuppeltje bij, en zie daar, net een kwartiertje buiten Alkmaar, daar viel hef stomme dier dood neer. Hij was het slacht- offer van zijn te groote gewilligheid, maar het meest van zijn baas. Wij noemen zoo iemand een beul. Voor mij is het geweest, dat zijn adem is afgesneden door een wind, hij had storm tegen en door het aanjagen van zijn bestuurder. Zie hier twee gevallen. did schier onbekend zijn en voor mij veel meet beteekenis hebben, dan wat ik in het bedoeld1 stukje las. Ik ben iemand, die 30 jaren heb omgegaan met paarden, en heel goed weet, wat een paard noodig heeft, en hoe het ge- brulkt kan worden en hoe het misbruikt wordt. Met dank voor de plaatsing, EEN ABONNE6. 106 310 507 724 1016 1238 1810 2103 2312 2571 2956 3419 3774 4079 4396 4693 5043 5543 5712 6G40 6442 6755 7156 7519 7732 7907 8202 8416 8693 8783 9186 9481 9757 10112 10520 10955 11176 11435 11760 11813 12252 12558 13018 13754 14136 14675 15103 15469 15724 16033 16604 17051 17425 17689 18128 18752 19058 19494 19905 20154 20559 20945 (N iet-Officieel). Trekking vaa Maandag 29 April 1929. 4e Klasse le Uist. Hojge prijzen: 9780 5000. 874S 1500. 7146 19150 1000. -. 1068-1 11533 16387 400 8922 12540 200.— 1068 1090 1518 2094 7539 10228 14416 15305 100. Prijzen van 65.— 129 322 551 794 1067 1313 1813 2111 2323 2605 2958 3544 3777 42'3 4415 4715 5016 5547 5728 6047 6497 6842 7186 7525 7737 7964 8312 8443 8702 8855 9283 9526 9791 10143 10639 10981 11251 11444 11849 12318 12826 13078 13822 14179 14704 15116 15555 15755 16070 16730 17059 17481 17727 18213 18803 19181 19573 19924 20212 20672 20952 160 374 560 854 1338 1979 2143 2342 2669 2997 3569 3778 4241 4425 4719 5051 5588 5768 6106 6559 6858 7237 7538 7754 8067 8319 8467 8719 8910 9308 9527 9878 10196 10741 10989 11253 11456 178 383 565 941 1072 1484 1993 2170 2364 2776 3058 3537 3861 4248 4443 4748 5119 5596 5868 6285 6624 6890 7248 7569 7777 8079 8353 8532 8720 8989 9368 9538 9961 10197 10766 11006 11283 11465 208 392 608 961 1092 1529 2055 2200 2452 2866 3160 3668 3970 4259 4458 4761 5505 5620 5900 6343 6656 6944 7258 7586 7785 8139 8362 8540 8722 9062 9.395 9566 9976 10309 10803 11015 11322 11480 272 484 63S 982 1144 1541 2069 2211 2497 2870 3274 3675 3990 4262 4520 4821 5506 5625 5916 6371 6660 7020 7270 7616 7797 8149 8368 8562 8757 9074 9416 9657 9989 10367 10806 11019 11326 11486 297 500 649 996 1165 1717 2070 2234 2547 2907 3313 3685 3992 4279 4565 4846 5507 5629 5957 6379 6664 7034 7404 7686 7888 8192 8378 8571 8768 9148 9460 9658 10041 10369 10867 11138 11376 11554 11947 12343 12828 13164 13898 14186 14769 15150 15582 15824 16129 16825 17095 17526 17772 18321 18829 19215 19628 19996 20226 20703 20997 11983 12350 12855 13189 13918 14403 14914 15156 15598 15831 16236 16853 17287 17541 17842 18408 18897 19218 19648 20002 20435 20791 12020 12353 12960 13378 13955 14532 14966 15211 15608 15850 16287 16875 17324 17584 17899 18465 18910 19334 19687 20026 20449 20836 12021 12376 12971 13513 13998 14541 14992 15253 15618 15866 16294 16923 17330 17596 17953 18489 18955 19356 19702 20040 20460 20856 12220 12430 12983 13557 14058 14552 14997 15378 15653 15924 16324 17026 17346 17639 18081 18571 18961 19461 19740 20057 20523 20901 299 506 675 1006 1194 1787 2080 2283 2565 2930 3398 3715 4044 4373 4687 4972 5538 5687 5972 6403 6723 7042 7432 7700 7896 8409 8620 S777 9158 9468- 9675 10045 10494 10914 11164 11420 11706 12248 12479 13006 13599 14097 14673 15034 15456 15673 16026 16488 17049 17359 176-48 1SUO 18618 19022 19465 19841 20136 20528 20913 lb

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2