Luchivaart Sport ProvincSaal nieuws Binnenland Kunst 26.20; Gele Kool 2e s. 10; Deensche Witte Kool 11.90—/ 16.10; U-i en/ 5.50— 7.10; Grove Uien 4.90-/ 5.70; Drielin gen 2.70—f 4; alles per 100 K.G.; Krop- fla le s. 7.90—f 8.20, 2e s. 2 80-/ 5.30 ^Aanvoer *7400 K.G. Roode Kool; 4600 K G Gele Kool; 7500 K.G. Deensche Witte Kooi; 4000 K.G. Uien en 6000 kroppen Sla NOORDSCHARWOUDE, 2 Mei 1929. Uien 6.70—/ 7.80; Drielingen 2.90; Grove 4.50—/ 6.20; Peen (groote) 4.10 f 5.10; Peen (kleine) 34; Roode Kool 15.10-/ 28.50; Gele Kool 19- 27-60; Deensche Witte Kool 1220.40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 4200 K.G. Uien; 15600 K.G. Peen; 99000 K.G. Roode Kool; 23300 K.G. Cele Kool; 146600 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 2 Mei 1929. Roode Kool le s. 18.40—/ 21.60; Roode Kool 2e s. 13.80; Witte Kool le s. 13.90-/ 14; Drielingen 3.50; Uien 4.605.30; Grove Uien 4.20—/ 4.40; Peen (groote) 5—/ 5.30; Peen (kleine) 1.401.60. Aanvoer: 12500 K.G. Roode Kool; 22200 K.G. Witte Kool; 4175 K.G. Uien; 5275 K.G. Peen. ZWAAG, 1 Mei 1929. Veiling Bangert en Omstreken. Witlo." 2029; Wortelen 2428; Spinazie 1222.50; Pos- telein 20; Uien 3.403.60; Sla 5.20 12.60; Radijs 3—/ 7.20; Rabarber 1520; Bloemkool 1631. HET VLIEGONGELUK TE BAGDAD. Nadere bijzonderheden In aansluiting op het bericht in ons blad tan gister, betreffende het ongeluk dat een der vliegbooten naar Indie bij Bagdad over- kwam en waarbij de bestuurder officier-vlie ger 2e klasse P. S. Everts gedood werd, kun nen we nog de volgende bijzonderheden me dedeelen. Hoe het ongeluk gebeurde. De vliegbooten waren Dinsdag te Bagdad aangekomen en zouden heden hun tocht naar Indie voortzetten. Het ongeluk gebeurde tijdens een proef vlucht, noodig nadat de motoren waren na- gezien. Zeer laag vliegend over den Tigris raakte het vliegtuig de telegraafdraden: de piloot daalde onmiddellijk en maakte een perfectc landing op de rivier. Maar de Dornier Wal taxiede met groote snelheid recht op de Mau- de-schipbrug aan, en liep daartegen te plet- ter. Een schroef werd over de brugleuning geslingerd: het lichaam van het vliegtuig werd tusschen twee pontons verbrijzeld. De vlieger, luit. Everts, werd vermorzeld tegen een stutbalk en was onmiddellijk dood De beide andere inzittenden werden ernstig gewond. Hun toestand is goed vooruitgaan de. Het vliegtuig werd met veel moeite losge- maakt van de brug. Het was lekgeslagen en sloeg om, zoodra het los kwam. Met behulp van een motorboot zijn de Engelsche officie- ren er echter in geslaagd de machine in vei ligheid te brengen. Omtrent de plannen van de twee andere vliegbooten was nog niets bekend. Gemeld wordt, dat het stoffelijk overscho van luitenant Everts hedenochtend op het militaire kerkhof zal worden bijgezet E)e bij zetting zal met militaire eer geschieden waarbij de officieren en manschappen van de Royal Air Force de eerbewijzen zullen bren gen. Te laag gevlogen': Het had bij de Engelsche vlieger-officieren 2eer de aandacht getrokken, dat alle drie de Nederlandsche vliegbooten bij de proefvluch ten zich niet hoog boven den grond verhie ven, doch laag bleven vliegen Voor de En gelsche vliegers bestaat namelijk de bepa ling, dat zij bij hun vluchten boven de be bouwde kom van Bagdad minstens op een hoogte van duizend meter moeten vliegen. De telegraaflijnen, die het ongeluk hebben veroorzaakt, zijn op slechts dertig meter hoogte boven de