Binnenland Scheie hoofdpijn ister's en de wedstrijd ving aan. Na een snel begin, waarbij de Hollanders en daarna de Belgen een kans krijgen, wordt de strijd wat rustiger Na 40 minuten wordt het eerste doelpunt gescoord. Snel neemt Diddens den bal mee, zet goed voor, juist achter onze beide backs, Raimond Braine ziet de kans, glipt tusschen Wamsteker en Van Kol door en schiet hard langs Van der Meulen. Een fraai doelpunt! Vlak hierna knalt Tap een schot in het zij- net. Na de rust wordt de strijd op even span- nende en hoogstaande wijze voortgezet. Reeds na 4 minuten weten de Belgen hun voor- sprong te vergrooten. Van den Bouwhede profiteert van een weifeling in onze verdedi- ging en scoort een voorzet van Diddens. Nog geen drie minuten later een Holandsch tegenpunt. Landaal brengt de bal op, plaatst naar Halle, deze speelt zuiver door naar Kools, die weer naar Bakhuijs centert: Deze schiet zuiver langs De Bie! Dan wordt de strijd nog spannender. Voor- loopig blijft Holland nog wat in den aan val en Kools speelt een uitstekende partij Dat Tap en Van de Griendt van plaats ver wiselen, geeft geen verbetering. Als nog een kwartier te spelen is krijgt Belgie een strafschop toegewezen, die door Van Heel veroorzaakt zou zijn. Braine schiet zacht, maar zuiver in. Het laatste kwartier zakt het spelpeil wat en met onveranderden stand komt het einde. WEDSTRIJD TUSSCHEN JEUGD-ELF- TALLEN. Een aardige wedstrijd Voor bovengenoemden wedstrijd had een door Barendregt gelijk. Daarna vergrootten tallen kwamen verschillende eerste-klas spe- lers voor, zoodat goed spel vertoond werd Tot tweemaal maakten de Belgen na een Hoi- landschen voorsprong gelijk. Kort voor het einde werd het winnende doelpunt gescoord ANTWERPENROTTERDAM 4—1. Zaterdagmiddag werd de elfde stedenont- moeting Antwerpen—Rotterdam gespeeld. Hoewel de uitslag wat geflatteerd is, won- nen de Belgen verdiend. De Rotterdamsche ploeg scheen het zeer licht op te nemen en miste een vlot tempo. De rust ging in met 1—0 voor Antwerpen. Na half-time maakten de Maasstadbewoners door Barendregt gelijk. Daarna vergrootte de tegenstanders hun voorsprong tot 41. DE OVERIGE WEDSTR1JDEN. Buiten de interlandwedstrijd tegen onze Zuidelijke bicren werd om het lands-kampioenschap gespeeld de ontmoeting SpartaVelocitas. Na de debade van de vorige week, mag het resultaat 0—0 dat de Noordelingen bevoch- ten, als een verrassing aangemerkt worden. Deze uitslag geeft de spelverhouding goed weer. In afdeeling I werden geen wedstrijden ge speeld, zoodat we dadelijk tot afdeeling II komen. Hier werd de bezetting van de twee de plaats beslist. Blauw Wit verloor met niet minder dan 8—1 van H.V.V. en H.B.S. won met 40 van Feijenoord's tweede elftal, ver- sterkt door Van Dijke en Pijl. Hierdoor heeft H.B.S. met 22 punten de tweede en de Sta- dionclub met slechts 1 punt minder de derde plaats gekregen. Edo won verder met 43 van't Gooi. Voor afdeeling III werd slechts 1 wedstrijd gespeeld, die even- wel van het grootste belang was voor de be zetting der onderste plaats. Door een 52 overwinning op Tubantia kwam Wageningen in puntenaantal gelijk met de Enschedeesche Boys, zoodat deze beide candidaten op neutraal terrein een beslissings match moeten spelen. In afdeeling V is de beslising voor de onderste