Wndtrt fry HENCO Henkel's Wasch- en Bleek-Soda Luchtvaart Zeetijdingen Buitenland Prize ICoionien. Sport Schraal water verhindert de goede schuimvorming. Een handvol Henco voor de bereiding van het sop in den met koud water gevulden ketel, doet de werking van de kalk te niet en maakt het water zach*. als regenwater! Rotterdam. Het bestuur had intusschen al geinformeerd, om de reis zoo aangenaam en voordeelig te maken, waardoor al een zekere leiddraad was aangegeven. Na rondvraag sloot de voorz., onder dank voor de aangename besprekingen, met den bekenden Chr. groet, de vergadering. KENNEMERLAND. Het koude weer belemmert den groei der- mate, dat we de laatste dagen wea ten tc nort aan nieuwe groenten hebben. Dit behoeft niet ite verwonderen, want de bakken en waren- huizen raken leeg en van den kouden grond komt zoo goed als niets. Wie nog wat spina- zie kan aanvoeren, boft, want de prijzen zijn in een week met 2/3 verhoogd en voor mooie spinazie wordt ongeveer f 3 per kist be- taald We geven echter dadelijk toe, dat deze prijs een uitzondering is. Echter f 2.25 2.75 was voor prima kwaliteit schering en inslag. Ook werd er afwijkende kwaliteit spinazie aangevoerd, doch hiervoor was de prijs nog enorm hoog, n.l. 1f 1.75 per kist. Evenals de vorige week werd er sla aange voerd in sterk afwijkende kwaliteit, doch on der den druk van de schaarschte gingen de prijzen sterk omhoog, de n^teering was 413 per 100 stuks, terwijl stoofsla If 0.400.60 per kistje opbracht. Wederom als gevolg der schaarschte gin gen de overige nieuwe groenten vlug van de hand. We noteerden voor radijs en iaap- stelen f 6f 9 en 5f 7 per 100 stuks. De handel in rabarber was onzeker en als gevolg van den grooteren aativoer van den kouden grond loopen de prijzen in dalende lijn, al is rabarber nog allerminst goedkoop. We noteerden 2038 per 100 bos. Eindelijk komt er toch een beduidende aan- voer van witlof, doch de kwaliteit is aller minst mooi en het lof (kropjes) veel te kort. Bovendien is er ook weinig handel in dit artikel en de prijzen zijn niet hoog; de notee- ring is 7—/ 22 50 per 100 K.G. Sporadisch komen er kleine partijtjes as- perges aan de veiling, terwijl men anders dui- zenden bossen ziet aangevoerd Ook dit ar tikel is ver van mooi, doch de prijzen zijn hoog, althans voor le soort We noteerden [f 0.50f 1 02 per bos, terwijl uitschot voor 0.30 per bes werd verkocht. De oude groente heeft haar tijd gehad en stellig wordt er veel busgroente gegeten, an ders zou men wel meer rapen, bieten, worte- len en uien vragen. welke voor een zacht prijsje weg gaan We noteerden voor rapen en bieien f 1.25f 1.50 per H.L., voor wor- itelen f 2.50—/ 4 en voor uien 4.506 per 100 K.G., alzoo een lagen prijs Roode en gele kool waren duur. We noteer den voor middelmatige kwaliteit f 16f 22 en voor prima kwaliteit 1/3 hooger; le soort kwam sporadisch voor. Van aardappelen is nog groote voorraad. doch de prijzen blijven laag en de handel stug. De noteering was als de laatste weken, n l. 4.50f 5 50 voor kleiaardappelen en [f 1.50 hooger voor .duinaardappelen; de r-ijzen pei 100 K.G. De overige aanvoer was zoo onbeduidend, dat we ons van een vermelding daarvan ont- elagen achten. HOORN. De raad dezer gemeente heeft afgezien van net eerder genomen besluit om het kanaal ten Noorden der stad te brengen en daar- door de mogeliikheid te opqnen van cen ka naal ten Zuideri. LANGENBIJK. De opbrengst van de collecte, ten bate der f.b.c.