rivier gespannen. Zelfs wordt, naar de Telg. meldt, medegedeeld dat, voordat het ongeluk plaats had, het vliegtuig een zonnescherm van een der aan de rivier liggende huizen heeft vernield. Evers een bekwaam en gezien vlieger. P. F. Evers, oud 32 jaar, is officier-vlie ger tweede klasse, die met de officier-vliegers Elkerbout en Broesder de eenige drie vliegers zijn, in vast dienstverband bij de Marine. In het vliegkamp De Mok heerscht diepe ver slagenheid, omdat men Evers daar kent ale een buitengewooh sympathieke, ernstige en rustige figuur, die zeer bekwaam is, hetgeen ook blijkt uit het feit, dat hij zoodra hij in Indie zou zijn aangekomen onmiddellijk zou repatrieeren teneinde de plaats in te nemen, die voor hem bestemd was: chef-instructeur van het vliegkamp De Mok. De commandant van dit vliegveld ver- klaarde, dat Evers zeer gezien was en in alle opzichten een buitengewoon officier is ge- .weest. Bij het verscheiden van Evers komt nog een tragische bijzonderheid: eerst twee we- ken voor het vertrek van de vliegboot was hij in huwelijk getreden. Zijn vrouw, die pas haar vader verloren heeft, bevoncl zich te Rijswijk en informeerde eenigen tijd geleden trouw naar bijzonderheden, toen een der mo toren van een ander vliegtuig defect bleek te zijn. Met de D. 22 is tot op heden evenwel niets gebeurd; de commandant acht het waarschijnlijk, dat het toestel vol belast was met het oog op het af te leggen lange traject, waardoor niet direct voldoende hoogte was t? bereiken. Evers trad in Augustus 1921 als vlieger in dienst van de Marine. Het toestel dat hij naar Indie bestuurde was een Dornier Wall vliegboot, voorzien van twee motoren, dat vijf personen kon bevatten. Dat Evers een bekwam vlieger was vail ook af te leiden uit het feit, dat hij voor de Fokker-fabrieken steeds de marine-toestellen invloog en dit onlangs nog deed voor een speciale commissie. Hoe mevr. Evers het ongeluk ver nam. Gistermiddag, aldus lezen we in de Telg., fieeft zich in de Wagenstraat voor het ge- bomr ran de Naagsche Courant een tragiscb voorval afgespeeld. Twee dames, die in De Bijenkorf inkoopen hadden gedaan, zagen op de ramen van het courantengebouw een bul letin aangeplakt, waarin gemeld werd, het ongeval, dat een der drie Dornier Wall vliegbooten was overkomen, waarbij de pi- loot Everts werd gedood. De jongere der bei de dames was toevalligerwijze mevr. Everts, de echtgenoote van den omgekomen piloot Zij was zooals te begrijpen is na het lezen van het bulletin ten zeerste ontroerd. Na in het geboliw der Haagsche Courant eenigszins van den schrik te zijn bekomen, is mevrouw Everts met het haar vergezellendc familielid naar het departement van Defen- sie gereden, waar zij gesproken heeft met den marine-adjudant van den minister, luit. ter zee eerste klasse Heydt. Officieele bevesti ging van het Reuterbericht kon haar nog niet gegeven worden, aangezien 's middags om vier uur op het departement geen bericht omtrent het gemelde ongeval was binnenge- komen. Wei is vanwege het departement gis termiddag getracht mevrouw Everts, die te Rijswijk woont, in kennis te stellen met den inhoud van het Reutertelegram, doch dit heeft haar niet kunnen bereiken, daar zij te 's-Gravenhage was. Na het onderhoud op het departement zijn de dames naar familie in Rotterdam vertrok- ken. Het vliegtuig. Omtrent het verongelukte vliegtuig diene nog het volgende: De „D. 22" is een Dornier-Wal