plaats nog niet gevallen. Longa stelde.zich door een 2—1 overwinning op Eindhoven buiten gevaar. Nu staan Wilhelmina en B.V.V. in puntental gelijk, terwijl de eerste een wedstrijd minder gespeeld heeft. M.V.V. won met 5—3 van Roermond. Tenslotte het Noorden. Hier, in afdeeling IV viel de beslissing voor de laatste plaats. Door een 50 nederlaag tegen Friesland werd het lot van G.V.V. beslist. Verder won G.V.A.V. met 10 van Veendam en Achilles met 2—0 van Alcides. Verder werden de volgende prom..- en degradatiewedstrijden gespeeld: Zeeburgia—Haarlem 2—2. Aanvankelijk hadden de Amsterdammers een 20 voor sprong. Het spel bleef beneden de verwach- tingen Fortuna—Excelsior 3—2. Aanvankelijk sers moesten dus in de kampioenen der tweede klas hun meerdere erkennen. N.E.C.— P.E.C. 10. Deze strijd tusschen de Nijmegenaren en Zwollenaren was zeer spannend. FrisiaBato 52. De oud-eersteklasser speelde een sterke partij en maakt een goede kans weer in de rijen van haar vroegere tegenstanders terug te keeren. Hieronder volgen tenslotte de uitslagen van de gister gespeelde wedstrijden: Landen wedstrijd. Antwerpen: Belgie—Nederland 3—1 Kampioenschap van Nederland. RotterdamSpartaVelocitas 00 Afdeeling I prom, en degr. Amsterdam: ZeeburgiaHaarlem 22 Afdeeling II. Haarlem: E DO.'t Gooi 34 Den Haag: H.B.S.Feyenoord 40 Den Haag: H.V.V.Blauw Wit 81 Prom, en degr. %Oaardingen: FortunaExcelsior 3—2 Afdeeling III. Wageningen: Wageningen—Tubantia 5—2 Prom, en degr. Nijmegen: N.E.C.—P.E.C. 1—0 Afdeeling IV. Tilburg: L.O.N.G.A.Eindhoven 21 Maastricht: M.V.V.—Roermond 5—3 Afdeeling V. Groningen: G.V.A.V.—Veendam 1—0 Groningen: G.V.V.—Friesland 0—5 Meppel: AlcidesAchilles 02 Prom, en degr. Leeuwarden: FrisiaBato 5—2 POLITIE-VOETBAL. Voor het eerst na langen tijd zal door de A.P.S.V. wederom een voetbalwedstrijd ge speeld worden tegen een politie-elftal, en wel van de Haarlemsche Politie Sport Vereeni ging. Deze wedstrijd heeft morgen, Dinsdagmid- dag, drie uur plaats op het terrein Gemeen- tefij'k Sportpark en hiervoor is door den heer J. Otto, wonende te Alkmaar, een verguld zilveren kruis beschikbaar gesteld. Aan spanning zal het dan ook niet ontbre- ken. GEORGE BLASCHKE OVERLEDEN. George Blaschke, een der bekendste be- stuurders van den Duitschen Voetbalbond, die gedurende de laatste 10 jaren een be- langrijk aandeel heeft gehad in de ontwikke- ling der voetbalsport in Duitschland, is in den afgeloopen nacht, tengevolge van long* ontsteking overleden. K o r f b a 1. HET NOORDELIJK TWAALFTAL. Het Noordelijk twaalftal, dat op 9 Mei a s (Hemelvaartsdag) te Hilversum in den Noord-Zuid wedstrijd tegen het Zuidelijk twaalftal uitkomt, is als volgt samengestela Aanval: J. Madsen (D.T.V.), A. Hendrik- sen (OJympia) en de dames J. Cohen (D.T V.) en T. Hendriksen (Olympia). Midden: L. Tas (D.D.V.), G. Jambroes (D.T.V.) en de dames C. Cohen (Hercules) en Huitema (Z.K.V.). Verdediging: H. Leur (Olympia), C. Bak- ker (D.D.V.) en de dames M. Klein (Swift) en A. Krelage (D.T.V.). Reserves: A. Arens (Swift), H. Boekel (Westerkwartier), H. Venema (D.D.V.) en de dames N. Verhagen (Ready Tecka), M. v. d Brugge (K.V.D.) en G. Couton (Swift), A. Madesen (D.T.V.) was niet beschikbaar Lawntennis INTERNATIONAAL TENNISTOUR- NOOI TE AMSTERDAM. Hoe mej. Couquerque won; het