-bestrijding door het ,,Witte Kruis" over d-geheelen Langendijk gehouden bedraagi WINKEL. De heer H. Rosmalen, kantoorhouder der posterijen alhier, is als zoodanig benoemd te Oostvoorne, waar hij omstreeks Juni a.s. in functie zal treden. CASTRICUM. KWAJONGENSSTRE ken. De laatste avonden werd door een stelle- tje jongens van omstreeks 15 tot 16 jaar hier en daar met carbidbusen gewerkt en wel zoo damg dat bij ontploffing geweldig lawaai ontstond. Had men nu de aardigheid maar gehad dit op afgelegen plaatsen te doen, de inwoners zouden daar nog vrede mede kun- nen hebben. De jongens die eerst in de bui- tenwijken opereerden werden hoe langer hoe brutaler en het gevolg is dan ook niet uitge bleven, want eenige bewoners van de Dorps- straat wier kinderen in hun slaap gestoord werden hebben klachten ingediend, zoodat de politie thans zeer streng optreedt tegen dit burengerucht. Intuschen is het een toer de belhamels te pakken te krijgen want de heeren werken goed georganiseerd en laten hier en daar wachten staan om te zien of alles veilig is. Te hopen is echter dat deze streken thans uit zullen Zijn. G e b o r e n Jan, z. van K. Dekker en A. v d. Berg. Frans Karel, z. van A Giet- hoorn en A. C. Petram. Cornelis Petrus Joseph, z. van Th. Baltus en J. Nijman. Vmebrordcrs Cornelis, z. van W. Liefting en G. A Lengers. Alida, d. van J. ZonnevelJ en C. Metselaar. Jacobus, z. van M. v. d. Himst en M. Bakker. Johanna Maria, d. van J. Beentjes en C G. Greenland. Agatha Catharina, d. van H. Twisk en D Schouten Anna Adriana, d. van N. Groot en J. de Winter. Wilhelmina Petronella, d. van J Schermer en M. Twisk. Anna Balladina Petronella, d- van W. H. Mulder en A Brakenhoff. Agatha Margaretha, d. van C. Glorie en A M. Ruijter. Nicolaas Cornelis, z. van J. Klompmaker en IJ. v. d. Laan. Catharina Margaretha, d. van J. de Groot en A. Zentveld. Clemens Joannes, z. van M. L. H. M Marcker en C. M. Jans- sen Petrus Johannes, z. van J. Wester en C. J. Neelissen. Maria, d. van A. S. Green land en A. Duijn. Margaretha Henderika, d. van H Zonneveld en A M. Gooijer. Nicolaas Reinier, z. van D. de Winter en C. Pepping. Cornelis Petrus, z van C. Groen en G. M. Poel. Theodores Laurentius, z. van C. v Duin en J. Zonneveld. Arend Jan, z.'van J. Butijn en J A. Schut. Overleden: Johannes H. Mulder, 78 jaar, te Amsterdam Theunis Oostermeijer, 81 jaar. Eelkje Addicks, 79 jaar, te Am sterdam Maria C. Rees, 73 jaar, te Am sterdam Geertruida Adriana Liefting, 9 maanden. Ar'tje Dinkla, 79 jaar, te Am sterdam. Aantje Pie, 79 jaar, te Terschel- ling. Klara W. H. Passink, 85 jaar, te Am sterdam. Aldert Zonneveld, 82 jaar. Maria Logman, 62 jaar. Anthonius de Graaf, 22 jaar. Maria M Roelofs, 63 jaar, te Amsterdam. Sijtje C. Bakker, 3 jaar. Engel Hageman, 60 jaar. Quirinus C. Lief ting, 1 jaar Willemina Stoiberg, 37 jaar, te Amsterdam. Dirk Brink, 79 jaar Theunisje Groentjes, 56 jaar Gerrit Lijnes, 61 jaar, te Amsterdam. Lambertus L. Nieuwenhuijcen, 76 jaar, te Hilversum. Klaas v. d. Molcn, 21 jaar, te Alkmaar. Reinder Steeksmaa*75 jaar, te Amsterdam. Pieter G. S Koppen, 43 jaar, te Amsterdam. Nicolaas C. Latjes. 