vliegboot van het militaire type, in licens gebouwd door de vliegtuigfabriek Aviolanda te Pa- pendrecht. In het toestel bevonden zich twee watergekoelde motoren van 450 P K. elk, fabr. LorraineDietrich Parijs. Grootste lengte vliegtuig circa 1814 M., grootste breedte 22% M. Het vliegtuig woog onbe- last pl.m. 4000 Kg.; het kan vliegen met plm. 7000 Kg. totaal gewicht. Voor brand stof en smeerolie, bemanning en uitrusting bleef dus plm. 3000 Kg. beschikbaar. De maximum vliegsnelheid was 205 K.M. per uur, de normale tijdens den tocht 160 K.M. Het was mogelijk door te vliegen al- leen op den achter-motor met 6100 Kg. en alleen op den voor-motor met 5400 Kg. to taal gewicht. VLIEGONGELUK TE SOESTERBERG. Goed afgeloopen. Gisterochtend is op het vliegterrein te Soesterberg, waar leerling-vliegers bezig waren de laatste proeven voor het militair bevret af te leggen, een ongeluk gebeurd. Er werden z.g. pistoollandingen gemaakt, waarbij de leerlingen eenige malen op een van den grond gegeven teeken den motor moeten afzetten en een normale landing moe ten maken. De vliegers moeten hiermee be- wijzen afleggen van tegenwoordigheid van geest bij motorstoornis vlak na den start. Bij een dezer proeven draaide een reserve tweede-luitenant-leerling-vlieger zijn Fokker- jager met te weinig snelheid het terrein bin nen, waardoor het toestel afgleed en met een korten vrilleslag naar den grond dook van ongeveer 30 meter hoogte. Gelukkig kwam het toestel op een vleugel terecht en het wentelde nadien nog enkele malen op de vleugels over den grond, waar door deze, brekende, den voornaamsten stoot opvingen en de vlieger er wonder boven won der met lichte kwetsuren afkwam. De romp van het toestel brak nagenoeg middendoor en ook overigens werd het toestel geheel ver nield. EEN VLIEGTERREIN IN TWENTE. Een ontwerp van wet is ingediend tot ver klaring van het algemeen nut der onteigening noodig voor den aanleg van een luchtvaart- terrein nabij Enschede, gelegen in de ge- meente Lonneker. Blijkens de toelichting heb ben B. en W. van Enschede deze onteige ning verzocht. Daar de aanleg voor een luchtvaartterrein het mogelijk kan maken, dat een industriegebied van beteekenis als Twente in het luchtverkeer op Nederlanc wordt opgenomen, is er naar de regeering meent, aanleiding aan het verzoek te vol- doen. gramma hadden afgelegd; toen maakte de voorzitter der K. N. S. V. majoor jhr. Quar- les van Ufford meteen den volgenden uitslag ijekend: Personeele wedstrijd Eerste prijs: luit. Pahudde Montanges m. Marcroix, 166 pun- ten; tweede prijs luit. Carp met Bobbie, 164 pt.derde prijs overste Hekkema met Fliere- fluiter (R.p.) 156 pt.; vierde prijs ritmr. Hol- lertt met Don Juan 150 pt.; vijfde prijs luit. Tonnet met Radiola 148 pt. Korpswedstrijd: eerste prijs het eerste half- regiment huzaren: De Veer (met Darling (r.p.) 146 pt.), te zamen 312 punten; tweede prijs de rijschool: ritmr. Hollertt en luit C. Hasselman (met Mussolini 157 pt.) te za men 307 pt. Lawntennis. HET TOURNOOI VAN D. D. V. Vandaag CochetVan der Heide en Timmer—Brugnon. Vanmiddag om twee uur begon de eerste In ternationale wedstrijd in het nieuwe tennis- park van D. D. V., binnen de muren van ons Stadion. Gisteren zijn de Fransche spelers Cochet en Brugnon, mitsgaders de speelster mile Barbier te Amsterdam aangekomen. Landry is ziek en kon der halve niet komen. Er were dus gistermiddag met twee enkelspelen