dubbelspel voor de Fransche Da- vis-cup-spelen. Bij aankomst te Amsterdam op Zaterdag 1.1. waren er geen overvolle trams of schar- relaars in kaarten aan het station. Alles ging zijn gewone gang. Het was dan ook geen in- ternationale voetbalwedstrijd, doch voor ve- len slechts een tenniswedstrijd, die gespeeld zou worden. Voor de ware liefhebbers van deze sport is het evenwel een dag geweest uit de duizenden! Toen wij om circa twee uur op de nieuwe tribune bij het stadion hadden plaats geno- men was er reeds een flink aantal bezoekers, dat geleidelijk toenam, zoodat er tenslotte naar schatting wel een tweeduizend men- schen aanwezig was Om kwart over twee zouden mej. Rollin Couquerque en Mile Bar- bier in't strijdperk tieden, doch am half drie lieten de speelsters nog op zich wachten, waarop het publiek van ongeduld en vermoe- delijkheid ook van koude, een getrappel op de tribune aanving. Eindelijk verschenen de beide speelsters, luide toegejucht door het pu bliek. De Hollandsche, een rijzige, forsche verschijning, en het tengere, elegante Fran sche speelstertje moesten, alvorens te kunnen aanvangen, gekiekt worden. Alras zijn ze dan in voile actie. Met een buiiengewoon zekeren rustigen slag begint de Fransche speelster. De Hollandsche is minder vast. Zij slaat veel uit, maakt zoo nu en dan double-faults bij het serveeren, verraadt evenwel door en kele uitnemencte returns, dat zij tot betere dingen in staat is. Na het begin verwonder- de het feitelijk niemand, dat de Hollandsche deze set verloor met 2—6. In den tweeden set ontplooiden beide speelsters een spel, dat een lust was om te zien. Zoo subliem was het dikwijls, en zoo enthousiast geraakte het pu bliek, dat het applaus telkens oplaaide, zoo dat een bestuurslid om stilte moest verzoeken, daar de speelsters er door gehinderd zou den worden. Mile Barbier, haar naam ge- trouw, scheerde de ballen met formidabele slagen scherp over het net zuiver in de back- handhoek van de Hollandsche, waar deze, loopend zoo hard ze kon, ze doorgaans schit- terend retourneerde. Dan vloog er plots weer een vervaarliik schot van de Fransche in den anderen hoek en weer rende de Hol landsche, waarbij zij nogal eens uitgleed en critisch de baan beschouwde. Het scheen ove- rigens, dat de Hollandsche veel meer moest loopen dan de Fransche, of leek dit misschien zoo, omdat het tengere Fransche meisje zich zoo soepel verplaatste? Het spel van Mej. Rollin C. toonde nu meer afwisseling. Zij gaf dropshots te zien, die het publiek uitbun- dig deden juichen en door de Fransche, die ze onmogelijk kon halen en daartoe ook geen poging deed, met een glimlachje werden na- gestaard. De Hollandsche waagt zich nu ook meer bij het net en geeft menigen gevaar- lijken smash, doch wanneer later de Fran sche speelster de gelegenheid krijgt naar vo- ren te komen toont ook zij op die plaats haar bedrevenheid. De Hollandsche wint dezen spannenden set met 75. De derde set was opnieuw vol spannende momenten, zoodat nog allerminst te voorspellen viel aan wie de overwinning ten deel zou vallen. De Holland sche begint met uitstekend serveeren en wan neer de Fransche in den linkerhoek staat ser- veert zij zoo scherp in den anderen hoek, dat Mile Barbier de bal slechts lachend na- staart. De speelsters winnen steeds