S Sgsort Buitenland JUBILEUM FRITS VAN DUINEN. Morgenavond wordt in „Bellevue" te Am sterdam een huldigingsavond gegeven ter ge- legenheid van den zeventigsten verjaardag van den populairen baszanger Frits van Duinen. Er heeft zich een eere-comite ge- vormd, waarvan de burgemeester het eere- voorzitterschap en de heer Th. M. Ketelaar, wethouder, het voorzitterschap aanvaardden KINDER HeFsTELLINGS- EN VACANTIEKOLONIES. In de Harmonie te Groningen weid Zater- dag de gewone algemeene vergadering ge houden van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies on- der voorzitterschap van den heer dr. A. Schukking Kool te Utrecht Het jaarverslag. Het jaarverslag over 1928, van den seer., den heer Van der Elst te Leiden, vermeldde, dat 480 personen als stichters zijn ingeschre- ven, 30 nieuwe afdeelingen zijn opgericht; in de lijst komen thans 405 afdeelingen voor Aan giften is ingekomen 4235 en twee legaten; 1000 van wijlen mevr. P en 1/ 25.000 van wijlen mevr. C Bisschop geb. Seaton Forman Swift. Het aandeel in de opbrengst van de weldadigheidspostzegels bedroeg 3987.67. De steeds toenemende vraag naar verple ging noopte het bestuur, om te zien naar een geschikt huis met terein voor een tiende Kolo- •niehuis; het slaagde daarin door aankoop van het Pension Buitenzorg aan de rijks- straatweg te Ellekom, dat onder den naam „Veluwzoom" reeds in den zomer voorloopig Icon worden in gebruik genomen. Thans i wordt het verbouwd en geschikt gemaakt 'voor 90 tot 100 bedden voor winter en zo mer. Alle huizen zijn in goeden staat van on- derhoud; 't Huis Heelsum kreeg een isoleer- Ijgebouw met centrale verwarming en berg- loods en nieuwe W.C.'s en urinoirs. De voorjaarsverpleging 1 Januari— I Mei breidde zich opnieuw uit met 13.500 verpleegdagen. De najaars- en winterbezet- ting bleef echter bij't vorig jaar ten achter, terwijl op 30 Maart aan de verpleging van II Drentsche veenkiuderen een einde kwam. Toch was er op 31 December een vermeer- -dering van 15.328 verpl eegdagen van eigen kinderen. De winterverpleegprijs moest met 5 cent per dag en per kind worden verhoogct. Op 31 December had het Genootschap in vasten dienst 0 directrices, 5 onder-directri- ces, 1 huishoudster, 1 onderwijzeres en 71 vaste geleidsters. In de „voorwaarden voor opneming" is de vaccinatie-eisch vervallen. Over het geneeskundig onderzoek en de geneeskundige behandeling bevat het jaar verslag zeer uitvoerige en belangrijke gege- vens. Opgemerkt wordt o.a dat het gebit der kinderen er dikwijls miserabel uit ziet en dat, hoewel minder dan vroeger, nog tal van kin deren met onrein hoofd werden uitgezonden. Het wegnemen van dat euvel kost veel tijd, die aan de verplegingskuur wordt ontstolen. Het verslag geeft uitvoerige statistieken en grafieken over de toeneming in gewicht van jongens en meisjes in bosch- en zeehaven- en in voorjaars-, zomer- en najaarsverpleging, alles afzonderlijk en met elkaar verge!eken, ook bij verlengd verblijf. In 1928 zijn verpleegd 5782 kinderen (243.761 verpleegdagen). Aan rijkssubsidie is ontvangen 44 845, dus 1814 cent per kind en per dag, wat al weer minder was dan 't voorafgaand jaar (21V, ct.) hetgeen het bestuur noodzaakte aan de Tweede Kamer der S. G. te verzoeken de subsidie voor het C. G. en zijn zuster- vereenigingen te brengen op een vast bedrag van ten minste 25 cent per dag en per kind Al verwacht hpt bestuur voor 1929 geen stijging der verpleegdagen, toch ziet het met goed vertrouwen de toekomst tegemoet. HULDIGING Ir Dr. H WORTMAN. Bij zijn afscheid als dir.