aan- gevangen, die reeds dadelijk de groote be- langstelling van de Nederlandsche lawnten- niswereld zullen trekken: eerst CochetVan der Heide en daarna BrugnonTimmer. Het lag in de bedoeling om na de enkel spelen, nog een demonstratie gemengd dub bel te geven. En wel van Cochet mile Bar bier tegen v. d. Heide en mevr. Straub-Jansen Voorts zullen morgen gespeeld worden het dubbelspel Timmer—mr. Diemer Kool tegen Cochet en Brugnon benevens het dames-en- kelspel mile Barbiermej. Rollin Gouquer- que. Ook dien dag zal een gemengd dubbel, waarvoor de paren nog moeten worden aan- gewezen, worden toegevoegd. Zondag zullen dan nog gegeven worden de enkelspelen Brugnon—v. d. Heide en CochetTimmer. S c h a k e n "eendaagsche te alkmaar. De Schaakclub V. V. V. alhier houdt op Hemelvaartsdag (9 Mei) den Jraditioneelen eendaagschen nationalen sc^akwedstrijd in verschillende groepen van vier spelers. Paarden. DRESSUURPROEVEN I<. M. S. V. Gisteren vereenigden de prijswinnaars der voorwedstrijden van de Dressuurproeven zich op het terrein Duin Dal aan den Waalsdor- perweg te 's-Gravenhage, teneinde elkander in den eindstrijd te bekampen. In het geheel kwamen er 18 ruiters uit; aan den korpswedstrijd namen acht korpten deel. Het dwurde tot 6 uur tot alien hun pro- DE NOORD-HOLLANDSCHE TRAM. Ontbinding van het bedrijf? In het verslag over 1928 wordt o.a. ver- meld dat het verlies over 1928 31.497.86Vj> en dat bedraagt, wanneer de volgende uitspr. van de Kroon inzake de beroepen tegen auto- busvergunningen niet van andere strekking worden, eene ontbinding van het bedrijf voor de deur staat. WARMENHUIZEN. Onze plaatsgenoot de heer N. Kutterink, thans gasfitter bij de gasfabriek alhier, is tot gasfitter benoemd te Utrecht. ZUIDSCHARWOUDE. Zaterdag zal het 50 jaar geleden zijn, dat onze ingezetenen H. Horio en A. Warden in den echt werden verbonden. Niettegenstaande den vergevorderden leef- tijd van beiden, 75 jaar, drijft de man nog een brandstoffenzaakje, terwijl zijne echtgenoote er iets bij verdient met boodschappen hier en daar te bezorgen. Hun gezondheid is van dien aard, zooals men dat van oude men- schen kan verwachten. Deze werklustige oudjes, die perse werken willen, zijn daarbij meestentijds opgewekt Zooals jeugdige paar- tjes den komenden huwelijksdag verbeiden, zoo spanningsvol zien deze oudjes naar den dag hunner 50-jarige echtvereeniging uit. Wij vroegen den bruidegom of gezondheid altijd zijn deel was geweest, maar laconiek gaf hij ten antwoord: „We hebben altijd op maat geleefd". Wij willjn hopen, dat het dit stoere bruids- paar Zaterdag niet aan bewijzen van belang- stelling zal on-tbreken. SCHA6EN. Ged. Staten van Noord-Holland hebben het besluit van den gemeenteraad vernietigd, waarbij de heer Lookman niet als raadslid wordt toegelaten, op grond van de overwe- ging, dat de heer Willemse, in wiens plaats de heer L. was gekozen verklaard, te elfder ure, d.w.z. even voor de raadsvergadering waarin tot toelating van dezen laatste moest worden beslist, zijn gevraagd ontslag inge trokken had Gedeputeerde Staten hebben ver klaard dat de heer L. alsnog moet worden toegelaten. HEER-HU 60 WA ARD. Raadsvergadering. Donderdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig alle raadsleden Voorzitter-secretaris, burgemeester Van Sloo ten; deze opende de vergadering met een woord van welkom. Naar aanleiding der notulen werd door den heer Kostelijk gevraagd, hoe