meer de sympathie van het publiek. Zij hebben geen poker-gezichten, doch leven zichtbaar met het spel mede. Wanneer de frangaise een bal, die zij wel kan maken, ongelukkigerwijs mist, steekt zij even teleurstellend haar tong uit, terwijl de Hollandsche, wanneer de Fransche voor de zooveelste maal het geluk heeft, dat een bal, die tegen het net was geslagen, er nog juist overheen wipt, glunder lacht om het gelukje van haar tegenstandster. Beide speelsters waren zeer sportief en dat maakte het kijken naar dezen match nog aardiger De Hollandsche weet de overhand te behou- ien en wint ook dezen met 110 nadat het achtereenvolgens 66, 77, 88 en 9—9 heeft gestaan. Spoedig daarop wordt met het dubbel Timmer Diemer Kool te^en Cochet Brugnon aangevangen. Het gaat in veel sneller tempo en bijna steeds wordt er gevolleerd. Alhoewel de Hollanders in den eersten set met 55 felijk stonden zal toeh wel niemand hebben urven denken, dat zij het van deze sterke Franschen zouden kunnen winnen. Als acrobaten en goochelaars tegelijk staan deze in hun veld, een ondoordringbare linie vor- mend, alles terugslaand, schijnbaar zonder eenige moeite. Een enkele maal slechts gelukt het aan onze spelers er langs te spelen of juist tusschen beiden door, doch het passeeren is schier onmogelijk, zoodat de Hollanders het daar na met lobben probeeren, hetgeen echter ook geen succes oplevert. Wanneer men dit spel der Franschen ziet, kan men begrijpen, dat er overwogen wordt voor deze speciale- klasse-spelers moeilijker spelregels te maken, zooals men voor de billardsterren het groote billard en het cadre-spel heeft gemaakt, want moeilij'kheden schijnen er voor hen bijna niet te bestaan. Steeds maar weer worden de kei- harde ballen in de volley genomen en ette- lijke malen scheren deze, zonder een enkele maal den grond te raken, als een razende heen en weer. Ongetwijfeld deden de Hol landers ook zeer goede dingen, alhoewel Diemer Kool minder gelukkig scheen dan wij hem vroeger wel zagen, doch tegen deze wondermenschen was blijkbaar niets bestand De eerste set verliezen de onzen met eere Het was 57 De optimisten op de tribune verwachten een opleving der Hollanders in den tweeden set, doch het blijkt, dat het Fransche duo tot n6g veel meer in staat is en de lastigste bal len worden dikwijls, na wonderlijke apron- gen, op ongelooflijke wijze geretourneerd. De smashes en het volleeren, het is alles even hard, bliksemsnel en doorgaans zoo zuiver, dat zij ook dezen bet winnen. Het werd 6—1 De dames-single was ongetwijfeld span nender, doch ongaarne zouden wij dezen double gemist hebben, die door zijn gewel- dig snel tempo en de meesterlijke slagen wel tot de beste zal behooren, die wij ooit in ons land hebben gezien De wedstrijden van gisteren. Timmer—Cochet afgebroken Zondag werden de wedstrijden voortgezet. Het begon met het gemengd dubbelspel Mile. BarbierBrugnon. M Mr BarbierBrugnon. Het werd een aardige strijd en vooral in de eerste set waren de Hollanders zeer goed op dreef Tot 44 ging de strijd geheel gelijk op. Toen was het Brugnon, die aan de Franschen den eersten set gaf. Met 64 was de eerste set gewonnen. De tweede set begon minder. Het werd zelfs 4—0 voor de Franschen, voordat Die mer Kool er in slaagde, een game te maken. Met 62 is ook deze set voor