83. jaar. Trijntje van Duijn, 77 jaar. Wicher Voogd, 28 jaar, te Amsterdam. Ondertro jwd Gerardus Twisk en Geertruida Meijne Cornelis Rood te Hoogwoud en Agatha Twisk. - Jacob Jo hannes Kruiver te Wormerveer en Anna Zonneveld. Jacobus Brakenhoff en Jo hanna Blom. Arien Bijman te Alkmaar en Maria Bos. Johannes S. Deijlen te Aker- sloot en Agatha Steeman. Jan Visbeen en Jansje Nijman. G e t r o u w d Petrus Mulder te Heiloo en Maria Brakenhoff. Johan Kager te Z - en N.-Schermer en Klasina Kuijs. Gerardus Twisk en Geertruida Meijne. SINT PANCRAS. Geboren Maartje, d. van Klaas Bobel- dijk en Maartje Kasten. Alie Jannetje, d van Jacob Groen en Louwisa Moeijes. Anthonius Adrianus Marcus, z van Petrus Joannes van der Hurk en Cornelia Trom- petter. Melis, z. van Klaas Termaat en Cornelia Spaans. Getrouwd Jacob van de Beerekamp en Alida Johanna Wortelboer. Pieter de Boer en Jannetje de Ruiter. ENGELAND. DE NADERENDE STEMBUS. MacDonald bereid een minderkeids- regeering te vorrnen. Op een verkiezingsvergadering heeft de bekende arbeidersleider J. H. Thomas ver- klaard, dat wanneer de uitspraak van de stembus aldus is wat hij geloofde dat het geval zou zijn de kiezers niet alleen genoeg hebben van de bestaande regeering maar ook de liberale partij niet vertrouwen, aan MacDonald zal worden gevraagd een regeering te vormen. Thomas voegde er aan toe dat MacDonald de verantwoordelijkheid zal aanvaarden om, onder alle omstandig- heden, een regeering te vormen. DE DUITSCHE BETALINGEN. Minister Churchill heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat de totale betalingen in baar geld van Duitschland of voor rekening van Duitschland aan de geallieerden sinds den wapenstilstand op rekening van het herstel betaald zijn den 31en Maart 3646 millioen mark goud of 182 millioen pond sterling heb ben bedragen. In dit bedrag zijn niet begre- pen de betalingen volgens de reparations- recovery act, welke technisch als leveringen in natura te beschouwen zijn. FRANKRIJK. SPECULANTEN PAST OP! Een medicus te Parijs had in een financied bled, waarop hij geabonneerd is, eenige aan- wijzingen inzake beurstransacties gelezen, welke hij opvolgde. Hij verloor een hoop geld Hij st lde het blad voor zijn verliezen aan- sprakelijk en diende een eisch tot schadever- goeding in. De rechtbank voor handelszaken sprak recht in deze zaak en stelde den medicus in het ongelijk. Immers, niets bewijst dat iemand, die een bepaald fonde leoopt, daartoe uiteluitend door de lczing van cen cotirant is gebracht. Bovendien heeft een blad bet recit over elk onderwerp, waarmede het zich bezig- houdt, een advies te geven, zonder dat daar- om iemand verplicht is het te volgen. EEN MOORD. Het slachtofjer -een Nederlandsche Bij een woordenwisseling, zoo meldt Belga uit Parijs, heeft Henri Junin, een chauffeur te Levallois Perret, zijn stiefdochter, een acht- tienjarig meisje doodgeschoten. Daarna bracht hij zijn vrouw zwaar letsel toe en joeg zich vervolgens een kogel door zijn hoofd. Volgens de Petit Parisien is het meisje, waar- van de naam als Jeanne Van Hervok wordt opgegeven, te Tilburg geboren. Haar moeder, een Nederlandsche, was weduwe geworden, met Junin hertrouwd. BULGARIJE. MOORD OP MACEDONIeRS TE SOFIA Vier per son en neergeschoten. Dinsdagavond heeft een nieuwe moord op Macedoniers te Sofia plaats gehad. In een hakkerij in een buitenwijk drongen