-gen. der Zuiderzeewerken. Er heeft zich een huldigingscomite ge- vormd om morgen den directeur-generaal der Zuiderzeewerken, ir dr. H. Wortman die op dien datum den Rijksdienst verlaat, te hu -gen. E; zal een reoeptie worden gehouden 's middags half vijf in het gebouw van het Kon. Instituut van ingenieurs te 's-Graven- !hage. Te voren zal er een bijeenkomst zijn n het bureau van de Zuiderzeewerken aan de Zeestraat. waar de ingenieurs en ambtenaren van het bureau afscheid zullen nemen van hun directeur-generaal. Na de receptie is er een diner in hotel Witte Brug. men de bovenburen aansnellen. Deze vonden de aangevallenen nog met de handen op den rug. De heer De Wit beide daarna de politie van het bureau Westermarkt op en spoedig waren de waarnemend commissaris van dat bureau, de heer Pijper en de inspecteur, de heer C. j. de Vries Humel, met eenige recher- cheurs aanwezig. Er werden geen sporen van de daders aangetroffen. Uit het ingestelde on derzoek bleek nog, dat niemand der omwonen- den iets verdachts op deze stille gracht had bespeurd. De heer De Wit verklaarde, dat hij geen der daders heeft herkend. De maskers waren van zwarte stof vervaardigd. Niet onmogelijk is, dat nog meer personen bij dezen roofoverval betrokken zijn. Aange- nomen mag worden, dat er ook nog een uitkijk voor de deur heeft gestaan, meldt De Crt. Een auto is niet op dit grachtgedeelte ge- signaleerd. In verband met den ernst van 't misdrijf werd ook nog de speciale brigade der Centrale Recherche gealarmeerd. Den geheelen Zondag heeft de politie van het bureau Westermarkt, daarbij geassisteerd door de speciale brigade, gespeurd naar de daders van den roofoverval. Blijkbaar tever- geefs, want arrestaties hadden tot dusverre niet plaats. NOG GOED AFGELOOPEN. Vrijdagavond is even buiten Elburg een auto, waarin de commissaris der koningin in Drente, mr. J. T. Linthorst Homan, en een zijner zoons, benevens de chauffeur gezeten waren, met voile vaart tegen een boom ge- reden. De commissaris, die zelf stuurde werd aan een hand en aan een been gewond; hij werd door den geneesheer van Elburg, ter plaatse verbonden. De auto was geheel ver- nield. De toestand van den commissaris is be- vredigend, al zal hij wel eenigen tijd rust moeten houden. De bpide andere inzittenden waren slechts licht gewond. Hoe het ongeluk gebeurd is, wist ook de chauffeur niet te zeggen. De zware wagen is plotseling beginnen te slingeren, geraakte in het zand naar' den weg, raakte een boom en liep tegen den volgenden aan. De chauf feur verklaarde, dat de auto met een gewone snelheid reed. ROOFOVERVAL TE AMSTERDAM. Vijf gemaskerde bandieten dringen een kantoor binnen. Nog geen spoor van de daders. De grossier in chocolade- en suikerwerken, de heer Jac. de Wit, bevond zich Zaterdag- avond half acht op zijn kantoor, in het be- nedenhuis van perceel 122 aan de Bloem- straat te Amsterdam. Hij was daar in gezel- schap van een vriend, die naast hem aan den !lessenaar zat. Op dezen lessenaar stond een kistje met wisselgeld, waarin zich ongeveer iachtig gulden aan klein geld bevond. Plotseling ging de deur, die niet gesloten was geweest, open en trad een vijftafgemas kerde mannen binnen. Twee hunner hadden revolvers in de hand. Een der mannen riep: BRAND. EXPLOSIE EN BRAND OP EEN DEXTRINEFABRIEK. Explosie en brand in een jabriek. Twee arbeiders gewond. Zaterdagavond ontstond na een explosie brand in de groote dextrinefabriek van de firma O. J. Meyer te Veendam. De brandweer was spoedig met twee motorspuiten ter plaat se en wist den brand tot een binnenhrand met veel waterschade te beperken. Door de explosie liepen twee arbeiders ongevaarlijke brandwonden op. DUBBELE INBRAAK TE VINKEVEEN. Vrijdagnacht is te Vinkeveen ingebroken in de woningen van den burgemeester, den heer Wouters en van dr. De Jongh. Bij laatstge- noemde was alles overhoop gehaald. Ont- vreemd zijn eenig tafelzilver en enkele voor den dokter waardevolle papieren; ook de spaarpot der kinderen is leeggehaald, terwijl er verder geen geld vermist