de Fran schen, die daarmee het gemengd dubbelspel wonnen Timmer—Cochet. De groote verrassing was het enkelspel Timmer—Cochet. Timmer speelde op zijn best en Cochet moest den geheelen strijd in hem zijn meerdere erkennen! Wat was de oorzaak? Timmers goed spel of de druilige regen? We weten het niet, maar dit is zeker, dat Timmer de eerste set met 63 won, zeer verdiend. Ook de tweede set was voor hem. Weer was Timmer de beste man in't veld en weer werd het 63. En dan de derde het! Timmer weet van geen wijken Cochet wordt moedeloos En als het dan 31 voor Timmer is en Cochet weer voor de zooveelste keer naar de sombere lucht kijkt, vraagt Timmer, om den strijd te staken. Cochet accepteert en het tennistournooi is voorbij. Duiven. POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". De postduivenvereeniging „Steeds in Spanning" hield op Zondap- 5 Mei een con cours met oude duiven vanuit Baarle Nassau. Afstand 132 K.M. Gelost om 9 uur. Aankomst. 1. J. J. Veel 10—21—16 2. Idem 10—21—46 3. F. H. C. Dingerdis 10—22—36 4. J. J. Veel 10—23—57 5. C. Paulisse 10—27—10 6. G. C. Beguin 10—27—20 7. J. J. Veel 10—27—36 8. M. Kroese 10—27—55 9. Idem 10—28—06 10. R. J. Ran 10—29—00 11. J. J. Veel' 10—29—01 12. R. J. Ran 10—29—02 13. J. J. Veel 10—29—25 14. F. H. C. Dingerdis 10—30—56 15. R J Ran 10—31—36 POSTDUIVEN-VEREENIGING 22ste 23ste 24ste 25ste 26ste 27ste 28ste 29ste 30ste Idem R. Thie A. Haring C. J. de Moel R. Thie Machielse C. H. Noome W. Godschalk K. Jansen 10—25—16 10—24—59 10—25—34 10—26—01 10—25—48 10—26—17 10—26—47 10—26—24 10—27—05 K. J. „ALCMARIA VICTRIX". Bovengenoemde vereeniging hield op Zondag 5 Mei een wedvlueht met oude duiven vanaf Baarle Nassau Holland. Afstand 132 K.M. Duiven gelost 9 uur. Wind Zuid. Prijzen. lste S. Dingerdis 2de A. J. Dekker 3de B. Termaat 4de H. Machielse 5de Idem 6de P. de Jong 7de A. J. Dekker 8ste K. Jansen 9de Theo van Gijzeh lOde H. Machielse llde D. Haasbroek 12de R. Thie 13de H. J. Struijs 14de L. v. Vuure 15de W. Godschalk 16de D. Haasbroek 17de A. J. Dekker 18de H. J. Struijs 19de M. H. Kempen 20ste C. J. de Moel 21ste L. v. Vuure Aankomst. 10—20—39 10—21—22 10—21—25 10—21—59 10—22—37 10—22—40 10—23—02 10—23—20 10—23—00 10—23—00 10—23—32 10—23—14 10—23—49 10—23—56 10—23—50 10—24—27 10—24—29 10—24—24 10—24—00 10—24—45 A. G. BARON COL LOT D'ESCURY. f Te Kloosterzande is in den ouderdom van 70 jaar overleden de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, burgemeester van Honte- nisse en rentmeester van het kroondomein Hulst. Het was mede aan zijn bemoeiingen te danken, dat op 20 October 1900 de Alg Ned. Zuivelbond (F. N. Z.) werd opge' richt; van de oprichting af is hij bestuurslid geweest; in April 1901 volgde hij den heer G. J. Bieleman op als voorzitter van deze later zoo machtig geworden organisatie. De ze functie heeft hij twintig jaar lang tot 15 Januari 1921 bekleed, toen hij werd opgevolgd door dr. F. E. Posthuma. Zijn groote verdiensten voor den F. N. Z. zijn er kend door zijn benoeming tot eerelid. Voorts heeft de heer Collot in eigen pro- vincie een belangrijke rol gespeeld op het ge- bied der landbouworganisatie. Van het Nederlandsch Rundvee Stamboek is de heer Collot d'Escury jarenlang vice voorzitter geweest; na zijn aftreden in 1907 werd hij tot lid van