twee on- btkenden binnen en schoten de vier daar aan wezige lieden met talrijke schoten neer, n 1 den bakker Trojanof, diens zoon en dochter en den Macedonier Mito Dsjoedanof, die bij Trojanof op bezoek was. Drie personen, n 1 de Macedonier, de bakker Trojanof en diens dochter werden gedood. Op Dsjoesdanof los- ttn de daders verscheidene schoten, toen hij reeds gewond op den grond lag. Het schijnt, dat de aanslag voornamelijk tegen hem ge- richt was. Dsjoesdanof wordt namelijk ge- doodverfd als een der moordenaars van gene- raal Protogerof. De daders zijn in de duisternis ontkomen. ITALIS. TWEE KARABINIERS EN EEN ONDERWIJZER VERMOORD IN ZUID-TIROL. Naar uit Bolzano (Bozen) gemeld wordt, zijn in den nacht van Zondag op Maandag twee karabiniers op patroelje in het dorp Capo di Pietra beschoten door lieden, die zij bespionneerd hadden. De eene karabinier en een onderwijzer, die zich bij het tweetal aan- gesloten hadden, werden op slag gedood, de an dere karabinier is Dinsdagnacht aan zijn ver- wondingen overleden. Er is reeds een ver- dachte aangehouden en het onderzoek naar zijn medeplichtigen wordt voorgezet. RUSLAND. HET VERLOOP VAN HET TROTSKIiSME. In de verklaring, waarmee de 38 Trotski- isten, van wie in ons vorig nummer melding gemaakt is, om wedertoelating tot de commu- nistische partij. verzocht hebben, schrijven zij, dat zij ten voile de politiek van de partij be- amen en ondersteunen; dat zij de omschrij- ving van de lijn van de partij als een beguo- stiging van het „vrijmaken van de wegen voor een Thermidor" beslist verwerpen en dat de lijn van de partij, uitkomend in het vijfjarige plan als besliste bestrijding van de kapitalis- tische elementen, de lijn van Lenin is; dat zij ieder, die het proletarische karakter van de partij en van de regeering en het socialisti- sche karakter van den opfoouw in de sowjet- unie loochent, eens en voor al weerstand zul len bieden en dat zij ook in de communistische internationale de partij zullen steunen in haar strijd tegen de contra-revolutionnaire sociaal- democratie, de rechtsch-opportunistische en anarcho-syndicalistische stroomingen. Zij wijzen voorts alle verantwoordelijkheid af voor het feit, dat Trotski politieke artikelen in de burgerlijke pers geplaatst heeft, „niet slechts, omdat de medewerking van commu- nisten aan de burgerlijke pers door de bepa- lingen der partij verboden is, maar hoofdza- kelijk, omdat de heele huidige toestand iederen proletarischen revolutionair verplicht dub- bel voorzichting en behoedzaam te zijn ten aanzien van de belangen van het land van de proletarische dictatuur, in het bijzonder als hij zich daarbuiten bevindt, en iedere verkeer de stap moeilijkheden voor het sowjetland meebrengt". Nu de heele gesteldheid van het land (gedoeld wordt op de rechtsche opposi- tie in het bijzonder) de oppositie slechts de keus laat: met of tegen de partij, wenschen zij tot de partij terug te keeren en roepen hun kameraden op hetzelfde te doen. Zij erkennen alle partijbesluiten verbindend voor hen en verklaren ten voile en onvoorwaardelijk van den fractiestrijd af te zien. Tevens nemen zij hun handteekening onder het bekende mani fest der oppositie terug. De redactie van de Prawda voegt hieraan toe, dat deze verklari g geen veroordeeling irihoudt van de door de Trotskii'sten begane fouten