het stond met de aanschaffing der motorspuiten. De voorzitter verstrekte nadere inlichting en decide mede, dat het brandspuithuisje is aangenomen voor 953. Voorts werd door den voorzitter meege- deeld, dat van de twee aanvragen om een voorschot volgens de landarbeiderswet het eene is toegestaan, doch omtrent dat van Mul de teekening van de te bouwen woning is opgevraagd. Ingekomen was een zeer kort verslag be treffende het vervolg-onderwijs aan school no. 3de deelname bleek tamelijk bevredigend te zijn; in den aanvang kwamen nog al wat verzuimen voor. Het verslag werd voor ken- nisgeving aangenomen. Een verzoek van den ambtenaar ter secreta- rie, den heer Geusebroek, werd aangehouden tot punt 4 der agenda. Ingekomen was het verslag van den Ge- zondheidsdienst te Hoorn; hetwelk ter be- schikking der raadsleden werd gesteld. Mede was van dezen dienst ingezonden de rekenino:, welke tamelijk gunstig was en een batig saldo aanwees, groot 575.79. Deze was nagezien en in orde bevonden, zoodat B. en W. advi- seerden haar goed te keuren, waartoe de Raad besloot. Nog was ingediend het verslag van het G E. B.; de rekening was nog niet geheel in or de gebracht, doch zou een winst aanwijzen van ruim 6000, niettegenstaande het verlies van het vorige jaar. Door den heer J. Boots was ingediend het verzoek om belast te mogen blijven met de be- diening van de weegbrug en om te worden aangesteld als reserve voor de bediening van de motorspuit. Door den voorzitter werd toegelicht, dat de weegbrug voorloopig was geborgen onder in het raadhuis, wat geen vaste bergplaats kon zijn. Spr. heeft al eens uitgezien naar iemand in de kom der gemeente, die de weegbrug zou kunnen bedienen en tevens er bergplaats voor heeft. Gevraagd werd of de heer Groenland er zich wellicht mee zou willen belasten. Deze gaf te kennen dit wel te willen, indien het voor hun niet te bezwaarlijk zou zijn de brug te bergen. Nog was ingekomen het verzoek van den heer A. Rentenaar om toestemming radio- distributie voor Veenhuizen, den Veenhuizer Middelweg en het Noordeinde van den Mid- delweg, en voor den aanleg gebruik te mo gen maken van de palen der electrische gelei- ding. Door den voorzitter werd opgemerkt, dat tegen het eerste verzoek wel geen bezwaar za! bestaan, doch het tweede moeilijk toegestaan zal kunnen worden. Door den heer Tromp werd opgemerkt, dat het niet opgaat aan Rentenaar toe te staan, wat geweigerd is geworden aan Biersteker en Goed. Na eenige debat werd besloten de medtwurking te verleenen, doeh niet met be- trckking tot het spannon dor dradon aan do palen dor oloc. gelatin*. Door den heer Kostelijk werd nog de op- merking gemaakt, dat de aanleg dan wel te duur zal worden. Hiermee waren de ingeko men stukken behandeld. Door B. en W. werd voorgesteld het hef- fingspercentage voor de gem. inkomstenbe- lasting te stellen op 1 Nadat dit voorstel door den voorzitter was toegelicht, werd het door den Raad aangeno men. De heer Kostelijk vroeg nog eenige cijfers te mogen vernemen, waarop door den voorzit ter werd geantwoord, dat te beschikken was over 3000 van het vorige jaar, wordt er nu nog 6000 voor dit jaar gebruikt, dan zal het restant wel voldoende zijn voor de eerste 4 maanden van 1930. Spr. verwachtte, dat er nog wel eenig overschot zou zijn, hoopte daar althans op; mocht er iets te kort zijn, dan kan het reservefonds altijd nog worden aange- sproken. Naar aanleiding van