wordt. Het kistje met de waardevolle papieren is Zaterdag in een waterput bij het patronaatsgebouw terug gevonden. Bij den burgemc:ster werd tafelzilver ge stolen, doch geen geld gevonden. Van de(n) dader(s) ontbreekt elk spoor. VERKEERSONGEVALLEN. Motor geslipt. Zondagavond is de 21-jarige F. C. van der Tooyrn, uit de Aagje Dekenstraat te Amster dam met een motorfiets op den Nesserdijk te Rotterdam geslipt, doordat hij tengevolge van een oneffenheid op den weg zijn stuur kwijt raakte. De motor schoot den dijk af en den sloot in. Zoowel de bestuurder als de 21- jarige mej. S. van Oort uit de Kanaalstraat te Amsterdam, die in het zijspan zat, werden bewusteloos met een hersenschudding opge- nomen en door den G.G.D. naar het zieken- huis op den Coolsingel gebracht, alwaar zij ter verpleging zijn opgenomen. De motor fiets is voorloopig ergens in de buurt onder- gebracht. Mciorrijder gevallen In de Cornelis Kriisemanstraat bij het Va- leriusplein is Zondagochtend een ongeveer 22-jarige motorrijder gevallen. Hij was ern- stig aan het hoofd gewond. De eerste hulp werd hem verleend in de drogisterij van den heer Veldman. Vandaar werd hij door den Geneeskundigen Dienst naar een der zieken huizen overgebracht. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag werd de heer C. Ap- pelo, lid van de firma gebr. C. Appelo scheepsbouwer te Zwartsluis, doodelijk ge- troffen door een deel van een laschtoestel. Zaterdagmiddag reed op den Zeedijk te Amsterdam een vrachtauto bij het uitwijken „Handen op!" De heer Jac. de Wit, die blijk- twee kinderen omver, waarna de wagen in baar evenals Zijn vriend van den ernst van't geval doordrongen was, sprong op en hield de handen omhoog. Een der mannen beval het tweetal met het gezicht naar den muur te gaan staan. Ook hieraan werd voldaan. Het geldkistje met het wisselgeld werd medegeno- men. Nog steeds met de revolver dreigende, gingen eenige der bandieten naar den" heer De Wit toe en maakten zich meester van diens portefeuille. Deze hield ongeveer zeven a acht honderd gulden in. Ook roofden zij het gou- den horloge met ketting. Het slot was, dat de beide slachtoffers ge- kneveld werden. De daders bonden met een touw de handen van den heer De Wit en zijn vriend op den rug en zeiden, dat zij nog een kwartier met het gezicht naar den muur moes- lten blijven staan, zonder een kik te geven. Vervolgens verdween het vijftal even ge- heimzinnig als het gekomen was. Na erniga minuter!, toen b!«ek, dat it vriw- deljfte feczmrkerf vertlwenen waren, [wgnnrten te ro'cpihT en dp dit alarm kwa- de spiegelruit van een cafe in perceel 128 te^ recht kwam. De kinderen konden, na in het Binnengasthuis te zijn verbonden, huis waarts gaan. Ppovin«ia&i niouws HEERHUGOWAARD. De tuinbouwvereeniging „Nieuw Leven' hield Vrijdagavond een ledenvergadering in het lokaal van den heer A. Mijts aan het Verlaat. De voorzitter, de heer Brugman, opende de vergadering met de mededeeling, dat deze vergadering was uitgeschieven volgens besluit van het Bondsbestuur, dat de aange' sloten vereenigingen alle nog een leden vergadering zouden houden voor de alge meene vergadering van den N. M. B. Door den heer P Ko«telijk werden de Do tal* jaarvergadering geleeee, we'.ko on der danteegging werden goedgekmrd iVbor£€l€2€o werd het der Speor-. wegdirectie met betrekking tot beveiliging van de spoorwegkruising aan den Hasse- laarsweg. Hoewel in dat antwoord niets werd toegezegd, was het opgevallen, dat bij mistig weer op behoorlijken afstand dezer kruising een signaal wordt gegeven. Mede werd voorgelezen het antwoord van het Polderbestuur met betrekking tot verbete- ring der wegen, welke naar het veilingsterrein 1-eiden. Door den voorzitter werden eenige med-e- deelingen gedaan met betrekking tot de te Utrecht gehouden