en dat de onderteekenaars klaarblijke- lijk niet den moed gevonden hebben de din'gen bij hun naam te noemen, wat het optreden van Trotski in het buitenland betreft. Zij meen/ dat de onderteekenaars consequenter moeten zijn, als zij werkelijk met de Trotski- isten widen breken. AMERIKA. AARDBEVING GEREGISTREERD Het seismografisch observatorium van den Amerikaanschen Fordham University heeft gisteren een buitengewoon sterke aardbeving geregistreerd, die te 10.52 uur begon en te 11.55 uur haar grootste sterkte bereikte. Het centrum der aardbeving wordt door het observatorium berekend op ongeveer 5756 mijl ten Westen van New York, d. i. of in Japan of niet ver van Japan verwijderd DE BELG1SCHE GEZANT TE WASHINGTON. Een redactie op de vingers getikt. Een scherp artikel in de Washington Post tegen prins de Ligne, den Belgischen gezant te Washington, heeft te Washington in diplo- matieke kringen eenige opwinding gewekt. De secretaris van Staat, Stimson, heeft in een brief aan den Belgischen gezant zijn leedwe- zen betuigd over de onhoffelijkheid van de redactie van het blad. Stimson voegde er aan toe, dat hij, noch zijn departement de onge- gronde critiek, welke op den gezant was ge- oefend, ook maar in het minst had goedge- keurd. Tenslotte verklaarde Stimson, dat de betrekkingen tusschen het Belgische gezant- schap en het departement van Staat in elk op- zicht zeer bevredigend zijn geweest. DE DERDE GRAAD. Een moord In de Amerikaansche politiebureau's en huizen van bewaring is de ondervraging-in- den-derdengraad nog in zwang. Door vrees- aanjaging, door geestelijke marteling en lichamelijke afmatting wordt daar dikwijls aan een verdachte de bekentenis ontwrongen die men hem wil ontlokken en die hij niet vrij- willig wil geven. Een laakbaar, verderfelijk, immoreel systeem dat helaas af en toe resultaten afwerpt, die op andere wijze niet waren te verkrijgen. Zoo is nu pas te New York (stad) zoo'n ge val voorgekomen waarbij een jeugdig ver dachte de 21-jarige monteur Francis peacox door ondervraging-in-den-derden graad (dus met marteling, zij het ook zonder echte duimschroeven) tot bekentenis was ge- dwongen door de politie en. den ambte- naar van het O. M.! Peacox leefde als kat en hond met zijn jon- ge vrouwtje. Op den eersten verjaardag van den trouwdag was er weer hoogloopende ru- zie. De man nam toen zijn vrouw mee naar huis om "het bij te leggen. Maar thuis werd de ruzie nog erger en het werd klappen uitdee- len. Peacox sloeg zijn vrouw bewusteloos en worgde haar toen. Vijf dagen later bracht hij het lijk naar een eenzame plek, legde het on der een boom, begoot het met petroleum en stak er den brand in. Maar, de goden waren tegen hem. Het begon hard te regenen; de vlammen werden gedoofd; het geblakerde lijk kon nog worden herkend, en de arrestatie van Peacox volgde. Maar hij wist van niets, tot dat de derde graad zijn herinnering weer scherpte. Doch het precede is toch wel middel- eeuwsch en schandalig. POLEN. EEN FORT BESTORMD. Een kort vuurgevecht tusschen ar beiders en de wacht. Vo'gens de bladen heeft Dinsdag een groep arbeiders, die werkte in een fort in een der voorsteden, getracht onder leiding van den communistischen afgevaardigden Sypula in het inwendige van het fort door te "drin- gen. Toen de wacht dit wilde beletten, scho ten de arbeiders