verdienste benoemd. De heer Collot was lid van het permanent en uitvoerend comite van den Internationa len Zuivelbond, benevens voorzitter van de afdeeling Nederland van dien bond. Jarenlang is hij ook lid geweest van de Prov. Staten van Zeeland. De overledene was Officier der Orde van Oranje-Nassau en der Huisorde van Oranje, ridder van het Legioen van Eer, officier der Kroonorde van Belgie en commandeur in de orde van Leopold II van Belgie. KWITANTIE VERVALSCHT. Op Zaterdag 20 April is bij een bankin- stelling te Rotterdam een kwitantie gepre- senteerd namens een firma welke met die bank in relatie staat. Deze kwitantie, groot 1725.96, is uitbetaald en eenige dagen la ter bleek dat de kwitantie vervalscht was. Er werd aangifte ged'aan bij de politie en uit het onderzoek bleek dat op het papier drie ver- valschte stempels en twee valsche handteeke ningen voorkwamen, namelijk een van den directeur en een van den procuratiehouder De stempels bleken gemaakt te zijn bij een stempelmaker in de Aert van Nesstraat en- naar aanleiding van de orderbriefjes viel de verdenking op een 18-jarigen meubelmakers leerling, die dan ook werd aangehouden. De leerling schreef in den regel de kwitanties voor zijn patroon; ook voor de bovenbedoel de firma. Daar kree'g hij de kwitanties, door middel van stempels en handteekeningen be- taalbaar gesteld bij een bankinstelling. Aan vankelijk ontkende hij de kwitantie te hebben vervalscht, maar toen in vergelijking met zijn handschrift op oude kwitanties en de handteekeningen kon worden uitgemaakt dat ook die van hem afkomstig waren en toen bo- vendien de stempelmaker hem herkende als de opdrachtgever voor het maken van de be- wuste stempels, vertelde hij dat hij tot zijn daad was gekomen om een hem onbekenden man dien hij wel bij draaiorgels en in het postkantoor ontmoette, een vriendendienst te bewijzen. Het verdere onderzoek wees er op dat hij een medeplichtige moest hebben. Dezer da gen is dan ook een van de kameraden van den leerling aangehouden, die begon te ontken- nen, maar bij huiszoeking vond de politie in een tusschen ouden rommel weggestopte cho- coladebus 420 en op de vliering in een papieren winkelzakje nog een 1200, van welk geld de jongen de herkomst niet kon opgeven. Voorts is nog in verband met deze kwitan tie de 17-jarige verloofde van den meubel- makersleerling aangehouden, die 100 ten geschenke zou hebben aangenomen, welk geld van de buit afkomstig zou zijn. De beide jongens zijn ter beschikking gesteld van de justitie, het meisje is op het politiebureau in verzekerde bewaring gesteld. DE OUDSTE KERKLOK IN NEDER LAND. Langen tijd gold de klok van Hekelingen voor de oudst bekende in ops land. Zij da- teert uit 1296, maar daar zij gebarsten is, rust zij sinds eenige jaren in een museum. De alleroudste klok, zoo schrijft de heer J. J. Woldendorp uit Stedum in het juist ver schenen weekblad „N. H. K." hangt thans mischien wel in de toren der herv. kerk te Stedum Vele pennen heeft deze klok aan het schrijven gebracht vanwege haar opschrift, maar al de schrijvers hadden het mis, „mis- leid als ze zijn door het afschrift van een schoolmeester, die de .woorden niet lezen kon en ze verkeerd oversenreef". Ds. M. ten Broek, predikant te Westerem- den heeft den toren beklommen en een