vergadering van het U. C B. en de vergadering van den Viy- bond, waarbij ook de handel vertegenwoor- digd is geweest. Vervolgens werd in be handeling genomen de beschrijvingsbrief voor de Bondsvergadering. Het voorstel van het Bondsbestuur tot verstrekking van een volmacht aan het bestuur voor algeheele voltooii'ng der vernieuwing van de veilings- gebouwen in 1930. Door den heer C Langedijk werden nadere inlichtingen gevraagd omtrent den verderen nieuwbouw, waarop werd geantwoord, dat bij het ontwerp voor het reeds vemieuwde er rekening mee gehouden is, dat een goed geheel kan worden verkregen, wat den heer Langedijk aanleiding gaf tot de opmerking, dat er dan wel een vernieuwing tot stan4 komt, doch geen uitbreiding, welke naar zijne meening spoedig toch noodig zal blijken. Door den heer Kostelijk werd er op ge- wezen, dat indien de noodzakelijkheid blijkt, er later tot uitbreiding overgegaan kan worden. De voorzitter merkte op, dat het voorstel alleen inhield de verstrekking der machti- ging aan het Bondsbestuur om in 1930 in den z g. stillen tijd tot den verbouw te kunnen overgaan; wenken en opmerkingen kunnen ter algemeene vergadering ten beste worden gegeven. Besloten werd voor het verstrekken dier volmacht te stemmen. Verder vraagt het Bondsbestuur machti- ging om reeds nu uit te zien om in het bezit te komen van een geschikte g-elegenheid voor let inrichten van een betaalkantoor en ver- gaderzaal. Door den voorzitter werd dit voorstel nader toegelicht, wat mede geschiedde door den secretaris. Door den heer Jac Kostelijk werd de vraag gesteld. of op deze wijze niet te veel gevergd zou worden van de financieele draagkracht van den Bond. De voorzitter schetste zeer in't kort het beloop der zaken gedurende het bestaan van den Bond; hij oordeelde, dat tot nog toe het financieel beleid alle reden gaf tot tevreden- heid en vertrouwen, terwijl spr. tevens als zijn oordeel te kennen gaf, dat zij, die na ons komen, onzen Bond belast vinden met eenige schuld. De heer P. Kostelijk voegde hier nog aan toe, dat het met onze veiling prachtig loopt en in de naaste toekomst, menschelijkerwijze gesproken, nog steeds meer aanvoer ver wacht mag worden. Naar spr.'s oordeel staat de N. M. B. stevig op pooten. Na nog eenige discussie verklaarde de vergadering zich er voor, ook deze machtiging te verleenen. Door den voorzitter werd nog opgemerkt, dat hierin dan tevens ligt opgesloten, dat het Bondsbestuur hiervoor de noodig ge- bleken leeningen zal kunnen aangaan. Het voorstel van de afd. L. T. B. Langen- dijk met betrekking tot het op monster veilen, gaf aanleiding tot het besluit in overweging te geven de proef niet te nemen, doch met den nieuwbouw hiermee rekening te houden. In gelijken geest sprak de vergadering zich uit met betrekking tot het voorstel 9a van „Harenkarspel Oost", wat mede betrekking heeft op het monsterveilen. De vergadering verklaarde zich voor voorstel 6 van de vereeniging „Waarland en Omstreken" met betrekking tot voorrang van ligplaats der vaartuigen in de overkapping, waarvan de lading bestemd is voor den vol genden dag. Evenzoo ging men accoord met het gunstige prae-advies op het voorstel van Nieuwe Niedorp-Winkel ter zake het later openhouden der overkapping, vooral met het oog op de vrachtvaarders, die groote afstan- den moeten afleggen. Het voorstel b der afd. L. T. B. Langendijk, betrekking hebbendc op het afgeven der nrs. op bepaalde tijden voor elk der aangevoerde koolsoorten, vond alge- meenen bijval. Met het oog op het voorstel van „Nieuw Leven" ten aanzien van het niet meer verzenden van minderwaardige pro ducten naar het buitenland werd verwezen naar het pas aangenomen wetsontwerp in d Tweede Kamer Verwacht mag worden, dat met betrekking tot tuinbouwproducten voor een goed deel