het ter vorige zitting ingekomen verzoekschrift van den gemeente- veldwachter, den heer Bleijendaal, werd door B. en W. voorgesteld in de huur een tege- moetkoming te geven van 150. Door den voorzitter werd nader toegelicht. dat dit bedrag ook wordt verstrekt aan den rijksveldwachter. De heer Kostelijk maakte de opmerking, dat de Raad telkens weer voor dergelijke ver- zoeken wordt gesteld, wat spr. onaangenaam aandoet en bij hem de vraag deed rijzen, of er wellicht iets hapert aan de salarisregeling in onze gemeente. Voor verschillende functies krijgen we legio sollicitanten; een keuze wordt hieruit gedaan, doch na verloop van korten tijd wordt een of ander verzoek aan den Raad voorgelegd, waarover een besluit moet worden genomen. Door den heer Krom werd opgemerkt, dat het toestaan van 150 aan den rijksveld wachter als tegemoetkoming in de huishuur welhaast aanleiding moest geven tot dit ver zoek. De heer Van der Oord sprak als zijn mee- ning uit, dat de gemeente in den heer Bleijen daal een goeden veldwachter heeft, dien we graag willen behouden. De voorzitter verklaarde met den heer Kos telijk eens te zijn, dat het niet aangenaam is telkens dergelijke verzoeken te moeten behan- delen. Spr. was van oordeel, dat we met de salarieering niet ongunstig afsteken bij an dere gemeenten, doch achtte er ftoch ook iets onbillijks in gelegen, dat de gemeente-veld- wachter in dit opzicht achterstaat bij den rijksveldwachter. Bleijendaal geeft alle reden tot tevredenheid, voora ook met betrekking tot nachtdienst. Door den heer Kostelijk werd nog gezegd, dat het niet gaat tegen den persoon, doch in't algemeen tegen het inkomen van dusdanige verzoeken. Ook spr. oordeelde, dat Bleijendaal als veldwachter ten voile te respecteeren is en zal dan ook zijn stem niet tegen het voorstel uitbrengen, doch zag maar liever dadelijk een salarisregeling bepaald, welke voldoende geacht kan worden, om deze verzoeken te voorkomen. Nadat het debat nog wat was voortgezet, werd het voorstel van B. en W zonder hoofdelijke stemming aangenomen. (Wordt vervolgd Daarna geschiedt de betaling dezer rente met de aflosing der schuld in 30 annuiteiten, ieder groot 54/» pCt. van genoemd bedrag, terwijl de belangnebbende in de gelegenheid wordt gesteld de jaarlijksche rente zoowel als de annuiteiten in wekelijksche termijnen te voldocn. Verder wordt voorgesteld dat aan de be- langhebbenden ter tegemoetkoming wegens dc schade, welke de afsluiting der Zuiderzee hun mocht berokkenen, uitkeeringen in geld kunnen worden verleend. Deze uitkee ringen worden onderscheiden in: a. uitkeerin gen wegens de waardevermindering van ei- gendommen, en b. andere uitkeeringen. Deze laatste uitkeeringen worden verleend aan belanghebbenden, die ten gevolge van de afsluiting der Zuiderzee niet in staat zijn door aanwending van eigen arbeidskracht in let levensonderhoud te voorzien. I Aan deze belanghebbenden wordt een in- comen gewaarborgd: a. indien ze ongehuwd zijn en hun 18de levensjaar voleind is, van 10 per week, verhoogd met 25 pCt. van het door hen zelf verdiende bedrag, tot een ma ximum van 12.50 per week b. indien ze ge- luwd en kostwinner zijn, van 16 per week, verhoogd met 25 pCt. van het door hen zelf verdiende bedrag, tot een maximum van 20 per week, met bepaling, dat voor ieder kind beneden 14 jaar een extra uitkeering wordf gegeven van 1 per week. ONTHULLING VAN EEN GEDENK- STEEN VOOR DR. ALETTA