nauw- keurig afschrift van de woorden gemaakt. In de „Gron. Volksalmanak 1929 biz. 9 doet hij verslag van zijn bevinding. Het opschrift luidt: Anno dni (Domini) MCCC tepe (temporis) inventions, see (sanc- te) crusis fusa sum, vertaald: „In het jaar des Heeren 1300 ten tijde van het vinden van het heilige kruis ben ik gegoten". De heer Woldendorp vervolgt: Het feest der Kruisvinding valt op 3 Mei. Maar bedoelt tepe (tempore) hier een bepaalde datum? Had er dan niet die moeten staan? Zoodat mis schien beter vertaald zou kunnen worden „omstreeks het vinden van het heilige kruis". Naat deze klok hangt er nog een grootere klok in den toren, die in 187$ gegoten is. De schrijver is het met C. H. Peters eens, die in de „Gron. Volksalmanak" van 1899 over dit onderwerp schreef, dat er vroeger gelet op de constructie van de klokkestoel drie HET CONFLICT IN DE STEENINDUSTRIE. Het ultimatum Vrijdagavond had te Nijmegen een confe< rentie plaats tusschen vertegenwoordigers der werkgevers en werknemers in de Waal- en IJselsteenindustrie over het ultimatum dat heden zou eindigen Resultaten werden niet bererkt. Zaterdagmiddag kwamen de afdee- lingsbesturen samen te Arnhem en besloten het ultimatum een week te verlengen en in den loop der week 1 edenvergaderingen der afdeelingen te beleggen om te beslissen of de staking al dan niet zal worden geprocla- meerd. HET FAILLISSEMENT-NALATENSCHAP BERGHUIS. i Betwiste vorderingen Ter griffie van de rechtbank te Leeuwarden zijn door de curatoren in het faillissement van de nalatenschap van wijlen notaris J H Berghuis, gedeponeerd de lijsten van voor- loopig erkende en betwiste schuldvorderingen. ww da] de bezhtingen bedragen j vtttjv (p]uS de pro memorie uitgetrokken nog niet uitgekeerde tantiemes, welke den gefailleerde nog toekwamen uit diverse com- missariaten) en de schulden rond f 160,000 zoodat het tekort ongeveer 1 a 134 ton zal bedragen. r be,twistf vorderingen beloopen rond j z/,uuu en 4 posten pro memorie. De schuldeischer van deze bedragen, de heer Bu thuis te Heemstede, heeft de ^e- meente Leeuwarden aangesproken tot be- tahng van 20,000 met rente en kosten we- gens hem toekomende provisie voor een door hem ten behoeve van de gemeente geplaatstf geldleemng. De gemeente ontkent die be^ dragen schuldig te zijn De heeh Bulthuis riep toen in vrijwaring op den failliet met wien hij de onderhandelingen omtrent bedoelde geldleemng heeft gevoerd. Hij verzocht een verificatie in het faillissement voor deze be dragen, omdat hij in geval hij in zijn vorde- ring tegen de gemeente mocht worden ont- zegd en deze den failliet mocht worden toe gewezen, van dezen die bedragen zal hebben te vorderen. Daar het curatoren voorkomt dat de failliet met gehouden is tot de van hem verlangde vrijwaring, zoodat wanneer de vordering tegen de gemeente wordt afge- wezen, ook die tegen hem zal moeten wor den afgewezen, wordt deze vordering door hen betwist Er zijn 43 voorloopig erkende schuldvorde- rinfA^ 0' bebraffen van 56.0C0, f 39,000, j 10,000, en 3000 van crediteuren buiten de provincie Fries'and en bedragen van f 13,802, 10,000, 6500 en f 5000 vaS crediteuren in Friesland. De post van 56,000 is van een creditrice te Den Haag als schade- vergoeding wegens in administratie ontvan- gen en niet meer aanwezig