de uitvoering gelegd zal worden in handen van het U. C. B. Hoewel ook in deze vergadering zeer veel gevoeld werd voor doelmatige verpaxkiag, vooral bij den verderen export, ging men met betrekking tot het voorstel-Sint Maarten in dezen mee met het prae-advies. dat dit voor stel practisch voor den N M. B. nog niet uitvoerbaar geacht moet worden Met be trekking tot het voorstel van Oud-karspel tot geheele afschaffing der bonnen, werd mede deeling gedaan van hetgeen hieromtrent was besproken in de vergadering van den Vier- bond. De vergadering kon zich vereenigen met het prae-advies van het Bondsbestuur n.l. om alleen bonnen af te geven voor nood- zakelijk gebleken bijidingen. Ten aanzien van het voorstel „Harenkarspel Oost", waar in de wenschelijkheid werd uitgedrukt om tijdens het rangeeren toch door te kunnen gaan met het verladen, was men het eens mei de meening van het Bondsbestuur, dat dit onmogelijk is bij de thans nog beperkte laad ruimte. Voorts werd verwezen naar de mo- gelijkheid van uitbreiding, waarover wordt gecorrespondeerd en geconfereerd door de N. V. spoorlijn Noord-Scharwoude Dorp Station met de Spoorweg-Directie. De vergadering van den Vierbond, gehou den na de bestuursvergadering van den N M B., waarin de beschrijvingsbrief werd op- gemaakt, had aanleiding gegeven alsnog als punt v?n bespreking aan de orde te stellen: Het yeilen van goede prddUcten onder het U. C B.-merk. Daar deze zaak dus door het Bondsbestuur niet was besproken, bepaalde zich thans de vergadering tot bespreking dezer zaak, zonder een bepaald besluit te nemen. Nadat nog eenige aangelegenheden bij de rondvraag ter sprake.waren gekomen, werd de vergadering door den voorzitter ge sloten. BEVERWIJK. De gemeenteraad heeft in zijn jongste ver gadering langdurig besproken een voorstel van B. "en W. om het comite van actie, dat in verband met den ontworpen primairen weg is gevormd, een crediet toe te staan, ten einde voor het plan van de commissie dat den weg meer oostelijk legt en de haven verplaatst een kostenberekening te doen maken. Het voorstel werd verworpen. Besloten werd al leen gelden toe te staan als het plan der com missie redelijk kans van slagen heeft. De eerste Asperges werden Vrijdag aan de veiling „De Eendracht" verhandeld. Kooper was de heer V. Riessen te Bloemen- daal voor 1.50 per bos. Met het oog op de eerstelingen was de prijs nu niet zoo bijster hoog, maar de kwa- liteit liet ook wel wat te wenschen over. De aanvcer geschiedde uit Wijk-aan-Zee. NOORD-SCHARWGUDE. In ons blad van Zaterdag j.l. is vermeld dat de besteller P. W. door het gerechtshof te Amsterdam is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Hier wordt echter de eisch bedoeld. Zooals het bericht vermeldde is de uitspraak bepaald op Dinsdag 7 Mei. OUDORP. Door het overlijden van den heer P. Zuur- bier is een zetel van de R.K partij in de Ge- meenteraad vacant geworden, welke ten deel is gevallen aan den heer K. Venneker. Deze heeft evenwel voor den zetel bedankt, zoodat nu de heer E. Kuipers hiervoor in aanmer- king kemt. HEEMSTEDE. Vrijdag is een begin gemaakt met het as- phalteeren van het onder onze gemeente lig- gende gedeelte Rijksweg. BURCERBRUG. Het diploma voor vroedvrouw is, na exa- men te Heerlen uitgereikt aan de dames C. de Groot te Burgerbrug en A. Weel, Medem blik. Voor AlSen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardi's Laxeei*tabletten onmisbaar. Werken vlug zoni er kratnp ot pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. V o e t b a 1. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTER. Om het landelijk kampioenschap. Gister is de eerste wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland gespeeld. De uit- slag van deze match tusschen de Zuidelijke kampioenen en de Noorderlingen is er een, zooals we dien in 'n kampioenswedstrijd niet vaak tegenkomen. Niet minder dan 10 doel- punten teverde deze strijd op, waarvan er 9 door de P. S. V.