H. JACOBS In den zijgevel van het huis op den hoek van de Tesselschadestraat en de Roemer Vis-. scherstraat waar dr. Aletta Jacobs vele ja- ren gewoond en gewerkt heeft, is gistermid dag een gedenksteen onthuld, welke de af- deeling Amsterdam van de Ver. van Staats- burgeressen daar heeft doen aanbrengen ter gelegenheid dat het 50 jaar geleden is, dat mevrouw Jacobs tot doctor in de geneeskunds werd bevorderd. Achtereenvolgens voerden het woord de onder-voorzitster der afd. Amsterdam van de Vereen. van Staatsburgeressen,, de heer Th. Ketelaar als wethouder van Amsterdam, mej. Rosa Manus, presidente van de afd. Amster dam der Vereeniging van Staatsburgeressen en mevr. Cohen-Tervaart, voorzitster van het hoofdbestuur. In den steen staan gegrift de woorden: „In dit huis heeft gewoond en gewerkt doctor Aletta H. Jacobs. Zij was de eerste vrouw die aan een Nederlandsche Hooge- school den doctorstitel behaalde. Zij heeft den weg bereid voor dengenen die na haar komen. De vrouwen der komende geslachten zijn haar dank verschuldigd".. UITBREIDINGSPLANNEN IN NOORD- HOLLAND. Verslag van de vaste commissie Verschenen is het verslag van de werk- zaamheden der vaste commissie voor uitbrei dingsplannen in Noord-Holand over het tijd- vak van 1 April tot 1 November 1928. In het verslag wordt o.m. opgemerkt, dat uit een brief van den hoofd-direcleur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland over den Rijksweg VelserpontAlkmaar. blijkt, dat diens inzichten, voor zoover het zuidelijk deel van dien weg betreft, overeen- komen met die van de commissie. De com missie gaf aan Ged. Staten een uiteenzetting van haar afwijkende zienswijze voor zoover betreft de verbreeding van het noordelijke deel van dien weg, daarbij wijzende op de noodzakelijkheid om bij het maken en beoor- deelen van uitbreidingsplannen niet alleen rekening te houden met een oplosing van het verkeersvraagstuk voor het oogenblik, doch tevens de mogelijkheden voor een verdere toe- komst onder het oog te zien en bijtijds te zor- gen, dat een organisch geheel ontstaat, waar door, niet het minst voor het Rijk, latere moeilijkheden van financieelen en anderen aard kunnen worden voorkomen. Zij gaf in verband hiermede aan Ged. Sta ten in overweging den minister van Water- staat van haar inzichten op de hoogte te stel len en, met het oog op de wenschelijkheic van meer contact van de commissie met den Rijkswaterstaat, van deze gelegenheid ge bruik te maken om den minister te verzoeken een of meer der betrokken ambtenaren te wil len aanwijzen, met wie(n) de commissie bij voorkomende gelegenheden in overleg zou kunnen treden. Ged. Staten heben dienover- eenkomstig aan den minister geschreven. De bebouwing in Medemblik, De commissie vestigde de aandacht van Ged. Staten op het uiterlijk van de in de ge meente Medemblik ontstaande bebouwing, dat h.i. zeer veel te wenschen laat, waardoor het doel, dat het gementebestuur met het ma ken van een uitbreidingsplan beoogde, slechts zeer onvol komen wordt bereikt. DE RELLETJES TE HAARLEM. Van justitieele zijde maakt men de Tel. er op attent, dat bij de relletjes te Haarlem, niet een rechercheur onder den voet is geloopen, doch cen burger, die voor de politie partij trok. Verder deelt men mede, dat men in deze relletjes geen verraderlijke demonstraties te gen de politie moet zoeken, doch slechts een onberedeneerd optreden van opgeschoten jon- gens en