zijnde hypoth°- ken en effecten. De post van f 13,802' is van een creditrice als schadevergoeding wegens in b<?waring genomen en niet meer aanwezige* effecten en afgeloste hypotheken. Ook zijn er nog enkele posten, welke betreffen aan den gefailleerde betaalde doch niet afgedragen hypotheek-aflossingen en huurpenningen HET CONFLICT IN DE NED PADVINDERSVEREENIGING. Naar het Hbl. verneemt heeft thans ook dk heer dr. C. F. Stork uit Hengelo bedankt a's lid van den Raad der Nederlandsche Padvin- dersvereemging in verband met het conflict tusschen^het bestuur in Den Haag en de af deelingen, speciaal de afdeeling" Amsterdam, ontstaan o.a. naar aanleiding van het wijzi- gen van spelregel 3. EEN RECORD VAN EEN NEDER LANDSCH STOOMSCHIP. De „Statendam" is Zaterdagmorgen hall zes te Plymouth uit New York aangekomen. Het schip heeft den overtocht precies in zeven dagen volbracht en daarmee een recordreis gemaakt. EEN TEKORT OP EEN TENTOON* STELLING. De groote provinciate tentoonstelling van land^ en tuinbouw, handel, nijverheid en electriciteit „Zwolland", welke in September j.l. te Zwolle werd gehouden, heeft een tekort opgebracht van /-13.446.34, zoodat het ge- heele waarborgforids A ad 5415 en 20 pCt. van het waarborgfonds B moet worden aan gesproken. DE KONINGIN EN DE PRINS IN ZWITSERLAND. Prins Hendrik is Zaterdagvoormiddag naar Lausanne gegaan, waar hij de begra- fenis van den president van het Zwitsersche Roode Kruis, dr. Alfred Kohler, heeft bijge- woond. Hij zal waarschijnlijk een paar "da- gen in Lausanne blijven. De koningin be- zocht des morgens in Bern verschillende winkels. Zij vertrok's middags naar het kan- ton Wallis. Minister Dinichert en de Neder landsche gezant Doude van Troostwijk wa ren bij het vertrek aan den trein. 10—25—07 klokjteo geweest moeten zijn. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag is op de St. Annalaan te Nijmegen door de Maasbuurt-stoomtram, komende uit de richting Gennep, de zestig- jarige heer J. van Baal, horloger, overreden en gedood. De Amsterdamsche burgemeester heeft bedankt als beschermheer van de vereeniging Weldadigheid, omdat zij voor hare doelein- den haar naam heeft laten verbinden aan de actie tot verkiezing van een Miss Amster dam. Te Utrecht is op 65-jarigen leeftijd in de „Johannes de Deo-stichting" overleden de heer E. J. de Groot, directeur van de Stads- drukkerij te Amsterdam. Hij werd tijdelijk aangesteld als hoofd van de Stadsdrukkerij op 1 Juki 1901. In 1902 volgde zijn vaste aanstelling. Binnenkort zal een begin worden ge maakt met de bedijking van het oostelijk deel van Ameland, het waterschap NesBuren. De minister van Waterstaat, mr. van der Vegte, zal daartoe op 22 Mei in de nabijheid van Nes de eerste spade in den grond steken, De buitengewone vergadering van d< Chr. Reisvereeniging heeft besloten haar ze- tel te Den Haag te handhaven. Tot directeur-hoofdredacteur van de „Middelburgsche Courant" is benoemd de heer .S. S. Smeding, thans redacteur aan dt M is vaak te wljten aan slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrijven spoedig uw kwaal. werken uiterst zacht en verschaffen u een gezonden eetlust. nieuwe energie en een opgeruimd humeur. Maagpillen a f 0.65 per Bacon. verkrijgbaar

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10