-ers en slechts 1 door de men- schen van Velocitas gescoord werden. Een verpletterende nederlaag dus voor de verte- genwoordigers van het Noordelijk voetbal- spel. En tevens een uitslag, die, wat de cijfers betreft, een bevestiging is van het uitsteken- de speelseizoen, dat de Philipsmenschen op de eerste plaats in hun afdeeling bracht. Het te Groningen door Velocitas vertoonde spel was een groote teleurstelling en de P. S. V.-ers speelden met hun tegenstanders, zoo als ze wilden. Het was zelfs zoo, dat de Zuidelijke kampioenen niet eens op hun best behoefde te sp£len om de Velocitas-menschen te verpletteren. Door het groote krachtsver- schil miste deze wedstrijd ook maar eenige spanning. Velocitas had twee invallers, terwijl nog maar met 10 spelers de match uitgestreden werd. Dit was het gevolg van een woorden wisseling tusschen aanvoerder De Wolf en Zuidema, kort voor de rust, waardoor de eerste zijn clubgenoot het veld afzond. Voor de groote nederlaag mag dit evenwel geens- zins een verontschuldiging zijn, daar het Zui- delijk spel >ver boven dat van de Groningers stond. Dit, wat den kampioensstrijd betreft. Sparta heeft door een overwinning op H. D. V. S. gezorgd dat ook in afdeeling een club uit de Maasstad den kampioenstitel heeft veroverd. Het was een spannende match, die de Spartanen in de laatste minu- ten door een doelpunt van Wendt de overwin ning bracht. A. D. O. wist de Racers uit Haarlem een 2—0 nederlaag toe te brengen, zoodat deze clubs thans resp. de tweede en derde plaats innemen: In afdeeling II werden eveneens twee wedstrijden gespeeld. Feijenoord bevestigde haar superioriteit door een 42 overwinning op het Haarlemsche E. D. O., terwijl de H. B. S.-ers er in slaag den D. F. C. met een 3—1 nederlaag naar huis te sturen. Ook in het Oosten is thans de beslissing gevallen: afdeeling III zal door Go-Ahead in den strijd om't lan delijk kampioenschap vertegenwoordigd wor den. Een overtuigende 50 overwinning op Wageningen deed de Deventermenschen de eerste en de Wageningers de laatste plaats innemen. Deze kunnen, door hun resteerende match te winnen, evenveel punten behalen als de Enschedesche Boys, die tegen hun piaats- genooten gelijk speelden. Z. A. C. handhaaf- de zich door een 2—0 overwir. iing op A. G. O. V. V. op de tweede plaats. Heracles bracht verder Robur een 61 nederlaag toe, en Tubantia stuurde Vitesse met een neder laag van 4wl naar huis. Wat I afdeeling IV batraft, hierin werden gister 3 wtdstrijden ge speeld, waarvan de match B. V. V.—Longa voor de degradatiecaadidaten van het groot- ste belang was. Door met 10 te winnen, is Longa in puntental gelijk gekomen met Wil- helmina en B. V. V. De beide eersten hebben echter ieder nog een wedstrijd te spelen, ter wijl B. V. V. uitgespeeld is. Verder bracht Eindhoven de N. A- C.-mcnschen een kleine nederlaag toe, en slaagde Roermond erin tegen M. V. V. een puntloos gelijkspel te be- vechten. Hiermede zijn we tot de laatste afdeeling genaderd. Ook in afdeeling V is de beslissing voor de laatste plaats nog niet gevallen. Fricsland moest op eigen terrein nl. met 6—2 van W. V. V. verliezen en G. V. A. V. verloor met 31 van Achilles, doch waar zij reeds 12 punten heeft, moeten Friesland en G. V. V. den strijd onderling uitvechten. Voor de promdegr.