herriemakers. WIJZIGING ZUIDERZEESTEUNWET. De heer Duys c.s. heben een voorstel van wet ingediend tot wijziging van de Zuider- zeesteunwet van 29 Juni 1925. Voorgesteld wordt, dat aan belanghebben den, onder voorwaarde van aflossing en tegen rentevergoeding, krediet kan worden verleend, voor zoover het moet strekken tot voortzet- ting, verplaatsing of vervorming van eenig bedrijf, of inrichting van een nieuw bedrijf. Van Ait kraditt wordt tot hat derde kalan- darjaar na hat aanfaan der sat)ula eeu rente lietMlal van 4 *C.t. VERNIELING VAN EEN ROODE VLAG. Het Volk meldt dat in den nacht van Dins dag op Woensdag de roode vlag van den Algemeenen Nederlandschen bond van han- dels- en kantoorbedienden, afdeeling Am sterdam, is vernield. Eenige jongelui zijn daartoe op het balcon van het perceel in de le Helmerstraat 42, waarin het kantoor van genoemde afdeeling is gevestigd, geklommen. Het bestuur heeft de zaak in handen van de politie gegeven. EERSTE KAMER. De leden der Eerste Kamer zijn ter verga dering bijeengeroepen op Dinsdag 7 Mei a.s. des avonds te 8% uur. NA DEN BRAND TE MAASSLUIS. Volgens besluit van de directie der touv^ fabrieken te Maassluis, zal vandaag het ge- heele personeel weder aan het werk worden gesteld. VOORSCHOT LANDARBEIDERSWET. Bij beschikking van den minister van ft nancien van 2 Mei, is het bij beschikking van 25 Maart, aan de gemeente't Zandt ver- leende voorschot uit 'sRijks kas, groot 4337.50, en strekkende ter uitbetaling van het door twee landarbeiders benoodigd be drag voor de verkrijging van een plaatje, verhoogd tot 6850. KORTE BERICHTEN. Morgen hoopt de heer P Timmer, ex- peditiechef bij de N.V. Papierwarenfabriek P. Dekker Jr. te Wormerveer, den dag te her- denken, dat hij v6or 50 jaren bij deze papier warenfabriek in dienst trad. De 26-jarige F. N. uit de Boezemstraat te Rotterdam, die Woensdag op de Gedempte Slaak alhier onder een omvallende heistelling is geraakt, is gistermorgen aan de gevolgen overleden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Jelle van Daalen en Maria Wit. Petrus de Rooij en Elisabeth Al. Gerrit van Bokhorst en Johanna Stoop. Johannes Peperkamp en Maria Koning. Simon Keizer en Gerritje Nijmeijer. Klaas Rood en Johanna Baars Antoon Moes en Annigje Schot. Jan Stuij en Liddy de Goederen. Simon Godijn en Hen- drika Bakkum. Johannes Hoebe en Anna Buiter. A GEBOREN: Cornelis Bartholomeus Maria z. v. Johan nes de Lange en Avia Dekker. Gerrit Johan nes z. v. Gerrit Bas en Johanna Kist. OVERLEDEN: Alida Gotlieb 69 jaar. Herman van brummen 59 jaar. WILLEM MENGELBERG IN BERLIJN.. Ter eere van Willem Mengelberg, die op het oogenblik met het Concertgebouw-orkest in Berlijn vertoeft, heeft de leider van de cul- tuur-politieke afdeeling van het departement van buitenlandsche zaken een dejeuner aan- geboden in Hotel ..Bristol". Onder de gasten bevonden zich de Nederlandsche gezant te derlijn Graaf van Limburg-Stirum, de vro& gere Duitsche gezant in Den Haag Rosen, prof. Max von Schillings, de „Generalmusik- directoren" Kleiber en Klemperer, Dr. Fritz Stiedry, prof. Arnold Schoenberg, intendant dr. Eger e.a. Van het departement van bui-i tenlandsche zaken waren verschillende heeren aanwezig, waaronder de kunatreferent „Ge- heimrat" Jitbvars. Ook h#t Prnisisch minis- tarie van eerediemt wpe vertegwrwoordigd A~r ztin referent prof, ftestenberg. f

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 11