eenige revolverkogels op de soldaten af, die hunnerzijds antwoordden met eenige geweersalvo's. Het heet, dat slechts een arbeider gewond is; er werden zes perso nen gearresteerd. DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR WEENEN. Uit Friedrichshafen meldt men: De „Graf Zeppelin" is hedenmorgen te 5.11 uur onder leiding van dr. Eckener op- gestegen voor het maken van een vlucht naar Weenen. Het weer was nevelig, maar overigens heel goed. Het luchtschip verdween in de richting van het Donau-dal. Aan boord bevinden zich 25 passagiers, w. o. de Oostenrijksche minister van het verkeerswezen, dr. Schurff en de chei van de afdeeling luchtvaart van het Oosten rijksche departement van verkeerswezen dr. Poeschmann. De grens gepasseerd Na Munchen te zijn gepasseerd vloog de „Graf Zeppelin" te 7.10 uur bij Simbach over de Beiersch-Oostenrijksche grens en ver- volgde zijn tocht in de richting Braunau. De afstand Braunau—Ried legde het in 12 min. af. In de richting van de Donau. Te 7.50. uur had het luchtschip Linz be reikt, maakte een cirkel boven de stad en ver dween te 8 uur weer in richting van de Do nau. De regenwolken hingen laag boven het Donaudal; zoodat het luchtschip zeer laag moest vliegen. De Graf Zeppelin boven Weenen Uit Weenen meldt men ons: De Graf Zeppelin bevond zich te 8.55 uur boven St. Poelton in Beneden-Oostenrijk. Te 9.15 uur werd het reeds boven de Weensche voorstad Hiitteidorf waargenomen en twee minuten later had men het centrum der stad bereikt en in een breede boog vloog het om den Stephan-toren. De hemel is zwaar bewolkt en daardoor moet het luchtschip zeer laag en naar ver- houding tamelijk langzaam vliegen. Te Weenen, waar het luchtschip verwacht werd, was de bevolking reeds vroeg op de been. Uit vensters en obstacles hadden velen zich verzekerd van een goede plaats om het luchtschip te zien, terwijl de straten en plei- nen vol met menschen waren. Toen het luchtschip zichtbaar werd, steeg een groot gejujch op. Door atmosferische storingen kon nog geen draadloos contact met de „Graf Zeppelin" verkregen worden. HET EERSTE VAT PETROLEUM UIT NICKERIE. Zoo is dan uit Nickerie het eerste vat Su- rinaamsche aardolie aangevoerd. Het is de ruwe olie, nog vermengd met water en andere onzuiverheden, zooals die dagen achtereen is opgeborreld uit het boorgat op Paradise. Daarnevens wordt een blik aardolie mede- genomen, dat een oppervlakkige zuivering heeft ondergaan en dus van betere kwaliteit is. i Door een boring tot slechts 45 meter diep te, kwam de olie reeds opborrelen. Verwacht wordf, dat het eigenlijk olie-basin op betrek- kelijk geringe diepte zal worden aangetroffen, zoodat de exploitatie weinig moeilijkheden zal opleveren. NAAR CURASAO. Pe trek naar Curasao blijft aanhouden. Per jongste mail vertroken er wederom heel wat passagiers. Volgens de cijfers die „Suriname" noemt verlieten het land 28 personen. Dit cijfer is lager dan vorige gelegenhe- den, hetgeen waarschijnlijk verband houdt met een bericht, dat de C P.I.M. voorloopig geen nieuwe krachten in dienst zou nemen. PROEFAANPLANT VAN TABAK IN SURINAME. De gouverneur heeft in klein gezelschap dl plantage Slootwijk bezocht, waar de „pluk" begonnen is van een proefveldje tabak, ver- moedelijk Deli tabak. De bezoekers, ook de gouverneur, verkregen een gunstigen indruk van de tabak en het is waarschijnlijk, dat deze proef zal leiden tot verdere proeven. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Prinses Juliana, uitreis, 30 April v. Algiers. Poelau Roebiah, 1 Mei v. Hamb. n. Bremen. Rondo, 1 Mei, v. Hamburg n. Amsterdam So^mba, 1 Mei v. Amsterdam n. Middlesbro KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Almelo, uitreis, 29 April v. Caldera. Aurora, 1 Mei v. Messina n. Catania. Breda, 1 Mei v. Antwerpen n. A'dam. Hercules, 1 Mei v. Tarragona te Burriana. Perseus, 1 Mei. v. Taragona te Valencia. Saturnus, 1 Mei v. Vigo te Lissabon. Theseus, 1 Mei v. Savona n. Carthagena. Breda, 1 Mei v. Antw. te A'dam. Commewijne, 1 Mei v-zthiere n((ad22dg Commewijne, thuisreis, 28 April v. Barbades Erato, 1 Mei v. A'dam n. Hamburg. Rhea, 27 April v. Kingston n. St. Mare. Tellus, 1 Mei v. Roterdam n. Gibraltar. Theano, 1 Mei v. Amsterdam n. Roterdam. Triton, 1 Mei v. W.-Indie te Amsterdam. Berenice, 30 April v. P. Empodocle n. Malta. Boskoop, 30 April v. Cristobal n. Curacao Ilos, 1 Mei v. Vigo te Amsterdam. Merope, 30 April v. Melilla te Alicante. Ulysses, 30 April v. Smyrna n. Constantin. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Meliskerk, uitreis, 1 Mei te Port Soedan. Giekerk, uitreis, 1 Mei v. L. Marques n. Beira. Jagersfontein, uitreis, 29 April v. Mombassa n. Tanga. Nijkerk, uitreis, 30 April v. E. London n. P. Elizabeth. Randfontein, uitreis, 1 Mei te Antwerpen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Dinteldijk, thuisreis, 30 April te Londen. Edam, 1 Mei v. New-Orleans te Rotterdam. Leerdam, Rott. n. New-Orleans. 30 April te Vera Cruz. Meissonier, 29 April v. Rotterdam te Vancou ver. Lochmonar, Pac.k.-Rott., 30 April te Panama. Maasdam, 1 Mei v. N.-Orleans n. Rotterd. Nebraska, Pac.k.-Rott., 28 April te S. Fran- sisco. Nieuw Amsterdam, v. Rott. n. New York, 1 Mei v. Boulogne. Spaarndam, v. Rott. n. n.-Orleans, 1 Mei v Corunna. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Deli, uitreis, 30 April v. Suez. Kota Baroe, thuisreis, 1 Mei v. Belawan. Patria, uitreis, 1 Mei te Belawan. Bandoeng, thuisreis, 1 Mei te Barcelona. Kertosono, 30 April v. Rott. te Batavia. Kota Radja, 1 Mei v. Rott. te Batavia. Slamat, uitreis, 1 Mei te Suez. Tambora. 1 Mei v. Rott. n. Batavia. Tapanoeli, 30 April v. Rott. te Batavia. Wielrennen. DE AMSTERDAMSCHE STADION- BAAN. Openingswedstrijden op 5 Mei, Zondag 5 Mei om 2 uur n.m. zullen de ope ningswedstrijden op de Stadionbaan te Am sterdam plaats vinden. Als hoofdschotel van het programma fungeert de wedstrijd achter groote motoren. Er zullen vijf renners tege- lijk in de baan veschijnen, drie buitenlanders en twee Nederlanders. De Franschman Benoit achter Besson, de Zwitser Suter achter Paillard en de Belg Henri Aerts achter Meinhold, zijn geen onbe- kenden voor de wielersportliefhebbers. Even- min als Schlebaum> die weer achter Massicot rijdt en wiens hardnekkigen moed men zoo vaak heeft bewonderd. Als vijfde komt daar- bij een niemveling: Van der Wulp, achter Slesker. Van dezen renner worden groote ver- wachtingen gekeesterd: hij heeft eenige weken lang reeds zeer ernstig on de Stadionbaan eeoefend. Eenig Importcur E. 0»t®rm«nn Co'a Handel Mij.» Amsterdam i Fabrikante: Hdnkel Cie. A. G., Dusseldorf

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7