-competltii werd gisteren gespeeld de wedstrijd U. V. V. Zeeburgia. De Amsterdammers deelden hier de puntjes met de tegenstanders uit de Utrechtsche hoofdstad. Geen van beide par- tijen slaagde er nl. in een doelpunt te maken. Een zeer aantrekkelijke wedstrijd werd in het Olympisch Stadion gespeeld. Hier vond nl. de jaarlijksche hoofdstedelijke derby plaats tusschen Ajax en Blauw-WH. In een strijd vol spanning en enthousias- me„ bijgewoond door een zeer groot aanta! geestdriftige toeschouwers, mocht het de Ajacieden gelukken met 10 te zegevieren. Dit was een verdiende overwinning van een elftal dat vrijwel de geheele match iets in de meerderheid was. Vooral door het verrassen- de, aantrekkelijke spel, met veel variatie, in't bijzonder door de voorhoede toegepast, toon- de Ajax zich de meerdere van haar tegen- stander. Een andere vriendschappelijke wedstrijd was die tusschen Willem II en H. V. V.. waarin de Hagenaars met 21 wonnen. Hieronder volgt tenslotte een lijstje van de verschillende uitslagen. Een andere vriendschappelijke wedstrijd was die tusschen Willem II en H. V. V. waarin de Hagenaars met 2—1 wonnen. Hieronder volgt tenslotte een lijstje van de verschillende uitslagen: Kampioenschap van Nederland. 4 Velocitas—P. S. V. 1—9 Afdeeling I. SpartaH. D. V. S. 2 A. D. O.-R. C. H. 2-0 Afdeeling II. E. D. O.—Feijenoord 2—4 H. B. S.-D. F. C. 3—1 Afdeeling III. Heracles—Rob. et Vel. 61 TubantiaVitesse 4l Enschede—Ensched. Boys 11 Go Ahead—Wageningen 50 A. G. O. V. V.-Z. A. C. 0—3 Afdeeling IV. Eindhoven—N. A. C. 2 B. V. V.Longa 01 Roermond—M. V. V. 00 Afdeeling V. FrieslandW. V. V. 26 AchillesG. V. A. V. 32 Prom. degr. competitie. U. V. V.Zeeburgia 00 Vriendschappelijk. Blauw-WitAjax 01 Willem II—H. V. V. 1—2 ITALIe—DUITSCHLAND 1—2. Spannende wedstrijd. In een spannenden wedstrijd, gister te Tu- rijn gespeeld, slaagde het Duitsche elftal er: in de mannen van Mussolini met 21 te slaan. Reeds kort na het begin wisten de Jtalianen een doelpunt te scoren, doch nog geen twee minuten daarna maakten de Duit- schers gelijk. Ongeveer 10 minuten voor de rust scoorde het bezoekende elftal het laatste en beslissende doelpunt. De held van den dag was de Duitsche doelverdediger Stuhlfaut. DENEMARKEN. HET NIEUWE KABINET. Zondagavond laat werd van verschillende kanten de volgende lijst der nieuwe coalitie- regeering, bestaande uit sociaal-democraten en radicalen, als definitief opgegeven: Minister-president, en minister zonder por tefeuille: Stauning (soc. dem.). Buitenland- sche zaken: P. Munch (radicaal). Financien: Bramsnaes (soc.-dem.). Binnenlandsche za ken: Dalgaard (radicaal). Defensie: L. Rav mussen (soc. dem.). Handel en Industrie: Hauge (soc. dem.). Justitie: Zahle (radi caal). Sociale zaken: Steincke (soc. dem.). Onderwijs: Borgbjerg (soc. dem.). Eere- dienst: Dahl (soc. dem.). Verkeer: Friis- Skotte (soc. dem.). Landbouw: Bording (soc. dem.). i Heden om half elf zou Stauning den ko- ning de lijst overhandigen. Van de genoem- den waren alien behalve de radicaal Dal gaard reeds vertegenwoordigd in de vroegere sociaal-democratische regeering Stauning of in de regeering Zahle. DRANKSMOKKELARIJ MET EEN OUDE TORPEDOBOOT. Uit Nykoebing-Falster wordt gemeld, dat de politie aldaar een goede vangst heeft ge daan. Reeds eenige dagen van te voren was de politie er van op de hoogte gesteld, dat op de Oostkust van ralster een groote hoeveel- heid alcohol binnengesmokkeld zou worden. In den nacht van Donderdag zag men een oude Duitsche torpedoboot, die echter weer verdween. In den nacht van Donderdag op Vrijdag naderde de boot weer en zette een sloep uit, die naar het strand voer, waar twee personen ongeveer 800 lieter alcohol in ontvangst namen. De politie arresteerde alle zich aan land bevindende personen en nam deh alcohol, die uit Kiel afkomstig was, in be- slag. £PANJE. 1 MEI. Geen betoogingen Een officieuse nota deelt mede, dat de re- peering alle openbare batooginaen op 1 Mei zal verbiaden Wel zal zij het sraken van den arbeid toestaan, met uitzondering eehter der opegbare diensten. -rrr*

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7